Oproep aan de Liefdadigheid. M. De Ridder, de opsteller van hooger- gemeld verslag is een liberaal. De Commissie van het werk, is overi gens samengesteld uit katholieken en liberalen, die allen maar een doelwit be trachten namelijk het verbeteren van het lot der volksklas. Inkouirechl. De inkomrechten over de peerden het vee en het vreemd vleesch zijn besproken geweest inde afdeelingen der Kamers,die gelast zijn met de wetsontwerpen te on derzoeken vooraleer zij in de Kamers zelve voorgesteld worden. In al de afdeelingen is het wetsont- werp-Dumont, over de inkomrechten wel aanveerd geweest. Op 80 stemmers, zijn er 44 voor geweest, 27 tegen en 9 die hen onthouden hebben. M, Melot heeft er een verslag over ge geven in naam der middenafdeeling. Hier volgt de bijzonderste reden, in het verslag aangewezen, om rechten te leggen op de peerden, het vee en het vreemd vleesch Het onderzoek over het werk heeft een treurig licht geworpen op het verval der grootste nijverheid van het land en de voortdurende verarming der buitenlie den. De vermindering der graanprijzen heeft niet opgehoudende beetwortel teelt is veel ingekrompen, de invoeren van vreemd vleesch en vee zijn vermeer derd de prijs van het vee is voortdurend verminderd. De landbouwers verklaren dat zij in staat niet zijn de steeds ver minderde pachten te betalen en de over- groote vermindering van de weerde der grondeigendommen is meer en meer toe- genoemen, tot groot nadeel der bijzonde re fortuinen en der openbare geldkasse. Het landsbestier heeft te vergeefs middels aangewend om in dien toestand te voorzienlandbouwvoordrachten, proefvelden, landbouwonderwijs, enz. Die verdienstelijke pogingen zouden in niets het bestaande kwaad kunnen verhelpen en zouden slechts voor de toekomst vruchten kunnen opleveren, indien het verval alsdan nog niet volkomen zal zijn. De middenafdeeling denkt dat de voor gestelde invoerrechten geenen invloed zullen uitoefenen op den prijs van het vee en geene verandering te weeg bren gen in den prijs van het vleesch. RECHTERLIJKE KRONIJK. Hof van Assisen te Antwerpen. Zaak Delannoy, De Gand, Dandelin. Uitspraak. Delannoy wordt veroor deeld tol 15 jaren dwangarbeid, 2000 franks boet. tot afstelling van zijn grif fiersambt en tot eeuwigdurende ontzeg ging van alle burgerlijke en politieke rechten. De Gand en Dandelin worden vrijge sproken. Doch Delannoy, De Gand en Dandelin worden verder veroordeeld tot de teruggave eener som van 41 duizend franks 15 duizend franks schadeloosstel ling. De liberale bladen hebben in de leste dagen veel geschreeuw gemaakt over een katholieken burgemeester, uit de provincie Namen, die voor oneerlijke feiten aangehouden was. De raadskamer der rechtbank van Namen had zelfs het aanhoudingsmandaat bekrachtigd. De Courrier meldt thans dat het be roepshof van Luik de invrijheidstelling van gezegden burgemeester bevolen heeft. Volkskamer.De vergadering heeft gister in geheime zitting het budjet der Kamer onderzocht. Cemeentekiezing te Brussel. Ziehier den uitslag der stemming van Zondag Stemmers5,667 Geldige stemmen 3,476 Raadsleden wier mandaat eindigt op den 31 december 1890. MM. Brülé 2,461 stemmen. Janson 2,458 Lepage2,438 Martiny. 2,375 Richald. 2,519 Raadsleden wier mandaat eindigt op den 51 december 1887. MM.Bauwens 2,422 stemmen. Finet 2,442 Guillery 2,440 Vandeodorpe. 