1000 FRANK Maria-Almanak, BERICHT. BERICHT, Ral en Wafelslag Bestuurder Domeinen. Behuisde HOFSTEDE, Boschkanadabootnen, WOONHUIZEN en 14 VVcrkinansliuizeii. EENE HOFSTEDE, Landen en Memclieo. ARM-GOEDEREN DRIE HUIZEN, In de Vogezen heerscht een hevige sneeuwstorm. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw twee meters hoog, en nog immer valt er gedurig bij, De treinen blijven achter. Twintig jaar geleden. Nu twintig jaar geleden werd door twee soldaten, Cioci en Agostini, te Lovallois-Perret eene vreeselijke misdaad gepleegd. Zij vermoorden de vrouw Vitte, eene wijn verkoopster der rue ilu Bois en lieten haar echtgenoot ingsgelijk voor dood achter. Deze werd echter in liet leven behouden ondanks de verschrikkelijke sabelkappen die hij aan het hoofd beko men had. De twee beschuldigden werden ter dood veroordeeld en op den polygoon te i Vincennes neergeschoten. M. Vitte was echter sedert deze mis daad droefgeestig en zwaarmoedig ge worden hij had zelfs zijne zaken moeten overdoen. Gedurig stond hem dien bloe- digen nacht voor den geest, en midden van zijnen slaap werd hij soms wakker, huilend en kermende en zich tegen denk beeldige moordenaars verzettende. Bij het zien van een soldaat viel de arme man somtijds in onmacht. De verleden week nu werd hij weer in 't midden van den nachtwakker. Met een ijzeren staaf begon hij alles te ver brijzelen. Aan zijn gekerm en zijn hulpge roep verslond men dat de ongelukkige j weer den nacht van den moord voor oogen had. Zijne dochter en zijn schoon zoon trachtten hem totkalmtete brengen nuttelooze moeite. M. Vitte was razend zinneloos geworden. Men heeft hem naar het gesticht van Charenton overgebracht,waar de genees- heeren hem ongeneesbaar verklaard heb ben. Wijnvervalschers. De rechtbank te Parijs heeft met zeldzaam buitengewo ne gestrengheid zijn vonnis geveld in de zaak van twee wijnvgrkoopers Linden en Margot. Als hier het woord wijnverval schers, gebruikt wordt, dan moet men dit in tegenoverstelden zijn opvatten, want in 't geen die eerlijke lieden voor St-Emilion, St-Julien en Macon verkoch- ten, was geen druppel druivensap te vin den. Het was een vuil, rood gekleurd aftrek sel van schadelijke kruiden. Allen die van deze vuiligdeid dronken, zijn onge steld of ziek geworden. De rechtbank heeft Linden en Margot tot het maximum der straf veroordeelp, dat is lot een jaar gevangenis en 1000 fr. boete. Bovendien heeft zij gelast het vonnis op hunne kos ten bij aanplakking in al de arrondisse menten van Parijs bekend te maken. Valsche postzegels. Eene fabriek van valsche postzegels van 15 centiemen is te Ohalon-sur-Saone ondekt. De ont dekking is aan het toeval te danken. Een postzegel op een der brieven aan het postkantoor te Parijs was losgegaan. Een der beambten wilde hem opnieuw op den brief vasthechten, maar merkte er nu, bij aandachtige beschouwing, iets bijzon ders aan. Hij gaf er zijn bureeloverste kennis van alle brieven werden nn nauwlettend gadegeslagen, en het gevolg was, dal men meer dergelijke postzegels vond. Men wendde zich nu tot diegenen aan wie deze brieven gericht waren, met ver zoek om de afzenders te noemen. Hieraan werd voldaan. De afzenders gaveu van hunnen kant de tabaksbureaux op, waar zij de postzegels gekocht hadden. (Men weet dat in Frankrijk de Staat alleen tabak verkoopt in de bureaux waar men tabak verhandeld, zijn ook postzegels te verkrijgenj. Aan de Bureaux wist men te zeggen, dat de