Bij Uitscheiding. Te huren. PARTIJ ZAAILAND HOPPESTAI4EN KAXADABOOMEX, Jaartijksche Venditie, vkvditïï: PERCEEL LA\Ü, HUISMEUBELEN, Behuisde HOFSTEDE en van een perceel Land, Meubelaire Venditie. Lodewijk Bouavenlure, 50 jaar, gebo ren te Alveringeri, wonende Greinstraat Alie drie gehuwd. Jaak Van Bessem, 26 jaar. geboren te Kryrien, wonende Lange Elsenstraat, 1, ongehuwd. De ontploffing had plaats in de ma- chienkamer. Ramp te Marchienne. f2 nieuwe slachtoffers. liet gel al slachtoffers is veel grooter dan in het begin opgegeven was. Degenen die geinn-md werden, zijn enkel die welke in 'l begin herkend wer den. Anderen hadden zich, ondanks hunne wonden naar huis kunnen begeven of laten brengen. Het getal gekende slach toffers bedraagt in 't geheel 36. Er zijn thans 6 dooden. Drie derzelven zijn vrijdag begraven, onder een over- grooten volkstoeloop. De burgemeester en al de beambten der fabriek, woonde de treurige plechtig heid bij. In het opzoeken naar de oorzaken der ramp heeft men gezegd dat het verzakken van den grond, die zou kunnen te weeg gebracht hebben. Een briefschrijver doet opmerken dat dooreen zonderling samen treffen, het springen van het wiel plaats had, omtrent op het zeilde oogenblik waarop de aardbeving in liet zuiden ge voeld werd. Zou deze soms de verzakking hebben kunnen veroorzaken Al de werklieden van 't gesticht waren eene maand geleden, tegen ongelukken verzekerd. Slechts eene enkele premie, 80 fr., was betaald. Volgens het Journal (le Charleroi is deze stad met eene toekomende aardbe ving bedreigt. Een brief aan hel hooger bestuur roept de bijzondere aandacht iri op ilen toestand waarin sommige straten der stad verkeeren, ten gevolge van uit- gravingen in de kolenmijnen, onder de stad, een werk dat echter door bijzondere wetsbepalingen streng verboden is. Stra ten en wandelwegen maken golvingen en huizen bersten, putten droogen uit, zoodat er geen twijlel is of die toestand moet eens een noodlottig einde hebben. Zijn er nu in 't kort nog geene voor beelden genoeg geweest, om de ouders toch eenige voorzichtigheid te leeren De echtgeuooten Petrizo, te Rance, had den drie kinderen, een van 6 1/2 jaar, een van 4 jaar en een van 16 maanden alleen thuis gelaten. Na eenigen lijd werden de geburen een sterken brand- reuk gewaar. Door een noodlottig voor gevoel gedreven, snelden zij naar de kamer en vonden het bed der drie kinde ren in volle vlam staan. Alle aangewende pogingen om hen te redden, mislukten. Men denkt dat de kinderen met slekskens spelende, hunne legerstee iu brand zuilen gestoken hebben. Een ongelooflijk leit is in de ge meente Herstal voorgevallen. Een half onnoozele jongeling had zich met Vasten avond in vrouw verkleed en kwam zoo in eene herberg. Een der bezoekers, mee- nende geestig te zijn, goot petrool over de kleérrn van den gemaskerde en stak die in biand. Oogenblikkelijk stond hij geheel in eene ontzaggelijke vlam, en de ongelukkige werd door de verschrikte herbergbezoekers... aan de deur gewor pen, opdat hij het overige van 't gezel schap niet in bi and zou steken. Op de uitzinnige kreten van het slachtoffer kwa men de geburen en depolicie toegesneld, welke er slechts met de grootste moeite in gelukten, den brand te blusschen. Zooals men denken kan, werd de jonge ling in eenen erbarmelijken staat wegge bracht. De verdachten zijn aangehouden. HOLLAND. Religie-twisten. De protestanten, na sedert jaren langde katholieken vervolgd te hebben, vechten nu dapper ondereen. De leer is in zooveel sekten verdeeld, dat men ze niet meer tellen kan. Niet alleen vechten die seKten met pen en woord maar met knuppel en