hedeu hetzelfde bestrijden, zullen den Paus te voet vallen, om bij hem hulp en behoud te vinden. Dien schitterende terugkeer bereidt ons Leo Xlll. Laat ons deze ernstige en troostvolle woorden, aan eene vijandelijke pen ont glipt, in stilte overwegen. Zij stemmen ten volle met de zoete gevoelens van hoop en betrouwen overeen, welkeonzeharten vervullen zij zijn een nieuw bewijs dal, in weerwil der vooroordeelden door blin den partijhaat in den geest geprent, de bloote rede den blijden dag ontwaart, waarop de Kerk en de Paus zullen zege pralen en de eeuwige overwinnaar Jesus- Christus zijne wraak vol barmhartigheid en liefde door wel daden zal kunnen koelen (De Wekker.) HANDEL EN NIJVERHEID. Hopteelt in Engeland. Een afveerdi- ging van eigenaars van hopvelden werd woensdag door lord Salisbury,den prime minister van Engeland, ontvangen. De hopteelers bekloegen zich dat hunne nijverheid door vreemde konkurrentie ten onder werd gebracht en vroegen een in komend recht op alle vreemde hopsoor ten. Lord Salisbury gaf hen ten antwoord dat de regeering de klachten der hoptee lers in aandacht nemen en onderzoeken zal en alles in het werk stellen om de krisis, waaronder de hopnijverheid lijdt, zooveel mogelijk te verzachten. 't Ware hoogst wenschelijk dat het bel- gische ministerie met den zelfden geest bezield ware. Heden wordt de vreemde hop hier vrij van eenigen tol ingevoerd, terwijl men voor onze Belgische hop bij den invoer in andere landen hooge rech ten moet betalen. Landbouw. De kleine vreetzuchtige nachtslek (li- max agieslis) doet in hoven en serren soms groote schaê. Om dit dier in massa te vangen, doope men vlak gebogen stuk ken boomschors in bier, of bestrijke kool bladeren van onder met ranzige boter en legge een en ander op plaatsen waar de slekken komen knagen. Eiken morgen zal men geheele hooper, slekken bijeen vinden onder de stukken schors ol de koolbladeren,en men heelt de nachtelijke dieven dan bij de hand. WETTELIJKE BESLUITEN. M. D'Hauweris benoemd tot schepen der gemeente .Moerbeke arrondissement Aalst. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Te Poeko is onderpastoor benoemd de E. H. Siaessens, coadjutor te Doel. Stad Aalst. Bond der katholijke Bekwaam heidskiezers. Zondag 3d0 April om 6 ure s'avonds in den den kring de Vriendschap korte zoutstraat plechtige uitreiking der diplo mas aan de heeren Bekwaamheidkiezers welke verledene week het kiesexaam af gelegd hebben. 's Avonds om 7 1/2 optocht rond de stad met fakkellichten en bengaalsche vuren, muziek aan 't hoofd. Bekwaamheidkiezers Opgepast Volkskamer.De Kamer heeft bij voortduring de beraadslaging over 't budjet van inwendige en openbaar onderwijs voortgezet. Onze achtbare ver tegenwoordiger, M. Woeste, spraak eene- kernachtige redevoering uit in de wel ke hij bewees dat de niet aangenome- ne vrije scholen die zich aan het toezicht des gouvernements onderwerpen, recht hebben op geldelijke ondersteuning van 't gouvernement. M. Begerem kwam op tegen de wachtgelden en toonde eenige voorbeelden in 't arrondissement Gent aan, die bewijzen dat lieden welke rijk zijn ofwel onbetwistbare middelen van bestaan hebben, wachtgelden genieten tot ruine der gemeente die ze moeten be talen. Verder spraken MM. Mallar en Buis om de wet van 1879 op te hemelen, de offi- cieele konijnenkweekers te verdedigen en ze als slachtoffers der katholieken wraak voor te geven. Senaat. M. Vanden Peerenboom. minister van ijzerenwegen, enz. antwoord de op de eischen en beknibbelingen