postzegels er gebracht waren door twee vrouwen, wier uiterlijk werd aan geduid. Deze vrouwen, bij wie men een groot aantal valsche postzegels, benevens eene goede som gelds vond, werden in verzekerde bewaring gebracht, en door haar kwam men de bende verveerdigers op het spoor. Ook in de provinciën wer den de valsche postzegels in groot getal verspreid. Moord te Deleties. Woensdag avond tusschen 7 en 8 ure, is te Delettes, kanton Lumbes, arrondissement Saint- Omer, departement Pas-de-Calais, eene moord gepleegd, die blijk geeft van bui tengewone wreedheid bij den moorde naar. Het slachtoffer is eene 76jarige vrouw, Coustantine Duchossoy, weduwe Hap- piette. Zij verbleef in eene ongebruikte hoeve, gelegen te Croco, aan den weg van Esquin naar Delettes. De weduwe Happiette welke sinds de dood haars mans alleen woonde, genoot de algemeene achting. Zij sloeg bepaald elk voorstel af van hare 7 kinderen om bij een dezer te komen inwonen. Rijk was de vrouw niet, want zij moest be staan van de 400 fr. welke hare land pacht opbracht. Donderdag morgend ging een der schoonzoons van het slachtoffer, Con- slantin Duchossoy, koopman in groen ten, om een stuk gereedschap te vrageu. Hij vond de deur open en trad binnen. Nauwelijks echter was hij in huis of hij sprong vol afgrijzen achteruit. Midden in het vertrek lag het lijk zijner schoonmoe der, gewenteld in reeds gestold bloed. Onmiddelijk liep Duchossoy eerst naai de familie, daarna naar de overheid. Weldra was de gendarmerie van Lumbes ter plaatse, vrijdag morgend kwam het parket. Hij lijk lag nog altijd onaangeroerd op den grond. Hel gelaat droeg vele sporen van slagen, maar de onderbuik van het slachtoffer was opengesneden, de wonde was ongeveer 20 centimeters diep, langs daar waren de ingewanden uitgekomen. De weduwe moet met al hare macht tegenstand hebben geboden, want hare handen zijn als doorkorven van het mes waarmede de moordenaar haar bedreig de. Hij moet dezen keer gelukt zijn slachtoffer te doen op den grond vallen, wanneer hij dit den steek toebracht die een onmiddelijk overlijden voor gevolg had. De misdaad moet zijn gepleegd woens dag avond tusschen 6 en 7 ure, want een knaap die gewoonlijk de boodschappen deed voor de weduwe, was nog het kwart voor 6 ure bij haar geweest en Constantine Duchossy ging nooit te bed voor 7 ure, zoodat de misdaad vóór dit uur moet zijn gepleegd. Bovendien was de vrouw zeer bang en nooit deed zij hare deur nog open eens dat het avond was, zelfs niet voor hare kinderen. Diefstal is niet gepleegd. De weduwe droeg gewoonlijk al haar geld in hare zakken en deze zijn niet aangeroerd. De meubelen zijn niet openbroken, niets werd van zijne plaats gezet. Wat was de drijfveer der misdaad Brand van éen schip. In den mor gend van 16 december verliet de stoom boot Protis, der Compagnie Vezian, de haven van Marseille om zich naar Port- Vendres te begeven de lading bestond uit 120 ton zwavelkoolstof 70 vaten pe- trool en verschillende mindere hoeveel heden koopwaren. De Protis had reeds de volle zee bereikt, toen de kapitein, aangezien hei dreigende weer, bevel gaf om de haven terug binnen te loopen. Zoo werd gedaan doch ter hoogte der eilan den Frioul gekomen, werd men eensklaps gevaar dat er brand ontstaan was in het ruim. Noodsignalen werden onmiddelijk ge geven, terwijl de matrozen alle pogingen in 't werk stelden om het vuur te bestrij den. Doch de aard der lading deed hen weldra inzien dat alles