burgerwacht, te dragen en hij zal ver plicht zijn gedurende, dien tijd jaarlijks eene som van 50 franken in de gemeen tekas te storten. Een prokureur des Rollings vervolgd. Deze week is voorde Koophandelsrecht bank van Leuven een belangrijk prqces opgeroepen. Een gewezen notaris, die vroeger in failliet verklaard geweest is, zou thans zijne schuldeischers zooveel mogelijk willen schadeloosstellen hij zoekt echter te vergeefs de stukken op van den curator der failliet. Die stukken zijn te vinden, noch op de griffie der rechtbank, noch bij den curator,, den heer Verdeyen, thans pro kureur des konings te Veurne. Deze laatste is thans voor de koophandels- rechtbank gedaagd om rekening te geven van zijn beheer over den boedel der failliet. De zaak Vandersmissen, die maandag voor het Verbrekingshof moest opgeroe- ptm. worden, is lot maandag uitgesteld, uiT hoofde van het overlijden van den brpeder van 31. Englebienne. ALLERHANDE NIEUWS. iGisler dijnsdag, des avond rond 9 1/2, ure.is de genoemde LimpensAug. metser te irr-mbodegem, alhier aan de Zeeberg- sehebrug, wellicht door de alsdan lieer- schende duisterheid misleid, in den Den der gesukkeld. Zijn noodgeroep werd gehoord door den brugdraaier Carael, welke hem dadelijk met zijnen boot ter hurpe snelde. Doch op eenen afstand van oug^yeeif drij meters van deu drenkeling gekomen, verdween hij op eens onder water om niet meer te voorschijn te komen. M. Carael geholpen door ,den Iniqr Vauder Schiiere», brouwer, en zijne werklieden zochten met de reddingstui- geh te midden van den regen naar den ongelukkige, doch liet was te vergeefs. Deze voormiddag, om 10 1/2 ure, werd het lijk van Limpens opgevischt. De on gelukkige is 54 a 35 jaren oud, gehuwd en vader van 7 kinders. Den 26 november zijn te Haaltert zes huizen met een gedeelte van den inhoud door de vlammen vernield. De oorzaak wordt toegeschreven aan den slechten slaat van eene der schouwen. Dë'Schade wordt berekend op 3000 fr. voör de huizen, die verzekerd waren en 1903 fr. voor de meubelen, welke maar gedeeltelijk door verzekering waren ge dekt. In Dendermonde hoort méii Weinig van dieften. De verledene week nochtans hebben sommige dier langvingerheeven getracht in te breken bij den heer Loret, uurwerkmaker en goudsmid op de Vlas- markt. Ziende nat eene diamantsnede niet toereikend was om de dikke ven sterruiten te kunnen verbreken,begonnen zij met beitels onder de deur te werken. Maar ook dat gingmiet naar wensch de duiyplqche deur bleef onwrikbaar. On- derlusschen had het gerucht den heer Loret gewekt. Schielijk rukte hij het venster der bovenkamer open maar om dejlieven, die lont geroken baden, het hazenpad te zien kiezen. JJet gr.OQte niet kunnende bemeeste- reiij.zouden zij zich met het kleine bevre digen. Zij braken dan,een weinig verder, in.jiij de wed. Arras, alwaar de roofvo gels in sge lijk gestoord werden, juist op het oogenblik dat zij met hunnen buit wilden gaan vliegen Dit gebeurde rond middernacht. Tr- Diefstal van depechen en pa- papieren. 