Hebt ge gelezen hoe vrouwen, kinderen op hunne armoedige zolders omkwamen van honger 1 Het was omdat de jeneverduivel den man. den vader, den kostwinner onop houdelijk verbeestte en onbekwaam maak te om te werken Hebt ge gelezen hoe ongelukkige dron kaards 's morgens in de sneeuw werden doodgevonden, doodgevrozen Nogmaals diezelfde jeneverduivel, die de oorzaak is van de meeste rampen, die op werkmans tamilien neervallen. Men moet niet verre zoeken naar de oorzaak van den ondergang en armoê. Voor het grootste paart is de jenever duivel er de schuld van, zooals hij groo- tendeels de schuld is van het werkstaken en van het oproerstoken. De werkman is over het algemeen, in den grond van de ziel, eene goede kerel, eerlijk, braaf, werkzaam en liefderijk voor vrouw en kinderen. Maar hetis de wallebakkerij, die hem zijn eigen geluk doelvernietigen ;diehem kwaad en slechts worden doet. Als het overtollig jeneverdrinken kon uitgeroeid worden, zou de wereld nog een soort van paradijs kunnen wezen. Lijst der muntstukken die in de Staatskassen worden ontvangen. 1* A. De goudstukken (1) var, 100, van 50, van 20, van 10 en van 5 frank en de zilverstukken van 5 (rank die in België, Frankrijk, Griekenland, Italië(2) en Zwit serland geslagen zijn en de voorwaarden vereenigen van gewicht, gehalte en door- sneê die de muntkonvenlie van 6 novem ber 1885 heeft bepaald. (Goedgekeurd dan 30 december 1885). B. He goudstukken van 100 en van 20 frank, die met de beeltenis van Z. H. den 1 prins van Monaco geslagen zijn. D. He stukken van 8 en van 4 gulden (aan den koers van 20 en van 10 frank) die door de regeering van Oostenrijk en Hon- garie uitgegeven en krachtens de wet van 9 meert 1870 geslagen zijn. De zilverstukken van 2 frank, en 1 frank, van 50 en van 20 centiemen A. Van België, met de beeltenis van Leopold II B. Van Frankrijk, met het jaartal 1864 en dat der hieropvolgende jaren, die de beeltenis dragen van Napoleon III, gelau werd, of geslagen zijn met het zinnebeeld der Republiek C. Van Zwitserland (3) en van Grieken land, zij die een jaartal dragen dat op 1865 volgt D. Van Italië, die met het jaartal 1862 en dat der opvolgende jaren. 3. De nicketstukken van 20, van 10 en van 5 centiemen, en het kopergeld van 2 centiemen en 1 centiem. (1) Dc fransche en italiaansche goudstukken van -10 fr., ofschoon in de konventie niet vernield, worden veelal, bij wijze van vergunning, in de openbare kassen ontvangen. De beambten zijn niet verplicht ze aan te nemen doch zij moeten zich onthouden dezelve door te snijden. (2) Erinbegrepen dc stukken van Napoleon I, Re d'ltalia, en die van het vroegere koninkrijk Sardinië, geslagen in dezelfde voorwaarden, met de beeltenis van Victor-Emnianuél I, Karel-Felix, Karel-Albert en Victor-Emmanuel II. (5) Kenmerkend teeken rechtstaande godin. K1ESKRONIJK. Het kieskollegie van het arrondisse ment Luik is tegen 31 januari bijeenge roepen. KONINKLIJKE BESLUITEN. M. R. Corlvriendt, deurwaarder bij de rechtbank van 1° aanleg te Brussel, is bij koninklijk besluit van II dezer afgesteld. CORRESPONDENTIE. Ontv. van M. A. D. B.