steen. Te Older- hoorn heeft de dominee met heel zijn gezin, de vlucht moeten nemen, terwijl zijne onwillige schapen, de vensters in sloegen en een twintigtal huizen deels afbraken. Het waren de liberale protes tamen, de fijnhaters zooals zij zeggen, die hier den duivel jagen. Hel protestan tism is met broedertwist begonnen, en eindigt met broedertwist. Troebels le Leiden. Te Amsterdam heeft het volk hel signaal gegeven van aan vallen legen de socialisten Leiden volgt en wie weet wat al baldadigheden legen deze partij nog zullen worden gepleegd. Wij keuren alle baldadigheid afmaar dit moet gezegd worden dai, hadden de socialisten het voor beeld niet gegeven. het volk met tegen hen zou opslaan. Ziehier wal men uil Leiden schrijnt aan het Rotterd. Nieuwsblad ln Leiden heeft men zaterdag avond vree- selijk buisgehouden. Tegen 10 ure trok 's vonds een heele troep volwassenen, waarbij zeer veel jongens, met eene oranjevlag, de stad door. Vooral op de hoofdmannen der so cialisten had men het voorzien, en dan op de eerste plaats op zekeren Tegelaar, die in de Zandstraal een kotfihuis houdt. Hel zou later in den avond een stug bij Waterloo (het koffi- huis van Penning le Amsterdam) worden. Terwijl de troep verder de stad doortrok, bewogen zich honderden nieuwsgierigen voor Tegclaar's woning De (roep van ruim 406 man Oranjemannen bracht voorts een bezoek aan de woningen van eenige andere socialisten waar letterlijk geen ruil heel bleef. Toen ging men wéér naar Tegelaar, den voorzitter van de afdeeling der sociaal demokralen. De policie was niet bij machte de menigte legen te hou den en te beletten, dat niet alleen al de ruiten werden gebroken, maar dat levens de gehoele inboedel kort en klein werdgcslagen. Tegelaar zelf ging op de vlucht. Etu socialist, op bel Levensdaal, ook een koffiehuishouder, onder ging hetzelfde lot. Zondag begon men op nieuw. Toen de Oranjemannen het huis van Tegelaar bewaakt zagen, gingen zij andere buizen, waar socia listen wonen, aanvallen, onder andere de her berg Dasbunjop de Langebrug. De ruilen worden korten klein geslagen, onder bel geroep van Oranje boren en hel zin gen van vaderlandsche liederen. Hri garnizoen trok uil de kszarnen en nam voo'- tiet stadhuis op de Breedslraat plaats, terwijl van daaruit nfdeelingen infanterie de stad werden ingezonden, ter voorkoming van nieuwe volksoploopen en ter bescherming van reeds vernielde en nog aangeduide huizen Detachementen huzaren doorkruisten de stad bovendien in alle richtingen en waren genoodzaakt, vanwege de groote menschen ma;sa, welke er op de been was, nu eu dan charges le maken. De groep manifestanten was eindelijk mei meer ic vinden en scheen zich ontbonden te hebben wel zag men nog enkele kleinere troepjes, ook met kleine vlaggen aan 't hoofd doch ook dit hield op, en eindelijk was ten twaalf uren Leiden lot zijn gewone rust terug gekeerd Er hebben geen aanhoudingen plaats gehad. Te Rotterdam heeft men zaterdag avond een koffiehuis willen aanvallen, waar een socialist was binnengegaan. Deze leste, werd door eene achterdeur uitgelaten, waarna de herbergier de deuren wijd openzette en met reuen verkla ren kon dal cr niemand bij hem in huis was, legen wien men vermoeden hebben kon. De man was een rondleurder met een socialistisch dagblad. Een ander zijner gezellen kwam uit de handen des volks, na ook geroepen te heb ben Oranje-Doven Het ware te wenschen dat al die beweging ophield. FRANKRIJK. AARDBEVINGEN. Menton. De korrespendent van een brusselsch blad, die hel gehucht Golfe- Juan, nabij Meulon bewoont, vergelijkt het onderaardsche gerucht dat de aard beving vergezelt, aan