Leening van 22 millioen franks, 1867. Overjarige Panden. Behuisde HOFSTEDE, Zaailanden en Lochting Boouivendilie. VENDITIE Sr- :iarl!0ül. Sriiei ca Hrandlinul Land en Meersch WOONHUIZEN ess 14- Werkmansbuizen, VAN HUISMEUBELS, PARTIJ LAND Gemeente Denderhautem. KASSEI WERKEN, hoogstens 600 meter bedraagt. Al de verschillende posten zijn telegrafisch verbonden met de pompierskazernen, j Elke hulppost is voorzien van een hand- I brandspuit. Deze inrichting van den pompiers- dienst heeft uitmuntend aan de verwach tingen voldaan. Blijkens hetgeen de be stuurder zegt in zijn leste verslag, is men op die wijze in staat geweest, bijna eiken brand met de handspuiten te bedwingen, dewijl de hulp buitengewoon spoedig aanwezig was. Deze bijzonderheden zijn ontleend aan het lest verschenen nummer van het Centralblall d. Bauw. naar meédeelingen, gegeven door den technischen geatta cheerde van het duitsch gezantschap te Parijs. Nieuwe diefstalLouis T.scheeps kapitein bevond zich in een koffiehuis, in de wijk Montmatre en knoopte een ge sprek aan met twee jongelingen, waarvan de eene beweerde in de marine gediend te hebben. Men sprak van honderde din gen, de marine betrekkelijk. De grove woorden volgden, eindelijk een uitdaging tot tweegevecht. Men ging uit om zich naar de bepaalde plaats te begeven. Wie niet kwam, dal waren de twee jonge hee- ren, en toen descheepskapiteiu voor 't een of ander in zijne zakken taste, was hij ten allen kante bestolen. Een der dieven werd later in een openbaarbal aangehou den. Gaat dan al voor de eer vechten Geheimzinnige zaak. Een uiterst romantisch geval, dat evenmin als dc zaak Barrème nog niet is opgehelderd, heeft eenigen tijd geleden te Parijs plaats gehad. Iemand van zeer groote familie, tevens lid der Kamer, is dood gevonden in zijne woning, en korten tijd daarna heeft zijne vrouw zichzelve het leven be nomen.Men zegt dat de man zijne natuur lijke dood niet gestorven is. Hij zou in betrekking zijn geweest meide vrouw van een ander. Zijne eigene vrouw, hierover geraakt, zou zulks hebben verraden aan den beleedigden echtgenoot, en deze zou den afgeveerdigde hebben dood gescho ten. De vrouw van den vermoorde zou er wanhopig over zijn geworden, omdat zij als aanklaagster van haren echtgenoot, diensdoodveroorzaakt had, en dit zoude reden van haren zelfmoord zijn geweest. Het gerecht heeft zich echter met deze zaak niet ingelaten. DlllTSCHLAiVD. Belastingen. Men weet dat in Pruisen de belasting op het inkomen bestaat. Vol- i gens de opgave dezer belastingen kent men den rijkdom van iedereen en is het gmakkelijk te weten wie de Cresus is van 't land. De eerste vraag zal zijn hoeveel be taalt baron von Rothschild, tc Franklurt a/Main Ziehier: hel inkomen, aan belas tingen onderhevig, beliep voor het jaar 1886 de som van 2,750,000 mark (5 1/2 millioen franks) waarvoor hij de kleinig heid betaalde van 100,000 franks lasten. Eene schoone som die iedereen zou willen betalen daar er achter die belasting een inkomen staat, en achter dit inkomen een kapitaal.... Maar baron von Roih- schild betaalt het meest nog niet, zoodus is hij ook niet de rijkste de kanongieter Krupp,van Essen overtreft hem, en goed Dezes jaarlijksch inkomen wordt bere- eend op 6,250,000 fr.waarvoor hij be last is met ongeveer 200,000 fr. M. Krupp is dus de rijkste man van Pruisen. Zonder armen. In de koninklijke inrichting voor kliniek te Berlijn bevindt zich thans een kind zonder armen De on gelukkige is het negende kind van een armen werkman. Overigens geheel goed gebouwd en gezond, mist het aan beide zijden de boven- en onderarmen. De han- t den, die volledig ontwikkeld onbewege lijk zijn, zijn