welke de achtbare Senateurs tegen zijn bestuur hebben laten hooren Ontslag. De achtbare heer Ma- german, volksvertegenwoordiger sedert 35 jaren voor Audenaarde, komt, om ge zondheidsrede, zijn ontslag als lid der Kamer te geven. Men wijst den heer De Malander als zijn opvolger aan. ALLERHANDE NIEUWS. Moord te Gent. Dijnsdaj middag, is de wijk Akkergem in opschud ding gebracht door eene afschruwelijke misdaad. Eene zestigjarige vrouw is in hare woning deels verwurgd en met ongehoorde woede doodgeslagen De diefstal moet de drijfveer der mis daad geweest zijn. Al de meubelen waren doorzocht en het geld gestolen. De papie ren waren onaangeraakt gebleven. Ziehier de schrikkelijke bijzonderhe den ons woensdag namiddag door de Bien public aangebracht. In het nummer 23 van de Akkergem- straat woont Mad. de wed. Verviers, ren tenierster, oud 50 jaar met hare twee kinderen, een zoon van 19 jaar en eene dochter van 13 jaar. Mad. Verviers had eene arme vrouw uit de buurt toegelaten het overschot van het middagmaal te komen Dalen, maar toen deze zich rond halt vier aanbood, was zij zeer verwonderd de deur open en den vloer met bloed bedekt te vinden. dreven ging zij om de policie te verwitti gen en de kommissaris Van Wezenmaele vergezelde de vrouw naar het huis. Binnen tredende, ontdekte men in de kelderkeuken het lijk der weduwe, op schrikkelijke wijze verminkt. Het hoofd was van het lichaam gescheiden en in eenen hoek geworpen en de kleêren over het bovengedeelte van het lijk geworpen. Breede bloedplekken verfden den vloer. Onmiddelijk werd M. Wurih prokureur des konings verwittigd, en deze was reeds ten 4 1/4 ter plaatse gesneld met de overige leden van het parket. Uit het eerste onderzoek kon men be- statigen, dat de misdaad kort na 3 ure gepleegd was. Mad. Verviers had de gewoonte rond 4 ure koffie te drinken en de eerste toebe- reidsels daarvoor waren gemaakt. De tas stond op de tafel en de ketel met kokend water op de sloof. Verder zoekende ontdekte men de grootste wanorde in het huis. Alles stond overhoop, alles was doorzocht, maar de misdadigers zullen niet veel gevonden hebben, want de fortuin der weduwe be stond voor het grootste gedeelte uit on roerende goederen. Veel weerde had zij nooit in huis. Volgens geneeskundig onderzoek heeft de dood eene dubbele oorzaak gehad ten eerste, de verwurging, bij middel van eene bretel, die men in de nabijheid van het lijk vond ten tweede de bloedstor ting ten gevolge der schrikkelijke won den, die het slachtoffer werden toege bracht, Deze bretel draagt een nummer gelijk die der soldalen. Ook vond men er twee bebloedde manchetten. De moordenaar heeft na zijn beulen werk voltrokken te hebben, zijne handen gewasschen in eene kom. Rond half 5 kwam M. Verviers, zoon, die naar de foor was gewandeld, thuis. Men kan denken wat tooneel er toen plaats had. De jougeling is met zijne zus ter, door eenen oom aangetrokken. De herbergier Westendorp, die in de nabijheid van het huis der misdaad woont, heeft aan het gerecht eenige kost bare inlichtingen kunnen meêdeelen. Volgens deze had een man van 25 of 26 j jaren, scheel, en gekleed in een bruinen paletoi, bij hem rond half twee een bor rel gedronken. Zijue houding was zeer zonderling en gedurig hield hij het huis van Mad. Verviers in 'toog. Dank aan de bretel, bij het lijk gevon den, kwam men tot de bevestiging dezer eerste inlichting. De vermoedelijken moordenaar is Gaston Férar die de St-Pieterswijk be woont. Hij was niet thuis maar zijne kleeren zijn in beslag genomen. Deze werden door den genoemden herbergier herkend. Férar was dijnsdag voor den railicie- raad verschenen, zijne moeder had hem 1 fr. 50 c. gegeven. 