d a I) i u i? t> i: Eerste Communie, Voraiidering: van Woonst. Leonard Stalpaert, POUTRELLES. ~tehïïreKl Huizen le huren lluis te huren terstond Milicie-Lichling 1887. Militie-Lichting 1887. Parochiale Kerk Jaariijksche Veuditie EENE itEIWlSDB DOFS 1 EDE Meubelaire Venditie. HOFSTEDE, Boim-e» Hof'grond, HUISMEUBELS Mest. Koei- en Paardemnesl, Keizerlijke doop. Zaterdag heeft te Postdam de doopplechtigheid plaats gehad van den vierden achterkleinzoon van keizer Wilhelm. De kroonprins en de kroonprinses, de groot ouders waren reeds van 's mor gens te Postdam. De keizer en de keize rin kwamen eenige uren later aan, per bijzonderen trein. De plechtigheid had plaats in de ver trekken, eertijds door Frederik de Groote bewoond. De keizer en de keizerin, de kroonprins en de kroonprinses, prins Wilhelm, vader van het kind en al de overige leden der keizerlijke familie ston den in hal venkring geschaard. Op het oogenblik van den doop hield de oude keizer zijn achter kleinzoon in de armen en gaf hem daarna aan zijne kleindochter, prinses Wilhelm, moeder van het kind. Een hofdéfilé sloot de plechtigheid. Valschewijn. Te Coblenz is ver oordeeld de wijnhandelaar C. F. Beisie- gel, te Kreuznach, wegens het vervalschen van wijn, en wel tot 5 weken gevange nisstraf, 1500 mark boete en de kosten. Bij gelegenheid van dit proces kwamen aardige dingen aan 't licht betreffende de wijnvervalsching. Hiertoe wordt zoo al het volgende gebruikt glycerine, tanni ne, ammoniak, wijnsteenzuur,koriander, oranjebloesem-water, vlierbloemeDolie, annanas-ether, suiker, kandij, rozijnen, spiritus, malva, kleurstoffen en vooral.... water dit alles ten einde het geachte publiek zuiveren wijn te schenken. Te Mühlhausen is de wijnhandelaar Nithardt, wegens ouderdom en ziekelijk heid, totsleshtsl maand gevangenisstraf, doch 30,000mark boete veroordeeld. Verjaardag van den KeizerDeaanstaan- de ^0* verjaardag van den keizer.lrekt nu weêr aller blikken on aller aandacht naar Berlijn. Alle dagbladen zijn gevuld met bijzonderheden over den grijzen vorst. Wij deelen er hier ins gelijks eenige voorname meê Wilhelm 1, koning van Pruisen, keizer van Duitschland is zeer gemakkelijk ie schetsen. Hij is noch een geleerde, noch een hislorieker, zooals zijn voorganger hij is geen kunstenaar zooals tegenwoordig zooveel der kleine vorsten, zijn sateiielen bij heeft geen behoefte aan weelde bij is niet vroom, maar is geen vrij denker om eten en drinken geeft hij weinig, hij is voor alles militair, maai' daarom geen ruw krijgsman Zelf heeft hij den roem niet gezocht hij liet de gebeurtenissen haren loop gaan en tel kens wanneer hij nu, io eender duitsche steden zijnen inl.-ee doet, gaal hij onder zegebogen van groen en lauwerkransen, waarop de naam staal dien bij in de geschiedenis behouden zal Wilhelm de zegerijke Voor iemand die den keizer nooit heeft ge zien, is hij wel het zonderlingste figuur dal men zich verbeelden kan Men verwacht zich aan een 9ujarigen grijsaard, krom gebogen, onder den last der jaren gebukt. Wie ziel men? Een prachtige kurassier,in eng sluitende zwar te uniform, nog recbl als een eersto jeugd. Het gezicht is wel perkamentachtig en gerim peld. de blik is wel niet vast meer, maar de mond glimlacht en wanneer de grijsaard de wille knevels opstrijkt, dan is dat geen negen tiger meer, dan is het de soldaat. De keizer spreekt in korte volzinnen, met kracht en tegelijkertijd met dat eigenaardig brommige in den