lijkheid der meesters niet meer hoeven te bekommeren. 6. De werkman zal verzekerd worden door den patroon. Deze verzekering zal collectief kunnen plaats hebben. 7. De wet houdt zich bezig met de werkliê van alle vakken, behalve land- bouwwerklié en dientsboden. 8. De verzekerde werkliê zullen die zijn welke een jaargeld vari minder dan 2500 fr. genieten, meestergasten inbegrepen. 9. De Slaat zal de verzekeraar zijn. 10. De verzekering zal geschieden tegen gevaren in den arbeid. 11Elke ramp kan als onvoorzien geval beschouwd worden, behalve wanneer zulks voor het gerecht anders wordt be wezen. 12. De patroon veroordeeld, hetzij door de boetstraffelijke of door de burgerlijke rechtbank, zal moeten rekening doen aan den verzekeraar van elke som, vóór de afrekening betaald. 15. De verzekeraar heeft maar verplich ting voor de onvrijwillige fout des werk- mans. Hij kan de bewijzen van diens schuld doen leveren en in dit geval zal de vergoeding lot drie kwart der bepaalde som verminderd worden. 14. De vergoeding zal eene rent uitma ken, gelijk aan het gemiddeld bedrag van het werkloon, zonder bestendig termijn. 15. Om het leveren van die bewijzen des te gemakkelijker te maken, zal de pa troon verplicht zijn. een betaalboek te houden. 16. De premie, door den meester aan den verzekeraar te betalen, zal berekend worden naar het gemiddeld bedrag van het werkloon, gedurende het jaar dat de gebeurtenis voorafgaat. Zij zal bepaald worden naar aanleiding van het arbeids- gevaar en de hoedanigheid en verdiensten van fabriek en patroon. 17. In geval dat de slachtoffers der on gelukken sterven, zal de vergoeding wor den toegestaan aan eiken persoon, wiens huiselijke steun de verongelukte was. Uitslag der kiezing van Oostende, van 11 April 1887. Getal stemmers 1171. Nietige briefjes 15 Geldige briefjes 1156 M. de Stuers, liberale kandidaat, geko men, 587 stemmen. M. Paul Carbon, katholieke kandidaat, 569 stemmen. De politieke denkwijze is van weinig gewicht geweest in deze kiezing de plaatselijke belangen hadden den voor rang. Deze kiezing zal dan ook weinigen in vloed hebben op den algemeenen gang der politieke zaken des lands, evenmin als de gekozene door zijne uitgebreide kennissenen redenaarstalent een te duch ten tegenstrever voor 't ministerie wezen zal. Ten anderen, naar wij vernemen, werd deze liberale triomf wéér verkregen door list, geweldaandoeningen, bedrog en omkooperijen. Om te doen zien hoe weinig princiepen de liberalen hebben, haalt de Courtier de Bruxelles aan dat zij op den buiten een kiesmiddel maakten van 't geen zij in de Kamer bevechten. Bij den boer wees men er op dat wij verre achteruit waren in vergelijking met Frankrijk,en wat betreft de invoerrechten op het vee. We zullen nu zien of de nieuwgekozene, de rechten op het vee zal steramen, waarin zekere' pachters een groot goed te gemoet zien. De Palrie zegt over de kiezing te Oos tende het volgende Als men de leste tijdingen moet ge- looven, die te Brussel aankwamen, is de liberale partij voor geene middelen ach teruitgegaan aankoop van stemmen,leu gens, dwaasheden, laster alles was goed. Donderdag en vrijdag werd het ar rondissement afgeloopen door zendelin gen die van deur tot deur de kiezers aanmaanden zich toch niette derangee- ren. De klerikalen lachen met u, zegden zij, hun ontwerp op het vreemd vee is maar een bedrog zij houden aan die wet niet en steken het ontwerp in de doos terug. Blijf maandag thuis Hoe nobel en groot is toch die partij, die als de in voerrechten voor den dag zullen komen, er noodwendig tegen stemmen zal. Wij lezen in Le Patriote, van heden woensdag. Kiezing van Oostende.— De triomf van den liberalen sportman, heeft niet al te zuiver geweest van on wettige kuiperijen en wij koesteren de hoop dat, ondanks den tegenzin dien het gouvernement en de rechterzijde voor het verbreken van kiezingen gevoelen, de onregelmatigheden hen eindelijk zul len overtuigen der noodzakelijkheid van een voorbeeld te geven zonder te vreezen, dat men hun besluit als een partijakt zou kunnen betitelen. 1° In een opnemingsbureel werden er 4 stembrieven meer bevonden dan het bestatigde getal stemmers. Eerste zwaar wichtige onrelmatigheid die noodzakelijk de kiezing vervalscht. 