Maniere van doen. behandeling van den grond, vetmesting der dieren, dat en meer is goed om welen. Het is ook wel mogelijk dat amerikaan- sche granen en zaden hier goed termen, al is de verlanding verre. Nu, de landbouw helpe zij eigen, men helpe den landbouw, om stand te houden en beters af te wachten Men late bij de boeren den ouden slen ter varen, men verzuime niets om het op de hofstede te verbeteren Ook, men late de onmogelijke vergelij kingen daar men stelle onze hofsteden niet nevens de amerikaansche Ons leger. Wij lezen in den Patriote van verleden donderdag, dat veel wordt geklaagd over het verlof op de zondagen en kermisdagen, toegestaan aan de soldaten. Dat verlof draagt den naam van verlof van half nacht. De soldaten blijven te laat uit en bren gen hunnen lijd door in slechte herbergen, in nachtkoten die den naam var. herberg niet verdienen. Daar worden de soldaten meer en meer bedorven, zij worden ver beest, verliezen alle eergevoel en hunne gezondheid op den hoop toe. Wij zijn niet tegen het leger, wij zijn voor een leger van eerlijke, deftige solda ten, die alleen iets weerd zijn voor 'tland. Wij zijn tegen alle overdrijving van de soldaterij en vooral tegen den geest van vrijdenkerij en vrijleverij in het leger. Een leger zonder godsdienst en zonder zeden, is een pest, een ondergang van het land. Er zijn nog vele brave soldaten in ons leger, maar allen bekennen dat het eene lastige zaak is, om in 't leger goed te blij ven. Er is geene vrijheid en ook geen lijd genoeg om de godsdienstige plichten te vervullen, en de slechte voorbeelden van vloeken en vuile gesprekken doen te veel kwaad. Vele officieren zijn liberaal, leven zon der godsdienst, zonder God en Kerk, en hun gedrag is ook niet alles onder opzicht van zedelijkheid. Dit alles doet groot kwaad aan den simpelen soldaat. In Holland, een protestantsch land, is het geheel anders gesteld. Men zou overal, maar vooral in de ka tholieke landen, moeten begrijpen, dat soldaten zonder religie en goed gedrag, slechte soldaten zijn, die gemakkelijk een gevaar worden voor degelijkheid van het leger, voor de rust en de veiligheid der burgers, en voor het welzijn en het be staan van het land. RECHTERLIJKE KRONIJK. De militianen tegen Pontus. M. de vrederechter van het 1* kanton van Gent heeft verleden vrijdag vonnis uitgebracht in liet geding tot teruggave van kleeding- stukken, ingespannen door den militiaan Van Dooren tegen den minister van oor log. Dit vonnis geeft gelijk aan den militi aan. M. de minister wordt veroordeeld tot teruggave van eene gansche reeks kleedingstukken aan den eischer. M. Albert Verbessem heeft gepleten voor den eischer. M. Charles Thiebauld der balie van Brussel, neef van den ge wezen minister van oorlsg, vortegen- woordigde M. Pontus. Onder andere bewijsvoeringen aange haald door den verdediger, melden wij deze spruitende uit eene schuld van 15 franks, voorkomende op den mast van den militiaan en die, zoo beweerde de advokaat, aan den Staat het recht gaf de kleedingstukken in te houden. De eischer, hel aanbod dezer som gedaan hebbende, werd het argument met de an deren afgewezen. De zaak zal waarschijnlijk onderworpen worden, aan de rechtbank van eersten aanleg oordeelende in beroep en aan het verbrekingshof. Indien het besluit van hooger hof gun stig is aan de militianen, zal M. Pontus er zich -moeten in getroosten het door hem uitgevonden stelsel niet toe te pas sen. Al de militianen van Gent zijn't eens om den zelfden eisch als Van