Daarna volgt een krediet van 61,000 fr. voor liet paleis van justicie te Brussel Gevangenis Ie Verviers, 500,000 fr. Aankoop van een hotel voor het bel- gisch gexantscliap te Peking, 90,000 fr. Bouwen en verbeteren der lokalen van Staatshoogescholen600,000 fr. Schoolmeubclen voor atheneums en middelbare scholen, 300,000 fr. Idem voor lagere scholen, 800,000 Ir. Maken en verbeteren van wegenis, ver plaatsing van het observatorium, museums, tentoonstelling van 1888, enz., 6,434,500 frank. Waterwerken aan de Samber, de Maas, de Ourthe, de Schelde, de Leije, de Den der, Senne, Dijle, de kanalen van Roese- lare, Terneuzen, de havenwerken van Antwerpen, Oostende, kustwerken enz. enz. Dit krediet wordt geschat op fr. 6,050,000. Spoorwegen fr. 7,850.000. Wegen en werken fr. 5,000,000. Materieel fr. 2,000,000. Telegraaf en telefoon fr. 170,000. Zeewezen fr. 176,300. Domein van Tervueren fr. 36,000. Bouwen van een wachtschip voor de douanen fr. 40,000. Vervolgingen. Bij hoog en bij laag houden de liberalen staan dat de meeste katholieke gemeente besturen de gemeenteonderwijzers niet goed betalen en deze ongelukkigen, uit haat legen het onderwijs vervolgen en uit hongeren. Loutere laster, die de geuzen enkel uit braken om het volk, dat eigenlijk toch een gevoelig hart heeft, tegen de katho lieken te verbitteren. Ja, loutere leugen Indien er gemeen tebesturen zijn die hunne schoolmeesters slecht betalen, zijn het voorzeker geen katholieke. En ten bewijze halen wij het volgende uittreksel aan van den Vooruit over het liberaal gemeente-bestuur van Ledeberg, bij Geut Ledeberg. De gemeentekas is weeral ledig De onderwijzers kunnen reeds de uit betaling hunner jaarwedde vnor de maand Januari niet bekomener is geen geld in de kas. Het ziet er proper uil in Ledeberg. Spijtig dat het bestuur er niet katholiek is, zoo waren al de liberalen aan 't roepen, dat men te Ledeberg de onderwijzers uithongert thans echter, zwijgen ze dat zij zweeten, en om reden de gemeente-raad immers is van hunne kleur. Een geloofweerdig persoon verzekert ons dat de onderwijzers nog een deel hunner jaarwedde van 1885 te goed vinden. Zulk is echt schandalig. Ziedaar hoe de liberalen met de school meesters handelen En dan durven ze de katholieken van haat en wreedheid tegen de onderwijzers beschuldigen. Wal valscheid. De crisis. Zou het eindelijk waar zijn Sedert eenige maanden merkt men ken- teekenen op, die aantoonen dat er eene verbetering komt in den handel de cri sis begint van hare hevigheid te verliezen, zegt de Vlaamse he stem. Het best kan men dat gewaar worden aan de ontvangsten van den ijzerenweg, posten en telegraphed. Men begrijpt dat als de handel verbe tert, er meer verzonden wordt, meer brieven geschreven en telegrammen ge stuurd worden. Ehwel, gedurende de maand October 11., de laatste waarvande opgaven gekend zijn, is op den spoorweg 484,030 fr. 44c. meer ontvangen dan in October 1886. De posten zijn nog 2007 fr. onder het verleden cijfer, maar ook de telegrafeu hebben 12,465 fr. meer ontvangen. Hopen wij dat die verbetering moge aanhouden. Argus, de eerste hansworst, uit Den Dendergalm moet waarlijk gebrek hebben aan ernstige beknibbelingen dan dat hij het zooverre moet drijven van bekend te maken dat zekere katholieke Volksverte genwoordiger, dien hij voorzichtigheid- halve niet durft noemen,op eenen vrijdag te Brussel in het Cafe des Boulvards zou ossenvleesch geëten hebben... Denkt eens wat gruweleen katholieke Volksvertegenwoordiger