waarop alles ten stadhuize van Brussel draait. Een der ernstige reden om de welke de doctrinairen er aanhouden dat M. De Mot in de Kamer zou zetelen, 't is dat M. Buis aan zich zeiven overgelaten, al licht buiten de schreef loopt. En niet tegenstaande werpen de doctrinairen hunnen kandidaat over boord... Welke platbroeken Wij moeten er bijvoegen dat de libera len geen al te groot vertrouwen stellen in de verkiezing van M. Ronvauxzij vreezen zooniet eene verplettering dan toch eene duchtige klopping. En geen wonder, men wil het brusselsche kie zerskorps als vertegenwoordiger doen kiezen, eenen onbekende, eenen man met de belangen der stad en van 't arrondis sement gansch onbekend, eenen waal, de taal der meerderheid vijandig, en die geen andere verdiensten heeft dan onbe schoft genoeg te zijn geweest om den koning te bespotten en te beleedigen. De brabantsche kiezers zouden geen enkel druppeltje vlaamsch bloed in hunne anderen meer moeten voelen vloeien, om hunne stem aan zulk een man te kun nen geven. In alle geval, katholieken en onafban- kelijken bereiden zich tot den strijd. Ver scheidene namen worden voor de kandi datuur vooruiigezet. De tijd is verdwe nen, wanneer schier geen kandidaat voor de rechterzijde te Brussel kon gevonden worden. Men heeft heden nog slechts de moeite van den keus. Ook in zake van in richting is er grooten vooruitgang. Onze Brusselsche vrienden wachten den strijd, met vertrouwen af. RECHTEKLIJKE KRONIJK. Zaak Vandersmissen. Gister Dijnsdag is voor het assisenhof van Henegouw, te Bergen, de zaak- Vandersmissen aangevangen. Onnoodig er lang over uit te weiden onze lezers kennen genoegzaam de feiten dier zaak. Men weet dat Vandersmissen door het assisenhof van Brabant veroordeeld ge weest is tot 15 jaar dwangarbeid, voor doodslag gepleegd op zijne vrouw. De jury heeft de vraag, of de doodslag gepleegd was met voorbedachtheid, ont kennend beantwoord. Die vraag blijft beslist ten voordeele van den beschul digde, en de jury van Henegouw heeft enkel te antwoorden op de vraag Is Vandersmissen plichtig, eenen dood slag gepleegd te hebben op den persoon zijner vrouw Geheel de zaak zal rollen over de be- teekenis van het woordje plichtig. De zaak-Vandersmissen zal, voor het assisenhof van Henegouw, waarschijnlijk drie dagen duren. Wat zal er voortko men uit de beraadslaging der jury van Bergen De volkomene vrijspraak van Vander- Smissen, of waarschijnlijk de handha ving der straf tegen hem uitgesproken, want in geval van plichtigverklaring, zal zonder twijfel dezelfde straf uitgespro ken worden. Volgens men zegt, zullen in de zaak geheel nieuwe inlichtingen aan den dag gebracht worden. Alles, wat over deze zaak te zeggen was, is niet aan den dag gebracht geweest voor het assisenhof van Brabant. Er zijn feiten, welke het publiek min of meer geraden heeft, doch waarop Vandersmissen niet heeft willen laten aandringen. Wij ontleenen aan 't Handelsblad van dijnsdag, 't volgende Bergen. 