verdedigen en in de Kamers tedopn stem- men. Daartoe worden dan ook de rechte middelen aangewezen. Aangaande het wetsontwerp van de Vigne wordt er bewezen dat dit wetsontwerp, uitgeno men de bepaling over de processenver- baal, gansch nutteloos is. Schrijver heeft de hoop dat alle recht geaarde Vlamingen zullen mcêwerken tot het doel dat hij beoogt,namelijk aangaan de Coremans'ontwerp het gedacht en den wil der Vlaamsche burgers te doen kennen bij wien het behoort. Het werksken zal omtrent 40 bladzij den beslaan en kost, bij inschrijving, zoowel als in den handel 0,50 fr. Der tiende afdruksel kosteloos. Voor boek handelaars gewone prijsvermindering. Men teekent in bij den drukker, bij den schrijver, en verder bij de boekhande laars. Jules Simon schreef overweinige dagen dat wij [op 't oogenblik overlast hebben van gedeclasseerden,in 't vlaamsch gezegd, van personen die hunne sfeer hebben ontloopen. Nooit hebben ze zoo talrijk geweest dan sedert er geene klassen meer bestaan. Er zijn gedeclasseerde onderwijzers en gedeclasseerden die bij het exaam van onderwijzer gebuisd wer den. Deze die gebuisd werden zijn ezels en er blijft hen soms nog genoeg ver stand over om het te herkennen. Velen van dezen die in hun exaam gelukken zijn ook ezels maar zij herkennen het nooit. Zij zijn de ongelukkigste en de gevaarlijkste onder de gedeclasseerden. Als men deze regelen leest denkt men natuurlijk aan de groote feniksen, vol dwaze pretentie die wekelijks De Dender- galm en 't Verbond aaneenflansen Naar hunne woorden en werken te oor- deelen. behooren zij de eenen tot de eer ste, de anderen tot de tweede reeks der gedeclasseerden door Jules Simon bedoeld... Wij hadden een oogenblik gedacht dat het liberaal rommelzoo van gedeclasseer den eindelijk de dwaasheid had begrepen die het met zijnen voorstel van uitkeering onzer stadsschuld heeft uitgekraamd Maar neen, de jongens blijven stijfhoof dig, en verloochenen hun ras niet.... De üenderbode kraait victorie, zegt De Dendergulle, omdat wij wat langer ge wacht hebben van te antwoorden. De Denderbodc, bekennen de alweters had in schijn gelijk, maar bij nader on derzoek zou de konversie mogelijk wezen indien men de noodige in het oogsprin gende besparingen wilde verwezenlijken bij het Bureel van Weldadigheid en het Bestuur der Godshuizen. In het oogspringende besparingen Waarom die besparing die zoo in 't oog springen niet aangeduid?... Zeggen dat er besparingen kunnen gebeuren zonder ze bepaald aan te duiden, dat kan den domsten kneukel der wereld, en in den schijn heeft hij altijd gelijk..., Wij zijn verzekerd dat de leden van 't Bureel van Weldadigheid den Dender- galmers heel herkentelijk zouden wezen, wilden zij hen die in 't oogspringende besparingen opgeven nu vooral dat, ten gevolge der laatste verpachting, de Arm- goederen voortaan een goed derde min zullen opbrengen dan vroeger. Even zoo is 't met de Godshuizen gelegen. Nu, geene besparingen zijn, volgens ons, mogelijk op dezen oogenblik van crisis in nijverheid en handel. Kon het Bureel van Weldadigheid over eene som beschikken dubbel van deze waar het heden over beschikt, nog zou het geen duit te veel hebben. Willen de Dender- galmers wellicht dat vele arme en gebrek- kelijke lieden niet meer geholpen wor den? Volgens de Dendergalmers zouden de 10 duizend franks welke de stad bij de con versie zou winnen, aan openbare werken moeten besteed worden en hierdoor zou den, zeggen zij, vele werklieden thans zonder werk nimmer moeten onder steund worden. Goed! maaroplO duizend franks openbare werken, hoeveel wordt eraan materialen