die 's vrijdags van eene verbodene vrucht heeft geë- ten En zie de liberalen zouden nooit van de eene of andere verbodene vrucht durven eten, neen zuldel...Nooit nooit nooit zouden zij het zich dur ven toelaten, vraagt het liever aan Menheer Jefke, een der tien stichters van den Den- dergalm, of de liberalen van de eene of andere verbodene vrucht durven eten De Dendergalm zegt dat uit genomene inlichtingeu blijkt dat het echt is dat een landbouwer van Nieuwerkerken vleesch aan onze Godshuizen heeft geleverd. Wij bevestigen nogmaals dat dezen die het zouden moeten weten ons verklareu dat hei volkomen valsch is. 'I Publiek zal oordeelen. 't Verbond schreef over eenige dagen dat De Denderbode 'neri ijzeren kop had maar le<-men beenen, die, moest hij val len, zouden breken. Heelt de sehoolpe dant die 't bladje uit 't Peperstraatje t hoope slaagt, welliebt gedacht aan den liberalen rijger die nu iest zijne glazen poolen gebroken heelt Volksknmei*. De Vergade ring heeft de beraadslaging voougezet over hel budjet van landbouw. De lieer minister antwoordende aan verschillige redenaars verklaarde dat de diplomati sche onderhandelingen met Frankrijk aangaande het bederf van de waters der Schelde en van de Vaart van Schipdonck met den meesten spoed worden voort gezet. Een buitengewoon krediet voor de daarstelling van eene afdamming zal worden toegestaan. De heer de Moreau trad verder in breedvoerige uitleggingen over de kwes tie van het professioneel en nijverheids onderwijs en drong eindelijk aan op 't gene reeds is gedaan geworden voor de proefvelden. M. Fievé, vertegenwoordi ger van Gent, vroeg verbeteringswerken voor de Vaart van Terneuzen. Senaat. Na de budjellen van buitenlandsche zaken en der openbare schuld met eenparigheid gestemd te hebben, is de liooge Vergadering over gegaan tot de beraadslaging over bet budjet van justicie. Werkniünskring. Zondag II. werd alhier, ten lokale van den kring De Vriendschap, eene eerste vergadering gehouden tot het stichten van eenen Werkmanskring, ten einde aan alle deltige werklieden op zón-en heiligdagen een eerlijke en vrolijke uit spanning te verschaffen en nog meer om aldus de toenadering der verschillige standen van de samenleving te bewer ken. Een zeventigtal werklieden hadden aan den oproep die slechts bij middel der nieuwsbladen gebeurde, beantwoord. M. de baron Leo Bethune opende de zitting met eene wel gepaste rede in de welke hij het doel deed kennen naar 't welk de kring streven zal. Na hem, gaf de E. H. Ponnet, onder pastoor alhier, lezing van een ontwerp der statuten en trad in tamelijk breed voerige uitleggingen na elk artikel. Onmiddelijk werd de stichting van den Werkmanskring besloten. Het bestuur is samengesteld als volgt de E. H. De Blieck, pastoor deken en M. de baron Paul Bethune, vader, eere-voorzitters, M. de baron Leo Bethune, voorzitter. M. Ivo Vlassenbroek, sekretaris, en MM. Ponnet, onderpastoor, Eugeen Van Itter- beek, Pieter De Meersman, Polydoor Minnaert en Joseph D'Haese, leden. Een veertigtal der aanwezige werklie den lieten zich dadelijk door den heer Vlassenbroek, sekretaris, als lid van den Kring aanteekenen. Een dertigtal andere werklieden hadden reeds hunne bijtre ding laten kennen, zoo dat de nieuw ge stichten Werkraanskring reeds een zeven tigtal leden telt. De definitieve opening van de Werk manskring, verloopiglijk gevestigd ter groote zaal van den kring der Korte Zoutstraat, is bepaald op Vastenavond maandag om 5 ure. Verscheidene