2° In een ander bureel waren een groot getal stembrieven voorstkomende van een bureel waar den buiten had gestemd op onregelmatige wijze gestempeld, der wijze dat men hunne voortskomst gemak kelijk kon bestatigen bij het eenvoudig nazicht van de keerzijde. Eindelijk het schijnt bewezen dat de stemomkooperij op groote schaal ge beurde in den avond van 10 April. Onder deze voorwaarden, zou de ma gere triomf van M. de Stuers wel einde lijk in nederlaag kunnen veranderen. HANDEL EN NIJVERHEID. Invoerrechten op hop. Volgens de te St-Petersburg verschijnende Noweje Vremje heeft de russische minister van financiën bij den Rijksraad een wetsont werp betreffende invoerrechten ingediend krachtens hetwelk het recht op hop op 10 en op hop-produkten op 50 goud roe bels per poed zou worden bepaald. RECHTERLIJKE K RON IJK. Zaak van 7 september. De burgerlijke partijen, slachtoffers van den aanslag van 7 september, hebben hunne vragen tot vergoeding voor de rechtbank van Brus sel gebracht. De zaak werd donderdag voor de 5® burgerlijke kamer gepleit. AI. Bonnevie voerde het woor voor de eischers en Al. Duvivier voor de stad. De leste beweerde bij hoog en laag dat de deelname aan de betooging eene uil daging was Wanorders te Bonsse. De rechtbank van Audenaarde heeft M. de Alalander, gewezen burgemeester en notaris te Ronse, voor eene maand in die leste be diening opgeschorst. Men zegt dat het openbaar ministerie tegen dit vonnis beroep heeft aangetee- kend. Vlaamsch geld. Over eenigen tijd was er gezegd dat de Nationale Bank, papieren geld met op schrift in beide talen zou in omloop bren gen- Men verzekert ons dat het bestuur der Bank, op het aandringen van minister Beernaert proeven van deze briefjes heeft doen drukken. Deze briefjes zullen aan den eenen kant hel vlaamsche en aan den anderen kant het het fransche opschrift dragen. (Courtier de Bruxelles.) Volgens Le Patriote hebben, dijns- dag jl., 200 kiezers der stad Ronsse.eene kandidatuur voor de Kamer den heer De Alalander aangeboden. Deze laatste zou eindelijk aanveerd hebben. Wij zijn, zegt Le Patriote verder, benieuwd te zien of de liberalen na zoo luidruchtig geprotes teerd te hebben, een kandidaat tegen AI. deMalander zullen durven stellen. ALLERHANDE NIEUWS. Volgens degentschebladengedraagt Ferar zich zeer goed in de gevangenis. Hij begint meer en meer de zwaarte van zijne misdaad te beseffen. Hel is onbe grijpelijk, zegt een blad, hoe men, met het enkele doel, zich eenige dagen te vermaken en billard te spelen, zulke gru welijke» moord kan plegen. En alleen met dat inzicht heeft hij zich van het geld der weduwe willen meester maken. Gedurende de leste acht dagen zijn er niet minder dan acht pogingen tot ont- riggeling gepleegd op de buurtspoorweg Gent-Somerghen. Het bestuur had in den nacht van verleden zondag een bijzonde ren trein ingericht, bij gelegenheid eener jaarmarkt. De machinist van den trein bemerkte, gelukkig bij tijds, nabij de brug van Mariakerke,eenen boomstronk, groote steenen, van ten minste 30 kilos zwaar, op de baan. Het parket van Gent is ter plaatse geweest. Beis des Konings. Hetgeen hier betreffende de zoo geheimzinnige reis des konings volgt, vinden wij in eene brief wisseling van de Union libérale van Ver- viers, aan welk blad wij de verantwoor delijkheid van het nieuws overlaten Tijdens den doortocht van den prins van VVallis te Brussel werd de incognito reis des konings vastgesteld. Onze vorst richtte zich, zoodra hij op engelsch grondgebied aankwam, naar het kasteel, dat de zoon van koningin Victoria nabij Hastings, op 90 kilometers afstand van Londen bezit. Het is dus om den prins van VVallis te bezoeken, en niet om met geldmannen te onderhandelen dat Leo pold II het Kanaal is overgesteken. De personen, die in de omgeving der koninklijke familie leven, bevestigen dat deze beleefdheidsbezoeken tusschen den koning en den prins van Wallis de voor boden zijn der verloving \an prinses Clementine. Op 30 juli aanstaande zal deze prinses 15 jaar bereikt hebben, den ouderdom, waarop volgens de etiket der hoven, de hand eener prinses kan beloofd worden. Haar toekomende zou