1000 FRANK J.-B. Callebaut, Onderzoeksraad der Burgerwacht. Behuisde HOFSTEDE, Bij sterfgeval. WOONHUIZEN en 14 Werkmansbuizen, Men vraagt REIZIGERS Maria-Almanak, HIP1 Jachthond. Te verkrijgen. BERICHT. SNOEI, VENDITIE Boomvenditien. WOONHUIZEN ge woning gelegd. Bij het lichten derzelve vond men in vodden en lompen eenesom van 4000, later nog eene som van 10000 en daags nadien nog eene som van 5000 fr., alsook eenen brief, aangaande een kind dat zij over eenige jaren achter St- Gudula-kerk te vinden legde. Deze vrouw was vroeger vroedvrouw. Kan men van den snuif sterven Zeker. Eene oude sukkelaar, die koffie wilde opschenken deed bij vergissing snuif in zijnen koffijpot. Hij werd ziek na dit zonderlinge brouwsel gedronken te hebben en siierf twee dagen nadien. HOLLAND. De scheuringen in de protestantsche kerk gaan in Holland voortdurend voort. Nu weer heeft dit plaats te Rotterdam, waar de voorzitter van den algemeenen kerkeraad, dominee Lion Cachet, voor gesteld heeft, terug te keeren lot de kerk orde van 1618 dat is dus tot het oude proleslatism. Dat voorstel werd aange nomen, en die welke nu integendeel zijn voor het protestantism van 1816, hebben slechts zich te verwijderen. De scheu ring is kompleet. De kosters der prote stantsche kerken hebben last gekregen geen sleutels der kerken af te leveren, omdat men vreest dat de oude prote stanten zich ervan zouden meester ma ken. De oude protestanten geloovan nog, doch de nieuwe protestanten zijn heel eenvoudig vrijdenkers. FRANKRIJK. Een vreeselijk moordtuig. In Frank rijk is nu wéér eene verschrikkelijke ontdekking gedaan, namelijk de meliniet- bommen, een vreeselijk moordtuig, dat eene totale omwenteling zal veroorzaken in de krijgswetenschappen. Sedert de uitvinding van den poeier MC 50, poeier welke een halve uur lang onder zware maalsteenen fiju gestampt wordt en die thans algemeen in gebruik is, besloot men een ontploffend lichaam te zoeken, dat het uitwerksel der bom men nog moorddadiger maken zou. Men gebruikte opvolgens potaschpri- kaat, knalkatoen, dynamiet. Deze stoffen zijn echter gevaarlijk om te vervoeren en het is onmogelijk er de ontploffing van te regelen het zijn scheikundige ont- ploffingsstoffen wier moleculen of deelt jes afzonderlijk werken. Opdat de bommen waarlijk doelmatig zijn, moeten zij ergens kunnen binnen dringen alvorens te ontploffen, bij voor beeld wanneer men eene bres wil schieten in eenen vestingmuur. Tot dit einde ge raakt men niet met de scheikundige ont dek van den waggon, gaal er eensklaps eene portière open en de trein stopt. De conducteur werpt de oogen op eenen wijzer in den fourgon geplaatst en de naald wijst op het nummer van den wag gon, waar onraad is. Geen reiziger kan nu overvallen worden zonder dat de ge leider in den trein onmiddelijk verwittigd zij. De leeuwendooder. Het Legioen van Eer is dezer dagen geschonken aan den beroemden algerijnschen leeuwen dooder, Ahmed Ben Ahmar. Gedurende de leste 26 jaren heeft hij den Staat groote diensten bewezen door twee honderd leeuwen te dooden. Men schat de weerde van hetgeen een leeuw jaarlijks aan scha pen en vee verslindt op 10,000 frank, zoodat, onderstellende dat de leeuwen door Ahmed Ben Ahmar gedood, gemid deld 10 jaar zouden leven, de leeuwendoo der zijn land een verlies van twintig mil- lioen frank bespaard heeft. Waarlijk, het ridderkruis