ment een ontwerp voorgelegd om den invoer, namaak en verkoop van die boter, in liet Vereenigd-Koninkrijk, te regelen. Volgens art. 3 van dit wetsontwerp moet elk vaatje met margarine of oleo- margerine; door den maker of verkooper met duidelijke en blijvende letters, van ten minste éénen duim lang, gestempeld zijn met bovengemelde woorden, Wie deze bepaling overtreedt, wordt voor den eersten keer gestraft met eene boete van ten boogste 20 p. st. of 500 fr bij herhaling 50 p. st. of 1250 fr. ot één maand gevangenis en bij elke volgende overtreding zes maanden. De kunstboterfabrieken zijn onderwor pen aan het toezicht in de Sale of Food and Drugs art, en wie er zich aan onttrekt heeft 5 pond (100 fr.) boete daags. Alle fabriekanten en handelaars moeten op hunne facturen den aard der koopwa ren aangeven, op pene van 100 p. st. of 2500 fr. boete, terwijl zij het verhaal verliezen op de koopers van niet of wel valscli gefaktureerde waar. Wat nu den kleinhandel betreft, art. 6 bepaalt, dat zij ieder keer aan hunne ka lanten moeten zeggen dat de verkochte waar margarine ofoleo - margarineis, op straf van 10 p. st. of 250 fr. boete, en verder een maand gevangenis. Aanbren gers krijgen de helft der boete als er veroor deeling opvolgt. Bij het verzenden moet den waren aard der artikels worden aangegeven, en naar waarheid ingeschreven door expediteurs of verzenders. Hierop staat 10 sh. boete per vaatje. Al de goederen in transit zul len door de douaniers mogen onderzocht worden. De bepalingen van dit wetsontwerp zijn streng zij maken het verzenden onder den titel van butterine een woord dat vele menschen misleid onmogelijk doch de eerlijke handelaar, die inderdaad margarine of oleo-margarine wil verkoo- pen en niet anders, zal er niets tegen hebben. Zij die aan de menschen vervalschte waar in de hand stoppen, verdienen ge straft te worden, Men ziet in alle geval, door dit wetsontwerp, dat men in Enge land genegen is om alle vervalsching der boter te keer te gaan. Volgens De Dendergalmers hebben de liberalen geen gemeens met de socialis ten. Wie 't gelooven wil, kan het, maar het komt ons heel zonderling voor dat libe ralen en socialisten overal verbroederen en zich onderlinge hulp en bijstand ver- leenen. Hier te Aalst, schrijft Vooruit, zullen socialisten en liberalen samenspannen om met de aanstaande gemeentekiezin- gen de katholieken uit 't stadhuis te ver drijven en in afwachting spannen zekere liberalen alle hunne krachten in om de broodbakkerij der socialisten te doen draaien en aldus de andere bakkers der stad te niet te doen. Dat feit kan nimmer geloochend wor den. Te St-Amandsberg openen de liberalen eene onzijdige school, of beter gezegd, eene liberale school de socialisten trek ken er naar toe en verklaren daar plech- tiglijk Liberalen, geeft ons de hand, wij zijn metu, omdat gij den cathechis- mus in de school niet laat onderwijzen. Te Brugge gingen een paar weken ge leden de gentsche socialisten met de brugsche liberalen verbroedereu in 't lokaal van den liberalen vlaamschen bond Te Mechelen vergaderen liberalen en socialisten in 't zelfde lokaal en zijn zelfs aangespannen met de liberale bekwaam heidskiezers. En de liberale en socialisten hebben dus met elkander geen gemeens De Dendergalm heeft, schrijft hij, het ontwerp van het nieuw beirruiming- stelsel afgekeurd.. Goed, laat ons dat nu maar aannemen... Maar waarom er dan bijna wekelijks op aangedrongen, dat het Stadsbestuur dit nieuw stelsel, in 't be lang der openbare gezondheid niet te gauw kan invoege bréngen Wel that is the question, zegt de engelschman