12 april. De zaak Vander Smissen, die vandaag voor het assisenhof van Bergen werd op geroepen, boezemt de openbare denk wijze in gemelde stad geen groot belang in. De gerechtzaal is nog al wel gevuld, doch men vormt de haag niet aan de deuren, gelijk het gewoonlijk het geval is. Het hof wordt voorgezeten' door M. Pecher, raadsheer van het beroepshof. Hij wordt bijgestaan door MM. Dolez en Legrand. M. Van Maldeghem bekleedt den zetel van het openbaar ministerie. MM. Englebienne en deBurletbevinden zich aan de bank der verdediging. M. Van der Smissen ziet er mager en lijdend uit, en laat zich neérzakken. Hij schijnt meer moed te krijgen, gedu rende de ondervraging van den voorzitter welke op strenge wijze wordt gedaan. M. VAN DER SMISSEN zegt dat hij on voorzichtig is geweest, doch laf bedrogen werd, zelfs door de ouders van de Cadig- nan, die hunnen zoon kenden en hem noglhatis vroegen, dezen in zijn huis te behouden. Brieven die later ontdekt werden be wijzen dat Mev. Vander Smissen tijdens haar verblijf te Heyst, weigerde terug naar Brussel te komen, omdat zij aan de Cadiguan telegrafeerde haar aldaar te komen bezoeken. De Cadignan drong in de kamer waar mevrouw en het kind sliepen. Terwijl M. Vander Smissen de Cadig nan te Parijs vervolgde, schreef zijne vrouw brieven naar den vluchteling van Monaco. M. Vander Smissen, zeer opgewonden eindigt zijne verklaring met het - tooneel van den moord af te schilderen. Hij her haalt de uitdagende woorden van zijne vrouw en zegt u 't Is dan dat ik haar heb gedood, (Langdurige beweging.) Waarlijk nooit hebben wij meer ver waande pretentie ontmoet dan bij zeker ventje uit Den Dendergalm. Dan heeft hij Den Denderbode een mondslot opgezet,... dan heeft hij Den Denderbode aan den schandpaal gespijkerd,.... dan kan Den Denderbode zijne artikels niet verteeren, zij drukken hem keihard op de maag enz. enz. En als men alles eens goed onder zoekt wat dat hoogmoedig ventje zoo al heeft uitgekraamd, ondervindt dat men eene van die dorre, twijfelzieke, ja zelfs, goddelooze vruchten .voorhanden heeft gelijk de staatsuniversiteiten er vele voortbrengen. Wat meer nederigheid zou u beter staan, heerschap 't Ventje vraagt zondag lest, of het niet wonderbaar mag geheeten worden, dat, in eene maatschappij uit zooveel honder den leden bestaande, er slechts, -op 20 jaren, een half dozijn door het gerecht zijn veroordeeld geworden Nu,omdat wij maar een half dozijn van de zoo ayfi}jn en oBijJop truweelgaslen noemden zijn er maar zooveel Welke redeneerkrachtWacht maar, ventje, kortelings verschijnt de lijst der moortel broers en dan als g'het begeert zullen wij er u wellicht honderden kunnen aan wijzen. Wij weten er reeds iets van 't zal eene aardige collectie zijn van o6ijl»p en ?.yCijjop truweelgasten Jupinussen en dan nog vuile, treft men er met macht bij aan Telkenmale, schrijft 't ventje verder, dat er in de rangen der truweelgasten een plichtige wordt aangetroffen, dan zullen er van wege zijne vrienden geene pogingen aangewend worden om het ge recht te misleiden en den misdadiger aan zijne verdiende straf te ontrukken, enz. En hoe handelden de logiegasten in de zaak der Peltzersde moordenaars van den ongelukkigen Bernaeys Wat al listen en lagen, werden er niet gelegd, wat alle kuiperijen werden er niet ge smeed, om die beide misdadige schurken aan hunne verdiende straf te ontruk ken Bij de truweelgasten, eindigt 'f ventje, worden geene schurftige schapen met open armen ontvangen. Maar zeg eens, ventje, waar vondt Br.-. Perceval de mechelsche vuilbaard, die het land ontvluchtte, eene schuil plaats In de logie... Thans is hij se- kretaris der groote logie van Parijs en meer dan eens gingen zijne belgische B.