beloonde soms mindere ver diensten Verwereldlijkt onderwijs. De open bare schandalen, waaraan de zoogezegde onzijdige onderwijzers van minister Go- biet zich plichtig maken, kunnen niet meer opgeleid en met afschrik vraagt men zich af, wat er toch moet geworden van het toekomende geslacht, dat, naar hart en geest, door zoo'n handen wordt gevormd. In de gemeente Saint-Pierre-Benou- ville (Seine-Inférieure) is een onderwijzer werkzaam, wiens lessen zoodanig naar weerde worden geschat, dat zijne klas van zestig leerlingen vervallen is tot acht. De bevolking dezer gemeente heeft eene petitie opgesteld, om van dien op voeder der jeugd ontslagen te wor den doch deze wordt ondersteund door den maire, eenen man a la Goblet (a la Van Humbeeck, zou men in Belgie zeggen) en de onderwijzer wordt behouden in zijn ambt. Deze leste zet nooit den voet in de kerk, en men beweert zelfs dat zijn eigene kin deren niet werden gedoopt. Ziehier wat nogtans alle denkbeeld te boven gaat. Deze ongodsdienstige onder wijzer had eene kat. Het dier stierf over eenige dagen. De onderwijzer meende nu eene goede gelegenheid te hebben gevon den, om zijn godsdiensthaat te koelen. Hij besloot dat de kal met al de gebruike lijke plechtigheden van den katholieken godsdienst zou begraven worden. Vier leerlingen werden gelast de doode kat op te nemen en naar bare leste woon plaats te dragen. Een vijfde leerling ging m hii het voo^n met7e„ taiXel e "zlg81 aanraken van het doel, die dus maar jjjkgebedeu oppervlakkig schade veroorzaken, zonder t het binnenwerk van het doelte vernielen. De begrafenis had op plechtige wijze Zoo zag men dynamietbommen in het ka- plaats en sedert dien tijd bekomt elke non zelf springen door den schok, of door I leerling eene kwijtschelding van 100 regels de verhitting, veroorzaakt door het wrij- ven tegen de wanden van het kanon, bij het uitjagen. De mekanische ontploffingstoffen worden verkregen door de samenvoeging harer bestanddeelen, welke alleen springen door de samenwerking der verschillige faktors, die tot de ontploffing bijdragen. Zoo is de meliniet, die dus geen enkel der moeilijkheden der scheikundige bom men daarstelt en wier ontploffingskracht, boven alle gedacht verheven is. De proefnemingen hebben bewezen dat, deontploffingskracht van zwart poeier gesteld op 5, die van knalkatoen 7. 5 be droeg die der nitre-glycerine 10 en die der meliniet 100. Men kan zich hieruit een gedacht vormen welke vernieling de milinietbom verricht, vooral omdat zij slechts ontploft wanneer zij in hel gemikte lichaam gedrongen is. De nieuwe poeier heeft het voorkomen van leem aarde, zij isgansch onschadelijk in hare bewerking en in haar vervoer. Bij de vorige proefnemingen te Chavig- non werden de bommen geschoten op een afstand van 2000 meters met eenen mortier van 220 millimeters. De vernie lingen aan metselwerk, de verwoestingen in bet opgeworpen aardewerk waren zoo verschrikkelijk dat zij alle beschrijving te boven gaan. De Parijzer Petit Journal, welke deze ontdekking breedvoerig behandelt, zegt dat daarom de Franschen nog niet op beide ooren mogen slagen, dat de Duit- schers insgelijks zoo'n soort van speel goed hebben uitgevonden, dat wel juist ook niet van de poes is. De ontploffende stof, waarmee in Duitschlaud de bommen gevuld worden, is een der panclatiten door M. Turpin, fransch scheikundige, laureaat