De Hopbouw. Oproep aan de Liefdadigheid. Le Progrès van Zondag 19 December j lest deelt onder dezen titel een schrijven meê.'t welk wij hier willen laten volgen «Er beslaat te Aalst eene Maatschappij van St.-Rochus, ingericht door hopkoop- lieden, om de verbetering van den bouw-en handel der hop in de Aelster- sche streken te bewerken. Het belgische gouvernement, gelijk wij het in deze laatste tijden voorzien had den. heelt dees jaar eene^eerste toelage gegund aan de Maatschappij St.-Rochus met het inzicht van den pluk en de droo ging der hop te verbeteren. Wij vernemen dat deze Maatschappij, uitsluitelijk uit kooplieden in hop samen gesteld, in hare pogingen ten volle is gelukt en de uilslagen hare verwach ting zelfs overtreffen. Ook heeft de ijverige medewerking van verscheidene der meest verkleefde leden dezer Maatschappij, veel bijgedragen tot het verkrijgen van dezen uitslag. Talrijke conferenciën door ben zeiven gegeven in de Vlaandersche en Brabantsche Hop streek hebben den besten uitslag gehad. Met aan deze werkzame bevolkingen de vaderlijke bedoelingen des gouverne- ments voor te stellen, 't welk niets beter betracht dan met haar de gebeurlijkheden van eenen ernstig geschokten toestand te keer te gaan, hebben onze conferen ciers weldra den minsten twijfel verdre ven. De planters zijn helpers geworden en allen geven zich heden de hand om het nagejaagde doel te bereiken 't welk aan elkeen voordeelig moet wezen. De heilzame uitwerksels hebben zich ten andere niet lang laten wachten, want reeds verkoopt de planter gemakkelijker zijnen oogst en dit tegen eenen meer vergèldenden prijs de koopman wordt beter ontvangen in de brouwerij, waar hij mag hopen zijne plaats te kunnen terugwinnen, heden, door den vreemde ling ingenomen de brouwerij, op hare beurt, schijnt meer vertrouwen te heb ben en bespeurt eene merkelijke verbe tering in haar fabrikaat. Deze verschillige schakels eener zelfde ketting moeten zich nauwer toesluiten en zich versterken met de medehulp des gouvernemenls T welk, wij hopen het, voldoende zal aangedreven zijn om zulke loffelijke pogingen geldelijk te blijven on dersteunen. Het gouvernement zal het zich ter harte nemen zulke schoone uit slagen te blijven aanmoedigen die niet strekken dan om ongelukkige landstreken te verbeteren die onvermijdelijk gevaar liepen en zich meer en meer nutteloos uilputteden. Er moesten eenige mannen van initia tief en krachtdadigheid optreden om de droevige gevolgen van eenen zoo nood* lottigen toestand te verhelpen. Brengen wij hen hulde en wensehen wij dat zij slechts hunne moeielijke taak zullen eindigen op den dag dat zij de vrucht van hunnen arbeid stevig zullen gevestigd hebben. Dan alleen zullen de laatstemoeielijkhe- den toe te schrijven aan de baatzucht der eenen en aan de vooroordeelen der an deren van zeiven vallen om plaats te maken voor het groote herstellende denkbeeld, 't welk alleen aan zulke moe dige strijders tot richtsnoer diende en wier eenige vooringenomenheid is van vooral de heilige zaak van 't algemeen belang te bevorderen. P.COX. Volkskamer. De Kamer stemde het budjet van financiënde rede twist liep bezonderlijk op punten van weinig belang. Senaat. De vergadering hield zich, na eene ondervraging van M. 't Kint de Roodenbeke over de overstroomin gen in West-Vlaanderen, onledig met de bespreking van 't wetsontwerp 't welk wijzigingen toe brengt aan de wet op 't middelbaar onderwijs. ure des avonds en de twee volgende dagen van 10 ure des morgens tot den middag en van 3 ure namiddag tot 10 ure des avonds. Alle voorwerpen welke men haar zal gelieven toe te sturen, zullen met de allergrootste erkentelijkheid ontvangen worden. De giften mogen gezonden worden bij de Dames Van Wambeke, C. Cumont-Fai- der, Baronnes Paul Bcthunc en Schellekens- Jelie. Aalst den 10 Deeember 1886. STERFGEVAL. Zondag 11. is alhier in den gezagenden ouderdom van 96 jaren en 8 maan den gndvruchtiglijk overleden den heer Judocus-Cornelius Ringoir, Deur waarder bij de Rechtbanken