en die kwestie is dood een voudig. Zekere liberale opperhoofden, stich ters van den Dendergalm, hebben ge dacht dat de afschaffiing van een oud gebruik, misnoegdheid bij zekere kiezers zou verwekken, en zie deze misnoegden zou men trachten te winnen, met zich in den schijn te verzetten tegen de invoe ring van eenen maatregel dien door de groote meerderheid der liberalen in hel belang der openbare gezondheid zeer betracht wordt. N.Jefke had dus heel rapzijn plangetrok- ken. Evenals de schrandere Agamemnon, opperbevelhebber van 'l leger der Grie ken bij de belegering der stad Troyen, zou hij op zijne beurt de belegering van ons stadhuis wagen. Doch in plaats van een reusachtig houten paard, zou hij zich met zijne Ajaxkens, Nestorkens en Ulys- seskens in eenen beirbak verscholen hou den om des te gemakkelijker storm te kunnen loopen. Nu. naar 'tschijnt, zou men gedwongen door de omstandigheden dit plan laten varen en blijft het te beslissen of men, nu zelfs dat men van de medewerking der socialisten is verzekerd, zal durven te velde trekken. Wij hopen dat Jefke Aga memnon van zijn plan niet zal afzien, 't ware immers jammer voor ons men kan niet meer... Denkt eens dat aan ons, katholieken.de gelegenheid zou ontnomen wezen van na den kiesstrijd op 't graf der gesneuvelde liberalen het volgende dicht te mogen plaatsen De hoop alleen van allen dezen. Was maar gesteund op een' dommen (trek Zij mogen thans in vrede wezen En lang rusten in dien vuilen drek Volkskamer. Eene belang rijke zitting zou gister gehouden worden, immers M. Frère zou het ministerie on dervragen over de forten der Maasvallei. Al de tribunen waren met nieuwsgieri gen bezet. M. Beernaert kondigde voor eerst aan dat het dienstjaar 1886 met een boni sluit en dat het voor 1887 nog beter wezen zal. De rechterzijde toonde zich verheugd en de liberalen zwegen. Dan trad M. Frère op. Volgens hem zijn de versterkingen der Maasvallei er niet noodig lu omdat men er in 1859 niet heeft van gewild2° omdat generaal Brialmont er roeger ook niet van wilde; 3° omdat minister Gladstone eens eene redevoering uitsprak waarin hij ver klaarde dat Engeland, bij eerewoord, verbonden is de onzijdigheid van Belgie te doen eerbiedigen; 4° omdat noch Duitschland, noch Frankrijk er belang bij hebben over onze grenzen te komeu en dat in alle geval Luik buiten den doortochlweg der legers is gelegen, enz. M. Frère zal heden woensdag zijne redevoering voortzetten. Burgerwacht.De luitenant- Kolonel der Burgerwacht alhier komt aan 't Collegie van Burgemeester en Schepe nen eene lijst toe te sturen, behelzende de namen van ongeveer 70 inwoners onzer Stad, welke, volgens hem, lot den werkenden dienst der Burgerwacht moe ten geroepen worden, in andere woor den, die in staat zijn 't geweer op te nemen en zich op eigene kosten de uit rusting te verschaffen. Wij zouden dit feit, onbemerkt laten voorbij gaan, ware het niet dat zekere liberale liefhebbers sedert lang de poli tiek in de Burgerwacht hebben vermengd en altijd van deze en gene aanwijzing lot den werkenden dienst gebruik maken om de personen die er het voorwerp van zijn, uit kiesberekeningen, tegen het Stadsbestuur aan te hitsen en aldus van vrienden vijanden te maken Dus alwie tot hiertoe van den werken den dienst is onslagen geweest en er kortelings zal toegeroepen zijn, moet het niet anders toeschrijven dan aan de omstandigheid dat zijn naam op de lijst door den heer luitenant-Kolonel aan 't Schepenen-College voorgelegd, duide lijk voorkomt. Men zegge het voorts. Schijtechieiing der Bur- gerwaeht. In zijne jongste zit ting