van het Instituut, ontdekt. M. Turpin had zijne ontdekking in 't licht gegeven. De Franschen sloegen geene aandacht op de wenken van den scheikundigede Duitschers zochten er echter hun voordeel uil en verveerdigden een poeier waarbij de dynamiet maar kinderspel is. Nu, als men zoo voortgaat, zal er wel eens een oogenblik komen dat de soldaten nutteloos zullen worden, dat men de bommen over de grenzen zal heen sturen en dat het eene land het andere zal ver slagen, zonder dat iemand eenen voet zal verzet hebben. Totdat er eens iemand een poeier vindt dat ons altemaal doet springen 1 De moorden in waggons worden zoo talrijk dat men op middelen moet be dacht zijn deze voortaan te beletten. Wat tot nu toe bestaat is belachelijk ontoe reikend. Nu zou er eenen aankondiger uitge vonden zijn door den toezichter Linou. die goeden uitslag zou opleveren. De oude aankondiger is vervangen door eene automatische bel. Als eene elektrische bel in beweging komt, geplaatst op het zij ganse!) haar vermogen schonk aan het krijgshospitaal, met de bepaling dat op haar graf de volgende woorden zouden gezet wordenDeliefdedeed haar sterven Inderdaad, zij is gestorven van liefde, maar pas over eenige dagen in den geze gendden ouderdom van 116 jaar. Men schrikt bij de gedachte welken ouderdom de miss zou bereikt hebben hadde zij nu eens geen liefde gekend Historiek Paniek te Londen. Een deputatie van arbeidslooze werkliêheeftzich vrijdag aangeboden bij minister Ritchie, voorzit ter van den Local Government Boatd (bin- nenlandsche zaken) om werk te vragen en verzet aan te teekenen tegen het wei geren van hulpmiddelen aan behoeftige werkliê, in sommige kwartieren van Londen. M. Ritchie beloofde zich met deze zaken bezig te houden op voorwaar de dat men ze hem schriftelijk bevestige. Bij het verlaten van den Local Govern ment Board hebben de werklié, door eene overgroote menigte vergezeld, zich naar Trafalgar square begeven. Bij hunnenado- ring werden de koopliê door schrik be vangen en op een oogwenk waren alle magazijnen gesloten. Geene wanorders hadden echter plaats. In Trafalgar werden verschillige redevoeringen uitgesproken. Werkliê kwamen verklaren dal zij door ellende gedwongen waren, ondanks sneeuw en mist, den nacht door te bren- in Battersea Park. Anderen ruiden het volk op tot den opstand. Men heeftde doodkist gevonden van bisschop Gonrd II, van het huis Sternbo- rough, gestorven in 1192. Het lichaam alsook al de bisschoppelijke versierselen zijn ongeschonden. De gouden staf is versierd met eene leliebloem. Weet ge uit hoeveel manschappen de policie te Londen bestaat Het is een wezenlijk leger. Welnu, er zijn 13 519 policemen. In 1849 waren er slechts 5493. Het cijfer der bevolking te Londen beloopt 5.225.069 inwoners er werden 476.122 nieuwe huizen gebouwd en 1781 kilome ers nieuwe straten aangelegd. De trak tementen der policie beliepen in 1885 de som van 1.059.628 pond sterling- De sneeuwstorm woedde zaterdag weêr over Engeland en zondag lag in de straten van Londen weêr een voet hoog sneeuw. Te Graveseud verdronken drie knapen bij het rijzen op een vijver. Te Shrewsbury viel een afdak der statie in onder het gewicht van den sneeuw. Een koopman in kolen, Heath genaamd, bevond zich daaronder en werd gedood. CHINA. Tp Itiiron *en gerieflijk Huis, a kz mui <u. geslMn in dfl Sl00f straat, te Aalst. Zich