van Koop handel te Aalst en van 1' instantie, zete lende te Dendermonde.De eerzame over ledene was de oudste deurwaarder des lands; zijne benoeming dagteekent van 12 October 1823hij vervulde dus eene ambtelijke loopbaan van 63 jaren, welke, wij mogen het zeggen, altijd eervol en met waardigheid werd bewandeld. Ook genoot hij de algemeene achting. Zijne familie en vrienden hadden ge hoopt in hem een eeuweling te mogen begroeten, doch de Almogende heeft het anders geschikt. Morgen Donderdag zal de Lijkdienst, gevolgd van de Begravenis, gecelebreerd worden in de parochiale kerk van St- Marlinus, te 9 1/2 ure. De Dames van Aalst verlangende de op 't oogenblik zoo beproefde arme volks klasse ter hulp te komen, hebben zich eenparig verstaan om eene Fancy-Fair te haren voordeele in te richten. Zij doen eenen oproep tot de mildadig- heid van allen en durven de hoop koeste ren dat de liefdadige personen hare ma gazijnen zullen bezoeken, welke zullen geopend zijn. TER GROOTE FEESTZAAL VAN HET STADHUIS, denZondag 26De cember 1886, van 11 ure voor tot één uur namiddag en van 3 ure namiddag tot 10 ALLERHANDE NIEUWS. Vewroegde trekkingen der Brusselsche loten. Onze geëerde lezers zullen be grijpen dat het ons volstrekt onmogelijk is al de cijfers der trekkingen, zelfs de premiën mede te deelen. Wij kunnen dan niets anders doen dan onze geachte lezers aanraden, elk bij zijnen bankier te gaan nazien of hunne loten al of niet uitgekomen zijn. Om een bewijs te geven van de ge trouwheid eener kat, dient het volgende aangemeld te wordenin het beginvan Oc tober gaf de baas uit het Schepenhuis te Herzele eene kat tot geschenk aan eene nicht van Charleroi, die bij hem was komen kermis vieren. Deze nam ze mede en beloofde ze goed te verzorgen. Nu, over een veertiental dagen, op eenen re- genachtigen avond, werd er zachtjes aan de deur der herberg gekrabt. Nieuwsgie rig ging de dochter derzelv# deur ope nen om te zien wie er zoo geheimzinnig aanklopte maar hoe groot was hunne verbaasdheid toen zij hunne kat zagen binnen komen, mager en uitgeput van krachten, hunne kat, hun Mieken dat twee maanden te voren was meêgevoerd naar Charleroi Het arme beestje was ginder ver het huis harer nieuwe meesteres ont- loopen en was. door het instinkt geleid, hare oude meesters naar Herzele komen opzoeken. Onnoodig te zeggen dat men in het Schepenhuis deze trouwe kat voor geen goed van de wereld meer zou weg doen. Men klaagt nog altijd voort over de nachtelijke diefstallenaanrandingen mishandelingen, die de policiemanrien zelf te onderstaan hebben. De liberale Gazette klopt het gemeentebestuur van Brussel geducht op de vingers, door te zeggen dat de ontoereikendheid der poli- cie te wijten is aan de corvées, die hen worden opgelegd als het dragen van cir- kulairen, het nemen en geven van be stuurlijke inlichtingen, enz., allen dingen die «au verre noch van nabij, tot den po litiedienst behooren. Jüweeldieven. De politie van St- Joost-ten-Noode heeft zondag eene be langrijke aanhouding gedaan, Het parket van Antwerpen had te Brus sel laten weten dat een aantal juweel diefstallen onlangs te Antwerpen gepleegd werden, en gaf terzelfder tijd de signa lementen der vermoedelijke daders op. Drie personen, die eenige overeenkomst hadden met de beschrevene verdachten, hadden hunnen intrek in een hotel van St-Joost-ten-Noode genomen en het ge recht hiervan verwittigd, bevool een on derzoek. Twee hunner hadden reeds de vlucht genomen, den derde hunner gezellen, van alles ontbloot, achter latende. Hij bezat niets meer dan eenige ledige ju weeldooskens. welke hem tot niets kon den dienen, dan om zijne pliehtigheid aan te Ruiden. De man, zekere B... werd aangehou den voor landlooperij. Inde militaire kommissie van den Rijksdag heeft majoor Haberding gezegd, dat Rusland en Frankrijk vereenigd, 5 millioen soldaten onder de wapens kun nen brengen Duitschland, Oostenrijk en Rumenië 2 millioen. En er zijn gekke droomers in Belgie, die beweeren dat wij ons hier moeten gereed