Ander/ijds, zal de verantwoordelijk heid der genomen beslissing mei juist heid aangeduid en in wezenlijkheid in gansch haren omvang door haren voort brenger gedragen worden. Hoe dikwijls heeft men niet, in kieszaken, dezelfde Kamer, gedurende hetzelfde jaar, tegen strijdige uitspraken zien geven, volgens de politieke denkwijze dor pleiters De verantwoordelijkheid werd verdronken of vermengd in het getal der magistraten die liet vonnis velden. Door hel stelsel van een enkelen raadsheer, zou de ple ger niet kunnen ontsnappen aan de brandmerking der openbare denkwijze, en de gegronde reclamation der drukpers zouden hem spoedig den lust tot herbe ginnen ontnemen. Wetsontwerp op de vervalsching der Meststoffen. Wij laten den volledig en tekst volgen I: Alle verkoop odevering mits vergel ding van kunstmatige metsstoffen, moet aangeteekond worden op eenc factuur, vermeldende den naam dier meststoffen, hunnen aard, hunne voortkomst en hunne gehalte voor honderd kilogram men in nuttige bestanddeelen. Die factuur moet geteekend worden door den leveraar en aan den kooper ge zonden worden, bij aanbevolen brief per post. De zelfde aanduidingen moeten herhaald zijn op een etiket, gehecht aan eiken zak of vat mest. II. Aile overtreding aan -oorgaande bepaling zal gestraft worden met eene boete van 1 lot 25 fr. en eene gevangenzit ting van 1 lot 7 dagen of een dier straf fen alleen. In geval van hervalling binnen het jaar der laatste veroordeeling voor dezelfde overtreding, zal de straf kunnen verdub beld worden. Hl. Zullen gestraft worden met eene gevangenzitting van eene maand tot een jaar en eene boet van SO tot 1000 fr. of met een dier straffen alleen, degenen die, bij eene levering van meststoffen, den kooper zullen bedrogen of gepoogd heb ben te bedriegen, 't zijover hunnen aard, hunne voortkomst, of hunne gehalte, 't zij door ze aan te duiden onder eenen naam. die gebruikelijk aan andere vrucht baarmakende stoffen toegekend is. In geval van hervalling binnen liet jaar der laatste veroprdeeling voor de zelfde overtreding, zal de straf kunnen verdub' beid worden. De rechtöaDk zal in alle ge vallen deopnaam mogen bevelen van het vonnis, bij uittreksel of in zijn geheel, in de dagbladen en de aanplakking ervan, voornamelijk aan de deur van het ge meentehuis en aan die der woning en van het magazijn van den verkooper. Conversie der Staatsschuld 4 0/o. De minister van financiën laat weten aan de obligatiedragers der schuld 4 eerste reeks, en aan de eigenaars van inschrijvingen op naam in het grootboek der openbare schuld, dat zij titels aan 5 1/2 kunnen bekomen of nieuwe uit treksels van inschrijving, die in plaats van te vallen met Mei en November, voor valdag zullen hebben 1 Februari en 1 Oogst. Wie alzoo obligatiën begeert met ver- andering van valdag. heet 14 dagen tijd, te rekenen van heden, om zijne aanvraag te doen. He belanghebbenden moeten hunne oude stukken, titels aan drager, indienen in de Nationale Bank en den coupon van Mei aanstaande afsnijden. Zijn hunne titels ingeschreven op het grootboek, dan moeten zij hunne vraag richten aan den minister van financiën, en hun handteeken doen echtverklaren door den burgemeester. Wie niet begeert te veranderen, van valdag, moet zich om dit bericht niet be kommeren. De titels in verwisseling gevraagd, zul- maar na den 1 Mei afgeleverd worden. Den 1 Augusti zal er driemaanden intrest op betaald worden, en daarna zes maan den, telkens met Februari en Oogst. Wij hebben zaterdag 11. doen bemerken dat niet een enkele liberale volksverte genwoordiger, ter gelegenheid van de beraadslaging over 't budjet van justitie, een woordje heeft durven reppen over de zoogezegde ongehoorde mildadigheid van den heer De Volder ten opzichte van de geestelijkheid en der kerken. 