loon. hetwelk veel oud-mili- taren hebben, die een fermen handdruk ver kiezen boven schoone redevoerinhen. De Hobenzollern zijn mild met handdrukken. De oude vorst spreekt redelijk goed franscb, doch bij kan beter engélsch. wat hij beeft aangeleerd in 1848, tijdens zijne ballingschap iu Engeland Zijne algemeene kennissen zijn echter beneden hel middelmatige gebleven. Wetenschap en kunst zijn voor hem een ge sloten boek Zelfs in de duitsche letterkunde stelt hij volstrekt geen belang Nooit zag men hem in een museum (Bismark en Molkte even min) en verleden zomer kostte het alle moejte van de wereld om hem er toe te krijgen, hel honderdste berlijner Salon te openen. Nooit ziet men hem op eeB koncert. Wagner, waarmee iedere Duilspher dweept, is hem on verschillig en zijn kleinzoon, prins Wilhelm, die een volbloed Wagneriaan is, even als mi nister von Puitkamer, wordt steeds door hem uitgelachen. Drama en komedie boezemen bem geen belang in. Een ding echter trekt hem slechts aan een opera, waar een balei in voor komt, slaat hij nooit over. Wanneer er te Ber lijn groote wapenschouwing plaats heeft, biedt hij geregeld 's avonds aan de officiers als uil spanning een reusachtig ballet aan in de Opera De stem van den keizer is de flinke zware slem van den soldaat Zij is ernstig en aantrek kelijk, en thans nog, bij officieele gelegenheid, klinkt de slem van den grijzen souvercin beter en luider dan die van zijn zoon, Unser Fritz, die eenu magere en zwakke spraak beeft. Bij de gratie Gods die lormuul is in den mond van Wilhelio 1 zeker wat meer dan een ijdel woord. Men herinnert zich, boe de zegevierende vorst gewoon was in zijn oorlogs bulletins de beschikkingen der Voorzienig heid te zegenen. De Sieger Kaizer is zeker wel van allo Duiischers of beter nog van alle Pruisen de eerste, die van harle de Voorzienig heid bedankt voor de wonderbare gebeurtenis- en der leste 20 jaren Niet enkel ten aanboore van Europa of voor het duitsche volk maar ook voor zijn naaste omgeving, bij de minste officieele gelegedheden spreekt hij hel meermalen uitGod beeft mij alles gemaaktik ben slechts zijn werktuig God heeft mij gekozen, mij den man van lijd zaamheid, trouw en lucht, toen do tijd was ge komen van Pruisen en van de duitsche een heid. In zijn kabinet ontvangt de keizer zijn be- zoekeu en hel is ook daar dat hij eigenlijk leeft. Een verdieping hooger liggen zijne ver trekken. Weelde moet men in het paleis te Berlijn niet zoeken men kent de traditie der Hohen'zollerns zij zijn arm, maar zuinig. Toen Wilhelm I den troon besteeg bad hij'niets dan schulden. De burgerlijke lijst van d6u koning van Prui sen bedraagt 9 millioen. Voor den keizer van Duiischland is geen civiele lijst vastgesteld. De kejzer is tegenwoordig rijk alleen zijn ban kier Kohn weel, hoe rijk. Minstens heeft hij 28 mjllioon inkomen. De geringste uitgave wordt door hem nagezien. Zijn hofstaat is zeer be perkt en saaragesleld uit menschen, die met weinig tevreden zijn. De hoogste jaarwedde ten hove bedraagt 30,000 frank. Staaltjes van spaarzaamheid zouden genoeg zijn aan te voe ren maar men zou er toch geen geloof aan hechten I In een kabiljauwskelder. Zaterdag morgeud liep te Aberdeen de visschers- s\oep Sybil, van Lowestoft, binnen, heb bende aan boord eene kleine flesch, ge vonden in de maag van een grooter. kabiljauw, door voornoemd vaartuig in het schotsche water gevangen. In de flesch bevond zich een papier, een bladzijde uit