maken om.... weerstand le kunnen bieden Biedt al weêrstand, zelfs met 200,000 man als uwe tegenpartij met millioenen opkomtDaarbij hoe meer men wapent hoe driftiger de buurman zal zijn om ons in te palmen, ten einde ons als voor wacht te doen dienen. Diefstal in den posttrein. De dag bladen melden dat de dieven die men meende ontsnapt te zijn, aangehouden waren, en iedereen was tevreden dat deze stoetmoedige schelmen eindelijk in han den van 't gerecht waren. De waarheid is dat er inderdaad twee personen aangehouden zijn, namelijk El- berhardten Dittmar. de personen wier zonderlinge doenwijze op 't postkantoor wij verleden week deden kennen. Het schijnt dat men herkend heeft aan het geschrift, waarmeé zij het vreemde- lingenboek van huu hotel teekenden, als ook aan depechen die verleden week verzonden werden en waarvan wij reeds spraken. Uit het onderzoek is nog niet gebleken of de aangehoudenen met den diefstal van den trein in betrekking staan, doch altijd is het zeker dat men de hand op een deel van eene wel ingerichte bende heeft gelegd, die hier of daar eene ernsti ge misdaad moet begaan hebben. De waakzaamheid in de spoorwegsta- tien is dan ook verdubbeld, en meer dan eens beproeft men de hand te leggen op dezen of genen persoon, die van verre of nabij op eenen dief gelijkt. Eene andere aanhouding, die in betrek king staat met die van Elberhardt en Dittmar, werd zondag morgend door de politie der Noorderstatie gedaan. Een officier van policie kreeg een man in 't oog, die met een pakske aan dehand naar het bureel der reispakken ging en door zijne zonderlinge houding en ma nieren de aandacht trok. Hij gaf zijn pak af, ging henen, kwam toen terug, en vroeg het pak wéér om er een overjas uit te halen, die hij over den arm hing. Toen hij de statie verliet werd hij door den politieofficier opgevolgd naar eene voddenverkoopster, waar hij den overjas te koop aanbood. Daar werd hij verzocht zich meè naar het policiebureel te bege ven, waaraan hij zonder moeite voldeed. De persoon schijnt een Rus te zijn met name Jacob men weet niet of hij met de andere aangehoudenen in betrekking slaat. Hij molest vandaag met hen gekon- fronteerd worden. Het Journal de Bruxelles meldt dat het gerecht een vierden medeplichtige op het spoor is- Deze zou een Belg zijn, die zich onder eenen duitschen schijnnaam hier ophield. Deze leefde met een meisje op kosten van eenen Duitscher, waarmeé deze leste kennis had aangeknoopt. Van dezen had hij eene brieventesch met 3300 mark gestolen en was er meè naar Engeland gevlucht, waar hij denke lijk kennis met Elberherdt en Dittmar heeft aangeknoopt. In 't begin heeft men gemeend dat het onderzoek in deze zaak door het parket van Brugge zou in handen genomen wor den, daar volgens de verklaring van den bareelwachter van Passchendaele, die een man op de loopplank zag, het in het arrondissement Brugge zou gepleegd zijn. Het is thans echter stellig dat het par ket van Brussel met het onderzoek gelast De onderzoeksrechter M. Charles heeft maandag opnieuw al de spoorwegbedien den, welke van 't begin af inlichtingen hadden gegeven, onder eed ondervraagd. De prokureur des konings M. Wille- maers zal waarschijnlijk naar Londen vertrekken om de uitlevering dergekende plegers te bekomen. De Duitschers, die zaterdag aangehou den werden, hadden gezegd dat zij bij verscheidene personen der stad zaken hadden gedaan. Toen zij echter met dezen gekonfron- teerd werden, heelt niemand hen her kend. Naar een blad meldt, zou het belgische staatsbestuur, indien de dieven niet uit geleverd worden, aan Engeland een bur gerlijk proces aandoen, en de weerde der gestolen stukken als schadeloosstel ling terug eischen, daar het belgisch be stuur zich als verantwoordelijk bewaar der van de weerden beschouwd, zoolang deze zich op ons grondgebied bevinden. Men denkt dat men hier te doen heeft met eene bende pick-pockels in 't groot, die met hunne bestolenen zelf in onder handeling treden. Dit is vroeger reeds het geval geweest met