heeft onze Gemeenteraad een regle ment gestemd waarbij eene Commissie wordt aangesteld gelast met het hooge bestuur van het lokaal der Schijfschieting van de Burgerwacht. Deze Commissie is thans samengesteld uit de heeren Victor Blondiau, Voorzitter, Leclercq Hip., Lie- baut Camiel, De Coen Alfred en Leleu Aimé. Deze maatregel is genomen geworden om voortaan alle moeielijkheden te voor komen gelijk deze onlangs voorgevallen. De alleenheerschappij van zekere libe rale liefhebbers is dus ten einde. BOEKBEOORDEELING. Gedachtenis van Oostacker. Bedevaart naar O. L. V. van LOURDES in Vlaanderen, door P. Antonius Denis, S. J, uit het fransch vertaald door 11. Waelkens, S. J. Prijs fr. 1-00 Desclée, De Brouwer en C'c, Brugge. Met vreugde zullen de ijverige dienaars van O. L. V. van Oostacker de verschij ning dezer vlaamsche uitgave begroeten. Na in korte trekken de verschijningen van Lourdes en den oorsprong der bede vaart te Oostacker te hebben herinnerd, verhaalt de schrijver op eenvoudige maar treffende wijze de menigvuldige weldaden die de Onbevlekt Ontvangene Maagd met zulke milde hand in het geliefd heiligdom aan hare lijdende kinderen uitdeelt. Talrijk waren de wonderbare genezin gen door Maria bewerkt, sinds de ver schijning van het gunstig bekend werk van den Eervv. Heer Sgheerunck talrijk bijgevolg de dankbare zielen die verlang den hunne verkregene weldaden, om slachtig en Maria ter eere, beschreven te zien. Aan hun rechtmatig verlangen is nu voldaan. Dan niet alleen de bevoorrechte kin deren der Moeder-Maagd, ook zij die Maria vereeren of te Ooctacker bezoeken, zullen in dit boekje een degelijk voedsel hunner godsvrucht vinden. Tol dat doel immers heeft de vertaler bij de geestelijke en lichaamlijke gunsten, gemeend te moeten voegen de gebeden en gezangen die de bedevaartgangers zoo gaarne aan den voet van O. L. Vrouw opzeggen en zingen. De boekdrukkerij van de HH. Desclee, De Brouwer en Cieis te algemeen beroemd om hier nog te bekennen dat er niets gespaard is om deze uitgave hetzij door uitvoering, hetzij door den lagen prijs, een gunstig onthaal te verzekeren. Met het grootste genoegen dan ook, bevelen wij de Gedachtenis van Oost ackeraan r'e aandacht der ware ijveraars i'an de machtige Koningin des Hemels. V. D. P. KONINKLIJKE BESLUITEN. Zijn benoemd M. Cobbaert, tot burge meester te Idderghem MM. Van Iper, lot burgemeester en Buyse tot schepene te Velsique-Ruddershove. RECHTERLIJKE KRONIJK. De advokaat Stoequan die door het assiseniiof werd vrijgesproken, is door die vrijspraak nog niet geheel wil ge- wasschen. Hij zal nu nog dooi' de boet straffelijke rechtbank vervolgd worden, voor het verspreiden van /edelooze prin ten. Deze zijn namelijk de sterkwater- platen welke de boeken voor welker uilgaaf hij vervolgd werd, ver (1) sierden. Vrijdag zijn de twee Duiischers, die over eenige weken als de dieven van den posttrein aanzien werden, voor de recht bank van Brussel verschenen. De groote geldsommen, in hun bezit gevonden, kwamen voort van afiruggela- rijen en diefstallen, gepleegd iu verschil lendesteden van Duitschland. Zij werden voorliet draden van vnlsche namen veroordeeld lot 5 maanden ge vangenis Na deze straf te hebben uitgedaan, zul len zij aan 't duitsch gerecht uitgeleverd worden. De parketten van Coburg. Maag deburg. Stettin en Erlanger, bebben die uitlevering gevraagd. stêrfgevalT Maandag middag is Mgr. Jacobini, staats-sekretaris van den H. Stoel, na eene pijnlijke ziekte overleden. Mgr. Ludovico Jacobini werd geboren te Albano, den 6 januari 1852. in 1862 benoemde Z. II. Pius IX kern tot