M. Brialmont, die aan de linkerzij der Kanier vele vrienden lelt, had zich, zoo 't schijnt, ingebeeld, dat zijn ontwerp met geestdrift zou worden gestemd. Hij had niet gerekend op een ordewoord bevelende de onthouding, dat aan de li beralen werd gegeven in eene bijeen komst, die zij gehouden hadden, alvorens zich naar de afdeelingen te begeven. Zoo ten minste werd mij hunne hou ding uitgelegd, al te eenparig inderdaad, om niet te doen gelooven, dal zij op voor hand werd besloten. Het is zeker dat zij in deze zaak zullen tewerk gaan op eene wijze, dat het mi nisterie zoo weinig mogelijk ondersteu ning geve, welke dan ook hunne persoon lijke zienswijze zij. Indien zij het ministerie eene neerlaag kunnen toebrengen, zullen zij het voorze ker doen, en in dit geval zal hunne ont houding plaats maken voor eene weige rende stemming. Zij zullen gemakelijk't een of't ander voorwendsel vinden, om hunne tegen werking uit te leggen. Reeds zijn er velen onder hen die ver klaren dat zij de versterkingen der Maas zullen verwerpen, indien het gouverne ment den persoonlijken dienstplicht niet voorstelt. Dit zal ongetwijfeld niet heel logiek zijn, maar de pariijgeest bekommert zich hiermee zeer weing. Het ministerie houdt rekening van de houding der linkerzij het overweegt de mogelijkheid vangeene gunstige stemmen te bekomen, tenzij aan de rechterkant en in de groep independenten. Welnu, langs dezen kant telt het wets ontwerp over de versterking der Maas een zeker getal bepaalde tegenstrevers, wiens zienswijze het gouvernement niet zal kunnen doen veranderen. Er blijft dus te zien of de ontkennende stemmen der rechterzij niet talrijk genoeg zullen zijn, om het wetsontwerp te doen gevaarloopen. Het ministerie hadde liefst vermeden eene kabinetskwestie van dit vraagstuk temaken, en daarom had het eene gemeng de meerderheid verhoopt. Die kans zou gemakkelijk aan het mi nisterie kunnen ontsnappen, alhoewel er niets met zekerheid kan worden beves tigd. Laat ons de gebeurtenissen afwachten en hopen dat wij de toegevingen, aan het militarism gedaan, niet bitter zullen moe ten beklagen. RECHTERLIJKE KRONIJK. E(n ter dood veroordeelde vrijgesproken Het krijgsgerechtshofvan Leuven heeft vrijdag de zaak behandeld van den sol daat-student Franc-ois Fourez, die door den krijgsraad van Luik ter dood veroor deeld was.voor vergiftingen van M. Scha- nus, gewezen bediende bij het bestuur van bruggen en wegen. Er moest thans onderzocht worden of Fourez al zijne verstandvermogens bezit, en hij diensvolgens voor de gepleegde misdaad moest verantwoordelijk gesteld worden. De beschuldigde heeft na zijne veroor deeling, een lang en gewetensvol onder zoek ondergaan, waaruit gebleken is dat de jongeling inderdaad als zinneloos moet aanzien worden. Na de pleitreden der advokaten heeft de krijgsauditeur verklaard zich bij die zienswijze aan te sluiten en Fourez wt rd, 11a eene beraadslaging van een half uur, vrijgesproken. Landbouw. Frankrijk komt de inkomende rechten op de granen van 3 op 5 franks en deze op het meel enz. tot 8 fr. per 100 kilogr. te vermeerderen en opmerkensweerdig is 't dat de prijzen dezer waren in plaats van te klimmen integendeel verminderen. Deze die den hongersnood aankondigden sloegen den bal leerlijk mis. De Dendcrbode. roept Argus triomfan telijk uit, heeft alle begrip der cijferkunde verloren. Zachtjes aan, niet te rap, heerschap en zegde lees wat daarop geschreven staat Zij deed het, en beai toen met een schitte rende en fioren blik