31 en schrijft uit Verviers, 27 dezer Dezen morgend ten 7 ure, toen de post- train uit Ostende aankwam, ondekte men dat«en gedeelte van den eugelschen koer- rier gestolen was. De brieven uit Engeland, voor Duitsch- landv Rusland, Oostenrijk, enz., bestemd, waren in «enen wagon met hangslot ge plaatst. Vroegèr werden deze waggons enkel met' een looden zegel gesloten, maar se dert ongeveer eene maand was hier een zwaar en sterk hangslot bijgevoegd. Toen de beambten te Verviers de postpakketten van den eenen trein in den anderen wil den overbrengen, ontdekten zij dat dit hangslot door een ander vervangen was, dat er bij nacht en van verre juist uitzag als het eerste. De waggon werd in tegenwoordigheid van,getuigen geopend. Hij bevatte 80 tot 90 gakken depechen en papieren22 ervan warqu geopend en degecharcheerde brie ven' er uitgehaald. De gewone brieven waren onaangeraakt gebleven Men denkt dat zij 150 in getal zijn. Het is onmogelijk het juiste bedrag van de gestolene Weerden op te geven, vooreerst omdat de eugelschen de ge woonte niet hebben hunne verzendingen te verzekeren, en ten tweede, omdat de dieven, het verstand hebben gehad, ook de f'euiiles d'avis meê te nemen. 's Zaterdags en vooral op het einde der maand is deze verzending altijd veel be langrijker dan gewoonlijk. Zij bevatte 'onder andere eenedepeclie uit New-York door Alexandrovat (Polen), inhoudende 41 pakken diamanten. Er waren ook brie ven, weerden, enz. door engelsche ban kiers verzonden en ontzaggelijke sommen bevattende. Ostenden waren drie reizigers, welke van Dover kwamen, op den trein gestapt om haar Duitschland te reizen. Anderen ziju te Brugge, Gent, Brussel, Leuven, Luik en Verviers afgestapt. Het is dus tusschen deze reizigers dat het parket de plicliligen moet zoeken. Ai.de bankiers en juweliers van Brus sel en het binnenland zijn verwittigd. Men beweert te Leuven een persoon uit den trein te hebben zien springen, oeiï deze de statie binnenreed. In den wagon lagen uitgebrande stekskens en en eene oudelreinwachters-laiueern. (Nieuwe inlichtingen). Uit het onderzoek schijnt te blijken dat er 180 paketten ontvreemd zijn. Men heeft alle reden om te geloven dat de misdadigers'geene gewone diezen zijn,' daar zij met volledige kennis van zaken en gewoonten in den spoorwegdienst be kend schenen. Zij wisten dat het kompar- lement waarin de weerden gesloten waren door de douanen geplombeerd en gesloten wordt, terwijl hel andere, niets bevatten de dan reisgoed, door de spoorwegbe ambten wordt gesloten. Het parket, voor het oogenblik geene enkele aanwijzing hebbende, heeft al de russische bankiers en wisselagenten ver zocht, op hunne hoede te zijn tegen de wissels, enz. die hun op ofna 1 december zouden worden aangeboden. Nog latere inlichtingen zeggen dal het bedrag der gestolen weerde tol meer dan anderhalf miljoen beloopt. De drie reizigers. De drie personen, die te Oostende op den trein kwamen, wekten door hunne zonderlinge houding de aandacht van den treinoverste. Zij gingen in een kompertiraent van 2e klas zitten en sloten het portel, als wilden zij alleen zijn. De treinoverste, dit merkende, kwam hunne reiskaarten nazien. Een hunner had er geene en was verplicht van den trein te stappen en eene kaart te nemen. Zij droegen kleine, vierkante reispak j es. Vermoedens Te Brussel stapte een man van den trein, die een tamelijk groot pak droeg. Ook daar bemerkte de treinoverste dat de looden douanenzegel geschonden was, maar daar hij liet hangslot op zijne plaats zag en dat daarenboven de trein eenigzius iu vertraging was, gaf hij het teeken tot het vertrek. Later heelt men zich herinnerd dat een persoon gedurende het oponthoud te Brussel, vroeg of er tijd was om een glas bier te gaan drinken. Hij is van den trein gestapt, doch niet terug gekomen Een barreelwachter heeft verklaard, tusscheu Oostende en Brugge een persoon op de loopplank van een der waggons te hebben zien staan. In