Davidsfonds. Afdeeling Ninove. Op Zondag 23 Januari mi. om 5 i/i ure 's namiddags, zal ten lokale De Keizer. te Ninove, eene voordracht ge houden worden door den heer V. Win- keler, geheimschrijver der Afdeeling- Wilryck. De spreker heeft tot onderwerp geko zen Volkebedervere De twee vereenigde voor de omstan digheid maar niet verbroederde organen onzer Aalstersche liberale kliek. De Den- dergalm en 't Verbond,zijn zoo in eens pal geslagen over de kwestie der konversie onzer stadsschuld. Voor alle antwoord, zeggen de alwe ter» uit Den Dendergalm, dat wij eene smeet weg hebben en hen beleedigingen naar 't hoofd slingeren, en 't Verbond, zeevert bermhertiglijk neven de kwestie. En anders niet weten de liberale jan nen te antwoorden Haar alles wel ingezien al» men overtuigd is van eene dwaasheid te hebben uitgekraamd, is zwijgen 't best wat men doen kan... En dat zijn dan de jannen die vol pre tentie komen vragen, waarom 't Stadsbe stuur geen acht geeft op hunnen voor stel van kon versie onzer stadsschuld De zaak is volgens ons genoegzaam besproken 't publiek heeft met kennis van zaken kunnen oordeelen'en wij zijn overtuigd dat indien het vindt dat er iemand eene streek weg heeft ofte nen slag van den molen heeft gekregen, het niet zal zeggen dat hij bij Den Denderbode huist... Nog een woord ten slotte. Wij begrij pen niet waarom de alweters uit Den Dendergalm zekere heeren blijven aan duiden als medewerkers van Den Den derbode... Is dit ook weer al uit preten tie!... De persoon welken gemeenelijk wordt aangeduid,heeft geen gemeens met het opstellen onzes blads wij behoeven niemands hulp. om de dommigheden en ezelarijen te doen uitschijnen die twee liberale jannen, rato 1200 en 300 's jaars, voor rekening van de tien liberale stichter» van Den Dendergalm neérkrib- belen. A propos van die tien stichters Zou den die heeren, welke wij kennen, soms niet blozen moest men hen, in 't open baar, de religie- en godsdiensthatende artikels, de zoo snoode als walgelijke persoonelijkheden, de lage en verachte lijke handelwijze, de oneerlijke leugens voor oogen leggen waarmeê de door hen gestichte gazet wekelijks wordt beklad De gepasten tijd hiertoe zal weldra aanbreken en dan zullen wij zien en hooren of men niet blozen en nog boven dien alles verloochen zal 8TAD AALST. Beweging van den Burgerlijken Stand gedurende 1886. Wij laten hier de statistiek van den Burgerlijken Stand in de Stad Aalst vol gen welke alleszins wetenswaardige be- zonderheden behelst Geboorten. Het Algemeen totaal der geboorten verklaard gedurende't jaar 1886, beloopt tot 904, verdeeld als volgt: Mannelijk IS personen zijn alhier gevalliglijk gestorven en 16 inwoners onzer Stad zijn elders overleden. De geweldadige sterfgevallen zijn ten getalle van 6, te weten 1 veroorzaakt door brandwonden. 1 door 't vallen van eene hoogte. 1 door ongeval met peerd en rijtuig. 3 verdronken bij ongeval of onvoor zichtigheid. Geen enkele zelfmoord werd in 1886 bestatigd. Het getal der overlijdens van kinderen beneden 1 jaar is ongemeen groot, nooit werd hier zulk een cijfer in evenredig heid der geboorten bestatigd. Beweging der bevolking t 1* Personen welke zich gedurende het jaar in de stad hebben gevestigd Mannelijk geslacht 347 Vrouwelijk id. 295 2" Personen die de Stad hebben verlaten Mannelijk geslacht 259 Ko7 Vrouwelijk id. 278 Verschil 105 Wettige kinderen geslacht 814 Vrouwelijk «a. geslacht Mannelijk Onwettige kind. Cwriijk 46 geslacht Doodgeboren. Mannelijk Wettige kinderen frs0'ua^k j geslacht Mannelijk Onwettige kind. §%la£he}ijk j 3 geslacht Algemeen totaal 904 Wij tellen dus slechts 44 onwettige feboorten op een algemen totaal van 04. Wij aanschouwen dien uitslag, wat anderen er ook mogen over denken, als een ontegensprekelijk bewijs van