-V. V. te St-N. fr. 6.00 over 1886. Binnen kort breng ik u een bezoek. Zonderling. Verleden zondag kwam aan de Noorderstatie een man uit den trein, of liever hij liet zich er uit dragen, daar hij beweerde niet te kun nen gaan. llij was deftig gekleed en ver zocht de bedienden van een hotel hem in een rijtuig te zetten, nadat hij een lichte maaltijd had genomen. Hij gaf den koetsier een adres en men reed door. Doch in de Kleine Karmelietenstraat gekomen, werd de portel van het rijiiiig langzaam geopend, de lamme reiziger sprong op den grond en liep weg als den wind. terwijl de koetsier hem met groote oogen nastaarde. Deze deelde zijn geval aan de policie meê. die een onderzoek heeft ingesteld, daar men veronderstelt, dal de ontvluch te een man is die opgezocht wordt.en die om de aandacht der policie af te keeren iri de statie den lamme speelde. De koetsier legt er zijnen tocht op toe. XlXeeuwsche moeder. In den loop van verleden jaar bracht zekere vrouw X., die eene der brusselsche voor steden bewoont, haar kind bij brave bui tenlieden te verzorgen. Na eenige maanden geen loon ontvan gende, sprak de voedster het bestuur harer gemeente aan, en men deed pogin gen bij de moeder, om haar het kind te doen terugnemen. Vergeefs. Zij liet het kind aan zijn lot over en had er niets tegen, dat het van ambtswege bij den arme besteed werd. Nu verleden zondag kwam zij op het kommissariaat van bedoelde gemeente, met een kind op den arm. Ha, zegde de kommissaris. gij hebt eindelijk uw kind terug gehaald Neen mijnheer, was het antwoord, ik breng u een ander, dat ik u verzoek te bezorgen ter plaatse waar het andere besteed is... -De bevolking van Brussel bedroeg op 31 December 174 000 zielen. Het getal vrouwen is 14,000 grooter dan dat der mannen. Het getal onwettige geboorten bedraagt een vi/fde van het totaal. Een persoon van rond de 40 jaren sprong maandag in eenen aanval van dronkemaiiswaanzin in de Senne, te Brussel, op eene plaats waar deze geluk kig slechts 70 centimeters diep is. Het koste echter aan twee policieagenten groote moeite, hem uit het water te halen. Op het policiebureel weigerde hij volstrekt een glas cognac te drinken eri zwoor, nooit een druppel jenever meer te zullen nuttigen. Toen men hem vroeg waarom hij zich wilde zelfmoorden, ver klaarde hij, dat de kwaêjongens hem sedert de uitvinding van den telefoon, gedurig met ijzerdraad tusschen de bee- nen wierpen Na deze verklaring op zeer ernstigen toon te hebben gedaan, ging hij arm aan arm met zijne vrouw naar huis. Ten titel van proefneming, had de algemeene inspekteur van het leger over eenige dagen de mobiliseering van eene batterij artillerie bevolen en woensdag, stond tiet korps met kanons, manschap pen en peerden volledig voor het minis terie van oorlog. Al hel materieel was in uitmuntenden staal. M. de minister van oorlog woonde voor zijn venster die proefneming bij, vergezeld van de minis ter van financiën, justicie en buitenland- sche zaken alsook van den generaal Ni- caise. Aan de andere vensters van het ministerie bemerkte men het personeel der fransche en russische gezantschap pen Bond der katholieke Bekwaam- heidskiezers. 3e SEKTIE. Maandag 17 Januari 1887, om 7 3/4 ure 's avonds, Groote Prijskamp op den Bak (gratis), bij den lieer Lodewijk Gorten, ter herberg a De Kerels van Vlaanderen, Sint- Jorisslraat. Nationale militie. Het getal der jongelingen onzei Stad, welke moeten deelnemen aan de loting beloopt tot 233. De uitgestelden der voorige jaren, dus dezen der klassen van 1884, 1885 en 1886, zijn ten getalle van 48. Het laagste nummers ofte teppen zal dus 49 en het hoogste 281 wezen. ALLERHANDE NIEUWS. Deheeren broodbakkers derstad Aalst worden verzocht zich te laten vinden, Dijnsdag 18 Januari 1887,te 11 ure voormiddag,ten lokale der Pupillenschool des legers ten einde er de noodige bevelen te ontvangen lot het leveren van brood voor de uitdeeling van Zondag 23 Januari volgende. Luisterrijk Concert