van allen aard be steed, aan materialen die men zich elders, soms in 't buitenland, moet ver schaffen Ten minste 6 duizend franks. Er zou dus 4 duizend franks overblijven voor daghuren van de werklieden en winst van den ondernemer... Nemen wij zonder overdrijving de winst van den ondernemer op tien ten honderd en dan blijven er 3 duizend franks over voor de werklieden. En aan hoeveel arbeiders zou men hier- meê werk verschaffen, zelfs gedurende zeer weinige weken Aan een gering getal... En terwijl dit gering getal werk en eten zou hebben, zouden honderden ongelukkigen nimmer kunnen geholpen worden daar onze Gestichten van liefda digheid hunne inkomsten op eene gevoe lige wijze zouden hebben zien verminde ren, ten ware de stadskas hen 't verlies zou vergoeden. Neen de conversie onzer stadsschuld zou altijd schadelijk wezen voor onze noodlijdende medeburgers. Iets wat de declasseerden uit 't oog verliezen, 't is dat men heden mits de betaling van 4 i/i ten honderd na 66 jaren ten vollen kwijt is, en dat wan neer men onder de zelfde voorwaarden leent tegen 3 1/2 men slechts 11a 90 jaren zijne schuld volkomen uit betaald heeft. Wat de kwestie aangaat van een bank huis aan te treffen 't welk de conversie zou willen aangaan tegen 3 1/2 weten wij dat zekere heeren gemeenleraads leden reeds vóór er van de brussel. sche conversie spraak was, hebben wil len onderzoeken of er bij de conversie onzer stadsschuld profijt was. Zij hebben zich tot verscheidene bankhuizen gewend en de voordeeligste aangebodene voor waarden zijn geweest 4,25 op 66 jaren en 4 op 90 jaren. En omdat de bankhuizen de zelfde voorwaarden niet kunnen aannemen voor eene leening van 1 millioen als vour eene van twee, drij, vier en meer millioenen, zouden onze stedelijke financiën volgens de fijne financiers uit Den Dendergalm, in bedenkelijken toestand verkeeren Welke redeneerkracht toch Waarlijk Jules Simon heeft gelijk in zijn oordeel over de gedeclasseerden Nu eene vraag Zeg eens Demlergal- mers zou de liberale populiere bank zich niet aanbieden dan?... Men beweert immers aan liberalen kant dat er toch zulke felle financiers aan haar hoofd staan Ondanks zijnen sterken bril, blijft Argus uit Den Dendergalm nu en dan spel- en drukfauten in ons blad ontdek ken die in 't geheel niet bestaan en die hij zich verhaast tot onze bescha ming aan te wijzen. Zou zouden wij weêr geschreven hebben in ons nummer van 20 Januari II. De personen welke ge- meenelijk wordt aangeduid enz. Dat is eene faut, en hij, Dendergalm zou ge schreven hebben. De persoon enz... Hoe sterk niet waar Welnu, men raadplege ons artikel en men zal vinden nielck personen waar wel de persoon... Zoo gaat het met verwaande guiten, ze willen een ander de les voor spellen en bewijzen dat zij zelfs nog niet lezen kunnen wat duidelijk geschreven staat.... Moet men ook niet zeggen dat jannen die tot zulke armzalige verval- schingen hunne toevlucht nemen, toonen dat zij ten einde van hun latijn zijn Wij houden staan dat wanneer men gedurig zinspeelt op misbruiken die in openbare besturen zouden bestaan, het eene lafheid is dezelve niet open baarlijk aan te klagen. Dit gedurig zinspelen op bestaande misbruiken zijn hedendaags het gelief koosde wapen van de trouwelooze schrij- velaars \an Dendergalm en Verbond... In de kiesstrijd van 1884, hebben wij 't zelfde bestatigd en meer dan eens daag den wij de Verbondsjannen uil de feiten bekend te maken. Maar, neen, men bleef in die weinige moedige, om niet te zeg gen, laffe handelwijze volherden... Alles mag niet rechtuit gezegd worden uit vrees van