elke gelegenheid tot het sluiten zijner grenzen voor ons vee te ontnemen. Tot dat einde zou het wenschelijk zijn dat het vee, alvorens te worden uit gevoerd, aan eene strenge keuring werd onderworpen, waardoor aan onze nabu ren alle waarborgen gegeven worden, dat hel bij hen ingevoerde vee aan geene be smeltelijke ziekte lijdt, HANDEL EN NIJVERHEID. Kunstboter. Ee engelsche gezant Kopenhagen deelt den tekst meê van het onlwerp tegen de kunstboter, door de deensche regeering bij het Folkethin^ voorgebracht daaruit blijkt dat de voor~ gestelde wetgeving veel strenger is dan die (van 1 April 1885), welke zij moet ver vangen. Alle kunstboter, in Denemark verveerdigd, zal. bij bekrachtiging dezer wetsvoordracht, slechts kunnen worden verkocht en uitgevoerd in en van zekere plaatsen, door den minister van binnen landsche zaken daartoe aangewezen, er dat wel in bijzondere vaatjes, met marga ritie gemerkt. Overtreding hiervan wordt gestraft met gevangenis. Invoer van kunstboter moet eveneens geschieden naar deze voorwaarden, en is anders verboden. Margarine is de éénige wettig toegelaten naam voor kunstboter. Verval sching der natuurboter is strafbaar met gevangenis, en het verhandelen of uit voeren van margarine, gekleurd als na tuurboter, evenzoo. De regeering benoemt inspekteurs en scheikundigen, om nako ming der wet te verzekeren. Eene samenwerkende bakkerij komt in onze Stad door de Socialisten gesticht te worden, in een huis gelegen aan de Nieuwstraat, en toebehoorende aan eene liberale familie. Dit levert ons een bewijs op van pizgudödudö ojDJoqn voor de kleinhande laars. Immers de ondervinding leert ons dat de socialistische samenwerkende maat schappijen geen ander doel hebben dan zich van de winsten der kleinhandelaars meester te maken door den verkoop van alle de waren die zij aan den man bren gen. Socialisten en liberalen zijn vogelen van eender veeren, en 't is dus niet te verwonderen dat de eersten een lokaal van eene liberale familie hebben kunnen in huur krijgen. Wel verblind zijn sommige lieden die denken dat de samenwerkende maat schappijen door de socialisten gesticht, goede vruchten zullen voortbrengen. De winsten door zekere samenwerkende maatschappijen gedaan, worden bestemd om de revolutie te bewerken die de heden daagsche samenleving moet vernietigen Eens dat de socialisten zich machtig ge noeg zullen gevoelen, dan zullen zij als een man opstaan, de roode vlag op steken en door hunne geweldenarijen de wereld in een uitgestrekt bloedbad en vuurgloed veranderen. Dus, alwie de so cialisten in hunne samenwerkende maat schappijen ondersteunt, werkt meê tot de revolutie, tot de vernietiging van de hedendaagsche samenleving door zweerd en vuur Geen enkel katholiek dien naam waardig mag of kan die socialisti sche samenwerkende maatschappijen,'t zij rechtstreeks, 't zij onrechtstreeks onder steunen zonder zijne heiligste plichten jegens God, Vaderland en Vorst te mis kennen Gemeenteraad. In zitting van vrijdag 11. heeft onze Gemeenteraad een reglement gestemd waarbij het ver boden is, de roode socialistische vlag te hijschen aan alle huizen, gebouwen, wo ningen, herbergen en lokalen van maat schappijen en van dezelve, 't zij in stoe ten 't zij anderzins langs de straten te dragen, op testeken of te vertoonen. De overtredingen zullen gestraft worden met eene boete van I tot 25 franks en bij hervalling tot eene gevangenzitting van 1 tot 7 dagen. Dit reglement is uitvoer baar den dag na de gebruikelijke afkon diging. Deze afkondiging heeft denzelf den dag plaats gehad. RECHTERLIJKE KROIJNK. Zaak-Vandersmissen. 