's Middags is hij niet komen middag malen, het was reeds half drie toen hij te huis kwam (dus na de moord). Hij heeft alléén geëten, is dan boven gegaan en heeft van kleederen veranderd. Mad. Férar werkte in eene kamer op den koer uitgevende, zij hoorde plotseling een voorwerp op den koer vallen en ging zien. Het was een portemonaie welke 29 frank inhield, benevens verscheidene kwittaneiën op den naam van Mad. Ver vier. Zij ging boven en ondervroeg Gaston over de herkomst dier voorwerpen, zij onderzocht zijne zakken, en beschuldigde hern van diefte. Hij zegde het geld gekre gen te hebben van iemand om kaarten van den cirk te koopen. Na een woorden twist is Gaston in opgewondene toestand vertrokken. De moeder de waarheid willende ken nen begaf zich te weeg naar mad. Ver vier. Op de Coupure vernam zij de moord dat was een donderslag voor de arme vrouw. Niet meer wetende wat doen begaf zij zich bij een magistraat, maar deze was niet te huis. Zij ging in de kerk der Jezuieten binnen en begaf zich vervolgens naar den heer onderzoeksrechters Van Egeren, aan wien zij den porte-maunaie gaf en al wat zij wist vertelde. De heer Van Egeren heeft aanstonds zijnen kollega, den heer Peuneman ver wittigd die op zijne beurt de ongelukkige vrouw heeft onderhoord. Gaston Férar heeft altijd geweigerd te werken en deed zijne ouders veel ver driet aan. Hij is de weerga van Druez de onge hoorde stoutmoedigheid met welke hij zijne misdaad heeft bedreven bij klaren dage, en de weinige voorzorgen die hij heeft genomen om te vluchten of onbe kend te blijven, bewijzen dat men niet te doen heeft men een moordenaar van be roep, gelijk men er onder onze bevolking nog geene heeft aangetroffen, maar met een buitengewoon persoon van overslech- te inborst. De les hieruit te trekken is Ouders ziet wel toe met wien uwe kinderen om- ontstoppen. Een der vensters van de herberg genblik dat hij buiten trad, een geweldi- geefl schuins zicht op het huis der misdaad De kerel in kwestie plaatste zich er voor en scheen met groote aandacht iets te bezien (waarschijulijk het huis van de moord. Zijne zonderlinge manieren trokken de aan dacht van deu baas des huizes, die juist van zin was oen weinig te slapen, doch niet durfde vooraleer de man vertrokken was. ONTDEKKING VAN DEN MOORDENAAR Ziehier op welke wijze men ontdekt heeft, wie de moordenaar is Do bretel, welke rond den hals van hel slachtoffer zat, was een soldalenbretcl. Dit feit noopte de magistraten om hij het onderzoek eeu bijzonder spoor te volgen. M. Van Wesemaal, kommissaris von politie, die het parket vergezelde, bevond, na de bretel gewasschen te hebben, welke gansch met bloed bevlekt was, dat zij aan eenen onder officier van het voetvolk toebehoort. Hij ondervroeg vervolgens den zoon van h6l slachtoffer, om te weten of er onder de per sonen die ten huize kwamen of onder zijie kameraden, soldaten waren Hij eindigde met de namen der leste te ver nemen, onder ander een genaamden G. F. Alsdan herinnerde M Van Wesemaal zich dat G. F eenen broeder in het leger had en wel in hei regiment, waarvan de bretel het nummer droeg. Men begaf zich onmiddellijk naar't huis van den verdachten persoon en legde er de hand op al de bebloede kleêren welke deze moet gedragen hebben toen hij de moord pleegde. De geldbeugel van hel slachtoffer, bevallen de fr., werd