ge geven ten voordeele van de Armen, door de Koormaatschappij St-Cecilia, (Mei boom). Wij roepen de aandacht in op 't programma van dees Concert, 't welk wij op de 3e bladzijde meêdeelen. Herdersem. In de loop van dees jaar, zal de Maatschappij van Har monie onder de kenspreuk Concordia en Docthtes haar jubellecsl van 100 jaar bestaan met den nieesien luister vieren. Den dag is tot hiertoe niet delinitief be paald, doet» er worden reeds maatiegelen beraamd om aan deze heugelijke jubel feest den meesten luister mogelijk bij te zetten. De beenhouwer is nog niet terug ge zien. Volgens een later bericht zoude vrouw verklaard hebben dat zij niet wist, hoe de met petrool doortrokken papieren in de kassen zijn gekomen. Een kwaadwillige moet binnengedrongen zijn en het feit gepleegd hebben. Op eene vraag van den onderzoeksrech ter, water in de kassen lag beweerde zij dat ze belangrijke sommen in goud, zilver en papieren bevatten. Het onderzoek be wees echter dat er hoegenaamd geene weerden in de meubelen waren. Op bet oogenblik dat «ie magistraten op het punt stonden om te vertrekken, kwam C., de beenhouwer terug. Deze werd ook onmiddelijk ondervraagd. Hij verklaarde dat hij zijn huis voor 50.000 fr. had doen verzekeren. Zijne zaken gin gen slecht, maar hij verklaart stellig, niets van de brandstichting te weten. Een persoon van St-Job, waar C. den nacht heelt doorgebracht, is insgelijks ondervraagd. Kind in stukken gesneden. Men leest in de Indèpendance Een voddenraper, met name Lefebvre, die eenen vuilnishoop, nabij de Maes- straat, te Elsene, doorzocht, vond daarin een pakske, zorgvuldig met eene dunne koord toegebonden. Door nieuwsgierigheid aangedreven, haastte hij zich om de koord door te snij den en het pak te openen maar hoe stond hij verslagen toen hij daarin het versch afgesneden en nog geheel bloe dend hoofd van een pasgeboren kind vond! Men kan denken met welken schrik de man zijnen akeligen vond naar het po licie-bureel bracht. Het parket werd verwittigd en onmiddelijk werd er door M. Vleminckx, wetsdoktor, een genees kundig onderzoek ingesteld, waaruit gebleken is dat het hoofdje voortkwam van een kind, dat bij zijne geboorte on middelijk gedood was. De moord kon op het oogenblik der ontdekking ten hoogste 10 ure geleden, gebeurd zijn. De neus droeg sporen van nagels, alsof het arme slachtoffer eerst door verstik king gedood was. De onthoofding was met een zeer scherp mes. waarschijnlijk een scheermes, gebeurd. De policie is met een ernstig onder zoek gelast, waardoor weldra de pliciitige zal ontdekt worden Op bevel van M. den prokureur- generaal bij het beroepshof van Brussel zal de veroordeelJe M. Vander Smissen, binnenkort uit de gevangenis var. Ber gen naar die van Leuven overgebracht worden, om er de straf te ondergaan, waartoe hij veroordeeld werd. (Gaz. de Mons.) In eene meeting, door de maat schappij Vooruit gehouden, werd het gedrag der labrikanten, wier arbeiders lol werkstaking overgingen, hatelijk en oproerig genoemd. De werkstakers worden ondersteund door de weerstands- kassen van hunne ambachten. Er werd een telegram van den nederlandschen oproermaker Domela Nieuwenhuis voor gelezen, dat zijne veroordeeling meldt. Wal de manifestatie ter gelegenheid der vrijlating van Anseele betreft, deze mag geen plaats hebben, daar het reglement dat de optochten verbiedt, noch in voege is. De leiders zeggen echter dat indien zij geen stoet vormen, niemand hun zal beletten, ten getalle van 40,000 hun nen vriend te gemoet te gaan. Een lafhartige