schoone prijzen zullen alsdan te verspelen zijn, met de kaart, op den kleinen biljart en schuiftafel, met het bolspel en 't schieten op den bak. Wij kunnen onze werklieden welke hunne rustdagen in eer en deugd willen doorbrengen niet genoegzaam aanraden zich als lid van den Werkmanskting te laten aannemen Wij mogen het hun ver zekeren daar zullen zij waren vrede, waren troost, waar genoegen, waar ver maak en ware vrolijkheid vinden en dan ook nieuwe krachten pullen om des an derendaags met iever en moed hun soms lastig werk te hernemen. RECHTERLIJKE KRONIJK. 7 September. Negen zaken zijn voor hetoogenblik voorde burgerlijke recht bank van Brussel opgeroepen. Daar de hoogdringendheid van deze zaken is toegestaan, zijn zij onmiddellijk voor de 4e en 5e kamers verzonden. De brusselsche rechtbank heelt eenen wisselagent vrijgesproken, die loten bij raaandeiijksche alkortingen, verkocht, daar er geene enkele wet deze operatie verbiedt. De rechtbank neemt niet aan dat er misbruik van vertrouwen beslaat, welk uok den verkoopprijs zij, van hel oogen- blik dat de kooper met bet nummer van het verkochte lot bekend gemaakt zij. De genaamden Wilhelm Muller, een Duitscher en Lorget, een Waal vau Hoei, verschenen maandag voor de assisen van Brabant' onder beschuldiging der uitgifte van ruim 150 valsohe wisselbrieven voor een gezameutlijk bedrag van bijna een hall millioen. Beiden zijn in hechtenis. Deze zaak zal verscheidene dagen duren en de ge- zwoornen zullen eenige honderde vragen te beantwoorden hebben. Zaterdag verschenen voor de korrekti- onneele rechtbank van Brussel drie be driegers, namelijk twee voddenkoopliê en een handelsreiziger, die zich voor bankiers of iets dergelijks lieten doorgaan. Een hunner maakte reeds vroeger deel van de internationale dievenbende, welke destijds zooveel gerucht maakte. Deze X. Hagerbeum, is tot 7 jaren ge vangenis en 700 fr. boete veroordeeld. Jaquemain kreeg 10 maanden gevange nis e» 130 fr. boete en een derde, Allard. 6 maanden en 76 fr, boete. De beide lesten werden onmiddelijk aangehouden. De policie-kommissaris Crabbe, van Si-Gilles, is met eene bijzondere zending naar Londen vertrokken voor eene zaak die tamelijk belangrijk moet zijn, daar er eene menigte brievenen depecheu ge wisseld werden, eer de minister van justicie en de prokureur-generaal hunne toestemming gaven. De Gazette denkt dat de reis in ver band slaat met de zaak Stoquart, (ver koop van zedelooze boekeq) en die In den loop dezer maand voor de assisen van Brabant opgeroepen wordt. Deze Stoquart is de berubhte getuige in de zaak Vander Smissen, wiens ver klaring zooveel besproken werd. Eenige herbergiers van St-Pieters- Jette zijn door het vredegerecht tot 10 Ir. boete veroordeeld voor het uilsteken der roode vlag, ondanks bet verbod der gemeenteóverheid. STERFGEVAL. M. F. Laurent, rustend hoogleeraar der gentsche universiteit, is aldaar ge storven in den ouderdom van 77 jaar. Ziehier wat het Fondsenblad ter dier gelegenheid zegt M. Laurent was gedurende eenige jaren lid van den gemeenteraad van Gent, welken hij heeft moeten verlaten omdat zijne politieke en anti-godsdienstige strekking alsdan nog voor te radikaal ge houden werd. Zijn leste werk was een ontwerp tot herziening van het burgerlijk wetboek, van welken last, hem door M. Bara op gedragen, hij door het katholiek ministe rie van 1884 werd ontheven. M. Laurent was. tot op de leste dagen van zijn leven, de ziel der gentsche stads scholen, van welke