Leening van 22 millioen franks, 1867. Vwidilie van schoone Boomcn, Gemeentekrediet 1868. goede Zaailanden en Meerscli, Vastenavond 1887. BERICHT. Overjarige Panden. Zaailanden en Lochting Schaarhout. Snoei en Brandhout VENDITIE WOONHUIZEN Land en Meersch PARTIJ LAND Gemeente Denderhautem. KASSEIWERKEN, Een bieënhouder te Schin kwam onlangs op den inval, om de biëen te be spieden gedurende baar werk in den korf. Hij liet een glazen stulp maken als bieënkorf ingericht, en zette de diertjes er in die seffens begonnen te werken; doch in plaats van het maken hunner cellen te beginnen, besmeerden zij het glas met een ondoorzichtbare massa, waardoor het onzen wijsgeer onmogelijk was hen verder aan 't werk te zien. FRANKRIJK. Generaal de Charette zal den IJ. Vader, bij gelegenheid van zijn priesterfeest, een adres van gelukwensching aanbieden uit naam der oud-zouaven van het Pauselijke leger. Hij noodigt al zijne oude wapenmak kers, Franschen, Hollanders, Belgen, Italianen, Engelschen, Spanjaarden, o( van welke nationaliteit zij ook mogen zijn, uit, zich bij hem aan te sluiten in dit be wijs van hulde en dankbaarheid. Noodlottige ramp. Een kleine brand die vreeselijke gevolgen heeft gehad, ont stond maandag iu de gemeente Saint- Laurent du Pont. departement Isère, nabij het klooster der Grande Chartreuse. 't Vuurontstond in dat gedeelte eener wo ning, alleen bewoond door een 76 jarige vrouw, de wed Girard.Wanneer hare be trekkingen net vuur ontdekten was het reeds te laatde ongelukke lag midden der vlammen, reeds half verkoold. Terwijl de oude vrouw, midden van afgrijselijke pijnen, den geest gaf, liep haar broeder, de genaamde Genou, oud 72 jaar, de stalling binnen, waaraan het vuur zich had meêgedeeld, om er twee veulens te redden. Deze dieren stampten en steigerden van schrik. Nauwelijks was Genou den stal binnen, of hij kreeg eenen stamp in volle borst de man viel dood neêr. Anarchisten. De anarchisten van Parijs hebben weêr in drie vergaderingen van zich doen spreken. In twee daarvan werd gehandeld over Clement Duval en de zeven ter dood veroordeelde anarchis ten te Chicago. Als Jules Grévy die zich vetmest met het geld der republiek toelaat dat Duval ter dood gebracht wordt, dan zullen al de anarchisten op trekken naar de gevangenis la Roquette (voor welke de strafvoltrekking plaats heeft), om den beul en zijn helper te ver moorden. In dederde vergadering, dooromstreeks 1000 personen bijgewoond, nam Felix Payt het voorzitterschap waar. Louise Michel, die moeilijk overal kan zijn, was ditmaal verschenen. Zij gaf aan Bismark, dien zij den hedendaagschen Richelieu noemde, een pluimken, omdat hij den Rijksdag ontbonden heeft, wat de parle menten deugen geen van alle, zegde zij. Er werd met algemeene stemmen op 1 ééne na een besluit aangenomen, waarin verklaard wordt dat men de internationale coalitie der arbeiders tegen de internati- onale coalitie der kapitalisten zal over- stellen. Geen oorlog tusschen Duitsch- i land en Frankrijk daarentege allerwege oorlog tegen het kapitaalVoorst werden de duitsche broeders aangemaand de so cialistische afgeveerdigden allen te her kiezen, en zoo mogelijk met nieuwe te versterken. Eene kollekte ten behoeve der duitsche socialisten bracht fr. 250 op. DUITSCHLAND. Glas. Fr. Siemens, in de saxische hoofdstad Dresden, giet sedert eenigen tijd, alsof het metaal ware, glas in ver langde vormen. Het is hard gelijk diamant en acht maal zoo sterk als gewoon glas. Het gegoten hardglas van Siemens