Maria-Almanak, Ilijnitsclieiding van bedrijf W BERICHT. ADVIES. Bestuur der Domeinen. Behuisde HOFSTEDE, EENE HOFSTEDE, Landen en Meersclien. Bosch kanadahoomen, Hofstede, 2 perceelen Locating ARM-GOEDEREN DRIE HUIZEN, den door den sterk gezwollen stroom meêgesleept. Er waren bovenmenschelij- ke pogingen noodig, om de onvoorzich tige voerlieden te redden. Twee der peerden zijn verdronken. Het derde heeft zich kunnen loswoelen en is gered. Men schrijft uil Vcrviers Nauwa Hawa, de dierentemster, is omtrent genezen even als de bediende, die insgelijks door den leeuw gewond werd. De bestuurder der menagerie is nog altijd in zorgwekkenden toestand. Hij heeft dezer dagen nog eene pijnlijke operatie ondergaan. Eene amerikaansche koeMelkkoei en zoo als Amerika er heeft, zulke ken nen wij in Europa nog niet. In het stamboek staat eene melkkoe ingeschreven, Sultana geheeten. In haren proeftijd leverde zij in twee maanden 2290 liters melk Zij was geplaatst in eene goede weide en kreeg eiken dag eene bijzondere voeding van haver en tarwe. De grootste hoeveelheid melk op eenen dag was 44 liters en half Sultana is zeven jaar oud en heeft een gewicht van 721 kilos. 't Is zeker dat de Amerikanen eene gansch bijzondere zorg besteden om puike beesten en keurige rassen te hebben. In die bezorgdheid zijn wij veel ten achte ren en voorzeker tot ons nadeel. Dat eene koe eenen haas vangt, dat is nog gebeurd maar dat eene koe eenen zalm vangt, is zeker nog nooit voorgevallen. En toch, het gebeurde de verleden week, te Ammeldange, in 't noorden van het groothertogdom Luxem burg. Een meisje dat dekoeien van eenen boer wachtte, zag hoe eene koe, die aan de rivier stond te drinken, plotseling den kop diep in 't water stak eri veel bewe ging maakte. Eenen oogenblik later trok het dier zijnen kop met eenen ruk "uit het water en wierp eenen zalm op het land De eigenaar der koeien gaf het meisje den visch ten geschenke, welke 14 kilos woog. HOLLAND. Een hond. Dezer dagen maakte de heer M..., te G..., in Nederland, nabij Sittard, zich gereed om te peerd uit te gaan. Volgens gewoonte, zou hij zijnen hond meênemen. Nauwelijks is de heer M... in den zadel gezeten, of de hond werpt zich op hem en grijpt hem bij het been. Het peerd verschrikt,springt achteruit, en de hond is genoodzaakt los te laten. De hond stormt eventwel opnieuw toe en springt het peerd naar de borst. Nu onstaat eene worsteling tusschen het peerd en den hond het peerd slaat en steigert als razende; hel springt zijde lings achterwaarts en voorwaarts, om aan degevallen van zijnen vijand te ont snappen, die het bij de pooten grijpt, aan den buik, overal. Op eens gerocht de hond van onder de voorpooten van het peerd; doch hij staat weldra weêr op en komt opnieuw op het peerd af, dat hem door eenen slag van zijne achlerpooten wel tien meters ver doet rollen. Weêr komt hij terug en springt naar de borst van het peerd, waaraan bij zich als een bloedzuiger vastklemt. Heldoode- lijk verschrikte peerd blijft eenen oogen blik onbeweeglijk;de ruiter, die gelukkig zijne tegenwoordigheid van geest en zijne koelbloedigheid niet verloren had,springt uit den zadelen valt den hond met zweep slagen aan. De bedienden snellen met slokken en rieken toe, en het gelukte eindelijk den hond door slagen zijne prooi te doen loslaten. Hij verwijdert zich echter maar «enige schreden, en tot driemaal toe poogt hij weêr op bet peerd toe