Ten andere die 34 scholen zullen zich kortelings in regel stellen. M. Buis verweet den heer minister slechts katholieken benoemd te hebben tot het ambt van schoolopzichter. Nu M. Thonissen deed bemerken dat er vóör 10 juni 1884, 97 opzichters: 80 kantonale en 17 provinciale opzichters, waren. Allen behoorden tot de liberale denkwijze. M. Thonissen heeft 15 opzichters benoemd die allen tot de katholieke partij behoo- ren hij en verklaarde luid op dat hij aldus zal blijven handelen zoolang het even wicht niet zal hersteld wezen... Dat is in alle geval maar al te rechtveerdig! HANDEL EN NIJVERHEID. Petrool. Het cysterne stoomschip Fergusonsbestemd voor het vervoer van russische petrool, van Batum naar Ant werpen, heeft zijne achtste reis gedaan. Het wordt te Batum in 30 uren gevuld en in Antwerpen binnen 4 dagen ledigge- pompt. Voor het in- en uitpompen zijn slechts 3 man benoodigd, terwijl, zoo de lading door vaten plaats bad,25 man zou den worden vereischt, en het laden en lossen minstens 3 weken zou duren. De tegenwoordige inrichting bespaart dus veel lijd en geld. RECHTERLIJKE KRONIJK. Men leest in de Kempenaar De ge naamde Guilielmus Seis, [de Kis) die veertien dagen geleden door het assisen hof van Antwerpen veroordeeld werd wegens nachtelijken diefstal met inbraak, in den goudwinkel van madame wed. Van Everbroeck, te Turnhout gepleegd, heeft in de celgevangenis van Antwerpen, waar hij op het oogenblik zit opgesloten, bekentenissen afgelegd, welke het ge recht op het spoor zullen brengen van eene reeks andere diefstallen, die in de leste jaren werden gepleegd en waar van men de stoutmoedige daders lot hiertoe niet had weten te ontdekken. Seis, of liever de beruchte Kis, vermits hij onder die benaming in de dievenwe- reld het best is gekend, heeft dezer dagen voor den rechter verklaard dat hij be halve den diefstal van Turnhout meer dan twintig andere diefstallen met braak en bezwarende omstandigheden ten zijnen laste, heeft. Daarenboven heeft Kis al zijne medeplichtigen aangeduid, zoodat wij eerlang voor hel assisenhof van Antwer pen eene beruchte dievenbende zullen zien terecht staan, welke sedert langen tijd niet alleen de stad Antwerpen onvei lig maakte, maar haren werkkring zelfs over een groot gedeelte van het land uit strekte. Vlaamsch voor tl© recht bank. Voor het assisenhof van West-Vlaan deren had dezer dagen een zonderling feit plaats. De zaak van de verwoesting eener boe renwoning door eene bende deugenieten werd voor gemeld hof opgeroepen. Na het verhoor der geteugen stond een der tien verdedigsrs recht en begon zijne pleidooi in het vlaamsch, maar de voorzitter onderbrak liern volgenderwij- ze Ik moet u doen opmerken dal een der gezwoornen de vlaamsche taal niet kent en ik dus verplicht zal zijn, uwe pleidooi volzin voor volzin te doen ver talen, zooals ik met de verklaringen der getuigen heb moeten doen. De verdediger zag zich dus verplicht zijne pleidooi in't fransch voor te dragen, voor eenen beschuldigde, die geen enkel woord van die taal kent, maar de Patrie voegt er niet bij of de fransche pleidooi nu ook volzin voor volzin vertaald werd voor den bijzondersten belanghebbende, den beschuldigde. Een andere verdediger vroeg aan den voorzitter op welken wetstekst hij zich het recht toekende, de vertaling per vol zin te doen. Het antwoord hierop was, dat dit geschied zou zijn in het belang der verdediging zelf en ook uil eerbied voor degenen, voor wien men pleitte. De rechtbank van Brussel heeft uit spraak gedaan in de zaak van St-Pieters- Jette. De socialistische vechtersbazen zijn veroordeeld Var.leerberg tot 5 maanden gevangenis, Vander Zypen tot 4 maan den, Moerkens tot 3 maanden en 15 dagen gevangenis. Heye is vrijgesproken. De drij eersten werden gezamentlijk tot de kosten veroordeeld. Bonneteurs. De rechtbank van Leu ven bad een oud-treinwachter op de lijn van den Grand Central, veroordeeld tot 18 maanden gevangenis