Leeiiii.gdersliMl Oriissei 1886. Buitengewone groote lotingen. BEB1CHT. Bernard, Eainbeaux en Verlynde, R00HI5N EN SCHA4RII0UT. BOOMEN BOOS! VENDUTIE Meersch en 2 perceelen Zaailand, van goede Zaailanden B O O M E N Behuisde HOFSTEDE, en van Land en Bosch, kig zijn ergeene persoonlijke on gelukken te betreuren. Den 6 dezer maand, omtrent 8 1/2 ure 's avonds, bevonden de genaamde» Joseph Jacobs, oud 22 jaar, en Jan-Bap tist Aerts, 21 jaar, beiden van O.-L.- Vröuwe-Thielt, zich in de herberg van Arnoul Pollet, op het gehucht Schoon- derbeuken, onder Scberpenheuvel, Aerts had eene karabijn en Jacobs een pistool. Jacobs laadde de twee wapens met bus kruit en eene papieren prop, en zegde aart zijn gezel ik durf op vijl slappen gaan staan gij moogt schieten en als gij mij raakt, betaal in eene ronde. Aerts en Jacobs gingen uit. De eerste schoot met de karabijn en Jacobs werd door de prop in den rug getroffen; hij schoot aanstonds met de pistool, doch trof zijnen tegenstrever niet. Beiden gin gen vervolgens naar O.-L.-Vrouwe- Thielt terug. Den 10, ten 4 1/2 ure na middag, is Jacobs aan de gevolgen zijner wonde overleden. De moeder van het slachtoffer heeft toen de gendarmerie verwittigd. Men denkt dat Jacobs en Aerts beiden dronken waren, toen zij de noodlottige wedding deden niemand had hen bui ten de herberg vergezeld en men had hen laten begaan. Ziehier hel laatste bericht over den toestand der werkstakingen Er zijn te Jumet 970 werkstakers te Roux 550 te Mont-sur-ftlarchienne 510, te samen 1650. Zaterdag had eerie vechtpartij plaats te Hallewijn bij Meenen, tegen de herberg hel Wit hruis, tusschen vader, moeder en zoon deze laatste was bezig met zijne moeder te slaan, toen zekere Petrus Uu- rucp erbij kwam en hem eenige opmer kingen maakte. De woestaard, verbitterd liet zijne moeder los, en liep op Durucq toe, dien hij verscheidene slagen op het hoofd toebracht (met een cassc-lêle zegt men) zoodat het slachtoffer buiten kennis ten gronde viel. Hij werd daarna naar zijne woning overgebracht en te bed ge legd nadat hij veel bloed verloren had is hij woensdag naclu overleden. Het slachtoffer dezer brutale misdaad laat eene weduwe met 2 kinderen achter, De dader, een kerel van omstreeks 18 jaar oud, is reeds aangehouden. Het par ket van Kortrijk is verwittigd. Donderdag 18 dezer waren de met sers van Louis Demolder te Veurne bezig aan het delven voor het maken eener aanpalende riool om het water der vesting te lossen. Bij het graven kruisten zij een onderaardschen weg, die leidt van het oud klooster der paters Kapucijnen, eertijds Witte Meeren, naar de aloudbekende hofstede De Toreele ge noemd, tegenwoordig bewoond door Cardinaal. Men vond in dien gang een ijzeren koffertje dat het kleed van een der Witte Heeren Kapucijnen bevatte; het was toegerold, en had een goede reuk. liet moet ten minste oud zijn van het jaar 1665. Dit merkwaardig stuk zal te Veurne ten toon gesteld worden en vervolgens naar Rome gezonden worden, alwaar een klooster van dezelfde orde bestaal. Onderwijzer-geitenmelker. Men schrijft uit Veurne, de volgende gebeur tenis Over eenige dagen heeft een aardig voorval plaats gegrepen op eene gemeen te bij Veurne. De gemeenteonderwijzer L kweekt eene geit en wordt dagelijks met hare melk gevoed. Het geval paste dat zijne echtgenoote voor eenige dagen van huis weg ging en dat L... verplicht was de geit zelve te melken, iels wat zijne vrouw gewoonlijk deed. Gedurende de klas (welke hij geeft voor pas drie kinderen) kwam hel in zijn ge dacht dat