bet gerucht dm wagenvrachten keien zouden maken, die men over elkander uitstort. Men verbeel de zich dat onderaardsch geknetter, ver gezeld van hel gekraak en hel bersten der woningen, het schudden van den grond en de golvende beweging der aar de, oin een gedacht te hebben van den schrik die de menschen bevangen moet. Bovengemelde korresponderit begaf zich onmiddellijk naar Menton en deelt de indrukken meê aldaar door hem opge daan. Eindelijk ben ik te Menton. In de statie worden de treinen stormenderhand ingenomen door de vreemdelingen. De soldaten verrichten den ordedienst en omringende vluchtelingen. Kleine vlag gen wijzen het gedeelte der statie aan dat bouwlig is. Wanneer men de stad binnenkomt, wordt hel u waarlijk koud aan 't hart. Overal bouwvallige, ingestorte, verwoes te huizen Menton is slechts een puin hoop. Van afstand lot afstand staan soldaten welke de straten bewaken waar het verkeer gevaar oplevert. Alleen de apotheken blijven open voor hen slechts zijn er zaken te doen. De voorbijgangers spoeden ïicli, treu rig en stil, door de strrten. Alleen de personen, die net mij aangekomen zijn, staan als verstomd door het aanschou wen van zooveel ellende. Hier en daar ziet men nog eenige vreem delingen de vlucht nemen. Eene engel- sche dame komt overeen met een koet sier, die haar voor 100 franks naar Nizza brengen zal Nizza, daar is de redding! Hier duren de schuddingen voort; nog geen half uur geleden of het gerommel van den donder heelt zich ouder de aarde doen hooren. Gelukkiglijk is het een prachtig weer; doch die schoone zon en die blauwe lucht doen dit tooneel van verwoesting en vernieling nog akeliger uitschijnen. En toch is er iels dat u treft, ondanks die ramp. Het is bijna onbegrijpelijk dat er geen «ukel menschenleven te betreu ren is; wel zijn er meer dan 100 gewon den, doch een doode wordier niet ge vonden. Ik heb het Grand Hotel bezocht, dal gedeeltelijk vernield is de bovenverdie pingen vooral kunnen niet meer bewoond en het gansche hotel moet herbouwd worden. Eergisteren was er alles vreug de en voorspoed. Thans, welke toe komst! De eigenares vertelt me weenend het gebeurde. Er moeten in de hotels hartroerende tooneelen plaats gehad hebben, Menton is, zooflls iedereen weet, bij voorkeur het toevluchtsoord waar de zieken hel herstel van krachten zoeken. Men stelle zich het lijden voor van die echtgenoten, die kinderen die rondom het ziekbed van een kranken vader geschaard, zich ver plicht zien met hem naar buiten te vluch ten. waar de koelte van den nacht vol doende is om eenen doodelijken afloop na zich te slepen En het is nog niet gedaan, de schud dingen duren-voort en wat nog recht staal te Menton, zal weldra instorten en den puinhoop gaan vergrooten. Te Nizza keert allengs de rust terug. Waren het de dames niet die het zoo schrikkelijk op de zenuwen hebben, dan zou de verwoesting nog slechts alleen vau de verschrikkelijke ramp getuigen. De bewoners blijven echter nog steeds onder den bloolen hemel eten en slapen. Zoolang de bevoegde kommissie geen uitspraak heelt gedaan over den toestand van elk huis, zal niemand zijne woning durven betrekken. De dieven hebben wéér van het onge luk gebruik gemaakt om hun lief stieltje uit le oefenen. De verlaten huizen en de kampementen op de straat werden her haaldelijk door hen bezocht. In Italii. Hartverscheurende lijdingen kernen nog steeds van alle kanten aan, en hoe nader men bekend wordt met de ramp, des te grooter uitbreiding zij neemt. Te Savona neemt den schrik toe. Al de huizen der stad zijn of ingevallen of be schadigd. Een enkel huis bleef gespaard dat van een vogelvanger, waarde