't Zelfde gebeurde met de liberale be schuldigingen van partijdigheid in de benoemingen der rechters.... Geen dag gaat voorbij of de liberale scribenten klagen dié partijdigheid aan en schreeu wen en tieren er tegen gelijk ware be zetenen. En als of de liberale volksver tegenwoordigers den liberale scribenten hierover eer.eu kaakslag wilden geven was er geen enkele die over die zooge zegde partijdigheid dorst kikken noch mikken!... En. wij herhalen het, allen stemden het budjet zonder de minste voorbehouding,... Nog al een bewijs dat de liberale scribenten gedurig liegen en bedriegen om 'i cntholieke ministerie bij 't volk hatelijk te maken.... Maar 't zal niet lukken ste onder de fransclie loges te Parijs op een banket vergaderd, en ziehier de letterlijke vertaling der woorden die Br.-. Rouselle cr onder anderen uit sprak De vrijmetselarij moet heden hel mid- a denpunt zijn uit hetwelk de demókratische 1 «gedachten over de wereld zullen stralen. Daarom moet er in de loges politiek gemaakt worden, daarom moet <le vi-ï gmetser! j een <ler be et /.onderste machten zijn in «Jen grooten socialen stripl «Jie aanstaande is. Deze beteekenisvolle woorden werden door alle de aanwezige logebroêrs toege juicht. Br.-. Michelm, een andere logegast, was nog uitdrukkelijker; hij zegde De vrijmetselaars moeten werken lot de ontslaving der arme lieden. Zij moeten republikein en a socialist zijn. maar op- recht republikein en op* reebt socialist. Kan men nu duidelijker spreken Zal men nu nog durven beweren dat de liberalen en sociatisten geene bond genoten zijn. In alle geval, hier te Aalst, zou men dezen vierkant uitlachen die zou durven zeggen of schrijven dat de liberalen met de socialisten geen gemeens hebben, immers een liberale eigenaar verhuurt een huis aan de socialisten die er eene brood bakkerij inrichten met het doel de andere broodbakkers te niet te doen, en Vooruit van Gent, bet orgaan der socialisten kondigt aan dat met de aan staande gemeentekiezingen socialisten en liberalen te samen zullen ten strijde trek ken om 't Stadhuis van Aalst aan de macht der katholieken te ontrukken. Allons, jongens, komt maar af, 't zal leutig wezen!... Leeningen van Brussel. Eeii bericht van het kollegie van bur gemeester en schepenen van Brussel be paalt de datums, op welke, behalve de uitbetaling aan pari der obligatiën van de vervroegde trekkingen der verschillende leeningen, de betaling der gewonnen pre- miën zullen kunnen aangevraagd worden, Deze datums zijn Leeniiigen van 1855. 10 October 1887 1856. 1 september 1887 1862. 1 augusti 1887 a 1867.1 september 1887 1872. 1 octoher 1887 1874.1 november 1887 o 1879.15 december 1887 Plaatsvervanging. In Nederland zijn er ook militaristen- droomers die de plaatsvervanging willen afschaffen. Ziehier wat men nu schrijft aan het Rotterdamsch Nieuwsblad, uit Drente Vele knechts van landbouwers in Drente stéllen zich weêr beschikbaar als plaatsvervangers of nummerverwisselaars voor de milicie. Hun getal neemt elk jaar toe en in Drente vindt de afschaffing van de plaatsvervanging dan ook geen sympathie. Vele jongelieden uit den arbeidersstand verdienen eene linke som, die hen in staat stelt om later een huiske in eigendom te be komen. Indirekt strekt de plaatsvervan ging tot ontginning van de Drentsche woeste gronden, wijl velen voor hun welverdiende penningen een stuk hei koopen en daar hnnne nederige woning op bouwen. Kiezing te Luik. Ziehier den uitslag dei- gedeeltelijke kiezing voor de kamers, die maandag te Luik heeft plaats gehad M. Fléchet (liberaal) bekwam 5124 st. M. Vanden Berg (katholiek 2027 M. Robert (independent) 85 M. Fléchet, de liberale kandidaat,werd dus gekozen. RECHTERLIJKE KRONIJK. Drama der Cleopatra. Men leest in le Progrès du Nord, van Rijsel Hendrik YVyngaerl, 20 jaar oud, schil- dergast, beschuldigd van moord, aan boord van den cutter Cleopatra, is zater dag in de handen der Belgische gendar merie geleverd. Het parket van Geut is met het onder zoek der zaak gelast. Onze lezef-s zullen zich herinneren dat