\ hem daar de hand drukken. Moest hij ooit naar België terugkeeren, de truweel gasten zouden hem feestelijk ontvangen De Dendergalm keurt de weigering van twee onzer medeburgers in de Francs- Tireurs af. indien het slechts gebeurde omdat zij katholieken waren. Welke andere reden kuunen er beslaan om hen dit bloedig affront aan te doen? Is er een hair breed af te wijzen op den openbaren en huiselijken levenswandel van de twee heeren of van den heer Bdie hen voorstelde Staan ze niet als eerlijke en deftige burgers bij elkeen geboekt De Dendergalm schijnt de afkeurlijke handelwijze van de drij liberale vreem delingen die thans 't hooge woord voe ren,te verontschuldigen met te beweeren dat de katholieken hier wéér zochten hunne geloofsgenoten in zoo groot getal mogelijk in de maatschappij te brengen, ten einde er de meerderheid te verkrijgen en haar eene politieke kleur te geven die zij heden niet heeft ?f?!t?... Mis kadé! Op 69 leden die de maat schappij uitmaken, telt men 7 gekende katholieken, alle de overigen zijn libe raal. Twee leden meer konden de meer derheid niet verplaatsen't zou dan 62 liberalen tegen 9 katholieken geweest zijn. Men ziet hoe ongegrond de beschul diging is waarmee De Dendergalm zijnen trio van vreemdelingen poogt uit den slag te trekken... Met genoegen vernemen wij dat eene katholieke maatschappij zich aan 't vor men is, en er maatregelen gaan genomen worden om een einde te stellen aan de liberale alleenheerschappij over 't lokaal van den Jager De meeting en manifesta tie der Schaarbeeksche greeven van Zon dag jl. hebben eenen ellendige fiasco ge maakt. Na 't geleend Vaan van de Scherm- vereeniging eens bekeken te hebben, begaf men zich naar den Tivoli. Zeggen wij ter loops dat het vaan derwijze was toege speld dat men alleenlijk 't woord Alost. zag. Op de meeting waren diep in de 19 greeven en nieuwsgierigen tegenwoor dig. Meri greefde wat over de nieu we Koopwarenstatie, en trok er van door, met muziek aan 't hoofd, recht naar 't Puitenlawijt en omstreken om de pinten uit te zuipen waarraeê het muziek", niet door de Commissie was bezet, maar die de bazen, op verzoek dezer laatste, bij hunne brouwers hadden afgegreefd. De wandeling door zekere straten was hoogst bermherlig men verbeelde zich een tiental trompetters van 't laatst oor deel, gevolgd van een vijftal greeven en omringd van eene bende huppelende en juichende kleine snaken die op zulke zaken verzot zijn en daar hebt ge den greevenstoet voor oogen Neen, neen, greeven, uwen vliegert gaat niet op... Wij herhalen het, de Aal- tenaars zijn immers zoo dom niet om zich door nen over boord gesmeten libe ralen paljas en zijne sociussen te laten vangen. Naar Congo, greeven, naar Congo Boter. De Gemeenteraad der stad Gent komt een reglement te stem men waarbij het verboden is op de Bo- termerkt en kleine Botermerkt andere boter dan degene gemaakt met melk en room te verkoopen of te koop te stellen. Yoor de kunstboter of magarine wordt er eene nieuwe markt ingericht op den Zandberg. De overtredingen van deze bepalingen zullen gestraft worden met eene boete van 10 tot 25 franks, ongeminderd des- voorvallende de straffen bepaald bij art 498 van het strafwetboek. Het art. 498, luidt als volgt Zal met eeiie gevangenzitting van eene maand tot één jaar en eene geldboete van vijftig tot duizend frank of met ééne van die straffen alleen, gestraft wor- den, hij die den kooper zal hebben be- drogen Wegens de eenzelvigheid van de ver- kochte zaak, met bednegelijk iets an- i ders te leveren, dan het bepaalde voorwerp, waarop de overeenkomst heeft geslagen Wegens den aard en den oorsprong o der verkochte zaak, met eene zaak te verkoopen ot te leveren, die in den schijn met deze gelijk was, welke hij v heeft gekocht of