2,438 social. M.Motte 921 Zondag 11. ter gelegenheid van de kie zing der liherale kandidaten te Brussel, onder de welke burger Vanden Dorpe voorkomt, hebben de Socialisten alhier aan hun lokaal (socialistische broodbak kerij) het rood of revolutionaire vaandel geheeschen. 't Feit is door onze politie bestatigd geworden, en algemeen wordt gehoopt dat h^t politieregleraent II. door den Gemeenteraad gestemd geene doode letter wezen zal. Men verzekert ons dat eenige gekende liberalen onzer Stad, Zondag jl., in 't Socialistische lokaal, de verkiezing van burger Vanden Dorpe hebben meêgevierd. En dan durft men stoutweg beweren dat de liberalen en Socialisten geen vogels zijn van eender veeren Wij hebben in ons nummer van Don derdag jl. doen bemerken dat De Dender- galm zich met walgelijke persoonelijkhe- den inlaat, en voor zijne politieke tegen strevers niets dan verachting, beleedi- ging en smaad over heelt.... Heden willen wij nu doen bemerken dal het wij alleen niet zijn die aldus over de handelwijze van den Dendergalm oor- deelen. Het blad van M. Jefke en Colc, heeft, zoo het zelf zegt, hieromtrent op merkingen. gekregen van eenige zijner abonnenten. Doch de liberale schrijve- laars pogen zich dan ook te verschoo- nen; ze worden te leelijk en te grof aan gevallen zeggen zij door De Denderbode en 't Land van Aalsten ze moeten zich toch verweeren. De liberale jongens vra gen niet beter dan hunne pen van alle persoonlijkheden te mogen verwijde ren!?!?!... En zie men leze de kolom daarneven, en men ontmoet er de eene persoonlijkheid na de andere en dan nog van die persoonlijkheden die eene lage en verachtelijke ziel verraden.! Laat staan, liberale schrijvelaars, wij zullen u desnoods bewijzen dat ge van het eerste nummer af tot heden van niets anders geleefd hebt dan van logentaal en bedrog en van walgelijke persoonlijk heden De Dames vanAalst verlangend# de op 't oogenblik zoo beproefde arme volks klasse ter hulp te komen, hebben zich eenparig verstaan om eene Fancy-Fair te haren voordeele in te richten. Zij doen eenen oproep tot de mildadig- heid van allen en durven de hoop koeste ren dat de liefdadige personen hare ma gazijnen zullen bezoeken, welke zullen geopend zijn, TER GROOTE FEESTZAAL VAN HET STADHUIS, denZondag 26 De cember 1886, van II ure voor tol één uur namiddag en van 5 ure namiddag tot 10 ure des avonds en de twee volgende dagen van 10 ure des morgens tot den middag en van 3 ure namiddag tot 10 ure des avonds. Alle voorwerpen welke men haar zal gelieven toe te sturen, zullen met de allergrootste erkentelijkheid ontvangen worden. De giften mogen gezonden worden bij de Dames Van Wambeke, C. Cumonl-Fai- der, Baronnes Paul Bethuneen Schellek ens - Jet ie. Aalst den 10 December 1886. ALLERHANDE NIEUWS. Verpachting. Maandag na middag greep ten Stadhuize plaats de openbare verpachting, voor eenen termijn van drij achtereen volgende jaren, van de stand-en plaatsrechten en de weeg- en meetloonen op onzeverschillige merkten. Ziehier den uilslag Verkensmarkt, pachter M. Frans Var.de Maele,. Molendries, mits 500 fr. 'sjaars— Vermeerdering 200 franks. Groenselmarkt, Kramenenz, pachter M. Jozef De Naeyer, koopm. Gentsche- straat mils 4800 fr. 's jaars Verminde ring 200 franks. Fruitmarkt enz., pachter M. Camiel Backaert, bakker, Albert-Liénartstraat mils 1560 fr. 's jaars. Vermeerdering 510 franks. Eiermarkt en Kladjes boter. pachter M. Jan Verhulst, koopm.St-Jobstraatmits 4000 fr. 'sjaars.-— Vermindering 310 fr. Kieken, konijnen, duiven-en wildmerkt, pachter M. Jozef De Naeyer mits 2100 fr. 