doode- lijk gewonde vrederechter een onderko men heeft gezocht. Het vreeselijkste onheil had echter plaats te Bajardo, bij Sna Remo. een lief dorpken, gelegen midden van hooge ber gen, die met een prachtig bosch van eeuwenoude pijnboomen bedekt zijn. De bewoners bevonden zich in de kerk om een kruisken le halen, toen eensklaps een hevige schudding van den grond de deed instorten meer dan 300 personen werden onder de puinen begraven. De andere huizen zijn ingestort ol be schadigd. Men kan de droefheid dezer arme lieden niet beschrijven, midden in T gebergte afgezonderd, zonder hulp en zonder levensmiddelen- Te Bussano lelt men 50 dooden en evenveel gekwetsten. Te Ceriana, Taggia, Pompeiana zijn er insgelijks vele slach toffers, evenals te Cervio, dat hall ver woest is. De aardbeving te Diano Marina, een stadje van 2500 zielen, herinnert aan de ramp op hel eiland Ischia. Er staal geen enkel huis nog recht, er zijn ongeveer 500 dooden en een even groot aantal gewonden. Men vraagt hulp en levens middelen. Te Genua heerscht nog steeds de groot ste schrik. De bevolking kampeert op de openbare pleinen 's nachts slaapt men in rijtuigen, trams, spoorwegrijtuigen, enz. De eigenaar van den houten schouw burg Politeama heelt een middel uitge vonden om geld te slagen zonder te spe len. Hij verhuurt zijne plaatsen om er den nacht door te brengen. Men hèelt te Tunis en in den Sabel (Afrika) insgelijks schuddingen van den grond waargenomen. De minister van openbare werken beeft heden Dajardo bezocht. <230 personen, door het in storten der kerk aldaar gedood en van onder dc puinhoopen te voorschijn gehaald, zijn begraven in eene groote groeve op bel kerkhof. Er zijn maatregelen genomen ter voorkoming van besmettelijke ziekten De minister heeft voor omstreeks 6l) gewonden, onder welke er verscheidene zwaar gekwetst zijn, een hospi taal doen inriceteu. In het arrondissement San Reme zijn door de aarbevingen 303 personen gedood en 105 gewond. De vreemdelingen, van welke er na genoeg 18,(too in San Romo vvarer., hebben het oord verlaten. Hoogleeraar Rudolf Falb had, op grond van berekeningen over den invloed van de zon en de maan op de korst en hel inwendige der aarde, eenigermate de aardbevingen in Italië voorspeld Hij sluinde zich vooral op eene zonsverduistering die echter in Europa onzicht baar gebleven is. Voornoemde geleerde trekt uit zijne bereke ningen het verdere gevolg dat er in 1887 oog 87 stoornissen en omwentelingen in de natuur zullen plaats hebben, waar tusschen ook aard bevingen en wel op 42 en 43 meert, 7 en 8 april. 5, 6 en 7 mei, 3. 4, 5, 81 en 48 juni. 40, 44 en 45 juli, 3,19 en 20 augusti, 17 en 18 september, 16 October, 6, 14 en 15 november, en 12, 13 en 14 december. Het weerkundig observatorium te Was hington, in Amerika, heeft woensdag morgend, ten 7 ure 33, den weerschok waargenomen van de aardbevingen in Frankrijk en Italië. ENGELAND. Bier. De aandacht van het Parlement is geroepen een belangrijk verslag, be treffende de voortbrenging van bier in Engeland en Wallis. Eris gebleken dat er in dit deel van het koninkrijk 9 a 10,000 brouwers zijn, die als zoodanig patent betalen en omstreeks 72 families die voor hun eigen gebruik brouwen. De/.e twee twee klassen gebruiken jaarlijks 46 milli- oen schepels-mout en 5 milliards 70®,000 pond suiker. De patenten der brouwers en de belas ting op het bier hebben verleden jaar bijna 9 millioen p. si. opgebracht. In En geland wordt al het bier dat gebrouwen wordt niet gedronken, het wordt uitge voerd naar de koloniën en de andere werelddeelen,waarvan Australië en Ame rika de voornaamste zijn. Er is