Wyngaert volledige bekentenissen heeft gedaan. Een aantal werkstakers van de fabriek Smel-Ghequier en van de dok, zijn door de korrektionneele rechtbank van Gent tot verschillende straffen verwezen. Het celrijtuig dat de veroordeelden naar de gevangenis bracht, werd gevolgd door een vijftigtal socialisten die de Mar seillaise zongen. Het Verbrekingshof heeft maandag de voorziening verworpen van eenen offi- cieelen onderwijzer van Brussel, onlangs door liet Beroepshof veroordeeld tot 5 maanden gevang wegens aanslag tegen de eerbaarheid gepleegd op een meisje van min dan 14 jaren. Wat de liberale drukpers het ook loochenen moge, stellig is 't dat vrijmet selaars, liberalen, radikalen, vrijdenkers en socialisten allen zijn Vogelen van eender veeren Die te samen vliegen geern. En dat gaan wij wellicht voor de hon derdste maal ontegensprekelijk bewijzen Den 15 December 11. \yas de loge Le Héros de l'Humanité de voornaam- Vervalschte wijn. Twee kooplie den in wijnen te Parijs werden verleden maand te Parijs veroordeeld tot 1 jaar ge vangenis. 1000 fr. boete, enz., wegens het verknopen van vervalschte wijnen -. tfftcon, St-Emilion, enz. Deze wijnen waren eenvoudige versnijdingen, samen gesteld uit spoel wijn van drooge rozijnen, kunstmatig geverfd bij middel van een azoïok afleidsel of samenstelling ntet ani line. De beide wijnverkoopsrs gingen in beroep, verklarende dat zij deze wijnen, konsignaties van insolvabele schuldenaars ter goeder trouw verkochten. Het be roepshof heeft de straffen gebracht op 8 en 2 maanden gevangenis. Zaak-Delannoy-Degand-Dandelinj Het verbrekingshof heeft zich andermaal met deze zaak bezig gehouden. Her vonnis tegen Delannoy uitgespro- keu, is behouden. Dal tegen Degand en Dandelin, aan- gaande de som die deze lesten aan de burgerlijke partij le betalen hadden, werd verbroken. De rechtbank van Gent heelt weêr eenige troebelmakers veroordeeld voor rusistoornis tijdens de opvoering van De Kleine Potriot. Een hunner werd tot 1 maand gevan genis en 15 fr. boete en een ander tot 8 dagen en 56 fr. boete veroordeeld. Wel besteed. HANDEL EN NIJVERHEID. Een onderzoek omtrent den invloed van liet electrisch licht op de oogen heeft aangetoond, dat het Edison-licht in dit opzicht boven alle electrische verlichting te verkiezen is. Het booglicht doet de oogen tranen en veroorzaakt pijn en tijde lijke stoornis in het gezicht, vooral bij hen, die zich met het onsteken der lam pen cn mei electrische verlichtingsproe- ven bezig houden. Daarentegen prikkelt het Edison-licht zelfs gevoelige oogen niet. STERFGEVAL. Mgr Pieraerts, Rector Magnificus der Hoogschool te Leuven, is aldaar 11a eene langdurige ziekelijkheid overleden in den nog jeugdigen ouderdom van 51 jaren. Dees vroegtijdig afsterven zal gansch het land door betreurd worden. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 51 Januari 11. worden de burgerlijke leden der mili tieraden voor 1887 aangewezen. Arrondissement Aalst. Voorzitter M. Frans De Backer, prov. raadslid, te Lede. Plaatsvervangers van den Voorzit ter MM. Emiel Limpens, prov. raadslid te Aalst en Germaan De Vos,prov. raads lid te Erpe. Lid: M. Coppens, burge- meester te Lede; Plaatsvervangers van het lid MM. B. De Feyter, burgemeester te Bambrugge en B Verleysen, burge meester te Erembodegem. Volkskamer. Het budjet van buitenlandsehe zaken is gestemd gewor den, waarna de Vergadering de beraad slaging aanving over de wijziging van eenige artikels der wet op 't middelbaar onderwijs. ALLERHANDE NIEUWS. De loting voor de nationale militie is hier weêr dijnsdag, gelijk altijd te mid den van de vreugde der eenen en 't ver driet der anderen afgeloopen. Moeten wij weêr herhalen dat de lotelingen van 1887 aan dezen der vorige jaren ouder opzicht van 't gehuil en 't getier die sommigen houden, niets te benijden hebben... Waar balen of leeren zij al die beestige en smeerige liedjes Buiten 't gehuil