te springen. Eindelijk gelukt men er in zich van den woedenden hond meester te maken. Dit anders zoo trouwe dier was op eens veranderd in eene verscheurende beest, ten prooi aan eenen aanval van zeldzame razernij de bloeddorstige in borst van zijn ras was plotseling in hem opgekomen. Dit tooneel had slechts korte minuten geduurd gelukkig dat het voorviel op de binnenplaats der woning en in tegen woordigheid van driemannen die onmid- delijk ter hulp konden snellen. Indien de houd zijnen meester een paar minuten later had aangevallen in het opene veld en verre van alle hulp, dan waren de gevolgen veel erger geweest. Vrijdag heeft te Utrecht een hevige brand de magazijnen en werkhuizen der statie verwoest. Een uur na het ontstaan der vlammen viel het geheele gebouw reeds in. De schaè is aanzienlijk. Een man werd gedood twee werden gewond naar het gasthuis gebracht. FRANKRIJK. Ontploffing op de Seine. Nabij de brug van Clichy, te Parijs, had Donder dag namiddag op de Seine een droevig ongeval plaats. Een stoomjacht, toebe- hoorende aan MM. Cirven en Buisson, dagbladuitgevers, stoomde den stroom op, hebbende aanboord zijne twee eige naars en een kajuitjongen, de genaamde Maitret. MM. Cirven en Buisson deden schei kundige proeven met de machien der boot in een cylinder maakten zij een soort van gas, dienstig voor het vullen van ballons. M. Buisson moet voorzeker deze cylinder overgevuld hebben metgas, want eensklaps liet zich eene vreeselijke ontploffing liooren. Een oogenblik zag men niets dan een dikke rookwolk. Toen deze verdween zag men de boot op zij overhellen en lang zaam zinken. Eeriige moedige mannen sprongen in eene boot en roeiden de on- gelukkigen ter hulp. M. Buisson was afgrijselijk om te aan schouwen. Groote stukken ijzer waren bem in den buik gedrongen en hadden hem bel hoofd verbrijzeld. Hij gaf na eenige oogenblikken den geest. M. Cirven heeft vreeselijke brandwonden bekomen, doch is buiten gevaar. Maitret, de kajuit jongen, werd door den schok over boord geslagen en verdween onder 'i water zijn lijk is nog niet opgevischt. Paul Bert. De Constitutionnel deelt zondag het volgende belangrijke, bijna ongelooflijke nieuw meé Toen M.Paul Bert als resident in Ton kin gekomen is, had eene totale omme keer in zijne gevoelens en zijne denkwij ze plaats. Hij, de kardnekkigste priester vervolger, woonde de wijding bij van Mgr Pinaud, bisschop van Ke-So, en zegde met ontroerde stem tot dezen, na de plechtigheid Monseigneur, laat mij toe dat ik u mijnegelukwenschingen aan biedt. In dit plechtig oogenblik herken ik, te laat misschien, al de opoffering dier schoone zielen voor wie geloof en vader landsliefde gelijke woorden zijn. Maar dit is niet alles. M. Paul Bert heeft de leste llll.Sakramenten der H. Kerk ontvangen. De H. Kommunie kon hij niet ontvangen ten gevolge van de onmoge lijkheid der doorslikkig. Doch hij ontving het 11. Olijsel en gaf den geest in de kris- lelijkste gevoelens- Volgens de Gaulois is het een belgisch priester, de eerw. H. De Vos, een missi- onnaris van Scheut-Cappelle, goed te Brussel,bekend, die den stervenden resi dent het H, Sakrament toediende. Dit leste blad zegt met genoegen dit verblijdend nieuws te vernemen. Het is een wenk aan al de geleerden, die de auti-kristelijke politiek aankleven, doch op hun sterlbed, wanneer hun geweien zich alleen voor God bevindt, zich steeds met de Kerk verzoenen, die zij hun