buis- prelaat en kortén tijd later tot sekretaris der Propaganda Fide, in de nfdeeling die het toezicht houdt over de geestelijke zaken in het Oosten. In 1874 werd Mgr. Jacobini pauselijke riuncius te Weeneu, een post dien bij tot ui October 1880 be kleedde, om kardinaal Nina als Staatsse- kretiii is op te volgen. Deze post heeft bij tol zijne dood behouden. Hij was in 1879 lot den rang van kardinaal verbeven. Kardinaal Jacobini vervulde ook het ambt van bestuurder der goederen van den II. Stoel, en was prefekt der laure- taansclie Congregatie. Dij was een der verliclitste staatkundigen van onzen tijd. Zijn lesto werk was de nota aan den pauselijken nuncius te Muncben, aan gaande de houding van het centrum te genover hel septenaat. ALLERHANDE NIEUWS. WerAmanski'ing. Zondag zal Z. H. Mgr Lambreelit de YTerkmans- kring, alhier onlangs geopend, inhuldi gen. Z. H. zal te dezer gelegenheid eene voordracht houden. De lieeren leden van den Kring De Vriendschap en van den a Werkmans kring znUen alleen toegelaten worden. Begin om 6 ure slipt. Men wordt ver zocht. een kwaartier uurs op voorhand aanwezig te zijn. Dijnsdag rond eeri uur namiddag, leidde «te zoon de wed. Felix De Wolf, moienaresse en landbouwster, Geeiards- bergsche steenweg alhier, vergezeld van eenen werkman, een jongen os naar 't slachthuis, alwaar bij moest geleverd worden voor rekening van den heer Jozef Van de Maele Quintyn, vleeschliouwer alhier. Reeds van op den Geerardsberg- schen steenweg toonde 't osje zich onge willig, doch weldra kon men den weg voortzetten. Zonder ongeval trok men de twee Zoutstraten door en de merkt over. Aan T begin der Molenstraat begon het osje wéér, gelijk men hier te Aalst zegt, op zijnen poot te spelen. Onmoge lijk was het aan de mannen het te bedwin gen liet sprong, links en recht en ver brijzelde verscheidene glazen in de ven sters van 5 winkels. Het waren meest al glazen van kleine waarde en 't mal heur was nog zoo groot niet, had het osje niet eindelijk een der spiegelglazen ingestooten van den heer E. Steleman pasteibakker De stoot was geweldig het spiegelglas en alle de uitgestalde artikelen vlogen door een. In den winkel en op de straat lag een men gelmoes van verbrijzeld glas, konfiluren, peperkoek, pasleien, suikergoed, choco lade, opgelegde tomaten, enz., enz. Gelukkiglijk dat de dochter des buizes, juffer Marie, de deur bij lijds had kunnen sluiten, want wellicht ware het beest bin nen gesprongen en dan zou men wellicht grootere malheuren kunnen te betreuren gehad hebben. Gelijk wij liet hooger zeggen juffer Marie Steleman was in den winkel en hare moeder bevond zich in de plaats daarneven. Men stelle zich in de plaats vau deze beide vrouwen om te oordeelen welken oogenblik van angst zij te onder slaan hebben gehad. De lieer Steleman bevond zich in zijne bakkerij. Men beeft eindelijk het osje geblind doekt en zoo heeft men zonder verdere on gevallen het slachthuis kunnen bereiken. De schade wordt berekend op 160 franks. Solo-slim. Gister dijnsdag avond beeft de lieer Louis Renneboog veearts alhier, ter Estaminet De Beien- korf eenen solo-slim gespeeld. (Medegedeeld.) IVinove. Drij jongelingen ver brand. Een verschrikkelijk ongeluk is alhier Zondag jl. voorgevallen. Drij jon gelingen hadden zich vermomd en hunne kleederen met zwingel kalotten behan gen. In eene herberg wilden zij hunne maskers wat droogen, doch een van ben naderde te nabij de gloeiende kachel en geraakte in brand. Zijne gezellen wilden het vuur uitdooven doch geraakten op hunne beurt in brand. De drij ongeluk- kigen geleken weldra aan vlammende