BERICHT. uta de. Viisli'iiiivfiiidziittcii. Vastenavond 1887. Leonard Slalpaert, Huis te hureu terstond I goede Zaai landen en Mwscli, BOUWMATERIALEN WOONHUIZEN Vastenavoud 1887. Politie-maatregels. VENDITIE te Aalst-Mijlbeke,Moorselsehebaan, ten hove van d'heer Petrus De Petter, van ongeveer 70 koopen Hoppestaken, Mest, Strooi, Toemaat, groote Schuurpoort.Aal, 3 Vaarzen vol kalf en een zwaar Varken, op DONDERDAG 24 FEBRUARI 1887. om 2 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris LIMPENS, le Aalst. extra schoone OLMEN, Schaar- en Snooihout, Gemeente Denderhautem. KASSEI WERKEN, BERICHT. De Koordendraaier en de Kreeft. Zeker koordendraaier luierend. Langs het zand der duinen kuierend, Ziel een kreeft met trage schreden. Achterwaarts naar't zeestrand treden, a Kreeftje,zegt de koordeman. Wal ik niet begrijpen kan Waar zoo drollig heen gekruid Landwaarts keert gij uw gezicht, Zeewaarts is uw loop gericht Meester, drukt de kreelt zich uit. Van liet koordendraaiers gild. Heb ik, zoo gij 't weten wilt. Die manieren opgevangen. Ongevoed zoo het behoort, In het huis van een gehangen' Spreekt men nimmer van de koord. Ch. QUAEDVLIEG. HOLLAND. Zondag morgend omstreeks 8 ure. werd door een zandschipper uit het water in hel Steiger, te Rotterdam, een sigaren kistje opgevischt. waarin zich het lijkje van een pasgeboren kind bevond, met twee steenen aan iedere zijde en een stuk ijzerdraad er om gewikkeld. Omstreeks 7 ure had meu een werkman zien loopen met dat kistje en opgemerkt, dat. hij het, schijnbaar bij ongeluk, in het water liet vallen. Hij was nog eenige oogenblikken bozig als om het er weer uit te halen. Daarop liep hij heen, zeggende Ik zal eens wat gaan halen. Het lijkje is naar het policie-bureel op de Kaasmarkt ge bracht. FRANKRIJK. Prins Alexander en Kaulbars. Naar de Berliner Börsen Courier meêdeelt heeft prins Alexander van Batenberg te Monte- Carlo eene even onverwachte als onaan- j gename ontmoeting gehad. De prins wandelde door de prachtige zalen der speelbanken, bleef voor ver- schillende tafels staan, met aandacht het spel gade slaan. Ofschoon een der heeren van zijn gevolg hem eene partij voorstel- j de. wilde de ex-vorst van Bulgarië zijn geluk op de roulette niet beproeven en ging voort. Juist toen hij de zaal verliet trad een j zwaarlijvige heer, van middelbaren leef- lijd de zaal binnen. De twee mannen bot- sten op elkaar. De binnentredende wilde j den prins, welken hij nog niet herkend had, om verschooning vragendoch j eensklaps zag men hem verlegen op zij gaan en zich zoo spoedig mogelijk verwij- deren. Zonder hierop te letten verliet prins j Alexander de zaal, doch hij had er niet weinig plezier iu toen men hem later zegde wie die zwaarlijvige heer was. Het was namelijk niemand anders dan de be ruchte generaal Kaulbars, die evenals de de prins voor zijne gezondgeid naar Monte-Carlo gekomen was. Voorde rechtbank.