DK\DERBODE, Eerste Communie, ZWEMKOM. Leonard Stalpaert, POUTRELLES. Huizen te huren TE HUREN. I Jaarlijksche Venditie j sparren Hoppeslaken, BERICHT. HOPPKSTAKEN EENE BEHUISDE HOFSTEDE PARTIJ ZAAILAND HOFSTEDE, Bouw-en Hofgrond, goede Zaailanden en Meersch, Koei- en Paardeumest, Een telegrafisch bericht, door de Havas toegezonden, komt dit vooruitzicht be vestigen. 2400 werklieden van Palurages, Wasmes en Quaregnon weigeren even als de anderen néér te dalen. De ophaling en het begraven der lijken duurt steeds voort. Zij worden in de mijn gekist, en zijn in zulken staat van ontbinding en zoo opgezwollen, dat de kisten moeten ver groot worden. De hertog van Aumale heeft eeue aan zienlijke som geld naar den hertog van ürsel, gouverneur der provincie, gezon den. Een leste bericht uil Bergen zegt dat het ge tal werkstakers de 35(50 reeds tn boven gaat. Hel zijn vooral de werklié uit de mijnen van Wasmes, Palurages en Quaregnon, die er deel Eenigen vragen meer loon, undero willen hel gebruik van dynamiet beletten. Vadermoord le Rochefort. Woens dag morgend, rond 6 ure, zagen eenige werklié die naar hunne bezigheid gingen, een lijk op het water der Lhome vlotten. Zij trokken het op 't droog en herken den in den doode, zekeren Hubert Gre- groire, 80 jaar oud. Zijn hoofd was ge heel met gruwelijke wonden doorploegd. Een onderzoek door den vrederechter van Rochefort ingesteld, deed ontdek ken dat in het bed van den ongelukkige eene menigte bloedvlekken opgemerkt werden. Onmiddellijk werden de vrouw en den zoon van Gregroire aangehouden. Het slachtoffer moet in den slaap ge troffen zijn geweest, dit bloed uit den aard der wouden aan het hoofd, die met eene vaste en onverhindere hand wer den toegebracht. Daarna moet de moordenaar het lijk honderd meters ver weggedragen en in 't water geworpen hebben. De verdachte zoon loochent met een barbaarsche hardnekkigheid, hoewel de bewijzen schier onloochenbaar zijn. Het was een erbarmelijk huisgezin. Dagelijks werd er getwist en gevochten. (Nadere bijzonderheden). Wij lezen nog de volgende bijzonderheden over de gruwelijke misdaad, waarvan wij hoo- ger spreken Gregoire, hel slachtoffer was vroeger bedien de bij den Luxemburgschen spoorweg, doch werd ontslagen uit hoofde van dienstmisdrijf. Sedert dien lijd was hel huishouden eene ware hel geworden en Gregoire had ook over 2 maanden de echtelijke woning verlaten, om elders werk te zoeken. Verleden zaterdag avond, 5 dezer, kwam hij thuis maar vond de deur gesloten, zoodal bij verplicht was in eene herberg der buurt een onderkomen voor den nacht te zoeken. De vrouw Grégoire woonde met haren 17 jarigen zoon en eene grootmoeder. De zondag ging voorbij zonder dal de man zich aanbood maar 's nachts ten 1 uur ging de zoon naar eene herberg, waar hij wist dal bij zijnen v.'der zou vinden, en noodigde dezen uil hem naar huis te volgen om bet avondmaal te nemen. De man kwam inderdaad naar huis Wat er dien verschrikkelijken nacht gebeurde blijft een geheim, want de geburen hoorden niet hei minste gerucht, maar daags nadien vonden zij het-lijk van den man op het water der rivier vlotten. Oogenblikkelijk viel bel algemeen vermoeden op de vrouw en den zoon van den vermoorde, daar beider gedrag sedert eenigen tijd als zeer slecht le boek stond Toen de gendarmerie van Rochefort der plaatse kwam en er een onderzoek werd inge steld, ontdekte men, zooals wij reeds melden, bloedvlekken in het bed alsook op deu planken vloer eo