is zeer merkweerdig, daar het waarschijn lijk voor veel dingen ijzer en staal zal vervangen of er de meêdinger van wor den. Reeds nu is het niet duurder dan gietijzer, en de prijs zal waarschijnlijk nog veel dalen. Het is verkieslijk boven gietijzer, daar het niet roest, en daarom alleen is hel voor dweersliggers van spoorwegen een materieel van hoog belang. De uitvinder wil het echter ook gebruiken voor spiegels en vensters, voor bouwornementen, flesschen en werktui gen, waarvoor het anders zoo breekbaar glas niet meer geschikt was. Eene wonder hor loge. De beroemde horlogemaker Christian Martin, die te Villingen in het Schwarzwald woont, heeft nu eene wonderhorloge verveer- digd, welke alle schwarzwalder konst- werken, ja zelfs de beroemde uurwerken van Bern en Straatsburg ver overtreft. De horloge is drij meters en half hoog en 2 meters en 75 centimeters breed. Zij geeft niet alleen de seconden, minuten en uren aan, maar ook de dagen, weken, maanden, jaargetijden, jaren en schrik keljaren, tot de duizendste eeuw. Zij wijst den middelbaren tijd aan voor ver scheidene plaatsen in de noordelijke en zuidelijke halfronden, geeft den loop der maan. en verder al die bijzonderheden welke men gewoonlijk in eenen almanak vermeld vindt. De horloge is versierd met een groot getal beweegbare figuurtjes, voorstellen de het leven, het christelijk geloof, en heidensche enteutonische legenden. Zes tig afzonderlijke beeldjes slaan de zestig minuten. De dood is voorgesteld als in Holbein's Doodendans. In een ander ge deelte verschijnen de twaalf apostelen.de vier jaargetijden, de twaalf sterrebeelden van den Dierenriem, enz. 's Nachts treedt een wachter uit zijn huisje, die op eenen hoorn de ureu blaast, terwijl bij 't mor genkrieken de haanlustig zijn lied kraait. Ook de koekoek laat zich hooren, doch slechts eenmaal in het jaar, op den eer sten lentedag, Zoo zijn er nog veel meer bijzonderheden. Op zekere uur komt een koorknaap tevoorschijn, die heldere bel letjes doet klinken en daarop nederknielt als om te bidden. De lucht in Er is reeds gespro ken over de verschillende stoffen, waar- meê onze tegenwoordige beschaving de menschen in de lucht doet springen. Poeier een armoê dynamiet iets of wat nielaniet beter eindelijk roburite dat is superlatief. Daarmeè doet men in eenen oogenblik een half leger, vestingen en steden in de lucht vliegen men vermoordt in-eens meer menschen dan menraet lOOOkanons doen zou. Terwijl de Franschen roemden op hun melaniet lachten de Duitschers in hun vuist en wisten wel dat zij nog booger in beschaving geklommen waren zij hadden het roburite uitgevonden. Reeds lang had men die springstof in de duitsche mijnen toegepast en het gaf goede resultaten. Dat duivelsch ding kost echter veelgeld en het bederft bij de minste vochtigheid doch hierin zal men wel voorzien. Het is uitgevonden door eenen luitenant van 't. garnizoen van Spandau. Of men dien weldoener van het menschdom zal deko- reeren en baronisseeren, weten wij niet Het roburite ontvlamt nog door vrij- ving, doch door den schok het kan dus zeer gemakkelijk vervoerd worden. Om het te doen ontbranden is er eene hooge warmte noodig en die wordt voortgebracht in den nieuwen duitschen houwitserdoor kapsulen van fultminaat. Nu nog gelukt ieder schot niet maar weest gerust Men zal dit wel verhelpen. Naar men zegt, is de schok zou ver schrikkelijk, dat hij een berg zal doen waggelen. De Franschen denken noch tans dat dit alles veel overdreven is en dat de