hij gezegd had, dat zij kweekscholen van vrijdenkers zijn Hij was ook de stichter van een aan tal liberale patronagien voor jongens en meisjens, in navolging der bloeiende katholieke patroonschappen. De liberale partij is aan Laurent eene buitengewone dankbaarheid en hulde verschuldigd de Journal de Gand heeft immers gezegd dat het liberalismus de vrijdenkerij is of niets en dat Laurent de liberale partij volkomen en onder alle opzichten vertegenwoordigde. CORRESPONDENTIE. Ontv. van den E. H. T. te B. fr. 6.00 over 1885. ALLERHANDE NIEUWS. Le Peuple meldt dat al de soldaten, die het lokaal der socialisten te Brussel bezoeken, eene uitmuntende sigaar be komen, geheeteti cigare du Peuple Aankondigingsstoet. Eene betere vertaling kunnen wij niet geven, aan den stoet, die door de Brusselaars Ie cortege- Réclame genoemd, en met vasten avond de straten dier stad doorkruisen zal. De zaak wordt ingericht door de maat schappij Bruxelles-Attractions, en zal eenigzins op eene rijdende tentoonstel ling gelijken. Elke winkelier, nijveraar of kunslwer- ker, zal er. behalve zijnen naam en adres, ook nog de voortbrengselen van zijne nijverheid of handel te zien geven. Zoo zal een behanger een troon met gordijnen en drapeeringen vertooneu, van 7 meters hoog een vertegenwoor diger van den tabakshandel geeft het inwendige van eene turksche sigaretten- fabriek ten beste een vuurwerkmaker steekt in vollen dag een japansch vuur werk af. Verder meldt men een huis dat met een zestigtal twee- en driewielers uitpakt. Ook rijtuigen die onder bet rijden aan kondigingen op den grond drukken gala-rijtuigen van hotels, billards, bier tonnen, en ten slotte een geheel peerden- spel zullen van den stoet deelmaken. Zonderlinge Zaak. Over eenige dagen bood een persoon zich in het bu reel van eenen wisselaar aan, om koe pons te verkoopen. De bureelbediende werd echter dadelijk gewaar, dat de stuk ken met oppositie waren geslagen, en deelde zijne bevinding per telefoon aan de policie meè. Deze begon een onderzoek, waaruit hel volgende schijnt te blijken X. woont op het plein van Ten Bosch, in een huis waarvan hij eigenaar is. Een onderzoek deed iu dat huis voor omtrent 150,000 Ir. titels ontdekken, alsook an dere weerden, voorlskomende van eenen diefstal, die omtrent een jaar geleden te St-Joost-ten-Noode gepleegd werd. Aangehouden zijnde, legde X. de vol gende verklaring af. Toen deze stukken in zijn bezit kwa men, genoot hij reeds zekeren welstand maar in den loop van verleden zomer, 's avonds voor het venster zijner woning zittende, zag hij niet ver van daar twee personen, die eenen kuil groeven. Door nieuwsgierigheid gedreven, ging hij na hun vertrek zien, en voud onder de versch gedolvene aarde eene blikken bus, waarin de 150,000 fr. in titels ge borgen waren. Eene konfrontatie tusschen X. en den eigenaar der weerden heelt reeds plaats gehad, doch deze heeft geenen uitslag opgeleverd. Geen van beiden kent den andere. Tot daar is de zaak voor het oogenblik gebleven. Het blijft thans te bezien of de justicie zich met het verhaal van X. zal tevreden stellen. De Courtier de Bruxelles zegt dat ten gevolge der talrijke aankoopen voor de legers, de peerdeu, op de markten, met eer» derde in prijs verhoogd zijn. Gedurende de verledene week had men te Brussel ruim een half dozijn zelf moorden aan le teekeuen. Vrijdag besta- ligde men er drie. Een vari eenen land bouwer die zich aan de venstertralies van eene woning op den Ninoolschen steenweg had