vervolgingen, zegt men... Dat is niet aannemelijk wanneer de mis- breuken gppleegd worden door persouen welke een openbaar of politiek ambt be- kleeden. Dan immers is er geen gevaar, aangezien men 't bestaan der misbruiken of erge onregelmatigheden mag bewijzen.. Deleden van de kommissie der Godshui zen en van '1 Bureel van Weldadigheid zijn openbare ambtenaren, en als deze strafbare misbruiken of onrechtveerdig- heden plegen is bij hunne verkondiging geen het minstegevaar.neen, integendeel, het zou een pluimtje wezen op den hoed van dezen die moed genoeg heeft tot de uitroeiing te werken. Wij herhalen 't nogmaals lafheid is'ten anders niet. Een inderdaad dit stelsel van •kwaadaardige zinspelingen doet verden kingen baren die hoogst schadelijk zijn voor eer en aanzien van de personen die er het voorwerp van zijn. Wat de persoonlijkheden en de kwaad aardige aanteigingen betreft die de alwe ters uit Pen Dendergalm zich legen ons toelaten, en die slechts herhalingen zijn van 't Verbond, deze zijn even laf... Voor 't oogenblik houden wij er slechts nota van en dan Argus, niets van dezen met zijne hon derd oogen, zulde, maar den gebrilden uit Den Dendergalm en die dan nog niet klaar ziet, vraagt ons of 'twaar is dat een landbouwer van Nieuwerkerken die eene koe had geslacht en het vleesch niet kon kwijt geraken, door de voorspraak van een invloedrijken klerikalen lieer onzer stad een groot deel vleesch heeft mogen leveren aan de Godshuizen Wat hier de waarheid is, 't is dat Argus,zich eens te meer heeft laten beet nemen... De leveringen van vleesch in de verschillende gestichten worden openbaarlijk aanbesteed en niemand an ders dan de aannemers hebben tot hier toe geleverd en zullen blijven leveren. Zou men niet zeggen dat er achter die beknibbelingen en kwaadaardige zinspe lingen aangaande de aanbesteding van levensmiddelen door onze Godshuizen gedaan een kasseitje schuilt? 't Verbond kondigt met waar genoegen aan dat De Denderbode, even als Het FondsenbladDe Gentenaar, De Volks vriend, De Huisvriend en de Vrije Slem veroordeeld werd tot de afkondiging van het vonnis en lot een achtste van de kosten, omdat wij destijds eene rechter lijke kronijk van 't Fondsenblad hadden overgenomen welke de veroordeeling meêdeelde van den officieele onderwijzer van St.Denys- Westrem die wij zelfs niet kennen. Deze officieele onderwijzer werd door 't Beroepshof vau Gent vrijgesproken. En van daar 't proces tegen onze konlraters en ons ingespannen. Wij zullen doen opmerken dat wij alleenlijk voor 't Gerecht gedaagd zijn geweest op't aanhoudend aandringen van zekeren liberalen Rijger, die uit wraak handelde. Nu, wij mogen 't Verbond verzekeren, wij zullen toch geene inschrijving moeten openen gelijk men het deed na zijne ver- oordeelmg wegens zijne lastertaal jegens Af. Monfih Volkskamer. Donderdag werd het budjet van justicie met algemeene stemmen aangenomen, 't welk iets ver wonderlijk mag genoemd worden. Vol gens de liberale dagbladen wordt de schatkist om zoo te zeggen tot op den bodem door M. De Volder aan de geeste lijkheid uitgedeeld. Dit deuntje wordt dagelijks op alle toonen uitgebazuind. En ondanks alle logenstraffingen blijven die eerlijke liberale schrijvelaars dit logen- achlig en bedriegelijk deuntje voortba zuinen. Wat zullen zij 1111 zeggen?.. Geen enkel liberale Volksvertegenwoordiger heeft hieromtrent de minste beknibbeling dur ven laten hooren en aldus bewezen dat de liberale drukpers in deze zaak, gelijk bijna in alle zaken, liegt en bedriegt. De Vergadering hield zich verder on ledig met de beraadslaging over het bud jet van buitenlandsche zaken. K1ESKRONIJK. Er zijn bepaald drie kandidaten voor de Kamerkiezing te Luik voorgesteld. 