Milicie-Lichling 4887. HOFSTEDE, DEM DERBODE, Eerste Communie, Militie-Lichting 1887 Bouw-eu Hofgroud, Basculenen Gewichten. BERICHT. Verandering van Wnonsl. TE KOOP Huis te huren terstond TE HUREN. HUISMEUBELS Mest. Koei- en Paardenmest, POUTRELLES. meister, de grooie Wagner-iiitvoerders, zullen aldaar op de planken treden. Vele gala-voorstellen hebben dezen avond ook op de stadsschouwburgen plaats In het opera geeft men Lohengrin, terwijl men verder Wagner vereeren zal door zijne stormachtige Kaisermarsch op te voeren. Ondanks den sneeuw heeft men nacht en dag gewerkt aan de versiering van Berlijn. Hel monument van Frederik den Groote, voor het paleis, is reeds met kransen vari gas omringd, eene W vor mende, omringd door de jaartallen 4797- 1887. De akademie van Schoone- Kunsten richt een prachtig zinnebeeld op de Vrede, die de handen drukt van den kei zer, op het altaar van hel duitsche vader land, bekroond door kunsten en weten schappen, en een groep kinderen en grijsaards, beschermd door de Macht der wapens. Het stadsbestuur van Berlijn heeft de zaken gedaan op grooten voet. Dijnsdag morgend is de gausche shooljeugd, met muziek aan 't hoofd, naar de kerken ge voerd, om het Te Deum bij te wonen. Aan elk der kinderen wordt een vader- landsch boek geschonken. Ten 5 ure banket van den gemeenteraad. Het raad huis zal schitterend versierd en verlicht zijn. Al de standbeelden der stad zullen door kransen van gaslicht, al de openbare gebouwen door gekleurde glaasjes wor den verlicht. De Beurs zal laten zien dat ze niet weet wat geld is, want daar zullen versiering en verlichting alle gedacht te boven gaan. En daar de burgers ook niet ten achter gebleven zijn, heeft Berlijn dijnsdag avond een tooverachtig voorko men gehad. Alle openbare besturen, evenals de Beurs en de meeste magazijnen, zijn op het middaguur gesloten geworden. In de hotels was geen plaats meer te vinden alles was verhuuurd of besproken. In de boekwinkels zag men slechts af zonderlijke uitgaven, portretten, borst beelden van den keizer, in alle grooten en aan alle prijzen. De grootste aantrekkelijkheid is echter de fakkeltocht der studenten, die maan- j dag avond moest plaats hebben. Meer dan 6000 namen er deel aan. Al de hoogescholen en al de studentenkrin gen van Duitschland hebben hunne afge- veerdigden gezonden. De studenten droe gen allen traditionneel kostuum fluwee- len muts, zwart fluweelen vest met versierde knopsgalen, spannende witte damherten broek, hooge rijleerzen, degen op zij, prachtige sjerpen met gouden franjes bezet. Allen droegen fakkels of standaarden. Men weet niet welk deel het leger aan de algemeene feestviering nemen zal. Al de maatschappijen der stad, groote en kleine, vergaderden dijnsdag avond en zullen den verjaardag vieren door groote commers, dat wil zeggen monsterdrink-. partijen. De koning en de koningin van Rumenië kwamen maandag ten 12ure 10 te Berlijn, langs de Anhalter spoorhalle aan. Zij werden ontvangen door den kroonprins en dezes beide zonen Wilhem en Heinrich. Eerie eere-kompagnie van het garde-regi ment speelde het rumeensche volkslied, waarna de kroonprins met beide vreemde gasten naar het paleis reed. De twee prinsen bleven nog een halve uur in de statie te afwachlin van den hertog aan Aosta, vertegenwoordiger van den koning van Italië. Om 5 ure kwamen de koning, de ko ningin en de koninklijke familie van Sak sen aan. Ook deze hooge gasten werden door den kroonprins ontvangen. Al de duitsche dagbladen, van welke kleur ook, wijden hun hoofdartikel den grijzen vorst en zwaaien hem den groot sten lof toe. De fakkeltocht der studenten was schit terend. De kommissie werd ontvangen door den keizer. De voorzitter hield eene warme reden tot den keizer,welke hierop antwoordde. Carmen Sylva, koningin van Rumenië, droeg verzen aan den grijzen vorst voor. ENGELAND. Bloedige twist. In Paul's street, Fins- bury, hoorden de geburen zondag morgend twist in het huis van James