aanziende, riep zij uit Gottlieb, trouw is mijoe hand, en de lieve God moge geven, dat gij dezen morgen altijd den schoonst uws levens zult kunnen noe men Zij brak het zegel open, en de prachtige gouden ringen kwamen uit het pakje te voor schijn. Katrien, zegde Gottlieb, terwijl hij met diepe ontroering op de ringen staarde, Katrien, weet gij. wie mij deze ringen gegeven beeft Hoe zou ik dat kunnen weten, Gottlieb Lievo Katrien, deze ringen heeft mij de edele en schoonc koningin Louisa van Pruisen gegeven, en zij beeft er bij gezegd, dal ik op mijner, trouwdag aanhaar moe?l denken Dat doe ik nu, Katrien, dat doe ik met een dank baar, maar ook met treurend hart Toen de koningin mij deze ringen gaf, was zij de schoonste, de gelukkigste vrouw der wereld de meest geliefde koningin. Hel waren de laat ste dagen van haar geluk; zij is later misschien de ongelukkigste aller konninginneu gewor den, maar zij was toch nog altijd eene bemin nenswaardige vrouw. De laatste jaren heeft zij als martelares doorgebracht, en het verdriet heeft baar het hait doen breken. Hijl is nu veertien dagen geleden, dat zij gestorven is,en alle Pruisen klagen jammerend, dat hun be schermgeest ben verlaten heeft. Maar alle Pruisen zweren ook, dat zij hunne koningin wreken zullen, wreken op den wreden keizer Napoleon.die haar het hart beeft doen breken! Katrien, wij willen aan de schoone en goede koningin Louisa denken op dezen onzen trouw dag, en als de priester onze ringen wisselt zul len wij een dankgebed voor koningin Louisa uitspreken. Denkt gij dat wij onze lezers voor zulke domhoofden houden dan dat zij alleens niet optellen kunnen 't Is voor hen dus niet dat wij hier de rekening eens willen maken, maar voor u die ondanks uwen bril nog niet klaar zien kunt... Het bestuur, de bewaking en de wasscherij kostten onder 't liberaal bestuur, te samen, fr. 2,600 en onder het katholiek bestuur te samen fr. 3,050 Dus meer onder het katholiek bestuur fr- 430 Maar sedert het bestuur der oudemannen- en jongenswees huizen aan de Eerw Nonnen en Broeders is toevertrouwd ge worden, heeft men, ondanks het onderhoud dezer laatsten, eene spaarzaamheid op de mondbe hoeften en kleedij verwezenlijkt van gemiddeld fr. 2,600 's jaars. Men trekke dus de fr. 450 die het bestuur en bewaking heden meer kosten al fr. 450 en men zal bevinden dat er jaar lijks eene bezuiniging van fr. 2150 wordt verwezenlijkt. Wanneer wij van eene bezuiniging van fr. 1250 spraken,was dat op 't artikel was scherij en men moet waarlijk van kwade trouw wezen om bet anders te beweren. Nu, laat ons een oogenblik aannemen dat de eetwaren enz. een vierde vermin derd zijn in prijs en dan kan eene ge- spaarzaamheid van ruim 1600 franks on mogelijk betwist worden. Overigens wij zullen eens nagaan welke de wezenlijke prijsvermindering is op de mondbehoeften enz. cn dan zal men beter kunnen oordeelen. Wat nu de kleedij betreft, de kostgan gers zijn gekleed volgens staat en conditie, z'hebben nu heden hun verschoon op tijd en stond, en wij herbalen het, bet garni zoen cavalerie heeft nude plaats verlaten. Argus-Meerkol zou op dit kappiteltje willen voortgaan, maartijd en plaatsont- breken hem. Dit gebeurt zoo maar eens alle weken.wanneer hij niets te antwoor den weet... Ook al eene manier om niet te moeten bekennen dat men den bek in pluimen houden moet.... Wat er dan ook van zij, wij zullen wachten, Argus jongen.wij hebben tijd... 