melaniet grooter verwoestingen zal aanrichten. In alle geval, men ziet het wij zijn in volle beschaving en wij mogen er op roemen in den tijd der broederlijk heid te leven Vette postjes. Het inkomen der koninklijke of keizerlijke familiën van Europa, zegt een duitsch blad, bedraagt jaarlijks 325 millioen franks. Duitschland komt op eersten rang. Dit keizerrijk.met eene bevolking van 45 mil- lioen inwoners, bezit twee en twintig regeerende koninklijke-, prinselijke- en hertogelijke familiën wier onderhoud kost 82,500.000 fr. In Pruisen en in de meeste duitsche vorstendommen, bezit het regeerende huis, buiten de burgerlijke lijst, over- groole purlikuliere domeinen en meest altijd is de vorst een der grootste landei genaars van zijn rijk. In Mecklemburg- Slrelitz, bij voorbeeld,hooren drij vijfden van het land aan den vorst toe. Op den tweeden rang komt Turkije. De Sultan en zijne talrijke familie kosten jaarlijks aan het land 80 millioen. De keizerlijke familie van Rusland kost aan het groote rijk 61,250,000 fr., onder den vorm van rente der domeinen der kroon hierbij worden de goud- en zilvermijnen van den czaar niet geteld. De keizerlijke familie van Oostenrijk kan het ook nog al schikken met hare 23 millioen franks, welke rechtstreeks voort komen van het openbaar inkomen van het rijk. Op Oostenrijk volgt Engeland dat aan het regeerende huis 22 1/2 millioen franks betaalt. Italië is, gezien de hulpmiddelen van het land nog al vrijgevig en verleent aan zijnen koning 16 1/2 millioen franks. Spanje wil het aanzien houden van groote mogendheid en geeft 10 millioen. Wanneer men overgaat tot de kleinere staten, ziet men, dat over 't algemeen het postje van koning nog al goed betaald wordt. In België trekt de koning maar 3,357,500 fr. terwijl koning Luiz van Portugal er 3,175,000 Ir. geniet. Zweden en Noorwegen betaalt aan koning Oscar 2,932,500 fr. Denemark geeft 1,550,000 fr. Nederland 1,575,000 fr. Rumenië 1,020,000 fr. Griekenland 1.050,000 fr., waarvan er 300,000 worden betaald door Engeland, Frankrijk en Rusland. Frankrijk betaalt zijnen president 900,000 fr.; de Vereenigde-Staten en Zwitserland betalen mir.der. ENGELAND. Aanxeiling met een walvisch. Kapitein Spence, gezagvoerder der stoomboot Kelloe van de Commercial Schipping C", te Londen, welke den dienst verricht tus schen de Teems en de Wear, bericht dat hij verleden maandag, op de hoogte van Seaham Harbour in aanzeiling is gekomen meteen walvisch. De Kelloe verliet Sunderland gezegden dag, ten 2 ure 's namiddags, iu bestem ming naar Londen. Ten half drie, ter hoogte van voormelde haven zijnde, ging men full speed vooruil, toen de steward langs stuurboordszijde een grooten visch seinde aan de waterstralen die het reus achtig dier in de hoogte spoot, herkende iedereen een walvisch. Vijf minuten later botste het monster op de stuurboordsboeg der Kelloe de schok was zoo hevig dat het schip een oogenblik voorover helde, doch zich spoedig weêr oprichtte. Intusschen was de walvisch we^r ver dwenen. Toen men hem wéér ontdekte, was hij aan de achtersteven. Het dier had de achtervin verloren, waarschijnlijk af geslagen door de schroef. Het monster zonk daarna en werd niet meer teruggezien. Het feit is des te zeld zamer, daar er in deze zeeën en zoo dicht nabij de kust, bijna nooit walvisschen ontdekt worden. Verscheidene namen der hooge aristo- kratie hebben de oproeping ondertee kend. Van elders ontvangt men omtrent dezelfde zaak de meest verblijdende be richten. In