op de kleêren van moeder en zoon. De bewijzen van plechtigheid waren thans onloochenbaar en beide werden aangehouden. Het parket van Dinanl was weldra ter plaatse en de verdachten ondergingen een verhoor. De zoon loochende niet, zoo als eerst werd gezegd integendeel bij verhaalde met eene ongelooflij ke koelbloedigheid het looneel der misdaad. Hij was bet, die den vader slagen bad toege bracht, bij middel van verschillende huishou delijke voorwerpen en werd hier in bijgestaan door zijne moeder. Daarua werd het lijk in den kelder verborgen maar daar men dit gevaar lijk oordeelde, nam de moordenaar het nog denzelfden nacht op zijne schouders en droeg het naar de rivier. Toen men de moeder van den vermoorde de tijding der aanhouding van hare schoondochter en zoon bracht, riep zij uil 't Is ongelukkig genoeg voor mij ik heb niets gedaan dan de keers vastgehouden 1 Dit was genoeg om haar ook onmiddellijk gevangen te nemen. De drie plicbtigen zijn onder goed geleide naar de gevangenis van Dinant gevoerd. Zij werden op hunnen weg naar de statie door meer dan 2000 menschen gevolgd. Hel openbaar gerucht is verre van voordeelig aan vrouw Gregoire. Men zegt luidop dat zij het is, die den jongen lot de misdaad opstookte. In de Cosmos komt eene redevoering voor van den hoogleeraar Imbert Gour- beyre, gehouden bij het hervatten zijner lessen, waarin hij aantoont dat het stelsel- Pasteur van voorbehoeding tegen honds dolheid, om de dolheid door het gift van de hondsdolheid te bestrijden, reeds over veel eeuwen werd aangegeven. Hulde brengende aan de verdiensten van Pasteur, verwijst hij naar het 2e boek der Euporisten van Dioscaribes, waarin den raensch wordt aangeraden, na bete door eenen dollen hond, het bloed van den hond te drinken of wel diens lever op te eten.... Erkennende dat er verschil is in het stelsel en waarschijnlijk ook in de wer king, beloont leeraar Imbert echter dat, volgens beide bewerkingen, de smetstof der hondsdolheid in het lichaam moet worden ingevoerd, ten einde der ramp zalige werking van het eerst ingevoerde gift te voorkomen. In alle geval, niet kwalijk dal wij ook nog onzen St-Hubert hebben FRANKRIJK. Aan de fransche kloosterzuster Maria- Theresia, der orde van den H. Vincen- tius, die Sceur e'est pour rire bijgenaamd werd, is over eenige dagen, voor het front van de troepen van Parijs, het rid derkruis van het Legioen van eer uiige reikt. Die kloosterlinge is 63 jaar oud en dient sedert 40 jaar inde hospitalen en op de slagvelden de zieke en gekwetste soldaten. Tweemaal werd zij op het slag veld gewond. Haar bijnaam verkreeg zij bij Magenta, toen ze door eene bom werd gewond. Men dacht dal de zuster dood was; maar zij richtte zich op en stelde de soldaten gerust met de woorden Mais non. mes enfants, e'est pour rire. Toen de generaal bij de plechtigheid haar zijnen degen op de schouders legde, heersctite er onder de troepen een bui tengewone geestdrift. DU1TSCHLAND. Verjaardag des keizers. Ter gelegen heid van den 90"1 verjaardag des keizers, zullen er den 22 Meert niet minder dan 35 vreemde vorstelijke personen te Ber lijn aanwezig zijn. Hiertusschen merken wij aan de koning en de koningin van Saksen, de koning en de koningin van Rumenie, de graaf van Vlaanderen en prins Boudewiju, de prins van Wallis, aartshertog Rudolf, enz. Volgens duit8che opgaven bedraagt hel anatal peerden in de verschillH.nde Staten cijfers, die in geval van oorlog eene belangrij ke rol spelenin