—Een zonderling geval bad verleden zaterdag voor 'l ge rechtshof van Rouaan plaats Drie kerels, door de rechtbank te Havre veroordeeld, kwamen in hooger beroep. Bij zijn ver hoor verhaalde de eerste dit gedaan te hebben om te 2ien of de rechters te Rouaan ook zulke ellendelingen waren, als die te Havre. Onmiddelijk werd hij wegens deze beleediging tot één jaar ge vangenis veroordeeld. De tweede gaf hetzelfde antwoord en kreeg twee jaar. De derde, die op zijne beurt nogmaals dezelfde woorden sprak, kreeg drie jaar. Onaangenaam bezoek. De portier van een huis in de rue de Bercy, te Parijs, zat kalm in zijne kamer te lezen, toen plotseling door hel glazen plafond van zijn vertrek een menschelijk lichaam naast hem neerviel. Eene weduwe, wier man een paar dagen te voren was overleden, had zich op de vijfde verdieping in de luchtbuis gewor pen, die door het huis van boven naar beneden, loopt en kwam zoodoende bij den portier terecht. Zwaar gewond werd zij naar het gasthuis vervoerd. Moord en zelfmoord. De rustige gemeente Saint-Pol, bij Duinkerken is verleden donderdag door een moord en zelfmoord in opschudding gebracht. Een kruidenierster.de genaamde Braems Leleu werd door zekeren Ducrocq bij middel van twee revolverschoten in het hoofd, zoodanig gewond dat zij twee uren later overleed. De moordenaar trachte zich daarna te zelfmoorden, maar kon zich enkel lichte verwondingen toebren gen. Geldkwesties waren de oorzaak der misdaad. Het parket heefl zich ter plaats begeven en den moordenaar doen aanhouden. Hel slachtoffer was algemeen geacht. Bloemengevecht. Ondanks de bit tere kou, had vrijdag op den boulevard Croizette, te Cannes, het jaarlijksche bloemengevecht plaats. De strijd ging er levendig toe, var» 't begin tot het einde. Tusschen de strijdlustigsten werden op gemerkt de prins van Wallis, met zijn aide-de camp, kolonel Clarke, hertogin de Luynes, groot-hertog van Mecklem- burg, markiezin Gallifes, prinses de Sagan, hertog van Tarragene, enz., enz. Dat is wat anders dan het gevecht met bloem, blauwsel en zemelen dat wij hier altijd te zien krijgen De zaak yan Porqerolles. De schandalige zaak van Porquerelles stelt de schoonheden der wereldlijke, ongods dienstige liefdadigheid in een helder dag licht. De twee beschuldigden M. en Mad. Deroussen, bestuurders van het verbe teringshuis op het eiland Porquerolles. zijn beticht van mishandelingen, slagen, verwondingen, enz., op de kostgangers van het gesticht; Het getuigenverhoor brengt schanda lige, ja zelfs afschuwelijke bijzonderhe den aan 't licht. Men sloeg er de kinderen met rieten stokken, met den martinet, men behandelde hen erger dan dieren. De getuige Thouvenot verklaarde dat de toezichter Bianconi den jongen Per- rache met het hoofd naar omlaag aan een boom deed hangen. Deze marteling duurde 10 minuten, gedurende welke Bianconi dreigde zijn revolver te lossen op Perrache, indien deze een enkelen schreeuw liet. Talin heefl gezien dat Pascal en Renard naakt moesten gaan op den grond liggen in do brandende zon, waarna men hen met den martinet sloeg. Gedurende twee jaar dat hij te Porquerolles verbleef heefl men Talin noch het lezen, noch het schrijven geleerd. Van Valderen veroorzaakt de grootste ontroering door het verhaal van zijn lijden. Getuige werd geslagen met de crapaudineeen tuchtigings wapen dat zelfs n de strafkoliën van Afrika en in de ga leien wordt verboden Xélaud komt verklaren dat Mad. De roussen bevel gaf de kinderen, voor de minste opmerking, in de ijzers te leggen. Hij zelfs werd voor eene onbeduidende zaak vier dagen in eene cel opgesloten met kettings aan armen en beenen. Hardain, soldaat van den trein, zag eens hoe een der loezichters Pascal sloeg. Hij noemde den toezichter een lafaard, dewijl hij een kind sloeg. Mad. Deroussen zegde aan getuige dat zulks zijne zaken niet waren en keurde hel gedrag van den toezichter goed. En zoo gaat het voort eene gansche zitting