in den avond aan der. onder zoeksrechter overhandigd. De beschuldigde, die 's morgeus voor den milicieraad was verschenen, was rond o 1/2 ure thuis gekomen. Sedert dien is hij verdwe nen en men veronderstelt dat hij zich heeft gezelfmoord. Fondsenblad Een le3te bericht meldt dat het hoofd van het slachtoffer niet afgesneden was. Men zegt dat eene gewezeue dienst meid betrekkingen onderhield met den vermoedelijken moordenaar. ,en slag met een casse-tête aan de linker- hoofdslaap toe. De andere maakte zich gereed hel slachtoffer met zijnen stok aan te vallen, maar gerucht hoorende namen de twee misdadigers de vlucht. De priester was bij het bekomen van den slag met het aangezicht ten gronde gevallen, uitroepende: O mijn God Tot het bewustzijn teruggekomen,kon hij naar de pastorij kruipen, die slechts vier of vijf meters van de plaats der misdaad gelegen is. De dokter Grandjean, in allerhaast ge roepen, diende hem de eerste zorgen toe en verklaarde de wond zeer ernstig. Ware den slag eenige millimeters lager gegeven, zou de dood oogenblikkelijk ge weest zijn. De bevolking van Ruelte is in rouw over die gruwelijke misdaad en niemand kan denken wien de brave herder lot vijand kan hebben. Het gerecht heefteen neerstig onder zoek bevolen. Men denkt op het spoor der misdadigers te zijn. - Vergiftiging. De twee vrouwen, haar eerbiedig bij den arm vat en naar het bureel brengt. Men merkte vooral op dat anarchisten, de groote schreeuwers, er stillekens uit trokken als er gevaar ging bijkomen. Overal dezelfde. Reddingstoestellen. Nieuwe proef nemingen werden dezer dagen genomen door de parijzer pompiers, met een red- dingsloestel in geval van brand, toestel dat reeds gekend is, doch ter oorzake van moeielijkheden in het gebruik tot hiertoe terzij gelaten werd. Dit toestel is vooral nuttig aan de bewoners van boven verdiepingen die maar al te dikwijls, bij gebrek aan hulp, door verstikking omko men. Bij deze proefnemingen heeft men zich bediend van de stijgende leer, aan wel ker uiteinde een grooten zeildoeken zak sterk is vastgemaakt. De opening van dezen zak wordt voor de vensters aange bracht, zoodanig dat hij nevens de leer in zachte helling naar beneden komt. Het onderste van den zak rust op strooi, ma trassen, dekens enz. ter dikte van onge veer een meter. De personen welke nu in levensgevaar de gifmengster en de tooveres waarvan verkeeren hebben nu slechts in den zak - j te springen en in een oogenblik zijn zij beneden, gered en wel te pas. Zoodoen de worden de rampen, die op de red- wij in het vorig nummer spraken zijn in elkanders tegenwoordigheid gebracht. Oogenblikkelijk vielen zij in hevige woede uit en verwijten elkander, verraad dtngsleer zoo dikwijls voor vallen naar J Knnr..ki, villen hrel'On (Ier ppr AI17 gaan. De lijkschouwing heeft bwezen dat het slachtoffer hare wonde had kunnen over leven en dal zij door verworging is ge storven. De naam der vermoorde dame is Clemence Roddaerl, weduwe Vervier, oud 60 jaar, ren- Ómtrent de moord vernemen wij nog de dent meêgedeeld De dagbladen bevestigen de tijding der aanhouding van Férar. Zij had plaats donderdagavond rond 11 ure te Sint-Gilles. De policie had hem in den omtrek der Zuidstatie zien ronddwa len. Férar werd naar het policiebureel ge bracht en door den kommissaris Crabbe ondervraagd. Deze heeft het parket on middellijk verwittigd. Rond half 12 kwam M. Servais, rechter bijgestaan door eenen substituut van den prokureur des konings in het policie-bu- reel en de aangehoudene