en 5 jaar bewa king voor medeplichtigheid aan aftrugge- larij, ten nadeele van duitsche landver huizers. Deze modelbeambte plaatste namelijk de landverhuizers opzettelijk in rijtuigen, die hij wist door bonneteurs bezet te zijn. Het beroepshof van Brussel heeft de veroordeeling lot gevangenisstraf be krachtigd, maar die tot bewaking weg gelaten. Volgens den schanderen letterkundige E. F. uit Den Dendergalm zou men het onderwijs aan alle priesters, kloosterlin gen en vrije onderwijzers moeten ont zeggen. Dus zouden alle priesters, kloos terlingen en vrije onderwijzers uit de scholen moeten verdreven en vervangen worden door oflicieele kwanten van den kaliber van Van Ruyssevelt, destijds ofli cieele onderwijzer te Moorsel en meer andere apostels der liberale onafhanke-j lijke zedeleer te talrijk om allen te noe men en die om hunne euveldaden tol bon- derde jaren gevangenisstraf werden ver oordeeld. Onze taalgeleerde E. F. zal toch zeker niet beweren dat het weêr hebreewseb is voor hem. Wij hebben aan Kobe eenige inlichtin gen gevraagd over den uitslag der kies reklamen door de liberale associatie ge daan. Kobe, de vermaarde rechtsgeleerde, voldoet aan ons verzoek maar Kobe we tend dat hij weêr tal van dommigheden en ezelarijen heeft uitgesteken legt liet alles op zijne manier uit en poogt zich te verontschuldigen in d'oogen zijner vrien den, De uitslag voor 1887. zegt Kobe, is 34 inschrijvingen door de liberalen be- 45 afschrabbingen komen. Wat Kobe hier verzwijgt is 't getal der gevraagde inschrijvingen en hoeveel er van die inschrijvingen door't Hof van beroep zijn verworpen geworden. 't Zelfde dient gezegd te worden voor de afschrabbingen. Wij hebben ons in cassatie voorzien tegen 42 arresten van ons beroepshof, gaat Kobe voort, en onze katholieke te genstrevers tegen 7. Wat bewijst dit Dat bewijst een voudig, Kobe, dat gij 42 maal de zelfde ezelarij hebt bedreven, terwijl gij, aan ons, katholieken, niets in dien aard kurit ten laste leggenOnze zeven voorzienin gen in cassatie berusten op andere be weegreden dan uwe 42. Maar 't verwondert ons toch niet, Kobe, dat gij jaarlijks de eene ezelarij na de andere uitsteekt. Ge legt u geval uit en ge schrijft uwe bedrevene ezela rijen toe aan de moeilijkheden waarmeé de herziening der kiezerslijsten door de zoogezegde partijdigheid onzer stadsre- geerders gepaard gaat, en uwe uitleggin gen bewijzen ten klaarste dat ge van de kieszaken zooveel verstand hebt als nen bok van safraan te keuren. En inderdaad.welke kamer van 'tgenl- sche Beroepshof heeft geëischt dat.omde nationaliteit van een persoon te bewijzen, men de geboorteakte zijns grootvaders moet voorleggen Maar wat is 't...Een uil meent altijd in een ander zijns gelij ken te zien Neen, Kobe, g'hebt eenvoudig eene ezelurij uitgesteken bij uwe vragen van inschrijvingen moest onder andere 't be wijs geleverd worden dat de persoon wiens inschrijving gevraagd wordt in Belgie werd geboren en de zoon is van een persoon insgelijks in Belgie geboren. Eu 't bewijs dat de vader in Belgie gebo ren werd, hebt gij niet geleverd. Ziedaar waarom 't Beroepshof van Gent, getrouw aan de aangenomene rechtsleer van 't Verbrekingshof den koperen Junior met 't grootste getal zijner vragen van inschrijving naar de maan heeft gezon den. Wij mogen 't u verzekeren gemoogt, tien tegen een, uwe buis van '1 Ver brekingshof met vertrouwen verwachten. Wat de uitslag uwer kiesreklamen van 1886 betreftalle de inschrijvingen en afschrabbingen die gij alsdan hebt beko men, dienen nog slechts om bij de oude mannen gelegd te worden. En nu genoeg hierover, Kobe, later zul len wij over de heldendaden van de libe rale firma Koperen Junior en C" nog wat breedvoeriger uitwijden en dan ook eens doen zien dat men met een rechtsgeleer de gelijk Kobe en zes cents overal een glas bier koopt Kobe jonge, 't is aan ons niet dat ge moet herinneren dal de 24 jongelingen welke, nu in