Rusland 21,570,000, Ver- cenigde-Slaten van Noord-Amerlka 9.500,000, Argent. Republiek 4.000,000. Oostenrijk-Hon- garië 3.5000,000, Duitschland 3,350,000, Fran krijk 2,880,000 (en 300,000 muilezels), Enge land 2,790,000, Canada 2, 624,000, Uruguay t ,600,000, Spanje 680,0O0 (en 2,300,000 muil ezels!, Zweden en Noorwegen 655,000, België 383,000, Denemark 316,000, Australië 304,000 Nederland 125,000,Zwitserland en Griekenland elk 105,000 en Portugal 88,0i-0 (en 5l),00u muildieren en ezels PA USELIJKE-ST ATEN Verleden Zaterdag heeft de plechtige uilvaart voor wijlen kardinaal Jacobini in de kerk van Santa Maria-in Transpon- tina plaats gehad. De geheele kerk was op indrukwekkende wijze versierd, en rondom de katafalk brandden een groote menigte keersen. Mgr Samminiatelli, aartsbisschop vau Thyane eu aalmoezenier van Zijne Hei ligheid, celebreerde op pontificale wijze de Mis van Requiem, en de leste gebeden werden gelezen door kardinaal Pitra, subdeken van het H. College. In het geheel waren 21 kardinalen tegenwoor dig, alsook het geheele diplomatiek korps dat bij den H. Stoel afgeveerdigd is voorts de grootmeester en verscheidene ridders der Orde van Malta, waarvan de overledene beschermheer was. Onder de aanwezige prelaten werden verder opgemerkt Mgr Mocenni, aarts bisschop van Heliopolis en substituut aan de Staatssekretarij Mgr Galimberti, Mgr Macchi, Mgr della Velpe en vele anderen van het pauselijk Hof. De bloedverwanten van den overledene hadden plaats genomen in een voorbe houden kapel. Bij de opening van het testament van Mgr Jacobini bleek, dat de overleden prelaat aan zijn broeder en neven een erfenis van bij de 500,000 lire heeft na gelaten. M. Groizard, gezant van Spanje bij den H. Stoel, hooft aan Z. II den Paus een kostbaren ring, bezet met diamant- en saffiersteenen, van wege de koningin van Spanje, overhandigd. Dit geschenk ging gepaard met een eigenhao- digen brief der regentes. Koningin Christina heeft dien ring aan den peter van baren zoon Alfons willen schenken, ter gelegenheid van hel priesterlijk jubelfeest van Z. H. Leo XIII. ENGELAND, Dubbele moordaanslag. Een dubbele moordaanslag werd zondagnacht te Camber- well, in het graafschap Surrey, gepleegd. Een jonge vrouw, Anna Rhodes gtnaamd, had woorden met haar man, toen e6n vriend zich bij hen voegde, en lot haar zdgde.dat zij maar moest doorloopen lot de St-Georgebrug, daar hij nog iels met haar man had le bespreken. De vrouw voldeed aan dit verlangen. Toen na eenige oogcnblikken de mannea baar terug bereikten, zegde baar echtgenoot tol zijn vriend Werp het wijf in het kanaal. Oogenblikkelijk pakte de vriend de ongelukki ge vrouw, die haar kind op aen arm droeg op, en wierp haar in 't water. De beide mannen gingen nu op den loop en lieten haar in 't water worstelend achter. Twee voorbijgaande personen konddn moeder en kind redden De twee mannen werden spoedig gevat, maar loochenen het geheele feit, en zeggen dat de vrouw bij ongeluk in hot water is ge vallen. AMERIKA. De grootste vulkaan der wereld. De stoom boot Zealandiathans te San-Francisco bin- nengeloopen, brengt berichten meê aangaande de uilbersling van den vulkaan Manua Loa, op het eiland Hawaï, den grootslen vuurspuwen- den berg der wereld. De uilbersling begon den 16 Januari en duurde tO dagen. Eene reusachtige vuurkolom steeg uit den krater op en de aarde werd door aanhoudende schokken bewogen in 36 uren tijds nam men niet minder dan 383 schokken waar. De