vruchteloos was. De booten werden in zee gelaten de gansche bemanning verliet het schip en werd opgenomen door de Peryame. Aan bood der loodsbcoten, die op de noodsignalen waren toegesneld, werden insgelijks 6 mannen opgenomen. Met dicht nabij het brandende schip te komen zag men dat er nog een matroos huilende en kermende over het dek liep. Men riep hem toe dat hij zich in 't water werpen zou op deze mauier werd de man gered. De Prolis, aan zichzelven overgelaten en wiens machienen nog steeds in volle werking waren, ging nu, in volle vaart, regelrecht af op de vuurbaak, die zich aan de engte la Joliette bevindt. Iedereen dacht dat zij zich hier op het strand ging verbrijzelen maar op dit oogenblik dat zij in botsing zou komen greep iets ongelooflijks plaats. Het schip verander de van koors, en alsof er een wel geoe fende loods aan boord was, ging recht naar de schuilhaven den Pharo. Dit feit was zoo onverstaanbaar dat men een oogenblik de volle overtuiging had dat er nog ongelukkigen aan boord waren. De schipper Roux, de Prolis in volle vlam de haven ziende binnenloopen, wist het schip op te komen, op de voorplecht te geraken die nog niet door de vlammen was aangetast, en het anker te laten slip pen. Nu lag de boot stil en kwam langs alle kanten hulp opdagen. Op de kaai werden spuiten gesteld, alsook op de stoomboot la Moselle. Weldra zag men echter dat er niets aan te doen was, en er andere middelen moesten gezocht wor den. Men besloot nu het schip eenige kanon kogels toe te sturen, om het te doen zin ken. Spoedig werden de noodige schik kingen genomen door de militaire over heid. Maar men moest nu wachten tot dat de Protis zich buiten de richting der haven van La Joliette bevond. Anders zou bij het zinken van het schip, de branden de petrool blijven bovendrijven, en door de zee in voormelde haven gebracht, er wellicht onberekenbare schade veroor zaakt hebben. Gelukkig werd de boot, op haar anker sleepende, terug naar volle zee gedreven, in de richting van Saint-Henri. Op dit oogenblik was 't schip een echte vuurzuil gelijk. Nabij kaap Janet liep de Protis op eene rots, bleef een oogenblik draaien, ging nog eenige knoopen veren verdween dan langzamerhand in den schoot der baren. Had de wind meer westelijker moeten zijn, ware het brandende schip regelrecht de haven van La Joliette binnengeloopen; men schrikt bij de gedachte aan de ramp diealsdan hadde plaatsgegrepen. DU1TSCHLAND. In hel zuiden van Pruisen en in Saksen heelt het zoodanig gesneeuwd dat te allen kanten het verkeer pel- spoorweg onder broken is. De treinen Berlyn-Frankfurt, Berlijn-Dresden, Berlijn-Leipzig zijn in den sneeuw blijven steken. Zekere R...., koopman, te Berlijn, heeft bij eene slaapwandeling inbraak ge pleegd in de woning van een kommissa- ris van policis. Dat was nu juist den wolf in den muil geloopen. De kommis- saris hield hem aan, doch werd toen gewaar dat de man sliep, R.... werd naar het gasthuis gevoerd. ENGELAND. Geheimzinnige misdaad. Een geheim zinnige misdaad wordt uit Bolton, iu Engeland, gemeld. Sedert eenigeu tijd was de wildstrooper Hindley spoorloos verdwenen en was alle moeite om hem terug te vinden te vergeefs. Donderdag der verledene week verdwenen even ge heimzinnig zijne vrouw. Denzelfden dag echter verscheen Hind ley bij zijne schoenmoeder, die eenige uren van Bolton woont, en bracht haar een koffer, verzoekende dit eenige dagen te bewaren. Wie stelt zich den schrik