werd op nieuw ondervraagd. Deze ondervraging duurde tot vrijdaj morgend 4 ure. Daarna werd hij naar de gevangenis gebracht om rond 7 ure naar Gent over gevoerd te worden. Woensdag middag omtrent 12 ure, had eene poging tot diefstal plaats in de Annonciadenstraat te Gent. Twee kerels gingen eenen winkel binnen, waar men knoppen, foulards, enz, verkoopt. Zij vroeger naar foulards, de dame toonde er hun maar zij bevielen niet. Terwijl de winkelierster andere foulards van de borden haalde, nam een der ka lanten eene doos knoppen en wilde er meê vluchten. Doch de dame had het ge zien en sprong er achter. Op straat kwam juist haar man, en zij riep hem toe Houdt den diefDeze had algouw een der deugnieten vastgegrepen. De kerel ziende dat zij verloren waren, had reeds de doos knoppen teruggeworpen. Ondanks zijnen tegenstand heeft men hem kunnen houden en aan de policie overleveren. Een agent stopte hem in eene vigilant en aanstonds was er eene samenscholing van volk, omdat men meende dat het de moordenaar was. welken men vast had. Doch de aangehoudene riep zelf van uit de vigilante Gaat maar voort, ik ben de moordenaar niet Wereldtentoonstelling van Antwerpen. Wij houden ter inzage onzer lezers de lijst der tot heden niet geëischte loten van de loterij door het gouvernement ingericht, ter ge legenheid van de wereldtentoonstelling van Antwerpen, en waarvan de openbare verkooping gedaan is geworden door het bestuur der domeinen. De bezitters van winnende loterijbrief jes hebben het recht, tot 27 April 1887, de betaling te eischen van den verkoop prijs van gezegde loten, mits aftrok der kostpn van verkooping, en 5 0/0 voor re- giekosten. De houders van uitgekomen briefjes kunnen het bedrag der verkochte loten eischen, met zich te wenden, het zij in persoon, het zij bij aanbevolen brief, tot den heer Amelin, afdeelingoverste, Zij straat, n. 1, te Brussel. Deze ambtenaar heeft eene bijzondere afvaardiging ontvangen, om de machti ging tot betaling, na nazicht der titels, af te leveren. Moordpoging op een pastoor. Men schrijft uit Longlier aan een blad van Brussel De eerw. h. Jacob, pastoor van Ruette (Virton) is het slachtoffer geweest van een afschuwelijken aanslag, welke in de vreedzame parochie, waar nel slachtoffer algemeen werd geacht om zijne zachtaar digheid, een pijnlijken indruk heeft ge maakt en de gansohe streek in opschud ding heeft gebracht. Ziehier de feiten, door den korrespon- volgende bijzonderheden Verleden woensdag, na het lof, kwam Door een Rond 1 4fi is er een persoon in do herberg t pastoor Van Ruette uit zijne Kerk, om gekomen van M. Westendorp, Akkergemstraat, naar de pastorij terug te keeren. Twee n. 2. Hij scheen J*ar i verkleedde personen wachtten hem aan en gekleed met eene zeer spannende bruine Ao^ Hor afflII pftI1 hunner a broek en donkeren overfrak. Hij vroeg ook schrikkelijk voorgevoel ge- y een halfke en een strooiken om zijne pijp te de deur der sakristij af en een hunner bracht den weerdigen priester, op het oo- gepleegd te hebben. De geldsommen, die zij van de arme j lieden wisten af te truggelen, bedragen meer dan 300 fr., maar het gerucht loopt 1 dat de echtgenooten L... niet hare eeni- j ge slachtoffers waren. Naar men zegt zou men hier slechts een schakel van eene gansche keten van misdaden in han den hebben. Eene nieuwe inrichting voor de vei ligheid van spoorwegen is door Bresnire uitgedacht en kan bij toepassing nuttig werken. Elk portier van een trein is in elektri- j sche aanraking met een