lava had gelukkiglijk eenen uitweg gevonden en rolde, drie machtige vuurslroo- men van meer dan 20 mijlen lengte vormende, rustig naar de zee. De stoffelijke schade is onberekenbaar. De inboorlingeu en de Europeanen badden den lijd le vluchten, zoodat er maar weinige persoon lijke ongelukken le betreuren zijn Den 12 Februari begon de Makuowerde op hetzelfde eiland vuur te braken, doch bier was de ramp zoo ernstig uiet. Smartelijk Ongeluk, Een even smarte lijk als vreeselijk ongeluk deed zich Dijnsdag voor te New-York. Op de spoorbaan, die boven Third avenue loopt,stond een reizigerstrein die, ten gevolge van een zeker ongeval bad moeten stoppen. Eenige reizigers waren het wachten moede, en verlieten den trein, om te voet de eerstkomende statie te bereiken zij gingeu op oen smal gaanpad, dat nevens de rails loopt. Op een gegeven oogenblik ontstond er een hevige schrik tussohen hen toen greep op den smallen weg een vreeselijk looneel plaats. Men wierp elkander omver, men vocht, en niet minder dan 10 personen vielen van de ver. schrikkelijke hoogte naar beneden, op de straatsteenen. Vier werden dood, zes doodelijk gewond opgenomen. Holloway's Zalf. Bij kwade beenen, zweren, scheurbuik en kliergezwellen werkt deze Zalf zeer zacht, maar zeer zeker, en met eene beteoverende snelheid. Zij moet goed op de aangedane lichaamsdeelen gewreven wor den nadat deze met lauw water gebet zijn. De zuiverende en heelendo kracht van deze won derlijke Zalf is nooit door iemand, die er de proef van genomen heeft, betwist geworden. Zij bevat niet eon bestanddeel, dat schadelijk is, en er is ook nooit een geval opgegeven waarbij zij het minste kwaad berokkend heeft, terwijl er duidelijke berichten van tallooze ge nezingen, die zij in alle landen bewerkt heeft zijn ingekomen, zelfs nadat alle aDdere midde len tevergeefs waren beproefd geworden. Zij is even zacht in liare werking als krachtig en heilzaam in hare resultaten. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. P. Van der Donckt, tw. met M. Van den Borre, br. 0VERLIJDENS J. Wauiers, m Van der Kelen, scboenm. 35 j.zonneslr J. Gilson,broeder der krislelijke leering 56 j. keizerlijkepl.J. Van Caecken- bergh, landb. 84 j. St-job. J. Sienaerl, wed* De Paepe, z. b. 77 j, Scb. F. Timmerman, m. Ardans, tw. 48 j. Mijlb. M Raes, vr, Van Gijsegem, z b. 61 j. Si-Job. 4 kind onder de 7 jaren. Drukkerij van den Lange-Zoutstraal, N. 10 le Aalst. Groote keus van Kerkboeken met en zonder sloten en in alle ban den, Paternosters, Prenten, enz. enz. Gematige prijzen. Let wel op LANGE-ZOUTSTRAAT N. 10. Grammont, le 6 Mars 1887. MM. les actionnaires de la Sociélé ano- nyme La Suédoise sonl convoqués en assemblée générale ordinaire au Siége Social a Grammont, pour le 22 Mars 1887, a deux heures de l'après-midi. ORDRE DU JOUR Compte rendu par le Conseil d'adminis- tration du premier exercice clos le 30 Novembre 1886. Proposition de distribution d'un divi- dende. Art. 28 des statuts. Pour assisler aux assemblées générales, il faut avoir fait connaftre cinq jours d'a- vance 3 ('administration le nombre el les Buraéros des litres que l'on possède. II faut de plus produire les litres eux- rnëmes, soit un certificat de dépót au Siége Social ou aux établissemenls désignés par le Conseil. Le dépót des litres pourra se faire au Siége Social Grammont el a la Succur sale de la Société, 3 Paris, 51, Rue de Provence. L'administrateur délégué, Ed. dervieu. Stad Aalst. Do Besturende