te bevragen bij M"» W*Hirt-Vahdi- Putti, Brusselscheslraat, N« S. in St. Piitir, Dorp, Erembodegem, laat aan het publiek weteD dat hij zich gelast met het opzeilen van vogels eu andere gedierten, aan gematigde prijzen. aan dezen die opnieuw zal lanpdiju hebben a het tandvcrsterkeBde keizerlijke wa ter van (■oldmam gebruikt te hebben. S. GOLDMAlNN en C° DRESDEN eenige ware, tegen fr. t.OOdeflesch bij M V. Miirscuast, apoteker, Korte Zoutstraat, te Aalst, GEMEENTE BESTÜUR VAN AALST. ■et Kollege van Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, verwittigt de belanghebbenden dat, naar luid van Ari. 17der wet opde Burger wacht, do onderzoeksraad zich zal vereenigen, in de grooteB.nedenzaal van bet Stadhuis,Maan dag 17 Januari 1887,om 2 ure namiddag,en zal overgaan tol het onderzoek der reklamen voor de in- of afschrijvingen der Burgerwach teni* Ed der personen die denken recht tol vrijstelling te hebben van den werkenden dienst der Bergerwaoht uit hoofde van lichaamsge breken. Gedaan en afgekondigd, 4 Januari 1887. De Sekretaris (Get.) E. SCHKBRLINCKX. Sladhnize, dei De Burgemeester ei Schepeuen, (GetV. Van Wambbke. Holzomergem tegen net hofvamJe kinderen Cammu. En om 1 uur namiddag20schoone Kanadas, schoonen Eik en 1 Olm te Wou- brechtegem tegen het dorp. 3® En op woensdag 19 januari 1887, om 1 uur namiddag 35 koopen schoone en zuivere Kanadaboomen te Gysegem, hoek op de groote Winningen. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegene te Sinl-Lievens Haulem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen open- baarlijk verkoopen Eene schoone en welgelegene behuisde en bebouwde Hofstede te Sl-Lievens-Hau- tem, aan liet dorp, groot 49 aren 60 cent. sectie B N- 581 382a 384a en 385. In ge bruik bij d'heer Perieman-Lauwaert. Instel 13 Verblijf 20 Januari 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van d' heer Petrus Daens-De Strooper, recht over de Statie te Erpe-Meire. straf-scbrijven, wanneer hij op het graf der kal.... is gaan bidden... Wat moet er toch geworden van kinde ren, die onder het toezicht van zulke meesters worden opgeleid Wat moet er geworden van de samen leving, wanneer die kinderen, tot man opgegroeid, de verderfelijke leerstelsels, welke hun werden ingeplant, in praktijk zullen stellen Hoe lang nog zal het ministerie voor zulke schandalen de oogen sluiten (Pair ie). DUITSGHLAND. Sneeuwstorm. Hoe vreeselijk de sneeuwstormen, vooral in de duitsche gebergten, in Thuringen, in het Schwar- zwald, in Silezië, in den Harz, hebben gewoed, is nu eerst bekend geworden. Voor zoover men tot nog toe weet, zijn er een groot aantal menschen omgeko men, deels doodgevrozen, deels letterlijk in de sneeuw gestikt. In'het Reuzenge bergte lag de sneeuw zoo hoog, dat deuren en vensters niet meer open gin gen, zoodat de bewoners alleen uit de daken naar buiten kouden komen. Te Erfurt, de vermaarde hofbouwstad bij den ingang van het Thuringer land, heeft een der grootste leveranciers van leveude bloemen bekend gemaakt, dat er van hem 83,000 stuks kisten en pakken, alle met levende bloemen, die ten dienste der feestdagen waren besteld, onder weg zijn blijven liggen, doordien de spoor treinen in de sneeuw zijn blijven steken, of naar de stations zijn teruggekomen, zoodat al de bloemen waren verslenst of verdord. Gouden bruiloft. Te Datitzig had den 3 dezer eene