Dooren te stellen indien, de zaak in princiep wordt beslist door het verbrekingshof, zooals zij het is geweest voor den eersten rech- ter.Zooals men weet hebben de militianen, voor het aangaan van dit geding, verschei dene bijeenkomsten gehad in liet lokaal der Sodaliteit. Zaak-Rodelet-Masquelier. Zooals wij reeds hebben gemeld, komt die geruchtmakende zaak aanstaanden woensdag voor het assisenhof van Bra bant. De Etoile deelt de beschuldigingsakte mee. Het is een stuk van 7 kolommen druks, dus te uitgebreid om in ons blad opgenomen te worden. Overigens de lezing ervan is meer voor de lezers der Etoile dan voor de onze geschikt. Daarbij bevat het weinige bij zonderheden, die niet reeds door onze lezers gekend zijn. Het verhaalt vooreerst de ontdekking van de menschelijke overblijfsels in den gang van het huis der Fonsnystraat, te St-Gilles, het onderzoek van de policie en de vermoedens, die door de wets- doktors werden geuit. Vervolgens vermeld de beschuldigings akte het ontdekken van de romp waaraan de vroeger gevonden leden moesten toe behoord hebben, de oorzaak der dood van het slachtoffer en hel vinden van 'i stuk visietkaart en de enveloppe die het gerecht op het spoor der plichtigen brachten. De eerste verklaringen dervroedvrouw waren zoovele krachtdadige loochenin gen, maar ook zoovele onbeschaamde leugens. Zij kende de doode niet, had in niets tot de ontleding of tot de verwijdering van het lijk, of liever van de stukken bijgedragen en scheen het onnoozelste lam der wereld te zijn. De verklaringen van Masquelier waren geheel in strijd met die der vrouw Rode- let en met die van een meisje, Leontine D., die gedurende eenigen tijd in het huis der misdaad verbleven had. Maar eene gebuurvrouw had Masque lier met een pak beladen zien uitgaan, terwijl hij werd opgevolgd door de vroedvrouw, die eenen korf aan den arm droeg. De moeder dier getuige zag Mas quelier ook een rijtuig bestellen, er een koffer op laden en zich verwijderen. Nog eene derde vrouw had beide beschuldig den ook met pakken zien uitgaan. Verdere opzoekingen deden in het huis Rodelet bloedsporen ontdekken, de koet sier van het rijtuig werd gevonden deze herkende Masquelier en eindelijk, door vragen geprest, deed deze leste bekente nissen. Hij beweerde dat het meisje, welker lichaam zulke schandelijke verminking had ondergaan, in het huis van vrouw Rodelet gekomen was, eene natuurlijke dood gestorven was, ten minste, voor zoo veel hij wist, maar hij bekende het lijk in stukken te hebben gesneden. Hij had de liohaamsdeelen weggedragen ter wijl vrouw Rodolet het hoofd deed ver dwijnen; maar hij wist nietwaar zij er meê gebleven was. Nieuwe opzoekingen leidden tot de ontdekking der werktuigen, die tot de schuldige operatie hadden gediend, ten gevolge waarvan het slachtoffer gestor ven was: het vinden der kleêren, door eene winkeljuffer herkend, deed in de doode zekere Emma Beeckman vermoe den en ondanks dit alles bleef de vrouw nog altijd alle plichtigbeid loochenen. De beschuldigingsakte deelt hierbijzon- derheden meê, die het ons niet mogelijh' is, weer te geven. Ten slotte hare misdaad bekennende, beweerde vrouw Rodelet met mêdehulp van eenen dokter gehandeld te hebben. Uit het onderzoek schijnt echter te blij ken dat dit alweer eene leugen is, te meer daar Masquelier beweert, haar aangera den te hebben het zieke meisje dooreenen geneesheer te laten verzorgen zij had zich zelfs hier tegen verzet, daar deze alsdan de sporen der reeds gedane opera tie zou