geloofd te koopen. Het gentsche reglement bepaalt dat bij hervalling, er boven de geldboete, eene gevangenzitting van 1 tot 7 dagen zal mogen uitgesproken worden. De herval ling zal bestaan wanneer de overtreder binnen de twaalf laatste maanden, we gens de zelfde overtreding is gestraft ge worden. Wij hopen dat onze Gemeenteraad in 't belang der goede faam onzer Boter merkt die eer der voornaamste is des lands, niet langer wachten zal, dergelijk reglement te stemmen. Men zou een deel der Keizerlijke Plaats kunnen aanwijzen als de verkoopplaats der margarine. Stad Aalst. Gemeenteraad. In zitting van Zaterdag 9 dezer maand werd de verkooping der bouwgronden op de Zate, goedgekeurd. De gezamenlijke opbrengst der tot hiertoe verkochte bouwgronden beloopt tot fr. 26.557.10. Er blijven nog te verkoopen de loten 9, 10. 12 en 14 met eene gezamenlijke grootte van 5 aren 40 centiaren 84 mil- liaren. De totale opbrengst zal ongeveer 54 duizend franks bereiken. Een voorstel werd neêrgelegd tot het benoemen eener Commissie van 7 leden welke het ooge toezicht zal hebben over het lokaal der schijfschieting voor de Burgerwacht. Verzonden naar de Sektiën. Verder werd in de zelfde zitting den heer Edmond Scheerlinck, sedert een jaar dienstdoende als Sekretaris ad interim, definitievelijk tot het ambt van Sekretaris benoemd. De boter die dezer laatste merktdagen alhier werd aangeslagen, is ontledigd geworden. De ontlediging gaf den vol genden uitslag De boter te koop gesteld door H, Van de Velde van Baevegem. (Hel schijnt dat een valsche naam werd opgegeven), aan geslagen den Zaterdag 18 September, be helsde 75 ten honderd vreemde veten, De boter te koop gesteld door Con- stancia De Craecker, vrouw lmpens te Vlierzele, en aangeslagen den Zaterdag 2 October, behelsde 20 ten honderd margarine. Gasverlichting. Velen onzer medeburgers die verplicht zijn zich des winters in den zeer vroegen morgend 't zij naar hun werk, 't zij op reis telbegeven en ook deze die de kerke lijke diensten bijwonen, hebben wij dik werf hooren klagen dat de gaslanteernen te vroeg of vóór de bepaalde uur uitge daan worden. Wij zullen hier de uurtabel voor 't aansteken en uitdoen der gaslan teernen laten volgen, welke het gasbe- stuur gehouden is stiptelijk te volgen. Indien iemand bestatigt dat des morgens de gaslanteernen te vroeg worden uitge daan, zij hoeven het slechts aan te kla gen bij onze Stedelijke politie of ten bureele van den heer Stadsbouwmeester. Wie het noodig acht kan ons nummer van heden bewaren. Aansteken. Uitdoen. Oct. van 1 tot 10 6,00 's av. 5,30 u. 'smorg It 20 5,4a 5,45 i 31 31 5.30 6,00 Nov. 1 10 5,15 6,15 11 30 5,00 6,30 21 30 •1,4* 6.45 Dec. 1 10 4,45 7,0# 11 20 4,45 7,15 21 30 4,45 7,30 Jan. 1 10 5,00 7,15 11 20 5,00 7,00 21 31 5,30 7,00 Feb. 1 10 5,45 6 45 11 20 6,00 6,30 20» 28 6,15 6,15 Maart 1 10 6,30 5,45 11 10 7,00 5,30 i 21 31 7,15 5,50 ALLERHANDE NIEUWS. De Katholieke Jonge Wacht van Leu ven, viert op 24sU dezer, haar tienjarig bestaan. Te dezer gelegenheid, richt zij eene reeks feestelijkheden in. Gansch de Belgi sche Katholieke Jonkheid, haren oproep beantwoordende, zal er vertegenwoordigd zijn. De Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers ouzer Stad, mocht niet ten achter blijven. Een inschrijvingslijst zal den heeren Leden ten huize aangeboden worden de prijs voor heen en weer is fr. 2.50. Men kan zich ook laten inschrijven bij den Sekretaris en bij de Leden der Besturen de Commisie. De policie van