's jaars. Vermeerdering 100 franks. Graanmarkt, pachter M. Jozef Pyck, koopm. vaart, mits 260 fr. 's jaars. Vermindering 80 franks. Vlasmerkt, pachter 51. Serafien Herre- wegh winkelier. Leopoldstraat, mits 710 fr, 's jaars. Vermindering 410 franks. Aardappel-en ajuinmerktenpachter M. Jan Verhulst mits 1200 (r, 's jaars. Vermeerdering 180 franks, Vleeschmarkt, pachter M. Marcel (Bidde- lo) Erembodegemschestraat, mits 15050 fr. 's jaars. Vermeerdering2750franks. Deze verpachtig moet aan de goedkeu ring van den Gemeenteraad en der be voegde overheid onderworpen worden. De vermeerderingen beloopen tot fr. 3540 En de vermindering tot en tg 1000 Dus vermeerdering van op brengst van fr. 2540 's jaars. Morgen Donderdag 16 December, ter Stedelijke Schouwburgzaal, zal de heer Matisson, een buitengewone avondstond van magnetismus houden. Bu reel 6 1/2 ure 's avonds. Gordijn 7 ure. Prijzen der plaatsenvoorbehoudene fr. 2.00; eerste fr. 1.50 tweede fr. 1.00; Balcon fr. 0.50 c. Kaarten zijn te verkrij gen, zonder vermeerdering van prijs ten bureele van den Schouwburg te rekenen van 3 ure des namiddags. Een bauketgegeven ter gelegenheid van Su-Cecilia-feest, vereenigde onlangs de leden van zekere Fanfaren-maatschap pij. Aan het nagerecht, zou er naar oud gebruik, een heildronk aan onzen Vorst opgedragen worden. De Voorzitter met eene trotsche houding waardig van eenen oppersten der Bohemers, verhief den beker en riep luidkeels en met klimmende stem. Au Rol Au Roi Au Roi Deze heildronk werd warm toegejuicht en onmiddelijk letterlijk naar 't koninklijk paleis overgeseind. Het antwoord liet zich niet lang ver wachten endeed den geestdrift der disch genotenten toppe stijgen, het luide Aan Jan Aan Jan Aan Jan (Geteekend) De aide-camp van dienst. Post- en telegraafwezen. Een ko ninklijk besluit van 1 December, in den Moniteur van zondag verschenen, bevat de volgende bepalingen, voor doel hebben de de afgifte van handelseffekten, ter invordering, aan den postdienst, voor het publiek nog te vergemakkelijken Art. 1Waarden die geen 15 dagen meer moeten loopen vóór den vervaldag en effekten betaalbaar op zicht binnen minder dan 15 dagen, mogen ter post worden afgegeven tegelijk voor aanne ming en invordering, mits betaling van het bijzonder loon verschuldigd vooraan neming en dat voor invordering. Dergelijke waarden moeten afzonderlijk worden afgegeven en wel zóó dat de titels op zicht, betaalbaar op verschillende termijnen, op onderscheidene bordereelen van afgifte moeten gebracht en ook niet vermengd worden met andere effekten op verschillende vervaldagen. Art. 2. Voor de afgiften dier waarden en effekten worden de bordereelen van dendienstderinvorderinggebruikt«loch. bovenaan, dient vermeldt Eerst aan te bieden voor aanneming of voor visa van den datum. Die aanwijzing wordt her haald op een strookje papier dal aan elk eflekt wordt gehecht. De vraag om protest, aangeteekend op het bordereel van afzondering,is van toe passing zoowel bij niet- aaneming of vis eering als bij niet-betaling dier waarden. Dergelijke verzendingen worden gedaan onder open omslag met het opschrift Aanneming en invordering. Art. 5. De aldus afgegevene effekten zijn gekwijleekend door den afgever diensvolgens mogen zij niet worden ge laten in de handen van den betrokkene, zoo deze, bij de aanbieding ze weigert aantenemen of te viseeren in voorko mend geval, wordt