fakkels. Toen men er in gelukte het vuur uit te doeeen, bestatigde men dat zij alle drij zeer ernstige brandwonden hadden bekomen. Het vel hing op verscheidene plaatsen van liet vleescb en verschrik kelijke bloedende wonden vertoonden zich. De eerste zorgen werden hen toege dierif^door de geneesheeren Scliulyser en De Mont. welke de drij slachtoffers in hun eigen rijtuig naar de ouderlijke woning deden voeren. Men kan denken met welke ontroering de ouders deze schrikkelijke Jobsmare hebben vernomen. Twee der jongelingen verkeeren iu hoogst beden kei ij ken; toe stand en er büjft voo'1 hen weinig hoop op herstelling over. X. De brusselsche socialisten hebben inliet Volkshuis eene meeling gehouden, waarin aan de lotelingen, die binnen kort zullen ingelijfd worden, vooral op het hart gedrukt werd, de socialistische grondbeginsels in het leger voort te plan ten. Hoe is T mogelijk, vraagt de Gazelle dat de zieken, die in het St-Jans-gasthuis verpleegd worden, zich kunnen bedrin ken Het volgende feit bevestigt dal dit zoo is. Een zieke klaagde dat men hem zijnen geldbeugel ontstolen had. Toen de policie kwam om een onderzoek in te stellen, was de man zoo dronken en le verde zooveel spel, dat men verplicht was hem het dwangbuis aan te trekken. Er gaal te Brussel een katholieke werkmanskriiig gesticht worden voor doel hebbende, den voortgang der soci alistische grondbeginselen te bestrijden. Aan het hoofd vau dit werk slaan de graaf Ëug. de Robiano, de cerw. h. Jacobs deken, de graaf H. van Ursel en andere personen van aanzien. Een eerste in- schrijv ingslijst bracht 4652 fr. op. Eene voorbeeldige moeder werd dezer dagen door de brusselsche policie aangehouden. Zij zond eiken morgend hare kinderen uit, om ie gaan stelen en deze. gehoorzaam aan dit bevel, lieten aan uilstallingen van winkels, op pak wa gens, enz., niets liggen dan hetgeen te lieet of te zwaar was. Kwamen de kinde ren 's avonds met leege handen thuis, dan werden zij duchtig afgeranseld. Had den zij goede zaken gedaan, dan sprak de lieve moeder de jeiieverflesch aan. Een grappenmaker heeft dezer dagen eene dame uit de hooge wereld den schrik op hel lijf gejaagd. .Mevrouw de Z. had op een feest gezegd dat zij fier zou zijn, indien haar man (die officier der burger wacht is) geroepen wérd om in geval van oorlog hei vaderland te verdedigen. Daags nadien vond zij eenen brief met liet opschrif Hoogdringend en waarin be volen werd namens den staf der burger wacht van Brussel, tegen 4 uren 's namid dags aan de Luxemburger statie bijeen te komen, om oemiddelijk naar Avion te vertrekken waar elk man 60 kardoezen zou ontvangen. Op betzelfde oogenblik zonk den moed van mevrouw in haren schoen. Met rood geweende oogen liep zij naar eene vriendin, die ook met eenen officier der burgerwacht getrouwd is. De oorlog was uitgebersten en haar Emiel moest vertrekken Hare klacht werd met een luid gelach beantwoord, daar zij juist aangeland was, bij degenen, die haar de grap hadden gebakken. Men weel dat de algemeene raad der werkerspartij Alfred Defuisseaux over boord heeft geworpen. Oin zich te wreken zal hij nu een dagblad stichten, dat aan Le Peuple den loef moet afsteken. Ook zal hij een weekblad stichten. Een dezer uitgaven zal getiteld zijn Le Com bat.Ten gevolge van pogingen, door ver schillende afgeveerdigden bijbel fransche ministerie aangewend, is het besluit, waardoor het aan Defuisseaux verboden Was,/in de noorderdepartementen te ver blijven, opgeheven. Hij zal zich dan te Rijsel of te Valencijn vestigen, en van daar zijne uitgaven besturen. Een nieuw onderzoek