verhangen en een van een zwervenden lepelgieter, die daartoe het vensterken van zijnen reiswagen had ge bruikt. Eindelijk heeft een jong meisje zich in de Willebroekschevaart willen verdrinken. Het gelal socialisten, die komen om te manifesteeren tijdens de vertooningen van de Kleine Patriot te Brussel, vermin derd iederen avond, maar nu wachten zij het publiek in de straat af om wanorders te verwekken. In de herbei gen \an den omtrek wordt dan gevochten gestompt, tafels en pinten gebroken. Verleden zon dag werd eene bende socialisten na de vertooning door de Vlamingen uitgeflo ten. De gemeenteraad van Elsene heeft met groote meerderheid eene stemming uitgebracht, strekkende tot het bekomen van kwijtschelding der waalsche oproer lingen. Le Peuple kondigt ook eene derge lijke stemming in den gemeenteraad van Laken aan. Te Etterbeek is dijnsdag een groot ongeluk gebeurd. Een man zag zijn kind dooreen grooteren jor.gen slaan. Hij liep er naar toe en gaf den aanvaller een schop, welke hem zoo ongelukkig trof dat hij een uur later stierf. Uit de lijk schouwing is gebleken dat de schedel van het kind gebroken was. Wij hebben gemeld dat eene vrouw dezer dagen op den openbaren weg aan gerand en mishandeld werd. Het onder zoek der policie heeft echter doen ver moeden dat de mishandeling gebeurde op de kamer van 't slachtoffer zelve, waar de/.e zou gevochten hebben met haren echtgenoot, die om zijne buitenge wone sterkte door iedereen gevreesd wordl. Ondanks de zware wonden, die haar werden toegebracht, blijft zij in hare eerste verklaring volherden. Het schijnt dat haar toestand wanhopig is. In de werkhuizen van M. Dillies, te Anderlecht, is vrijdag een tamelijk hevige brand uitgeborsten. De bluschdienst kon niet onmiddellijk ingericht worden, daar de waterdarmen der brandspuiten bevro- zen waren. Deschade moet tamelijk groot zijn, daar het water ruim zoo veel bedor ven heeft als het vuur. De peerden en rijtuigen zijn gered. De oudste vrouw van ons land, en misschien wel van de wereld, is te Ise- ghem gestorven, namelijk eene dame, die den ouderdom van 118 jaren, 3 maan den en 6 dagen bereikt had. Eene over- groote volksmenigte woonde hare begra fenis bij. Men spreekt veel te Gent over het geheimzinnige verdwijnen van een wel hebbend man, M. C., die te St-Amands- berg op een kasteel woont. Hij zou verle den vrijdag met een aanzienlijke som bij zich zijn uitgegaan, om bij eene aanzien lijke som bij zich zijn uitgegaan, om bij eenen notaris der stad eene overeenkomst te teekeuen. Alle pogingen om hem te ontdekken, zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. De Bien public meldt dat Z. H. de Paus de eereteekeu van kommandeur der Pius orde heeft doen toekomen aan MM. Th. Legeren A. de Kerchove Borluut. MM. Cassier, senateur, baron della Faille en V. Cooremans zijn lot kommandeurs der orde van St-Cregorius den Groote be noemd. Mgr de bisschop van Gent was gelast aan de nieuwbenoemden hunne eereteekens te overhandigen. Het gerucht loopt dat de Association libérale van Gent voornemens is, tegen de aanstaande gemeentekiezingen eene werkmans of socialistische kandidatuur te stellen. Wat zal de Flandre libérale daarvan zeggen Er is nog geene tijding vernomen aangaande het verdwijnen van M. C., van St-Amannsberg. Hij had bij zijn ver trek eene som van ongeveer 3000 fr. bij zich, en ging nóg eene andere van 7 tot 8000 fr. in de bank Union du Crédit ont vangen. Vandaar heeft hij zich per rijtuig naar de statie doen