hem een termijn van 24 uren toegestaan om op zijn vorig be sluit terug te komen. Art. 4. De al of niet voor aanneming of visa onderteekende effekten worden aan het kantoor van bestemming bewaard om, ter invordering, aangeboden te wor den op den dag, bepaald bij deaanneming, bij het visa of bij het protest dat werd opgemaakt bij nietvervulling van de eene of andere dier formaliteiten. Nieuwe vertaling. De ofliciëele vertalers in de ministeriëele bureelen hebben weer eene ui vinding gedaan, waarvoor zij denkelijk een brevet zullen vragen. De formuul der koninklijke besluiten nous avons arrété et airêtons wordt door die spitsvinnige mannen in 't Vlaamsch overgezet als volgt hebben goedgevonden en verstaan. Wat zullen wij nog al zien gebeuren! Simon, de brusselsche hongerlij der, die Tanner, Succi, Merlatli ging be schaamd maken, heeft... de pijp aan Marten gegeven. Het scheelde niet veelof hij was van honger gestorven. Eerst nam hij met toelating der doktors een weinig melk,toen een paar pistolets en ten slotte een flinken beefsteak. Nog drie dieven. 't Is de Patriole die ons de volgende dievengeschiedenis vertelt Het huis n. 4 der Welvaartstraat, te St-Jans-Molenbeek werd zaterdag nacht bezocht door vreemde gasten, die onge lukkiglijk voor hen, in 't midden van hun ne feest vreugde gestoord werden. De bewoner van het huis, M. C. is se dert eenige maanden op reis en de dieven hadden dus vrij spel. Doch zaterdag morgend kwam de eige naar, M. Van Oye, zooals hij met den huurder overeen gekomen was zijn ge woon bezoek afleggen er. stond niet wei nig te zien, eenige vensters open te vin den. Hij verwittigde een policie-officier en deze ging met hem naar binnen. Daar trof hem het zonderlingste schouwspel dat men zich kan inbeelden. In desaion waren de schilderijen uit de lijsten ge sneden, de kassen opengebroken en ge ledigd de tafel was opgevuld met leege Bordeaux- en charapagne-flesschen en eetwaren, en te midden van dat tooneeltje lag een kerel op het tapijt te slapen en te ronken als hoorde hij daar thuis. Het is onmogelijk het vreemde gezicht af te schilderen dat de man trok. toen hij door den policie officier werd gewekt en weldra men aan zijne doenwijze dat hij daar niet alleen was geweest om feest te vieren. Inderdaad, op de straat bemerkte men twee zijner vrienden, die poogden langs het dakvenster te ontsnappen. Onmidde lijk werd er door eenige andere agenten jacht op die indringers gemaakt, doch men gelukte er slechts in, een hunner aan te houden. Deze werd, natuurlijk, met den slaper uit de salon in verzekerde bewaring genomen. Intusschen werd het onderzoek in het overige van het huis voortgezet. Geen schuifke, geen kaske was onverlet geble ven, alles was leeg gesleurd, verscheurd, gebroken en met ware razernij vernield. In het ijzeren geldkoffer was langs een der zijwanden een gat van 40 vierkante centimeters, waar zij hunne hand hadden door gestoken, om zoo het slot langs binnen te doen spingen. Het was geheel leeg gestolen. Het zil verwerk dat de dieven hebben gevonden, was verwrongen en afzonderlijk inge pakt. De weerde van de aangerichte schade is tot nu toe nog niet kunnen geschat worden. De derde dief is nog niet gevonden. De twee anderen weigeren hem bekend te maken. Drie dieven. Wie herrinnert zich het vertelsel uit zijne kinderjaren niet, waarin drie dieven elkander het gestolen geld wilden ontnemen en daarom elkan der vermoordden. Een