gansch leven vervolgd hebben. De correspondent van den Courrier de Bruxelles geeft niet veel geloof aan de opgaaf van den Gauloisbetreffende de bekeering van Paul Bert. De Gaulois is, zegt de korrespondent, een joodsch blad en dat in dergelijke zaken geen gezag heeft. Laat ons dus wachten. Eene vrouw levend verbrand. Het assisenhof van Eure-et-Loire deed deze week uitspraak in het vreeselijk drama van Chapeile-Royale dat in den tijd zoo veel opschudding veroorzaakte. Julien Paruis, kasseier, weduwenaar met twee kinderen, hertrouwde in de cember 1885 met zekere vrouw Adrienne Pré.Men beschuldigde Panais zijne eerste vrouw door boozemishandelingen gedood te hebben. Ook de tweede kreeg weldra meer slagen dan zij dragen kon, en de kasseier, die aan den drank verslaafd was, bedreigde soms zijne vrouw, in zijne dronkenschap, dat hij haar levend zou verbranden. Inderdaad, dea 8 september lestleden ontstond er brard in de woning van Pa nais, te Chapelle-Royale. De kasseier kwam huilend op de straat geloopen, roepende om hulp. De geburen kwamen toegesneld, en wel een weinigtespoedig; zij vonden alleen de vrouw afgrijselijk verbrand een sterken petroolreuk aan het lijk verwekte vermoedens. Aan het huis was geen spoor van brand te ont dekken. Wie had dus de vlammen veroor zaakt Het onderzoek braeht aan het licht dat hel slachtoffer, door een hevige» vuistslag op 't hoofd, in bezwijming gevallen was. Panais had alsdan een geheele liter pe- trool, die hij daags te voren gekocht had, over haar uitgestrooid en haar alsdan aangestoken. In den heerd had hij een groot houtvuur aangelegd, aldaar zijne vrouw ingeworpen.... en was alsdan naar buiten geloopen om hulp te roepen. Deze zaak kwam du voor de assisen. De kasseier hield bij hoog en leeg slaande dat zijne vrouw bij sngeval in het vuur gevallen was. Dit middeltje -heeft hem echter niet gebaat maandag werd hij tol levenslangen dwangarbeid veroor deeld. In de poefE?n handelsbediende, George D., had zaterdag avond van zijn patroon, 6000 fr. o.itvangen, welke hij 's anderendaags 's norgens, te Auteuil moest gaan betalen. In het naar huis gaan, ontmoette D. zekere juffer E., die m wel juist geen voorbeeld van eer en deugd is. Lichtzin nig als een parijzenaar, bleef D. in gezel schap van de juffer ir kwestie en... des morgens waren de ïes briefkens van lOOü fr. uit zijne geldtjsch gaan vliegen. Men ziet van hier het gezicht van den handelsbediende, zijne vermoedens vie len natuurlijk op zijne gezellin. Hij ging zijne aadklachtdoen bij den kommissaris, die met een paar agenten een huiszoe king ging doen in de kamer der juffer. Ondanks de ieverigste opzoekingen vond men niets, toen de kommissaris eensklaps eens een kostelijken inval kreeg. Hij bevool de verdachte zich te onlkleeden en hem ïare tournure, haren poef te geven. De \rouw verbleekte.... inderdaad, in dit lieve kleedingstuk werden de zes bankbriefjes ontdekt. DUITSC1ILAND. Te Karlsruhe is eea fransch officier in hechtenis genomen, (ie teekeningen had gemaakt van de vesting Rastadt en nu bezig was met ook Katlsruhe op te nemen Hij heet Letellier, en jij huiszoeking ten zijrient werden, behave kaarten en aau- teekeningen van allen tard.ook veel kom- promitteerende brieven gevonden. Mgr Raes, de £5 jarige bisschop van Straatsburg, heeft bij gelegenheid van zijn jongsten naandag 40,000 frank aan de stedelijke inrichtingen van welda digheid