is ingesteld ten laste van Kleykens, betreffende dief stallen, die reeds vroeger door hem ge pleegd werden. In 1881 namelijk woonde hij te Laken, naast de echtgenooten B., bij welke op dit tijdstip een belangrijken diefstal werd gepleegd. Het blijkt nu uil bet onderzoek, dat verscheidene voor werpen, in de woning van Kleykens ge vonden, van dezen diefstal voorkomstig zijn. De diefstal van 100.000 franks was dus zijn proefstuk niet. De policie heeft hem nog niet terug gevonden. Een oor her stellingDe lezer zal misschien meenen hier eene drukfout te lezen, en denken dat wij willen zeggen, eerherstelling. Neen. er is wel degelijk spraak van een oor. Ziehier liet geval Zaterdag morgend kwam een jongeling, als dienstknecht gekleed in liet Sl-Jans- gaslhuis, te Brussel, met een bloedend oor in de band. Hij vroeg of die zou kun nen terug op hare plaats gezet worden. Een oogslag van de geneesheeren was voldoende om te zien dat bet zijn eigen oor was, dat hij bij zicli droeg. Een peerd, dat hij aan 't verbinden was, zou hem zijn oor met een enkelen beet ontnomen hebben. De dokter Warnols vewarmde bet li chaamsdeel in sublimaat en gelukte er in, liet terug aan het hoofd van den lijder te zetten. De bewerking gelukte uitmuntend. De man kon met tweeooren terugkeeren, ofschoon het eene wel wat van zijne lengte zal verloren hebben. Misdaad in Verrewinckel. Verleden zaïerdag is er eene misdaad gepleegd op het gehucht Verrewinckel, nabij Rhode- St-Genése, (Brussel) beeft plaats gehad. Twee houthakkers, L. Dobbeleer en J. B. Delooi' hadden tot drie uren 's mor- gends in de herberg gezeten. De leste droeg de bijl bij zich, die hij gebruikt voor zijn dagelijks werk. In 't uitgaan kregen de twee mannen twist en in eenen aanval van woede bracht Deloor zijnen makker een slag toe die dezen deed neêrstorten, De moordenaar nam de vlucht eu ont moette eenen veldwachter aan welken hij zegde Ik heb daar iemand mijne bijl laten kussen. De veldwachter, niet wetende wat hij daarmee wilde zeggen, liet hem vertrek ken. De toestand van Dedobbeleer is wanho pig. De moordenaar is nog niet terug ge vonden. {Nadere bijzonderheden.) Men kondigt de dood aan van De Dob- belaer, zoon van den burgemeester van Rhode-St. Genèse, die zaterdag morgend door den houthakker De Lour zoo vree- selijk gewond werd. De plaats, waar de misdaad gepleegd werd, is niet ver verwijderd van die waar verleden winter de vrouw Chan- traine op zulke wreedaardige wijze om liet leven werd gebracht. Zaterdag heeft men De Loor in de Hoogstraat te Brussel gezien, met zijne bijl op den schouder. Ziellier, volgens het verhaal van den Courtier de Bruxelles hoe het moordloo- neel moet hebben plaats gehad Louis De Dobbelaer, voor wiens reke ning De Loor werkte, bad met dezen leste den vrijdag avond in eene herberg te verrewinkel gezeten. Rond drie ure 's morgends gal De Dob belaar bet inzicht te kermen, naar buis te gaan. De Loor vergezelde hem, maar daar de eerste nog omtrent anderhalf uur van zijne woning verweiderd was, gaf hij het inzicht le kermen, een zijner werklié, die in de nabijheid woont, te wekken, en daar bet overige van den nacht door te brengen. De Loor deed zijnen meester opmer ken, dat hij niet ongerust hoefde te zijn naar hij hem vergezelde. De Dobbelaer bleef echter bij zijn voornemen en De Loor, gestoord door dit teeken van wan trouwen, viel in grofheden uit. Aan de deur van de woning des werk- mans gekomen, en terwijl De Dobbelaer op de deur klopte, zwaaide De Loor eens klaps zijne bijl boven liet hoofd van zijnen meester en liet die met geweld op zijnen schouder