't Is thans zeker beslist dat maandag 29 November, de tweede kamer van het hof van kassa- tie, onder voorzitterschap van den heer Vandenpeereboom, zich zal bezig houden met de zaak-Vandersmissen. De raads heer Demeure is gelast met het verslag over de zaak. De eerste advokaat gene raal Mélot zal den zetel van het openbaar ministerie bekleeden. M. Englebienne zal de middelen van verbreking ontwikkelen. De korrektioneele rechtbank van Brus sel heeft donderdag eenen gewezen be diende der St-Gudulakerktotdriestraffen, elk van 2 maanden gevangenis, veroor deeld, voor diefstal van zilveren kandelaars die eene weerde hadden van 5000 fr. Om die voorwerpen tot geld te maken, zegde hij aan eenen koopman in oudheden, dat hij die van eenen onderpastoor ge ërfd had. De 625 fr. waarvoor hij ze ver kocht had, werden besteed aan rijtoerkens en smulpartijen. Amsterdam. De socialisten Fortuyn en Vanderstadt zijn tot 6 maanden op sluiting verwezen, om een oproerig schrift, tijdens de wanorders van Juli, verspreid te hebben. stakers door M. Crocq gedaan,werd niet in aanmerking genomen slechts drij leden ondersteunden het. Uit de verkla ring van den heer Beernaert, minister, blijkt dat op 757 genadevragen die bij het departement van jusiicie inkwamen, 400 veroordeelden vofle genade verkre gen 68 vermindering van straf209 zaken moeten nog onderzocht worden. Het Senaat verdaagde zich onbepaald. "Volkskamei*. Het wetsont werp betrekkelijk de konversie werd met 84 stemmen tegen 2 aangenomen. M. Beernaert trad in breede uitleggingen over den financieelen toestandwelke dank zij spaarzaamheid zeer voldoende is. In ons volgend nummer zullen wij er over handelen. Daarna besprak de ver gadering het wetsontwerp nopens de wij zigingen toe te brengen aan de wet van 1881, op 't middelbaar onderwijs. Dit wetsontwerp voorgesteld door M. Woeste, werd gestemd rechter- tegen linkerzijde. Het zal een einde stellen aan eene on recht veerdigheid ten voordeele van 't officieel of liberaal onderwijs gepleegd voortaan zullen officieel en vrije onder wijs op den zelfden voet geplaatst zijn. De kommissie, naar welke de konver sie of omzetting der staatsschuld van 4 p. c. in 3 1/2 p. c. verzonden was, had dit ontwerp met algemeene stemmen aange nomen. Uit de konversie komt jaarlijks eene besparing voort van 5,202,918 fr. en zal daarenboven aan de akliedragers de algeheelheid van hun kapitaal laten, gezien dat de 3 1/2 p. c. ter beurze ge- kwoteerd is aan eenen taks, ten minste gelijk aan die der rente 4 p. c. De ver schillende vervaldag, vond goedkeuring in de kommissie, dewijl die invoering gunstig is èn voor den Staat, èn voor de renteniers. Men weet dat de Kamer de omzetting gestemd heeft. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. M. Impe, diaken in het Seminarie, is surveillant benoemd in het klein Semina rie te S. Nikolaas. CORRESPONDENTIE. Ontvangen van M. V. D. V. te Erwete- gem fr. 6 over 1886. ALLERHANDE NIEUWS. Aan ons nummer van lie den lieliooi't een bijvoeg sel. Zondag 11. hadden socialisten alhier ter stede het rood vaandel, ofte roode vod, aan hun lokaal o De Toekomst, Niéuw- straat alhier, geheeschen. Op verzoek van de Policie werd de roode vod inge trokken. Nu, in den loop der week zon den de socialisten eenen hoogst onbeta- melijken brief aan den heer Burgemees ter, waarbij zij hem verwittigden dat zij voortaan noch aan 't vriendelijk verzoek, noch aan 't verbod der politie wegens