toestel, overeen- i komende met een nummerbord der elek- j trische bellen, dat geplaatst is in den wagon bij den hoofdkonducleur. Zoodra een der portieren geopend wordt, heeft hij er kennis van, en weet tevens welk portier geopend wordt. Komt de trein aan een statie, dan wordt door een commutator de zijde voor in- en uitstappen builen werking gesteld. De andere zijde blijft verbonden, en de be ambte kan het dus onmiddelijk zien als iemand aan de verkeerde zijde uitstapt. De heer De la Rue zegt in Chasse Illuslréedat men in China voor otters, die goed gedresseerd zijn voor de visch- vangsl, duizend franks betaalt. Hij klaagt dat in Europa jaarlijks duizenden otters die bestemd zijn om voor de menschen te visschen, evenals de honden voor hen jagen. In plaats daarvan dooden wij ze en sluiten onze oogen voor de waarde van iets, wat een onwaardeerbaar hulp middel zou kunnen zijn. Maandag heeft er een hevige brand het kruidkundig gesticht van Luik gedeel telijk vernield. Van al de verzamelingen kostbare planten enz.blijft en schier niets over. De schaê is zeer groot. HOLLAND. Een bijvoegsel van den nederlandschen Staats-Courant van 22 Maart laatst, bevat eenige opgaven wegens de nederlandsche koopvaardijvloot. Zij bestond op 5f De cember 1886 uil 55 fregatten, 152 barken, 58 brikken41 schoenerbrikken, 102 schoe ners, 28 galjooten, 32 koffen, 139 tjalken, 39 andere zeilschepen, zooals hoekers, enz.. 106 stoomschepen, te samen 692 schepen, metende 287,765,30 tonnen, tegen 740 schepen met300,330,66 tonnen op 51 December 1885. Aan 26 schepen zijn in 1886 voor de eerste maal neder landsche zeebrieven uitgereikt. In dat jaar zijn 74 schepen afgebroken, veron gelukt, buitenlands verkocht of op andere wijze uit de vaart geraakt. FRANKRIJK. Louise Michel. De groote citogenne heelt weêrvan zich doen spreken.Ziehier nadere inlichtingen over de woelingen, die maandag te Parijs groote opschud ding verwekt hebben. De meeting der Salle Favis was voor namelijk door de wijn- en kofliehuisbe- diendeu ingericht en had ten doel protest aan te teekenen tegen de plaatsingburee- len. Daar er nog al talrijke anarchisten aanwezig waren en Louise Michel van het feest was, ging het er nog al hevig toe en ten slotte besloot men eene straat- betooging in te richten. Zoo gezegd, zoo gedaan en nu recht naar dè plaatsingbureelen die allen rond de Hallen gelegen zijn. Maar men heeft gerekend zonder den weerd, 't is te zeggen zonder de policie. Uerhaalde malen ontslaan er botsingen tusschen de agenten en de manifesteer- ders, en, als deze lesten aan de Hallen komen zijn zij nog slechts maar een 150 man sterk. Nu komt de kat op koord. De mani- festeerders slagen de ruiten aan stukken, breken de deuren der bureejen op, wer pen papieren en boeken in 't vuur, kor tom doen er een echt dollemanswerk. En de roode maagd staat als een konin gin zoo fier die heldendaden harer onder danen te aanschouwen, wanneer eens klaps de vrouwen en de bedienden der Hallen haar herkennen en beginnen uit te jouwen. Het publiek, de badauds slui ten er zich bij aan en daar klinkt het op eens: Voici la mèr' Michel, Elle a perdu son chat. De arme citogenne wordt zoodanig uit gejouwd dat zij ten slotte de hulp moet inroepen van een agent van policie, die beneden vallen, breken der leer, enz. j totaal vermeden. Op min dan een kwartier tijd kunnen door dit toestel 15 personen gered wor den. Drie vrouwen vermoord. (Nieuwe bijzonderheden.) In de slaapkamer van Marie Regnault werd een brief gevonden, geteekend