onmiddellijk aan de schou ders verbonden. Over dit voorval zijn de ouders natuur lijk zeer ongelukkig. Met vol betrouwen begaven zij zich mei. hun mismaakt kind naar professor v. Bergmann, die als spe cialist voor operaties een groolen naam heeft. Sedert een paar dagen doen zich evenwel ziekteverschijnselen voor, waar uit men moet afleiden, dat het mismaaksel invloed heeft op de gezondheid en ge- geneeskundigen beginnen te vreezen voor het leven van het kind. ENGELAND, Een duur peerd. De vierjarige vol- bloedhengst The Bard, uit Petrarch en Magdalena, toebehoorende aan generaal Owen Williams en den treiner R. Pek, is door een fransch kweeker, M. H. Say aangekocht voor 10,000 pond, zegge 250,000 frank. The Bard liep reeds in 16 keersen mee en werd nog nooit geslagen. Diefstal in 'i koninklijk paleis. De jonge prinses Alice van Albany, klein dochter der koningin, is misschien aan een groot gevaar ontsnapt. De kleine prinses, die nu vier jaar oud is, had voor haar nieuwjaar eene geheele familie pop pen gekregen, voor welke bedden waren gemaakt in het slaapvertrek van het lieve kind. Had men het misschien op die poppen gemunt? De zaak is dat vrijdag nachtdie ven in de kamer der prinses zijn geko men, bijmiddel van eene leer. Het vertrek ligt op de eerste verdieping van het paleis van Claremont. Bij het indringen moesten de schurken eene ruit breken, waardoor het konink lijke kind ontwaakte. Wat onverstaanbaar is, bestaat hierin dat de kleine prinses, bij het zicht der vreemde mannen, begon te schateren van lachen en van plezier in de handen kletsen. Dacht zij misschien dat men haar nog meer poppen kwam brengen Door het gelach van het kind kwamen hare bewaaksters toegesneld, nog tijds genoeg, om drie mannen door het venster te zien ontvluchten. - Een blinde in 'l Lagerhuis. Vrijdag had de opening plaats van het engelsch parlement. De eerste zitting van het Lagerhuis werd door een incident geken merkt, dat wel eenig is in zijnen aard en voorzeker nog nergens gebeurd ij Toen er werd overgegaan tot Ite eed aflegging der nieuwgekozen ledei-, werd het nieuwe lid voor Brighton, M. T. Ro bertson door twee zijner vrienden bin nengeleid. Deze gentleman werd over een tiental jaren door den bliksem totaal met blindheid geslagen. Alvorens plaats te nemen moeten de leden den rol onderteekenen. Men moest de hand van M. Robertson op de aange duide plaats zetten en toen teekende hij flinkweg zijnen imam. Het nieuw lid, M. R. is een buitenge woon begaafd man en een talentvolle redenaar. ZWITSERLAND. Vrouwenoproer. Het kleine stadje Stabio, in het kanton Tessin, is weêr in rep en roer. Ditmaal, zoo sctirijfl de Burd is 't het schoone geslacht, dat aanleiding heeft gegeven tot de onlusten. Ziehier de reden van den oproer Wijlen Mgr Lachat had te Stabio een pas toor benoemd, tegen wiens aanstelling verschillende leden van den gemeente raad in verzet kwamen, l'usschen die leden bevond zich de president Belloni, die den hoogen toon gaf in de aanvallen van den eerw. geestelijke en die in hate lijke bewoordingen was uitgevallen tegen de vrouwen van Stabio, welke de aan- -stelling van den nieuwen pastoor 'eisch- ten. De vrouwen wei den woedend en zwoe ren, wel te zullen zorgen dat Belloni geen voet meer in bet raadhuis zou zetten. En ze hielden woord wat telkenmale wan neer hij het gebouw naderde, stonden zij met stokken gewapend, hem dreigend ii. den weg. Dit liep zoo hoog, dat hij zich eindelijk niet meer op straat durfde ver- toonen. Verleden vrijdag kwam hel zoover dat men Belloni, wiens tegenwoordigheid in het raadhuis onmisbaar was, met de gen darmerie liet halen. Docli nauwelijks was de man buiten of er ontstond