Belgie even als in Nederland, schrijft de korrespondent van den Tijd, doet zich het heugelijk verschijnsel voor, dat de klasse der werklieden een bewonderens- weerdigen iever voor het schoone doel aan den dag legt. Kardinaal Schiaffino, voorzitter van het midden-komiteit, heeft aan den voorzitter der regelingskommis sie in Belgie een schrijven gericht van den volgenden inhoud Uwe inrich ting, zegt de kardinaal, uwe natio nale inrichting is zoo volmaakt mogelijk. Zij omvat in de beweging, door haar geleid, alle kristelijke krachten; zij deelt eene krachtige opwekking meê aan al de edelste gevoelens van het katholiek ge moed... Dat alles is schoon en troostrijk; en wij voeden dan ook omtrent de wer king uwer kommissie niet alleen de hoop, maar wij hebben volle zekerheid, dat zij met een heerlijken uitslag be kroond zal worden. Frankrijk, Oostenrijk, Spanje, kortom* alle landen leveren ons de bewijzen hun ner deelneming in het opwekkend woord der [bisschoppen, die in de herderlijke brieven de geloovigen aansporen tot een weerdige viering van het groote feest. STAD ANTWERPEN. 60® TREKKING. 1 FEBRUARI 1887. OFFICIEELE LIJST. 812 nummers uitbetaalbaar 2 Mei 1887. Schaarhout en Boomsnoei, ie Aalst-Mijlbeek en Moorsel. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Maandag 7 Februari 1887, om 8 ure voormiddag, openbaarlijk verkoopen 20 koopen kanadaboomen te Aalst-Mijl- beke aan den ouden Dendermondschen- steenweg nabij de herberg De yie» wigeh 84 koopeD schoone zware Kanada hoornen te Aalsl-Mijlbeke aan de peerde kensstraat, 33 koopen zware Kanadas te Moorsel, katlenbroeck aan het hof van sieur Petrus Merkx, 5 schoone Kanadas en 2 koopen Fruitbonmen te Moorsel dorp, aan het huis bewoond bij Frans VandenBerghesmid. 20 koopen elsenschaar- hout en boomsnoei op eenen bosch te Moorsel Hoftexel, 60 koopen Eiken en ka nada boomen te Moorsel waver, op de waverhaag, aan de pekslraat. De verkooping zal beginnen inetde boo men wassende te Aalst-Mijlbeke aan den ouden dendermondschensleenweg en het voorschreven order volgen. N° 43449 62151 260397 271132 fr. N° 219419 fr. 30,000 127371 5000 89668 1000 180788 1000 Nummers uitbetaalbaar met 200 fr. 8713 78656 106263 151127 233767 24339 84245 113409 160284 244420 31090 86352 127294 163053 261337 46456 98181 130000 172933 49003 98888 137430 217283 51620 99006 137811 231139 Volgen de nummers uitbetaalbaar met 100 fr. 76- TREKKING, I FEBRUARI 1887. Obligatiën uilbetaalbaar den 1 april I I aanstaande. N# 84830 128866 12923 43478 21520 fr. 10,000 1500 500 500 225 N° 24085 fr. 225 64797 225 71205 225 71779 225 101197 225 OPENBARE VERKOOPING VAN TE LEDE De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen openbaarlijk verkoopen 1. 22 aren 22 cent. Land te Lede, Groo ten Kauter, in den Haak, sectie C N® 124, 125 en 126.In gebruik bij Benoil De Schryver. 2. 11 aren 50 cent. Land gelegen alsvo- rens, sectie CN° 127b, 128b en 129b. Ingebruik bij Franciscus Pel. 3. 18 aren 40 cent. Meersch te Lede, in den Rijmeersch, sectie C N° 329. Ón- verpacht. 4. 40 aren 13 cent. Land te Lede, in de Boschstraat genaamd de Drooge Weide, sectie B N° 284. Ingebruik bij J. B. Abbeloos. 5. 20 aren 40 cent. Land te Lede; op den Kleinen Kauter, sectie B N°158b. Ingebruik bij Joannes De Cremer. 6. 