het hijschen van de roode vlag zullen gehoor leenen. De. Gemeenteraad heeft, op deze uitdaging, geantwoord door de stem ming van 't reglement hierhooger mee gedeeld. De Moniteur deelde deze week meê dat M. De Waele, koopman in leêr, wonende Albert-Liénartstraat alhier ter stede, een tweeden brevet komt te ver krijgen voor zijne uitvinding der nieuwe kravatten (Plastrons,) in doorschijnende stof. Deze plastrons hebben reeds eene wereldberoemdheid verkregen zij wor den bijna naar alle werelddeelen verzon den. Naar men ons verzekert is de stof waarvan zij vervaardigd worden, ook zeer geschikt om aan andere zaken toe gepast te worden. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1250 stuks vee te koopgesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.60 tot 0.95 stieren 0,50 tol 0.75 koeien en veerzen, fr. 0.50 a 0,65 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 1160 varkens tekoop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.60 tot 0.94. Ziehier de prijzen van het vee, op de mark woensdag den Beesten verkocht, voet. Antwerpen gehou- Besteedde prijzen op 109 Ossen, 97 Koeien, 21 Veerzen, 17 Stieren, 264 Kalveren, 0 70 0 50 0 65 0 65 0 70 tot 0 80 0 70 0 75 0 80 0 00 Senaat. De hooge Vergadering heeft deze week het adres in antwoord op de troonrede aangenomen en het wets ontwerp op de konversie met eenparig heid gestemd. Het voorstel van algemeene kwijtschelding aan de veroordeelde werk- De Liberale Associatie heeft beslo ten de ontslaggevende leden van den gemeentenraad van Brussel, te herkiezen voor de plaats Godineau zal men pogen een werkmans-kandidaluur te vinden. Welke komedie toch Een huurkoetsier die op een der openbare plaatsen van Brussel stand hield werd verleden dinsdag aangesproken door een welgekleed heer, die hem zegde dat hij zijnen geldbeugel verloren had en het uoodige geld niet meer had om met den trein naar Roubaix te vertrekken. Daar hij te Brussel niemand kende om geld te leenen, verzocht hij den koetsier hem in rijtuig naar Roubaix te voeren, waar hij de reis zou betalen. De koetsier stemde erin toe, en woens dag avond kwam hij met den reiziger te Roubaix aan. Deze deed hem stilhouden aan de deur van een koopmanshuis. De koetsier bleef builen wachten, doch te vergeefs hij zag den reiziger niet meer terug. Ten slotte vernam hij dat de kerel 1oor eene achterdeur ontsnapt was. De koetsier verwittigde de policie eri deze ontdekte spoedig dat de bedrieger zekere B... was, gewezen koopman te Roubaix, die nog vooreenander leit vervolgd wordt. De koetsier is onbetaald naar Brussel moeten terugkeeren. Een Franschman was eenige dagen geleden afgestapt in een hotel der Jamar- laan te Sint-Gilles hij had een reiszak bevattende 5,000 fr. in goud en bankbrief jes. In het hotel trof hij twee landgenoo - ten aan, die aldaar sedert twee of drie dagen verbleven hij maakte er kennis meê en bleef er bij, tot hij slapen ging. 's Anderdaags nam hij afscheid van hen en vertrok naar Parijs. Bij zijne thuiskomst bevond hij dat de waarden uit zijn reis zak verdwenen en vervangen waren door looden rollen. Hij telegrafeerde aanstonds naar Brussel, doch de twee andere Franschmans hadden reeds het hotel ver laten. De Courrier meldde dezer dagen dat het gouvernement als zuinigheidsmaat regel het afschaffen van een aantal nut- telooze posten heeft besloten, voor welke bij het overlijden of op pensioen stellen der titularissen, geene nieuwe benoe mingen zouden gedaan worden. Brusselsche loten. Te beginnen van 15 December