eene bloe dige botsing, waarbij de gendarmen ge bruik moesten maken vanhunrie wapens en eenige vrouwen worden gewond. Belloni werd insgelijks gewond naar zijne woning gebracht. AMERIKA. De onzedelijkheid neemt schrikbarend toe in Amerika. De protestantsche predi kanten zijn volstrekt niet eendrachtig om deze plaag te bestrijden. Te Cincinnati veroordeelen de predikanten de bals, schouwburgen enz. Maar hunne ambtge noten te Chicago wonen, op verzoek, de repetitie van een ballet bij, om te zien of er onzedelijkheid is' in liet bijwonen van zulke vertooningen En natuurlijk, bij die heeren is het meest altijd onbe rispelijk Orgeldraaiers. De gilde der orgel draaiers in New-York is beter ingericht dan menige handelsonderneming. De ge heele slad is in aldeelingen verdeeld, op dezelfde wijze als Philadelphina door de dagbladenrondbrengers. Sterft een der leden ot gaat hij naar Italië terug (hetzijn bijna allen Italianen) dan wordt zijne af- deeling aan den meestbiedende verkocht, terwijl de opbrengst iu de kas dervereeni- ging wordt gestort, welke op het oogen- blik 882 leden teil. De liederen en aria's worden gekozen naar de wijken waar zij worden gespeeld. In de volksbuurten en in de bezochte straten worden populaire stukjes gegeven, terwijl,in de wijken van den high life aria's uit opera's worden ge speeld. De bezitter van een draaiorgel en een aap kan in vijfjaar genoeg verdienen om naar Italië terug te keeren en er rustig tot aan zijn dood te leven. Zij ontvangen 3 a 4 dollars daags. Wie gaat er meê al orgeldraaier naar New-York BEIEREN. De prins-regent van Beieren doet al zijne kleinkinderen een ambacht leeren. De toekomstige koning, prins Rubrecht, heeft gevraagd om draaier te worden, een passende stielke voor moderne ko ningen. De prins werkt nu alle dagen te Munchen aan den draaibank. Prins Franz zou geern verwer, prins Karl hovenier geworden zijn, en zij ook gaan hun stielke leeren, Een stieleken erbij, al is men ook prins, dat komt wel te pas STAD ANTWERPEN. 66' TREKKING. - I FEBRUARI 1S87. 812 nummers uitbetaalbaar 2 Mei 1887. N° 219419 fr. 30,000 N° 43449 fr. 500 127371 5000 02151 500 89668 1000 260397 500 180788 1000 271132 500 Nummers uitbetaalbaar met 200 fr. 8713 78656 106263 151127 233767 24339 84245 113409 160284 244420 31090 86352 127294 163054 261337 46456 98181 130000 172933 49003 98888 137430 217283 51620 99006 137811 231139 Volgen de nummers uitbetaalbaar met 100 fr. WIE? WAT? WAARTOE? of EENIGE WAAR HEDEN VOOR DEN INVALIEDE. Hebben onze lezers ooit gehoord van Pro fessor Holloway Zonder twijfel even zoo wel als van Humboldt, Arago, Oersted, Silliman, Aggassiz, en andere bekende geleerden. Maar hebben zij zich nooit gevraagd wie en wat hij is. Indien zij niet bepaald daarmede bekend zijn, zullen wij ondernemen hun eenige in lichtingen daaromtrent te verschaffen De pro fessor is geboren in dat land, waarin Harvey, Hunter, Abernethy, en andere verlichten op het gebied der geneeskundige weienschap hel eerste levenslicht aaoschouwden. Dit zij vol doende voor het Wie nu wat aangaat het Wal Hij is ten opzigte van de andere genees- heeren wat Clay, Webster, en Calhoun waren ten opzigte van staatsmannen, walWashinglon alom geerbiedigde naam was ten op zigte van patriotten, en generalen, wat Sha kespeare wae ten opzigte van treurspeldichters en wat Irving cn Chalmers waren ten opzigte van predikers, dat is te zeggen de grootste man van zijne eeuw en van zijn beroep Zijne reputatie is door de belemmeringen van alle vooroordeel heen gedrongen zij heeft de hin derpalen der kwandsprekendheid overwonnen, en de professor alle n staat nu algemeen be kend, als de Geneeskundige