maart lest, het diploma van kiesbekwaamheid verkregen in Oktober aanst. aan de gemeentekiezing niet zullen deelnemen. Wij hebben alsdan hunne medehulp niet noodig, mijn beste Kobeke, 't zal wel gaan zonder hen om de liberale kliek nogmaals onder eenen klont van 300 pond te verpletteren, wel te verstaan als ze zal durven in 't strijdperk treden, iets waaraan wij grootelijks twijfelen. Want de moedigsten onder u, zullen on getwijfeld de pijp aan Merten geven van den oogenblik dat zij zullen vernemen hoe gij, door uwe ezelarijen, den libera len pap hebt laten aanbranden. Die bekwaamheidskiezers zegt Kobe verder, zijn geleerde burgers, mét oor deel en verstand. Ah zijn 't nu geen pijpekoppen, ezels, dommerikken enz meer?.... die met de kiezingen eenen vrijen en verlichten keus zullen doen en 't is juist daaruit, besluit Kobeke, dat de liberalen den zegepraal der vrijzinnige partij verwachten. Ge moogt er vast op rekenen, ze zullen een handje toesteken om u te helpen maar 't zal in den dieperik wezen Nu, katholieken, voor de toekomst, houdt u maar sterk want er is voor ge zorgd dat de liberalen voortaan aan de kiesexamen een voldoend kontigent zullen leveren, en dan zullen wij, katholieken, toekomend jaar verwonderd staan kijken. Dal zal nen slag geven WETTELIJKE BESLUITEN. M. de Baron Leo Bethunekomtlegatie- sekretaris van 2' klas benoemd te wor den. De heeren Brys en Van Vaerenbergh zijn bij koninklijk besluit, schepenen benoemd der gemeente Denderhautem. Volkskamer. De kamer heeft maandag bet wetsontwerp betrekkelijk de Congoleening met 86 stemmen tegen 9 en 7 onthoudingen aangenomen. Verder eindigde de vergadering de beraadslaging over het budjet van onderwijs, 't welk gestemd werd met 61 stemmen tegen 21. De kamer verdaagde zich tot 26 dezer maand. Bond dei* katholieke Be- kwaaniheidskiezers. Ge lijk wij hel hebben aangekondigd werd zondag 11. in den kring De Vriend schap, aan 24 katholieke jongelingen het diploma van kiesbekwaamheid plech- tiglijk behandigd welk zij kwamen te behalen. Na deze plechtigheid, deed onze katholieke Bond een fakkeltocht met mu ziek rond de stad. Deze optocht gebeur de met de meeste orde en deftigheid, en liep ten einde onder de algemeene vreug de en vrolijkheid. ALLERHANDE NIEUWS. Prijskamp van vet vee. Bij den Prijskamp zondag 3 April II. te Brussel door de Maatschappij Sarlabot gehouden, heelt de heer Frans Bauwen», koopman in vee en slachter, alhier ter stede, den 3 prijs behaald in de 1" klas B. Ossen, met een os van gekruist Durhams- ras, oud 3 jaren, en wegende 680 kilogr. 't Is de eerste maal dat een Aalslersche veeteeler eenen prijs in den grooten Prijskamp van Brussel behaalt, met vee door hem zelf gekweekten gevet. Proficiat dus M. Bauweus. Groote konijnen M. Victor Schoon, de wereldberoemde konij- nenkweeker, (niets zulde van een offici- eelen luirik) heeft zondag 11. te Brussel den 1'" Prijs voor het zwaarste en schoon ste koppel konijnen behaald, 't Is de 35® medalie waarmee onze vermaarde Victor Schoon komt vereerd te worden. De bekroonde konijnen werden ver kocht mits de som van 100 franks Stoutmoedige diefstal. Zaterdag heeft een door en door stoutmoedige diefstal het dienstpersoneel der Bauque générale, te Brussel, in opschudding ge bracht en ziehier in welke omstandighe den M. Desmet, inkasseerder der bank Phi- lipson-Horwitz en C®, was gelast in ge noemde bank het bedrag van twee obli gaties van 20 fr. van Bucharest te ont vangen. Hij kwam van eene andere bank, waar hij voor 120.000 pesetas spaansche weer de had ontvangen. Hij legde de tesch, waarin deze gestolen waren, naast zich om een bordered in te vullen, ging aan de kas om de 40 tr. te ontvangen, maar toen hij deze in zijne tesch wilde steken, vond hij die leeg. De man stond verslagen. Een oogen blik te voren had hij de papieren nog in de tesch gezien en kon niet begrijpen hoe zij eruit verdwenen mochten zijn. Hij verwittigde aanstonds