ontdekken de bekentenissen van Masquelier logenstraffen dit gezegde dus ten stelligste. Josephien Rodelet is dus beschuldigd van, door eene misdadige heelkundige operatie, met de toestemming van het slachtoffer verricht, de dood veroorzaakt te hebben van Emma Beeckman Masque lier van, met medehulp der eerste, het lijk te hebben doen verdwijnen. De eerste beschuldigde heeft voor ver- dedediger M. Gedoelst de tweede. M. Morichar. De beschuldiging zal staande gehouden worden door M. DePrelledela Nieppe. Voor den krijgsraad van Oost-Vlaan- deren zal deze week eene gewichtige zaak opgeroepen worden. Een buitenjongen, genaamd Cannoot, werd ingelijfd bij de jagers te peerd, te Audenaarde. Hij viel ongelukkiglijk in handen van een brutalen overste, die hem op alle mogelijke wijzen niet alleen deed bestraffen, maar zelfs mishandelen. Op zekeren dag greep hij den jongen vast en sloeg hem met de vuist in het aangezicht, dat het bloed er uitsprong. Hij bracht hem tevens eenen geweldigen schup toe. Daar zie, snauwde hij hem toe, ik zal u doen buigen of deserteeren, De jongeling deserteerde. Hij werd echter aangehouden en moet vrijdag voor den krijgsraad verschijnen. Wij zullen de lezers met het gevolg dezer zaak kenbaar maken. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. Van Branlegheni, hulpaalmoezicr van het Tuchthuis te Gent, is aalmoezenier benoemd van het celgevang te DendC-i monde. Kunstmelk. De Kunst staat ook op het gebied dec melkerij niet stilEerst hadden wij kunst boter, daarna kuntkaas, nu hebben wij ook kunstmelk Luidens mededeelingen in de Revue Scientifique eu den Moniteur des Inventions industrielies heeft men den grondslag gevonden, om kunstmelk te maken. Vet wordt in de staat van emulsie gebracht, en men voegt er bij eenige zouten, melksuiker, albumine en wat zoutzuur. Wel is de smaak van dat fabrikaat nog niet precies die van de melk, maar de scheikunde heeft ook in deze haar laatste woord nog niet gespro ken Volkskamer.De Kamer heeft zich onledig gehouden met den redetwist over 't wetsontwerp betrekkelijk de her ziening van 'twetboek der boetstraffelijke rechtspleging. De beerruiming. Bij mid del van zuigpompen is, sedert een tien tal dagen, te Mechelen in volle werking. Naar men ons verzekert zijn burgers en landbouwers er over uitermate te vre- den. Pokziekte. Sedert eenige we ken zijn, alhier ter stede, vooral op ze kere wijken van Mijlbeke en Schaar- beke, eenige gevallen van pokziekte be- stadigd geweest. Als gewoonlijk is hier weer overdrijving wat aangaat het getal gevallen. Tot hiertoe zijn er vier geval len van overlijden ten gevolge dezer ziek te,ten bureele van den Burgerlijken Stand aangegeven, te weten een kindje van 2 jaar en een van 3 jaar een jongeling van 12 jaren en een vrouwpersoon van 74 jaren. Negen personen van de pokziekte aan gedaan, bevinden zich in 't hospitaal 7 van deze negen werden nooit gevacci neerd, onder andere eene arme moeder met hare vijf kinderen. Onzes dunkens zou onze Stedelijke Raad wel doen, eene belooning van 50 centiemen te verleenen aan alle de moeders welke, op vastge- stelden dag en uiir, hunne kinderen, zou den laten vaccineeren. Sle Cecilïafeest. Even als gewoonelijk,t heeft onze Koninklijke Har monie Al Groeiend' Bloeiend' b ter gele genheid der St0 Cecilïafeest, Zondag 11. gedurende het H. Misoffer van H ure, in onze St-Martinuskerk twee muziekstuk ken uitgevoerd P Marche aux flambeaux, van Meyerbeer, en 2* Grande Fantaisie sur l'Africaine, van den zelfden