1. M. J. B. Van den Berg, advokaat te Luik, katholieke kandidaat. 2. M. Ferd. Fléchet, ingenieur te War sage, liberale kandidaat. o. M. Ch. Robert, oud-wapenfabrikant te Luik. Deze kandidaat hoort aan geene enkele der beide partijen toe. De strijd zal dus maandag zonder twij fel zeer hevig zijn. RECHTERLIJKE KRONIJK. De korrekttonncele rechtbank van Brussel heeft een jongeling van St-Joost- ten-Noode tot 15 dagen gevangenis en 100 fr. boete veroordeeld, om een revol verschol gelost te hebben op de meid zijner moeder, die hem om zijne kleine gestalte altijd uitlachtte. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. Van Cleemput, vroeger professor in het College te Geeraardsbergen, is onder pastoor benoemd te Nassemen. STERFGEVAL. M. V. Lucq, oud-Volksvertegenwoordi ger voor het arrondissement Charleroi, is donderdag te Marcinelle overleden. Bond der katholieke Bekwaam- heidkiezers. 4* SECTIE. (Schaarbeke.) Luisterlijken prijskamp op den Bak, op Woensdag 2 Februari 1887 om 6 ure 's avonds, ter estaminet Au garde Rou te, bij den heer Hyppoliet De Deyn, Gentschensteenweg. ALLERHANDE NIEUWS. Openbare werken op de Herts- hage, enz. Wij vernemen dat de plans der Kaaiwerken, bruggen enz. op de Hertshage, Vaart en Zwartenhoek, in den loop dezer week ten Stadhuize zijn aangekomen. Nog slechts ontbreekt de goedkeuring des gouvememenis, welke zich niet lang zal laten wachten. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de eerste openbare aanbestedingen dezer werken in April aanstaande plaatsgrijpen. Men schrijft uit Wanfercée Baulet. Boter vermengd met 85 ten honderd mar garine dat is wat te sterk, maar de straf was hel ook niet min. Eene maand ge vangenisstraf Zieldaar de belooniug die de rechtbank aan Josephine D, vrouw M. schonk voor hare bedriegerij. Te oordeelen naar de talrijke dief stallen, die erdoor jonge knapen gepleegd worden, zou men denken, zegt de Ga- zette, dat er te Brussel gelijk te Londen dievenscholen beslaan. Donderdag heeft men alweer een diefstal van bottinnen aan te teekenen gehad, gepleegd dooreen jongen van een tiental jaren. Phyloxera. Lezer, de titel zou u doen gelooven, dat wij u een welensschappelijk artikel gaan ten beste geven. Neen, er is slechts kwesiie van een slimmen italiaanschen afiruggelaar, die beweert kapitein 111 Garibaldi's leger geweest le zijn en thans eeue groote maatschappij tot uitroeiing der druif- lui» of phyloxera ging stichten. Hij zou mets meer of minder doen dan eene groote druivenplanlage in Amerika inrichten en zocht landverhuizers, die met hunne huisger zinnen wilden deel maken van de volksplan ting. Onze Italiaan, Conti geheeten, gelukte er in 23 huisgezinnen, te samen 117 personen om te klappen, allen landgenoolen. Hijdeed de arme bedrogenen groote goldsommou storten, reisde met een paar handlangers over en weer tus- sehen Brussel en Rotterdam, rustte een schip uil, vervulde eene reeks formaliteiten, die de landverhuizers het hoofd deden draaien en bracht het eindelijk zoo ver, dat deze lesten lont roken en eene klacht bij de policie indien den. De ongelukkigen, die hem hun geld gestuurd hebben, zijn thans aan de grootste ellende ten prooi en bevinden zich nogaliijj te Verona, in Italië. Zij zijn verplicht in eene bouten loodshuis op strooi den nacni door te brengen, daar zij zelfs de middelen Diet meer bezitten om eene wo ning te huren. NADERE INLICHTINGEN, De Italianen, die Conti le Brussel zochten, waren niet ver mis Inderdaad hij