Finimore, handelaar in lijnwaad en witgoed. De echtgenoten Finemore leefden nog al veel als kat en hond en daarom werd er wei nig aandacht op gegeven. lenigen tijd later kwam Finemore bij een buurman binnen en verzocht hem eens naar zijne vrouw te gaan zien. Deze sproug echter verschrikt achteruit, toen hij in den winkel de vrouw midden van een plas bloed liggen zag. Het slachtoffer verhaalde dat haar man haar een vreese- lijken messteek inde richting van het hart toegebracht had. Zij werd door de politie naar St Bar tholomew's Hospital gebracht, doch over leed onderweg. De moordenaar werd aangehouden. OOSTENRIJK. Bericht aan levend begravenden De fabrikant Karl Redl te Weenen heelt een toestel uitgevonden om het levend begra ven worden te voorkomen. In het deksel der kist bevindt zich een ronde opening, die door een draaibare schijf kan gesloten worden. Boven deze opening bevindt zich eene buis, die boven de aarde moet uitsteken, ten einde lucht te kunnen toe voeren. Een Elektrisch toestel bevindt zich in de kist zelve en bij de minste be weging van hetin de kist liggende lichaam stelt zich een elektrische bel in bevveging, welke zonder ophouden een doordringend geluid doet hooren en daarbij opent zich de bovengenoemde opening, zoodat het slikken wordt voorkomen. Voor het slui ten der kist wordt om de pols van het lichaam, dat begraven zal worden, een metalen draad vastgemaakt. Om te toonen dat het toestel doelmatig is, heeft de uitvinder zich laten begraven en gal hij diep onder de aarde het nood signaal. Het is natuurlijk te verstaan dat dit stelsel slechts wordt toegepast bij perso nen, voer welker wezenlijken dood eenigs- zins twijfel bestaat. Ontsnapt Uit de gevangenis te Semlin zijn drie gevangenen ontsnapt. Zij wisten den vloer van de cel open te bre ken en door een riool te ontvluchten. Bar revoets en half gekleed vluchtten zij op klaarlichten dag door de straten naar den Donauoever. Twee der ontsnapte dieven roeiden in een bootje over de rivier, ter wijl de derde zijne vlucht overland voort zette en in de bosschen verdween. De policie bemerkte de vluchtelingen, die den Donau over roeiden en vervolgde hen. Ook gelukte het haar, de twee ke rels, na eene vervolging van verscheidene uren, in hechtenis te nemen. Een der vluchtelingen was zwaar gekwetst aan de voeten, daar hij uren lang door de be- vrozen stoppelvelden had moeten loopen. Beide waren leden van eene beruchte rooverbende, die tot in Servie hare ver takkingen had en welke onlangs na eenen moord op een koopman gepleegd, ont dekt werd. ITALIË. De ex-keizerin Uegenic. De weduwe van Napoleon III, die te Napels den win ter doorbrengt, houdt getrouw hare be lofte aan deitaliaansclieregeering gedaan, dat zijde gewonden uit den Abyssinischen veldtocht zou verzorgen. Zij verschijnt dagelijks in het midden der ongelukkigen, geeft bun verfrisschin- gen en spreekt hun moed in. Een soldaat wiens rechterarm is afgezet, schenkt zij bijzonder aandacht. Ik verpleeg u, zegt zij tot hem, uil liefde tot uwe oude moe der, omdat ik weet wal en hoe eene moe der voor haren ongelukkigen zoon ge voelt. RUSLAND Aanslag op den czaar. (Nadere bijzonderheden). Sedert maanden reeds werden er te Geneve twee verdachte manspersonen door duitsche geheime policieagenten nagegaan. Het waren raadselachtige per sonen. wier naam men niet kon te weet komen slechts had men ernstige ver moedens dal zij met nihilisten te Parijs en te Londen, en vooral ook in Rusland in levendig betrekkingstonden. De policie hield zich dan ook overtuigd, dat zij twee hoofdleiders der nihilisten waren. Op een zekeren dag waren beide man nen echter plotselings spoorloos verdwe nen, en toen de onderzoekingen omtrent hun verblijf gedurende eenige dagen vruchteloos bleven, werd de policie in de hoofdplaatsen van Europa met hun nauw keurig signalement in kennis gesteld en werden zij metiever opgespoord. Ongeveer 14 dagen nadat men hen te Geneve uit het oog verloren