aanval door werksla- Op de veemarkt van Brussel werden j kers der fabriek De Coster en Rousseau, Donderdag 1327 stuks vee te koop gebo den. De betaalde prijzen per kilogram op voet zijn ossen, fr. 0.59 a 0.92 slieren, fr. 0.50 a 0.72 koeien en veerzen, fr. 0.50 a 0.73. Eene vrouw uit de Rosenstraat te Laekeu, die bekend stond als de braaf heid zelf, werd door haren man dagelijks op de erbarmelijkste wijze mishandeld. Dit was woensdag weêr liet geval en de vrouw, ten einde van haar geduld, nam den pot met kokende soep van de stoof en wierp dezen over het hoofd van haren maii. Deze werd gruwelijk verbrand. Proces-verbaal is tegen de vrouw opge maakt. Brandstichting. De brusselsche bladen meldden vrijdag morgend dat er gedurende den nacht brand was uitge- bersten bij den beenhouwer C., van den Alsembergschensteenweg, te Sl- Gilles. Nadere inlichtingen melden ons dal de policie slechte vermoedens kreeg nopens het ontstaan van den brand en een on derzoek instelde. Ziehier wat daaruit gebleken is Op het oogenblik dat het vuur opge merkt werd, brak een agent de deur open en drong binnen. Er was niemand in huis. In eene achterkamer zag hij verschil lende meubelen slaan branden, en eene kleêrkas was reeds bijna geheel vernield. Eene andere kas openende, zag hij daarin eene menigte stukken papier, die met petrool doortrokken waren en waar aan blijkbaar eene misdadige hand het vuur gebracht had. Hij gelukte er iu de vlam uit te dooven, en verwittigde aanstonds den officier van dienst. Terwijl deze leste de zaak onderzocht. kwam de vrouw van den beenhouwer thuis. De geburen werden ondervraagd en men vernam dat de man kort geleden was uitgegaan en na eenige minuten door j zijne vrouw was opgevolgd. Dat alles kwam de policie verdacht voor, zoo dat een agent werd aangesteld 0111 gedurende den nacht het huis te j bewaken. Het parket werd van de zaak onderricht en dit gaf bevel de zegels te leggnn. is woensdag avond, rond 7 i/2 ure. aan het begin van den üendermondschen- steenweg te Gent, gepleegd, op een der nieuw aangeworven wevers dezer fa briek. De aanvallers hielden zich op ver schillende plaatsen verborgen. Het was uil een Cilè, in bet begin vau den Den- dermoudschensteenwcg, dat zij op den werkman, toen hij voorbij ging, toespron gen, hem eenige slagen toebrachten op het hoofd, en op hetzelfde oogenblik zag hij zich omringd door een tieutal andere werklieden, welke langs alle kanten te voorschijn kwamen. Hel is op het geroep van: moord! moord! door een ander werkman, dat zij welhaast de vlucht namen. Moordpoging op eene zinnelooze. Men schrijft uit Dixmude Verleden zondag ging eene weerdin te Beerst, gedurende de hoogmis bij eene harer buurvrouwen, eene zinnelooze, om deze haren nieuwjaar te brengen en eene stoofpan ter leen te vragen. De arme zinnelooze. verheugd dat zij aan de vrouw eene dienst kon bewijzen, keerde zich naar den muur, om het ge vraagde voorwerp te nemen maar de bezoekster wierp haar voorover, nam eene marmit en begon haar daarmee op het hoofd te slaan. Een soldaat, die juist voorbij kwam, de smartkreten van het slachtoffer boo- rende, drong binnen en zag de moorde nares juist op bet veld vluchten. Hij volgde haar tot aan hare woning eu bleef deze bewaken tot de gendarmen van Dixmude kwamen, welke hij door eenen voorbijganger in alle haast had doen roepen. Deze kwamen weldra en namen de moordenares gevangen. De diefstal schijnt de drijfveer van de misdaad geweest te zijn, aangezien men bevonden heelt, dat de herbergierster daags nadien eene