zonderlinge gouden bruiloft plaats. De echtgenooten Falk moesten in de Barbarakerk ditfeest vieren. De kerk was kropvol men wachtte de jubilarissen, toen men eensklaps vernam dat vader Falk, een braaf schipper, ziek geworden was. De pastoor ging met de bloedverwanten naar de kleine woning. De oude Falk lag op zijn bed en op dit een bloemenkrans. De vrouw, gereed om ter kerke te gaan, had eenegouden kroon, volgens het gewestelijk gebruik, om het hoofd en stond bij het bed te weenen. Naast moeder Falk stond de eenige zoon, die van 13 kinderen was orergebleven. Men zong den zang die voor de plechtig heid der gouden bruiloft gemaakt was, de priester hield eene korte toespraak en de oude Falk stierf zacht en zalig. ENGELAND. Wat de liefde zoo al kan doen. In 1798 stond een jonge miss op trou wen met een praebtigen officier der Horse-guards de gelukshemel was onbe vlekt toen de bruidegom eensklaps kwam te sterven. Onmiddellijk overtuigd dal ze dien slag niet zou overleven, dat ze haar verloofde in't graf volgen zou, maakte de blonde Albion's dochter een testament, waarin Vermakelijke reis. De stoute wiel rijder Thomas Stevens, die op zich geno men had rond de wereld te rijden, is het eind \an zijnen tocht genaderd. l)e laat ste berichten melden, dat hij van Naga saki naar Yokohama op weg is. In deze leste plaats zal hij zich inschepen naar San-Francisco, de stad van waar zijn tocht in 1884 begonnen is. In het geheel zal Stevens dan bijna 12,000 engelsche mijlen afgelegd hebben. De tocht door China, waar de wegen in den regel heel smal zijn, heeft hem de meeste moeite gekost. Het chineesche volk wilde eerst niets met Stevens te doen hebben maar wel dra begon het zich tegenover den afge zant des duivels, waarvoor velen hem hielden, zeer vijandig te toonen. Men wierp hem met steenen en wilde hem aan 't lijf. In Kan-teho-foe moest hij bij een der overheidspersonen in huis vluchten, sol daten moesten hem met gevaar van hun eigen leven beschermen en het volk dat zijn tweewieler in handen kreeg, brak er eenige speeken van. Bovendien was het slecht regenachtig weêr, zoodat Stevens zijnen tocht door China grootendeels niet op, maar naast zijnen tweewieler maakte, welke hij nu eens zelf voorstiet, dan weêr aan eeuige koelis te dragen gaf. De Sekrelaris V.-G*. ULONDEEL, te Impe, zal door 'tambt van Deurwaarder VAN MUYLEM te Aalst, ten sterfhuize van den heer Franciscus De Coster, koop man in hout, te Impe, op Dijnsdag 18 Januari 1887, om 8 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen A. Alle de Meubelaire voorwerpen, Landbouwersalem en ingeoogste Veld vruchten. B. Twee Ossen en twee Varkens. C. 80 koopen drooge Eiken, Abeelen, Bukken en Olmen Planken van alle dik - tens, te beginnen van 12/4, en eene groo te hoeveelheid Kanada Berd, Mutsaard, Brandhout, enz. D. 30 koopen gekapte Booraen, Eiken tot 2m50. Abeelen toto meters en Kanadas tot 2m20, dienstig voor mulders, scheep makers, kuipers, schrijnwerkers, meu belmakers, enz., alsook een Boomezel met toebehoorten. E. 40 aren Loof te velde. Alles op tijd van betaling mits borg stelling. Bij uitscheiding van bedrijf en woonstverandering. De Sekretaris V.