den wagon, die vóór den postwagon in den trein stond, zalen vijf reizigers, j waarvan er drie waren met reiskaarten j voor Meehelen. Een hunner is te Gent afgestapt. Men vermoedt dat het deze is, die het gestolene heeft meegedragen. De vier anderen zijn 1 te Brussel afgestapt, zegt een blad, dat overigensin liet geven van bijzonderheden niet met de anderen overeenkomt. Hetzelfde blad meldt dat men te Brussel vier Eugelschen aangehouden heeft, die van den diefstal verdacht zijn. j Deze lijding vinden wij iu geen enkel j ander blad bevestigd. Later. j Het is onjuist, dat een der reizigers te Gent is afgestapt. Volgens de verklaring van den ambtenaar die de reiskaarten j aanneemt, zijn zij allen te Brussel van den trein geslapt. Zij moeten vandaar naaf de Zuiderstatie gegaan zijn, om er plaats ie nemen op den trein naar Parijs of Dover. j Het hangslot van den postwaggen is i nog niet terug gevonden, i Tussoheu.Oostende en Gent heeft mei: langs de spoorbaan gekleurde papieren gevonden, voortkomende naar het schijnt verscheurde feuilles d'avis die de postpak ketten vergezelden. Men denkt op het spoor der misdadi gers te zijn zooals wij reeds melden, moet de diefstallusschen Brugge en Gent gepleegd zijn het is daar dat men de verscheurde papieren heelt gevonden. Het is de gewoonte, wanneer de post boot te laat aankomt voor den trein van Duitschland, dat een bijzondere trein de reizigers en de brievenpost in vollen stoom langs Dendermonde en Meehelen naar deduitsche grens brengt. Dit moeten de dieven geweten heb bel». Een hunner zou, volgens sommige bla den te Gent afgestapt zijn, terwijl vier anderen lot Brussel doorreden. Volgeos andere bladen zijn zij allen te Brussel afgestapt Twee Amerikanen, die reiskaarten voor Namen gevraagd hadden, werden maandag doorde policievanSt-Joost-ten- Noode aanzocht hunne namen op te ge ven. Zij werden in vrijheid gesteld, maar misten hunnen trein. Men schijnt de overtuiging te hebben dat de dieven, welke de misdaad pleeg den, dezelfde zijn,die op den 8 april lest- leden een dergelijkeu diefstal pleegden op den trein tusschen Londen en Dover. Het hangslot was doorgesneden. De lan- teern, die in den wagon werd gevonden, is van engelscli of amerikaansch maak sel en heeft niet zooals eerst gemeld werd, den vorm van eene baanwachters lanteern. De zakken met depechen werden op goed valle het uit, opengesneden en nauwkeurig onderzocht. Men meldt verder dat een der reizigers zijne kaart te Londen en drie anderen de hunne te Dover genomen hebben Het wordt bevestigd dat een reiziger te Os tende verplicht werd, terug van den trein tp stappen om eene kaart te riemen. Deze betaalde zijne plaats lot Brussel, terwijl de anderen plaatsen tot Meehelen geno men hadden. Het parket is in bezit van het nauw keurig signalement dezer vijf personen. Het is de eerste diefstal van dien aard, welke in België gepleegd wordt.De vroe gere, in april, had op engelsch grondge bied plaats. Het verhaal dat de baanwachter van Passchendaele een man op de loopplank van den trein heelt zien slaan, is waar. Het gouvernement heeft het besluit genomen, voortaan een of twee wachters in den postwagon te doen plaats nemen, Men heeft naar New-York getelegra feerd, om te verzoeken de verzenders en de weerden der brieven op te geven. De Engelschen en Amerikanen geven de weerde hunner gechargeerde brieven niet op. Het belgisch gouvernement zal dus voor elk dier stukken slechts 50 fr. le betalen hebben. Men had eerst