gedurende het verloopen jaar voor eene weerde van ruim 1 1/2 millioen p. st. uitgevoerd. be GrecA Eastern. Men is voor nemens deze reusachtige stoomboot als speelbank in te richten. Tot dat doel werd reeds eene kommissie gevormd, die hel schip koopen wil en het dan op 5 ki lometers afstand van dc bekende bad plaats Brighton voor anker laten liggen dan valt het niet meer onder het bereik der wet en het verbod van speelbanken wordt op die wijze ontdoken. Men zal een goedkoopen stoomboot- dienst openen tusschen de kust en de drijvende speelbank. 't Gaat met de Gteai Eastern als met menigen menscheenmaal in verval,zonk ze al dieper en dieper. DENEMARKEN. Gevaarlijke zinutlooze. Een krankzin nigste Cotoberg (DenemarkenJCarl Johan Wetterlind genaamd, heelt onlangs een paar honderd kronen geërld en heeft nu vaste gedacht, dal men hem dit geld zal afnemen. Om dal te beletten, heelt hij zich ia zijne kamer verschanst in een vrij groot huis, waar hij inwoont, en schiet op ieder, die hem nadert. Op deze wijze heelt hij reeds 5 perso nen gewond en één gedood. Polieiedie- naars en handwerkslieden hebben getracht hem met goede woorden en later met ge weld te doen beneden komen. Maar hij heeft den trap gebarrikadeerd en ant woordt slechts met schoten. Hij heeft zes verschillende vuurwapens en eene vrij aanzienlijke ammunitie. Men heelt beproefd met de brandspuit hem te dwin gen zijn vesting op te geven, maar te vergeefs. Nu heeft de policie besloten het huis streng te bewaken, ea hem door honger te dwingen zich over te geven. Maardaar de andere bewoners uit het huis gevlucht zijn en er vele levensmiddelen achterlie ten, zal deze taktiek waarschijnlijk vrij lang volgehouden moeten worden. Eene groote volksmenigte heeft zich voor het huis verzameld en de ruiten ingegooid, maar Wetterlind timmert zeer kalm de gebroken ruiten met planken dicht. CHINA. be eerste spoorweg. Niettegenstaande de vele moeielijkheden. die dit ontwerp ondervonden heeft, is einde november 1886 de spoorweg van Tien-Sin naar Tsching Yang in China lot stand geko men, alsmede door den onderkoning van Petchili persoonlijk geopend. Genoemde vorst werd van al deze plaats naar Tien- Tsin per draagstoel gebracht, alwaar hij door M. Risteihueber, l.onsul van Frank rijk en M. Caly, ingenieur der bekende firma Décauville, ontvangen werd. De onderkoning nam met de/.e heeren plaats in een rijtuig van eerste klas en gaf hel sein tot vertrek. De lijn bevat on geveer 5 kilometers lengte en heeft ver scheidene bochten. In 8 minuten werd dien afstand afgelegd, tot groote verwon dering der inlanders, waarvan sommigen de spoortrein een vliegend rijtuig noem den. De dienst op deze lijn gaal sedert dien lijd geregeld voort en het tarief is nog al hoog. Volgens de aanneming dezer prij zen kan men opmaken, hoe zeer de clti- neezen met dit nieuwe vervoermiddel zijn ingenomen. RUSLAND Lastige erfenis. Een welgestelde kinderlooze weduwe van een dokter, stierf onlangs te Sl-Peiersburg. Zij had haar geheel vermogen vermaakt aan haar nichtje, maar onder voorwaarde dat deze met een dokter in hel huwelijk treden moest anders komt de geheele nalaten schap aan liefdadigheidsinstellingen. Dit besluit van de overledene kostte aanvankelijk vele tranen aan de jeugdige erfgename, want zij was eerst voor kor ten tijd verloofd met een officier, die de militaire akademie pas had verlaten. De luitenant wist echter raad kort besloten nam hij zijn ontslag uit den dienst en gaal nu in de medicijnen studeeren, om, zoo dra hij zijn eersten patiënt behandeld heeft, zijne jonge bruid benevens de erfe nis meé naar huis te brengen. Burgerlijke stand der Stad Ninove. Aangiften vun den 19 lot den 26 Febr. 1887. GEBOORTEN Mannki.ijk 3 - Vrouwkl. 