niemand anders zijn dan prins Albert, oudste zoon van den prins van Wallis, een knap en lang opgeschoten jongeling, die weldra 24 jaren oud zal zijn. Zijue tante, de keizerlijke prinses van Duitschland wilde hem over twee jaren vereenigen met eene Hohenzollem. Hij weigerde en de vrienden van den prins van Wallis keurden die weigering goed, niet ter oorzake der nieuwe ver bintenis met het koninklijke huis van Pruisen, maar omdat hij te jong was. Prins Alberten prinses Clementine zijn neef en nicht. Naar het zeggen van een brusselsch blad, zullen de soldaten van het voetvolk, weldra eene nieuwe policiemuts beko men, die schooner zal zijn dan de ronde wafeltjes die zij tegenwoordig op het hoofd d-agen. De nieuwe hoofddeksels zullen eene klep hebben om de oogen der soldaten tegen de brandende zon te be schermen, wanneer zij op het Oefenings- plein staan. Een huisgezin van 8 personen te Brussel, is verleden vrijdag bijna vergif tigd geweest door het eten van snijboo- nen, die met sodazout gekookt waren De spoedige hulp van eenen dokter heeft gelukkig erge gevolgen kunnen voorko men. Huismoeders, die somwijlen soda zout in de ertensoep doet, weest voor zichtig Zonderling proces. Er gebeuren wonderlijke dingen te Alolenbeek. De burgemeester dezer stad, het voor beeld volgende der verwereld lijkers te Parijs, heelt besloten dat de dooden, on verschillig welke, naar het kerkhof zou den worden gebracht met eenen wagen zonder kruis. De katholieken van Alolenbeek hebben eene petitie gezonden aan het ministerie, om dit tiranniek reglement te doen ver nietigen. In afwachting hebben zij geprotesteerd bij middel van plakbrieven. Een dezer plakbrieken brengt den bur gemeester Hollevoet op het tooneeldeze klimt op eenen wagen en rukt het kruis af. De burgemeester kon niet beletten dat deze plakbrief in de gemeente op de mu ren vastgemaakt werd. Maar wal heeft men gedaan? Men heeft last gegeven hel beroep 's avonds aan te plakken en den volgenden dag plakte men er eene officieele over heen. De katholieken zijn niet genegen zóó hun recht te laten versmachten zij dagen den burgemeester voor het vredegerecht om zich daar te hooren veroordeelen tot het betalen der kosten van een nieuwen plakbrief. Deze zal geplakt worden op dezelfde plaats en M. de mair zal hem moeten eer biedigen. Moordpoging te Antwerpen. Jan Jozef H., schoenmaker, 22 jaren oud, wonende in de Stijfselrui, pleegde, een jaar geleden, in de Scholierstraat, 5C wijk, eene moordpoging op Alaria H..., oud 20 jaren, die aldaar bij hare ouders woonde. Onze lezers zullen zich herinneren, hoe H... toen zijnen revolver op zichzel- ven loste, zich op den grond liet vallen en te werk ging, alsof hij door het schot getroffen werd, hetgeen nogthans het geval niet was. Voor dezen moordaanslag werd H... veroordeeld tot 1 jaar gevangenis. Het meisje verliet de ouderlijke woning in de Scholierstraat en nam dienst als tapster in een orgelberberg der Klooster straat. H... verliet over eenige weken de ge vangenis. H. zocht Maria H... open vond haar eindelijk in gemelde herberg, die zeer veel door soldaten wordt bezocht. H... poogde vruchteloos nieuwe be trekkingen met het meisje aan te knoo- peu. Deze wilde van hein hoegenaamd riiet meer weten. Dit maakte den jongeling uitermate jaloersch. Hij begal zich daarom heel dikwijls naar gemelde herberg en hield zich bijna aanhoudend in den omtrek op. Verleden week bood hij het meisje 10 frank aan, indien zij er wilde in toestem men het gebeurde van vroeger te verge ten en vriendschappelijke betrekkingen met hem aan te knoopen. Daar het meisje in hare weigering vol- herdde, verliet hij woedend de herberg, uitroepende Welnu, dan zal ik voor dit geld eene revolver aankoopen. Zaterdag avond, rond half twaalf ure, kwam H. onverwachts in de herberg, waar het meisje verbleef. Deze bevond zich op de binnenplaats der herberg. H. achtervolgde haar en loste een schot op Marie H..., zonder haar nog thans te raken. Het verschrikte meisje vluchtte in de herberg, alwaar H... haar twee kogels in den rug joeg. Aldus gewond, liep het slachtoffer ker mend de straat op H... schoot nog twee maal op haar. Een der kogels trof het meisje