gezegd dat geen enkel koetsier, die dienst had aan de noorder statie, eene koers gedaan had bij de aan komst van den trein. Dit verhaal was onjuist. Ziethier wat de Gazette dienaangaande meedeelt Zaterdag morgend, bij de aankomst van den trein uit Oostende, kwamen twee reizigers haastig uit de Noorderstatie, stapten de Rogierplaats over en riepen den koetsier van liet rijtuig 504, welke op zijnen bok zat te slapen. Deze eensklaps uit zijne rust opge wekt, bood aan, liet geelachtig reiskoffer, dat zij bij zich hadden, op het rijtuig te plaatsendoch de reizigers namen het meê binnen,waaruit de koetsier opmaak te, dat het voorwerpen van weerde be vatte. Zij spraken met sterk eugelschen tong val en vroegen om zoo rap mogelijk naar de Zuiderslatie gevoerd te worden. Voor 't Café de l'Espérauce deden zij stil houden en gaven den koetsier twee franks voor zijnen rid en een frank drink geld. Deze meende op te merken dat zij poogden hun gezicht te verbergen. Hij zag hen langs de Fonsnystraat de statie binnengaan. De trein van Calais vertrekt ten 7 ure 49 m. Deze had slechts drie reizigers geladen, twee in eerste en een in tweede klas. Die drie personen werden door de treinwachters opgemerkt en deze hebben er de nauwkeurige signalementen van kunnen opgeven. Die signalementen komen overeen, met die van drie der reizigers, welke van Oostende naar Brussel gereisd waren. Zondag morgend zijn met denzelfden trein twee personen naar Calais vertrok ken, welke, volgens de opgegevcne be schrijving, de twee anderen moeten zijn, die meê in den posttrein zaten. Eene depeche uit Verviers melt dat de dieven niet zeer op de hoogte van den postdienst geweest zijn, daar zij zoo wel de zakken met gewone brieven brieven eu de rebuts hadden opengesneden als de anderen. De zak voor Keulen bestemd, bevatte 400 brieven, in drie pakken verdeeld en met grauw papier omwonden. Deze pak ken zijn ongeschonden gebleven. De die ven hebben waarschijnlijk gedacht dat dit gewone brieven waren. Het hangslot dat verbrijzeld of doorge sneden werd, was van gansch bijzonder maaksel, uitgevonden en toegepast door den hoofdingenieur, M. Belpaire, dat bij middel van een zeer ingewikkelde» sleu tel geopend wordt. Tijdingen uit Londen melden dat geen enkele brief van Engeland zich tusschen de gestolen weerden bevindt. Al de ont vreemde stukken zijn Amerikaansche. Het ergste van al is, dat er geen beslag op gelegd kan worden, daar de nummers der banknoten onbekend zijn. De Chronique meldt dat men op dit oogenblik in de Munt te Brussel ieverig aari het werk is. Voor den staat Zanzibar slaat men daarop dit oogenblik 17 milli- oen koperen geld. Ieder stuk, ten grootte van een onzer franks, is veerlig centiemen waard. In plaats van het afbeeldsel van den Sultan van Zanzibar, treft men op die stukken een zonderling rauziektuig aan op de keerzijde bevindt zich een opschrift. Die 17 millioen moeten binnen eene maand naar Afrikaanschen slaat vertrek ken. De Palriote meidt dat jufvrouw V..., dienstmeid van doktor R., te St- Gillis, met het nummer 434957 het groot lot van 100,000 frank heeft gewonen der Ant- werpsche leening van 1879. Ditmaal is het lot niet blind geweest. De gelukkige bezitster van het winnend nummer is een braaf en bevallig twintigjarig meisje, wel ke ongetwijfeld huwelijksaanvragen ge noeg zal krijgen, nu dat zij zoo goed in staal is het huishouden interichten, Men verzekert dat het onlangs inge richte komiteit van Bruxelles Attractions verontrust