zijne mees ters van het geval en deze maakten de nummers van de gestolen weerden aan de policie bekend. De Smet bevestigd dat hij op het oogenblik dat hij de Banque générale bin nen tradt met niemand gesproken had, dan met een zijner vrienden. Men kan dus zich niet inbeelden hoe de diefstal mag gepleegd zijn. Men denkt echter dat drie engelschen die men in de bank heeft zien ronddwalen, wel de plichtigen zou den kunnen zijn. De policie heeft de aanduidingen, die hun zouden doen herkennen, in alle rich tingen gezonden. De gestolen titels worden op alle be langrijke beurzen van Europa verhandeld. Zij waren denzelfden dag op de beurs van Brussel gekwoteerd aan 64 ten hon derd. Hunne gezamenlijke weerde be draagt dus omtrent 80,000 fr. Zij kunnen gemakkelijk in eenen brievenomslag ge borgen worden. Zaterdag namiddag had de policie eenen echten gentleman aangehouden, die echter krachtdadig alle schijn van plichtigheid van zich afwerpt. De Smet is sedert meer dan twintig jaren bij de bank Philipson en Horwitz in dienst. De bankiers hebben de nummers der gestolen titels in dedagbladen doen plaat sen en 10,000 fr. belooning uitgeloofd aan degene die door aanwijzingen zal helpen om ze terug te vinden. Het is gebleken dat de persoon, die verdacht was, den diefstal gepleegd te hebben, onplichtig is. De onderzoeks rechter heeft hem verschooning gevraagd hem te hebben moeten onderzoeken. Volgens het beweren vau sommigen kan De Smet de papieren zeer wel verlo ren hebben. Men heeft nog geen denkbeeld kunnen vormen van de wijze, waarop de spaan sche weerden uit de brieventesch van Desmet verdwenen zijn. Gelijk altijd in dergelijke gevallen, be weren een aantal personen, Engelschen, met rosse bakkebaarden, of andere die aan de opgegeven signalementen gele ken, gezien te hebben. Eene belangrijke verklaring werd ech ter gedaan door zekeren B. herbergier der St Gudulaplaats. Volgens deze man zouden twee perso nen, die met de opgegeven beschrijving overeenkomen, bij hem in huis geweest zijn. Een hunner droeg een tamelijk groo ten omslag maar zij richtten zich bij hun binnenkomen naar het pissijn. Bij hun terugkeeren zag hij den omslag niet meer in hunne handen. Deze personen hadden zeer zonderlinge doenwijzen, welke des te meer opge merkt werden, daar zij haastig vertrok ken, zonder iets te gebruiken. Het parket heeft M. B. verwittigd dat een onderzoek in zijn huis zal plaats hebben, om te weten of de dieven soms hunnen buit of andere voorwerpen die hen konden verraden, niet in het gemak geworpen hebben. De dieven zullen, indien er wezenlijk» diefstal gepleegd is, niet veel genot vad hunnen buit hebben, daar vooreerst dd nummers in alle groote steden van Euro pa bekend gemaakt zijn en ten tweede de uitbetaling slechts geschiedt 14 dagen na hunne neêrlegging. Er is dus al den tijd, om de noodige maatregelen te ne men. Overigens de koepons zijn binnen eeni ge jaren uitgeput en worden niet ver nieuwd dan op neerlegging der titels. De dief of de vinder zal er dus niets meé kunnen aanvangen. Zonder naam zonder hart. Onder dezen titel lezen wij in 't Han delsblad De Chronique dient aan hare lezers een stoofsel op van paperij, dat hen zonder twijfel moet aanzetten, om al wat een godsdienstig kleed draagt,met verdubbel de kracht te haten. Er is in het vlaamsche land, een zeker vlaamsch dorp...., zoo vertelt de nobele Chronique. In dat zeker dorp is een zeker weezenhuis, door zekere Zusters be stuurd, en een zekere gemeenteraad, die voor zekeren pastoor zit te bibberen van schrik. Hoe heet dat dorp vraagt iedereen. Heu, heu zegt de Chronique, ik zal wel oppassen iemand te noemen Dat zou mij een proces op het lijf kunnen jager. Gij moet het maar gelooven zon der dat. 