voor dezer vrouw, toen zij van de ver dwijning van haar dochter vernomen heb bende, baarlijk in het koffer vond.Hind- lie is weêr spoorloos verdwenen en men weet niet waar bij zich bevindt, De justi- cie heeft de zaak in handen. Ongelooflijk zelfmoord. Een opper- hovenier, de genaamde Samuel Adams, oud 40 jaar, te Kemorton, in Tewkesbu ry, heeft zich op ongelooflijk® wijze van het leven beroofd. De ongelukkigen groef zelf zijn eigen graf plaatste op den bodem een laag hout, waarop hij eenige liters petrool uitgoot. Daarna ging hij daarop liggen, stak den nic-uwsoortigen brandstapel aan en liet zich roosteren. Men vond nog slechts een verkoolde massa in den put terug. PAUSELIJKE-STATEN. Uit Rome wordt van welingelichte zijde gemeld, dat de Paus besloten heeft bij gelegenheid der plechtige audiëntie, die hij op Kerstavond aan het II. College van kardinalen en den prelaten zal verleenen, nadrukkelijk en plechtig te protesteeren legen de buitensporigheden, waaraan de antikatholieken zich met toestemming der Italiaansche regeering overgeven. AUSTRALIË. Moorderijen. De Daily News deelt het volgende niews mee den 1 december hit Cooklown (Queensland) verzonden De volledige bemanning der stoomboot Emily, welke op de vangst van pereloes- ters uit was, is op Johannes-eiland, op de kust van Nieuw-Guinea, vermoord geworden. De inboorlingen hebben de boot, waar- meê men uit visschen was gegaan, omge slagen en de luchtbuizen der duikelklok doorgesneden. Daarna zijn zij op de stoomboot geklommen en hebben van daar met geweerschoten, de kapitein Craig, de stuurman Themson en de zes matrozen gedood, die al zwemmende terug aan boord wilden komen Nadat zij het geheele schip hadden Ieég geplunderd, hebben zij het in brand gestoken. Al deze bijzonderheden zijn door de missionnarissen te Cooktonw aangebracht. De Emi/i/behoordetot Jeze leste haven, die door deze slachting in rouw gedom peld is. Drie engelsche oorlogschepen hebben zich ter plaats begeven, om de inboorlingen eene voorbeeldige kastij ding te geven. ROEMRIJKE EERZUCHT. —Zeideneens deSchylhische afgezanten tot Alexander: Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunnen bevatten! wij hebben nu in ons mid den een veroveraar, wiens eerzucht even grenzeloos is als die van Aleander. Wij heb ben het oog op Professor Holloway, wiens begeerte om den mensch wel te doen, onver zadigd door de tallooze genezingen, welke zijne medecijnen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aan de behandeling der ziekten ia dit land eene andere wending tege- ven. Hij stelt zich ten doel om de verschil lende kwalen, waarmede de mensch te wor stelen heeft, te overwinnen te onderdrukken Overal kunnen de zegeteekens van zijne be kwaamheid gevonden worden, want zijne middelen vermogen alles, en waar zij door drongen, zijn alle kwalen verdwenen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst waarschijnlijk bestaan ergeen zestal nieuwsbladen, welke niet vrijwillig geluige- nr af gelegd hebben van de wonderlijke heilzaamheid van de Pillen en Zalf van Hollo way. Tot nu toe is de bijna algemeene klagt, zelfs tegen de meest populaire geneesmidde len geweest, die misschien tijdelijk de pijn verdrijven, maar die nimmer de bestanddoelen der ongesteldheden in bet bloed materies morbi) bereiken. De pillen van Holloway daarentegen werken in 't bijzonder op de voor naamste aanleiding tol de ziekten, en de vochten vax hel lichaam waaruit zij voort