en 't getier langs de straten werden nogthans geene ergelijke baldadigheden gepleegd.. Wij moeten er bij voegen dat die balda dige slempernijen slechts 't werk zijn van't gemeene volk vele lotelingen heb ben zich allerdeftigst gedragen en zich eerlijk vermaakt. Men weet dat het laagste nummer 49 en het hoogste 281 was. Naar alle ver moedens zullen de nummers 150 a 155 er van de eersten uit zijn. Op Mijlbeek is des avonds een vecht partij ontstaan tusschen den baas eener herberg en eenige lotelingen. Des nachts rond 11 1/2 ure werden de deur dezer herberg ingestampt en de ruiten der vensters ingeslagen. Danspartijen. Gedurende de maand Januari is slechts eene enkele permissie gegeven om dansfeest te houden, namelijk op beenhouwersdag. Geene permissie zal vóór Paaschen meer verleend worden, ten zij op Hoveniers dag 6 Februari aanst. Tegen al dezen die dijnsdag 11. dag der loting dansfeest heb ben gehouden,is er proces-verbaal opge steld. Let op In uitvoering der wet zal de éénige zitting voor de examen der bekwaamheidskiezers, ieder jaar plaats hebben in de maand meert. M. d'Andrimont heeft in de Kamer opgeworpen, de vreemde dekoratiën, aan eenen Belg gegeven, met een inkomrecht le slaan. Heel goed maar daartegen zullen de liberalen liet hardste schreeuwen, die de groote invoerders van dat artikel zijn. Niet alleen voert men neutrale dekora ties in, maar zelfs godsdienstige orders want 't geeft den liberaal niets wat hij op scharrelt, als hij maar lintjes in het knopsgat dragen kan Wij denken dan ook dat het denkbeeld van M. d'Andrimout niet den minsten bijval hebben zal. Vrijdagavond ontving de statieover ste van Brussel (Noord) eene depeche, geteekend door den treinwachter B., welke meldde dat van een koffer, per spoorweg van Antwerpen naar Bergen gezonden, en dat te Brussel moest over geladen worden, het slot gebroken was. De weerden, ten bedrage van 7000 fr. zouden er uit geroofd zijn. Bij de aan komst \an den trein werd hel koffer na gezien en de bedienden onderzocht. Het eerste was Inderdaad opengebroken, en de weerden verdwenen. Men heeft ech ter bij de bedienden niets verdachts kun nen bestatigen. Zooals elk jaar hebben de post beambten te Brussel het in de eerste dagen dezer maand ontzaglijk druk gehad. Het is ongeloofelijk hoeveel duizenden brieven en briefkaarten toch weder door hunne handen zijn gegaan en als de adressen dan altijd nog maar duidelijk leesbaar warenMaar verbeeld u, dat gij het volgende adres onder uwe oogen krijgt Monnier Loai dail vau bou Lanjer a Naireliseme yer sai paran a Eismal Ik zet het u in tienen, om daaruit wijs te worden Welnu, aan de Post te Brussel heeft men dit adres toch ontcijferd, en begre pen dat het moest beteekenen f Monsieur Louis Delvaux Boulanger a Neer-Heylissem, chez ses parents Esemael. Ons kompliinent aan den beambte die dit raadsel heeft welen op te lossen. Mist. De mist, die zaterdag te Brussel heerschte zal door de Brusselaars niet gauw vergeten worden, en deze zul len Londen of Amsterdam niets meer te benijden hebben. In 't midden der stad heeft men er niet zeer veel over te klagen gehad, maar in de bovenstad en de voorsteden waren gansche wijken in de diepste duisternis gedompeld. De rijtuigen konden niet vooruit dan op stap, uit vrees voor ongelukken en de tramwagens sukkelden over de baan, onder een onophoudend gefluit en ge blaas. Gansche groepen menschen stonden nu voor eenen muur, waar zij dachten eene straat te vinden, daar elkander helpend, aan den overkant van dezen of genen bou levard te komen. Op den hoek van den noorrierboulevard zag men volstrekt niets van de Rogier- plaats geen huis, geen boom, geen licht niets... Langs de Kruidtuinlei was de mist hel dikste. Ook in de nabijheid van St-Gudula- kerk was hij ondoordringbaar. De kerk kon men op geen twintig slappen afstand zien en de lanteerns, waar men zeer dicht bijstond, hadden het aanzien van kleine