-G. BLONDEEL te Impe, zal door 't ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM te Aalst ten woonste van d'heer Polydore Schollaerl te Impe, op Maandag 24 Januari 1887, om 9 ure voor middag openbaarlijk verkoopen A. Alle de meubelaire voorwerpen, landbouwersalem en een volledig herberg- gerief. B. Een volledig smisalem als aambeeld, ijzeren waterbak,blaasbalg,2 groote vijzen met banden, plooibank. groote slijpsteen, 5 moerplaten met tappen, boormachien, voorhamers, rijhamers en handhamers, 2 schoone trekkers,pikken,hoefijzers,ijzeren OPENBARE VERKOOPING vaD schoone nieuwe gebouwde te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EE1IAH, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag an gelagen, in bel openbaar verkoopen Eerste koop. lenen Eigendom met de er op staande 7 Werkmanshuizen, gestaan en gelegen te Aalst- Mijlbeke, nabij de Moorselschebaan en het Slachthuis, groot 4 aren. palende ten oost# den volgenden koop, ten zuide de erven Bac- kaert, ten wesle de W' Van den Steen en den grond der stad Aalst, en ten noorde Mijnheer Fievel-Nooy. Tweede koop. Eeiieö Eigendom met de heropstaande 7 Werkmansbuizen, gestaan en gelegen ie Aalst- Mijlbeke. nabij de Moorselschebaan en het Slachthuis, groot 5 aren 55 centiaren, palende j ten ooste Mijnheer Fievet-Nooy, ten zuide de erven Backaert, ten weste koop een en ten Doorde voornoemde heer Fievel-Nooy. Deze twee eigendommen zijn afgeschetst op het grondplan bij gedrukte plakbrieven, opge maakt door den landmeter den heer Josse i Arents, te Aalst. Derde koop. Een nieusv gebouwd Huis, zijnde eenen winkel en herberg, gestaan en gelegen te Aalsl-Mijlbeko, aan den ouden Dendermond- schensteeaweg en Bolleweg, bekend bij ka daster wijk D, deel van nummers --Hi3Ber.903c, komende van de eene zijde aan de erven van den heer August Van de Meersscbs, van de andere zijde aan koop 4, van achter aan den heer Karei Ongena, en langs voren aan de i straat. Bewoond door den heer Joannes Van de j Meerssche. Vierde koop Een nieuw gebouwd Huis, neven voorgaan- de, geslaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den ouden-Dendermondschensleenweg en Bol- 'ew«g, bekend bij kadaster wijk D, deel van nummers 9o3b en 9ü3c, komende van de eene zijde aan koop 3, van de andere zijde aao koop 5, van acnlor aan den heer Karei Oogens •n langs voren de straat. Bewoond door den heer Karei L. De Bra bander Vijfde en laatste koop. Een nieuw gebouwd Huis, neven voorgaan de, geslaan en gelegeu te Aalst-Mijlbeke, aan den ouden-Dendermondschensteenvveg en Bol leweg. bekend bij kadaster wijk deel van nummers 903b cn U03c, komeBde van de eene zijde aan koop 4, van de andere zijde aau den met Jaarwedde en Commissie. Zich te bevragen Kerkstraat, n# 8, te Aalst. Komt te verschijnen en is te verkrij gen ten bureele van De Denierbodt door Fr. Oaims, der abdy van Tonger- loo. Prijs 3D oentiemsn. Verloren een Jachthond, hair, getigerd met bruine plekken wie bem gevonden heeft be vragen zich ten bureele van De Denderbode. Bij PROSPER VAN DER MEERSCHE en Coi' te Aalst, St-Job. Eerste kwaliteit van landbouwzout, guano en cbenvsche meststoffen aan zeer voordeelige prijzen. De ondergsteekende CAH1EL PRAET, goad- en zilversmid, wonende Lange Zoulatmat, te Aalst, heeft de eer aan 't geaeht publiek te laten weten, dat alle de geruchten die men tegen hem heeft uitgestrooid tetnemaal valteh zijn. Ken rechterlijk onderzoek door de Rechtbank van Dendermonde bevolen en gedaan, heeft ten volle bewezen dal alle de ringen dotr htm ver kocht van goud waren. Hij neemt