betaling te doen had van 300 frank aan eenen deurwaarder van Dixmude. Te Lodelinsart is de ingang van eene verlatene koolmijn ingezakt, op welks rand een huis gebouwd was, en waar eene vrouw juist gedaan had met j de straat te schuren. Zij ontsnapte als bij 1 mirakel aan de dood. De put, welke door die inzakking ontstond, is 80 meters diep, en tot op eene hoogte van 30 meters meters met water gevuld. Aftruggelaars. - 't Is eene alledaag- sche geschiedenis, die Dier volgt, maar die toch altijd nieuw blijft, omdat er altijd onnoozelen zijn om zich te laten vangen. De zoon van M. Dunaine, een rijke peerdenkoopmau te Bourges-bij-Rocroi was naar de markt van Charleroi geko men met 20,000 fr. in bankbiljetten bij zich, om eene betaling ie doen. Op de Samberbrug werd hij aangespro ken door een persoon, die ook beweerde peerdenkoopman te zijn. Deze leidde den jongeling al klappende van het een koffie huis in het andere, tot men eindelijk in een klein herbergske aanlandde, waar twee personen met de kaart zaten te spe len. De onbekende ging recht naar hen toe en groette de twee spelers als oude be ken. Men stelde een gezamenlijk spel voor en Dunaine, die slag voor slag verloor, aarzelde zijne brieventesch voor den dag te halen. Maar het moest, want hij had alweer verloren De vreemdeling maakte niet veel kom- plimenten hij trok een briefke van 1000 fr. uit Denaine's porleleuille en zette het als inzet op de kaart. Hij verloor alwéér. Dunaine wist schier niet waar hij het had en volgde, door de vlugheid en de vrijpostigheid der spelers verblind, half verstroeid het spel, tot het tweede briefje van duizend frank tusschen de vingers der vreemdelingen zat. Eindelijk herkreeg hij zijne tegenwoor digheid van geest en eischte zijne bank noten terug. De anderen beweerden na tuurlijk dat zij die eerlijk gewonnen had den, en Dunaine ging naar de policie maar eer deze aankwam, waren de spe lers vertrokken. Door Dunaine vergezeld gingen de agenten op zoek en troffen eindelijk een der bedriegers aan, namelijk dengene die hem eerst tot leidsman gediend had. Hij bood bij zijne aanhouding hevigeu weêr- siand en beweerde zelfs op zoek te zijn naar de andere spelers, om dezen aan de policie over te leveren. Dunaine was alweer.... naief genoeg om dit te gelooven, en verzocht de agen ten, den slimmerik los te laten, waaraan dezen even.... naief voldeden. Zoodra dat de drie aftruggelaars de kans klaar hebben gevonden om de vlucht te nemen. Volgens de aanduidingen moe ten hel Luikenaars en oudveroordeelderi zijn. HOLLAND. Uit Venendaal, in Nederland Aan de verkensslachterij voor Londen, firma J. A. Van Kruyne en C,c, heerscht buitenge woon veel leven. Eiken dag worden een groot getal verkens geslacht, om den volgenden morgend over Rotterdam naar Londen te worden verzonden. Vooral uit de naburige gemeenten worden zeer veel verkens aangebracht. Men besteedt nu 36 centen. Uit Nijmegem, in Nederland De vorstwerd hier om veel redens een welkome gast. Daardoor toch vinden veel handen werk, zoo als voerlieden en ar beiders, die ijs kappen en vervoeren. Dit ijs komt uit de omliggende waters en is geschikt voor de bierbrouwerijen en de boterfabrieken. Dijnsdag en woensdag waren alle voer lieden in de weer, om ijs derwaarts te transporteeren. Dat dit ijsvervoer eene belangrijke uit breiding heelt genomen, kan blijken uit de omstandigheid, dat er brouwerijen en botei fabrieken zijn die voor eene som van 2000 tot 2500 gulden ijsinslaan Deze nijverheid schijnt in den laatslen tijd ook de aandacht