sterrekens. Te Molenbeek, te St-Gilles en aan de Zuiderstatie was de duisternis volledig, zoodat het straatverkeer zelfs zeer ge vaarlijk was. Het spoorwegongeval te Buysinghen, waarvan wij zaterdag spraken, wordt aan den mist toegeschreven. Uit andere streken des lands vernomen wij niet dat de mist ongevallen heeff ver oorzaakt. Zondag heeft er op de lijn Brussel- Quiévrain, te Buysingen, eene botsing plaats gehad tusschen reizigers- en koopwarentreinen. Er is tamelijk veel stoffelijke schade maar volgens de eer ste berichten, die te Brussel aankwamen, waren er geene slachtoffers. De botsing had plaats door het blijven staan van den koopwarentrein, die ten gevolge van een ongeval aan de lokomotief, niet voort kon. Te Anderlecht heeft een vreeslijk ongeluk plaats gehad. Een peerd van eenen brouwerswagen schoof op de hel ling der vaart uit. De voerman viel tus schen de twee peerden en werd zoo met het geheele span in 't water gesleept. Daar de leidsels hem in zijne bewegingen hinderden, was hij niet in staat zich zei ven te redden. Hij is, even als de peerden verdronken. Nog een laffe klucht De liberale gazetten, die zoo iiardver- scheurend gesumpt hebben over den on derwijzer van Ciergnon, die van honger zou gestorven zijn, moeten alweer den mond toe houden. Die schoolmeester is altijd regelmatig betaald geworden, behalve den lesten trimester toeu er geenen centiem in kas wasde betaling is nochtans maar eenige dagen vertraagd doch de schoolmeester had krediet genoeg in het dorp, om voor dit kort uitstel, niet te sterven van hon ger. Hij is overigens gestorven aan de teering Komaan, eerlijke pers, eene andere leugen verzonnen In eenen trein tusschen Brussel en Parijs was zondag brand uitgebersten in eenen salon-wagon. Daar het noodsig naal niet werkte, hebben de reizigers, waaronder een rechter van Parijs, een hrusselsche advokaat groolen angst uit gestaan. Eene dame was langs de loop plank in eenen anderen wagon gevlucht. De schade beloopt 7000 fr. Bekwaamheidskiezer sfabrikatie. Te Antwerpen kent met het fijn van die kunst Daar was een dikke, lompe, plompe, kerel die zelfs niet schrijven kan, maar die nogal eensmeêgeschreeuwd had met de geuzen Leve De WoelWeg met de calotten l Men bombardeerde dien kerel.... op ziener van de waterclosets dat is op ziener van die kapellekens waar ne mensch in de stad zijne behoefte moet doen men gaf hem een traktement van 1500frank; enAntwerpen telde een bekwaamheidskiezer le meer. Wreede moordpoging. De gemeen te Sauvenière (Namen) is het tooneel ge weest van eene moordpoging, welke op geheimzinnige wijze besproken wordt. Zondag nacht kwam een persoon klop pen bij zekere Pauline Fremal, dagloon ster, en verzocht haar, eenen neef, die op sterven lag, te komen bezoeken. De vrouw stond haastig op en wilde den bode volgen, maar op het oogenblik dat zij op den dorpel der deur verscheen ontving zij met eene ijzeren staaf een geweldigen slag op het hoofd, dat zij ten gronde viel. De aanrander wilde haar een tweeden slag toebrengen, doch de vrouw had nog macht genoeg om het moordtuig vast te grijpen. De moordenaar sleepte haar een twintigtal meters voort. Intusschen waren de geburen op het hulpgeroep van het slachtoffer toegesneld en de aanrander nam de vlucht, zijn schrikkelijk warpen in de handen van zijn slachtoffer achterlatende. HOLLAND. Wij lezen in een hollandsch blad Dat kan al veranderen, zei Breêroo, en hij zei eene waarheid die 1 met eenen klomp gevoeld kan worden, gelijk liet volk zegt. De wolf en het schaap zijn sedert eeuwen aartsvijanden geweest, en nu lezen wij in een der bladen, dat mijn heer Wolf met mejufvrouw Schaap in het huwelijksbootje zal stappen. FRANKRIJK. Door de honden verscheurd. Uit Bor deaux wordt hot volgende vreeselijke voorval gemeld. Een haulhakker vond in hel bosch een menschelijk hoofd, waaraan men de duidelijke sporen van dieren tan den vond. Er werd