geschonken. ENGELAND. Schipbreuken. Voor zoover thans be* kend is geworden, heeft de vreeselijke orkaan van de vorige week 182 schip breuken veroorzaakt, waarvan 61 ter hoogte van de britsche kust. Het levens verlies was, gelukkig, niet zoo talrijk als men bij het totaal cijfer der rampen, tus schen de 300 en 400, zou moeten vreezen. Op de hoogte der britsche eilanden kwa men in 't geheel 28 mer.schen om, terwijl aan vreemde kusten 66 personen ver dronken. Het totaal aantal schipbreuken voor het loopend jaar is thar.s 1499. Dat zijn biljardspelers. Peall en Collins, hielden verleden maandag te Lon den eenen biljard wedstrijd. Peall gaf Col- lins 300 punten op de 1000 voor, en voordat Collins één punt had gemaakt, had Peall in twee seriën, eene van 140 en eene van 861 punten, den strijd ge wonnen. Onlusten in Ierland. Het officieele blad behelst een besluit van den onder koning, waarbij de agrarische beweging, plan of campaign (oorlogsplan) geheeten, onwettige en strafbare samenzwering wordt genoemd. Tevens wordt bekend gemaakt dat alle personen, die zich bij deze beweging mochten aansluiten, zich aan gerechtelijke vervolging blootstellen. De hooiden der beweging, tegen wie te Dublijn bevel tot vervolging is uilgeveer- digd, zijn: Dillon, O'Brein, Harris,Sechy, Redmond en Crilly allen parlementsleden. De regeering wil, door deze nieuwe ver volging tegen de vier eerstgenoemden, het Proces te Dublijn doeu plaats hebben en de vraag omtrent de wettigheid hun ner gedragslijn beslist zien door de recht bank der hoofdstad. Het proces-Lougbres zal waarschijnlijk geen gevolge hebben. Engelsch recht. In de zaak-Dillon, die verleden week te Sligo geoordeeld werd, had men een overgroot getal ka tholieken buiten het opmaken van de lijst der gezwooruen gesloten. De voorzitter van den tribunaal vroeg aan den sheriff Denkt ge dal men de katholieken heeft uitgesloten, om alzoo een vonnis van schuld te bekomen De ondervraagde zegde ja. Den volgenden dag verklaarde de pre sident dat er geen der gezwoornen, die nu op de lijst staan, zich daarop zouden bevinden, indien deze eerlijk ware opge maakt dus zou er worden overgegaan tot het opmaken van eene nieuwe lijst. Die verklaring werpt een droevig licht op het engelsche bestuur in Ierland. PAUSELIJKE-STATEN. Schouwburgschandaal. Zelfs de schouwburgen mengen zich in den strijd tegen bet katholicismus. In het theater Valle heeft men het vuile werk van Renan VAbbesse de Jouarre ten gehoore durven brengen. Gelukkig heeft het publiek over dat stuk recht gedaan. Hoewel de bestuurder van den schouw burg voor de opvoering alleen die too- neelspelers had uitgekozen, welke de gunst genieten van bet publiek, heeft men het stuk veroordeeld en uitgefloten één oogenblik zelfs was er volslagen ka baal. Voorzeker heeft Renan geen reden om zich te verheugen over de ontvangst, welke zijn stuk te Rome genoten heeft. De liberale bladen vooral hebben daaraan geen kritiek gespaard zij hebben het een stootendwerk genoemd, onmogelijk ten tooneele op te voeren wegens de vele ge breken van samenstelling, die het aan kleven. VEREENIGDE-STATEN. Zuster Louise. De New-York Herald een protestantsch blad, wijdt den volgen den lofartikel aan de nagedachtenis van wijien zuster Louise, in de wereld Jose- phina Sussanna Van der Schrieck, van Antwerpen welker overlijden reeds werd aangekondigd. Zusier Louise, het hoofd en de stich teres der zeven-en-twintig