had, werden zij te Berlijn gevonden, waar zij terstond, zooals het Berliner Tageblatt meèdeelt, onafgebroken door een aantal politie ambtenaren scherp werden nagegaan. Er werd bevonden dat zij met nihilisten te St-Petersburg in geregelde betrekking stonden, maar voorloopig werden zij niet aangehouden, omdat men door middel van hen misschien de draden eener vree- selijke samenzwering in handen hoopte te krijgen. Intusschen, even als te Geneve, waren zij ook op zekeren dag plotseling ver dwenen, terwijl de policie met groote zekerheid kon vermoeden, dat zij naar St-Petersburg waren vertrokken. Ditwas dinsdag of woensdag der vorige week,en natuurlijk werd de russischè policie ter stond gewaarschouwd. In deze twee personen meent men stellig de hoofdleiders te zien van den nihilislischen aanslag van verleden zon dag en ieverig wordt er dan ook in ge heel Europa door de policie naar hen gezocht maar tot heden is hel nog niet gelukt hen aan te houden, ja zelfs is nog het geringste spoor van hen niet gevon den. Terwijl men, volgens deze meédeelin- gen. zou moeten aannemen dat de aanslag van zondag II. uitsluitend van nihilisten is uitgegaan, heeft depoliciete St- Peters- burg echter, naar het schiirit, ontdekt dat er van verschillende zijden komplotten gesmeed zijn zelfs meent men samen hang tusschen verschillende komplotten gevonden te hebben, wal men eerst on mogelijk heeft gedacht,omdat de verdachte personen tot allerlei maatschappelijke, ja zelfs tol de hoogste standen behooren. Ook zegt men, dat er verband ontdekt zou zijn tusschen het leste komplot en de samenzwecring der leerlingen der hooge militaire school, over een paar maanden. De talrijke aanhoudingen van officieren worden blijkbaar niet ten onrechte hier mee in berband gebracht. Uit Sl-Pelersburg wordt aan den Times ge meld dat het uitvoerend bewind der nihilisten een brief heeft geschreven aan den czaar, waarin ter zijner kennis wordt gebracht dat hij in zitting van 22 februari ter dood veroor deeld werd en dat 50 leden der partij aange wezen werden, op de uitspraak te volvoeren. [)c brief zou gedagleekend zijn van t meert. De aaahoudingen worden op breede schaal voortgezet. Drij officiers werden te Poland in echtenis genomen en twee andere officiers op gehangen. De Times deelt verder een telegram mee uit Berlijn meldende dal Degaïef, de moordenaar van kolonel Soudeikine, die onlangs aangehou den werd, de voornaamste aanleider is van den mislukten moordaanslag op den czaar. IERLAND In Ierland. Hevigen weerstand werd door de bevolking van Daly, distrikt Mays ("Ierland) tegen de policie geboden, welke met de uitzetting van pachters gelast was. Op een der hoeven werden de gerechts dienaars op kokend water onthaald. Zoo dra al de uitzettingen voltrokken waren, namen al de pachters terug bezit hunner hoeven. Te Grenagh, dislrikt Cork, hield een boer, Hefferman genaamd, zich verborgen tot eene sterke gewapende bende hem ter hulp kwam. Toeri gaf hij aan de konsta bels vijf minuten lijd om al de meubelen weêr terug binnen te dragen en daarna het hazenpad te kiezen. De agenten zagen de loopen der gewe ren op hunne borst garicht. Zij moesten dus wel gehoorzamen en Hefferman be woont nog zijne hoeve. De katholieke priester Kelleher werd zaterdag te Youghall aangehouden wegens ondersteuning van het plan of compaign. Toen de gevangene te Cork aankwam werd hij door de gansche bevolking, de gemeenteraad aan het hoofd, afgewacht. De eerw. priester'hield een korte rede tot het volk en eindigde metthree cheere for the plan of compaign drie hoera's voor het veldtocbts plan. TeThurles bezocht aartsbisschop Croke den gevangen priester en verzekerde hem dat de toegenegenheid van gansch het iersehe volk hem vergezelde. Bij zijne aankomst te Dublijn, waar de priester in de gevangenis moet zitten, werd hij in triomf door de geheele bevol king ontvangen. Verscheidene redevoe ringen werden gehouden. Men heeft nu wel den gevangene, maar