't Zijn, zoo zou zij er kunnen bij voegen. immers toch maar papen,en wat op dezes kap gezegd wordt, is altijd ge loofbaar. Nu in dat zeker weezenhuis werd een zeker kind van een zekeren werkman be steed,en op zeker oogenblik zag de vader dal zijne dochter zoo mager werd als een graat. Bah zegden de nonnen, dat zal wel overgaan Ja, maar het kind kwam zondags niet meer in de kerk en toen trok de vader naar het weezenhuis en hij vond er zijn dochterke graatmager en doodziek zoo mager dal,als gij de Chronique achterden rug hield van het kind, gij voor haar staande, het blad had kunnen lezen door het lijf heen. Nu eischte de vader dat men hem zijn dochterke zou terug geven maar zie eens wat tiranie. wat beulerij Daartoe moest de pastoor zijne toestemming ge ven. Enfin de pastoor gaf die toestemming, 't geen geheel verwonderlijk was want nu kon hij en de nonnen dat kind niet meer tortureeren Kortom, niet meer mager maken En weet ge waarom de pastoor en de nonnen dit deden Omdat dit kind vroe ger naar de geuzenschool was geweest, en dat het zelfs niet wist wat God was. Als 't waar is, geeft de Chronique hier eene schoone aanbeveling van die scholen aan alle ouders. Maar ge weet nog niet hoe de pastoor eri hoe de nonnen het dochterke straften, omdat het vroeger naar een geuzenschool was gegaan Luistert Ze moest alle morgenden ten 4 ure opstaan Ze moest werken boven haar krachtZe kreeg niets dan varkensvleesch te eten en schier nooit boter op haar brooden dan, dan deed men ze niet anders leeren dan de katechismus En daarvan werd ze zóó mager zóó mager dat ze geen priemelke vleesch meer aan haar lijf had dat ze de koorts kreeg en met vuiligheid overdekt was Wat het leeren van den katechismus toch al doen kan 't Was deerlijk om zien, en de buur vrouwen stonden te grijzen, en de oude en jichtige mameèr Chronique heeft acht dagen lang gehuild en gejankt van mee lijden Maar zal men zeggen, waarom ging die vader niet naar de policie zijn beklag doen, tegen dien beul van 'nen pastoor, tegen die beulen van nonnen Och, snikt die teerhartige Chronique, de vader durft niethij is bang van den pastoor s Maar gij dan, gij Chronique, waarom klaagt gij die beulen niet aan Ik, mercie, ik ben bang van een pro ces.... Maar als gij de waarheid zegt, moet ge niet bang zijn van een proces Neen, ik zou veroordeeld worden en van betalen hou ik niet Onder ons gezegd, gij liegt liever, niet waar Gij vindt liever leugens uit, zonder te zeggen waar en op wie die leu gens neervallen, en uwe brusselsche gapers die alles gelooven, zullen ook dit uitvindsel wel weêr slikken ze zullen bulderen en de vuist uitsteken tegen dien pastoor en die nonnen, die tien tegen een niet bestaan en gij, gij lacht om die ezels,die allesgelooven wat ge hun voor zet. Oordeel echter zelf wat stieltjen gij doet Naar aanleiding der verslagen van de werkkommissie heeft M. Buis aan de brusselsche nijveraars en fabrikanten eene statistiek gevraagd van de ongeluk ken, aan werHliê overkomen gedurende hun werk, in het tijdverloop van. 30 juni tot 1 april, met aanduiding der gevolgen, welke die ongelukken gehad hebben. Hetzelfde onderzoek zal in al de gemeen ten des lands plaats hebben. Moord te Gent. Ziehier de leste bijzonderheden, ons door de brusselsche en gentsche bladen aangebracht. De genaamde C., die op aanwijzing van Férar te Anderlecht werd aangehouden, is niemand anders dan zekere Corijn, te Gent zeer wel gekend onder den naam van juffer Sophie. Ook noemt men hem volgens het Fond senblad De Soeter. De depeche Sterkman in het huis van Corijn, gevonden, schijnt wel dege lijk van Ferar uitgegaan te zijn en uit sommige feiten zou blijken dat hij reeds bij het ontvangen van dit bericht moet geweten hebben waarvan er spraak was. Na de misdaad heeft Corijn ook bij eenen wisselagent van Anderlecht geld willen ontleenen op twee aandeelen van Panama. De wisselaar weigerde maar een klerk heeft aan zijn verlangen vol daan. Corijn beweert dat deze weerden hem door zekeren Berckmans ter hand wer den gesteld, doch het gerecht zal weldra te weten komen wie die Berckmans is. De beweegredenen van den moord door