de eer- en zedelijkheid waarvan onze medebur gers doordrongen blijven, ondanks de helsche pogingen die de aanklevers der liberale onafhankelijke zedeleer aanwen den om ze ten verderve te voeren. Huwelijken. De huwelijken ge durende 't zelfde jaar aangegaan beloo- pen tot 164. en verdeelen zich als volgt voor wat den ouderdom der echtelingen betreft Mannelijk Vrouwelijk geslacht, geslacht. Beneden de 18 jaar 6 van 18 lot 21 jaar 13 35 van 21 tot 25 jaar 43 63 van 25 tot 30 jaar 65 30 van 30 tot 35 jaar 16 15 van 35 tot 50 jaar 18 11 Boven de 50 jaar 9 4 164 164 Hieruit blijkt dat de jongens 't meest trouwen van 21 tot 30 jaar en de meisjes van 18 tot 25 jaar. Overlijdens. Het algemeen totaal der overlijdens beloopt Mannelijk geslacht 277 Vrouwelijk geslacht 224 101331 5U1 Deze 301 sterfgevallen verdeelen zich als- volgt Mannelijk Vrouwelijk geslacht, geslacht. Beneden een jaar. 82 51 Van 1 tot 7 jaar 46 34 Van 7 tot 15 jaar 7 10 Van 15 tot 21 jaar 7 8 Van 21 tol 50 jaar 48 36 Boven de 50 jaar 87 85 Brusselsche gemeenteraad. Aanstelling der nieuwgekozen raadsleden. M. Buis kondigt aan dat de benoeming van de herkozen en nieuwgekozen raads- heeren. door de bestendige deputatie goedgekeurd is. MM. Janson en Boens zijn afwezig. De andore herkozen raadsleden leggen den eed af. Rechtstaande en met opge heven hand zeggen zij Ik zweer getrouw- heid aan den koning, gehoorzaamheid aan de grondwet en aan de wetten van het belgi- schc volk. M Van den Dorpe zegt na den eed af gelegd te hebben Ik heb gezworen zoo als de grondwet het voorschrijft, maar ik houd er aan, mijne voorbehouding te maken voor wat de getrouwheid aan der. koning betreft, daar do grondwet zelf het geval voorziet, dat de republiek het ko ningdom zou kunnen vervangen. Toejui chingen en getrappel achter in de taal M. Buis. Indien deze betoogingen nog herhaald worden, zal ik de zaal doen ontruimen. Ik kan geene enkele voorbehouding, betreffende den eed aannemen. Deze is van nul en geener weerde. De eed kan niet verminkt worden. M. Van den Dorpe met doffe stem. Der gelijke voorbehoudingen, werden toch reeds in vele andere gemeenteraden ge maakt. M. De Mot. Zijn zij onwettig. M. Buis. Ik moet mij streng op het wettig terrein houden. De wet is uitdruk kelijk. M. Van den Dorpe. Indien mijne voor behouding niet door den raad aangenomen wordt, namelijk in hptgeen de republiek betreft, dan blijf ik bij den tekst van den eed, dien ik afgelegd heb.(Gelach,gerucht.) Het incident wordt gesloten. En ziedaar de man, die de liberale par tij ondersteunde in de kiezingen, zij, die zich koningsgezind durft noemen. De libe rale partij heeft hier eenen slag in het volle aangezicht gekregen of neen, Van den Dorpe heeft openlijk gezegd wat de liberale partij inniglijk meent. De Volkaknmer heeft gister dijnsdag hare werkzaamheden hernomen. Verscheidene wetsontwerpen van sociale hervormingen werden door't ministerie neêrgelegd. Dit bewijst dat onze katho lieke ministers met iever het algemeen welzijn bewerken. Laat ons hopen dat de liberalen geene stokken in de wielen zullen steken. De vergadering zette de bespreking voort van bet wetboek van boetstraffelijke rechtspleging. RECHTERLIJKE KRONIJK. De volgende heeren onzes arrondisse- ments zijn door 't lot aangewezen om deel te maken van de jury der assjsen onzer provincie voor de 1* reeks van den 1* zittijd van 1887, waarvan de opening bepaald is op Maandag 14 Februari aan staande. F. De Mont, fabrikant, Ninove. O Torrekens, sekretaris, Aygem. P. Bosteels, gemeenteraadslid, Ninove. V. Monfils, koopman, Aalst. Burgerwacht. De tuchtraad der bur gerwacht van Nijvel heeft zich met eene zeer belangrijke zaak bezig gehouden. Er was kwestie te weten, of de burger wacht die voor eene wapeninspectie wordt opgeroepen, verplicht is zich in tenue op deze inspeklie te vertoonen. De tuchtraad heeft ontkennend geant woord. Het schijnt dat dit vonnis aan het oordeel van het verbrekingshof zal on derworpen worden. Te Bergen heeft de rechtbank eenen logiebroer veroordeeld, die een wettig geplaatst Mariabeeld had verminkt, afge broken en weggenomen. De beeldenbreker en wetsverbreker werd veroordeeld tot 200 fr. boete en zijne vier medehelpers ieder tot 26 fr., te samen tot de kosten van het proces. 