komen. bij uitwendige kwalen wordt de Zalf aan de Pillen toegevoegd, en de heil zame uitwerkselen daarvan zijn zeker niet minder te bewonderen. Wij geven deze ver zekeringen hoe stout zij ook schijnen op zeer vaste gronden Wij hebben de waar borgen er van in de toelating der faculteit, in de berichten van de beste geneeskundige tijdschriften aan weerszijden van den Allan- tischen Oceaan, in de openbaar gemaakte verklaringen van duizende dankbare herstelden en eindelijk, (uaaronze inzigten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aan hem door wiens grondig onderzoek, en practi3che bekwaamheid op het gebied der geueesheelkundige wetenschappen zulke onvergelijkelijke geneesmiddelen zijn voort gebracht, en door wiens bemoeiing, door- tasling en onderneming zij in elke bewoonde streek tusschen den Evenaar en de polen zijn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zijne reizen eene soort van triomftochten te zijn en de hoogste Europeesche aristocratie was er trotsch op om bij zijne vergaderingen tegenwoordig te zijn. Sunday Courrier. Hollowav's Zalf Roode loop, Diarrhée en Darmkwalen. In alle gevallen van rooden loop en diarrhée, waarbij Holloway's Zalf twee of driemaal per dag goed op den onderbuik ge wreven is geworden, heeft men reeds bepaald verlichting bespeurd en hel voortgaan met de zelfde veillige behandeling, geholpen door het gebruik van warme zemelpappen, beeft steeds genezing bewerkt. Tol melkkost en meelspijzen moet men ook, gedurende den aanval zijne toevlucht nemen. Vaste zelfstandigheden, vruchten en groenten moeten zorgvuldig ver meden worden, lot dat de meest verontrusten de teekenen verdwenen zijn. door vlijtig met deze genezende en verkoelende Zalf in te wrij ven. ghen, landb. 78 j. Mijlbeke. S, De Myts, wed* Van Impe, z. her. 82 j. St-job. Fr. Cornand, m. Gyselinck, kaaiwerker, 69 j.-. Varkensm. R. Van den Storme, dienstm, 83 j. Schaarb. M. Van Coninkxloo, wed" Van Droogenbroeck, 72 j. zonnestr. P.. Pyck, m. Rowies, koopm 38 j Mijlbeke.— J. Ringoir, wed' De Bolster, deurwaarder, 96 j. zoutslr. E. Etienne, m. De Vlieger, bed. 28 j. zonnestr. E. Baeyens, wedr Van Bempten, twijndersg, 64 j. hoogevesten. M Callebaut, breister, 19 j. Schaarb. 9 kinderen onder de 7 jaren. Komt te verschijnen en is te verkrij gen ten bureele van De Denderbode door Fr. Daems, der abdy van Tonger- loo. Prijs 30 centiemen. rni„ extra goed merrie-veulen oud 1 tï KUU|J van haif Maart t886, op 2 we en waarborg. Te bevragen tea bureele deier. De ondergeleekende CAMIF.L PRAKT, goud en zilversmid, wonende Lange Zoulatr^at, te Aalst, heeft de eer aan 't geacht publiek te laten welen, dat alle de geruchten die men tegen hem heeft uitgestrooid leenemaal valseh Zl/H. Een rechterlijk onderzoek door de Rechtbank van Dendermonde bevolen en gedaan, beeft ten volle bewezen dal alle de ringen door hem ver kocht van goud waren. Hij neemt deze gelegenheid waar om zicb aan de gunst van eenieder te bevelen. Aalst 30 November 1886 Camiel Pra«t. Het College van Burgemeester en Sche penen brengt ter kennis van het publiek, dal op Nieuwjaarsdag, de wekelijksche markten zullen gehouden worden. Gedaan te Aalst den 22 December 1886. De Burgemeester en Schepenen, (get) V. VAN WAM BEK E. De Sekretaris, (gel) Edm. SCHEERLINCKX. aan dezen die opnieuw zal tandpijn hebben na het landversterkende keizerlijke wa ter van Golduiann gebruikt te hebben. S. GOLDMANN en C# DRESDEN eenige ware, tegen fr. 1.00 de flesch bij M V. Meirschaut, apotheker, Korte Zoutslraat, te Aalst, op 1 Januari 1887, ter herberg genaamd den BROUWERSGAST, bij Seraphien Van den Spie gel, te Aalst, Leopoldslraal. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. J. Van den Brempl, tw. met J. Delvoye, br. C. Van de Meeissche, wever, met D. Blanc-. kaert, tw. OVERLIJDENS Fr. Van den Herreweghe, z. ber. 77 j- Leo- poldstr. P. Van Huylebroeck, wedr Verton- KANTOOR AALST. Groote verkooping van 123 dikke en langslammige Olmeboomen. onder de gemeenten Gijsegem en Hofstade, op den steenweg van Aalst naar Dendermonde op maandag 3 Januari 1887, om 10 ure stipt. Ter directie van den heer Ontvanger len gemelde Kantore. Op lijd van betaling mits borg. Onkosten 10 o/o en 1,30 fr per boom voor putgeld. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegene te Sinl-Lievens Haulem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen Eene schoone en welgelegene behuisde en bebouwde Hofstede te Sl-Lievens-Hau- tein, aan het dorp. groot 49 aren 60 cent. sectie B N- 581 382a 384a en 385. In ge bruik bij d'heer Perieman-Lauwaert. Instel 13 Verblijf 20 Januari 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van d' heer Petrus Daens-De Strooper, recht over de Statie te Èrpe-Meire. OPENBARE VERKOOPING VAN 70 koopen hoogstammige en gavige le Mespelaere De Nolnris EEMAN te Erpe, zal door bevoegd ambt op Donderdag h Januari 1887, om 1 uur stipt nanoen, in het openbaar verkoopen na mens de erven Do Meyer te Mespelaere. 70 koopen schoone en hoogstammige bosch- kanadabooraen gestaan te Mespelaere in den Paardenmeersch. Op gewoone voorwaarden en met lijd van betaling mits stellende goedeengekende borge. OPENBARE VERKOOPING van schoone nieuwe gebouwde te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EE.llAili, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in hel openbaar verkoopen Eerste koop. Eenen Eigendom met de er op staande 7 Werkmanshuizen, geslaan en gelegon te Aalst- Mijlbeke, nabij do Moorselscbebaan en het Slachthuis, groot 4 aren. palende ten ooste den volgenden koop, ten zuide de erven Bac- kaert, ten vveste de W' Van den Steen en den grond der stad Aalst, en ten noorde Mijnheer Fievet-Nooy. Tweede koop. Eenen Eigendom met de heropstaande 7 Werkmanshuizen, gestaan en gelegen le Aalst- Mijlbeke. nabij de Moorselschebaan en het Slachthuis, groot 5 aren 55 contiaren, palende ten ooste Mijnheer Fievet-Nooy, ten zuide de erven Backaert, ten weste koop een en ten noorde voornoemde heer Fievet-Nooy. Deze twee eigendommen zijn afgeschetst op het grondplan bij gedrukte plakbrieven, opge maakt door den landmeter den heer Josse Arenls, le Aalst. Derde koop. Een nieuw gebouwd Huis, zijnde eenen winkel en herberg, geslaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den ouden Dendermond- schenstecnweg en Bolleweg, bekend bij ka daster wijk D, deel van nummers 903Ber.903c, komende van de erne zijde aan de erven van den heer August Van de Meerssche, van de andere zijde aan koop 4, van achter aan den beer Karei Ongena, en langs voren aan de straal. Bewoond door den heer Joannes Van de Meerssche. Vierde koop Een nieuw gebouwd Huis, neven voorgaan de, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den oudeo-Dendurmondscbensteenweg en Bol leweg, bekend bij kadaster wijk D, deel van nummers 9i'3b en 9i)3c, komende van de eene zijde aan koop 3, van de andere zijde aan koop 5, van aenter