huizen van de Orde van Ome Lieuve Vronw in de Veree- nigde-Staten met hunne zeven honderd zusters en drie-en-twintig duizend scho lieren, is Zondag namiddag overleden te Cincinnati, in hel klooster van de Sixth streel, nabij Broadway, van hetwelk zij zuster-overste was. Zes huizen der Orde in de streek langs den Stillen Oceaan ver liezen eveneens in haar een hunner voor naamst# stichters. Zuster Louise was eene der merk- weerdigste vrouwen vau haren tijd, en hare stervensure was haar werkzaam en aan Kristus gewijd leven weerdig. Jose- phina Susanna Vander Schrieck werd den 14 november 1813 geboren teBergen- op-Zoom, in Nederland. Ie 1815 trokken hare ouders naar Antwerpen, waar haar vader een welgesteld koopman werd. Zij bezocht eerst eene dagschool te Antwer pen, en ging daarna naar een klooster te Namen, de moeder instelling van de zus ters van Onze Lieve Vrouw. Reeds op jeugdigenleeftijd was bij haar de aandrang sterk om in een klooster te gaan. Haar vader en hare overige fami lieleden verzetten zich daartegen echter sterk, en eerst na een verloop 9 jaren kon zij hunne toestemming verwerven. Zij trad in het klooster te Namen in mei 1839, en kwam in het volgende jaar in Amerika. Zuster Louise stond daar voortdurend in de eene of andere betrek king aau het hoofd harer medezusters. In het tweede jaar werd zij plaatselijke- overste, omdat degene, die dezen rang bekleedde, naar Daytsu ging. In 1845 werd zij door het vertrek harer voor gangster naar Eurapa, Zuster overste over allen. (Nieuwe Roti. Cour.) Vergelijken wij deze loftaal van het protestantsche blad met de lage aanvallen onzer liberale pers 1!?? Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 10 tol den 17 Dec. 1886. GEBOORTEN Mannelijk 6 g Vrouwei.. 0 HUWELIJKEN. P. Van der Scheuron 27 j. schoenmaker wedr. van H. van der Scheuren met H. M. De Rock 24 j bandsch OVERLIJDENS. T. De Bruck 33 j. cigaarm. ech' van M. T. Coppens Slatiestraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Komt te verschijnen en is te verkrij gen ten bureele van De Denderbode door Fr. Daems, der abdy van Tonger- loo. Prijs 30 centiemen. TT*» l'AAn extra goed merrie-veulen oud i C KUUp van |jalf jiaart 1886, op 2 we en waarborg. Te bevragen tea bureel* dezer. door J. DE BRUYN-BE PRIL,Leken en Illegoed- winkel, te Aalst, Lange Zoulstraat, N* 17 neven den heer Borreman-Mally, met groote vermin dering van prijs, zijnde Lakens. Moscawas, Sotinlaine, Broeken en kleerstoffeu, in alle nieuwe kleuren, franscben Merinossen, Cache- mirs, Baaien, Flanelles. De ondergeteekende CAM!EL PRAET, goud en zilversmid, wonende Lange Zoutstr. at, te Aalst, heeft de eer aan 'l geacht publiek te laten welen, dal alle de geruchten die men tegen hem heeft uitgestrooid teenemaal valsch si/n. Een rechterlijk onderzoek door de Rechtbank van Dendermonde bevolen en gedaan, heeft teu volle bewezen dat alle de ringen door hem ver kocht van goud waren. Hij Deemt deze gelegenheid waar om zich aan de gunst van eenieder te bevelen. Aalst 30 November 1886 Camiel Praet. STAD AALST. Het College van Burgemeester en Schepenen, brengt ter kennis van het pu bliek dat ten gevolge van hel Kersmis- feest, dat dezen jare op den Zaterdag valt, de wekelijhsehe marktdag zal plaats hebben op VRIJDAG 24 DECEMBER aan staande. Gedaan te Aalst, den 19 December 1886. De Burgemeester en Schepenen, V. VAN WAMBEKE. De Sekretaris, Kom. SCHEERLINCKX. KANTOOR AALST. Groote verkooping van 123 dikke en langslammige Olmeboomen, onder de gemeenten Gijsegem en Hofstade, op den steenweg van Aalst naar Dendermonde op maandag 3 Januari 1887, om 10 ure slipt. Ter directie van den beer Ontvanger ten gemelde Kantore. Op tijd van betaling mits borg. Onkosten 10 o/o en 1,50 fr per boom voor putgeld. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegene te Sinl-Lievens Haulem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen open- baarlijk verkoopen Eene schoone en welgelegene behuilde en bebouwde Hofstede te Sl Lievens-Hau- tem, aan het dorp, groot 49 aren 60 cent. sectie B N- 381 382a 384a en 385. In ge bruik bij d'heer Perreman-Lauwaert. Instel 13 Verblijf 20 Januari 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van d' heer Petrus Daens-De Strooper, recht over de Statie te Erpe-Meire. VERKOOPING VAN te Meire en Aygem. De Notaris L1MPENS, te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen A. Ingevolge de wet van 12 Juni 1816: I. 21 aren 40 c. Land, te Aygem, Varinck, Sectie A Nr 1533. II. 8 aren «50 c. Meerech, te Aygem, Vol- kaert, Sectie A N* 1470 III. 19 aren 99 c. Land, te Aygem, Varinck IV. 12 aren 30 c. Meersch, te Aygem, Vol- kaert V. 3 aren 08 c. Land, te Aygem, Wilgen- driesch. Sectie A Ns 1450a VI. li aren 88 c. Land, te Meire, Wilgen- driesch, Sectie A N' 1278c VII. 7 aren 68 c. Land, le Metre, Ruybroeck, Sectie A N' 1266a. B. Op gewone conditiën I. 8 aren 76 c. Land. te Meire, Wilgen- driesch, Sectie A N" 284 en 1285a II. 10 aren 77 c. Land, te Aygem, Varinck III. Eene Hofstede met Boomgaard en Loch- ting, te Meire, Holland, Sectie A N" 366a, 367a en 368c, en 3ó9c, groot 26 aren. Op te leggen Boomprijs fr. 3U0 ueze hofstede möt grond ia belast met tocht over omtrent deel, Ü6 toebteuaresse oud zijnde 70 jaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 14 December 4886 Verblijf, Dijosdag 28 Telkens om 3 ure nano-n, ter Estaminel Dk 3 Koni .gen, bij den beer J. B- Roelandl, te Aalst, Keizerlijke plaats. GELD, Bij voornoemden Notaris LIMPENS, Keizer lijke plaats, N° 5, zijn er groote en kleine ka pitalen te bekomen mils vo'doende beset. OPENBARE VERKOOPING VAN 70 koopen hoogstammige en gavige te Metpelaere. De Notaris EEMAN te Erpe, zal door bevoegd ambt op Donderdag 6 Januari 1887, om 1 uur stipt Danoen, in het openbaar verkoopen na- mees de erven De Meyer le Mespelaere. 70 koopen schoone en hoogstammige bosch- kanadahoomen gestaan te Mespelaere in den Paardenmeersch. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goedeengekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene en goede Zaailanden. te Aalst Schaarbeke en Erpe. De notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet vin li Juni 1816, en met gewin van palnaslag in bet openbaar verkoopen Eerst i koop.Een perceel hofstedegrond met de er opstaande gebouwen van tweewo ning en stallingen, gestaan en gelegen te Aalst- Schaarbeke aan de St Apolomastraal, gekada streerd sectie C. N" 312, 313, 314, en 318, groot volgens meling 19 aren 2t centiaren pa lende ten 008teCb. De Landtsbeer, ten zmde de St-Apoloniastraat. ten wesle den tweeden koop en Domimcua Roels, en ten noorde koop 3. Boomprijs fr. <U Twbidc koop. Een perceel Locbting gelegen te Aalst Schaarbeke aan de Sl Apoloniasiraat, gekadastreerd sectie N'311, groot volgens meting 23 aren 55 centiaren palende ten ooste koop een, ten zuide en ten wesie