zal men overgaan tot de trekking der loting met premie. Die groote trekking zal drie maanden duren. Welke beslissing de stad ook neme, het is zeker dat geen enkel blad die trekkin gen kan meêdeelen. Er zijn 2,250,000 nummers. Met 90 ge deeld zou men 24,780 nummers (meestal van zes cijfers) per dag moeten afkondi gen in een dagblad. Die publiekatie zou kolommen, neen, bladzijden vol beslaan. Zij is dus letter lijk onmogelijk. Hoe de stad het zal aanleggen om die cijfers, die 2 1/2 millioen cijfers bekend te maken, weten wij niet. Jacht. Ziehier de verschillende tijdstippen, op welke de jacht gesloten zal worden. 1. Na 3 December aanstaande voor de grijze patrijzen en alle andere wilde vo gels, behalve de fesanten, de kwartels, korhoenen, veld-of bremwachtelkonin- gen, kemphanen, de watervogels en de genen vermeld in 1 van het artikel 9 van het reglement van 28 februari 1882, enz. 2. Na 5 Januari 1887, de hazen, bo- heemsche fezanten, kwartels, korhoenen, wachtelkoningen en kemphanen. 5. Na 5 Februari de reebokken, herten en damherten. 4. Na 18 April de watervogels, zooals de wilde eendvogels, kievitten, sneppen, pluviers, enz. De Meuse zegt dat de linkerzij zou gereed zijn om de Kamers te ontbinden, op het vraagpunt van den verplichtenden dienst. Waarom deed M. Frère dit niet in 1871 Kluchtspelers Verleden zondag durfdegeen enkele bultenaar van Brussel buiten de deur komen, ten gevolge van een verzoek tot uitlevering betreffende een persoon, die door het fransch gouvernement vervolgd werd voor aftruggelarij. De persoon in- kwestie was gemakkelijk te herkennen aan een tamelijk grooten bult. De policie hield dus al de bultenaars in 'toog. De Brants heeft het St-Jansgasthuis nog niet verlaten. De kogel is woensdag uit zijn hoofd gehaald. De operatie is goed gelukt, doch de zieke zal nog eenigen da gen in het gasthuis moeten blijven, alvo rens naar de gevangenis overgebracht te worden. Er komt plaats. De Gazette meldt dat de bevolking der gevangenis van St- Gilles veel verminderd is, ten gevolgevan de genadeverleening aan een groot getal veroordeelden der werkstakingen. Al die besluiten dagteekenen van den 9 dezer maand, dag der opening van den wetgevenden zittijd, dus om zoo te zeg gen het oogenblik zelve, waarop de koning aankondigde van zijn recht van genade een ruim gebruik te zullen maken. Wat kwam de Senateur Dr Crocq dan nog met zijn wetsontwerp doen Een degejsteek in 't water geven. Een geneesheer te Ledeberg heeft een eigenaardig gedacht opgevat, om de werklieden in elk geval geneeskundige hulp te bezorgen. Men abonneert zich mits twee centen in de week in geval van ziekte wordt men kosteloos ver zorgd, hoe lang de ziekte ook duren moge. De ophitsingen van Vooruit begin nen weer hunne vrucht te dragen en wij zien de schandelijke tooneelen zich vernieuwen, die destijds tegen den heer J. Janssens plaats hadden. De werkstakers van de fabriek Smet- Guequier hadden vernomen dat een hun ner den arbeid hernomen had. Reeds sedert drie dagen hadden onstuimige be- toegingen plaats: eergister avond hadden zij besloten zich te wreken. De man woont in de Oude Muipoort straat daar trokken de Vooruitmannen in benden naartoe, de Marseillaise zin gend. De policie, in groot getal, be schermde de woning en belette die vijan den van de vrijheid van het werk hnn plan doortedrijven. Welhaast werd er met kasseiden naar de policie geslagen, waardoor verschei dene personen gekneusd werden. De policie heeft met den blanken sabel de menigte moeten uiteendrijven. Eene