Gent heeft verleden vrijdag nogmaals op de botermarkt de te koop gestelde waar onderzocht. De over tredingen zijn min talrijk dan de vorige keeren, maar toch heeft men nog eenige personen gevonden,die vervalschte boter wilden verkoopen en tegen 8 hunner is proces-verbaal opgemaakt. De vervalsch te koopwaar van een zestigtal verkoo- pers werden aangeslagen. De boterver- valschers zijn dus onverbeterlijk De gentsche pasteibakkers hebben geprotesteerd tegen de beweerlug dat zij een uittreksel van petrool in hunne patee kens doen. Dat zonderling petroolvet zegt de Gazet van Gent, waaraan men den naam geeft van Vaselineis het leste vet tig overblijfsel der distillatie van petrool gezuiverd kan dat vet zeer goed het otige- zoute smout of varkensvet vervangen, voor het toebereiden van zalf, omdat het niet sterk wordt. Maar om er toertjes meê te bakken... ach, neen. Zoo het schijnt zou het bestuur van Vooruit te Gent, in onderhandeling zijn voor den aankoop van een gebouw, ter waarde van 40,000 frank, betaalbaar bij jaarlijksche stortingen, met het doel eene nieuwe bakkerij interichten, in vervan ging der tegenwoordige, welke zou af geschaft worden en eene andere bestem ming bekomen. Dat zijn de lieden die oorlog voeren tegen het kapitaal, maar er zelve gedurig gebruik van maken. De socialisten, schrijft de Gente naar, hebben hel zoo ver gebracht dat de werklieden zich gedwongen zien zich te vereenigen... tegen hunne gezellen. Wij vernemen dat een aantal meesterknech ten van fabrieken eene vergadering ge houden hebben om te voorzien in den onuitstaanbaren toestand, waarin zij ge bracht worden door het stelsel van pla gerijen, verklikkingen, chantage en an dere moeilijkheden welke in de werkhui zen door de socialisten worden inge voerd. Uit de vlasfabriek La Lys, heeft men twee socialisten-vrouwen moeten weg zenden, die door hare stelselmatige pla gerijen tegen de bestuurster, gansch de werkkamer in onrust brachten Opgepast De brusselsche policie heeft 't publiek verwittigd, dat er valsche vijffrankstukken in omloop zijn. Men weet dat Brussel en Luik aan elkander de eer betwisten, in 1888, eene tentoonstelling te houden van oorlogs- materieel en alles wat met de militaire kunst in betrekking staat. De Gazette de Liégemeldt thans dat er twee tentoonstel lingen zullen gehouden worden, zoo dat elke stad haar deel zal hebben. Een goed middel om de eene gelijk de andere onbe duidend te maken. In het gemeentehuis van St-Joost- ten-Noode is dezer dagen een diefstal met bezwarende omstandigheden gepleegd. In de trouwzaal bevindt zich eene bus, ten voordeele van dearmen der gemeente. Die bus, welke eene zekere som moest bevatten, was totaal geledigd. Zij was ge opend met eene sleutel die bewaard wordtin het kabinet van den heer Steurs, burgemeester. Toen men zaterdag den diefstal vast stelde, vond men het geraadzaam te zwij gen om den dief des te gemakkelijker te betrappen. De heer Steurs plaatste eenige stukken geld in zijnen sekretaire, die voorafgaan delijk gemerkt werden. Zaterdag morgend waren verscheidene van die stukken ver dwenen en ondanks al de opzoekingen is men er nog niet in gelukt den dief te knip pen. Een onderzoek is begonnen er zijn zelfs reeds huiszoekingen gedaan, doch die geenen hoegenaamden uitslag opgele verd hebben. De brigadier Prevost en de gendarm Hullebrouck, van St-Gilles, op dienst zijnde in de gemeente Moen, bemerkten op 5 dezer, rond 9 ure 's raorgends, een begin van brand in den kelder