hij zijne geite vergelen had te melkenhij verlaat aanstonds zijne leer lingen om dit te gaan doen. Maar de geiten hebben somtijds zotte grillen; de geite ook zag waarschijnlijk aanstonds dat iemand vreemds in kot kwam. Den onderwijzer was het onmogelijk haar te melken. Wat nu gedaan? Aheen goed gedachthij gaat de kleederen aan trekken zijner vrouw eri trekt aldus op getooid naar den geitenstal. Bravo, nu heeft hij het gevonden, en hij melkt dal hij erbij zweet Maar inlusschen komt schoolopziener R... de klas binnen en vraagt aan de leerlingen waar hun meester is. Deze zeggen dat hij naar de stal gegaan is, en de opziener na eenige stonden gewacht te hebben, gaat op zoek naar den meester. Hij trekt de deur open van den geiten stal en wat ziet hij?... Tableau!!... Gij kunt denken in welke gesteltenis de on derwijzer op dat oogenblik was; ook wordt er met dit lotgeval zeer gelachen op gansch de gemeente. FRANKRIJK. Geheim. Den 29 oclober lesl- leden kwam een onbekende als werkman gekleed, het hotel binnen van M. Pascal Fourcade, rue de la Cèrisaie20, te Parijs en vroeg om aldaar voor een paar weken eene kamer te huren. Men liet den man eenige kamers zien en hij vestigde eindelijk zijne keus op eepe kleine kamer der tweede verdieping uitgevende op eene binnenplaats en door twee vensterkens verlicht deze kamer was eenvoudig gemeubleerd. De onbe kende betaalde terstond de 14 dagen op voorhand en schreef op den boek der huurlingen den naamErnest Dufour, voerman, oud 42 jaar. Hij verklaarde den eigenaar dat hij slechts bij tusschenpozen met zijne vrouw de kamer zou betrekken. Hij kwam den volgenden dag en mis schien later nog eenszijn gaan en komen werd daarna echter niet meer op gemerkt. Daar verleden zaterdag de bepaalde termijn reeds lang verloopen was en de zoogezegde Uulour niet meer gezien werd, besloot M. Fourcade de kamer eens te gaan zien en te doen reinigen. Het klein vertrek binnentredend werd hij een reuk, als van een in ontbinding zijnde lichaam, gewaar. Eensklaps viel zijn oog op hel bed daaronder kwamen twee voeten te voorschijn. De hotelhouder, half dood van schrik, liep de trappen af en spoedde zich in eenen adem naar liet kommissa- riaat der wijk. M. Ringeval, kommissaris, liet oogen- blikkelijk een wetsdoktor ontbieden en begaf zich dan met M Fourcade naar de kleine kamer. Men trok hetlichaan onder het bed uit fiet was het gansch naakte lijk eener vrouw. Hoofd en bals zwarten gezwollen, waren reeds in gevorderden staat van ontbinding. Die vrouw scheen 20 jaren te tellen en had prachtige licht bruine haren. Handen en vingers waren klein maar slecht onderhouden men kon echter zien dat zij geen handwerk deed. De staat van het lijk liet niet toe om te bestatigen, of er geweld gepleegd werd uit hel eerste onderzoek schijnt te blijken dat er verworging of wel vergiftiging heeft plaats gehad niemand herinnert zich Dufour sedert dien nog gezien te hebben niemand weet hoe die vrouw daar gekomen is, degebureu hebben niet het minste gerucht gehoord. Is de moord daar gepleegd, of heeft üutour het lijk daar gebracht En wie is Dufour zelf? M. Taylor, chef de la süreté, vergezeld van den prokureur en den onderzoeks rechter, allen door den kommissaris ver wittigd terwijl ze de konfrontatiu van Rossel met het lijk van Mev. Loyson bij woonden, kwamen onmiddelijk ter plaats om hel onderzoek in te stellen. Later kwam ook M. Gragnon, prefekt der policie. Alles is duister in deze geheimzinnige zaak. M. Fourcade heeft zoo goed moge lijk het signalement van