aan den heer Karei Ongena en langs voren de straat. Bewoond door den heer Karei L. De Bra bander. Vijfde en laatste koop. Ken nieuw gebouwd Huis, neven voorgaan de, geslaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den ouden-Dendermondschensleenweg en Bol leweg, bekend bij kadaster wijk D, deel van nummers 903b en 903c, komende van de eene zijde aan koop 4, van de andere zijde aau den heerAmand De Loose en langs voren aan de straat. Bewoond door den heer Jan De Meeler. ZITDAGEN Instel, Maandag 10 Januari ,g8- Verblijf, Maandag 24 Januari Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg van den heer L1VINUS M00RTGAT. te Aalst, Var- keusmarkt. VERKOOPING VAN te Meire en Aygem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen A. Ingevolge de wet van 12 Juni 1816 I. 21 aren 4t»c Land, te Aygem, Varinck, Sectie A N' 1533. II. 8 aren 50 c. Meersch, le Aygem, Vol- kaert. Sectie A N* 1470 s III. 19 areu 99 c. Land, te Aygem, Varinck i IV. 12 aren 30 c. Meersch, te Aygem, Vol- kaert V. 3 aren 08 c. Land, te Aygem, Wilgen- driesch, Sectie A N® 1 450a VI. 11 aren 88 c. Land, te Meire, Wilgen- j driesch, Sectie A N' 1278c VII. 7 aren 68 c. Land, te Moire, Ruybroeck, I Sectie A N' 1266a. B. Op gewone conditiën I. 8 aren 76 c. Land, te Meire, Wilgen- j driesch, Sectie A NM 1284 en 1285a II. 10 aren 77 c. Land, te Aygem, Varinck j III. Eene Hofstede met Boomgaard en Loch- ting, te Meue, Holland, Sectie A N" 366a, 367a en 3"8c, en 3ó9c, groot 26 aren. Op te leggen Boomprijs fr. 3ü0 'eze bofstedo met grond is belast met tocht over omtrent i deel, d6 tochtenaresse oud zijnde 70 jaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 14 Decembcr 18s6. Verblijf, Dijnsdag 28 Telkens om 3 ure nano-m, ter Estaminel De 3 Koniicen, bij den heerJ. B- Roelandt, te Aalst, Keizerlijke plaats. GELD, Bij voornoemden Notaris LIMPENS, Keizer lijke plaats, N° 5, zijn er groote en kletne ka- pilaleu te bekomen mits vo'doende beiet. VERPACHTING VAN der Stad Aalst. De Notaris DE G HEEST, zal op Dijnsdag 28 en Woensdag 29 December 1886, tel kens ten 12 ure te middag, ter herberg Het Brussels-Hor, te Aalst, aan de Boter- merkt. overgaan lot de openbare Verpach ting voor 9 jaren, van Goederen behooren- de aan bet Weldadigheids-Bureel van Aalst, te welen Dijnsdag 28 December. Goederen op Aalst-Schaarbeek en Mijl beek, Meire en Burst. Woensdag 29 December, Goederen, op Erembodegem, Dender- hautem en Teralphene. Breedvorig beschreven bij bezondere plakbrieven, VERKOOPING VAN te AALST, Nieuwstraatpoorj. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal teH overstaan van Mijnheer den Vrederech ter, in hel openbaar met winst van palm slag, verkoopen Drie woonhuizen staande le Aalst, ten voorhoofde in de Gentscheslraat of Nieuw- straatpoorl, op Gijnsgrond der Hospiciën van Aalst waarvan de pacht eindigt den 1 Januari 1889, welke huizen zijn bewoond als volgt Het eerste, geteekend N* 53, hebbende groot achtergebouw door Carolus Bauwens. Het tweede, geteekend N° 55, door Petrus Meert. En het derde, geteekend N° 57 door de weduwe van Leonardus De Jonghe. Instel, Dijnsdag 4) - .QO~ Verblijf, Dijnsdag 11) Januan 1887- Ten 2 ure namiddag Itr Zittingzaal van bel Vredegerecht, ten sladhuize te Aalst. Ta hnrftn Een gerieflijk Huis, ac uuicu. gestaan in de Stoof straat, te Aalst. Zich te bevragen bij Mm* W'Hbrt-Vande- Putte, Brussel3cbestraat, N* 2.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3