fransche bankiershuizen, die mits een eerlijk kommissieloon terug in 't bezit van een gedeelte hunner weerden kwamen. Een Huwelijksreisje. Sedert eeni- gen tijd leefden te Roubaix als man en vrouw Arthur Hoorebeke en Marie Geir- naert. Daar hadden zij hunnen intrek genomen bij andere menschen van Geut reeds lang in Frankrijk gevestigd. Aan deze laatsten deden zij gelooven dat zij eene groote erfenis te verwachten hadden en zij gelukten er in hierop van hunne landgenooten nog al aanzienlijke sommen geld ter leen le krijgen. Onlangs nu ont ving Hoorebeke bericht dat zijn oom te Gent overleden was. Natuurlijk moest hij naar Gent reizen, om bij de begraving aanwezig te zijn en nadien de vereffening van de nalatenschap bij te wonen. Onge lukkiglijk had hij hiertoe geene geschikte kleederen en hij zou wel een nieuw kos tuum moeten hebben. De personen bij wien hij inwoonde, zorgden nog eens er voor dat hij gelijk een mijnheer uitpakte, en gaven hem nog wat zakgel^ er bij. Hierop vertrok Hoorebeke met zijne bijzit naar Gent zij vergaten echter nadien naar Roubaix te rug te keeren. Na drie weken wachtens, besloten de inwoners van het huis te Roubaix de kamer, waar het koppel ge woond had open te breken en, tot hunne groote verwondering, vonden zij deze met alle soorten van vuilnis opgevuld. De vogels waren dan wel degelijk gaan vliegen en eene klacht werd bij de policie ten hunnen laste ingediend, niet alleen door de hooger bedoelde personen, maar ook nog door eenen derden aan wien zij op dezelfde wijze geld afgetroggeld had den. De Fransche policie gaf kennis van de zaakaari de Belgische en deplichligen werden vervolgd. Intusschen hadden Arthur Hoorebeke en Marie Geirnaert lust gekregen om hunnen maatschappelijken toestand door een huwelijk in regel te brengen. Verleden woensdag werd het huwelijk voltrokken en daags nadien moest het paar voor de korrektionneele rechtbank verschijnen, om over zijne vrome daden te verantwoorden. Man en vrouw werden veroordeeld elk tot eene gevangzitting van twee maal zes maanden en eene geld- boet van 2 maal 26 frank. Het openbaar ministerie vroeg en ver kreeg de onmiddellijke aanhouding der belichten en zoo gingen zij, met het die- venkarretje, hun huwelijksreisje doen. Zij zijn afgestapt in het groot hotel op de Coupure. Het drama der Cléopatra. De genaamde Debbaut) die vergezeld van zijnen knecht Wyngaert, uitgevaren was om met zijnen cutter Cléopatra, in de Noord-Zee, drank en tabak aan de zeelie den te verkoopen, werd sedert eenige dagen vermist. Zijn lijk is later verwond, aan land gespoeld. Ernstige vermoedens dat Debbaut door Wyngaert werd ver- j moord om hem te kunnen bestelen waren opgerezen. Wyngaert was immers ge vlucht en bevond zich in Frankrijk. Het is woensdag avond dat Wyngaert te Roncq (Frankrijk) is aangehouden ge worden, in uitvoering van een telegra- fiek mandaat van aanhouding. Donderdag werd hij naar Rijsel over gebracht, zonder tot dan te weten dat hij wegens moordaanslag werd vervolgd. Op het oogenblik zijner aankomst in het gevang van Rijsel, kwam daar tezelf- der tijd de heer Prokureur des Konings van Gent aan, die van zijnen kollega te Rijsel de toelating bekomen had om den betichte te ondervragen. Toen Wijngaert van den wachtmeester des gevangs vernam dat hij verdacht werd van moordaanslag, werd hij eens klaps in tegenwoordigheid van den Bel gischen magistraat gesteld. Wyngaert was ten prooi aan eene geweldige 01H- roeroering. Door de behendige vragen des prokureurs in de klem gebracht, kwam de ellendeling weldra tot bekente nissen. Hij had, zegde hij, een geweer medege nomen. Den dag der misdaad deed zijn patroon hem hevige verwijten, stapte op hem aan met een mes gewapend en dreigde hem te dooden. Dan nam Wyngaert zijn ge weer, schoot en trof Debbaut die met verbrijzelden schedel neêrviel. Ziende dat hij dood was, wierp hij het lijk in de zee. Daar hij alleen met de Cléopatra niet te water durfde gaan, deed hij een teekeu aan eene stoomboot die hem tot aan Hansweert