van den heer Matton, handelaar in likeuren. Door twee werklieden geholpen, zijn deze twee gerechtsdienaars erin gelukt in de afwezigheid der meesters van 'thuis het vuur uit te dooven.Nog eenige oogen. blikken en de vlammen gingen een twin tigtal leege vaten aantasten en alzoo geheel de woning vernielen. Een kerel van Zwevegem werd rond den middag in een bosch aangehouden, als pleger der misdaad. Een dezer nachten hebben eenige personen, waarschijnelijk verhit van te kermissen en te drinken, te Merkem ver scheidene kruisen van het kerkhof uitge rukt en verbrijzeld en een zeker getal zerken beschadigd. Het is te hopen dat de plichtigen zullen uitkomen. Zij verdie nen eene duchtige straf, want de graven onleeren is eene verachtelijke laagheid en eene pijnlijke zake voor de familiën welker afgestorvene leden hunne laatste rustplaats gestoord is. Een brouwersknecht te Antwer pen, de genaamde J. P..., was verleden week door zijnen baas, den heer D. K..., Mechelschen steenweg, afgedankt. De doorgezonde werkman had aan een zijner gezellen, de werkman M... gezegd, dat hij alvorens heen te gaan zich op zijnen baas zou gewroken hebbeu. Zaterdag had J. P., zich eenen revol ver aangekocht, om zijn misdadig ont werp ten uitvoer te brengen, maar tegen den avond had de werkman M..., een schot gehoord, en terzelfder lijd zag hij J. P., in den bierkelder gaan. Hij vermoedde onmiddelijk dat J. P... gewapend was en verwittigde den heer D. E... Deze gaf bevel aan zijne werklie den hem te ontwapenen, maar zij durfden dit gevaarlijk werk niet wagen. Een agent van policie werd alsdan ge roepen, die aanstonds in den kelder ging en den man ontwapende. De revolver was nog met 5 kogels ge laden het ander schot was bij onacht zaamheid in zijnen broekzak afgegaan, beweerde hij. Dit werd echt bevonden, daar de kogel zijne broek doorboord had. J. P. geeft sedert geruimen tijd tee- kens van zinneloosheid. Tijdens den laalsten vastenavond had hij insgelijks met een geladen revolver achter zijneu broeder geloopen, zoodat deze man voor zeer gevaarlijk gehouden wordt. Hij is aangehouden en ter beschikking van den heer prokureur des koning ge steld. Wandeling up de daken. Een dertienjarige knaap, wonende in de Kie vitstraat te Antwerpen, die sedert drie dagen de ouderlijke woning had verlaten, wandelde dezen morgend, ten acht ure, op de daken der huizen in deze straat. Er had eene groote toeloop van volk plaats. De knaap weigerde naar beneden te komen. De policie werd geroepen en twee agenten waren verplicht op het dak te klimmen, om den moedwillige vast te grijpen. Wij vernemen hierover nog het vol gende Dezen nacht hadden drie knapen, van 11 tot 15 jaren oud, gepoogd te stelen in de huizen n. 55, 55 en 55 der Zomer straat. Twee hunner werden ten half vijf ure 's morgends aangehouden. De derde, zekere Constant, dertien jaar oud, die de kapitein der bende was, gelukte erin te vluchten. 't Is deze knaap, waarvan wij hooger spraken. Hij werd door de policie-agen- ten in een zolderkamerke ontdekt, al waar insgelijks diamanten verborgen waren, voor eene weerde van 7 a 8000 frank. Mest vervalschers. Uit het land bouwonderzoek, te Lier gehouden ver namen wij, dat de meststoffen gemengd worden met gemalen en zelfs met stukken kasseisteen. Uit Namen vernemen wij nu de veroor- deelingvan een persoon die aarde, welk hij in eenen oven had doen branden, voor scheikundig mest verkocht. De rechtbank heeft hem gestraft met 6 maanden gevangenis. Aanhouding