een notaboekjegescheurd. Langs de eene zijde stond geschreven, in potlood De schooner Anna, van Bangor, in zinkenden toestand. Mijne bemanning heeft den moed opgegeven. Ik schrijf dit. lieve vrouw, opdat gij zoudtweten.iudien het aan land komt, wal er van uw Willie geworden is. God bescherme u. Op de andere zijde stond het volgen de Januari 24, 1886. Vreeselijke stom. beide masten weggeslagen, schip vol water. Vaarwel, beminde vrouw,voor eeuwig. Van uw teerbeminden echtge noot Wm Jenson. Aanteekeningen van plaats en ligging zijn niet voorhanden. ENGELAND. Een feestmaal van dieven. Te Clas- gow had onlangs een feestmaal plaats van 150 personenniets als dieven moch ten er aan deelnemen. Iedere gast kreeg een kaart waarop het volgende gedrukt stond Inkomkaart tot het avondmaal, bij zonder voor dieven ingericht, bestaande uit beefsteak, paslei en plum pudding,het welke plaats zal hebben den 17 februari, ten 6 ure 30 's avonds, in Talbnoth-llall, Highstreet,iO. Mogen alleen aan dit feest maal deel nemen, zij die wegens diefstal werden veroordeeld. Ned Wright, van Londen, oud inbreker en prijsbokser zal eenige belangrijke meèdeelingen doen eri eenige aanwijzingen geven hoe men het best in vrijheid kan komen. Daar hel aan tal deelnemers op 150 bepaald is, wordt men verzocht vroeg daar te zijn wil men een plaats vinden. Op de keerzijde der kaart stond Wil iemand in hel lokaal komen.zon der ge/.ien te worden, zoo kan hij ook binnen langs de achterdeur, die op Old Exhange Court uitgeelt. Al de aanwezigen werden door Ned Wright ondervraagd en velen werden, daar zij geene bewijzen hadden van te hebben vastgezeten, aan de deur gezet. Bij het eten werden geene geestrijke dranken gebruikt of geene redevoeringen gehouden. Ned Wright's dochter bespeel de de viool die vroeger aan |den beruch- ten dief Charles Peace toebehoorde. Men was buitengewoon deftig en rustig. Pausen koningin, Weekly Register deelt meê dat er, ter gelegenheid der jubelfeesten van Z. H. den Paus en konin gin Victoria, er lusschen beide jubilaris sen gelukwenschen en geschenken zullen gewisseld worden. De koningin zal aan Leo XIII een zeld zaam en rijk ingebonden exemplaar der Vulgate aanbieden, terwijl de H. Vader aan koningin Victoria een prachtig mozaï ek schenken zal. De groote yacht race. Van al de feestelijkheden, die gansch Engeland door Ierland natuurlijk uitgezonderd ter eere van koningin Victoria zullen gegeven worden, is de groote wedstrijd voor jachten rondom debritscheeilanden tegen 14 juni uilgeschreven door den Thames Yachtelub, voorzeker de voor naamste. De prins van Wallis toont levendige belangstelling in deze onderneming en zijn jacht zal aan den strijd deel nemen de prijs beloopt tot het niet onaardig sommeken van 25,000 fr, De jachten zullen uit de Nore vertrek ken et: vermoedelijk noordwaarts den boeg wenden de kroonprins heeft beloofd starter te zullen zijn, De duur der omvaart zal op 2 of3 weken worden bepaald. OOSTENRIJK. Het gedenkteeken voor Maria-Theresia, dat te Weenen opgericht zal worden, is nu door den beeldhouwer, professor Zumbusch, zoo goed als voltooid. Het zal den 15 october onthuld worden. De kos- bedragen 1,600,000 fr. AFRIKA. Afrikaansch engelsch. Hoe allengs in bet zuiden van Afrika de engelsclte door de nederlandsche taal verdrongen wordt, blijkt uit de volgende meédeelipg van een engelsch Had van Cape-Town (Kaapstad), waarin een koncert wordt aangekondigd. Er is geen enkele