't Is best zoo. al te haastig vangt niet De beide organen onzer Aalstersche liberale kliek trekken met een wonderba re eenparigheid te velde tegen de inrich ting van den Werkmanskring welken alhier onlangs onder voorzitterschap van Mgr. Lamhrechts werd ingehuldigd. Het zou ons hoogst verwonderen moes ten de liberale inktbeesten er hunne bit teren gal, hun helsch venijn niet tegen uitbraken. Geen wonder die kring werd gesticht om ons volk tegen de verderfelijke leer stelsels van 't liberalismus, tegen de ver nielende werking van 't socialismus en legen '1 zedeverderf dat er de vrucht van is, te beschermen. Wie deel maakt van den Werkmans kring is een verloren man voor 't libera lismus en 't socialismus, 't is een man aan hunne helsche klauwen, ontrokken.. Begrijpt gij nu, geëerde lezers waarom onze beide liberale organen, even als twee razende honden tegen den Werksmaus- kring uitvallen Kan 't missen dat de hel geweldige smartkreten laat hooren Maar al dat geblaf, zal tot niets anders leiden dan om de liberalen beter te leeren kennen. Eene andere rede die de liberalen aan den werkmanskring vijandig maakt, 't is dat deze instelling weer een levendig be wijs opleven der volksliefde van de ka tholieken. Zij, liberalen, mogen op geen enkele liefdadige instelling roemen, niettegen- staande zij dagelijks met volle monden be weren dat zij het monopolium der volks liefde bezitten. Men wijze ons eens eene liefdadige in stelling aan door de liberalen ten voor- deele des volks met hunne eigene pennin gen gesticht Bekijk uwe gebuurte, zegt 't spreek woord, en ge ziet gansch de wereld. Nu, kan men in Aalst eene enkele volksin- stelling aanduiden door de penningen of de medewerking der liberalen geslicht Geene enkele En dan bazuinen de liberalen op alle toonen uit dat zij 't volk liefhebben en wij, katholieken, volksverdrukkers en uitbuiters zijn KIESKRONIJK. Le Bien public meldt dat de liberalen te Oostende zullen optreden bij de aan staande kiezing van een volksvertegen woordiger in vervanging van M. Carbon, overleden. Men spreekt van MM. Jans- sens, broeder des burgemeesters van Oostende, E. Jean en Heyvaert, baron van Heule, oud-gouverneur van West- Vlaanderen. De katholieken van hunnen kant zijn vast besloten den zetel te be houden welke zij ter. prijze van zooveel opofferingen en moeite veroverd hebben. STERFGEVAL. DoodvanM. Carbon. De ziekte waar door de achtbare vertegenwoordiger van Oostende getroffen was, heeft eene treu rige onlknooping gehad. Ter oorzake van den welgevenden zit tijd te Brussel verblijvende, heeft de dood hem te midden van zijnen arbeid getroffen Hij overleed zaterdag ten 4 ure namiddag. Volkekamer. De heer Voor zitter kondigde het overlijden aan van den heer Carbon, afgeveerdigde van Oostende en van den eerzamen baron de Coppin, het eeoige nog levende lid van 't voorloopig gouvernement in 1850-51. Het gouvernement, de meerderheid en de i minderheid brachten hulde aan den ver- j dienstelijken afgestorvene. Verder hield de Vergadering zich onledig met de wet- 1 geving op de tabricatie der suikers en de beraadslaging over 't budjet der ijzeren i wegen. ALLERHANDE NIEUWS. Kapel O. L. V. ter L.in- den, Nieuwslraatpoorl. Vrijdag 25 dezer maand, Feestdag van O. L. V. j Boodschap, om 5 ure namiddag zal de plechtige wijding plaatshebben van den H. kruisweg. De Eerw. heer Pacquay J onderpastoor van St. Jozefsparochie zal officieeren. Appelterre-Eijcliem. De heer Camiel Vander Scliueren, landbou wer en alom gekenden hengstenhouder, schoot verleden zaterdag naar de mus- schen. Het geweer sprong in