0 1 kind onder de 7 jaren. Schoolgerief Zeer voordeehg uitder- hand te koop: 11 Lessenaars, (Schrijftafels) 1 Telraam, 2 Borden. Landkaart, enz. Zich le bevragen ten Bureele dezer. Een HUIS, gestaan in de Zonnestraal, to Aalst, hebbende ruime boven-en beneden plaatsen, koetspoort, magazijn, peerdenstal, cour en hof, beplant met fijne fr uithoornen, voorzien van pomp-en regenwater, geschikt voor alle bedrijven Zich te bevragen bij Th Van Vaerenbergh- Coppens, Zonnestraal. N* 13, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN eene goede gelegen te Moorsel. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal met wiRslvan palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eene zeer goede cn schoone partij ZAAI LAND, gelegen te Moorsel. op liet Hooiveld, nabij Slevens-kapelle, gekadastreerd wijk A, N* 185, met eene grootte van 40 aren RO cen tiaren. palende ten ooste aan de kassei ge naamd de Breedestraat. ten zuide aan Josephus De Ridder, ten weste aan Auguste Lisseus en tm noorde aan de weduwe vau Alexis De Gols Verdeeld in zuidhelft en noordhelft. Gebruikt door den verkooper Petrus-Joannes De Kegel. ZITDAGEN INSTEL, MAANDAG 7 VERBLIJF, ID. U 11807 Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd, Dk Sfandrieu, bij Petrus Jacobs, aan Sle vens-kapelle, te Moorsel. Venditie van 10,000 te Aalst, Vaartkaai. Op Zaterdag 5 Maart 1887, om 1 uur namiddag door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN SCHOONE sparren Hopstaken, kepers ItoooMlaken, Snippet en Urandhoul, te Moorsel en Meldert. De Notaris BRECKPOT le Aalst, zal op Dun- DEfDAG 10 Maakt 1887, om 9 ure voormiddag, cpenbaarlijk verkoopen Eerst binnen de gemeente Moorsel, 38 koopen Kanadaboomen, aan den Geer en 5 koopen Kanadaboomen in de Groenemeer- schen. Ten tweeden binnen de gemeente Meldert. 45 koopen sparre Hopstaken, 3 koopen Kepers, 22 koopen Boonstaken en Brandhout eu 1U koopen sparren Snippel, omtrent den ouden Hauw, en 5 koopen schoone Kanadaboomen, omtrent aen Hoogenmoersch. En ten derden ten huize vau Egidius Meert, te Meldert, Affligem, 6 koopen Kanadas, aan eene partij land op hel Reken, 15 koopen schoone Kanadas, aan eene partij land aan den Koetsteen en 24 koopen schoone en zware Kanadas eu Eikeboomen aan de Bleire- gemslraal. van Loof, Hooi, Strooi, Mest en Betraven te llerdersiMu. aan de oude Kerk, Dijnsdag 8 Maait 1887, om 1 uur namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal op Maand .g 7 Maart 1887, om 9 uren voor middag, openhaal lijk vei koopen: 30 koopen Schaarhout,ökoopen Wilgen I Buuk, 6 koopen Larickxhoomea, 4 koo pen Boomsnoei, 2 Kanadas, 70 kpopen Spanen, Snippel en 52 koopen gekapte Sparren Hopstaken, te Meldert iu den Graatbosch, op Cravaalbosch en het Tra- vailleveld. Te beginnen op de Graal. OPENBARE VERKOOPING van een te Moorsel. De Notaris Eeuian le Erpe, zal namens wien liet bnhoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een perceel LAND. gelegen te Moorsel, op het Eirot, wijk Kattenbroek, bekend bij hel kadaster wijk D nummer 181. groot 16 aren 80 centiaren en volgens meling 17 aren 53 centiaren, palende oostJudocus Saeys. zuid Petrus Bosman en andere, west Jan Vermoe- sun en noord verscbeide Gebruikt door den eigenaar Frans Wauters, Moorsel. ZITDAGEN Instel, Donderdag 3 Maart .co- Verblijf, 10 ™H1 Telkens om 4 ure van den avond, ter her berg. De Wijngaard, gehouden door Fre- derik Van Herrewegho, le Moorsel, Kruisabeel, OPENBARE VERKOOPING van Herberggerief, Landbouwersalem, I bekulfde Koei en Hoenders, U* Ollergem, WisseKtrant. De