Férar opgegeven, alsook de betrek king, waarin hij naar zijn heweeren, met de wed, Vervier stond, zijn schandelijke leugen», even als een aantal andere ver klaringen die hij tot hiertoe heeft afge legd en van oogenblik tot oogenblik van elkander verschillen. Hij bekent de voorbedachtheid der misdaad en voegt er zelf* bij, dat hij het oogenblik afwachtte waarop de zoon van het slachtoffer het huis kon verlaten heb ben. Ook bekent hij loten gestolen te hebben, waarvan hij zelfs de beschrijving geeft, maar welke hij beweert verbrand te hebben. Ferar is in tegenwoordigheid van het lijk gebracht eer het begraven werd. In den loop zijner verklaring heeft de moordenaar ook gezegd een deel van het gestolen zilverwerk in eenen pompput ge worpen te hebben. Men heeft er opzoe kingen gedaan en er inderdaad eenige zilveren lepels en eene suikertang ge vonden. Uit dit alles blijkt meer en meer dat de moord enkel de diefstal voor beweegre den heeft gehad. Coryn is getrouwd maar leeft van zijne vrouw gescheiden. Op het oogenblik zijner aanhouding was een achtjarig kind op zijne woonka mer bezig met aardappelen te schillen. Coryn zegt dat dit zijn kind is en heeft dit ook met de stukken van den burgerlij ken stand bewezen. Hij is werkelijk de persoon, in welks gezelschap Férar zich in 't Café de l'In dustrie bevond en die door dezen «Paul geheeten werd. Men noemde hem te Gent algemeen Paul De Soeter. Van eene derde aanhouding is tot hier toe geen spraak geweest. Het kind van Coryn heeft de verklaring van Férar bevestigd als zou deze de ge- stolene titels verbrand hebben. Gedurende den nacht, welken hij in de woning van Corijn met dezen en het kind in hetzelfde bed sliep, was een hunner opgestaan, had dê stoof aangestoken en daarin papieren verbrand. Verdere inlichtingen ontbreken voor het oogenblik. Coryn is zaterdag avond, ten 10 ure in vrijheid gesteld, na een langdurig ver hoor voor den onderzoeksrechter. Ferar heeft niet slaande gehouden dat hij aan Coryn de gestolen obligatiën heelt ter hand gesteld. Men gelooft dat Coryn in de zaak be trokken blijft als verheeler. Men zou in zijn bezit een zilveren iuikerlepel hebben gevonden, voortkomende van den dief stal. Ferar bekent reeds dat hij Coryn vroe ger kende hij heeft hem in den afgeloo- pen winter, meer dan eens bezocht en reeds te Gent waren de twee mannen in betrekking geweest. Men heeft in den put van het huis der misdaad het pennemes terug gevonden, waarmeé Gaston Ferar de moord heeft gepleegd. De moordenaar zal niet naar het huis der misdaad worden overgebracht, zoo als eerst gemeld werd. Zwaluwen. De eerste zwaluwen zijn aangekomen. Die lieve voorboden van den zomer zijn hier dus vier dagen vroe ger dan den dag die door de geleerden voor hunne aankomst is vastgesteld. Im mers men weet dat de zwaluwen eerst den 9 moeten aankomen en de nachtegaal den 16 moet zingen. FRANKRIJK. Drie vrouwen vermoord. (Nadere bijzonderheden.) Pranzini legt eene groote kalmte aan den dag en spreekt zeer veel met de per sonen die hem bewaken. Hij beweert voortdurend dat hij on schuldig is en drukte dezer dagen zelfs de hoop uit,dat de jury hem zal vrijspre ken, wel te verstaan, zegde hij, indien de onderzoeksrechter mij reeds zelfs niet in vrijheid stelt. Het onderzoek wordt ieverig voorge zet. Men denkt dat Pranzini reeds in mei voor het gerecht zal verschijnen. Pranzini, welke eerst bepaald het her stellen van een valschen baard bij M. Salie loochende, is thans op de beweeringen terug gekomen. Hij herkent, inderdaad, een valschen baard gekocht te hebben, doch hierin ligt niets verbazend,vermits het tlalf-Vasten was en hij voornemens was zich te verkleeden. Postdiefslal. In de statie vau Is- soudun, departement Indre werd zater dag een stoute diefstal gepleegd. De postbestuurder, iu zijn bureel geroepen, had een paar zakken met brieven, tele grammen enz. door den trein van Parijs

De Denderbode | 1887 | | pagina 2