stukken open en de heer Vander Scliueren be kwam onder andere eene ernstige wonde aan den slaap die zijn leven in gevaar brengt. Overlevenden. Van de 257 leden van het Congres van 1830, blijven er nog 8 in leven Mgr. de Haarue M. Henry (Dinant) M. H. de Brouckere M Le- cleicq (Luik) M. Rosseeuw (Koririjkj M. Jacques (Vlarchej M. de la Haye (Gent) en M. Cartuyvels (Luik.) Aan mevrouw de baronnes Gerricke von Herwynen, echtgenoote van den nederlandschen gezant te Brussel is ver leden zondag een ernstig ongeval over komen ten gevolge van eenen val werd een barer beenen gebroken. Een diefstal van 20,000 fr. werd in den nacht van zaterdag op zondag ge pleegd, ten nadeele van M. Mage, Bre- derodestraat, te Brussel. De diel is bij middel van valsche sleutels binnengeko men, heeft vervolgens het geldkoffer opengebroken en heeft er 18 bankbrief jes van 1000 fr. en een aanlal andere weerden uitgeroofd. M. Mage was zater dag naar den schouwburg gegaan en het moet gedurende zijne aanwezigheid zijn, dat de diefstal gepleegd werd. De werkstaking der steengravers, te Zoningen, die reeds bijna eene maand duurt, schijnt te zullen verergeren. Daar de werkstaking verledene week dreigden tot ongeregeldheden over te gaan, heeft de burgemeester een bericht openbaar gemaakt, waardoor de samenscholingen worden verboden. Het lijdt geen twijfel of de werkstaking zal hier weldra alge meen worden. Eene afveerdiging der steengravers heelt een bezoek gebracht aan M. den gouverneur der provincie, welke beloofd heeft bij de patroons lus- schen te komen. Eene sterke afdeeling gendarmen is ter plaatse onder bet bevel van eenen luitenant. Dat men in de stad Eecloo ernstig meent met de burgerwacht, eu haar als eene zeer gewichtige instelling aanziet, wordt bewezen door de kiezing van acht kaporaals, die te samen 730 kilos wegen. Deze acht behooren allen tot dezellde kompagnie. Het leste lijk uit de mijn van Qua- regnon is opgehaald. Het werd gevonden in de potelle, dat is de verlenging van den opliaalput, die altijd onder water staat. Het slachtoffer was zekere Urbain, van Wasmes. Hij was zeer goed herkenbaar, ofschoon hel lichaam met wonden over dekt was. De zee is verleden zaterdag buiten gewoon hoog en woelig geweest te Oos tende doch de vallende tij was des te lager, zoo dat leembanken,die nooit zicht baar waren, droog stonden. Men vreest een groot aantal schipbreuken. Verschei dene Bruggelingen waren naar Oostende gekomen, om getuige te zijn van het grootsohe schouwspel dat de zee oplever de. Sneeuwstorm van za terdag. Men schrijft uit Oostende dat de springtij niet gevaarlijk is geweest omdat er geen noordwesten wind was. Goddank Toch was het gebulder der golven inderdaad indrukwekkend. De sneeuwstorm was opgesteken. De schui mende golven vereenigden zich met den dwarrelenden sneeuw. Hemel en zee schenen slechts ééne wolk te zijn. Het staketsel kraakte onder een gedompel, zoo zwaar als donderslagen. Maar als dat tooneel grootsch en ver schrikkelijk was, dan nog was men nog meer bevangen als men dacht aan de on gelukkige visschers, die in schuiten 's morgends heel vroeg waren uitgevaren op de garnaalvangst. De vrouwen en hunne kinderen ston den op het staketsel in pijnlijken angst te wachten. Eensklaps werd een kind van 11 jaar van den golfbreker geslagen en verdween in zee. Een visscher, Karei Due had den moed in zee te springen en den knaap te redden. 