lang in plaats van een verbete ringshuis was het geslicht van Porque rolles een moordenaarskuil. Onnoodig te zeggen dat de priester er nooit geen v oe mocht in huis zetten. ENGELAND. Noodlot. Hoe het noodlot soms iemand treffen kan, blijkt uit de volgende onwaarschijnlijke gebeurtenis. Onze lezers zullen zich nog wel hel hartroerende drama herinneren dat j wij in den tijd breedvoerig meedeelden j de vrouw Leader, echtgenoote van een j beenhouwer, te Fulham, was met drie j van hare kinderen uitgegaan. Op eene eenzame plaats aan de Theems gekomen, I wierp zij hare kinderen in den stroom en t sprong er daarna zelf in. 'sAnderendaags werden de vier lijken gevonden. De man Leader, getroffen in zijneduur- baarste betrekkingen, besloot met detwee j kinderen die hem nog overbleven, een 18 jarige dochter en een kleine jongen. En- geland te verlaten om in een verrestreek j nieuw geluk te zoeken. Australië scheen I hem het best geschikt hij vroeg en hij bekwam van de regeering vrijen overtocht j naar Freemanlle, in Australië. In decern- j ber vertrok hij met de... Kapunda. Leader met zijne beide kinderen ver- J dronken op de braziliaansche kust Op drie maanden tijds was het gansch huis- gezin in de golven omgekomen. Onlusten in Schotland. Zaterdag begonnen de onlusten in Lanarkshire j (Schotland) weêr opnieuw, thans in het Beilshill distrikt, waar verscheidene winkels leeggeplunterd werden. De hu zaren werden van Hamilton ontboden, doch de policie kon reeds vóór hunne aankomst na een verwoed gevecht, de gewapende werkstakers uiteen drijven. In twee mijtien werd reeds het werk hernomen en men denkt wel dal de overige werkstakers dat voorbeeld zul len volgen. Eene monstermeeting van werkstakers werd zaterdag gehouden, waarin de onlusten en plunderingen ten zeerste werden afgekeurd. OOSTENRIJK. Schandalen in 't Parlement. Het oos- tenrijksche Parlement was maandag der verledene week het tooneel van echte schandalen, die den lezer bijna onmoge lijk zullen toeschijnen. Er was andermaal spraak over de taal kwestie, die eeuwige oorzaak der kon- flikten in de Kamer. De anti-joodschge- zinde afgeveerdigde Türk deed een uitval tegen M. Pleiter, een der leiders der duitsche partij, welke hij beschuldigde de oorzaak te zijn van den economischen ondergang van Oostenrijk en het toene men der joden. Bij het hooren dezer woorden begon de afgeveerdigde Wrabotz te lachen, waarop M.Pattaï.cen ander anti-joodsch- gezinde uitriep Wrabots lacht. Wrabotz heeft ook een joodschen geestdaarom lacht hij Bij deze woorden ontstond natuurlijk een hevig rumoer, wat niet belette dat M. Türk zijne redevoering voortzette en ten slotte de gansche Kamer beleedigde door al de afgeveerdigden uit te schelden voor verkochten en verraders. Midden der hevigste ontroering nam M. Wrabotz alsdan het woord om den origen spreker te bestrijden, een per soon, zegt hij ten slotte,waarmee hij zich nooit meer in de Kamer bezig houden 1. Oe voorzitter, om een einde aan den twist te zetten, verklaarde de zitting ge sloten. Men dacht dat nu alles gedaan was. toen eensklaps M. Pattaï op M. Wrabots toetrad en hem luidop toeriep Gij zijt zulk een verachtelijke ellende ling dat ik mij bevuilen zou door mij met u bezig te houden. M. Wrabots antwoordde Gij zult mij rekenschap geven dezer woorden en daar twee zijner vrienden hem aanzetten zich op staanden voet te wreken, zegde hij ik wil de Kamer hierdoor