compo nist. Deze beide stukken van eene onge- meene moeilijkheid werden gespeeld met dien samenhang, die juistheid en vooral met die manier van zinnenvorming en dit uitmuntend gevoel welke de voor waarden zijn van eene onberispelijke uitvoering. Deze goede hoedanigheden heeft onze Harmonie aan hare uitvoerin gen welen te geven, sedert M. F. L. Van den Bogaerde haar met eene heel bezon- dere stoutheid bestiert; een wenk is hem voldoende om aan zijne muzikanten de wonderheden van die nogthans zoo moeilijke kunst te doen volbrengen. De lof welke het publiek, verledene jaar op t zelfde tijdstip, ter gelegenheid barer uitmuntende uitvoering op St# Ce- ciliafeestdag, aan onze Harmonie toe zwaaide,ligt nog versch in ons geheugen, doch tusschen dan en heden is er geene vergelijking meer mogelijk: de maat schappij heeft sedertdien eenen onafme- telijken vooruitgang gedaan, indien men de moeilijkheden in acht neemt der stuk ken zondag II. uitgevoerd, stukken die slechts kunnen gespeeld wordeu door maatschappijen van eersten rang. Dat de heeren muzikanten dus met iever en genoegen de repelitiën blijven bijwonen welke zoo noodzakelijk zijn om tot eenen goeden uilslag te geraken, dat zij de lessen en bemerkingen van hunnen geleerden meester aandachtig aanhooren en er vrucht weten uit te trekken.en het tijdstip zal niet verre meer verwijderd wezen op 't welk zij aan eenen kamp strijd zullen kunnen deelnemen om er de lauwerkroon te veroveren welke hen zal i aanmoedigen om den weg te blijven be wandelen die zij reeds zoo schitterend hebben betreden. Onze welgemeende gelukwenschingen ook aan de heeren leden der Bestierende Commissie en vooral aan den zoo waar- digen en ieverige bestierder der Harmo nie, M. Modeste De Mette, welke allen M. Vanden Bogaerde ter zijde staan, in de volbrenging der ondankbare taak die hij heeft ondernomen maar die hij zal tot goed einde brengen. M. Vanden Bogaerde is immers een kunstenaar, met een waar lalent en eenen ijzeren wil begaafd, een man die noch moeite, noch gezondheid aanziet wanneer het te werken geldt tot den vooruitgang der muziekkunst. (Megedeeld.) ALLERHANDE NIEUWS. Moord te Wetteren, August Menssens is een haringventer, die in de Eeminck woont. De gansche week ver blijft hij, 't zij te Gent, 't zij op den buiten en loopt de markten af. Verleden vrijdag kwam hij met eenen goeden stuiver naar huis en had te dier gelegenheid een boreltje te veel gedron ken. Zijne vrouw, die een zeer geweldig en kwaad mensch schijnt te zijn, sloeg hem daarom met de scheel der stoof zou ge weldig op het hoofd, dat hem de schedel gekloven was. Na eenen dag buiten ken nis te hebben gelegen, is de ongelukkige man overleden Er zijn zeven kleine kin deren Ingevolge het policiereglement te Gent, maandag aangeplakt, en dat door den gemeenteraad, bij dringendheid bij eengeroepen. werd gestemd, zullen de socialisten voortaan de toelating moeten vragen om nog in stoet met hunne roode vlag uit te gaan. Wij lezen in Vooruit, van woensdag, zegt De Gentenaar Er is spraak de policie te wapenen met eenen revolver, gelijk dit reeds in andere steden bestaat. Goed voorbeeld voor de werklie den. Dat zou eene haatvolle ophitsing zijn tot overtreding der wet op het dragen van wapens en tot geweldige aanslagen, als het zoo dom niet was Wij moeten aan Vooruit doen opmer ken dat de policie reeds jaren en jaren sabels draagtdus zouden de socialisten dat voorbeeld sedert lang moeten nage volgd hebben De occasie is juist goed op den hoek van