tijding uil Antwerpen aan de Gazette gezonden, meldt dat er bevelen gegeven zijn voor het inrichten van mili taire duivenhokken, 't Mag wel zonderling genoemd worden dat een land, dat aan al de landen der wereld duiven leverde, zelf aan die inrichting niet vroeger ge dacht heeft. Te Antwerpen is vrijdag in den vroegen morgen, omtrent 5 ure, de schrijnwerkerij van de familie Bollekens de prooi der vlammen geworden. De schade wordt berekend op 50 60 dui zend franks. Ontsnapt. Irans Pothos, dijnsdag toegestemd dat een aantal processen, die uit de gevangenis van Antwerpen out- hij de fabrikanten aandeed, van den rol snapt, werd nog niet teruggevonden. geschrabt werden. Volgens de overeen- De ontsnapte is een sigarenmaker. Hij komst zal er eene zekere vergoeding be- had sedert eenigen tijd de koorden, die j taald worden voor elke 400 kilos voort van de tabakbalen, enz., voortkwamen, gebrachte stol, volgens heistelselGravitz bewaard, aaneen gebonden, en ze van geverfd. Het proces Malander is evenwel dikke knoopen voorzien. t nog aan het oordeel van het verbrekings- Op die wijze had hij zich, zonder dat i hof onderworpen, er iemand erg in had, eene trap-of knoop-I -Tweegevecht. - Dinsdag 11. had in koord bezorgd. j de kazerne der artillerie, te Luik, een Zekere gedeelten van zijn ijzeren bed, tweegevecht met den sabelplaats,lusschen had hij afgeslagen en er een soort van haken van gemaakt, welke hij aan zijne koord vasthechtte. Die trapkoord had Pothos altijd bij zich, in afwachting dat zich eene gelegen heid tot ontsnapping zou aanbieden, Dit gebeurde dijnsdag, rond den mid dag. Toen de gevangenen, ten 11 ure, de wandelplaats verlieten, werd onverwacht een hunner ongesteld De bewakers stel den onmiddelijk alles in het werk, om deze ter hulp te komen. Pothos maakte van de verwarring, die ontstond, gebruik en bleef achter. Hij klauterde zonder groote moeite op den eersten muur, die slechts twee me ters hoog is, Achter de omheining, die zich nu voor hem uitstrekte, verheft zich een tweede muur. ter hoogte van 4 a 5 meters. Pothos wierp zijne knoopkoord naar dezen muur, tot dat zij aao denzelven vasthaakte. Dan sprong hij van hel eerste muurken in de omheining en beklauterde den tweeden muur langs de koord. Alzoo beklauterde hij ook den derden muur, die de gevangenis van de omlig gende eigendommen scheidt en bevond zich in vrijheid. Hij liet zijne kap en zijne bovenvest in de gevangenis achter en verdween langs het St. Jansstraatje. Men verondersteld dat hij sedert ruim een uur verdwenen was, vooraleer het personeel zulks bemerkte. Pothos werd na zijne ontvluchting ge zien. Hij droeg alsdan eene vest van blauwe stof en grijze broek en had eene klak op het hoofd. Verleden week ontving de baron M..., van Broechem, bericht, dat de wild- stroopers het 's nachts op zijne eigen dommen, tusschen Broechem en Eule- gem, gemunt hadden. De baron deed al zijn werkvolk oproepen en kreeg de ver sterking van 5 gendarmen, zoodat met de gendarmen de troep 15 man uitmaak te. De troep trad op met helderen mane schijn. In het bosch gekomen, was het eeiste geluid dat gehoord werd, een scherp schuifelen. Eensklaps stonden zij tegenover een dertigtal mannen met lange-jassen en zwartgemaakte gezichten, wier gelaats trekken in den helderen maneschijn glommen als zoovele duivelsgezichten. Allen waren in eenen kring geschaard, het geweer recht op in beide handen, dus gereed tot schieten. Een uit den hoop riep de naderenden met krachtige stem tegen Halt Daarop vervolgde