niet on- teeren. Nauwelijks was aan deze zijde de rust hersteld of in een anderen hoek der zaal rees een andere twist op. M. Kraus ge zegd hebbende Het is sehandalig de Duitschers zoo te zien handelen in tegen woordigheid van Czeken en Polen snauwde de afgeveerdigde Fiegl hem toe Houdt uw tong, smerige jood 1 M.YJ. Wrabotz en Kraus hebben aan klachten gedaan bij het gerecht. Een moordenaarskuil. Zooals wij reeds in 't kort meêgedeeld hebben is er te Loitomischl, eene kleine stad in de nabijheid van Brünn, de hoofdstad van Marovië, eene ware moordenaarskuil ont dekt geworden. Ten gevolge van de geheimzinnige ver dwijning eener rijke dame, nadat zij eeni ge maanden geleden in een hotel van voormelde stad verblijf gehouden had, is door een onderzoek aan het licht gebracht dal in hetzelfde hotel sedert omstreeks 25 jaren minstens 11 personen verdwe nen zijn. Naar aanleiding van onthullingen der dienstboden zijn de hotelhouder, zijn vrouw en zijn zoon in hechtenis geno men. In de nabijheid zijn in een weiland menschelijkegeraamten opgegraven. Dief stal schijnt uitsluitend de drijfveer der misdaden geweest te zijn. Vooral rijke vreemdelingen moeten in het hotel welkome gasten geweest zijn. Overgroote brand. Men meldt uit Pechlarn, in dato van 12 februari De uitgestrekte stoomhoutzagerij van Poeli- larm, de grootste van Oostenrijk en mis schien wel der geheele wereld, staan sedert dijusdag morgend totaal in brand. Deze overgroote werkhuizen werden door baron Albert von Rothschild gesticht thans zijn zij den eigendom der lirma Carl Neusehless en Ce. Men heeft uit al de naburige steden de pompiers ontboden per telegraaf. Talrijke stoomspuiten, zijn in werking. De mach tige stapelhuizeri, gevuld met gezaagde planken, voor den uitvoer bestemd, staan in lichte laaie vlam. De schade is nog niet te schatten daar j het vuur nog altijd voortwoedt. Zij moet echter alle gedacht te boven gaan. j Men schrijft de oorzaak der ramp aan 1 kwaadwilligheid toe. i 20 jarige moordenaar. DeSOjarige mandenmaker Joseph Buckrens, te Thon- 1 berg, pleegde op T einde van verleden 1 jaar, nabij het dorp Sclileireuth, een gru- welijken moord op een 8jarige knaapje, dal eene koei in eene weide bewaakte. De jonge misdadiger wist onvoorziens het kind te naderen en sneed hel letterlijk het hoofd van hel lijf. De oorzaak der misdaad was het stelen der koei, welke J hij dan later zou verkoopen. Buckrens werd verleden zaterdag door het gerechtshof van Coburg ter dood ver oordeeld. Eene schoone daad. Bij een fabri- kantte Aken trad in T begin der verleden week een katholieke geestelijke binnen, j welke aan den verbaasden nijveraar eene i som van 5000 mark, in bankbriefjes, ter hand stelde. Deze waren hem dooreeneu 1 berouwhebbenden zondaar afgegeven,om te overhandigen aan den fabriekant, wien ze rechtmatig teebehoorden. Verdere verklaringan gaf de priester j niet en vertrok, zonder niet eens zijn naam gezegd te hebben. Ongelooflijk. De volgende onge- J looflijke gebeurtenis wordt door de Rhein. Merkur meêgedeeld Eene kindermeid, te Keulen, was door den meester des huizes, wegens kwaton- gerij in haren dienst opgezegd geworden, i De meesteres was echter voor de meid zoo bevreesd dat zij zich, den dag dat de meid moest vertrekken, met hare kin- deren op eene kamer opsloot. Alvorens hel huis te verlaten kwam de meid nog eens boven en smeekte om, als eene leste gunst, liet jongste kind