feit. dat daaraan herinnert, heeft dezer dagen in ons land plaats gehad. Een aspirant-zeeofficier, een Amerikaan had op zijne reis van New-York naar Ant werpen kennis aangeknoopt met een knappen en zeer beleefden Italiaan. Na een kort oponthoud te Antwerpen reisden beiden naar Brussel, waarover de Amerikaan onderweg zoo veel schoons had verteld. Hij kende Brussel. Daar gekomen troffen zij een ander Itali aan aan, met welken zij kennis aanknoop ten en na eene flinke wandeling door de stad, kwamen zij in een hotel. Daar werd gedineerd, goed gedronken en twee hunner moesten eindelijk de zaal verlaten om te gaan... waar Rothschild soms ook al eens gaat. De derde. een der Italianen, alleen ge ven, had eerst reeds voorgesteld het geld dat zij bij zich droegen bijeen te leggen. De eene bezat 20,000, de andere 18,000, en de derde 15,000 fr. Terwijl de achtergeblevene nu alleen zat vond hij niets beter dan het geheele boeltje in te palmen aan zijne vrienden de zorg overlatende het diner te betalen. Deze, den reiszak waarin den gemeen- schappelijken schat had gezeten, met ga zetten en programs van het peerdenspel opgevuld vindende, gingen te werk als razenden en dienden onmiddelijk eene klacht bij de policie in. Doch nu komt het schoonste Door den kommissaris ondervraagd, konden de twee bestolenen geene goede inlichtingen geven over de herkomst der sommen en de kommissaris, de zaak aan het parket meêgedeeld hebbende, oor deelde dat dit geld hoogst waarschijnlijk voortkomt van eenen diefstal, door de drie vrienden ergens in 't buitenland ge pleegd. M. Malou zegde in de zitting der Kamer, den 14 december 1884 Ik denk dat wij, zoo niet boven, dan zeker op het hoogste punt gekomen zijn van 't geenmen doen moet, en als uitgaaf, en als persoon- lijke militaire lasten. Diefstal in den posttrein. De justi- cie er nog niet in gelukt de twee andere meêplichtigen van dezen stouten diefstal te ontdekken, zoomin als de personen die de geopende brieven in de riolen van Brussel hebben weten te verbergen. Al de schildwachten, die gedurende den nacht aan de grenadierskazere (in de straat waar de brieven gevonden werden) op wacht hebben gestaan, werden on dervraagd, doch geen enkele heeft iets verdachts gezien. Ook de vrouw, die de brieven het eerst heeft gevonden, heeft een lang verhoor ondergaan. Nadere bijzonderheden. Belangrijke ontdekking. Vrijdag mor gend,rond 8 ure. kwam de weduwe Noël, door de Bleekerijstraat, toen hare aan dacht gevestigd werd op- eene zekere hoeveelheid brieven, die onder de roos tering eener riool lagen nabij de Moeras straat. Toen zij, rond 10 ure, terugkeerde langs denzelfden weg, werd hare aan dacht daar nogmaals op gevestigd. De dame riep eenen kooldrager, Herselaars genaamd, die eenige stappen van daar aan de deur van zijnen patroon stond. Deze werkman haalde 19 brieven uit de riool welke de weduwe Noël dadelijk naar het policiecommissariaal der 5* af- deeling droeg. Ondervraagd, verklaarde zij, dat, toen zij voor de eerste maal door de Bleekerijstraat gekomen was, zij twee heeren nabij de rioolroostering gezien had de eerste scheen 50 jaar oud, van middelmatige gestalte, met donkerbruine bakkebaarden en tamelijk zwaarlijvighij droeg eene zwarte jaquelte en had eenen vilten hoed op het hoofd. Zijn gezel kon zoowat 27 of 28 jaar oud zijn hij was klein van gestalte en mager, droeg blonde knevels, en zwart kostum en eenen ronden hoed. Het parket werd dadelijk