voeren, 't geen deed veronderstellen dal men hem te Brussel zou vinden. Daags na zijn vertrek bood een welgekleed heer zicli in het kasteel van M. C. aan, om naar hem te vragen. De vermiste was zeer gelukkig in den huiselijken kring. Zijne vrouw is dochter van eenvoudige landbouwers, doch hij was hare ouders zeer genegen zelfs liet hij hel kasteel dat hij bewoonde in" de nabijheid hunner pachthoeve bouwen. Donderdag avond rond 6 uren lag er te Charleroi op de spoorbaan een steen van een twintigtal kilos zwaqr, op het oogenblik dal de trein van Brussel moest aankomen. Gelukkig heeft de chasse-pierre den hinderpaal verbrijzeld, zoo dat zelfs de reizigers den schok niet gewaar werden Een mekanicien van Peruwelz, die in de werkhuizen der sieengroeveu van Besécles werkte, is tusschen 't raderwerk geraakt:zijn lichaam werd in drie gesne den. Een vrijdenker. Tot welke afschu welijke buitensporigheden kan het gods- diensthatend fanatismus de lijkratteu van het Vrij gedachtaanzetten Een schandaal dat alle gedacht te boven gaat en door eenen fanatieken Vrij denker veroorzaakt werd, bracht onlangs de gemeente Fourmies in opschudding. Een jonge dochter van 15 jaar, ge naamd Julia Durbecq, was er in den dag gestorven. In hetzelfde huis woonde een horlogiemaker van 52 jaren, een zekere Jeammenne, geboren te Sivry (provincie Luxemburg). Deze Jeammenne is een der voornaam ste vrijdenkers van de streek; er kan geene burgerlijke begrafenis plaats heb ber., of Jeammenne heelt ze helpen in richten, spreekt er redevoeringen uiten peradeert er op den eersten rang. In een woord, de maatschappij van liet Vrij gedacht telt geen ieveriger lid geene iiardnekkjgere lijkrat dan Jeam menne. Wanneer deze kerel nu 's avonds in het sterfhuis terugkwam, zag hij op eene tafel nabij het bed op hetwelk hel arme kind in zijnen laatsten slaap was inge- j sluimerd, een crucifix tusschen twee i brandende waskeersen staan. Wanneer hij dit zag, begon hij -de be drukte moeder der overledene, de wedu we Durbecq, die nevens hem stond te snikken, op de baldadigste wijze uit te j scheldenhij blies de waskeersen uit en greep het Christusbeeld in zijne verfoei lijke vrijdenkersklauwen, en wilde het tegen den muur aan stukken slaan. Maar toen was de verontweerdiging bij de moeder sterker dan de droefheid zij verzette zich krachtdadig tegen deze heiligschenderij en gelukte erin, met de j hulp barer moeder, hem het crucifix uit I de handen te rukken. Maar zij hadden daarom met dien vrij- I denker nog niet gedaan de woestaard, in helsche razernij ontstoken, wierp zich nu op hei bed, en deed pogingen om het i doodlaken dat het lijk overdekte weg te i rukken Ook deze lijkschennis konnen de twee vrouwen beletten; maar zij waren verplicht tegen Jeammenne als het ware te vechten en werden zells door dien misdadigen godsdiensthater laf mishan- deld. De oude moeder der weduwe Durbecq ligt zells te bed ten gevolge van eenen j geweldigen slag die haar door Jeammen ne in volle borst werd toegebracht. Wat Jeammenne betreft, den ieverigen en voorbeeldigen ieveraar van liet Vrij gedacht, hij werd aangehouden, en zal binnen kort voor bet gerecht verschijnen onder beschuldiging van lijkschennis, en van slagen en kwetsuren. Dat zulke feilen er veel toe bijdragen den afschuw dien het volk voor het Vrij gedacht en dezes voorstanders aan den dag legt, nog te vermeerderen hoeft niet gezegd te worden. Wij lezen in den Kempenaar In den nacht van verleden donderdag op vrijdag werd de