nog eens te mogen omhelzen. Daar demoeder bewogen werd eu het kind, de stem der meid herkennende, begon te weenen, stemde de vrouw toe. Doch nauwelijks had liet monster hel kind op den arm of zij ijlde er meè den trap af, liep naar de gloeiende kachel en drukte de beide handen van het kind daartegen. Nu wilde zij ook het gezicht van het arme wicht legen de kachel hou den, toen de moeder haar met boven- menschelijke kracht het kind ontrukte. Terwijl de vrouw zich met liet deerlijk veibrande kind bezig hield, wisl de meid de vlucht te nemen. Men heeft haar nog niet teruggevonden. 7 uren 's morgens tot 7 uren 's avonds en Zondag 27 Februari van 's middags tot 7 uren 's avonds. Art. 2. Hel is verboden aan de maskers gebruik te maken van alle soorten van wapens, als vuurroeren, pistolen, sabels, degens, slok ken, blazen, spuiten, poeder, zemelzakken of andere dergelijken, waardoor zij anderen zouden kunnen hinderen van zich te vermom men met onbetamelijke kleederen die de zeden of de rust zouden kunnen slooren als ook met geestelijke of militaire kleederen lezen, zingen of uitdeelen van eenige schriften die de eer van anderen of de zeden zouden kunnen kwetsen iemand aan te randen of legen iemands dank in huizen te dringen. Art. 3. Hel is insgelijks verbodeu de mas kers te tergen of te belerdigen Art 4. Alle maskers of andere verkleede personen zullen zich op 't eerste aanzoek van de politie moeten begeven ten bureele der zelve, om zich aldaar te doen kennen en er de inlichtingen te geven die hun gevraagd wor den. Art. 5. 0e overtreders van de tegenwoor dige schikkingen zullen aangehouden worden en geleid naar't Burgerlijk Arresthuis alwaar men ten hunnen opzichte zulke maatregels nemen zal, als 't zal behooren, behoudens de rechterlijke vervolgingen zoo tegen hun als tegen de ouders en andere personen verant woordelijk volgens de wet, Art. fi. OpZor.dag 2d, Maandag 'li, Dijos- dag 22 en Zondag 27 Februari aanslaande, zal de altochtsklok niet geluid worden. Art 7. De Commissaris en Agenten van politie zijn gelast met de uitvoering van het tegenwoordig reglement hel welk zal aange plakt en afgekondigd worden op de gewone wijze. Gedaan en afgekondigd ten Stadhuize van Aalst, den 10 Februari 1887. De Burgemeester. (Gel VAN WAMBEKE. Vastenavond 1887. Gedurende de Vaslenavonddagen zullen er geene gemaskerde personen toegelaten wor den, ter estaminct ükn Engel, bij D. Stan- daerl, Leopoldstraat, alhier. Gceue gemaskerde personen zullen toege laten worden gedurende de Vaslenavonddagen, tor herberg Ds Oude Posterij Nieuwslraal, bij Petrus Sergeant. BERICHT. Gedurende do Vaslenavonddagen zullcr. gee ne gemaskerde personen toegelaten worden ter estaminei St-Korhus, aan de Hoofdkerk alhier. Wilt gij uwe familiezaken spoedig en goedkoop vereffend hebben, wendt u dan tot den Zaakhandelaar in dc Esplanadestraat, N° 26, te Aalst; bij gelast zich met alle schrijfwerk, hel vereffenen van nalatenschappen, hel op- slellen van akten, kontraklen en verhurin gen, aangiften van nalatenschap, verzoek en smeekschriften, liet vernieuwen van hypothekiaire inschrijvingen, den aankoop en verkoop van onroerende goederen, het besturen van goederen, het doen vau ont vangsten, het opzoeken van erfenisgerig- tigheden, enz. Als gewezen handelaars-en notarisklerk, verhoopt hij, door zijne belanglooze eu deftige handelwijze, bij het geëerd publiek op een goed klientschap te mogen reke- uitmakende den hoek der Vischmarkt en Oude Graanmarkt. Zich te bevragen bij de W* De Wil, in Het Gulden Hoofd, te Aalst. f OPENBARE VËRKOOPING VAN TE EElkE i De utaris RRECKfMT, te Aalst, zal j met gewin van palmslagen en gelagen i openbaarlijk veikoopen 5 I. 22 aren 22 ci-nt. Land te Lede, Gloo ien Hauler, in den Haak. sectie C N* 124, 125 eu 126. In gebruik bij Benoit De Scliryvrr. 