werd in de leste dagen meermaals gezien, in gezelschap van eene schooue vrouw, met welke hij het geld der arme duivels deed rollen. Dit belangwekkend koppel zal echter wel gezorgd hebben, buiten bereik der belgische policie te zijD. Conti deed zijne brieveD in bet Hótel Cour de Mexique bezorgen. Sedert de leste dagen had men hem echter niet meer gezien. Maar maandag hield eeDe dame daar met een rijtuig voor de deur stil, Ik ben Mad. Conti, zegde zij, en kom om dc brieven van mijnen echtgenoot. Wij hebben mets ontvangen, was het antwoordmaar tweepersonen, die uil Rot terdam kwamen, hebben naar uwen echtge noot gevraagd. Zij zouden hem zeergeerne gesproken hebben. (Dit moeten de twee lalit- anen, zijne handlangers, geweest zijn). Wij zullen voortaan, zegde de hoto!- houdster, de brieven r.aar u zenden. Geef ons uw adres. Dat is onnoodlg. Noglans... Dring niet aan, Madame, ik kan hetu niet geven. Zeer wel maar ik verwittig u dat ik uw adres ken. De bezoekster verbleekte. Wat?... gij kent., ons adres? ZekerGij woont in de nabijheid van het Terkamerenbosch De zoogezegdo madame Conti sprong snel terug in bet rijtuig en men reed in galop weg Maar gedurende haar onderhoud met de holellioudsler, had eene meid, die bijzondere orders had, een praatja aangeknoopt met een koetsier Da dame, die gij daar voor klant hebt, zegde zij, wordt door de policie opgezocht. Gij moet volstrekt trachten te ontdekken waar zij woont Als zij u soms onder weg doet ophou den om van rijluig te veranderen, tracht haar dan le bespieden. Zeer goed. was bel antwoord. De dame liet zich naar den Augustijnentem pel voeren waar zij den zoogezegden kapitein vond Sedert dit oogenblik heeft men hunspoor verloren, alsook dat van den koetsier, wtlke op zijne standplaats, Groote Markt met meer verschenen is. Zijn rijtuig zegt de Chromque draagt het num mer 69. Een later bericht, ran hooger genoemd blad meêgedeeld. meldt dal de koetsier uit deNoor- derslalie naar zijn patroon heeft getelegrafeerd dat hij donderdag avond ten 10 ure, zou terug- keeren, De Italianen, die eene klacht tegen Conli in dienen,hebben ook een anlwerpschen advokaat gelast, de Landverhuizingsmaatschappij verant woordelijk te stellen voor de handelwijze van Conti. Sedert langen tijd klaagt men over de aanzienlijke gerechtlijke onkosten, waartoe de processen aanleiding geven, welke eigenaars inspannen tegen kwaad willige huurders, wieu men, wegens ge brek aan betaling, hunne woning opzegt. Dit vraagstuk werd in de Kamer reeds herhaalde malen, en nog overlest, be sproken. Men verzekert dat het gouvernement weldra een wetsontwerp zal neêrleggen, waardoor aan gemelde misbruiken een einde zal worden gesteld. Heiverslag van de midden-sektie over de vereischte keimissen in de mili taire school, stelt voor dat, te beginnen met 1890, niemand officier in het leger kan worden of hij moet de twee talen kennen. Dat is 't. Laat nu de moedwilligen in de scholen geen vlaamsch meer leeren, maar zij snijden zich voortaan den weg af tot alle bediening. De ouders willen niet dat hunne suike ren zoontjes vlaamsch leeren Zeer goed dan kunnen zij ook niets meer worden in Belgie. Onze waalsche broeders zijn voor de Vlamingen dure vogels. Weet ge wat de woelingen in het Wa lenland in 1886 aan het land gekost heb ben Twee millioen francs. 