woning van den ge naamde Verveeken ophelgehuchlSchoon- broek onder Oud-Turnliout bestormd door drie gemaskerde kerels, die den be woner onder doodsbedreigingen nood zaakten, hun zijn geld te overhandigen. Nadat Vervecken, die alleen zijn afgele- I gen huis bewoond en natuurlijk halfdood was van schrik, aan dien eiscli had vol- daan, maakten de indringers zich uit de voeten, onder verklaring dat de man nu heel gerust kon wezen en hem geen leed meer zou geschieden. Den volgenden nacht werd, bij middel i van braak en beklimming, een diefstal ge- j pleegd bij de weduwe Van Gestel nabij i de kom der nieuwe vaart le Turnhout. Eene partij juweelen en eene som van engevoor 25 fr. werden uit eene kas ge- roefd. De dieven hadden in die woning zelfs twee lampen ontstoken en hadden een mes uit de tafellade gehaald, dat on getwijfeld dienst zou hebben gedaan, in geval men door de huisbewoners werd verrast. Dank aan den iever en het beleid van den wakkeren en verdienstelijken kom- mandant onzer gendarmerie, die dadelijk vermoedde dat de diefstallen te Schoon- broeck en te Turnhout door dezelfde bende was gepleegd, kwam men de die ven op het spoor. Er werden iiuiszoekin- gen gedaan en men vond hierbij cigaren welke bij de weduwe van gestel waren ontvreemd. Dit alles leidde tol de aan houding van drie gevaarlijke kerels, die reeds meer dan eene veroordeeling voor j diefstal hadden ondergaan. De jongste der drie schelmen wees zelfs de plaats J aan, waar men de juweelen in den grond j had gestopt en vergezelde deze week het 1 parket ook naar Schoonbroeck, om uil- j leggingen te geven over de aldaar ge pleegde misdaad. Onnoodig le zeggen dat deze trio, waar van Adriaan Popeliers, Martinus Keve- leirs en L. Leysen deelmaken, in de ge vangenis van Turnhout zijne veroordee- 1 ling zit af te wachten. Overde moord te Turnhout gepleegd, j lezen wij in hetzelfde blad Woensdag nacht is de genaamde Karei N..., 20 jaar oud, kalverkoopman, in zijne j woning op het gehucht Castelein onder Turnhout, door de gendarmerie aange houdenen hiergevankelijk binnengebracht onder beschuldiging van den avond te voren le Baarle-Nassau (Nederland) een doodslag gepleegd te hebben. De aange houden beeft onmiddellijk bekentenissen afgelegd en verklaard dat hij den genaamde Crynen, barreelwachter op de lijn Turn- hout-Tilburg aan de deur eener herberg met een dikken knuppel op het hoofd heeft geslagen, terwijl de man zich om keerde. Crynen werd daardoor op den slag gedood hel slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. N.... is in de gevangenis van Turnhout opgesloten. De bollandscbe gendarmen hebben zich bier bij hel gerecht reeds I aangemeld, waarschijnlijk om de uitleve ring te vragen van den plichtige. Wij ge- looven echter niet dat die uitlevering kan of zal verkregen worden, maar denken veeleerdat de aangehoudene, op aanklacht van den prokureur des konings le Breda, in België zelf zal vervolgd worden. Tusschen kleermaker en kamerknecht, Maar toch vermits ik u zeg dat mijn heer niet ONTVANGT Dat hij niet ONTVANGT, dat is mij gelijk maar vraag hem thans ten minste of hij BETAALT. Bij den beenhouwer. Een baronnes koopt zelve haar vleesch. Daar er in 't stuk dat zij gekozen heeft, een groot beea steekt, vraagt zij aan de beenhouwster Zoudt gij eens die beenen willen breken Goed mevrouw. Jan, roept de been- hoowster tot haren man, kom eens hier de beenen te breken van mevrouw de .ionnës.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2