van hel rijk gelrok ken te hebben. Vroeger mocht liet ijs van de rijks terreinen en wateren gratis weg gehaald worden nu is dit recht voor 100 gulden verpacht. Men vreest dat de gemeente of andere eigenaars van dit voorbeeld spoedig zullen volgen, zoo dat daardoor de ijsmarkt merkelijk zou rijzen. Voor eene kar ijs wordt, volgens de verte naar de brouwerij of de fabriek, 1 gulden tot 1 gulden 40 cents betaald; Toen het zoonlje van den laudbon- wer H. uit bet naburige Posterheid ver leden vrijdag morgend opstond, zag hij acht wilde varken op de plaats loopen. Hij schrikte zoozeer dat men vreest voor het behoud van zijn leven. De zwijnen hadden den hond bijna geheel opgeëten. Zij kwamen uit de duitsche bosschen. FRANKRIJK. Overstrooming te Boideaux. Men schrijft uit Bordeaux dat het water.in de wijk Sablar daalt. Overal liggen vaten, kassen, rijtuigen, planken, afsluitingen, omgeslagen barakken. Het zien der inge storte huizen is verschrikkelijk. In een huis'hebben de huurders zich weten te redden, ééne minuut voor de instorting. Bij het hooren kraken van het huis, greep men eene bijl en sloeg eene opening door de schutsels. Voorde muur van liet derde huis gekomen, hebben die menschen zich gered met doe deuren en vensters te vluchten, de redders snelden toe, de gendarmen te peerd namen de kinderen voor op het peerd, de schippers, de man nen en vrouwen iu hunne booten. De leste personen sprongen in het water om zich te redden en op dat oogenblik stortten de huizen met een donderend ge- druisch in. De wijn in 1886. De oogst van den wijn beliep in het afgeloopen jaar slecht 25,062,515 hektoliiers, eene ver mindering van 3,472,805 hectoliters op 1885. In vergelijking met de tien leste jaar is de wijnoogst tegengewerkt door het slecht weer, dat belet heeft de druif te doen rijpen. Voeg daarbij, in zekere departementen de phylloxera en een nieuw vernielend insekl. In het zuiden teekent men eene nieuwe ziekte aan de rothlack, die de trossen bederft. Om het te-kort aan te vullen maakt men gebruik van suikerwater, rozijnen enz. Van den anderen kant meldt men dat de oogst in Algiers voldoende is. Plundering van een hotel. In de nacht van 4 op 5 october werd het hotel van Mev. Lemaire, rue Monceau, welke leste met hare famillie huiten was. door kwaaddoeners bezocht. Ten 5 ure 's mor gens zagen de buren rook uit het hotel opgaan, dat op twee plaatsen brandde, eerstens in een klein salon, waar hel por tret der dochter deels verbrand was, ten tweede in eene kamer der tweede ver dieping. Op de piano stond een keteltje met brandbare vloeistof, en verder vond men eene dievenlanteern. De inbrekers had den voor 15,000 fr.juweelen meegenomen Men bluschteden brand, die echter voor 10,000 fr. schaê toebracht. Twaalf dagen daarna was de voornaamste dader Pinson in handen der policie hij zegde de dia manten gekregen te hebben van zekeren Granssti, die op zijne beurd Houchard en Didier aanwees. Deze zegden dat zij de juweelen ontvangen hadden Aan zekere Clement Duval, een heel werkzaam lid der anarchistengroep la Panthère de Ba- lignolles. Duval was niet te vinden;doch op zeke ren dag dat men bij Didier eene huizoeking deed, kwam een jongen van 14 jaar aan de bijzit va^i Didier zeggen dat een heer haar wenschte te spreken. Het hoofd der policie rook lont. ging recht op de vrouw toe en zegde Duval wil u spreken Duval, want bij was het, die dit hoor de, nam de vlucht. De inspekteur vloog hem achterna, greep hem en erving eene worsteling aan. In deze werden den in spekteur acht