2. 11 aren 50 cent. Land gelegen alsvo- rens. sectie G N° 127b, 128b en 129b. Ingebruik bij Franciscus Pel. 5. 18 aren 40 cent. Meersch le Lede, in den Rijmeersch, sectie C N# 329. On- verpacht. 4. 40 aren 13 cent. Land te Lede, in de Boschstraat genaamd de Drooge Weide, sectie B N° 284. Ingebruik bij J. B. Abbeloos. 5. 20 aren 40 cent. Land te Lede; op den Kleinen Kauler, sectic B N°158b. Ingebruik bij Joannes De Cremer. 6. 7 aren 89 cent. Land le Lede, op den Grooten Kauler, sectie C N° 390. Inge bruik bij Constant Smekens. ZITDAGEN Woensdag 16 Februari en 2 Meert 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter afspan ning «De halve Maan» bewoond bij den heer Charles Saey, te Lede, Dorp. VENDIT1E VAN te Meire, wijk Broeck. De Notaris EKMAN te Erpe, zal namens en ten hoeve van Jufvrouw Melanie Van den Brulle te Meire, wijk Broeck, op Donderdag 2t Fe bruari 4887, om 1 uur nanoon, openbaarlijk verkoopen Eene hoeveelheid bouwmaterialen zooals Eiken en andere Balken, Pannen, Rebben, Ke pers, Latten, Schuurpoorten, Deuren, eene groote hoeveelheid oud Strooi enz. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van 2 nieuwe te Aalst-Mijlbeke. llowrsclschcbnan. De Notaris Eeman lu Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gela gen, in hel openbaar verkoopen Eei-ste koop Een lieuw gebouwd huis met vit rein, zijnde een winkel, herberg en BROODBAKKERIJ met lochting en meersch, ge slaan en gelegen ie Aalst Mijlbeke, aan de Moorselsehebaan, groot 8 aren, palende ten oosle jufvrouw Podevyn, ten zuide dc rede en daarover Joseph De Quick, ten weste de vol gende koop en ten noorde de Moorselsehebaan. Bewond en gebruikt bij den eigenaar heer Joannes-Baptist De Pauw. Tweede koop. Een woonhuis, gestaan ea gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan de Moorselsehe baan, groot 2 aren, palende te oosle en ten zuide koop een, ten weste de erven van Mijn heer Borreman en ten noorde de Moorselsehe baan. Bewoond en gebruikt door den heer Casimir Van de Peire. ZITDAGEN Instel, Maandag 14 Fpbruari im Verblijf, Maaüdag 28 reüruan l881- Telkens om 4 ure van den avond, ter herberg DE WINDMOLEN, gehouden door den heer Joannes-Baptist De Pauw, te Aalst-Mijlbeke Moorselsehebaan. To huron Schoon Belegen en ge- AC II UI CI1 - ricfllijk Huis met koets poort magazijn en hof, verscheiden boven en beneden plaatsen, gestaan aan de Molenstraat poort nabij het Slachthuis te Aalstzijnde een goed gekalandeerde kruideniers-winkel ook dienstig voor alle andere bedrijven thans be woond door Mijnheer isidore De Broyn zich te bevragen bij den eigenaar Edmond Rumbaut- Mertens koopman aan de Vaart alhier. SPANJE. Guur weer. Sedert verleden donder dag is over gansch Spanje het weêr bui tengewoon koud en guur geworden. Menigvuldige sneeuw is gevallen op de Balearische eilanden en op de kust der Middelandsche zee, van Catolonië tot aan Valencia. Tusschen Castellon en Tarra gona was het verkeer der treinen totaal gestemd. Ook in de stralen van Barcelona was het verkeer