't Is plezierig dat wij, vreedzame Vla mingen, de potten, door de waalsche opstokers gebroken, moeten betalen Een persoon te Brussel, die verle den maandag morgend vóór het stilhou den van den trein uit een kompartiment van 2 klas wilde stappen, viel en zou onder den trein vermorzeld zijn, hadde hij zich niet aan een ijzer kunnen vast klampen en zich alzoo laten meêsleepen. Weldra echter ging de noodige kracht hem daartoe ontbreken en zijne dood was onvermijdelijk doch twee beambten schoten toe en redden hem. De man was door dit voorval zoo zeer aangedaan, dal hij er zelfs niet aan dacht zijne redders te bedanken. leverige werkster. Men heeft wel eens gelezen dat wreede ouders hunne dochters opsloten, en dat deze dan som tijds op slimme wijze wisten te ontsnap pen. Menige romanschrijver heeft door het verhaal van dergelijke ontvluchtingen tranen van meêlijden doen vloeien. Eene jonge werkster van St Jans- Molenbeek, die door hare moeder opge sloten was, (per abuis, wel te verstaan) zag met schrik het uur naderen, waarop zij naar haar werk moest gaan en vond geen middel om uit hare kamer der tweede verdieping te geraken. Moeder was en bleef weg. Gelukkig woonden er op de derde verdieping nog brave werkmenschen, die haar wel zou den ter hulp komen. Zij klopte tegen het plafon, onderhandelingen werden aange knoopt door 't venster en men kwanrtot het besluit, dat eene waschmand van de derde naar de tweede verdieping zou neêrgelaten worden. Daarin zou de ge vangene plaats nemen, zich laten optrek ken en langs de derde verdieping ver trekken. De krijgslist gelukte en het meisje kwam op tijd in haren werkwinkel. Een werkman vau Leuven, die met een oud geweer in zijnen hof naar de schijf schoot, werd door het springen van zijn wapen gedood. Kolossale smokkelarij. Het parket van Brussel heeft eene zaak onder han den genomen, diè grooten ophef zal maken. Ziehier waarvan kwestie is Een binnenschip, baquet genaamd, nam plaats nabij den molen, op Buda, boven Vilvoorde. De schipper zegde dat hij eene lading van 70 ton steen (moëllons) kwam innemen. Daar ter plaatse zou hij een deel der lading bekomen, en die verder te Vilvoorde gaan volledigen- De wijze waarop echter de ladiug uit gevoerd werd, trok de aandacht van eenen brugwachter. Deze bad namelijk bemerkt dat men met deze moëllons veel voorzichtig te werk ging dan men ge woon is. Zij werden met zorg gedragen en zachtjes naast elkander geschikt, Toen het vaartuig naar Vilvoorde ge bracht werd om, naar het voorgeven van den schipper, zijne lading te volledigen, verwittigde de brugwachter het gerecht en weldra werd er onderzocht wat soort van moëllons dat toch wel konden zijn. De steenen die men te Vilvoorde in den baquet bracht waren echte, maar f de anderen? Zij hadden denzelfden vorm niet en klonken ook anders wanneer men er op klopte. Weldra ontdekte men dat eiken steen niets meer of minder was dan eene blek ken doos, met tabak. E11 was voor eene gezaraentlijke weerde van 20,000 frank tabaksteenen. De verzender bewoont Peuthy. De on derzoeksrechters hebben een bezoek in zijn huis afgelegd, ten gevolge waarvan een franschman, dieteSt-Joost-ten-Noode in een hotel verbleef, aangehouden werd. Hij werd gisteren ter beschikking van 't parket gesteld. De socialisten van Gent hebben be paald afgezien vau hun voornemen, om eene manifestatie in te richten op den dag der vrijstelling van Anseele. Zij heb ben begrepen dat in tegenwoordigheid der gemeentereglementeu die dergelijke betoogingen verbieden, de verantwoor delijk der wanorders die er zouden ont slaan. op liet hoofd der socialisten zou drukken. Vooruit beeft besloten de gelden, die ingezameld werden om de vrijstelling van Anseele (e vieren, naar Duitscl.land te zenden om den kiesstrijd der socialis ten le ondersteunen. Garde a vous, Bis- mark Volgens een ander bericht zouden de socialisten