Dufour opgege ven. Nadere bijzonderheden. De policie denkt een spoor te hebben gevonden in het geheimzinnig drama der rue de la Cèrisaie. Eene juffer E. heeft in de pholographie van hel lijk, hare zuster meenen te herkennen, alsook de oorbel die deze droeg. Deze zuster bewoonde eene gemeubel de kamer te Montrouge en is omstreeks einde October verdwenen meteenen man wiens signalement overeenkwam met dat van Dufour. Dufour was echter maar een gestolen naam. Een echte Ernest Dufour heelt zich aangeboden bij M. Taylor. Deze Eernest kent Mej. E. en hijgevolg ook hare zuster, het slachtoffer. Het is builen twijfel dat de moordenaar den naam van dezen vriend genomen heeft om de policie op een dwaalspoor te brengen. De oostenkwestie. In den Nouveau Monde biedt M. Charles Masson, ridder van het Legioen van Eer en andere orden, den gekeriden Succi aan. tegelijk met hem en op volkomen dezelfde wijze als hij, te vasten. Indien, zegt hij, Succi werkelijk een mensclienvriend is, is het zijn plicht deze aanbieding aan te nemen. M. Masson verklaart, veel in Afrika, Midden-Amerika en elders gereisd en te midden van indiaansche stammen ver keerd te hebben, en te kunnen verzeke ren, dat er inderdaad een middel bestaat om verscheidene weken te vasten. Zouden wij op den weg zijn, om op die wijze de sociale kwestie op te los sen Merlatti bereikte zaterdag zijn 25'° vas tendag de jongen ziet er uit als een oud stuk perkament. De geneesheeren zijn van oordeel dat hij zijn vasten niet zal kunnen volbren gen, HOLLAND. Uit Breda wordt van verleden Donderdag gemeld Heden namiddag om 2 ure had alhier een vreeselijk ongeluk plaats. De naar Terheiden lererugkeerende diligence werd aan den ijzerenweg-doorlocht nabij de Mauritsslraat overvallen door eenen trein, die den wagen verbrijzelde. Een inwoner van Terheiden werd bijna geheel vermorzeld, en alle reizigers bekwamen zwaardere of lichtere kwetsuren, Voor het leven van twee in het gasthuis opge nomen personen beslaat groote vrees. De barreelen van (Ten doortocht waren open, naar men zegt doordat de aankomende trein geen signaal had gegeven. De justi- cie doet onderzoek. DU1TSGHLAND. Cholera. Over het cholerageval te Breslau lezen wij het volgende in de Breslauer Zeitung Vrijdag middag overleed een uit Hon- garië komende landverhuizer, Joseph Pillat, in hel hospitaal aan cholera, na dat hij kort te voren in de landverhui- zersloods van de Breslauer centraalstatie aangekomen was, waar zijne ziekte be- statigd werd. De loods is dadelijk geslo ten en eerst na eerst na eene grondige ontsmetting weèr geopend. Aan de gren zen, zoowel als in de spoorwegstatie is het strengste geneeskundig toezicht in gesteld. Ge zijl een KaulbarsIs het eene beleediging wanneer men iemand voor een Kaulbars uitscheldt Deze kwes tie zal de kantonrechter te Meeraue in Saksen weldra moeten uitmaken. In de vergadering eener vereeniging werd den voorzitter ten laste gelegd, dat hij bij het nemen van eenige maatregelen, waarbij de belangen der kas gemoeid waren, eigenmachtig had gehandeld. Hierover ontstond een hevig debat, waarbij een opgewonden tegenstander den voorzit ter toeriep Sie sind ja der reine Kaul bars Deze uitroep deed onder de aanwezi gen een oorverdoovend gelach opgaan, zoodat de voorzitter toornig de vergade ring verliet. Eenige dagen later ontving het lid een uitnoodiging om voor den rechter te verschijnen. De voorzitter ge voelde zich door de benaming Kaulbars beleedigd en eischte dal de man, die hem in 't openbaar aldus noemde, ge straft zal worden. 