277 224 ALLERHANDE NIEUWS. Patronagiën en Werk- manskring. Naar wij vernemen gaat het werk der stichting van patro- nagiëu voor jongens en meisjes en van eenen werkmanskring goed vooruit. Bin nen korte weken zal het een voltrokken feit wezen. De patronagiëu en vooral deze der meisjes zullen, naar ons inzien,eenen ge- voeligereu slag aan de dansorgeldraaierij toe brengen dan de strengste beteuge ling men zal haar iets ontrukken wat onmisbaar is om dansfeesten te houden; immers dansen zonder vrouwspersoon dat is van Matant.... De werkmanskring zal ook veel goed stichten daar hij aan de werklieden, op Zon-enHeiligdagen,eene eerlijkeen def tige uitspanning zal verschaffen en te zelfder tijde de toenadering der maat schappelijke standen die heden hoogst wenschelijk is, bewerken. De Chronique is gelukkig zij heeft zekeren heer professor Wagner gevonden te Leipzig, die zegt dat alwatneerlandsch is, op gegeven oogenblik duiiseh worden moet; dat de Nederlanders (Vlamingen), Duitschers zijn en zij te vergeefs pogen zich van Duitschland af te zonderen, door hun afschuivelijk dialckt. Mochten de Ne derlanders weêrstand bieden dan dan zoo men ze verpletten. En die gekkenhuisklap zou ons moeten doen besluiten, onze taal te verwerpen en fransch te worden, om aan de Duit- scher» geen reden te geven ons iu te palmen. Wij zouden Franschen moeten worden om denzelfden gekkenhuisklap van den kant der Duitschers te hooren. Noch het een. noch het ander IJ». Van alle kanten melden de tijdingen dat de rivieren en vaarten door het ijs belemmerd zijn, De Senne bij Brussel is toegevrozen zoodat men er op kan schaatsenrijden. De vaart van Charleroi wordt mei de grootste moeite door de ijsbreker open gehouden. Dijnsdag is het varen echter opgeschorst. De Maas bij Luik kruit groote ijsschol- len. De vaart op Maastricht kan niet ge bruikt worden dan door schaatsenrijders. De Ourthe en de Vesdre zijn toegevro zen. De berichten uit overige deelen van ons land zijn allen van denzelfden aard. Hecen is men aan den dood. Mm* Thonissen, moeder van den heer minister van inwendige, licht gevaarlijk ziek. Prins Alexander van Battenberg,ge wezen vorst van Bulgarie, is zondag door on» land gereisd op weg van Maintz naar Londen. De prins heeft in de wachtzaal der Noorderstatie van Brussel een ontbijt genomen, en zich daarna in rijtuig naar de Zuiderstatie begeven, om langs Calais naar Londen te reizen. Aangaande hel feit der brieventesch van M. Willequet, meldt een brusselsch blad nog. dat het voorwerp werd terug gebracht door den kleinen Hertog, die hel in de wachtzaal der statie gevonden had. Mij vertelde aan andere jongens zijn avontuur en zekere Gavroche eischte 300 fr. als zijn deel van den vond. De policie heeft dezen Gavroche opgezocht en gevonden. Hij had de 300 Ir aan per sonen zijner kennis in bewaring gege ven. Men zegt ook dat M. Nothomb een nieuw voorstel zal indienen over den dienstplicht. Dat zal welkom zijn te Turnhout! Men zegt... dat de uitvoer van peer den door eene wet zal verboden worden. Een lief huishouden. B... en zijne vrouw komen slecht overeen. Zij raast en tiert wanneer hij gedronken heeft, en hij werkt zijne gramschap uit door haar te kloppen als stokvisch. Maar vrijdag was het te erg geweest en de vrouw moest en zou zich wreken. Zij wist