besloten hebben, bij elke ver tooning vau den Kleinen Patriot,hunne op roerige belooging te herhalen. Het is stel lig dat de opvoering van het stuk niet verboden zal worden, maar de overheid is stellig besloten krachtdadig het be houd der orde te verzekeren. Een zelfmoord met het kanon Zie daar iets waarover men voorzeker niet veel boort spreken. Welnu, een man uit Kortryk heeft op die wijze een einde aan zijn leven gesteld. Hij had een klein ka- nonneken, zwaar geladen, op de tafel ge zet, was op zijne hukken er vóór gaan zitten, terwijl hij met eenen solferstek het vuur aan 't poeier bracht. De slag was geweldigen het uitwerksel verschrik kelijk. De buren, die kwamen toegesneld vonden den zelfmoordenaar liggen met afgeschoten kin, doorboorde keel en uit gerukte tong. De ongelukkige had reeds sedert twee jaren het voornemen te ken nen gegeven zich te dooden. Ongeluk te Hingene. De brou werij de Schelde was dezer laatste dagen het tooneel van een schrikkelijk ongeluk. Een werkman, met name Jos. Segers, viel van eene hoogte van 5 meters in een kokenden ketel. De ongelukkige had nog de kracht om uit zijn verschrikkelijk bad te komen.Zijn lichaam vertoonde slechts eene enkele wonde, waaraan hij daags nadien bezwe ken is. De verongelukte was een braaf werk man die door meester en gezellen hoog geschat werd. Hij was reeds tien jaren in denzelfden dienst. Eene bijzondere briefwisseling aan het Handelsélad deelt ons over dit ongeluk nog de volgende inlichtingen meê Verleden vrijdag, rond 7 ure 's avonds, had Joseph Segers. meestergast in de sloombrouwerij van M. César Van Kerck- hoveu te Hingene, de onvoorzichtigheid hel raderwerk dat zich nevens de gaar- kuip op 2,50 m. hoogte bevindt, te willen gaan insmeren (daar hij zulks over dag vergeten had). Ongelukkiglijk schoof hij van de ladder en viel in de kokende kuip! Ofschoon hij er oogenblikkelijk, en uit eigen beweging uitsprong, en zelfs nog eenvoudig aan een der andere werklie den zegde Jongenik heb er in gelegen was hij niettemin ijsselijk verbrand en ondanks de beste en onmiddelijke zorgen hem door M. den doktor De Block toege diend, is de man reeds zaterdag overleden eene droeve weduwe en 7 minderjarige kinderen in den diepsten rouw achterla tende. Joseph Segers was slechts 43 jaar oud en reeds sedert 10 jaar in deze brouwerij werkzaam, ook werd hij door iedereen, als een voorbeeldig werkman, en oprecht huisvader hoog geacht en bemind. Gelukkig zijn wij te vernemen dat M. Cérard Van Kerkhoven 'l onderhoud der ongelukkige weduwe en kinderen ten zij nen laste nemen zal. Deze edelmoedige handelwijze strekt dien meester lot eer en verdient navol ging. Men schrijft aan Le Hainaut dat de ernstige lieden en nijveraars van Bergen ongerust worden, over de al te groote vrijheid, die de gemeenteoverheden schen ken aan de socialisten, om bij elke gele genheid met de roode vlag en oproerige lieden op straat te verschijnen. De dag bladen van verschillende gezindheden vinden dat deze burgemeesters hun grond wettelijke!) eed schenden, en beter zou den doen, den nationalen sjerp af te leggen. Een arm, zinneloos meisje, vau Ar- lon, dat alleen op hare kamer woonde en van de openbare liefdadigheid leefde, heeft zich van honger laten sterven. Zij was ondanks haren ongelukkigen toe- staed een eerlijk en werkzaam meisje, maar had de gewoonte, soms verscheide ne dagen zonder voedsel te blijven. Men beeft in hare woning eene som van om trent 1000 fr, in klein geld gevonden. HOLLAND. Gerekte letterkunde. Wil men een staalken hebben van het langdradige der

De Denderbode | 1887 | | pagina 2