de Si Apolo- niastraat, en ten noorde Dominicus Roels Boomprijs fr 40 Dbrdk koop. - Een perceel Locating gelegen te Aalst-Schaarbeke aan oe Si Aploloniastraat, gekadastreerd sectie C. N" 318 en 319 groot volgens meting 27 aren 66 centiaren palende ten ooste de Paternoslerstraat, ten zuide koop een, ten weste Dominicus Roels, en teü noorde Dominicus Beeckman. Vierde koop. En perceel Land gelegen te Aalsl-Schaarbeke, op den Siesegemkauter groot volgens meling 15 aren 45 centiaren, gekada streerd wijk C N# 1359, palende ten ooste Charles Van der Heyden. ten zuide Joseph De Boeck, ten westo Jacobus Sehockaerl, en ton noorde den Genlschensteeoweg. Vijfde koop. - Een perceel Land gelegen te Aalst Schaarbeke, op den Siesegemkauter, groot bij meling 23 aren, gekadastreerd wijk C N" 1362, palende ten ooste den heer Edmond D'hondl, ten zuide de erven Roels, ten wesle de kinderen De Sadeleer, on ten noorde den Gentscbensteenweg. Zesde koop. Een perceel Land gelegen te Aalsl-Schaarbeke, op den Siesegemkauter, groot bij meling 18 aren 86 centiaren, geka dastreerd wijk C N* 1385, palende ten ooste den losweg, ten zuide Jacobus Van de Sype, ten wesle Charles De Geyter, ea ten noorde den heer Petrus Wauters. Zevende koop. Een perceel Land gelegen te Aalst Schaarbeke, aan den Gentschensleen- weg, groot volgens meting 10 aren 45 centiaren gekadastreerd wijk C N" 373, paleDde ten oost* Joannes Beygaert, ten zuide den Ceutschen- steenweg, ten weste Louis Van der Biest, en ten noorde Mrdame De Craecker. Achtste en laatste koop. Een perceel Land gelegen te Erpe, op den Herssing, groot volgens metiDg 14 aren 8 centiaren, gekada streerd wijk B Nr 26, palende le ooste de hoe- piciën van Aalst, ten zuide en teD weste den losweg en ten noorde weduwe Pieter-Jan De Boeck. ZITDAGEN Instel zaterdag 11 December jggg Verblijf vrijdag 24 Telkens om 3 ure nanoen ter zittingszaal va» hel Vredegerecht le Aalsl Groote Markt. VERPACHTING VAN der Stad Aalst. De Notaris DE GHEEST, zal op Dijnsdag 28 en Woensdag 29 December 1886, tel kens ten 12 ure te middag, ter herberg Het Brussels-Hof, te Aalst, aan de Boter- merkt. overgaan tot de openbare Verpach ting voor 9 jaren, van Goederen behooren- de aan hel Weldadigheids-Bureel van Aalst, te weten Dijnsdag 28 December. Goederen op Aalst-Schaarbeek en Mijl beek, Meire en Burst. Woensdag 29 December, Goederen, op Erembodegem, Dender- hautem en Teralphene. Breedvorig beschreven bij bezondere plakbrieven, VERKOOPING VAN te AALST, Nieuwstraalpnorj. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal ten overstaan van Mijnheer den Vrederech ter, in het openbaar met winst van palm slag, verkoopen Drie woonhuizen staande te Aalst, ten voorhoofde in de Gentschestraat of Nieuw- straatpoort, op Cijnsgrond der Hospiciën van Aalst waarvan de pacht eindigt den 4 Januari 1889, welke huizen zijn bewoond als volgt Het eerste, geteekend N® 53, hebbende groot achtergebouw door Carolus Bauwens. Het tweede, geteekend N° 55, door Petrus Meert. En het derde, geteekend N° 57 door de weduwe van Leonardus De Jongbe. Instel, Dijnsdag 4 Januari 1881- Verblijt, Dijnsdag 11 Ten 2 ure namiddag Itr Zittingzaal van hel Vredegerecht, ten sladbuize le Aalst. Ta Sa ii rAil Een gerieflijk Huis, li ui dl* gesiaan in de Stoof straat, te Aalst. Zich te bevragen bij Mm* W'Hert-Vandb- Putts, Brusselschestraat, N° 2.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3