den Kouter woont een wapenmaker, die eene flinke partij oudesabels en bajon- netten te koop stelt, aan den civielen prijs van... 25 centiemen het stuk. Met klaas dag worden in de bazars der Veldstraat ook kanonnen verkocht; zoo zal de socia listenwapening volledig zijn. O maar gij vergeet het buskruit Neen, zij hebben reeds voorraad van poudre d'escampelte Ziehier geestig nieuws uit het socialis tenblad van woensdag Men zegt ons ook dat er eene van die jonge meisjes, welke de werkstakers van Smet-Ghequier onderkruipen, daar door reeds haren vrijer is kwijt geraakt, op zijn Gentsch gezegd, hare buize heeft gehad Allo. wij zien met genoegen dat de oude Genlsche leute nog niet uitgestor ven is. Maandag morgend, zoo schrijft een Gentsch blad, kwam de nachtwaker Story aan den policie-kommisaris van Ledeberg, kennis geven dat twee heeren hem gezegd hadden dat zij rond 2 1/2 ure 's nacht ooggetuigen geweest waren van een on geluk. Volgens hunne verklaring zou een dronken persoon in het water van den Schelde-arm, Fransch vaardeken,verdron ken zijn. De policie-kommissaris en de agenten van Ledeberg zijn opzoekingen gaan doen bij middel der reddingtoestellen. Rond 10 ure werd het lijk opgetrokken van K. L. Van den Bulcke, brouwersgast, oud 40 jaar, wonende te Gentbrugge. Het schijnt dat die persoon den gan- schen nacht in dronkenschap de straat had doorloopen. Om 12 1/2 ure had hij zekere herberg te Gentbrugge verlaten. Men veronderstelt dat hij bij toeval in het water gesukkeld is. Volgens loopende geruchten waren twee en zelfs drie per sonen op die plaats versmoord. Gelukkiglijk mogen wij uit goede bron vermelden dat de ramp zich bij dit eenig slachtoffer bepaalt. De heeren Darquene en Van Walleghem, spoorwegbedienden, toevallig ter plaats komende, zijn op hel geroep van den drenkeling hem ter hulp gesneld doch daar het op die plaats buitengewoon duister was, konden zij niet zien wat er in het water omging. De heer Darquene is zelfs op eenen over het water hellenden boom geklom men en heeft bemerkt dat de drenkeling zich vasthield aan de onderste takken van den boom en wanhopige pogingen deed om zich te redden. Onmogelijk was het aan dien heer het slachtoffer te bereiken. Opeens verdween de ongelukkige, uitgeput van krachten in de diepte, roepende Helpt mij Ik ben Karei Van den Bulcke Hongerlijders, komt bij 't Zou wel een wonder zijn als men te Brussel niet moest navolgen wat men te Parijs vóór doet. Zoo is 'l nu met de hongerlijders weêr het geval. Zekeren Simon, die beweert langer te kunnen vasten dan Succi en Merlatti, heeft zich gevestigd in de Treurenberg- straat, 20, waar hij, onder het toezicht van een komiteitvan geneesheeren zal werkzaam zijn. Daar zal hij voor het publiek en de ge neesheeren zichtbaar zijn. Zijn vasten moest Dijnsdag beginnen. Men zegt dat te Gent eene vrouw ook hare kunst in het hongerlijden gaat ver- toonen. Een apotheker van Brussel die naar een wisselkantoor ging om zijne Brussel- sche loten om te zetten, vernam daar dat een zijner loten met eene premie van 100,000 fr. uitgetrokken was. Een tamelijk hevige brand is vrijdag in de groenstraatuitgeberstenin een huis, bewoond door den policie-agent Smees- ters, van St.