ueêrvallen. Een tweede slag verbrijzelde zijn hoofd en de jongeling rolde in de gracht naast den weg. Op dit oogenblik kwam de werkman die men gewekt bad, de deur openen en eer hij kon gissen wat er gebeurd was, hoorde bij De Loor roepen Ziet ge deze bijl bier Welnu, die heb ik door iemand laten kussen Vaarwel nu gij zult mij nooit meer weerzien Hierop vluchtte hij. De werkman haastte zich om den onge lukkige uil de gracht te halen en in zijn huisje te brengen, waar hij weldra lot het bewustzijn kwam. Het parket werd verwittigd en zaterdag namindag werd er ter plaatse een rech terlijk onderzoek ingesteld. De moordenaar heeft den naam, niet wel bij zijn verstand te zijn doch hij weet zeer goed wat hij doet. Op zijne vluciil heeft hij ook nog eenen bochwachter ontmoet, aan welken hij insgelijks zegde zijne bijl door iemand te hebben laten kussen. De Loor laat eene vrouw en jonge kin deren na met welke hij echter niet woon de. Hij is 55 jaar oud. Het slachtoffer telt er 51. De Loor heeft veel geld op zijne vlucht meégenomen, voortkomende van eene partij bout, die hij verkocht had. AANHOUDING VAN DEN MOORDENAAR. Zooals wij hooger zegden, was 0e Loor za terdag naar Brussel gegaaD, waar hij van de eene herberg in de andere loopend, zich erg dronken maakte. Maandag morgend was hij in eene herberg van den Grooten Zavel, en venelde daar dat hij door eenen man aangevallen was en dezen ge dood had. De policie werd verwilligd.Deze begon hare opzoekingen, loen de officier Tayaert, rond 4 uur 's middags eon man, als houthakker ge kleed, in zijn bureel zag komeu, om zich ge vangen te geven. Het was De Loor. Hij scheen hoegenaamd niei dronken. Hjj vertelde dat hij op den weg van Verrewinckel [wee peisonen onimoet had, die hem aanvielen fcen hunner zou hem een vuistslag hebben toe gebracht en De Loor, om zich te verdedigen, zou hem met eenen bijlslag gedood hebben. Op zijne aanduidingen vond men iu eene herberg der Goudstraat bet werktuig, dat ge diend had om den moord te plegen. Onnoodig te zeggen dal De Loor dadelijk naar de gevangenis werd gevoerd. Zonderlinge omstandigheid De Loor werd in de gevangenis geboren Er schijnt te Gent ruzie in het huis houden der socialisten te zijn. De citoyens Anseele en Van Beveren betwisten elkan der den eersten rang. De een wil zijne plaats behouden, de andere wil die ver overen. Verschrikkelijk ongeluk. Zaterdag morgend, ten 7 ure, had er in de groote suikerraffiiieerdeiij van de gebroeders Meeus, Gentschestraat te Antwerpen, een verschrikkelijk ongeluk plaats Vier werklié arbeidden in den put, die tot ontlasting van den stoom dient, toen onverwacht, door het springen eener buis, de on^elukkigen door den stoom werden getroffen. Deze asemden den gloeienden sloom op, die bun inwendig erge brandwonden toebracht. De vier werklié werden op afgrijselijke manier verbrand en onmiddelijk naar het Sinte-Elisabethgasthuis gebracht. De po licie en liet parket werden verwittigd. Ten bal! 9 ure kwamen de prokureur des koiiings, de onderzoeksrechter, dezes griffier, vergezeld van den policie-kom- missaris, M. De Vos, in het gasthuis, ten einde tot bet onderzoek over te gaan. De magistraten begaven zich ten half 10 ure naar de suikerraffineerderij. Twee der werklié verkeeren in doods gevaar een dezer is vader van 7 kinde ren. De twee anderen bevinden zicli •insgelijks in een jammerlijken toestand. Ziehier de rameu der slachtoffers Petrus Brogeinan, 58 jaar, geboren te Waasmuster en wonende te Deurne. Amandus van de Weyer, 50 jaar, wo nende te Berchem.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2