te Namen. Donderdag 's morgends kwam een persoon van ver dacht aanzien in den winkel van den goudsmid Jourdain, te Namen, om eeni ge spaansche muntstukken om te wisse len. M. Jourdain bemerkte aanstonds dat de stukken valsch waren zij bestonden enkel uit platina en waren met een dun laagje goud overdekt. Onder voorwendsel de weerde der stukken te moeten onderzoeken, vroeg hij om er een of twee te mogen behouden en verzocht den vreemdeling een paar uren later terug te komen. Dit gebeurde. Maar toen de man terug in den winkel trad, werd hij er afgewacht door twee policiemannen in burgerklee- ren, die hem oogenblikkelijk aanhielden, even als een meêplichtige, die hem aan de deur afwachite. Toen zij onderzocht werden, vond men een hunner in bezit van gestolen kerkgoed als een fleschje voor Heilige Oliën, doos- kens, en met goud ingelegden omslag van missaal, enz. De andere had een papier bij zich, waaruit bleek dat hij den 6 uit eene gevangenis van Parijs ontslagen was. De aangehoudenen zijn zekere Rous- seaux van Fellerie en Carrez. van Parijs, dus zijn beide vreemdelingen. Men vond hen nog in bezit van eene miniatuuruit gave der fabels van Lafontaine waarop het wapenschild gedrukt was van graaf de Liedekerke-Beauffort. Het lijdt dus geen twijfel of de naam- sche policie heeft, door deze aanhouding, een beletsel gesteld aan eene lange reeks diefstallen, die deze heeren Franschen hier in 't zicht hadden. De dubbele moord te Lichtaert. Uit Herenthals worden, onder dato 10 dezer, over die schromelijke misdaad de volgende inlichtingen geschreven Tengevolge van eene verklaring aan hel parket van Turnhout gedaan door eenen brughouder van Gierle, is hel sig nalement van rondleurders, geboortig van Lier, die sterk verdacht worden de dubbele moord van Lichtaert gepleegd te hebben, naar alle gendarmerie brigaden gezonden. 1 Zondag, in den namiddag, is een dezer rondleurders door de gendarmerie van Herenthals aangehouden en zal heden ter beschikking van den prokureur des Konings gesteld worden. Er waren naarstige en heel bijzondere opzoekingen ten opzichte van die kerels bevolen door het parket. Men moet ver onderstellen dat erge redens bestaan en die enkel door de onderzoekende magi straten moeten gekend zijn, om tot eene aanhouding te doen overgaan. Verleden maandag hoedde te Wych- mael de lOjarige Colemans eene koe in het veld en had de koord om zijnen arm of om zijn lijf gewonden, in plaats van ze los in de hand te houden. De koe ging op hol en sleepte het kind 600 meters ver door eenen bosch, zonder dat er iemand j omtrent was om hulp te bieden. Eenige uren later vond men het verminkte lijk van den knaap in eenen gracht, waar de koe was blijven staan. FRANKRIJK. Drama in de Hallen. Eene jonge vrouw, groenselverkoopster in de Hallen te Parijs, vrouwR. sedert een paar maan den getrouwd, had vroeger betrekkingen gehad met zekeren B. Dezer dagen kwam B. aan de vrouw voorstellen doen om hunne betrekkingen terug aan teknoopen, wat natuurlijk geweigerd werd. De man bleef aandringen, maar zich steeds afge wezen ziende, besloot hij zich te wreken. Zaterdag namiddag, ten half zes, zat de vrouw aan haar kraam werkzaam, toen B..., welke niemand had zien bin nenkomen, eensklaps haar op den grond wierp, haar de keel toeneep om haar den mond te doen openen, terwijl hij eene gansche kom vitriool over haar aange zicht uitgoot. Vrouw R... kan echter den arm van B... afweeren zoodat de vitriool

De Denderbode | 1886 | | pagina 2