Commissie der Stadszwem- kom bericht het publiek, dat, te rekenen van Maandag 14 Maart toekomende, warme badeo in het geslicht kunnen genomon worden, alle Maan-en Dijnsdagen, van 7 ure 's morgens tot 7 ure 's avonds. De prijs blijft vastgesteld op 1 fri k per bad, nochtans zal men mits 10 franke.) eene reeks van 12 kaarten kunnen bekomen. Aalst, den 11 Maart 1887. De Voorzitter, De Sekretaris, (Get.) L.GHEERAERDTS. (GetM. DE WOLF. Wilt gij uwe familiezaken spoedig en goedkoop vereffend hebben, wendt u dan tot den Zaakhandelaar in dc Esplanadestraat, N° 26, te Aalst; hij gelast zich met alle schrijfwerk, het vereffenen van nalatenschappen, het op stellen van akten, kontrakten en verhurin gen, aangiften van nalatenschap, verzoek en smeekschriften, hel vernieuwen van hypotbekaire inschrijvingen, den aankoop en verkoop vm onroerende goederen, het besturen van goederen, het doen vau ont vangsten, het opzoeken van erfenisgerig- tigheden, enz. Als gewezen handelaars-en notarisklerk, verhoopt hij, door zijne belanglooze en deftige handelwijze, bij liet geëerd publiek op eeu goed klientschap le mogen reke- Te bekomen aan fr 11,50 de 100 kilog'. bij d'heer JAN COLPAERT, Kachelmaeker Gend- scbesteenweg Aalst. Beste kwaliteit Klaverzaad legen fr. l.ttO Bij De Smedt-Nevons, 18 Beekstraat Aalst- 11 ijlbeke. Leopoldsche Steenweg, le Aalst, n° 13 en n° 15 Voor de conditiën zich te bevragen bij Juf vrouw Eugenie Van de Velde,Keizerlijke Plaats, te Aalst. Eene welgelegene behuisde HOFSTEDE met 5 aangelegen Land, te Aalsl-Mijlbeke-. Papen- j rode-Dries (nabij 't Verbrandhof.) Zich le bevragen bij M. F. Db Wolf-Coevoet, j Molenstraat, te Aalst. Op MAANDAG 21 MAART 1887, te Aalst-.Mijl- beke, om 8 ure 's morgends, namens den heer De Cock Hofman aan zijne woonst, 100 koopen extra goed Hooi, namens de gebroeders Van Neck en Joseph Callebaut, Loof, Belteraven, 1 Strooi en Beuken planken. Te Moorsel en Meldert, namens den heer Jan-Baptist Moens en andere, le beginnen om i uur nanoen te Moorsd. Perrekauter, Loof, Strooi en Snoei, op den Perrekauter Kamme- straat, aan 't hof, Kauler, Oliemeersch en Ko kerij. Onder de directie van CH. DE VIS, Candi- daat-Notaris. te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van Huismeubelen, Zilverwerk en Wijnen, te Kerkxken la de Paetarij. De Notaris Jean ARENTS te Haaitert zal ten verzoeke der Erfgenamen van wij len den Eerwaarden Heer Van Hoeymissen in leven Pastoor le Kerkxkeu, ter Pastorij aldaar op Donderdag 17 Haart 1887 om 8 ure 's morgens verkoopen Alle de er te bevindene huismeubel*, zooals Tafels, coulisse tafels, stoelen, zetels, zitbanken, hangende horlogiën, prachtige kassen, kommoden, lavabos,bed steden met ressorts, wollen en andere matrassen, hoofdpeluwen en verder slaap- gerief, stoven, kachels, komfooren, opene vuren, kopperen pannen, braadpannen en kommen, kannen, pollen, koffijpolten, mooren, tobbens, allerhande porcelein en gleierwerk, vasen, spiegels, printen, tel - looren, dienschotels, soupterriens. porce- leinen tafel-en koffij-serviesen, tafelmes sen, vorken, lepels, glazen, roomers, ka raffen, ledige flesschen, enz. Gouden en zilveren zakhorlogiën, zilve ren lepels, vorken, koffijlepels, louche, suikertang, enz. Verscheidene boekwerken, handelend over Godsgeleerdheid, H. Schrift en ker kelijke geschiedenis. Circa 4U0 flesschen Bordeaux, Tours en Rijnsche Wijnen. Eene Geit en verscheidene koopen Brandhout. Op gewoue conditiën en tijd van beta ling