Gas ton, waarin gesproken wordt van het portret van eerstgenoemde, en van 500 frank, die naar Geissler werden gezonden om deze uit eene geldelijke verlegenheid te helpen. M. Gobert, expert, werd gelast dezen brief met het geschrift van Pranzinni te vergelijken. De magistraten onderstellen dat de brief door Pranzinni werd geschreven, om het gerecht te misleiden. De expert zal ook het woord Geissler, dat op de achtergelaten manchetten en bretellen staat, met het geschrift van Pranzinni vergelijken. Pranzinni weigert hardnekkig een staal ken van zijn geschrift te geven. Uit het onderzoek blijkt dat Pranzinni den persoon Geissler,die in het hotel der rue St-Quenlin afstapte, niet heeft kunnen kennen. De policie is dus overtuigd dat deze Geissler volkomen vreemd is aan de mis daad, en de naam Geissler op de manchet ten een schurkenstreek te meer is van Prazini. Men heelt in het gemak der rue des Martyrs bij Antoinette Sabattier, eene zeer belangrijke ontdekking gedaan. De werkliè vonden er een driehoekig lemmer, een weinig gekromd. Dit lemmer schijnt van een jachtmes voort te komen. Het is gebroken, en volgens de breuk van het stuk, dat men terug vond, zou men zeggen dat het geplooid werd vooraleer te worden gebroken. Die ontdekking is des te belangrijker daar Antoinette Sabattier dezer dagen aan den onderzoeksrechter verklaarde, dat zij vroeger het koffer van haren vriend had onderzocht, om te zien met wie hij be trekkingen onderhield, en dat zij er een jachtmes in vond. Men ontdekte insgelijks in het huis n. 40 der rue des Martyrs stukjes goud die van oorbellen of van armband voortkomen Het is nu bekend dat de reiszak, die in het hotel Cayeux werd gevonden, niet ach tergelaten werd door Geissler, dien de policie ofwachtte voor het geval dat hij den reiszak zou komen terug halen de reiszak werd door den eigenaar in beslag genomen als onderpand voor het geld dat de reiziger dezen schuldig was. DokterDesprez. De Patrie had ge zegd dat wereldlijke diensters te Parijs haren dienst geweigerd hadden in een gasthuis. Dr Desprez antwoord Dat het niet ééne dame is die hare diensten geweigerd heeftmaar nog eene andere, die verklaarde aan den direkteur der Pitiéde kinderdienst niet a te willen doen datis toezicht in eene «zaal, de vroeger door eene Zuster ge ef daan werd dat zij naar dit gasthuis niet wilde gaan om de kroep te krijgen. Die dames houden meer van het gast- huis der Pitié, waar zij doen wat zij «willen, en waar g eenen dienst is van be- smettelijke ziekten. En wat dient er meer gezeid ENGELAND. Veeziekte. Eene vreeselijke veepest is in Engeland uilgebroken, zoowel onder de runderen als onder de schapen en \erkens. Vooral het graafschap Cheshire is op ontzettende wijze aangetast. Ge heele kudden sterven. Nauwelijks is de ziekte daar, of het aangetaste dier sterft na verloop van vijf of zes uren. De be smetting, die onrustbarend voortwoedt, doet de boeren ontzagelijke verliezen lijden. Reeds sedert verscheidene weken woedt deze pest, zonder dat men eenen middel daartegen heelt ondekt. Moorden zelfmoord. De bijzonder heden eener dubbele misdaad, eene po ging tot moord gevolgd door zelfmoord, te Lee bij Blackheath gepleegd, kwamen woensdag aan de ooren der policie. Een jonge man, Duffield genaamd, had sedert eenigen tijd betrekkingen aange knoopt met zekere Emma Allen, dienst meid te Lee. Maandag avond waren bei den op wandeling, toen in een veld Duf field eensklaps zijn mes trok, het meisje

De Denderbode | 1887 | | pagina 2