64 schuiten waren 's morgends uitge varen. Te vergeefs zocht men een dezer in den sneeuwstorm, die altijd boven de schuimende golven bulderde. Heel den dag duurde die onrust. Tot vier ure toe 's achternoens, zijn er een aantal garnaal schuiten opdekustgestrand. De visschers hadden nauwelijks den tijd om aan strand te springen en al loopende zich in de dui nen te redden. Toen de vrouwen en kinderen geen hoop hadden, om de visschers te Oosten de te zien terugkeeren, gingen zij naar Mariakerke en Middelkerke: daar dachten zij de vaartuigen te zien stranden. De zee heeft te Oostende, op gegeven oogenblik, eene groep vrouwen en kin deren omver geslagen. Een ijselijk ge huil en gejammer steeg op doch men had geen ongelukken te betreuren. Men bracht de overstroomden in de Kursaal, waar zij gedroogd en verzorgd werden. De schuiten kwamen langzamerhand terug 's avonds ten 10 uren waren er nog twintig afwezig. Twee of drie uren later waren echter allen binnen. Een vis scher is omgekomen. De kleine visscherij heeft verschrikkelijk geleden. Een vis scher en zijn /oon hebben in roeiboot, de takelaage van hunne boot van Nieuwpoort aangebracht, die in den storm werd stuk geslagen. Men schrijft uit Oostende dat de tij ver leden zaterdag eene hoogte van 24 voet bereikt had, hoewel de wind legen den stroom stond. Zoo ontstuimig was de zee. dat volgens de verklaring van oude zeeliê bij onguns- tigen wind de baren over den dijk zouden gespeeld zijn. Eensklaps wierp eene onverwachte windbui eene menigte kleine vaartuigen op de kust een derzelve was leeg. Men is ongerust over de bemanning. Het vaar tuig schijnt gestrand te zijn geweest. Eene sloep heeft een aantal visschers opgenomen, die in nood verkeerden. FRANKRIJK. Hoe vreeselijker, hoe beterFigaro meldt dat een der voornaamste schei kundigen. M. Favier.oud officier der ge nie, erin gelukt in een nieuw ontplofbare stof samen te stellen, die bestemd is om eene omwenteling in de verveerdigingder ontplofbare stoffen te weeg te brengen. Dynamiet bevriest bij acht graden onder nul, waarvan het gevolg is dat het op zekere tijden van het jaar onbruikbaar is. Het ontploft buitendien bij den minsten schok. Meliniet en roburiet zijn wel ge makkelijk te behandelen, maar zij leveren toch gevaren op. Zij zijn daarbij te duur en deze stoffen men kan liet tot nu toe nog niet verklaren kunnen slechts ge bruikt worden bij eene hoeveelheid van minder dan vier n vijf kilos. Een ander nadeel, aan deze stoffen verbonden,is dat zij niet lang, stellig niet langer dan een jaar, goed kunnen blijven. Indien bet ge bruik van meliniet algemeen werd, zou de prijs zoo duur worden,dat er geen denken aan zou zijn. De stof door Favier uitgevonden, heelt geen dezer nadeelige eigenschappen. Zij is gemakkelijk te h3nteeren,laat zich zon der hel minste gevaar van de eene plaats naar de andere vervoeren, ontploft niet bij aanraking van vuur, kan oneindig lang goed blijven, kost slechst het vierde of vijfde van meliniel.en overtreft alle ande re ontplofbare middelen, meliniet mis schien uitgezonderd, in kracht. De ver- veerdiging is zeer eenvoudig.Ertzijn reeds proeven met die stof genomen en de uit werking was buitengewoon. Het is zooals wij zeggen Hoe vreese lijker, hoe beter f Ontploffing te Belfort. Tot hiertoe zijn reeds 9 artilleristen overleden aan hunne wonden, bij de ontploffing te Bel fort bekomen. Er liggen 8 zwaar gewon den in het gasthuis, en men vreest dat slechts weinigen in 't leven zullen blij ven. Men schrijft de ontploffing toe aan eene verhitting van de meliniet, die in de bommen moest gegoten worden. Men weel