dat hij krachtens een mandaat van aanhouding opgezocht werd en ging hem bij de policie verraden. B. meenende dat die part hem door zijnen zoon gebakken was en wetende dat deze ook voor diefstal vervolgd werd, verraadde hem op zijne beurt. Zou nu de zoon niets weten ten laste van de moeder, om deze ook in de doos te helpen Kind in stukken gesneden. Nadere bijzonderheden.) De afschuwelijke mis daad. waarvan de gemeente Elsene het tooneel is geweest, had natuurlijk de gansche policie te been gebracht om den dader of de daderes te vinden. De opzoekingen zijn niet vruchteloos gebleven. Zaterdag avond rond 5 ure, werd zekere Maria Theresia G. dienst meid, aangehoudeu. Op het oogenhlik dat de kommissaris kwam om haar in hechtenis te nemen, deed zij eene poging om zich te verwur gen. Ziehier onder welk» omstandigheden de plichtigheid dezer vrouw aan den dag kwam. Zaterdag rond 4 ure namiddag vernam M Cerexhe, policie-kommissaris te El sene, dat een meisje gepoogd had zich te zelfmoorden, door zich eene snee in den hals toe te brengen. M. Cerexhe begaf zich onmiddelijk naar het aangewezen huis der Venetiaansche- straat en vond het meisje badend in haar bloed op den vloer der keuken liggen. Na zich de snee in de keel toegebracht te hebben, en daar de dood niet spoedig genoeg kwam, had zij zich willen ver wurgen. Een doktor werd geroepen en deze be vond haar in eenen staat, die een verder onderzoek noodzakelijk maakte. Zij verklaarde voor zooveel zij dit kon, dat zij zich enkel van een doodgeboren kind ontmaakt had, maar tot daar geko men kon zij hare bekentenissen niet voortzetten. Men kon er echter nog de verklaring uit krijgen dat de nog ver miste stukken van het vermoorde kind in een rioolgat van de straat waren ge worpen. Uit het onderzoek is dit echter geble ken onwaar te zijn. Niemand kende haren toestand, en den dag der misdaad had zij haar werk gedaan even als op gewone dagen. Hare meesters hadden schier geene verande ring aan haar bespeurd. Tot dan toe had zij hare fout du» ver borgen gehouden, doch het lezen der dagbladen, de ontdekking van het hoofd je, het onderzoek der policie brachten hare zinnen in de war en zij meende thans door zelfmoord aan alle opzoekin gen teonsuappen. Het meisje is 25 jaar en weeze. De persoon, waarmeê zij in betrekking stond, is gekend. De ongelukkige toonde bij hare onder vraging groot berouw over het gepleegde misdrijf, en betreurde dat men haar aan de dood onttrokken had. De policie heeft eindelijk na lang zoe ken, tegenover het huis 149 der Veneti- aanschestraat. nog andere stukken van het lijkje gevonden. Slechts de longen ontbreken nog, doch men hoopt die, met behulp der bekentenissen van Maria- Theresia, terug te vinden. Zaterdag morgend heeft het parket haar met alle mogelijke voorzichtigheid een lang verhoor doen oudergaan. Haar toestand i» zeer erg. Brand te Andcrlecht. Zondag morgend, brak een hevige brand uit iu de werkplaats van M. Schuremans, fa- briekant in bottienschachten. De brand begon op de eerste verdie ping van liet achtergebouw. Toen de redders binnendrongen om het vuur te bestrijden, moesten zij uit oorzaak van den dikken rook terugwijken. Op dit oogenblik berstte een tweede brand uit iu de magazijnen van ameri- kaansche cider, van M. O. Daniël, ge deeltelijk gelegen onder de brandende werkplaats. Het was dus langs hier dat de pom piers de redding poogden te doen geluk ken. Het was tijd. De vloer van het bo- venmagazijn was doorgebrand en vlam mende koopwareu hadden reeds die der benedenmagazijnen in brand gestoken. Door onvermoeide pogingen gelukte men er na een goed uur werkens in, het vuur te beperken en alle verdere uitbrei ding te beletten. Dc schaè bedraagt eehige duizende franks. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt maandag te Antwerpen gehou den Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 226 Ossen, 0 60 tot 0 80 139 Koeien, 0 50 0 70 78 Veerzeri, 0 55 0 75 23 Stieren, 0 50 0 65 46 Kalveren, 0 75 0 98 Hevige brand te Verviers. Eene ramp, die aan de treurige tooneelen der vernieling van den Bazar Parisien herin nert, heeft zaterdag te Verviers de be volking in verslagenheid gebracht. Het huis n. 100, rue du Collége, tegen over de pompierskazerne, wordt be woond door M. P. Cardol, koopman in gist en koeponsstoffen, met zijne vrouw en twee zoontjes van 14 en 11 jaar. De tweede verdieping is verhuurd aan M. Paus. kleêrmaker en zijne vrouw. Het huis is bijna geheel in hout opge trokken. M. Cardol en zijn huisgezin waren rond half elf slapen gegaan en M. Paus had gewerkt tot half twee. Op dit oogen blik deed deze aan zijne vrouw opmerken dat er reuk, als van verbrand papier, in de kamer heerschte. Hij zag hier en daar rond, of hij niets verdachts ontwaarde, maar niets vindende, begaf hij zich ter rust. Rond 2 ure kwamen twee nachtwach ten de pompierskazerne binnen en deze bemerkten nog niets maar 10 minuten later hoorde men een man op de straat uit al zijne macht om hulp roepen. Het was M. Cardol die, gewekt door den reuk, uit zijn bed was gesprongen en de deur openende, den trap in dikken rook gehuld zag. Hoewel verblind en half verstikt, snelde hij naar beneden, rukte de straalduur open en gaf het alarm. Hij wilde terug naar binnen dringen doch nu brak de brand in alle hevigheid uit en sneed den weg naar beneden, voor de personen, die nog op de verdiepingen waren, geheel af. Cardol wilde nog midden door de vlammen naar boven snellen om zijne vrouw en kinderen te redden. De policie, ziende dat hij eene zekere dood te ge- moet liep, belette hem zulks. Gelukkig had de vrouw Cardol tegen woordigheid van geest genoeg behouden om, de grootte van het gevaar beseffen de, met zekere kalmte de redding van hare kindereu te bewerken. Zij verbrijzelde een venster om de kinderen van daarop een klein dak van 5 of 4 meters vierkant te doen springen. De jongste aarzelde, doch de andere, van 14 jaren oud, was moediger. Hij nam zijn broerke in den eenen arm en liet zich, terwijl hij met de andere hand eenigen steun zocht, zacht naar beneden zakken. Dan volgde de moeder. Het was tijd, want reeds waren hare haren geschroeid. De, bovenbewoners werden langs de vensters van den voorgevel gered. De pompiers hebben tot 6 ure 's mor- gends gewerkt om het vuur te beletten j grootere verwoestingen aan te richten. I Het huis is met meubelen, koopwaren en al wat het bevatte, totaal uitgebrand Men kent de oorzaak van den brand niet. Deschaê bedraagt 20,000 fr. Een 70jarige bedelaar van Kortrijk, die in zijn eigen huisje woonde maar noch noch stoel noch tafel,bed noch kachel be zat, is dezer dagen van honger gestorven Men vond zijn lijk op een bussel strooi liggen en tusschen de balken van zijn ellendig verblijf vond men papieren van weerde, en eene aanzienlijke som aan klinkende munt. Er waren te Luik niet minder dan vier kandidaten voor het lidmaatschap der Kamer, in de Associatien libérale. M. Flechet bekwam 460 M. Halbart 351 stemmen. Tusschen die twee namen heeft er zondag eene balloteering plaats. M. Malander, burgemeester van Ronsse, veroordeeld voor de zaak van oproer heeft zijn ontslag gegeven. De afgetreden burgemeester zegt in zij nen brief aan zijne medeburgers, dat hij zijnen plicht deed en zijne plichten no»it heeft miskend. Zoo ook denkt er de gemeenteraad over, die aan M. Malander een bewijs wil geven van verkleefdheid en een rekweat aan den koning zenden zal, om volle kwijtschelding der opgelegde straf te vra gen. Men zegt dat te Luik een konserva- tieve kandidaat zal voorgedragen worden. Een jongen van 9 jaren oud