door de onophoudelijke nach telijke aanrandingen, aan het gemeente bestuur zal vragen, dat de vreemdelingen, welke verlangen 's avonds uit te gaan, revolvers bij zich moeten dragen. De ho telhouders zouden ten dien eide bestendig van een aantal dier wapens voorzien zijn, om er aan hunne logeergasten te bezor gen. Eene dramatische poging tot zelf moord had Maandag nacht te Brussel plaats. Dolicie-agenten, die over de Beg- gijnhofplaats kwamen, zagen aan het venster eener tweede verdieping een man die eene vrouw poogde tegen te houden, welke uit het vinster had willen springen. Hij had haar bij de kleeren vast en een oogenblik van zwakheid was genoeg om haar met liet hoofd op de kasseien te zien vallen. De agenten snelden naar boven maar vonden de deur gesloten. Zij waren verplicht die open le breken om den armen man, die zijne vrouw poogde het leven te redden, ter hulp te komen. Ten gevolge van eenen twist had de vrouw zich bedronken en in hare dronkenschap het wauopig besluit genomen, uit het venster te springen. Een Franschman, die het middel gevonden had om goedkoop te logeeren en te smullen, is te Brussel aangehouden. Deze slimmerik stelde eenen hotelhouder voor, zijn lokaal voor eenige duizende franks over te nemen, doch daar er nog eenige formaliteiten te vervullen waren, werd de zaak op de lange baan geschoven en de Franschman stak alle dagen zijn beentjes onder de tafel van den hotelhou der. Deze rook eindelijk lont en verwittigde de politie, welke in hem een man her kende, die dezelfde rol reeds op verschei dene plaatsen had gespeeld. Een soldaat van Leuven, die door een razenden hond werd gebeten, is ter behandeling naar het gesticht-Pasteur te Parijs vertrokken. Een jammerlijk jachtongeval heeft donderdag morgend te Huesden, in den omtrek van Gent, plaats gehad. Ridder van Tieghem de ten Berghe was met een vijftiental vrienden op jacht endeedeeneu wilgenbosch doorzoeken. Hij volgde de klopjagers van zeer bij. Eensklaps zag een der jagers eenen haas en legde aan, doch op dat oogenblik bemerkte hij in dezelfde richting de bee- nen van eenen anderen jager. Aanstonds hief hij zijn wapen in de hoogte, doch het schot ging af en trol den broeder van ridder van Tieghem. Deze laatste werd door de lading lood in den schouder en in het aangezicht ge troffen, Men vreest dat het slachtoffer een oog zal kwijt zijn. De gekwetste is naar het kasteel van zijnen broeder, burgemeester van Heus- den, gebracht en heeft er de zorgen ont- uangen van doktor Soupart, Senator van Gent. De toestand van den gekwetste is tamelijk voldoende. Naar Congo. In Fransch-Congo zijn 40 missionnarissen. Vijf anderen moesten maandag namiddag uit de haven van Antwerpen met de stoomboot Vlaan deren naar dit land vertrekken. Zij komen van Parijs, waar hun moederhuis, het orde van den H, Geest, 140 novicen telt. Onder hen bevindt zich Mgr Carrie, bisschop van Dorylee, apostolische vika- ris van fransch-Congo, die aldaar gedu rende 13 jaren gearbeid heeft en voor 10 maanden, om gezondheidsreden in Frankrijk heeft verbleven. Verder treffen wij, onder de nieuwe missionnarissen aan, de eerw. pater Gaëtan.die reeds 10 jaren in Congo door- brachf en nu eene tweede maal vertrekt de eerw. pater Stoffel, oud-missionnaris van Gabon de eerw. pater Gugon, oud- missiounaris van Indië en de eerw. paters Leradouw, oud 25 jaren, en pater Allaire, twee nieuwe missionnarissen van het huis. Vijf Zusters van het orde van St-Joseph de Cluny zullen zich insgelijks voor Congo inschepen. De Moeder is 49 jaar oud, de andere Zusters tellen 25, 21 en 19 jaren. Mgr Carrie heeft dezen morgend in de Preêkheeren kerk eene mis gecelebreerd, welke deze heldhaftige paters en zusters bijwoonden. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt maandag te Antwerpen gehou den Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 207 Ossen, 114 Koeien, 105 Veerzen, 30 Stieren, 31 Kalveren, 0 60 tot 0 80 0 50 0 70 0 55 0 75 0 50 0 65 0 75 0 93 Brand te Kortrijk. Men schrijft uit Kortrijk, 27 November Maandag morgend is hier een hevige brand uitgeborsten, in een huis op de baan naar Heule. Het is bijna zeker dat de brand ontstaan is aan het dak, door het ontsteken van het vuur bij middel van petrool. Spoedig werd er hulp verleend doch het huis en de twee aanpalende huizen, alle drie bewoond door vlaskoopmans en behoorende aan den heer Vandenberg, zijn in asch gelegd benevens de meubelen en 40 balen vlas. Gelukkiglijk was alles verzekerd en zijn geene persoonlijke ongelukken te betreu ren. Wij vernemen dat de genaamde Ka- miel Goethals, die over 14 dagen Pieter Deruyck, te Hallewyn vermoord heeft zich dezer dagen in handen van het gerecht te Kortrijk heeft geleverd. Wij lezen in de Gazette van Eecloo van 21 November k Onlangs hebben wij gemeld hoe een werkman die naar Amerika was getrok ken en van wien in lange jaren niet meer was gehoord, op eens eene som geld voor zijnen armen broeder te Eec loo aan den heer burgemeester van deze stad had overgestuurd. a Deze week nu is er een brief op het stadhuis toegekomen, waarin de werk man den heer burgemeester bedankt, en onder andere het volgende schrijft Ik woon te Plainwell, staat Michi- gan ben getrouwd en heb vier zonen, wier goed gedrag de vreugd mijner oude dagen uitmaakt. Wij bezitten hier 280 gemeten land, 6 werkepeerden, 1 slier, 9 koeien, 15 runders, 100 scha ft pen, 50 kalkoenen, 200 kiekens, en al de machienen die den landbouw be-r treffen, en een allerschoonst houten huis, kostende ruim 2600 dollars, met drie schuren. Alles hebben wij gewon- nen met te werken maar 't is hier zoo goed niet meer als eertijds. Schrijver eindigt met aan tc kondi gen dat hij eens met zijn huisgezin naar Eecloo zal overkomen. Bij den brief wa ren de portretten van heel zijn huisgezin gevoegd. Het parket van Doornik heeft een onderzoek ingesteld nopens eene misdaad welke in het gehuehi Potles gepleegd werd. Twee dronken werkliedeu, Dubar en Moyart genaamd, hadden ruzie in eene herberg. Zij werden op straat gezet, doch begonnen daar te vechten. Moyart bracht aan zijnen tegenstander bij middel van een stomp werktuig, eene vreeselijke wonde toe, die zijn leven in gevaar stelt. Donderdag heeft te Verviers in de menagerie van den heer Souiet een ver schrikkelijk tooneel plaats gehad. De leeuw Brutus, die in de avondvertooning moest optreden in woedend geworden. Hij is eerst den bewaker Louis Grenier op het lijf gesprongen en vervolgens ma dame Souiet aan welke hij afgrijselijke wonden toebracht. De heer Souiet, die zijne vrouw ter hulp kwam, is insgelijks gekwetsten ein delijk de Kornac, August Bouvillant heeft wel tien minuten lang, lijf om lijk, met den leeuw moeten worstelen. Eindelijk is men erin gelukt hem te ver lossen en gansch met bloed bedekt is hij de kooi kunnen ontvluchten. De ergste gekwetsten zijn madam Sou- let en Bouvillant. Men zegde zondag dat Nouma- Howa te Verviers overleden was. De Union libérale logenstraft dit