Colossus der ge heele wereld. Dit zij voldoende voor het Wat Waartoe spreken wij hier van bem Indien wij, toen onzo land gen ooien bij duizenden stierven aan de geele koorts, te Norfolk en te Portsmouth, gehoord hadden van een middel, dat deze kwaal in haren vooruitgang zou stui ten, en dal den bederver in zijnen loop zou tegenhouden, en wij verwaarloosd hadden dit bekend te maken, wat zou dan ons loon ge weest zijn Gewis'eene rasse straf der Lynch wet. Want indien een plicht meer gebiedend dan een ander is, dan is hel voorzeker deze, om den kranse invjijn lijden bij te slaan cn alle middelen aan te wénden, om hem spoedig zijne gezondheid weer te geven. Dit is de reden waarom wij van Pro'.. Holloway spreken. Dit is ons antwoord op hel Waartoe. Voor verscheidene jaren, toen de professor dus veel jonger was dan nu vestigde bij zijne aandacht op de groote ongelijkheid tusschen de genezingen, welke do geneeshecren be werkstelligen, en die, welke zij ondernamen te bewerkstelligen'. Hij maakte de opmerking, dat zij niet eenmaal in twintig gevallen tot een gunstig, resultaat voerden, liet scheen toe, of dat de geneeskunde den naam van wetenschap onwaardig was, dat het meereen zaak was, die van het bloole toeval afhing en daarom bepaald een onrecht den mensch aangedaan, of wel dat de geneesheeren de kuusl om te genezen niet verstonden. Terwijl hij zich aan de studie der menschelijke physiologic wijde, en bekend met de ziekteleer, kwam hij op de ware oorzaak van het gebrek aan gunstige resultaten, en maakte die ontdekking welke zijnen naam zal onsterfelijk maken Om een ziekte of kwaal te genezen, werd deze door de geneesheeren lokaal, uitwendig be handeld. Waren de nieren aangetast? Of wel de lever Of de maag? Ot de longen Dadelijk schreven zij middelen voor ter genezing van nieren, lever maag of longen, niet begrijpende dat de geheele oorzaak in het bloed te vinden was, door welks levens-verspreidenden stroom die organen gevoed worden, endat zij dus om de kwaal in haar uitgangspunt te stuiten, dal levensvocht moesten zuiveren, en het overige aan de natuur overlaten Dit is het geheim van het wonderlijke succes van Professor Hollo way in alle oorden der wereld. Hij zuivert het bloed, en herstel van gezondheid laat niet na te volgen. Dat elke kranke dan, die vele door vele geneesheeren geleden heeft, cn er geen baat bij gevonden heeft acht geve op deze onze woorden, en eene proef neme met de Pillen van Holloway, in dien hij inwendig is aangetast en met de Zalf van Holloway, indien hij lijdt aan Wonden of Zweren. The Freethinker Burgerlijke stand der Stad Ninove, \angiften van den 22 tot den 28 Jan 1887. GEBOORTEN :Iannëlijk. 4 - Vrouv4kl. 3) HUWELIJKEN. Robinon 25 j. gevangenhewaker, met M. C. Schcerlinck, 26 j. modiste* OVERLIJDENS R. De Roeck 80 j. z. b wede van J. De Vleeschauwer Geeraarcisbergschestraat Z. M. J. Meert. 23 j z. h. ongeh- Statiestraat- Th. wachtelaar si j z. b. wed" van P. J. Anc- kaerl echt0 van L. De Boom, Geeraresbergsche- slraal. P. J Milo, oud 63 j. z. b. wed' van M T. Van Lierde. Hospitaal. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN op l>ondcrda£ lO Februari 1SS7, om 1 ure nanoen. Verkooping van de over hunnen tijd staaode panden der maanden October, November en December 1885. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegene le Sinl-Lievens Hautem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen Eene schoont- en welgelegene behuisde en bebouwde Hofstede te Sl-Lievens-Hau- tem, aan het dorp, groot 49 aren 60 cent. sectie B N* 581 382a 584a en 385. In ge bruik bij d'heer Perreman-Lauwaert. Gebracht op fr. 6100.00. Derden en laalslen Zitdag. DONDERDAGS FEBRUARI 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van d' heer Petrus l)aens-De Strooper, recht over de Statie le Erpe-Meire. OPENBARE VERKOOPING van goede De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag openbaarlijk verkoo pen Is 13 aren 40 cent. Land, op het gehucht aan den Smesweg, Sectie 1) N° 723. Ingesteld fr. 700, 2e 8 areu 61 ceu. Meersch, gelegen als- voreu. Ingesteld fr. 410, 5e 39 aren 97 cent. Land, op het Beek- veld. aan de koningsbrug, sectie E N° 86. Ingesteld fr. 600, 4° En 6 aren 44 cent Lochting, op den grooten kauler, genaamd dea Dolepul, sectie C N° 92. Ingesteld fr, 650. Instel 25 JanuariVerblijf 8 Februari 1887. Telkens om 5 uren namiddag ter herberg De Botermarkt» bij d'heer J.-B. Timmerman, te Lede, dorp. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op maandag 7 Februari 1887, te beginnen om 9 uren voormiddag, openbaarlijk ver koopen 84 koope» schoone zware Kanada hoo rnen te Aalst-Mijlbeke aan de peerdekens- straat, 55 koopen zware Kanadas te Moor- sel, kalleabroeck aan het hof van sieur Petrus Merkx, eenen schoonen Eik te Moorsel kokstraat, 5 schoone Kanadas en 2 koopen Fruilboomen te Moorsel dorp, aan het huis bewoond bij Frans Vanden Berglie smid en 40 koopen schoone eiken en andere boomen te Moorsel waver, op de waverhaag. De verkooping zal geschieden in het voorschreven order. ten sterfhuizc van Clinrles-Loul» Oeyelnion, te BAARDEGEM. De Notaris WE GHEEST verblijvende te Aalst, zal op Donderdag 10 Februari 1887, ten 8 ure 's morgens, tec sterfhuize van Charles- Louis Cregelman, te Baardegom, gehucht Elder- berg, overgaan tot de openbare verkooping van do voorwerpen aldaar le bevinden, bestaande voornamelijk in Huismeubeien en gerief van Huishouding, Landbouwersalem, Aardappelen, gedorschen Koorn. Strooi, Mest, 2 Melkkoeien, vet Kalf, Geil en Kiekens. Op gewone konditiën en voor de koopen bo ven de vijf franks, tijd van betaling mits stel lende goede en gekende borge. Het Hoornvee zal verkocht worden ten 1 uur nanoen stipt. VEND1T1E V.iN te Aalst Mijlbeek. De Notaris DE GHEEST, le Aaist, zal op Maandag 7 Februari 1887, te beginnen ten 12 ure stipt te middag, in het openbaar ver koopen, te Aalst-Mijlbeek EerstIn het Buitengoed van M. Camille De Schaepdryver, aan de Bergemeerschen A 31' koopen Eiken, Esschen, Kastanjen en Zeilingen Schaarhout, dienstig voor banden, dekroeien en boonstaken- B 80 koopen Snoei, dienstig voor erwtrijs. C 50 koopen grof gekloven droog Brand hout voor de bakkers. En ten tweede Op hel Buitengoed van de EE PP. Jesuïlen in de Langestraat 2u koopen schoonen Boomsnoei. Gewone konditiën en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris DE SMET, verblijvende te Erem bodegem, zal ten overslaan van den heer Vre derechter des kantons Herzele.en tertusschen- komst van Meester Victor DE GHEEST, Notaris te Aalst, in het openbaar verkoopen, de vol gende goederen, nagelaten door Felix Arys, le weten GEMEENTE EREMBODEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, op den Zwalmkauler, groot 16 aren 73 centiaren, ge kadastreerd wijk B N* 835e, met eene grootte van 16 aren 7U centiaren, palende ten ooste aan den wég, ten zuide aan den Notaris De Smet, ten weste aan jufvrouw de weduwe Verhegge, ten noorde aan Franciscus Goeman en anderen. Gebruikt geweest door Felix Arys. Tweede koop. Een perceel Land, op het Hageveld, groot 24 aren 86 centiaren, gekadas treerd wijk A N° 510a, met eene grootte van 25 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan Ber- nardus De Witte, ten zuid6 aan Henricus Ver- geylen. ten weste aan de baan, ten noorde aan de kinderen Van de Maele en de kinderen De Coninck