Notaris Eeman te Erpe, zal op Dijnsdag 8 Maart 1*87, om 1 uur nanoen, ten huize van wijlen Felix De Vis. te Ottergem, Vissestraat, in hel openbaar verkoopen - 1Huismeubelen en Herberggeriefals sloeleu tafels, banken, kassen, bedsloclen met hedge- ricvcn, sloof met loebehoorlen, hangende hor- logie. printen, koperen-ijzeren-gleisen-en aar den kbukengerieven, aarden melktobbons en tcelen, pinten, bier en geneven/lazen, roo mers. tinnen, hier- en genevermaten, zinken schinklelloor, quinquets, bouten- en zinken emmers, hroodmouillie, kofiers, vleesch- en andere kuipen, vleeschblok en meer andere voorwerpen 4. Landbouwersalem als dorschvlegels, haiidwan.handschnp, gnanhuissel, landdraad, slijpsteen, spade, bijl, mesihaak, zeisen, enz 3. Beestialen, eene bekalfde Koei, Varken en 7 Hoenders. 4. Ongeveer 500 kilos Beelen, eene hoeveel heid aardappels, wortels, brandhout, onge- dorschen strooi en vlas alsook 4 gezaagde kanadaplanken, kruiwageatremels en een vol ledig kloppermakersaleiïi. De koopen onder dc 5 franks moeten komp- lanl betaald worden. Verders op gewone voorwaarden ea met tijd van betaling mils slclleude goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene gelegen te Moorsel. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmsleg en gela gen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, geslaan en gelegen te Moorsel, in het Hoekskeu, bekend bij kadaster wijk E, nummers 368a, 368b, en 368c, groot aldaar ld aren 10 Centia ren. palende ten ooste de straat, ten zuide Benoil Vermoesen, ten weste Jao De Craecker on ten noorde Rsnoil' Van den Steen. Bewoond en gebruikt door de eigenaars Er ven Van Herrewegho Tweede koop Een perceel Land gelegen te Moorsul, op bel Pielursvuld, uekend bij ka daster wijk E, nummers 394 en 393, groot aldaar 14 oren. pilendc ten ooste Fidelis Van* Nuffel, ten zuide den Notaris Beman, ten wesle mijnheer De Schaepdryver en ten noorde de Erven Van Grasdorf. Gebrukt door de eigenaars Erven Van Herre- weghe Onniiddelijk ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Donderdag 3 Verblijf Donderdag ft) ,BB'- Telkens om 4 ure van den avond ter herberg De «Vijngaard, gehouden door den heer Frederik Van Herreweghe, te Moorsel Kruisa- beel. De Notaris EEMAN voornoemd, zal op Don derdag 10 Maart 1887, om 8 ure van den mor gend, te Moorsel openbaarlijk verkoopen 1° Ten hoeve van du kinderen van wijlen Pie- ter-Joseph Van Herreweghe, in hel Hoeksken. Iluismeulielen, alsstoelen tafels, kassen, sloof met loebehoorteo, hangende horlogie, bedsloclen met beddingen, kopcren-tinnen- ijzeren-gleisen- en aarden keukengerief, quin- quel, koperen bollanteern, koperen-en ijzeren marmitien, zinken en houten emmers, wasch- kuipen, aarden tobbens en melklcelen, kern en mclkkuip en meerandere voorwerpen. Landbouwersalem, als pikken, zeisen, rie ken. gaffels, spaden, braken, dorsvlegels,egge, kruiwagen, nalkuipen, enz. Beestialen, eene onlangs gekalfde Koei, I Muilen, eu 1 jonge Geil. Ongeveer t.'.üo kilos aardappels, 50u kilos gedorsehen tarwe, loof le velde en 9u0 hop slaken. Eene groote hoeveelheid strooi, meat en aal. Gezaagd kanadaberd en eiken planken, brandhout 2° Ten hoeve van eu namens Mijnheer Petrus De Smet. Kruis Eene groote hoeveelheid hooi, strooi en ongeveer 2000 kilos boteravcn. 3° Nameos Jufvrouw Maria Moens.le Moorsel. 23 aren loof staande op eeuc partij land op de Potaarde nabij den windmolen. De koopen van en onder de b franks moeteu coraptant betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling, mits door ieder le stellen goeue borge.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3