Vlaming of hij zal dat engelsch...ken verstaan Wij understand dal professor van, den Burg has kindly promised om Bal laden to play on the pianoforte. Balladen is van Chopin also een Sonatevan Weber. We hoopen that a large audience zullen come and bear this geleerde professor wems antecedents hebben for him so great a name gekregen wherever by has played. Wij understand ook dal there wille be a groote concert in the Town Hall at a laag charge for admission. r Kinders hall prys. VEREENIGDE-STATEN. Van a( 1 april aanstaande zal men de petrool uit de petrooldistriklen van Penn- sylvanië door buizen naar New-York kunnen laten vloeien, i$ te zeggen op honderdê kilometers lengte. Modderregen. Te Lincoln, in den staat Nebraska, begon het op 18 februari lestleden, lusschen 1 en 2 ure eensklaps modder te regenen. Allen die op straat waren zagen er uit alfo( zij op gansch hun lichaam door eene voorbijgaand rijtuig met slijk bespat werden. Den vorigeu dag had het op eenigen afstand van daar hevig gewaaid en men denkt dat het stof, door de vochtigheid der lucht in modder veranderde en alsdan door de zwaarte terug neêrviel. In alle geval moet zoo'n slijkregen niet heel aangenaam zijn. IERLAND Dat de iersche pachters geen katten zijn om zonder handschoenen aan te pak ken, blijkt weêr uit bet volgende staal tje Een 5tal konstabels hadden te Keadne een pachter uit zijne hoeve gezet en deze daarna zelf betrokken om baar te bewa ken. De woedende boeren hebben het vuur gesteken aan de woning, zoodat de agenten bijna verstikten en met moeite ontsnappen konden. Burgerlijke stand der Stad Ninove. Aangiften ran den 4 tol den 10 Meert 1887. GEBOORTEN 'IaUNKLIJK 1 a VllOOWEL. 1 I 0 VERLIJ DENS A. De Ville, 22 j. schoenm. ongeb. Brussel- straat. - A. S Van Belle, 52 j. stoofmaker, ongeh. Kerkhofstraat. Loten van Rijsel aan fi*. 100(1860) Bij de 51' trekking welke den 1 meert plaats had, zijn de bijzonderste prijzen gewonnen door de volgende nummers. N. 16394 fr. 25000 -N. 10588 fr. 500 20680 10000— 46739 500 72560 1000— 0 74074 500 73037 1000— 82881 500 80838 1000- 102097 500 84159 1000— 143504 500 120854 1000— 156945 500 168751 1000— 168436 500 169450 1000— 171097 a 500 64 - 500- Nummers uitbetaalbaar met 400 fr. 16971 26810 53538 70428 139172 17337 27615 53391 95138 147337 23442 46423 58963 103190 173274 Nummers uitbetaalbaar met 200 fr. 10735 41649 49850 84110 147627 13994 42157 71724 88533 148987 14368 42214 77426 113325 154259 40327 48370 82321 113587 173659 Drukkerij van den Lange-Zoutstraat, N. 10 te Aalst. Groote keus van Kerkboeken met en zonder sloten en in alle ban den, Paternosters, Prenten, enz. enz. Gematige prijzen. Let wel op LANGE-ZOUTSTRAAT N. 10. August De Meersman, Hologie- maker. in de Lange Zoutstraat, N° 32, heeft de eer het geacht publiek te laten weten, dat zijn Uurwerkmakerij van ver trouwen, in de Lange Zoulstraat, N° 32, gevestigd is. Magazijn van gouden en zilveren Genev- sche Zakhorlogiën, Penduls, Kandelabers, Regulateurs, duitsche Horiogiën. Wekkers, enz alsook een assortissement van gouden en zilveren Ooringen, Medaillons,Broche», Armbanden, Servisen, Koffljlepels, enz. Alles gewaarborgd voor goud. Door zijne geringe prijzen, verhoopt hij de guns' van eenieder te genieten. Wilt gij uwe familiezaken spoedig en goedkoop vereffend hebben, wendt u dan tot den Zaakhandelaar in de Esplanadeslraat, N° 26, te Aalst; hij gelast zich met alle schrijfwerk, het vereffenen van