hij aldus Nog eenen stap nader en onze geweren zak ken en een tweede stap vooruit is het teeken waarop wij vuur geven. Boeren, veld-, boschwachters en gen darmen oordeelden het voorzichtiger om dit bevel te gehoorzamen dan de wild- stroopers tot het uiterste te drijven en bleven dus op eerbiedigen afstand staan. Nu vervolgde dezelfde stem Zegt aan hem die u gezonden heeft, dat wij zullen ophouden met stroopen zoodra hij ons werk geeft waarmede wij den kost kunnen verdieuen. Zoolang echter dit niet gebeurt zullen wij voortgaan met ons bedrijf. Wij ook moeten leven en onze vrouwen en kinderen kunnen niet van gebrek kreveeren. Men verzekert dat baron M.... en zijne echtgenote Broechem zullen verlaten. Zondag avond, om 9 1/2 ure, is in een koffiehuis te Hooglede, twist ont slaan tusschen eenige landbouwers- knechten. Ongelukkig werden de messen gelrokken, en de genaamde Karei Ver- meersch, van Hooglede, werd getroffen door twee messteken, eene in den schou der en de andere in den buik. Deze laat ste, die eene ader doorsneden had, was doodelijk en het slachtoffer is er eenige oogenblikken later aan bezweken. Een ander persoon, de genaamde Vol ders, bekwam in de wang een messteek, die echter geen gevaar oplevert. De daders, Kamiel Reuzirick, oud 18 jaar, landbouwer te Hooglede, en Alois He- meryck, van Staden, zijn aangehouden geweest door den brigadier der gendar merie van Roeselaere, die zich onmidde lijk met het parket van Uperen ter plaats begeven had. De lijkschouwing van Ver- meersch is bevolen. De twee aangehou denen zijn naar de gevangenis van Uperen gebracht. Een verschrikkelijk ongeluk is ïn de gemeente Opheers voorgevallen. Ter wijl de veldwachter der gemeente even als zijne vrouw uitgegaan was, had het oudste de vier kinderen, een jongske van 7 jaar, den geladen revolver zijns vaders gevonden en met dit wapen spelende, zijn broérke van 5 jaar aan het hoofd ge troffen. De moeder vond het arme kind badend in zijn bloed op den grond liggen. Het slachtoffer stierf in den loop van den dag, Volgens de Impartial meldt is er in de wijk Akkergem, te Gent, jeene jonge dame, die al zes dagen achtereen vast zij is wel te pas !en doet haar gewoon werk. Zij wil Succi, Merlatti, Tanner eene les geven. jjsj— De kwestie, die over eenige maan den de onlusten te Ronse veroorzaakte, is thans opgelost. Het brevet van M. Gra vitz is wettig herkend en de leste heeft twee onderofficieren van de jagers. Een groot getal onderofficieren en sol daten woonden het barbaarsch gevecht bij; deze hitsten de strijders door woor den en gebaren aan. Een dezer leste bekwam verscheidene wonden. Men beweert dat het tweegevecht plaats had, op bevel van officiers, die hunne onderhoorigen met straf zouden bedreigd hebben, indien zij weigerden in het strijd perk te komen. Het is te hopen dat generaal Pontus over deze ongehoorde feiten een ernstig onderzoek zal doen instellen, Twee stoutmoedige kerels hadden verleden vrijdag te Burronfosse, over de Fransche grens, een rijtuig, met een prachtig paard bespannen, gestolen. Zij waren in het rijtuig gesprongen en had den in allerhaast den weg naar Belgie ingeslagen. Zij hadden niets te verklaren bij de douanen en mochten dus zonder moeite de grens over. Zij reden voort tot Chimay, waar zij de onvoorzichtigheid begingen, te gaan logeeren rechtover de gendarmerie. Toen 's anderdaags 's morgens de eigenaar van het paard en rijtuig eene aanklacht kwam indienen bij de gendar merie, was hij niet weinig verrast, toen hij het rijtuig aan