verwittigd ondertusschengaf de policiekommissaris, de heer Bourgeois bevel opzoekingen te doen in al de rioolen. Die opzoekingen werden met bijval bekroond. Ten half elf, bjacht een policieagent een nieuw pak brieven aan, dat gevonden was in de Ste- Laurentiusstraat, legen over het huis nr2. Korts daarna werden er andere brieven gevonden onder de rioolroosteringen der Moerrasstraat en in een ander deel der Bleekerijstraat. Rond 3 ure namiddag, werden nog een tiental brieven gevonden in de Kool- straat. Die brieven, ten getalle van omtrent 200, komen allen voort uit den brieven zak van Nieuw-York, uit den posttrein gestolen. De dagteekening en de bestem ming heeft zulks aangetoond. Een enkele der brieven was geopend. Zulks duidt voldoende aan dat de die ven volop op de hoogte van de gebruiken zijn, daar zij wisten dat geene geregis treerde brieven geene hoogenaamde waardijen bevatten. Al de rioolen waarin die)brieven gevon den werden, waren tusschen4 en 6 ure 's morgends gekuischt. Zij moeten bijge volg na dien tijd er in geworpen zijn daar men voor 6 ure niets aangetroffen heeft. 't Is thans stellig geweten dat twee der dieven op zondag 28 November, daags na den diefstaf naar Londen vertrokken zijn. Er wordt verondersteld dat zij de nut- telooze brieven aan eenen derden per soon toevertrouwd hebben om er zich op die wijze van te ontmaken ten einde de justitie te misleiden. Wetende dat zij te Londen achtervolgd worden, hebben de dieven misschien aldus gehandeld om te doen gelooven dat zij zich nog altijd te Brussel bevinden. Heel den namiddag zijn door het par ket de opzoekingen voorgezet. Er heeft zondag avond te Brussel eene manifestatie plaats gehad, ter eere van den gekozen socialist Vanden Dorpe. Er hadden 200 menschen moed genoeg om door eenen slagregen het muziek korps te volgen onder het geroep AmnistieDe driekleurvlag was aan het lokaal de Zwaan vervangen door de roode. Maandag nacht heeft een Italiaan te Brussel, deelmakende van de renbaan Pierantoni, een dolksteek toegebracht aan den genaamden Vander Veken, met mei weikon hij in eene herberg van den omtrek eene woordenwisseling had ge had over eene.... lichte vrouw. Vander Veken viel met vreeselijken schreeuw en bloedende ten gronde. De moordenaar werd eenige uren nadien aangehouden en naar de gevangenis van Sl-Gilles ge bracht. De toestand van het slachtoffer is zeer zorgwekkend. Een aardig voorvalEen herber gier der Heuveldoort te Gent, had onlangs eene zilveren horlogie te verspelen gege ven. Veel pelotons waren ingeschreven, en den dag van den prijskamp kwamen talrijke deelnemers op. De horlogie hing achter den toog, aan eenen nagel. Eindelijk liep de prijskamp afeen metser won het uurwerk, en het zou hem goed van pas komen. Ongelukkiglijk, toen de herbergier het hem wilde ter hand stellen, was het ver dwenen Men oordeele over de versla genheid der aanwezigen. Men gaat eenen agent roepen, die den kommissaris verwittigd. Deze begint met een proces-varbaal op te maken tegen den... herbergier, voor het houden eener verboden loterij. Men zoekt en onderhoort en eindelijk verneemt men dat een zeven tienjarige kwaêjongen het uurwerk ge stolen en reeds aan eenen timmermans baas verkocht had. Verleden woensdag is al dat volk voor de korrektionneele rechtbank verschenen: de dief werd tot 14 dagen gevangenis ver wezen, de herbergier kreeg 50 fr. boete, de timmerman werd van zijne vraag tot terugbekomen