7 aren 89 cent. Land te Lede, op den Grooten Kauter, sectie C N® 390. Inge bruik bij Constant Smekens. ZITDAGEN Woensdag 16 Februari en 2 Meert 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter afspan ning «De halve Maan» bewoond bij den lieer Charles Saey, te Lede, Dorp. Vierde koop. Een perceel Meersch, in de Avondels. groot 2'» aren 74 centiaren, gekadas treerd wijk AN° 1876c, mei eene grootte van 23 aren 20 centiaren, palende ten oostc aan Joannes-Baptist Vander Rurghl, ten zuide aan de weduwe Jacob, ten weste aan den Dender ten noorde aan Augustus Lievens. Gebruikt door Felix Boterbergb. Vijfde koop. Een perceel Land, op des Kattenbroek, groot "u aren 45 centiaren, geka dastreerd wijk A nummers 712, 713 en 714 met eene grootte van 47 aren 90 centiaren, pa lende ten ooste aan Ludovicus Nelis en Joannes Verleysen, ten zuide over den voetweg aan verscheidene, ten weste aan den Armen van Aalst, ten noorde aan Leo Van den Hende. Gebruikt door Benedictus Micbiels, ZITDAGEN Instel, Maandag 31 Januari 400, Verblijf, 7 Februari,88T- Ten 2 ure namiddag, ter herberg genaamd DE VIER WINDEN, bij den heer Louis Ver leysen, te Erembodegem, aan de Kerk. Alle inlichtingeu zijn te bekomen ter kanto ren van bovengenoemde Notarissen DE SMET en DE GHEEST. Leening tier stad Verviers Officieele lijst. 48° TREKKING. 1 FEBRUARI PA ÜSELIJKE-ST ATEN Pauselijk Jubelfeest. Men gaat te Rome ieverigvoort met toebereidselen voor 'tju- bulfeest des Pausen. Er heeft zich een komiteit gevormd van roraeinsche dames, dat zich lot alle vrouwelijke klooster-ge meenten en opvoedingsinrichtingen ge wend heeft, om bijdragen te verkrijgen voor de vatikaansche tentoonstelling, in der voege dat alles in het begin van Octo ber gereed zij. 1887 N° 17839 fr. 5000 N® 4128 fr. 250 64708 500 53956 250 46996 300 616 200 23741 300 770 200 45611 300 3043 200 Volgen de nummers uitbetaalbaar met 110 fr. 12 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht Vrouwelijk HUWELIJKEN. A. Cooreman, steenk. met M. Carkens, br. C. De Peller, kaaiw. met M. Wuytens, br. OVERLIJDENS P. De Mulder wed® Teerlinck, z. h. 83 j. Baelegem J. Van de Maele, landb. 75 j. Scb. A. Lievens, vr. De Vuysl, z. b. 45 j. St-Job. B.Slerck. vr. DeMaeseneer,64 j Stoofsir, M. D'Hondl, z. b. 22 j. Mijlb. 2 kinderen onder de 7 jaren. Holloway's Zalf en Pillen. Groole ont dekking. De kennis, dat de verschillende beslanddeelen des lichaams, vleesch, beende ren, hersenen, huid—alle uit heizelfde voed sel ontslaan, braëht den uitvinder dezer raid- delen op de gedachte, dal de kwalen eveneens uit eene zelfde bron ontstonden, on wel uit onzuiverheid des bloeds. Van dit slandpunl aangaande de oorzaken der zieken uitgaande, rekende hij het zich een plicht om de middelen uit te vinden, om den bloedsomloop van alle vergiftige of schadelijke stoften te bevrijden, en na veel studie slaagde bij daarin, door het samenstellen van zijne beroemde Zalf en Pillen Indien de eerste op de buid gewreven wordt, bevrijdt zijde locale vaten van elke besmetting of ongeregelde werking, de laatste verdrijven zelfs bet geringste slofje van bederf uil den bloedsomloop in bet algemeen. BERICHT. Gedurende de Vastenavonddagen zullen gee- ne gemaskerds personen toegelaten worden ter estaminet St-Rochus, aan de Hoofdkerk alhier. Guibert-Wan Dolle, Gareel-Zadel- en Riemmaker. laat aan het geëerd publiek welen als dat hij van woonst veranderd is, Molen straat N° 36, sedert 1 Februari 1887. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. TT|? KOOP .Kon schoone onlangs nieUWe Tilburij zich te bevragen bij M. Frans De Motte, Concor dia Soltegem. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDIT1E VAN op Donderdag ÏO Februari 1SS7, om t ure nanoen. Verkooping van de over hunnen tijd staande panden der maanden October, November en December 1885. OPENBARE VERKOOPING van goede De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag openbaarlijk verkoo pen 1* 15 aren 40 cent. Land, op hetgehucht aan den Smesweg, Sectie D N° 723. Ingesteld fr. 700, 2® 8 aren 61 een. .Meersch, gelegen als- voren. Ingesteld fr. 410, 3C 39 aren 97 cent. Land, op liet Beek- veld. aan de koningsbrug, sectie E N° 86. Ingesteld fr. 600, 4® En 6 aren 44 cent Lochting, op den grooten kauter, genaamd den Doleput, sectie C N° 92. Ingesteld fr, 630. Instel 25 Januari Verblijf 8 Februari 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter herberg De Botermarkt» bij d'heer J.-B. Timmerman, te Lede, dorp. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Maandas 7 Februari 1887, te beginnen ten 12 ure slipt te middag, in het openbaar ver koopen, ie Aalst-Mijlbeek EerslIn hel Buitengoed van M. Camille De Scbaepdryver, aan dc Bergemeerschen A 3t' koopen Eiken, Esschen, Kastanjen en Zeilingen Schaarhout, dienstig voor banden, dekroeien en boonstaken- B. SO koopen Snoei, dienstig voor ervvlrijs. C. 50 koopen grof gekloven droog Brand hout voor de bakkers. En ten tweede Op hel Buitengoed van de EE. PP. Jesuïten in de Langestraat 20 koopen schoonen Boomsnoei. Gewone konditiën en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. ten sterfhuiie van Charleg-Louls Creyelman, te BAARDEGEM. De Notaris DE GHEEST verblijvende le Aalst, zal op Donderdag 10 Februari 1887, tea 8 ure 's morgens, ten sterfhuize van Charles- Louis Cregetman, te Baardegcm, gehucht Elder- berg, overgaan tot de openbare verkooping van do voorwerpen aldaar te bevinden, bestaande voornamelijk in Huismeubelen en gerief van Huishouding, Landbouwersalem, Aardappelen, gedorschen Koorn. Strooi, Mest, 2 Melkkoeien, vet Kalf, Geit en Kiekens. Op gewone konditiën en voor de koopen bo ven de vijf franks, tijd van betaling mits stel lende goede en gekende borge. Het Hoornvee zal verkocht worden ten 1 uur nanoen stipt. OPENBARE VERKOOPING van 2 nieuwe te Aalst-Mijlbeke. iVloerselschebaaD. De Notaris Eeuian le Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gela gen, in het openbaar verkoopen Eerste koop Een nieuw gebouwd huis met viirein, zijnde een winkel, herberg en BROODBAKKERIJ mei lochting en meersch, ge staan en gelegen te Aalst Mijlbeke, aan da Moorselschebaan, groot 8 aren, palende tea ooste jufvrouw Podevyn, ten zuide de rede en daarover Joseph De Quick, ten weste de vol gende koop en ten noorde de Moorselschebaau. Bewond en gebruikt bij den eigenaar heer Joannes-Baplisl De Pauw. Tweede zoop. Een woonhuis, gestaan ea gelegen le Aalst-Mijlbebe, aai. de Moorselsche baan, groot 2 aren, palende te ooste en ten zuide koop een, ten weste de erven van Mijn heer 6orreman en ten noorde de Moorselsche baan. Bewoond en gebruikt door den heer Casimir Van de Perre. ZITDAGEN Instel, Maandag 14 ,00„ Verblijf, «iMDdbg 28 'obruan <887 Telkens om 4 ure van den avond, Ier herberg DE WINDMOLEN, gehouden door den heer Joannbs-Baptist De Pauw, te Aalst-Mijlbeke Moorselschebaan. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris DE SMET, verblijvende le Erem bodegem, zal ten overstaan van den heer Vre derechterdes kantous Herzele.en tertusschen- komst van Meester Victor DE GHEEST, Notaris te Aalst, in het openbaar verkoopen, de vol gende goederen, nagelaten door Felix Arys, te welen GEMEENTE EREMBODEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, op den Zwalmkauter, groot 16 aren 73 centiaren, ge kadastreerd wijk B N* 835e, met eene grootte van 16 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan den weg, ten zuide aan den Notaris De Smet, ten weste aan jufvrouw de weduwe Verhegge, ten noorde aan Franciscus Goeman en anderen. Gebruikt geweest door Felix Arys. Tweede koop. Een perceel Land, op het Mageveld, groot 24 aren 86 centiaren, gekadas treerd wijk A N° 510a, met eene grootte van 25 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan Bar nardus De Witte, ten zuid6 aan Henricus Ver- geylen. ten weste aan de baan, ten noorde aan de kinderen Van de Maele en de kinderen De Coninck. Gebruikt geweest door Felix Arys. Derde koop. Een perceel Land, op bet Lottersveld, groot 46 aren 18 centiaren, geka dastreerd wijk A N® 2578 met eene grootte van 14 aren 40 centiaren palende ten ooste aan de weduwe Van Oudenhove, ten zuide aan Petrus De Bolster, ten weste aan den heer doktor, Verleysen, ten noorde aan de weduwe De Co ninck. Gebruikt door Fidefis De Nil. OPENBARE VERKOOPING van eene goede le Erpe, Collemkauter. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen EENIGE KOOP Eene goede partij Land, gelegen te Erpe, op den Collemkauter, groot 21 aren 80 centiaren wijk C, deel van nummer 215 van hot kadaster, palende ten ooste de erven De Bruecker als ge bruiker, ten zuide denbeer Beukens, ten weste Benendictus Van Landuyt en ten noorde de Cauterbaan, Laatst gebruikt geweest door M, Benoit Van Landuyt, te Erpe. Onmiddelijkó ingebruiklreding, ZITDAGEN Instel, donderdag 27 Januari Verblijf, donderdag 10 Februari 1 87- Telkens om 4 ure van den avond, terherberg Dc Wlasbloein, gehouden door den heer K.-L. De Landtsheer, te Erpe, aan het Dorp. Provinlle Oost %'laandereu. OPENBARE AANBESTEDING van en levering van materialen, uitte voeren aan de Buurtwegen dragende de nummers 5, 6, 9, 11, 12, 18, .42, 39, 47, 51 en 52,op eene leng te van 5200 meiers en 3 breedte Het College van Burgemeester on schepenen der gemeente Denderhautem, maakt bekend, dat gelijkvormig aan de beraadslaging van den Gemeenteraad in date 40 December 4886, be hoorlijk goedgekeurd er op 24 FEBRUARI 4887, om twee ure namiddag, ten Gemeente- huize alhier, zal overgegaan worden tot de toewijzing op afbod en bij middel van omslo- tene aanbiedings-biljelten, der werken hierbo- zen aangeduid en waarvau den begrootings- slaal stijgt tor som van fr. 44,700, De aanbiedings-biljetlen op zegel, zullen moeten behelzen 4* De naam, voornamen, be roep en woonplaats des ondernemers 2* Verbintenis van de aangehaalde werken uil te voeren op den voet van den begrootings-staat, mils eene som uil te drukken in volle letters 3° Aanwijzing van een persoon, dienende voor borg, welke al de voorwaarden bezit vermeld bij het artikel 2018 van het Burgelijk Wet boek. De aanbiedings-biljelten zullen ontvangen worden tot 20 Februari 4887, degenen nog- thans, welke op voorband niet zouden toege komen, zijn zullen mogen uedergelegd worden op het Buroel tot het oogenblik bepaald voor de opening der aanbiedings-biljotten. Voor nadere inlichtingen, kunnen de onder ueraers kennis nemen van den begrootings- staat, van bet kohier vau lasten, van de plana en andere daartoe betrekkelijke stukken, be rustende op het Gemeente-Secretariaat alhier. Denderhautem, 4 Februari 1887 DOOR HET COLLEGE De Sekretaris, De Burgemeester, C.-L. ROELANDT. A.-F. UYTTENHOVfi.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3