dolkwonden toegebracht. Duval werd aangehouden, verklaarde anarchist te zijn en de diamanten wegge nomen te hebben, om ze te verdeelen, als zijne volkseigendom. Hel gedacht om het hotel te plunderen werd opgevat door zekeren Turquais, anarchist zooals hij Turquais werd ech ter niet gevonden. Wat den aanslag op den inspekteur Rossignol betreft, deze beschouwt Duval als eene wettige verde diging Men kan, zegde hij, verschil- len in beoordeeling der wetik be- schouw ze als eene lichtekooi, waarmeè men doet wat men wil. Rossignol hield d mij aan in naam der wet ik stak hem neêr in naam der vrijheid Het is ove- rigens tijd dat de policie van rol veran- dere in plaats van de bestolenen (de anarchisten) aan te houden, moest zij de dieven (de bezitters aanhouden. Schoon, niet waar Teeken des lijds Het assisenhof der Seine heeft Duval, wiens zaak wij hooger meêdeelen schul dig verklaard aan plundering, brand en moordpoging en ter doud veroordeeld. Tijdens de debatten beleedigde hij voort- dung bet hol. Een aantal anarchisten spaarde hem geene toejuichingen. Zij werden echter aan de deur gezet. Moord door eene vrouw. Voor het hof van assisen der Orne is verschenen en veroordeeld, zekere vrouw Girard,oud 26 jaar, handschoenmaakster te Dorceau, die den 15 juni baren man vermoordde. Het huwelijk had.... vier maanden ge duurd doch den dag na het trouwen, had die madame haren man reeds be dreigd. De man was een goedzak hij klaagde over de mishandelingen en zegde Binnen acht dagen zal ik dood zijn Acht dagen is te lang antwoordde dat lieve schepsel. lk wilde u seffens zien creveeren Maar een zwart kleed dragen of eene keers voor u aansteken dat zal ik niet doen Men vond het lijk van Girard in eene fontein op het hoofd bemerkte men vree- selijke wonden deze waren toegebracht terwijl de ongelukkige met hoofd en schouder boven het water uitstak. De harpij bekende dal zij haren man 's avonds mee naar defortein had gelokt toen hij zich boog om water te putten, hed zij hem cr ingestooten en gepoogd zijn hoofd onder water te steken. Dewijl dit mislukte, had zij hem met eerie wasch- plank de slagen op het hoofd toegebracht. Dat lieve monster is veroordeeld tot eeuwigdurenden dwangarbeid. Men moet bekennen dat Frankrijk in onzen tijd, al schoone staaltjes van zede lijkheid oplevert Bloedig drama. De rue de Renilly te Parijs was woensdag het tooneel eener vreeselijke misdaad. In een gemeubleerd hotel dezer straat woont zekere Paul Regnault, kruidenier, 30 jaar oud, met zijne vrouw de beide echtelingen be trokken voorloopig deze kamer in al- wachting dat de winkel, die zij oprichten in de rue de Montreuil. in gereedheid 20U zijn. Woensdag ten 3 ure verliet de vrouw Regnault het magazijn, onder voorwend sel eener onpasselijkheid en zeggende dat zij naar de rue de Reinlly ging. Eenige oogenblikken later verliet de winkel knecht, Doré, insgelijks den winkel. Toen kwam een vreeselijk vermoeden bij den ongelukkigen echtgenoot op. Een voorgevoel zegde hem dat zijn geluk voor eeuwig verbroken was. Met een mes ge wapend begaf hij zich naar het hotel der rue de Renilly. Op liet oogenblik dat hij de trappen jaren is 1 VCIKCIIIItlllU UICI UV j -r die vermindering II 1/2 millioen i hesieeg kwam een man uil zijne kamer. Razend van woede trok Regnault zijn ines en plofte bet tot aan het hecht in de borst van Doré. Het slachtoffer had nog hectoliters. 1886 is een der slechtste oogsten, die men ooit gehad heelt, ten minste sedert 1854 56. In het afgeloopen

De Denderbode | 1887 | | pagina 2