nalatenschappen, hel op stellen van akten, kontrakten en verhurin gen, aangiften van nalatenschap, verzoek en smeekschriften, het vernieuwen vart hypothekuire inschrijvingen, deg aankoop en verkoop van onroerende goederen, het besturen van goederen, het doen vau ont vangsten, hei opzoeken van erfenisgerig- tigheden, enz. Als gewezen handelaars-en notarisklerk, verhoopt hij, door zijne beianglooze en deftige handelwijze, bij het geëerd publiek op een goed klienlschap le mogen reke nen. Te bekomen aan fr i 1,50 de 100 kilog'. bij d'heer JAN COLPAERT, Kaohelmaeker Gend- scbesteenweg Aalst. Eene welgelegene behuisde HOFSTEDE met aangelegen Land, le Aalst-Mijlbeke, Papen rode-Dries (nabij 't Verbrandbof Zich te bevragen bij M. f Da Wolf-Coevoet, Molenstraat, te Aalst. Leopoldsche Steenweg, le Aalst. n° 13 en n° 15 Voor de conditiën zich te bevragejo, bij Juf vrouw Eugenie Van de Velde,Keizerlijke Plaats, te Aalst. uitmakende den hoek der Vischmarkt en Oude Graanmarkt. Zich te bevragen bij de W® De Wit, in Het Gulden Hoofd, te Aalst. Inlijving in het bestuur bataljon. Het College van Burgemeester en Sche penen dezer stad, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de militianen der uieuwe lichting die wenschen ingelijfd te worde» in liet bestuurbataljon en die ge- looven de voorwaarden en de hoedanig heden te vereenigen, vereischl om in dit korps te dienen, worden verzocht zich te begeven op hunne kosten den dijnsdag 12, of den maandag 18 April aanstaande voor den militairen onder-intendcnl verblijven de in de hoofdplaats der Provincie. De militianen zullen moeten drager zijn van eene verklaring der stadsoverheid hunne identiteit vaststellende en het be drijf dat zij uitoefenen, vermeldende. Voor verdere inlichtingen wordt men verzocht zich Ier sladssekretarij aantebie- den iederen dag der week van 9 tot 12 ure 's morgens en van 2 tot 5 ure namiddag. Aalst, den 12 Maart 1887. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, VAN WAMBEKE. E. SCHEERLINCKX. Vervroegde Inlijving. Het College van Burgemeester en Sche penen der stad Aalst, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de militianen der klas van 1887, die onder de wapenen wenschen le treden, vóór het reglkmen TA lil TIJDSTIP DF.R LEVERING VAN HET CONTIN GENT, zich le dien einde zullen kunnen aanbieden alle donderdagen, te rekenen van den 17 der loopende 'maand Gaart tot den 5 Mei daaropvolgende, om 9 1/2 uur 's morgens, in het militaire bureel van het provinciaal gouvernement le Gent. De stokken die de militianen zullen voor Ie leggen hebben zullen moeten iederen maandag vóór 3 ure 's namiddags, in het provinciaal gonvcrnemenlsholel toegeko men zijn, gmielde stukken zijn verkrijg baar ter sladssekretarij alhier, alle dagen der week van 9 tot 12 ure 's morgens en van 2 tot 5 ure 's namiddags, de zon-en feestdagen uitgezonderd. Men kan nopens gemelde zaak ter ge zegde sladssekretarij alle verdere inlich tingen en uitleggingen bekomen. Aalst, den 15 .Maart 1887. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris. VAN WAMBEKE. E. SCHEERLINCKX STAD NINOVE. van O.