dat de meliniet niet springt door schokken ol botsingen, maar wel onder den invloed der warmte. Men denkt nu dat een onvoorzichtige werkman meliniet heelt aangebracht in eene bom hieruit zouden gassen geste gen zijn die, eene hooge drukking berei kende, de bom hebben doen springen. Gedwongen plezier. De Revue de la Revolution bevat een artikel dat zeer wetensweerdig is. Frankrijk was ik 1795 heel bedroefd, gansch besmeurd met bloed De konventie dekreteerde dat het integendeel plezierig moest zijn. Zij stelde tiendaagsche feesten in de zondag werd afgeschaft. Decadi werd de zondag en wie op decadi niet plezierig was, werd ver oordeeld tol boete en gevangenis. Verder stelde de konventie zeven groote feesten dat der stichting van de Repu bliek, de Jeugd, de Echtgenoten, de Her geboorte, den Landbouw, de Vrijheid en de Ouderlingen. Het publiek beet niet indedecadis. Tot in Parijs opende de St-Rocliuskerk hare deuren, en een priester deed er de mis. De boeren vooral waren oproerig aan die nieuwsoortige feesten eu hielden op eene betreurensweerdige wijze aan hunne oude bijgelooviglieid. De dwaze republikaansche fanatiekers schreven eenen kateenismus voo. waarin voorkwam Wat is God God is stof. Wat is het volk Het volk zijn de armen. Wat is een koning Een koning is een lieger, een olifant, die het arme volk verscheurt en verplettert. Wat is een goede sansculot ^at is 'ne dappere, die niet kan omgekocht wor den door het geld van de dwingelanden. Welk zijn de deugden van eenen goe den sansculot Die heeft al de deug den Men ziet de jacobijnen waren, even als nu.... modest. Christina Nillson. De beroemde zweedsche zangeres, wier burgerlijk hu welijk wij aangekondigd hebben, werd zaterdag in de Magdalenakerk te Parijs, plechtig in den eebt verbonden met An- gelo Villejo, praaf de Casa Miranda, oud- algeveerdigde, oud-gezanlschapsv'eaita- etieerde, kamerheer van Z. M. den koning van Spanje. Vrijdag avond werd aan de groote kun stenares en aan graaf de Miranda, in het hotel van het zweedsche gezantschap, een feestmaal aangeboden door prins Eugeen van zweden. Tijdens het maal las de prins het vol gende telegram van zijnen vader, koning Oscar Sta mij toe, mevrouw, u mijne harte- lijke gelukwensclien aan te bieden ter gelegenheid van uw huwelijk met graaf de Casa Miranda. Ik hoop dat gij daarom uw oud vaderland niet zult vergelen. De koningin gelast mij uw insgelijks hare groeten en gelukwenschen te stu ren. b Geloof mij steeds, waarde mevrouw, Uw wel toegenen OSCAR. Zaterdag middag had liet huwelijk plaats in de Magdalenakerk. Geene uitnoodigin- gen werden gedaan de groote zangeres had er aangehouden dat de geestelijke plechtigheid zoo stil mogelijk zou geschie den. Er waren echtereen 2ü0tal personen opgekomen in de kleine kapel, met roozen en seringebloemen behangen, waar de H. Mis gezongen werd. Mvr. Nilsson, wier kleeding buitenge woon schitterend was, droeg het groot kruis der Orde van Liefdadigheid van Spanje, haar aangeboden door wijlen Al- lonsXH, toen zij een prijs stichtte voor de Muziekschool van Madrid. Aan den hals droeg zij een prachtig paruur in bril- lanten, haar in den morgend gestuurd door baron de Rothschild, van Londen. De getuigen waren voor de bruid, de gezant van Zweden en M. Ambroise Tho mas voor den bruidegom, de gezant van Spanje en markies de Dasyfuerte. Geheimzinnige gebeurtenis. Mej. Claire L. wilde zondag te Parijs den Bou levard bonne nouvelle oversteken, toen uit een stilstaand rijtuig een revolverschot op