heeft, volgens eene korrespondencie uit Yperen vrijdag een vasten geëindigd van 40 da gen, onder toezicht van eene genoeskuu- dige kommissie. De burgemeester van Hornu heeft van de gebroeders Rotschild eene som van 10,000 fr. ontvangen voorde slacht offers der mijnramp. Moed en houw. Men leest in dc Kempenaar Zaterdag avond is op de garenbleekerij van M. Emiel Caron onder Oud-Turnhout een smartelijk ongeluk voorgevallen. De stoker, Charles Van Gisbergen, is aldaar in een garenkuip in volle koking gevallen, op het oogenblik dat hij eene kraan wilde toedraaien. Alhoewel met erge brandwonden over dekt, redde de man zich uit de kuip, sprong zelfs oogenblikkelijk in een ver koelbak om zijne pijnen eeuigzins te stillen, en telefoneerde vervolgens aan M. Jules Caron hier ter stede, opdat hem geneeskundige hulp zou worden gebracht. Niels in 't oog houdende dan de belan gen van zijn patroon, ging hij intusschen, niet tegenstaande zijne vreeselijke won den, eenen werkman roepen, wien hij zijne machien toevertrouwde en wien hij ook alle noodige onderrichtingen gaf tot behoud van de machien en tot voorko ming van verdere ongelukken. Van Gis bergen werd, na de liefderijkste zorgen te hebben ontvangen, eerst naar zijne woning en des anderendaags naar het gasthuis te Turnhout overgebracht, waar hij dinsdag der verleden week te midden van de verschrikkelijkste pijnen overleed. Vau Gisbergen was 37 jaar oud en laat eene weduwe met twee kleine kinderen achter. De werkstakingen iu hel Walenland verminderen van dag tot dag. Overal hernemen de werklieden stil aan het werk. Op vele plaatsen is de werkstaking totaal uitgedoofd. HOLLAND. Dezer dagen waren in sommige bladen advertentien geplaatst van een makelaars kantoor te Arnhem, waarin groote land goederen worden aangeboden. In de Prov. Nijmeegsche Courant van maandag der verledene week plaatste datzelfde kantoor eene aanbieding van trouwlusti ge weduwen en jonge dames met kolos sale vermogens (gl 300 000 en meer). Inlichtingen omtrent die dames waren bij den makelaar te verkrijgen. Bij onder zoek is gebleken, dat men hier met een Duitscher te doen had, Johann Heinrich Casger Grollman genaamd. Na door de policie, die met zijne annoncen in kennis was gesteld, ondervraagd te zijn,heeft hij haastig de wijk genomen naar Essen. Smakelijk etenDe kommissaris van policie te Roermond maakte op de laatste markt proces-verbaal op tegen een boerin,die boter verkocht had. welke in hoofdzaak niets anders bevatte dan wagensmeer FRANKRIJK. Een nagemaakte leeuw.ln een fransch provinciestadje, werd in eene tent een leeuw, de «koning der bosschen, »zooals er vermeld stond, vertoond, en al de nieuwsgierige provincialen stroomden er heeu. Een heer uit Parijs die voor zaken in het plaatske was, besloot ook eens in de tent te gaan zien. De groote afrikaansche leeuw bevond zich in een donker hok,waarde leeuwen temmer zijne werkzaamheden begon, door den beheerscher der woestijnen,die in eene zichtbaar gedrukte stemming ver keerde, met een knubbel de meest tref fende bewijzen zijner macht te geven. De leeuw onderging deze onteereride en vernederende straf met groote lijd zaamheid en waagde het niet, zijn onge noegen doorkriorren ol brullen te kennen geven. De Parijzenaar bezag het dier nu wat opmerkzamer en toen de dierentem mer weer begon Dit is de groote Afri kaansche leeuw,» viel hij hem in de rede, met de woorden O neen het is vol strekt geen leeuw, maar hel is mijn New foundlander,die mij verleden jaar ontsto len werd. En dadelijk riep hij zijnen hond bij den naam en zie, oogenblikkelijk sprong de leeuw luid blaffend en kwispelend in de hoogte, en begroette met de meest ondubbelzinnige blijken van vriendschap zijn ouden meester, die hem ontdeed van

De Denderbode | 1887 | | pagina 2