't Spookt bij Bismark. Het spookt tegenwoordig bij Bismark. en men heeft, zooals verteld wordt, allerlei zonderlinge verschijnselen in de houlvesterswoning van Friedrichsruche gezien. Het spook is eerst begonnen met klop pen vervolgens zou men vlammende zweerden en andere verschijningen heb ben gezien, die, natuurlijk, op een aan staanden oorlogbetrrkkinghebben. Eiken avond verzamelen zich /es tol acht hon derd boeren vooi het spookhuis en zijn, ondanks oen eding en bedreiging, niet weg te krijgen. Het grootste voordeel hebben de her bergen er van. die dag en nacht vol be zoekers zijn en waar er natuurlijk, altijd over de zaak gesproken wordt. Dit duurt na al veertien dagen, en het aantal nieuwsgierige toeschouwers wordt eiken avond groolcr. ENGELAND. Een socialistische comule. Nieuwe betooging. nieuwe paniek in Londen. Men timmert weêr schutsels voor de ma gazijnen, men werpt weêr barrikaden voor de winkels, de oude wapens worden van den zolder gehaald, want.... de soci alisten gaan uit. En weet ge wat ondertusschen de ci- toyens doen De sekretaris der Social-de- mocratie Fedration heeft aan sir Charles Warren geschreven dat aangezien de paniek die in de stad heerscht, eenige honderden socialisten zich aanbieden om dienst te doen als buigewone konstabels, Eene bijzondere wacht socialisten biedt aan, om de twee kanons inCharing-Cross te bewaken. Zoodus, de eenige vrees is dat de so cialisten de rust zullen stooren en nu komen zij zelf voorstellen de rust te hand haven PAUSELIJKE STATEN. De H. Vader heeft den bisschop van Luik eene breve gezonden, waarin Z. H. den prelaat gelukwenscht met het on langs in zijn bisdom gehouden katholiek kongres. Gift van den Paus. Z. H. Paus Leo XIII heeft eene som gestuurd van 10,000 fr. aan Mgr Marango, aartsbisschop van Athene, als hulpgeld voor de slachtoffers van de rampen, veroorzaakt door de leste aardbevingen in den Peloperisis. Wanneer men weet dat het grootste deel dezer slachtoffers gneksch-ortho- doxen zijn, zoodus geeiïe katholieken, dan zal men nog meer de edele gevoelens de grootmoedigheid van hart van den H. Vader kunnen begrijpen. VEREENIGDE-STATEN. Durham, een bioeiend dorp in Noord- Carolina, bekend door de tabakskuituur, is geheel door brand verwoest. Deschade bedraagt 500,000 dollars, daar omstreeks 1,500,000 kilo tabak zijn verbrand, Telegrammen uit het noord-westen ontvangen, melden dat er aldaar een he vige sneeuwstorm heeft gewoed, waar door het vei keer volkomen stilstaat. Nabij Leadville. Staat Colorado, werd een posl- rijtuig met negenreizigers door eene sueeuwlawine van den weg in een af grond geworpen, vijf reizigers kwamen om. AUSTRALIË. Schipbreuk. 140 slachtoffers. De engelsche regeering heeft opzoekingen bevolen, aangaande de verdwijning van den schooner Young Dick, uit Nieuw-Zee land vertrokken met 140 man aan boord, en die volgens een telegram, maandag te Plymouth ontvangen, tijdens het leste or kaan, in de australische zeeën, met man en muis zou vergaan zijn. Burgerlijke Stand der stad Ninove. -1 angiften van den 12 lol den 19 Nov. 1886. GEBOORTEN. Mannelijk 5 - Vrouwel. 