haar werd gelost, Mej. L. wilde nader toezien, doch de koetsier legde de zweep op de peerden, die vollen ren voortsnel den. Op hetzelfde oogenblik zag de juffer eene hand uit rijtuig komen die, het wapen dat nog met vijf kogels geladen was, voor hare voeten neerwierp bij geluk ging liet schot door den val niet af. De ontroering belette Mej. L. het num- mer van het rijtuig op te nemen. Bookmakers Donderdag en vrij dag, op de koersen van Auleuil. trad voor de eerste maal de nieuwe wet in wer king die de tegenwoordigheid der book makers op de peerdenwedrennen verbiedt Men verwachtte zich aan betoogingen van wege deze heeren, en ook van wege de wedders; uit voorzorg bevonden zich dus eene sterke policiemacht, alsook eene af deeling gardes rèpublicaines te peerd ter plaats. De meeste bookmakers zijn aanwezig zij hebben groote kaarten op hunnen hoed waarop hun naam te lezen staat. Op de borst dragen zij houten plankskens, waarop de weddingen en kvvoteeringeu slaan aangeteekend. Dit wordt echter verboden door de of ficiers van policie. Dit doet een geweldig rumoer ontstaan er wordt gefloten, ge schuifeld, uitgejouwd. Ten slotte nemen de bookmakers het besluit van niet te wed den en in werkstaking te gaan. Alles liep kalm at. De jockeys, die hun percent hebben op de winsten der book makers2iju aeer ontevreden. Zaterdag is voor het assisenhof der Seine de zaak behandeld van M. de Pey- ramont, bestuurder de Revanche, die, den dag na de duitsche kiezingeu, den uitslag der stemming in Elzas-Latharingen had aangekondigd, bij middel van een trans parent omringd van franscheeurussisebe vlaggen en die in zijn blad een artikel had meegedeeld, dat aan Frankrijk eene oorlogsverklaring had kunnen op den hals halen. M. de Peyramont werd vrij gesproken. Zonderlinge oplossing. De konfe- rencie der parijzer advokaten behandelde dezer dagen de volgende kwestie Mag de man van zijn recht als echtgenoot ge bruik maken om de bijzondere brieven aan zijne vrouw gericht, of door deze geschreven, te openen Het antwoord luidde ja Inde letterkundige wereld vindt die oplossing aanhangers en tegenstrevers. DUITSCHLAND. Een nieuwe vaster. We dachten dat het vasten uil de mode was geraakt, daar het stieltje te weinig opbracht. Zoo heeft de Zweed Celti er niet over gedacht want verleden zaterdag, ten 12 ure 's middags, begon hij te Berlijn, in de schouwburg- zaal van het panopticum Castan. een vas ten van 80 dagen. Verschillende genees kundigen van naam, waartusschen ge heimraad prof. Dr Virchow en prof. Dr Sonator, vormen het komiteit tot bewa- sing van den hongerlijder. Alle mogelijke voorzorgen zijn geno men om alle bedriegerij te voorkomen.De man zal voortdurend bewaakt worden en geen sekonde met vreemden alleen mogen zijn. Nu, Parijs heelt Morlatti en Succi ge had, waarom zou Berlijn zijn Cetti niet mogen hebben De policie te Berlijn heeft verboden, de Itongerkuurvan Francesco Celti tot een openbare vertooning te maken. Zoolang hij zich vgn voedsel wil onthou den, zullen wel bevoegde persoqen, die bij deze proefneming een wetenschappe lijke belang hebben, bij hem mogen worden toegelaten, maar zich voor geld publiek ten toon te stellen, mag hij niet. Volgens de berichten warén de profes sors Virschovv en Sonator voornemens, zich deswege tot den minister te wenden. Wij kunnen alleen zeggen dat men te Berlijn veel verstandiger is door die ten toonstelling te verbieden, dan te Parijs, waar men haar toelaat.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2