van zijn geld ontheven, de horlogie werd aangeslagen en de metser mocht gaan wandelen. Een brandbrief. Wij hebben in een vorig nummer gemeld dat de heer doktoor Wille, van Knesselaare, eenen brandbrief had ontvangen. Wij ontvan gen thans, over die geheimvolle zaak, de volgende bijzonderheden, die het geheim nog vergrooten Het was vrijdag, 3 dezer, dat de heer doktoor Wille den brandbrief ontving. Deze droeg den stempel van het postkan toor van Knesselare naar men zegt was het geschrift zeer schoon. De naamlooze schrijver eischte dat de heer Wille eene zekere som gelds op eene door hem aangeduide plaats zou doen leggen, zooniet zou hij hem beschuldigen van in de uitoefening van zijn ambt, als geneesheer, een strafbaar feit te hebben bedreven, waartoe niemand op de ge meente den heer Wille in staat acht. Het geld moest zondag avond, 5 dezer, om 6 of 7 ure 's avonds, liggen op den hoek eener partij land, palende aan den weg naar de groote kapel, zoodat de voor bijganger het kon oprapen, zonder van de gewone baan of te wijken. De heer Wille hield de zaak geheim en verwittigde aanstonds den heer prokureur des konings. Wij weten niet welke maat- tregeleu deze heeft genomen. Men zegt dat de lieer Wille in de meening verkeer de, dat de gendarmen de aangewezene plaats, zondag avond bewaakten. Op den bestemden dag, korten tijd voor het aangeduide uur, zond de heer Wille, twee personen, die eene beurs, goed ge vuld met stukjes lood in kardoezen, ter bestemde plaats gingen leggen, doch zon der uitdrukkelijker! last er de wacht te houden, om te zien wie ze kwam wegha ken. Het weder was uiterts slechtgeene levende ziel was in den omtrek te be speuren. Na de beurs op de aangeduide plaats gelegd te hebben vertrokken de twee personen, zonder zich om de rest te bekommeren. Een half uur daarna gingen zij zien... en de beurs was weggenomen Door wien Niemand weet het, daar nie mand op de wacht stond Men kan wel denken, dat deze gebeur tenis, te Knesselare, het voorwerp aller gesprekken is. Niemand begrijpt hoe de twee mannen zoo onnoozel geweest zijn, den persoon die de beurs heeft wegge haald en die de schrijver van den brand brief moet zijn, te laten ontsnappen, als er, naar het schijnt, zulke schoone gele genheid was om hem te vangen. Of zou soms een kluchtspeler die de twee mannen met de beurs gezien heeft, hen op de hielen gevolgd zijn en de beurs weggenomen hebben, om de zaak nog wat geheimzinniger te maken In alle geval verstaan wij niet hoe het mogelijk, is dat het parket zich de zaak niet heeft aangetrokken. Verders zijn wij bereid alle onnauwkeurigheden welke in bovengemelde bijzonderheden zouden kunnen vervat zijn, terecht te wijzen. (Gentenaar.) Aanhouding. De policie der 4* wijk, te Antwerpen, maandag namiddag een lTjarige knaap aangehouden, die 's morgens op zijn logement, Schelde- straat, n. 19, eene gouden horlogie en dito ketting had gestolen. De dief had deze voorwerpen in den Berg van Berm- hertigheid voor 55 fr. verpand. Het berg- brielke en eene som van 46 fr. werden in zijn bezit gevonden. Denzelfde knaap had over veertien dagen dagen te St-Ni- kolaas eene som van 200 fr. gestolen, en dit geld reeds verteerd. Gered. Dijnsdag morgend 14dezer ten half 9 ure, begaven zich te Antwer pen vijf werkliê aan boord van de engel- stoomboot Gollingwoodgeladen met en liggende op de reé. Vier hadden s plaats in het bootje genomen, dat

De Denderbode | 1886 | | pagina 2