d6ze gelegenheid waar om zich aan de gunst van eenieder tu bevelen. Aalcl 10 November 1886. Camial Praot, platen, het bandaereed^bap, eene groot" j "a,,d "c Loos» e° '»nga «orea aaa da hoeveelheid oudijzer enz., enz. Alles op tijd van betaling mits borgstel- ling. Bestuur der Itegistratie en Domeinen. OPENBARE VERKOOPING van Op MAANDAG 17 JANUARI 1887, om i stipt namiddag, zal de ondergeteekende Ontvanger der Domeinen te Aalst, openbaarlijk ter plaatse verkoopen, den schoonen SNOEI voortskomen- de der boomen slaande langs den Dender, op het grondgebied van Aalst, Hofstads en Gyse gem, alles verdeeld in 46 koopen. Men zal eerst beginnen met den Snoei te Hofstade, daarna te Gysegem om te eindigen mei degenen liggende onder Aalst, (rechter oever). Met komptaut geld en onder de gevvona con ditiën. Aalst, 11 Januari 1887. De Ontvanger, HERMANS. Bewoond door den heer Jan De Meeter. ZITDAGEN Instel, Maandag 10 januari Verblijf, Haandag 24 Januari Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg van den heer L1V1NUS M00RTGAT. to Aalst, Var- kensmarkl. 1887 te Schoonaarde, Migrodriesch. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal ten verzoeke van Jufvrouw Weduwe Galle- Van den Abeele,'t haren hofstede te Schoon- naarde Migrodriesch op Vrijdag 14 januari 1887, om 9 uren voormiddag openbaarlijk verkoopen Een goed werkpaard, eene goede be- kalfde melkkoei 3 schoone runders, stier, eene karre, twee wagens en verders land- bouwershalem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1® Op maandag 17 januari 1887, om 9 uren voormiddag 60 schoone kanadas, 8 olmen, 2 zware notelaars en 2 wilgen staande te Nieuwerkerken benedendekerk op den Brempt en te Haalterl Eede. 2" Op dijnsdag 18 januari 1887, om 9 uren voormiddag 50 koopen schoone zwart Kanadaboomen te Erembodegem» OPENBARE VERKOOPING VAN t® Impe, Molenhoek. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort en met gewin van palmslag en ge lagen, in het openbaar verkoope» Eerste koop. Een gebouw dienende voor schuur en stal. een deel lochting, gestaan en gelegen te Impe, wijk Molenhoek, groot vol- gci's meling i5 aren 5o cent palende ten ooste koop 2. ten zuide en ten wesle de erven Schoc- kaerl en Donatus Mallhys, en ten noorde den steenweg naar Erondegem. Tweede koop. Een Woonhuis met Loch ting, gesiaan en gelegen te Impe. Molenbeek groot vo gens meting 15 aren 70 cent palende ten ooste koop 3, ten zuide de erven Schoc- kaert ten wesle koop 1, en ten noorde den steenweg naar Erondegem. Derde koop. Een Woonhuis, Boomgaard en Land, gestaan en gelegen ie Impe, Molen hoek, groot volgens meting 21 aren, palende ten ooste koop 4. lenzuidedeervenSchockaert ten wesle koop 2, en ten noorde den steenweg naar Erondegem Vierde en laatste koop. Een Woonhuis, Boomgaard, Land en Meerscb, gestaan en gele gen te Impe, Molenhoek, groot volgens meting 29 aren, ï<0 cent. palende ten ooste de Molen straat, ten zuide Dommicus Van Caelenbergh, teu weste koop 3, en ten noorde den steenweg naar Erondegem. Gebruikt door den heer Polydoor Schollsert en anderen. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 18 Januari 0 Verblijf, Dijnsdag 1 Februari °87- Telkens om 3 ure van den avond, ter herberg genaamd i»E Leeuw van Vlaanderen ge bouden door den heer Polydoor SchoJiaert te Impe, Dorp.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3