Gebruikt geweest door Felix Arys. Derde koop. Een perceel Land, op het Lctlersveld, groot 16 aren 18 centiaren, geka dastreerd wijk A N" 2578 met eene grootte van 14 aren 10 centiaren palende ten ooste aan de weduwe Van Oudenhove, ten zuide aan Petrus De Bolster, ten weste aan den heer doktor, Verleysen, len noorde aan de weduwe De Co ninck. Gebruikt door Fidelis De Nil. Vierde koop. Een perceel Meersch, ia de Avondels. groot 2'» aren 74 centiaren, gekadas treerd wijk AN" 1876c, met eene grootte van 23 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Joannes-Baptist Vander Burght, ten zuide aan de weduwe Jacob, ten weste aan den Dender, ten noorde aan Augustus Lievens. Gebruikt door Felix Boterbergb. Vijfde koop. Een perceel Land, op den Kattenbroek, groot 5t> aren 45 centiaren, geka dastreerd wijk A nummers 712, 713 en 714 met eene grootte van 47 aren 90 centiaren, pa lende ten ooste aan Ludovicus Nelis en Joannes Verleysen, ten zuide over den voetweg aan verscheidene, ten weste aan den Armen van Aalst, ten noorde aan Leo Van den Hende. Gebruikt door Benedictus Michiels, ZITDAGEN Instel, Maandag 31 Januari Verblijf, 7 Februari Ten 2 ure namiddag, ter herberg genaamd DE VIER WINDEN, bij den beer Louis Ver leysen, te Erembodegem, aan de Kerk. Alle inlichtingen zijn te bekomen ter kanto ren van bovengenoemde Notarissen DE SMET en DE GHEEST. OPENBARE VERKOOPING van schoone nieuwe gebouwde te Aalst-Mijlbeke. De Notaris FEU AH, le Erpe, zal namens wien bel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Kenen Eigendom met de er op staande 7 Werkmansbuizen, gestaan cn gelegen te Aalst- Mijlbeke, nabij de Moorselschebaan en het Slachthuis, groot 4 aren. palende ten oosto oen volgenden koop, ten zuide de erven Bac- kaert, ten weste de We Van deD Steen en den grond der slad Aalst, en ten noorde Mijnheer Fievet-Nooy. Ingesteld fr. 3140. Tweede koop. Keuen Eigendom met de heropslaande 7 Werkmanshuizen, gestaan en gelegen te Aalst- Mijlbeke. nabij de Moorselschebaan en het Slachthuis, groot 5 aren 55 centiaren, palende tea ooste Mijuheer Fievet-Nooy, ten zuide de erven Backaert, ten weste koop een en tea noorde voornoemde heer Fievet-Nooy. Ingesteld fr. 3500, Deze twee eigendommen zijn afgeschetst op het grondplan bij gedrukte plakbrieven, opge maakt door den landmeter den heer Josee Arents, te Aalst. Derde koop. Een nieuw gebouwd Huis, zijnde eenen winkel en herberg, geslaan en gelegen ta Aalst-Mijlbeke, aan den ouden Dendermond- schensteonweg en Bolleweg, bekend bij ka daster wijk D, deel van nummers 903Ben903«, komende van de eene zijde aan de erven van den heer August Van de Meerssche, van de andere zijde aan koop 4, van achter aan den heer Karei Ongeoa, en langs voren aan da straat. Ingesteld fr. 3260. Bewoond door den heer Joanoes Yan de Meerssche. Vierde koop. Een nieuw gebouwd Huis, neven voorgaan de, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den ouden-Dendermondschensteenweg en Bol leweg, bekend bij kadaster wijk D, deel vaa nummers 9i'3b en 903c, komende van de eene zijde aan koop 3. van de andere zijde aan koop 5, van achtor aan den heer Karei Ongeaa en langs voren de 3lraat. Ingesteld fr. 1120.00. Bewoond door den heer Karei L. De Bra bander. Vijfde en laatste koop. Een nieuw gebouwd Huis, neven voorgaaB- de, geslaan en gelegen le Aalst-Mijlbeke, aaa den ouden-Dendermondschensteenweg en Bol. leweg, bekend bij kadaster wijk D, deel via nummers 903b cn 903c, komende van de eene zijde aan koop 4, van de andere zijde aan dea heerAmand De Loose en langs voren aan da straat. Ingesteld fr. 1040.GO Bewoond door den heer Jan De Meeter. DERDEN ZITDAG: Maandag 7 Februari 1887. Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg vao den heer LIVINUS MOORTGAT. te Aalst, Var- kensmarkt. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING Landbouwersalem, 1 Koei, 1 bekalfde Vaars, 1 Rund, ongedorschen Rogge, Hooi, Strooi, Mest en Loof te velde. te Erpe, Zevencoot. De Notaris Erman te Erpe, zal op Donder dag 3 Februari 1«87, om 8 ure van den mor- gend, ter hofstede van wijlen de W'Damiaan De Nys, te Erpe, Zevenkoot, in het openbaar verkoopen 1* Huismeubels als stoelen, tafels, kker-en andere kassen, bedsloelen met bedgcrieven, stoof met toebehoorten, hangende horlogie, koperen-ijzeren-gleis-en aarden keukengerie- ven, wasch-en vleeschkuipen, houten-en zin ken tmmers,3arden tobbens en melkteelen, en meer andere voorwerpen. 2' Landbouwersalem, als wanmolen, krui wagen, rolblok, egge, aalkuipen, graanschup, dorschvlegels, spaden, zeisen, pikken, riekeo, reeken, braken, gaffels, mesthaak, landdraad, enz 3® Schoone eiken-esschen olmen en andere planken, en kanada berd. 4® Eene goede melkkoei, eene bekalfde vaars een rund en hoenders. 5e 23 aren loof te velde De koopen van en onder de 5 franks, moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stelleude goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene goede Ie Erpe, Coltemkauter. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen EENIGE KOOP Eene goede partij Land, gelegen te Erpe, op den Coltemkauter, groot 21 aren 80 centiaren wijk C, deel van nummer 215 van het kadaster, palende ten ooste de erven De Brueckerals ge bruiker, ten zuide den heer Beukens, tenweite Benendictus Van Landuyt en ten noorde de Cauterbaan, Laatst gebruikt geweest door M, Benoit Van Landuyt, te Erpe. Onmiddelijke ingebruiktreding, ZITDAGEN Instel, donderdag 27 Januari ,fiö. Verblijf, donderdag 10 Februari Telkens om 4 ure van den avond,terberberg »c Vlasbloem, gehouden door den heer K.-L. De Landlsheer, te Erpe, aan het Dorp, Provlntie Oosl-Vlaandereo. OPENBARE AANBESTEDING van en levering van materialen, uitte voeren aan de Buurtwegen dragende de nummers 5, 6, 9, 11, 12, 18, 32, 39, 47, 51 en 52,op eene leng te van 5200 meiers en 3 breedte. Het College van Burgemeester en schepenea der gemeente DenJerbautem, maakt bekend, dat gelijkvormig aan de beraadslaging van den Gemeenteraad in date 10 December 1886, be hoorlijk goedgekeurd er op 24 FEBRUARI 1887, om twee ure namiddag, ten Gemeente- huize alhier, zal overgegaan worden tot de toewijzing op afbod en bij middel van omslo- lene aanbiedings-biljeiten, der werken hierbo- zen aangeduid en waarvan den begrootings- slaat stijgt ter som van fr. 14,700, De aanbiedings-biljetlen op zegel, zullen moeten behelzen 1° De naam, voornamen, bo- roep en woonplaats des ondernemers 2* Verbintenis van de aangehaalde werken uit te voeren op den voet van den begrootings-staat, mits eene som uil te drukken in volle letters 3° Aanwijzing van een persoon, dienende voor borg, welke al de voorwaarden bezit vermeld bij bet artikel 2018 van het Burgeliik Wet boek. De aanbiedings-biljetlen zullen ontvangen worden tol 20 Februari 1887, degenen nog- tbans, welke op voorhand niet zouden toege komen, zijn zullen mogen nedergelegd worden op het Bureel tol het oogenblik bepaald voor de opening der aanbieuings-biljetten. Voor nadere inlichtingen, kunnen de onder nemers kennis nemen van den begrootings- staat, van het kohier van lasten, van de plint en andere daartoe betrekkelijke stukken, be rustende op het Gemeente-Secretariaat alhier. Denderhautem, 1 Februari 1887 DOOR HET COLLEGE De Sekretaris, De Burgemeester, C.-L. UOELANDT. A.-F. LYTTfiNHOVE.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3