van tramways en rijtuigen ten gevolge van den sneeuw onderbro ken. In het noorden van Spanje was de sneeuwstorm bet hevigst, de dienst van spoorwegen en telegrafen lag totaal stil. Donderdag nacht was de thermometer te Madrid 8° onder 0. Nog nooit ondervondl men zulke kou in Spanje. Gemeentebestuur van Aalst. De Burgemeester der stad Aalst. Gezien de wel van 30 Juni 1842 en de wet van 16 en 24 Augusli 1790 eu verdore regle menten van politie, heefl goedgevonden de volgende maatregels vasltestellen nopens de vaslenavonddagen van 1887 Art 1. Het is toegelaten zich binnen deze stad te maskeren 7,ondag2u Februari aanstaan de, van den middag tol 7 uren 's avonds, Maandag en Dijnsdag 21 en 22 Februari van nieuwe Tilburij zich te bevragen bij M Frans De Holle, Concor dia Soltegem. VENDITIE VAN te Aalst-Mljlbelie. In het kasteel van Overham. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal op Woensdag 25 Februari 1887, (Assche Woensdag) om 4 uur namiddag, namens M' Baron Paul Bethune senator en grondeigenaar, le Aalst, in bet beluik, van zijn kasteel, te Aalst-Mijlbeke, (Bras selschensleenweg) openbaarlijk verkoo pen A. 50 koopen eiken- en kastaniën Schaarhout, dienstig voor banden en dek- roeieu. 20 koopen Lariksen, 6 koopen kleine Olmen, wel geschikt voor bouwgerief, en 57 koopen eiken- en kanada Snooihout. B. En 15 extra schoon Olmen van 2 tot 2 1/2 meiers omtrek. Men zal vergaderen ter herberg, Het klein Kasïkel, bij juffrouw We Kiekens. Provinlle Oo?t-Ylaandereu. OPENBARE AANBESTEDING en levering van materialen, uitte voeren aan de Buurtwegen dragende de nummers 5, 6, 9, 41, 12, 18, 3*2, 39, 47, 51 en 52,op eeno leng te van 5200 meiers en 3 breedte. Het College van Burgemeester on schepenen der gemeente Denderhautem, maakt bekend, dat gelijkvormig aan de beraadslaging van den Gemeenteraad in date 10 December I88»i, be hoorlijk goedgekeurd er op 24 FEP.KUAR! 1887, om twee ure namiddag, ten Gemeente- huize alhier, zal overgegaan worden tot de toewijzing op afbod en bij middel van omslo- tene aanbiedings-biljetten, der werken hierbo- zen aangeduid en waarvan den begroolings- slaal stijgt ter som van fr. 14,700, De aanbiedings-biljetten op zegel, zullen moeten behelzen Is De naam, voornamen, be roep en woonplaats des ondernemers 2* Verbintenis van de aangehaalde werken uit le voeren cp den voet van den begrootings slaat, mits eene som uil le drukken in volle letters 3* Aanwijzing van een persoon, dienende voor borg, welke al de voorwaarden bezit vermeld bij bel artikel 2018 van het Burgelijk Wet boek. De aanbiedings-biljetten zullen ontvangen worden tol 20 Februari 1887, degenen nog- tlians, welke op voorband niet zouden toege komen, zijn zullen mogen nedergelegd worden op hel Bureel tot het oogenblik bepaald voor de opening der aanbiedings-biljetten. Voor nadere inlichtingen, kunnen de onder nemers kennis nemen van den begroolings- slaat, van bet kohier vau lasten, van de plaas. en andere daartoe betrekkelijke stukken, be rustende op bet Gemeente-Secretariaat alhier. Denderhautem, 1 Februari 1887 DOOR HET COLLEGE De Sekretaris, De Burgemeester, C.-L. R0ELANDT. A.-F. UYTTENHOVE. ifiuibert Wad Holle, Gareei-Zadar- en. Riemmakcr laat aan hel geëerd publiek welen als dal hij vao woonst veranderd is. Molen straat N° 36, sedert I Februari 1887. Hij beveelt zich aan de gunst van eeuieder.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3