-L. Vrouw. Hel Bureel der Kerkmeesters van de Parochi ale kerk van O-L. Vrouw le Ninove, zal op WOENSDAG 23 MAART 18x7, om 10 ure voor middag, Ier herbera In hel groot Kanon, (hoek van bet kerkplein) onder de goedkeuring van de bevoegde overheid, overgaan tot de opeo- lv re aanbestediug der herstellingswerken aan het kroonwerk en het DRIJMAAL WITTEN der binnen muren van gezegde Kerk. De aanbesteding zal plaats hebben bij op zegel geschrevene geslotene aanbiedingsbii- jetten, bij eanbcvolene brieven onder dubbelen omslag, en aan den heer Voorzitter van het Bureel dor Kerkmeesters, ler Dekenij te Ninove ten uiterste Zaterdag 19 Maart gezonden. Hel bestek en lastboek zijn neergelegd ler heberg In het groot Kanon, hierboven aange duid. Ninove, den 27 Februari 1887. De Geheimschrijver, De Voorzitter, F. VANDEN BORRE V. DE ROECK. Op MAANDAG 21 MAART 1887, le Aalst .•■Ijl- beLe, om 8 ure 's morgends, namens den heer De Cock Hofman aan zijne woonst, 100 koopen exlra goed Hooi, namens de gebroeders Van Neck en Joseph Callebaul, Loof, Beileraven, Strooi en Beukeu planken. Te Moorsel en Melden, namens den heer Jan-Baptist Moons en andere, le beginnen om l uur nanoen le Moorsel, Perrekauter, Loof, Strooi en Snoei, op den Perrekauter Kammc- straat, aan 'thof, Kauler, Oliemeersch en Ko kerij Onder de directie van CH. DE VIS, Candi- daat-Notaris, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van 80öö schoone holiandsche Hopstaken en 2000 Boonstaken, Ie Aalst Vaartkaai, Neven het fabriek van M' J.-B. Jelie en aan het huis der heeren Van Assche op Zaterdag 19 Maart 1887, om 1 uur namid dag, door het ambt vaa den notaris BRECKPOT te Aalst. VENDIT1E VAN 50 koopen goed geteerd Mest «W van 70 koopen Erwtrijs, Op Vrijdag 25 Maart 1887, (O. L. V. Boodschap), om 2 uren namiddag, ten verzoeke van Mr Valery Van Assche T zijner stokerij op liet Verbrand Haf te Aalst- Mijlbeke door bel ambt van den notaris BRECKPOT le Aalst, De Notaris BRECKPOT te Aalst zal met gewin van palmslag openbaarlijk verkoo- pen te Letje, Speckaerts. met Tui,», Boomgaard en Bosch,gekend bij kadaster sectie C N'5 88übis, 881, 882, 883a. 884a, 885bis en 886a, groot 27 area 70 cent Boomprijs fr. 5.00,00 EENIGEN ZITDAG: Dijnsdag, 22 Maart 1887, om 3 uren na middag ter herberg den Dompelaar te Lede, Speckaarts bewooud bij Josephus Osselaar. Voornoemde Notaris BRECKPOT, zal op gezegden Dijnsdag 22 Maart 1887 orn 2 uien namiddag openbaarlijk verkoopen, alle de meubels enlandbouwershalem, zich ten voormelde hofstede der kinderenJoan- nes De Brucker bevindende. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Aalst-Mijlbeek. De Notaris DE GIlEfcST, te Aalst, zal ten overslaan van den beer Vrederechter, in het openbaar, met winst van palmslag, verkoopen: Eene Hofstede mul Woonhuis, Schuur en Stalling, alsmede met verdere gebouwen voor woonhuizen gediend hebb nde, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeek, op hel Boschveld, - groot volgens titel a aren 61 centiaren, geka- daslreerd wijk D, N°' 408, 407a, A07b, 407c, i 407d en 407e. met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer Janssens De Schryver, ten zuido aan de weJu- we Vauder Heyden, ten wtsie aan De Coninck en ten noorde aan de baan en aan Van Dries- f sclie. Bewoond en gebruikt door de weduwe van Petrus Vander Heyden. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 22 JOO„ Verblijf, Dijnsdag 29 Maart Te 4 ure namiddag, ter Zittingzaal van hel Vredegerecht, te Aalst, in liet Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst. I De Notaris DE GliEcST le Aalsl, zal met winst van palmslagen gelagen in het openbaar verkoopen I Een allerachoonslo perceel Bouw-en llot- i' grond, gelegen le Aalst, hebbende ten voor- j hoofde aan de Koolstraat eeno breedte van 27 I meters 81 centimeters, groot volgens meting j 13 aren 49 centiaren, gekadastreerd wijk C, i N" 1072l 2 en I072v l, met eene grootte van 14 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan der, heer Petrus-Joannes De Prez, ten zuide aan de Beek, ten weste met half los aan den heer De Prez en aan jufvrouw Catharina De i Prez, leo noorde aan de Koolstraat. Gobruikl door den eigenaar M. Joseph Gal- marl. ZITDAGEN INSTEL, DONDERDAG 24 )HÖ7 VERBLIJF, DONDERDAG 3l MAART ,887* Te 5 namiddag, ler afspanning genaamd Het klem Gent, bij den beer Louis Van Brempt, ie Aalsl, ten einde der Nieuwslraat. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Ijandbeuwersalem, eene Koei, een Itund, Aardappel». Hooi, Strooi, .lies! en ingelegd Loof, te Erpe, Zevencoot. De Notaris fLEMA 1 te Erpe, zal op Donderdag 3l Maart 1887, om 8 ure van den morgend, ter hofstede van den heer Peius De Swaef te Erpe, Zevencoot, in het openbaar verkoopen 1. HUISMEUBELS: zooals tafels, stoelen, kleer- eo andere kassen, hangende horlogie, stoof met loebehoorlen, marmit, bakers moor, koffljpoi, bollantanrn, ijzeren kasserollen, quiu- quets, gleisen tellooren, aarden tobbens, lee- len, testen en kommen, beelden, melkkuip en keorn vleeschkuip en eene hoeveelheid vleesch waschkuipen, koffers enz. 2 LAND80UWERSALKM zooals 2 kruiwa gens, wanmolen, loofmolen. aalkuipen, braken, scbuppen, pikken, zeisen, dorschvleugels, rie ken, gaffels, mesibaak, aalschepper, enz. 3. Eene schoone bekalfde Koei, een Rund, en Hoenders. 4 Eene groote hoeveelheid aardappels, hooi, strooi, brandhout, aal, ingelegd loof en bea ten. 5. Eene hocvoelheid fruitboomljes, oud 1 jaren. De koopen onder de 5 franks, moeten comp- lant betaald worden. Verders op gewoone voorwaarden en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. N. B. Op 25 Maart 1887, om 2 ure namid dag, zal er door het ambt van den Notaris EEMAN, ten bovengemelde hofstede, in hel openbaar verkocht worden, 25 koopen goed geteerd Mest, JAARLIJKSCHE VENDITIE van Hnismeubels, Herberggerief, Landbouwersalem, afgebrokene Bouwmaterialen HooiStrooi, Beeten en Aardappels, te Erpe. De Notaris EEMAN le Erpe, zal op Vrijdag 25 Maart 1887, om 1 uur slipt nanoen open baarlijk verkoopen op do navolgende plaatsen, te welen 1° \an de Romtnclsiraainamens den heer Joseph D'herde 20C schoone elze Boonsiaken. 2° Op de Kat, aan de herberg De Vlas bloem, en aan de woning van den beer Meu- leman namens de heeren Louis Ruyssinck, Alois De Zwaef en Jan Meulemau HERBERGGERIEF, zooals schoonen loog met marmeren blad, bierpomp, buffet, 3 schoone tafels vloer- en buitenbollen, stoof met loebehoorlen, bier-en geneverglazen, tin nen maten, 800 kilos beelcn, 50u kilos aardap pels, 20 koopen goed hooi, en 4 sledeplanken. 3. Op de Vijf Huizen, namens de heeren Re- maclus Van Droogenbroeck, Judocus Vermas9en beide te Erpe, en Cbarlos De Geiler, le Nieu- werkerkeu. 25 koopen goed geteerd koei en paardenmes 2o koopen baveren strooi, varkensbakken, deuren, buitenvensters en 2 karrewielen. 4. Op den Hoonegem, namens den beer Au gust Cooraan Eenen scboonen bascule, 2 eggen, een# ploeg, en eene sleep. De verkooping zal aanvang nemen aan de Dommelstraat. Verders op gcwoDe voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende bor ge en betalende de koopen beneden de drij franks. Beste kwaliteit Klaverzaad tegen fr. l.ttO Bij De Smedl-Nevons, 18 Beekstraat Aalst- Mijlbeke.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3