4 HUWELIJKEN. J. De Backer 30 j. brouwersgast met M. C. Van Der Goete 24 j. kleermaakster. OVERL1JDENS M. J Pauwels 61 j. z. b. echtgenoote van S Barbe, Burchtdamslraat. J. De Deyn IS j ongeh. z. b Pamelstraat. Ph. J Van' Lierde 69 j. herbergier, echtgenoot van Ph Defossez Brusselslraat 1 kiod onder de 7 jaren. h nnn 1 exlragoed merrie-veulen oud u Xï uuugj vaD balf Maar, 188(^ op 2 vve ken waarborg. Te bevragen ten bureele dezer. trekkingen 'g jaarg. Uitwisseling der oude leeningen,legen nieuwe titels. Men aanveerl de inschrijvingen van heden af, zonder koster.,bij MM. ÖE COEft en C"\ Bankiers, in de Nieirastraat N° J1>, Ie Aalst, alwaar men alle inlichtingen diesaan- gaande kan bekomen. Bank LECLERCQ en C" te Aalst. Van heden af kar, men er inschrijven voor de nieuwe leening van 289,o00,uco der stad Brus sel alsook voor de vei wisseling der titels derzelfde stad tegen nieuwe. Alles zonder de minste kosten. wisselaars, 24, Albert Liénarlstraat. te Aalst, hebben de eer liet publiek ter ken nis le brengen, dat zij van heden af tot 14 DECEMBER AANSTAANDE, zich ge lasten met het uitwisselen der Brusselsche loten. KOSTELOOS. VEND1TIE VAN te Denderleeuw en Welle. De Notaris DE SMET te Erembodegem zal ten verzoeke van die bet behoort, op Woensdag I December <886, (Sl-Eloi,) om 2 ure nanoen, openbaarlijk verkoopen ler herberg La belle Alliance,» bij Henricus Van Santen, te uen- dorleeuw aan de Statie. 1Namens den heer Rollier-Sonck, bierbrou wer te Denderleeuw 29 koopen Kauadaboomen en 26 koopen Elzen schaarhout, wassende op zijnen bosch te Denderleeuw, in het Steenrt-k, aan het Sas van Denderleeuw en Teralphooe. En 3 koopen Esschen, en 2 koopen Kanada- boomen in den Maelegem, aan eene partij land in gebruik bij de gebroeders Lanckman en Franciscus Pols. 2 Namens den heer Joannes Verleysen-Van den Steene, te Erembodegem lü koopen Kanadaboomen slaande aan zijnen meersch te Welle, nabij hel hof van den heer Domien Hoevelinck, wijk Leeuwbrug. 3. En namens den heer Alphonse Landuyt, te Wetleren 7 koopen Kanadaboomen en 1 Abeel, staande aan zijnen meersch te Welle, Leeuwbrug legen eene partij meersch genaamd Sonckens-bosch. De nabijheid van den gekanaliseerden Den der, van de Statie van den IJzerenweg en van den provincialen steenweg van Aalst naan Ni nove geven al.e gemak vooi den transport. OPENBARE VERKOOPING van schoone en zware Kanada, Wilgen, t sschen, Bueken, Eiken, Olmen en Abeelen gestaan le Moortel, Baardegem en Meldert. De KandiJaal-Notaris CH. DE VIS te Aalst, zal door bevoegd ambt openbaarlijk verkoo pen Op Woensdag 1 December 1886, (St-Eloi,) om 12 ure juist 's middags Te Mowrscl. u Namens den heer Jan-Baptist Cooreman, le l.ebbeke. is koopen kanadas, wilgen en herzelaren. op den Dressel aan de hofstede in gebruik bij de gebroeders Van der Borcbt. b Namens Jufvrouw Calbarina Cooreman, te Lebbcke. 4 koopen schoone wilgen en i koopen kana das, wijk Beugem c Namen den beer Joannes Van Keer, te St Gilles. 27 koopen kanadas, wilgen, esschen en ma gere olmen, in zijnen bosch, wijk Beugem d Namens de erven van den heer Victor Van Roy. te Wiezc. 4 koopen schoone kanadas op den Romelaar, aan hm land gebruikt door Emmanuel De Meysl. e Namens Jufvrouw Cooreman voornoemd. 2 koopen zware kanadas op het Molenveld, aan bel land gebruikt door Benoit De Wolf. Tc ISnardegeiu. Namens den beer Frans Borms te Lebbeke. 7 kooper, schoone bueken in zijnen bosch op bet Kasleelbosch. Tc Meldert g Namens deu heer Antonius Mocns, te iler- dersem. 3 koopen zware kanadas in zijnen bosch wijk Klaarbaag h Namens de weduwe De Croes, te Meldert. 4 koopen gavige bueken, in haren bosch aan hel hof van de erven Van Nieuwenborgh, wijk Kokerij. i. Namens den heer Louis De Coninck, te Aalst 3 koopen kanadas, aan dc meersch genaamd de Meelers in gebruik bij den heer Victor De Vos j Namens Madame De Coninck, te Aalst. 