gerucht. Hare wonden zijn echter zeer ernstig en zij wordt door lievige koortsen aange vallen. De cornac of bediende is min ernstig gekwetst dan men in 't begin dacht. De bestuurder kan het bed niet verlaten. Men schrijft uit Moerbeke Karei Van Camp, afgesteld boschwach ter, wonende te Stekene, werd verleden nacht verrast door de gendarmen Maes en Barthé, der brigade van Moerbeke, bij wie zich ook bevond Bernard Paelynck, boschwachter van den heer advokaat Haus. Van Camp heelt op deze laatsten geschoten, laadde eene tweede maal zijn wapen en mikte. Dan hebben de gendar men ook gebruik gemaakt van hunne vuurwapens, zonder hem te raken. Van Camp heeft de vlucht genomen. De handelsvereniging van Oosten de heeft onlangs de vraag opgeworpen ol het nuttig zou zijn de duinen der Noordzee te bebosschen. Eene kommis sie samengesteld uit ingenieurs en Gent- sche hofbouwkundigen heeft een deel der kust bestudeerd, peilingen gedaan en besloten tot het bebosschen van 550 hektaren duinen teBreedene eu teKlems- kerke. Deze duinen zijn prachtig en zeer schilderachtig. Zij kruisen de eene door de andere en vormen valleien alwaar kort gras groeit. Zij zijn een uur breed en er zijn pleinen die meer dan 100 hekt aren groot zijn. Het wild is er overvloe dig, vooral de konijnen. Men schrijft uit Hansbeke Zijn einde voelendenaderen, vertrouw de een welstellende landbouwer dezer gemeente, aan zijn petekind, over vele jaaen, dat hij op zulke plaats, welke hij hem aanwees, onder den vloer van het wagenhuis zijner hofstede, eene geldsom had verborgen. Sedert ruim eene maand was dit pete kind eigenaar geworden dier hofstede, en nu eerst, donder 25 November, na bijkans 50 jaar het geheim hem door zijnen peter toevertrouwd, bewaard te hebben, is hij tot de hem aangeduide plaats gegaan, deed er den grond open breken, spetten, en op eene vuist na, ter plaats door hem aangewezen, vond men den ponk: een ouden Vlaamschen pot,ge woonlijk schaperspot geheelen, met een schijfkeu op, en tot boordens toe gevuld met oud koperen, zilveren en gou den geldplakketten, ducatons, Louis, kronen, enz., enz. Alles zegt men, voor eene waarde van verscheidene duizende franks. Jammer, niet waar, dat die geldsom daar zoo lang zonder winst te geven, in den grond gedolven heeft gezeten, en er voorzeker aanzienlijk van zijne waarde verloren heeft. Maar, wat wilt ge Elk zijn goestei zegde de man. En bij at zijn kinds pap uit de pan De vloer der zaal van het gemeen tehuis te Ettelbrück (Luxemburg) is Zon dag namiddag ingestort, onder het ge wicht van een honderdtal personen, die eene openbare verkooping bijwoonden. Een groot getal hunner werden erg gekwetst; er zijn noglans nog geen doo- den te betreuren. Zachte winter. Een oude tonger- sehe tuinman maakt ons opmerkzaam dat men zich aan een zeer zachten winter moet verwachten zoodra, even als dit jaar, de reeds geel geworden bladeren, tot laat in november op de appelboomen blijven. Wij zijn nieuwsgierig te weten of di^ voorteeken, op de ondervinding gesteund bewaarheid zal worden. De Limburger' Twee kooplie van Jodoigne, die met hun rijtuig over den weggenaamd Stockoi reden, werden door drie kerels aange rand. Een hond, een ontzaggelijke buldog, sprong eensklaps uit hel rijluig te voor schijn, en viel de aanranders op het lijf. Onnoodig te zeggen dat zij de vlucht namen. De kerel, die door den hond bij het been gehouden werd, is aangehouden en aan de gendarmerie overgeleverd.

De Denderbode | 1886 | | pagina 2