zal men wel rechters vinden om hem te veroordeelen AUSTRALIË. Een dronkaard-koning. Men herin nert zich nog wel Kalakaua, koning der Sandwich-eilanden, die over een paar ja ren een reis deed door Europa. Volgens de Japan Mail van San Francisco, is deze majesteit bezig met zich dood te drinken. Hij heeft al zijneeuropeesche ministers wandelen gezonden en zich van al het geld der Bank meester gemaakt. Zijn 50n verjaardag werd den 16 november met echte bachanalen gevierd en op dien dag was er om zoo te zeggen op al de eilanden geen nuchter mensch te vinden. Zijn Parlement heeft eene leening van 40 millioen franksgoedgekeurd, met welk geld, dat men in Engeland denkt te krij gen. de koning eene stoomjacht wil aan koopen om den prins van Wallis, tijdens dezes verblijf in Australië, te bezoeken. De toestand op de eilanden is van dien aard dat er alle dagen eene omwenteling te vreezen is. VEREENIGDE-STATEN. 10 personen levend verbrand. Een te legram uit Buffalo meldt dat zaterdag hel Richmond hotel en de Sl James Hall aldaar door vuur werden vernield. Het hotel was eeu nieuw gebouw dat slechts sedert 20 februari geopend was de brand ontstond ten half drie ure 's morgends in de kleerkamer. De vlammen hadden reeds eene groote uitbreiding ge nomen, toen men het vuur gewaar werd en de gasten uit het hotel begonnen te vluchten. Ongeveer 126 personen waren op het oogenblik der ramp in het hotel aanwe zig, waarvan 75 vreemdelingen. Midden eener vreeselijke verwarring, half of bijna niet gekleed, ijlde men de straat op. On gelukkiglijk kwamen er velen te laat. 40 personen kwamen in de vlammen om terwijl er 25 min of meer zware brand wonden bekwamen. Velen dezer leste verkeeren in doodsgevaar. De St-James Hall, nevens het hotel ge legen, was eene publieke koncertzaal en werd insgelijks totaal verwoest. Inlijving in hel bestuurbnlaljon. Hel College van Burgemeester en Sche penen dezer stad, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de militianen der nieuwe lichting die wenschen ingelijfd te worden in het bestuurbataljon en die ge- looven de voorwaarden en de hoedanig heden te vereenigen, vereischt om in dit korps te dienen, worden verzocht zich te begeven op hunne kosten den dijnsdag 12, of den maandag 48 April aanstaande voor den militairen onder-intendent verblijven de in de hoofdplaats der Provincie. De militianen zullen moeten drager zijn van eene verklaring Oer stadsoverheid hunne identiteit vaststellende en het be drijf dat zij uitoefenen, vermeldende. Voor verdere inlichtingen wordt men verzocht zich ter sladssekretarij aantebie- den iederen dag der week van 9 tol 42 ure 's morgens en van 2 tot 5 ure namiddag. Aalst, den 12 Maart 1887. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, VAN WAMBEKE. E. SCHËERLINCKX. OPENBARE VERKOOP1NG van eene behuisde te Aalst-Mijlbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in hel openbaar, met winst van palmslag, verkoopen: Eene Hofstede met Woonhuis, Schuur en Stalling, alsmede met verdere gebouwen voor woonhuizen gediend bebbeDde, gestaan en gelegen to Aalst-Mijlbeek, op het Boschvotd, groot volgens titel 8 aren 61 centiaren, geka dastreerd wijk D, N" 408, 407a, 407b, 407c, 407d en 407e. mei eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer Janssens-De Schryver, ten zuide aan de wedu we Vander Heyden, ten weste aan De Coninck en ten noorde aan de baan en aan Van Dries- sche. Rewoond en gebruikt door de weduwe van Petrus Vander Heyden. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 22 MaarM887 Verblijf, Dijnsdag 29 Maarl1551- Te 4 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhuis. Burgerlijke stand der Stad Ninove. Aanqiflen va* den 42 tol den 48 Meert 4887. GEBOORTEN Mannelijk 2 g Vrouwel. 6 0VERL1JDENS P. F Van Pachterbeke, 68 j barbier echt' van m. Th. De Mol, Statiestraat. M. C. Samin 37 j. handschoenmaakster wed' van A. Eeck- hout echt* van F. C. Carlier Hospitaal. 