sleepte. Men heeft reeds gemeld dat hij, na tot aan Antwerpen te zijn gebracht, zijn vaartuig in eene baai had achtergelaten, dat hij naar Gent was gekomen, en als een prins had geleefd, verscheidene malen naar Deinze was gegaan, om zich ten slotte in Frankrijk te gaan verschui len. Door het onderzoek werd vastgesteld dat Wyngaert, drie weken voor de mis daad, aan een inwoner van Nevele, een geweer had ontleend. Dit geweer, waarmede jl-weert de misdaad begaan te ebbec 10 in zee geworpen zijn. Het is nog niet zeker of het varhaal van Wyngaert nauwkeurig is Uolland- sche geneesheer di éérst bet lijk van Debbaut onderzocht, hec't n ;e schedel breuk de gevolgen van een geweerschot niet erkend. Maand heef ^ne nieuwe lijkschouwing te Zi s gehad, in tegenwoordigheii .1 des eer pro kureur des Konings so ner -n van den heer professor Lebc^cq. Deze heeren zijn zoncag avond ver trokken. De heer kommissaii Van Wesemacl heeft zaterdag na ode Antwerpen de Cléopatra, waerop dé moord heeft plaats gehad en weike lot overtuiging- stuk moet dienen, naar t doen over brengen. De boot is achter het paleis van jus titie op touw gebracht, waar zij bewaakt wordt. De meid van het slachtoffer, een meis je van 13 jaar en haar broeder werden te Deinze ondervraagd door den heer onderzoeksrechter de la Kethulle, Beiden hebben bekend zich met Wyn gaert meester te hebben gemaakt van kleedingstukken en andere voorwerpen zich in het huis van Debbaut bevindende. De dieven hebben zelfs den Coffre- fort omgekeerd, om le zien of er g middel was om er in te breken. De uitlevering van Wyngaert wordt gevraagd door hei gerecht van Belgie en Holland. Monsterkanon. Het kanon-Krupp wegende ongeveer 120 ton of 120000 kilo grammen en bestemd voor de italiaansche haven Spezzia, werd vrijdag namiddag te Antwerpen zonder ongevallen, aan boord van de stoomboot Wolf gebracht De bewerking begon ten half drie ure en ten 6 ure bevond het kanon zich in het ruim van het vaartuig. Nog den brandbrief. Men zegt dat de heer doktor Wille, van Knesselare, van in zijnen hof, bij het maanlicht, de plaats waar de beurs lag kunnende zien ('t is slechts op 5 minuten afstand van zijne woning), op het gestelde uur 3 manspersonen zag afkomen, die de neer gelegde beurs opnamen en langs de kant- hage er mede wegvluchtten. Tot hiertoe zijn de daders nog niet ontdekt. Op de markt te Brussel werden dijnsdag 1160 varkens tekoop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.60 tot 0.94. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt maandag te Antwerpen gehou den Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 233 Ossen, 0 70 tot 0 80 142 Koeien, 0 50 0 70 109 Veerzen, 0 55 0 75 22 Stieren, 0 50 0 65 36 Kalveren, 0 75 0 95 Moord te Hoei. Ziehier eenige inlichtingen over de misdaad die de kleine gemeente Fraiture in opschudding heeft gebracht. Verleden donderdag namiddag was de weduwe Limbrée, 85 jaar oud naar het bosch gegaan om hout te rapen. Daar zij langer uitbleef dan zij gewoon was, ging hare schoondochter, met welke zij woont, op zoek en deze vond haar met bebloed hoofd, levenloos in 't gras liggen. Op de hulpkreten dezer vrouw naderde de burgemeester, die zich in de nabijheid bevond en deze deed het lijk naar het dorp voeren, waar de lijkschouwing plaats had. De dood was veroorzaakt door een kneuzend werktuig, waarmee demoorde naar zijn slachtoffer geweldig slagen op het hoofd moest hebben toegebracht. Men denkt dat het moordtuig een steen houwershamer is. Zoo als wij reeds meldden, werd een man verdacht, die beweerde, door de oude vrouw betooverd te zijn en welke meer dan eens bedreigingen had laten hooren. Ontsnapte dief. Een dief die van geluk mag spreken is zeker wel dengene, die verleden vrijdag nacht bij M. C. Wat- tillon, te La Villette (Charleroi) inbrak. M. Watillon werd rond 2 ure's nachts uit zijnen slaap gewekt door een vreemd gerucht en onmiddellijk opende hij het venster om te zien wat er gaande was. Een man was bezig met langs den kant van den hof het