-Joost-ten-Noode. Deze man, had over eenigen tijd een erfdeel van 20.000 fr. getrokken en er aktiên voorge kocht. Die weerden had hij in eenen se- kretaire gesloten, te samen metde gelden van de spaarkas de policie. Dit alles is verbrand en M. Smeesters is totaal ge ruïneerd. —Op de veemarkt,welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1411 stuks vee te koopgesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.60 lot 0.95 stieren 0,50 tot 0.75 koeien en veerzen, fr. 0.50 a 0,75 Een razend peerd. Men meldt uit Londerzeel De zandkoopman Verbesselt had sedert eenigen tijd zonderlinge ma nieren bij zijn peerd opgemerkt en in den loop der verledene week was het zelfs schier geheel wild geworden. Hel sloeg en beet rechts en links en rukte met de tanden zijne eigene huid af. De veeaarts van Wolverthem die er bij geroepen werd, verklaarde dat het dier door razernij was aangedaan en onmidde- lijk werden de wettelijke voorschriften uitgevoerd om het onschadelijk temaken. Het stierf den volgenden nacht. Verbesselt zegt, niet te weten of het beest door een razenden hond gebeten werd, doch men veronderstelt zulks, daar men weet dat een drietal weken geleden eenige honden, die van razernij verdacht waren, door de gemeente Wolverthem gezwoven hebben. De eigenaar van het peerd heeft eenige lichte kneuzingen bekomen, welke on middellijk door doktor Van Assche, bur gemeester, verzorgd werden. Een trein van den buurtspoorweg Anlwerpen-Turnhout is maandag laatst, tusschen de Tumhoulschepoort en de statie van Deurne, op eene beenhouwers- kar gereden. Het rijtuig werd verbrijzeld en het paard op den slag gedood. De voerman ontsnapte als bij mirakel aan de dood. Falleur en Schmit, de twee veroor deelde aanleiders des oproers in 't Wa lenland, hebben elk hunnen stiel gekozen. De eerste heeft het kleermakerswerk begonnen, terwijl de andere boekbinder wordt. Zij zijn betrekkelijk tevreden in hunne gevangenschap en mogen alle twee maanden het bezoek hunner familiën ont vangen en alle weken schrijven. Falleur studeert veel in zijne leege oogenblikken. Hij heeft verleden zondag het bezoek van zijnen vader en zijnen broeder ontvangen. Het onderhoud was zeer hartroerend. Te Chaleroi. De toestand, zegt eene korrespondencie, wordt hierbedroe- vend. Eene meeting werd gehouden ten voor- deele van den verplichtenden dienst. Twee liberalen en een katholiek hebben er het woord gevoerd. Het schijnt dat de gebeurtenissen, die men verwacht, veel bijdragen om de nij- veraars den verplichtenden dient te doen vragen. De werkstakers zeggen voortaan 's nachts te zullen handelen. De nijveraers vreezen het leger zelf, of ten minste de soldaten die uit de groote nijverheidscentrums voorkomstig zijn. Zij denken met den verplichtenden dienst geruster te kunnen zijn De hertog van Ursel, gouverneur van Henegouwen, heeft de mijn bestuur ders van den Borinage bijeengeroepen om maatregelen te nemen, voor het plaatsen der werkliê, die ten gevolge der uitputting van de mijn Belle et Bonne, zonder werk geraakt zijn. Wij lezen in Ciel et Terre dat de eerste sneeuw reeds op 24 October te Namen gevallen is. Ook te Bergen heeft men op dien dag sneeuw gezien. Woensdag wapperde de vlag op al de statiën vanden spoorweg Luik-Maes- tricht bij gelegenheid der vijftigste ver jaring van de opening dezer lijn. Hel is opmerkelijk, dat op het getal van 16 mil- lioen reizigers, welke gedurende dit tijd verloop langs deze lijn werden vervoerd, er nooit een reiziger werd gedood noch zelfs gekwetst. Het bestuur van den spoorweg heeft aan al de ambtenaars van dezen modeldienst tot belooning eene maand jaarwedde geschonken. De smetziekte, die tusschen het vee te Hasselt heerschte, heeft opgehou den. Zij was slechts in eene enkele sto kerij ontslaan. Van de 500 runderen, aan