dadelijk een onder zoek ingesteld en de docter, welke spoe dig tegenwoordig was. verklaarde dal het hoofd eener vrouw was. Men kwam toen op de gedachte dat liet misschien het hoofd was eener oude vrouw, die alleen woonde en sedert eenigen tijd verdwenen was. Men begaf zich dadelijk naar hare hut en daar deed zich een vreeselijk schouw spel voor. Overal op het bed en op den grond lagen stukken halfvergaan vleesch en beenderen. Het bleek nu dat een bende honden in de hut der arme, door ouder dom en honger krachtelooze oude vrouw, was gedrongen en haar letterlijk in stuk ken gescheurd hadden. Een der dieren had het hoofd in het bosch gesleept en zonder dit toeval, zou men waarschijnlijk niet tot deze vreeselijke ontdekking ge komen zijn. De ongelukkige was negentig jaar oud. Bevolking van Frankrijk. Het Journal ofpciel bevat de cijfers der volk stelling var. 1 juni des vorigen jaars in Frankrijk. Het Rijk telt 58,218,907 inwoners, ver deeld over 87 departementen, 562 arron dissementen en 56,121 gemeenten. I11 vijf jaren nam de bevolking toe met 546,855 inwoners. Parijs telt thans 2,544,550 inwoners volgen Lyon 401,950, Marseille 575,145, Bordeaux 240,852, Rijssel 188,271 en Ha vre 112,074 inwoners. De bevolking van Algiers bedraagt 2,817,074 inwoners, waarvan in het de partement Algiers 1,580,511, inwoners, waaronder voortdurend een groot aantal vreemdelingen die des winters Algiers om het gunstige klimaat, tot verblijfplaats kiezen. In den omtrek van Evrein, in het fransch departement Corrèze, kwam iemand met een zeer ongunstig uiterlijk tegen het vallen van den avond aan eene algelegene woning om nachtverblijf vra gen. De vrouw des huizes, wier man afwezig was, weigerde. Gelijk later bleek, wist de onbekende echter binnen te slui pen. Toen de man te huis kwam, miek hij zijnen grooten sterken waakhond los, die niet ophouden had te grommen. Het dier vloog de slaapkamer in en ondereen bed. Eenige oogenblikken later haalde men het lijk van den onbekenden te voor schijn, die door den hond verwurgd was, vóórdat hij om hulp had kunnen roepen. De politie werd gewaarschuwd, en bij het lijk werden twee dolken,eenen gela* den revolver en een fluitje gevonden. Van dit fluitje besloot men gebruik te maken. Den volgenden avond verborgen de agenten zich in het huis en floten. Spoedig vertoonden zich vier mannen, die in het huis drongen en zonder moeite gevat werden. Alzoo waren er vijf in de val geloopen, de eerste nog ergst van al Ook in Frankrijk begint er tegen stand te komen tegen Pasteur's stelsel tot bestrijding der razernij. Een bekend geneesheer te Parijs, dokfor Peter, heeft openlijk verklaard dat hij Pasteur's inen ting als verderfelijk aanziet en haar zoo veel hij kan zal bestrijden. Binnen kort zal hij eenige feiten en cijfers ruchtbaar maken, waaruit het gevaarlijke van Pas-» teui's stelsel zou moeten blijken. De pompiers van Parijs. Ten gevolge van de plaatselijke omstandigheden heeft men zich te Parijs verplicht gezien, de pompiersdienst op eene manier iu te richten, zooals in neen enkele groote stad in gansch Europa het geval is. De talrijke nauwe straten in het oude gedeelte der hoofdstad en het levendige verkeer in de groote leien vau het nieuwe Parijs, belemmeren zoodanig het snel aanrukken der pompiers in geval van brand, dat iu die gedeelten tallooze hulpposten zijn ingericht. Dat gansche terrein is verdeeld in afdeelingen ter grootte van 100 hektaren. In elk dezes afdeelingen is een pompierspost, be staande uit een onderofficier en drie manschappen. Aan de grenzen van elk der afdeelingen zijn dergelijke hulppos ten geplaatst, in dezer voege, dat de grootste afstand tusschen twee posten Volgens de personen, die den misdadi ger op de vlucht dreven zou deze nie mand anders zijn dan eene vrouw, die zich in manner.kleêren had aangeboden. Hel gerecht onderzoekt de zaak.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2