keldergat open te bre ken, om langs daar in huis te dringen. M, Wattillon loste een revolverschot en dadelijk nam de dief de vlucht. De eigenaar, zonder zich te bekommeren om het buitengewoon licht gewaad dat hij aan had, sprong uit het venster en ver volgde den vluchteling door den hof, waarvan deze de deur uit voorzorg had open gelaten. Onder 't loopen loste de eerste nog een paar schoten, doch door de duisternis gelukte het hem niet, te zien in welke richting de dief vluchtte. In zijne woning teruggekeerd, vond M. Wattillon een geheel dievenarsenaal, dat de indringer in zijne vlucht niet had kun- neu meênemen. Daar bevonden zich on der andere eene bajonnet, stevig aan een bessemsteel gebonden, krammen, een zak, een half beddelaken, enz. - Een aantal steden en gemeenten langs den Demer zijn ten gevolge van den lesten overvloedigen regen over stroomd. Het water heeft overal veel schaê aangericht. In zee. Men schrijft uitoostende: Onze visschersfamiliën verkeeren in doodelijken angst. Zeven vischsloepen, die vóór den storm waren uitgevaren, zijn nog niet teruggekeerd. Alle dagen levert de zeedijk een treu rig schouwspel op. Men ziet er ouders, vrouwen en kinderen van vissehers, die naar den horizon staren op le zien of een zeil hun de komst van de vermisten nog niet aankondigt. Uren staan zij daar, de zienbuis van de eene hand in de andere gevend en 's avonds gaan zij troostelijk naar hunne woningen, om 's morgends weêr vol hoop terug te keeren. Dagbladen van Gent kondigen aan dat twee oostendsche sloepen, door den storm in de Schelde gedreven, de haven van Gent zijn binnengeloopen. Even als de andere streken des lands is het centrum ook niet vrij van stroopers en dieven. Te La Louvière schijnen zij hun hoofdkwartier te hebben opgeslagen. De gendarmerie van Morlan- welz heelt eenige plegers der diefstallen te La Hestre aangehouden en insgelijks beslag gelegd op een aantal gestolen voorwerpen. Ook te Louvière werd eene gansche bende jonge dieven van rond de 15 jaar in hechtenis genomen. Een hun ner was de oudste zoon van een talrijk huisgezin, waarvan de vader en de moeder erg ziek zijn. Te Ensival heeft er eene gedeelte lijke kiezing plaatsgehad; de lijst van liberalen-socialisten is met 20 stemmen boven. In het program der lesten staat de afschaffing van het koningdom- En weet ge wie die lijst patroneerde De zoon van M. Frêre, die alzoo dd. burgemees ter blijven kan Men meldt uit Nijvel dat de groote cylindermolen van M. Raes, op de Ghèle totaal afgebrand is. De schade is zeer groot. De molen was een der schoonsten van Belgie. Men meldt uit Evergem, dat zater dag nacht een diefstal met braak gepleegd is bij M. Beernaert, oud-notaris, oom van den minister van financiën. De dieven zijn, zoo het schijnt, langs het venster ingebroken en hebben in 't kantoor eene som gelicht van twaalf duizend franks. De inwoners hadden niets gemerkt, maar de geburen hadden hel gerucht gehoord van eene ruit die viel, zonder daar verder aandacht op te geven, gezien het onstui mig weêr. Gedurende den dag had men in de gemeente de tegenwoordigheid be merkt van drie vreemdelingen. Onnoodig te zeggen dat de vermoedens der inge zetenen op hen vallen, zonder dat men nogtans eenig ander bewijs van hunne piichtigheid heeft. Eene vrouw van Harlebeke, bij Kortrijk, die over een drietal weken door een klein razend hondje gebeten werd, was voornemens zich den 14 dezer naar St-Hubert te begeven. Te Namen stil houdende, werd zij door de vreeselijke ziekte aangetast en bezweek in 't schrik- kelijkste lijden. Hare familie werd per telegram verwittigd. Eene dramatische redding had dezer dagen op de Maas plaats. Twee voerlie den, die ten gevolge van het onstuimig weder in hunne kar waren gekropen, lieten aan hunne peerden de zorg over den weg af te leggen, dien zij gewoon waren, te volgen. Ongelukkiglijk reden de dieren de helling af die als veerdam dient en de kar welke met meubelen ge laden was, werd met voerlieden en peer-

De Denderbode | 1886 | | pagina 2