dit gesticht toeboorende, werden er een veertigtal afgemaakt. Een der zonderlingste menschen van het land is voorzeker de genaamde S., uit Bergen. Die man was over 35 jaar tamelijk wel gedaan van eene brui loft gekomen, de nachtlucht had hem be vangen en in plaats van in zijn bed was hij inde slraatgootte rechte gekomen, waar de geburen hem daags nadien von den liggen. Dit maakte hem zoo be schaamd dat hij het voornemen maakte, zich niet meer onder de menschen te vertoonen. Sedert 35 jaar heeft hij woord gehouden. Alweer brandrampen Over eeni gen lijd werden eenige huizen van Me vrouw de weduwe Jacquemin, te Baran- zij, door het vuur vernield. De schade was groot. Twee dagen geleden ver brandde er nogmaals een huis, aan de zelfde eigenares toehoorende en terwijl men poogde hel vuur te blusschen, ont stond er brand in een ander huis, op eenige stappen van daar gelegen. Het huisgezin dat het leste huis bewoonde heeft met de grootste moeite kunnen ont snappen. Al de meubelen werden ver brand. Het gerecht heeft andermaal een onderzoek bevolen. FRANKRIJK. Hondenmodes Te Parijs zijn de nieu we hondenmodes voor het wintersei zoen reeds verschenen. Voor schoot hondjes is het nieuwste wandelkostuum van bont peluche, met pelswerk afgezet, waarbij een zelfde kapot-mutsje gevoegd wordt, wanneer het stormt, opdat de lieve diertjes geen koude kopkens of ooren zouden bekomen. Bij gematigd weêr zijn geplisseerde kleedjes van ge streept flanel eene schoone nieuwigheid zij worden met bijzonder coquette ban den onder het lijf vastgebonden. Zeer elegante honden dragen 's mor- geuds, nadat ze gewasschen en gefris- seerd zijn, stofmantels van batist of linnen, die hen tegen de schandelijke en bezoedelende werking der buitenwereld beveiligen. De halsbanden bestaan voor de kleine honden uit stukken kostbaar kant, voor groote uit ree- leer dat met bloemen be werkt is. De ringen, welke de honden aan hunne poolen droegen, gaan uit de mode, omdat zij, dank zij de jacht, die de dieven er op maakten, menigmaal verlo ren giugen. Vrouwelijke schoothondjes dragen dikwijls een bont zijden doekske om den hals, waarop, in een der hoeken, de naam van de draagster gewerkt is. In vele parijzer winkels kan men volledige hondenuitrustingen voor den prijs van 50 tot 500 fr. koopen. En zeggen dat erin Belgie menschen gevonden worden, die blindelings al dien flauwen praat volgen, die ook een hond zouden kleeden...., omdat het van Parijs komt Afschuwelijk dramma. Voor het assisenhof van Blois wordt thans eene zaak behandeld, die wij inden tijd breed voerig hebben meégedeeld, doch welke wij hier nu nog eens in het kort herhalen. Den 27 juli lestleden werd de vrouw Lebon, eene weduwe, oud 62 jaar, woon achtig te Luneau, een gehucht in het de partement Loir-et-Cher, door hare kinde ren, drie zonen en de vrouw van een hunner, op het vuur geworpen en levend verbrand. Er werd met dat doel een groot vuur aangelegd, terwijl de tang en andere voorwerpen gebruikt werden om de on gelukkige, toen zij in de vlammen was, te verhinderen daaraan te ontkomen. De rampzalige vrouw Lebon was lange jaren dienstbode geweest, en had van haar schraal loon nog een kapitaaltje van 801) fr. te weten bijeen te krijgenzij was ziekelijk geworden, zoodat zij bij hare getrouwde dochter thuis was gekomen. De kin leren vonden echter dat de moe der op die manier haar kapitaaltje wel kon opeten, zoodat er niet van overbleef. Het plan om haar te verbranden, werd

De Denderbode | 1886 | | pagina 2