5 koopen wilgen en kanadas aan zelfden meersch de Meoters. Men zal beginnen le Moorsel, Dressel en hel biervoren geschreven orde volgen. leder zal moeten borg stellen en het gewoon ongeld gereed betalen. Dag der betalingen, alle zaterdagen der maand October, van 9 ure 's morgens tot 12 's middags. AANZIENLIJKE te Wieze, nabij '1 Sas. De Notaris DaihiKl VAN DE VELDE, te Lebbeke, zal op Donderdag 2o November 1886, om 12 ure 's middags, openbaar verkoopen 115 koopen Kanada, Abeelen, Esschen en Eiken Boomen, waaronder het grootste getal van 2 tot 5 meters dikte, slaande op den eigendom van Madame weduwe Sinay- Raman, te Oultre, aan den steenweg van Wieze naar Gysegem en dicht bijde Vaart. Bij uitwinning OPENBARE VERKOOPING van een perceel gelegen te Meire en Haellerl. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien hel behoort en luidens de wet van 15 Oogst 1854. openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel Meersch, gelegen te Meire, wijk Oosldorp. met cone grootte van 25 aren 80 centiaren, gekadastreerd wijk C N. 1004, palende ten oosle Consiantinus Maes- scbalck, ten zuide den voelweg, ten weslc de erven van Donalus Meuleman en ten noorde aan dc kassei. Tweede koop. Een perceel Land, gelegeD te Haellerl, op denNederkraaiwinkel ofNederveld, i groot ongeveer 17 aren 20 centiaren, gekadas- treerd wijk A N. 422a. paleode ten ooslen Joan- nes Sterck, ten zuide hel kaulergat, ten weste de weduwe Callcbaul, en ten noorde den Lae- renbroeck. Derde en laatste koop.37 aren 50 centi aren Land, gelegen te Haellerl, op het Hoog- Laerenveld, nabij de Wapestal, gekadastreerd wijk A N. 766, palende ten oosle de meerschen, ten zuide den lieer De Saedeleer, ten weste Cornelius De Loose, en ten noorde Joannes- Baptiste Baeyens. ENKELE ZITDAG Donderdag 25 November 1886, om 3 ure nanoen,ter herberg genaamd De Goude Leeuw gehouden door den heer Custaaf D'Hacso, te Erpe, Dorp. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Aalsl-lllijlbeke De Notaris EEM AN le Erpe, zal Damens wien het behoort en luidens de wel van 15 Oogst 1354, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene partij Zaailand, groot 19 aren 52 centiaren, genaamd dc Veertig Roeden gelegen le Aalsl-Mijlbeke, op bet Spitsveld, pa lende ten ooste den volgenden koop en wijlen Joannes Podevyn, ten zuide Virginia en Con- slancia De Ries, ten weste de hofstede van de zelve, en ten noorde de Kauterbaan. Treede koop. Eene partij Zaailand, groot 24 aren 20 centiaren, genaamd de 6" Koeden, gelegen te Aalst-Mijlbeke, op hel Spitsveld, pa lende ten ooste de kinderen van den heer Eliaert Cools, ten zuide wijlen Joannes Podevyn ten weste voorgaanden koop en len noorde de Kauterbaan, Derde en laatste koop. Eene partij Meersch. groot 15 aren ó"i centiaren, met de helft van den rootput, gelegen le Aalst-Mijlbeke, op het Boschken, omtrent de Langeslraat, palende ten oosle Joannes-Baptiste Van Geil, ten zuide den lieer Franciscus De Wolf, ten weste Maria-Tbe- resia De Hauwere en Joannes-Baptiste DeSmet. ENKELE ZITDAG Donderdag 2 December 1886, om 3 ure na noen, ter herberg genaamd l)e Klokkenbol, gehouden door den heer L. Foneée, te Aalst, Varkensmarkt OPENBARE VERKOOPING van schoone Wilgen, Kanada, Abeelen, Esschen, Olmen en Eiken- te Moorsel. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal ten aanzoeke der erfgenamen van Francisca Van Roy, op Maandag 6 December 1886, om 12 ure slipt 's middags, openbaarlijk verkoopen 1. Aan eene partij Land op de Buuk, ge bruikt door do weduwe Cornelis en Joannes Verbeireo, 2 koopen Wilgen. 