1 kind onder de 7 jaren 2 doodgeboren. Drukkerij van den Lange-Zoutstraat, N. 10 te Aalst. Groote keus van Kerkboeken met en zonder sloten en in alle ban den, Paternosters, Prenten, enz. enz. Gematige prijzen. Let wel op LANGE-ZOUTSTRAAT N. 10. Vervroegde Inlijving. Het College van Burgemeester en Sche penen der stad Aalst, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de militianen der klas van 1887, die onder de wapenen wenschen te treden, vóór het reglemen tair TIJDSTIP DER LEVERING VAN HET CONTIN GENT, zich le dien einde zullen kunnen aanbieden alle donderdagen, te rekenen van den 47 der loopende maand Maart tot den 5 Mei daaropvolgende, om 9 1/2 uur 's morgens, in het militaire bureel van het provinciaal gouvernement te Gent. De stukken die de militianen zullen voor te leggen hebben zullen moeten iederen maandag vóór 3 ure 's namiddags, in het provinciaal gonvernementsholel toegeko men zijn, gemelde stukken zijn verkrijg baar ter sladssekretarij alhier, alle dagen der week van 9 lol 12 ure 's morgens en van 2 tot 5 ure 's namiddags, de zon-en feestdagen uitgezonderd. Men kan nopens gemelde zaak ter ge zegde sladssekretarij alle verdere inlich tingen en uitleggingen bekomen. Aalst, den 45 Maart 1887. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris. VAN WAMBEKE. E. SCHEEBLINCKX. BANK EN WISSELKANTOOR. MAYART, DE RUDDERE EN C", Aiberl-Liéuarslrant, Ï7. Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr per 1000 commissie. Uitbetaling van interesikoepons, Wissels, enz Koslelooze inlichtiugen over alle weerden. Leening op publieke londsen. Uitwisseling van Belgische en vreemde mun ten. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslagen gelagen in het openbaar verkoopen Een allerschoonste perceel Bouw-en Hof- grond, gelegen te Aalst, hebbende ten voor hoofde aan de Koolslraai eene breedte van 27 meters 83 centimeters, groot volgens meting 13 aren 49 centiaren, gekadastreerd wijk C, N°' 1072l 2 en 1072v 4, met eene grootte van 14 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Petrus-Joannes De Prez, ten zuide aan de Beek, ten weste met half los aan den heer De Prez en aan jufvrouw Calharina De Prez, ten noorde aan de Koolstraat. Gebruikt door den eigenaar M. Joseph Gal- mart. ZITDAGEN INSTEL, DONDERDAG 24 m» art .rot VERBLIJF, DONDERDAG 31 raAAni 100 Te 5 namiddag, ter afspanning genaamd Het klein Gent, bij den heer Louis Van I Brempt, le Aalst, ten einde der Nieuwslraat. Joseph Van de Heerssche-Glorleux Blikslager en winkelier in ijzerwerk, Lange zoutslraat, te Aalst, brengt ter kennis van 't geëerd publiek dat hij zich gelast met het her stellen en hetdoen ijken van Gewichten, Scha len en Basculs. Gematigde prijzen. De gebroeders Peynsaert, Brabantstraat N' 33, te Aalst, hebben de eer het geacht pu- ter kennis le brengen, dat zij zich komen te vestigen als meeslermetsers en ondernemers van alle hoegenaamde bouwwerken aan zeer lage prijzen en buiten alle concurenliezij ge lasten zich ook met hel leggen van ciment en andere vloeren verders voor al wat den stiel van een ervaren metser betreft. Door goed en beste werk alsmede spoedige bediening durven zij verhopen de gunst van eenieder te winnen. Men gelieve het voorts te zeggen. August De Meersman, Hologie- maker, in de Lange Zoutslraat, N° 32, heeft de eer het geacht publiek te laten weten, dat zijn Uurwerkmakerij van ver trouwen, in de Lange Zoutslraat, N° 32, gevestigd is. Magazijn van gouden en zilveren Genev- sche Zakhorlogiën, Penduls, Kandelabers, Regulateurs, duitsche Horlogiën, Wekkers, enz alsook een assorlissement van gouden - en zilveren Ooringen, Medaillons,Brochen, Armbanden, Servisen, Roffijlepels, enz. Alles gewaarborgd voor goud. Door zijne geringe prijzen, verhoopt hij de gunst van eenieder te genieten. aan zeer voordeellge voorwaarden. Feo koppel granilen plettersteenen met ijze ren gedraaiden bassin enmonleering compleet. Twee opvverkpersen met zes koeken ieder. Een sloof, openvuur. Een lijonieelbuidel