mits borgstelling. VENDITIE VAN 600O te Erembodegem, aan de Denderbrug en aan de Statie. Op Maandag 14 Maart 1887, om 1 uur na noen. Eu onmiddelijk daarna, verkooping van Snoei, namens den heer doktor DeSmet-Van Aelter, le weten 15 koopen aan zijne weide in den Oshroek en nog 4 koopen beneden den Peerenboom ook in dea Osbroek. Door 't ambt van den Notaris DE SMET te Erembodegem Gulbert-Van .Holle, Gareel-Zadel- en Riemmaker. laat aan bel geëerd publiek weten als dat bij van woonst veranderd is, Holen- straat N® 36, sedert 1 Februari 1887. Hij beveelt zich aau de gunst van eenieder. Venditie van 8,000 schoone hollandsche te Aalst, Vaartkaai. Op Maandag 14 Maart 1887, om 1 uur namiddag door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. *"*M"""~~0PENBARE VERKOOPING van 8000 achoone hollandsche Hopstaken en 2000 Boonstaken, te Aalst Vaartkaai. Neven het fabriek van M' J.-B. Jelie en aan het huis der heeren Van Assche op Zaterdag 19 Maart 1887, om 1 uur namid dag, door het ambt van den notaris BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN 50 koopen goed geteerd Mest en van 70 koopen Erwtrijs, Op Vrijdag 25 Maart 1887, (O. L. V. Boodschap), om 2 uren namiddag, ten verzoeke van MrValery Van Assche '1 zijner stokerij op het Verbrand Hof te Aalst- Mijlbeke door het ambt van den notaris BRECKPOT te Aalst. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal met gewin van palmslag openbaarlijk verkoo pen te Lede, Speckaerts. met Tuin, Boomgaard en Bosch,gekend bij kadaster sectie C Nrs 880bis, 881, 882, 883a. 884a, 885bis. en 886a, groot 27 aren 70 cent Boomprijs fr. 500,00 EENIGEN ZITDAG: Dijnsdag, 22 .Maart 1887, om 3 uren na middag ter herberg den Dompelaar te Lede, Speckaarls bewoond bij Josephus Osselaar. Meubelaire Venditie. Voornoemde Notaris BRECKPOT, zal op gezegden Dijnsdag 22 Maart 1887 om 2 uren namiddag openbaariijk verkoopen, alle de meubels enlandbouwershalem, zich ten voormelde hofstede der kinderenJoan- nes De Brucker bevindende. ^JPEtTbARE VERKOOPING VAN eene goede gelegen te Moorsel. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal mei winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eene zeer goede en schoone partij ZAAI LAND, gelegen te Moorsol, op hel Hooiveld, nabij Stevens-kapelle, gekadastreerd wijk A, N® 185, met eene grootte van 40 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste aan de kassei ge naamd de Breedestraat. teu zuide aan Josephus De Ridder, ten wesle aan Auguste Lisseus en ten noorde aan de weduwe van Alexis De Gols Verdeeld in zuidhelft en noordhelft- Gebruikt door den verkooper Petrus-Joannes De Kegel. ZITDAGEN INSTEL, MAANDAG 7)MiART4«<» VERBLIJF, ID. u MAART 1887 Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd, De Spandriem, bij Petrus Jacobs, aan Ste vens-kapelle, te Moorsel. OPENBARE VERKOOPING van eeue behuisde te Aalst-Mijlbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar, met winst van palmslag, verkoopen: Eene Hofstede met Woonhuis, Schuur en Stalling, alsmede met verdere gebouwen voor woonhuizen gediend hebbende, geslaan en gelegen le Aalst-Mijlbeek, op het Boschvetd, groot volgens titel 8 aren 61 centiaren, geka dastreerd wijk D, N#s 408, 407a, 407b, 407c, 4u7d en 407e. met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den beer Janssens-De Scbryver, ten zuide aan de wedu we Vander Heyden, ten w6sle aan De Coninck en ten noorde aan de baan en aan Van Dries- sche. Bewoond en gebruikt door