den overkant der straat zag staan. Een der dieven werd onmid delijk aangehouden, de andere gelukte er in de vlucht te nemen, doch de briga dier der gendarmerie sprong te paard en haalde spoedig den vluchteling in. De twee dieven zijn naar de gevangenis van Charleroi gebracht. Een zestigtal mijnwerkers van den koolput n. 42 der mijn Mambourg te Charleroi, hebben dijnsdag geweigerd in den put te dalen zij eischen eene ver hooging van dagloon. In den koolput der Conception, te Mont-sur-Marchienne is insgelijks eene werkstaking uitgebors ten 260 werklieden hebben den arbeid gestaakt. In de koolmijn van Amercceur, te Jumet, blijft de toestand dezelfde de werklieden vragen dal het geschil zou opgelost worden door eenen scheids- rechtersraad. Goed gedacht. Een dronkaard, die zich beteren wilde, liet kort geleden in een Nieuw-Yorksch dagblad de volgende aankondiging plaatsen Bekendmaking en bede. Daar ik het ongeluk heb, den sterken drank meer te beminnen dan goed voor mij is, verzoek ik alle verkoopers van het gevaarlijke vocht, mij dit voorgeenen enkelen prijs te doen geworden en, wanneer ik er op aandring, mij desnoods met geweld te verdrijven, daar ik wel een groote dronk- lap, maar met Gods hulp niet onverbe terlijk ben. Hierop volgt de naam en dan een naschriftWie mij, zonder op de bede acht te slaan, rhum, jenever of iets desgelijks verkoopt, zal ik in dit blad bekend maken, opdat iedereen wete wie mij heeft doen zondigen. Een gemakkelijk middel, door de Mechanical world aangegeven om eene beroesle vijs gemakkelijk los te krijgen, is ze te warmen met een rood ijzer, dat men tegen het hoofd der vijs dopt. Alles is maar een wete. FRANKRIJK. Een philosoof heeft uitgerekend hoe veel de verschillige regeeringen dezer eeuw in Frankrijk per uur aan het land gekost hebben Het konsulaat en het eerste keizerrijk 115,000 fr. de restau ratie 119,000 t de regeering van Louis Philippe 150,000 de republiek van 1848, 173,000 het tweede keizerrijk 349,000 de tegenwoordige republiek tot 1882, 405,000 en na dien tijd 563,000 fr. per uur. Het geheim van Montrouge Onze lezers zullen zich nog wel het drama her inneren dat in den tijd te Parijs zooveel opschudding verwekte en wonder wel op de zaak Rodelet geleek op verschillige plaatsen te Montrouge had men de stuk ken gevonden van een menschelijk lichaam welke samen het lijk eener vrouw vorm den. Ondanks alle opzoekingen kon niets op het spoor der misdadigers brengen en de moord van Montrouge zou de reeks mis daden gaan vergrooten die ongestraft blijven. Welnu thans is men op een nieuw spoor men denkt namelijk te weten dat het ge vonden lijk datgene is van eene juffer Augustine Gillon, die den dag der mis daad in het bureel der schatkist de koe pon eener staatsrente was gaan ontvangen. Om een gedacht te geven van de goede inrichting der rechterlijke policie van Pa rijs, mag dienen dat de broeder van Mej. Gillon, 's anderendaags na de misdaad aangifte had gedaan van het verdwijnen zijner zuster en men hem overal de deur heeft gewezen Parijs 's nachts. In den nacht van zondag tot maandag kregen eenige Italia nen ruzie, die weldra tot een gevecht overging. In dit geveeht werdde genaam de Gaberi gedood en zekere Ampi doode lijk gewond. Deze slachterij greep plaats op het grondgebied van Joinville-le-Pont, de voorstad van Parijs. Omtrent 1 uur, denzelfden nacht kwam een beenhouwersknecht, Pagon, woon achtig reu Thevenot,huiswaarts, toen juist aan zijne deur, een revolverschot gelost

De Denderbode | 1886 | | pagina 2