zoo good als nieuw. Een mecaniek compleet met exentriek om koeken te snijden. Een tire sacs. Een zaadcylinder gansch compleet. Een bascule, 4000 k", met gewichten. Een poulie van twee stuks 4m30 diameter. lm90 Een pomp rotative voor olie Een rechtstaande machien van 46 paarden kracht, gansc'n vernieuwd. Voor de conditiën zich te wenden tot den heer Henri Declerq-Leclerq, Nieuwslraat, 45 te Aalst. Beste kwaliteit Klaverzaad tegen fr. 1.4»© Bij De Smedt-Nevons, 48 Beekstraat Aalst- Mijlbeke. uitmakende den hoek der Vischmarkt en Oude Graanmarkt. Zich le bevragen bij de W' De Wit, in Het Gulden Hoofd, te Aalst. Eene welgelegene behuisde HOFSTEDE met aangelegen Land, le Aalst-Mijlbeke, Papen rode-Dries (nabij 't Verbrandhof.) Zich le bevragen bij M. F. DbWolf-Coevoet, Molenstraat, te Aalst. VENDITIB VAN 50 koopen goed geteerd Mest en van 7© koopen Erwtrljs, Op Vrijdag 25 Maart 1887, (O. L. V. Boodschap), om 2 uren namiddag, ten verzoeke van M' Valery Van Assche T zijner stokerij op het Verbrand Hol le Aalst- Mijlbeke door het ambt van den notaris BRECKPOT te Aalst. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem, eene Koei, een Kund, Aardappels, Hooi, Strooi, Host en ingelegd Loof, te Erpe, Zevencoot. Do Notaris EEMAN le Erpe, zal op Donderdag 31 Maart 1887, om 8 ure van den morgend, ter hofstede van den heer Petus De Swaef, te Erpe, Zevencoot, in het openbaar verkoopen 4. HUISMEUBELS: zooals tafels, stoelen, kluer- en andere kassen, hangende horlogie, stoof met loebehoorien, marmit, bakers moor, koffijpol, bollantaarn, ijzeren kasserollen, quiu- quels, gleisen tellooren, aarden lobbens, loe ien, testen en kommen, beelden, melkkuip en keern vleeschkuip en eene hoeveelheid vleesch wasebkuipen, koffers enz. 2. LAND80UWERSALEM zooals 2 kruiwa gens, wanmolen, loofmolen, aalkuipen, braken, schuppen, pikken, zeisen, dorschvleugels, rie ken, gaffels, mesthaak, aalschepper, enz. 3. Eene schoone bekalfde Koei, een Rund, en Hoenders. 4. Eene groote boeveelheid aardappels, hooi, strooi, brandhout, aal, ingelegd loof en boe ten. 5. Eene hoe voel beid fruitboomtjes, oud 3 jaren. De koopen onder de 5 franks, moet6n comp- tant betaald worden. Verders op gewoone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. N. B. Op 25 Maart 4887, om 2 ure namid dag, zal er door het ambt van den Notaris EEMAN, ten bovengemelde hofstede, in het openbaar verkocht worden, 50 koopen goed geleerd Mest en nieuwe Meubels. "jAARLIJKSCHE VEND1TIE van Hnimeubels, Herberggerief, Landbouwersalem, a/gebrokenc Bouwmaterialen Hooi, Strooi, Beeten en Aardappels, te Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Vrijdag 25 Maart 1887, om 1 uur stipt nar.oen open baarlijk verkoopen op de navolgende plaatsen, te weten 1° Aan de Rommelstraatnamens den heer Joseph D'herde 200 schoone elze Boonstaken. 2° Op de Kat, aan de herberg «De Vlas bloem, en aan de woning van den heer Meu- leman namens de heeren Louis Ruyssinck, Alois De Zwaef en Jan Meuleman HERBERGGERIEF, zooals schoonen toog met marmeren blad, bierpomp, buffet, 3 schoone tafels vloer- en buitenbollen, stoof met loebehoorien, bier- en geneverglazen, tin nen malen, 800 kilos beelcn, 50u kilos aardap pels, 20 koopen goed hooi, en 4 sledeplanken. 3. Op de Vijf Huizen, namens de heeren Re- maclus Van Droogenbroeck, Judocus Vermassen beide te Erpe, en Charles De Geiler, te Nieu- werkerken. 25 koopen goed geleerd koet en paardenmes 20 koopen baveren strooi, varkensbakken, deuren, buitenvensters en 2 karrewielen. 4. Op den Hoonegem, namens deD heer Au gust Cooman Eenen schoonen bascule, 2 eggen, eene ploeg, en eene sleep. De verkooping zal aanvang nemen aan de Rommelstraat. Verders op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende bor ge en betalende de koopen beneden de drij franks. Te bekomen aan fr 11,50 de 4U0 kilog'. bij d'heer JAN C0LPAERT, Kaehelmaeker Gend- schesleenweg Aalst.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3