de weduwe van Petrus Vander Heyden ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 22 Verblijf, Dijnsdag 29 MaarM*<>7- Te 4 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst. De Notaris DE GHEEST le Aalst, zal met winst van palmslagen gelagen in het openbaar verkoopen Een allerschoonste perceel Bouw-en Hof- grond, gelegen te Aalst, hebbende ten voor hoofde aan de Koolslraat eeno breedte van 27 meters 83 centimeters, groot volgens meting 13 aren 49 centiaren, gekadastreerd wijk C, N" 1072l 2 en 1072v 1, met eene grootte van 14 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Petrus-Joannes De Prez, ten zuide aan de Beek, ten weste met balf los aan den heer De Prez en aan jufvrouw Catharina De Prez, ten noorde aan de Koolstraat. Gebruikt door den eigenaar M. Joseph Gal- mart. ZITDAGEN INSTEL, DONDERDAG 24 MAART 48fiT VERBLIJF, DONDERDAG 31 MAAtu 188 Te 5 namiddag, ter afspanning genaamd Het klein Gent, bij den heer Louis Van Brempt, te Aalst, ten einde der Nieuwslraat. OPENBARE VERKOOPING VAN TE LEDE De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen openbaarlijk verkoopen 1. 22 aren 22 cent. Land le Lede. Groo- len Kauler, in den Haak, sectie C N® 124, 125 en 126. In gebruik bij Benoit De Schryver. Ingesteld fr. 1100,00 2. 11 aren 50 cent. Land gelegen alsvo- rens, sectie C N° 127b, 128b en 129b. Ingebruik bij Franciscus Pel. Ingesteld fr. 675,00 3. 18 aren 40 cent. Meersch te Lede, in den Rij meersch, sectie C N° 329. On- verpacht. Ingesteld fr. 1900,00 4. 40 aren 13 cent. Land te Lede, in de Boschstraat genaamd de Drooge Weide, sectie B N° 284. Ingebruik bij J. B. Abbeloos. Ingesteld fr. 520,00 5. 20 aren 40 cent. Land te Lede; op den Kleinen Kauter, sectie B N° 158b. Ingebruik bij Joannes De Cremer. Ingesteld fr. 1360,00 6. 7 aren 89 cent. Land te Lede, op den Grooten Kauter, sectie C N° 390. Inge bruik bij Constant Smekens. Ingesteld fr. 520,00 VERBLIJF, op Woensdag 46 Maart 1887, om 3 uren namiddag ter afspan ning «De halve Maan» bewoond bij den beer Charles Saey, te Lede, Dorp. JAARLIJKSCHE VENDITIE van Huismeubels, Herberggerief, Landbouwersalem, afgebrokene Bouwmaterialen, Hooi, Strooi, Beeten en Aardappels, te Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Vrijdag 25 Maart 1887, om 1 uur stipt nanoen open baarlijk verkoopen op de navolgende plaatsen, te weten 1" Aan de Rommelslraalnamens den heer Joseph D'herdu 200 schoone elze Boonstaken. 2' Op de Kal, aan de herberg De Vlas bloem, en aan de woning van den beer Meu- leman namens de heeren Louis Ruyssinck, Alois De Zwaef en Jan Meuleman HERBERGGERIEF, zooals schoonen toog met marmeren blad, bierpomp, buffet, 3 schoone tafels vloer- en buitenbollen, stoof met loebehoorten, bier-en geneverglazen, tin nen maten, 800 kilos beeten, 50u kilos aardap pels, 20 koopen goed hooi, en 4 sledeplanken. 3. Op de Vijf Huizen, namens de heoren Re- maclus Van Droogenbroeck, Judocus Termassen beide te Erpe, en Charles De Geiler, te Nieu- werkerken. 25 koopen goed geteerd koei en paardenmes 20 koopen haveren strooi, varkensbakken, deuren, builenvenslers eo 2 karrewielen. 4. Op den Hoonegem, namens den beer Au gust Cooraan Eenen schoouen bascule, 2 eggen, eene ploeg, en eene sleep. De verkooping zal aanvang nemen aan de Rommelslraat. Verders op gewone voorwaarden eu tijd van betaling mits stellende goede en gekende bor- ge eD betalende de koopen beneden de drij franks.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3