2. Aan eene partij land en bosch, aan bet Potaardeken, gebruikt door Louis Hendrickx, 6 koopen Abeelen, 2 koopen Kanadas, 3 koo pen Eiken en 1 schoone magere Olm 3. Aan eene partij land in Beugem, gebruikt door Petrus-Joscphus Boucquet en Verbciren, 7 koopen Kanadas en 2 koopen Wilgen. 4. .tan eene partij meersch in Beugem, aan de Meer, IC koopen zware Kanadas. 5. Aan eene partij land aan de Berghaag, 5 koopen Kanodas. 6 Aan eene partij land aan de Berghaag, ge bruikt door Domien Van den Steen, 5 koopen Eiken en 1 esch. 8 Aan eene partij land in 'l Exlerken in ge bruik bij de weduwe Kempenhout 7 koopen kanadas en 2 koopen Abeelen. 8. Aan eene pauij tand op den Romelain. ge bruikt door Emmanuel De Meyts 7 koopen schoone Wilgen. 9 Aan eene Meersch in de wagenhuizen nabij de statie 40 koopen schoone en gavige Wilgen, 1 Eik, 3 koopen Esschen, 1 Olm, en 4 koopen Kanadas. Deze boomen zijn van zuiveren wasdom en dienstig voor blok en wagenmakers. De verkooping zal aanvang nemen op de Buuk, om alzoo bet hiervorengeschreven orde te volgen. Men zal verborgen ter herberg In db Vla»mschb poort bij de gezusters Van Nuffel, nabij de Statie. OPENBARE VERKOOPING VAN EENE te Moorsel en Herdersem. De Notaris Victor DE GHKEST te Aalst ver blijvende, zal over de erfgenamen van Bene- diclus Vanden Steen, in hel openbaar verkoopen met gewin van palmslag en gelagen MOORSEL. Eerste koop, Eene behuisde Hofstede, met schuur en stallen, op het Kruisabeel, groot in gronde i9 aren 69 centiaren, palende ten ooste aan Ivo Bal, ten zuide aan don heer Liéoart, tenweste aan Franciscus Uytlersprot eu ten noorde aan de Populierestaat. Boomprijs fr. 40.60 Gebruiker Felix Buyle. Tweede koop. Een perceel Land, groot 16 aren 76 centiaren, gelegen op bet Peetersveld, nabij het Hoeksken, gekadastreed wijk E N« 38i». palende ten ooste aan Casirair Temmer man. ten zuide aan deu heer van der Noot, ten len weste aan Aloïse Daelman als gebruiker en ten noorde aan Cornelius Vinck. Gebruiker Felix Buyle. Derde koop Een perceel Land, groot 26 aren 61 centiaren, gelegen op het Boeikeus- veld, nabij het Houtenkruis, gekadastreed wijk D N. 121 palende ten oosle aan d'Erven De Meyer en de kinderen van Seraphien Callebaut, ten zuide aan Augustus De Cracker, ten weste aan Petrus De Smet en ten noorde aan den beer Franciscus Moyersoen. Gebruiker Felix Buyle. Vierde koop. Een perceel Land. groot 26 aren 5o centiaren, gelagen op de Mot, aan den P.ijger, gekadastreed wijk I) N. 422. palende ten ooste aan Judocus Lowies, ten zuide aan jufvrouw Sophia Meert, ten weste aan Josephus Goossens en ten noorde aan Franciscus Meert. Gebruikers Ludovicus Wiilems en Petrus- Josephus Van Wichelen Vijfde koop. Eer. perceel Bosch, groot 52 aren 35 centiaren, gelegen op hel hot Texel, gekadastreerd wijk C N. 568, palende ten ooste aan Josephus Goossens, ten zuide aan de Beek. ten weste den heer Borreman en ten noorde aan den heer Lauwerickx. Onverpacht Boom en schaarhoutprljs fr. 440.00 HERDERSEM. Zesde koop, Een perceel Land. groot 17 aren 87 centiaren, gelegen nabij den Breeden- weg, gekadastreerd wijk B N. 629, palende ten ooste aan Franciscus Jansegers, len zuide aan den lieer Liénart. len weste aan Ludovicus Van Essche en ten noorde aan Conslantius Van Geit. Gebruiker Felix Buyle. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 19 November ]eoc Verblijf, 26 ISÏ!b- Ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd Dc Sterre, bij den heer Pieter-Joseph De Wolf, te Moorsel, nabij de Statie.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3