nogmaals in den rug. Op het hulpgeroep der gekwetste, wa ren verscheidene personen toegesneld, die den dader aanhielden en aan de poli- cie overleverden. Dokter verstraeten diende het meisje de eerste zorgen toe, waarna zij naar het gasthuis werd overgebracht. Tot hiertoe zijn de wonden niet ge vaarlijk. M. Flamant, kommissaris der 4' wijk en zijn adjunkt. Af. Arnauld, begaven zich spoedig ter plaats en gingen tot een eer ste onderzoek over. H... werd ter beschikking van den prokureur des konings gesteld en in de gevangenis opgesloten. Deze heeft het slachtoffer zaterdag in het gasthuis bezocht en zich vervolgens naar het tooneel der misdaad begeven. H.... verklaart gehandeld le hebben uit jaloezie. Zijn revolver was met zes kogels gela den. Alet den lesten kogel was hij voor nemens een einde aan zijn leven te stel len, doch de tijd om dit besluit ten uit voer te brengen, ontbrak hem, daar de toegesnelde personen hem onmiddellijk bij den kraag hadden. Moord te Berthem. Over de mis daad te Berthem, bij Leuven, meldt men dat de moordenaar beweert, zijn slacht offer onvrijwillig gedood te hebben. Hij zou aan het meisje 5ü centiemen gevraagd hebben, waarop deze hem er slechts 32 ter hand stelde. Hierop zou hij zijn geweer, dat uiteengenomen en onder zijn kleeren verborgen was, voor den dag gehaald en het meisje bedreigd hebben om haar bang te maken doch ongeluk kiglijk zou het schot afgegaan en het slachtoffer gedood hebben. De verklariDg van sommige getuigen luiden echter geheel anders. Volgens deze had hij zijn wapen reeds vroeger geloond en is zijne bewering, als zou het schot hem zelve verrast hebben, geheel en al leugenachtig. Het drama heeft geene andere oogge tuige gehad dan een klein meisje, dat op eenen stoel naast de stoof zat te sla pen, en hare zuster zag vallen terwijl de moordenaar op een anderen stoel zat. Het slachtoffer, dat in de volle borst werd getroffen viel morsdood en heeft geen woord meer kunnen uitbrengen. Schipbreuken op onze kust. - Van alle kanten stijgen er klachten op, over den betreurensweerdigen reddingsdienst in onze kustplaatsen en een brief aan de Béforme bevestigt de klacht welke de Palrie reeds had gedaan. Ziehier wat het leste blad zegt De reddingsboot, die onder eene loods le Knocke bewaard wordt, kwam met eene merkelijke vertraging ter plaatse. Men had vergeten een aantal der voornaamste reddingstuigen gereed te maken en aan te voeren, onder ander den mortier, welke bij middel van kogels eene reddingslijn naar de schipbreuke lingen schiet. Het le water laten der reddingsboot onderging, ten gevolge van slecht gege ven of slecht begrepen bevelen, ingelijks eene aanmerkelijke vertraging. Ook dien de het vaartuig bemand te zijn met be proefde zeemannen die meer dan eens de gevaren getrotseerd hebben. Ziedaar, gaat de Palrie voort, merke lijk verzacht, de beknibbelingen van eenen ooggetuige, welke sprak onder den indruk der ramp welke hij heeft zien gebeuren. Zijn zij te hevig en ingegeven door aeI gemoedsaandoeningen van bet oogen- blijk Wij doen daar geene uitspraak over wij bepalen ons de aandacht van wien het behoort in te roepen, op de inrichting van den reddingsdienst op onze kunst. Wij denken dat er maatrege len te nemen zijn en het materieel kan verbeterd worden. Ziehier het verhaal van de Béforme,aan wie wij de verantwoordelijkheid over laten Sedert 1 uur 's nachts hadden de douaniers van de kust gezien, met welke gevaren de Besolut te kampen had en welke moeite het vaartuig deed om het ruime sop te kiezen. Driemaal manoeu vreerde de Besulut met dit doel, maar toen zag de bemanning dat alle pogingen vruchteloos waren en zij besloot de mas ten te kappen. Dat alles kon men zien op den zee dijk. Ten 8 ure 's morgends bevond het schip zich op een halven kilometer van de kust en de reddingsboot, die slechts op drie kwart uurs van daar te Knocke ligt kwam eerst ten 10 ure aan. Na op de onbehendigste wijze ge poogd te hebben het vaartuig te water te laten, zag men er eindelijk van af. De mannen loonden de volledigsteonbekend- heid met de zaak en de menigte, die hen omringde, deed het hun op krachtdadige wijze hooren. Eindelijk toen de Besolut, aan boord waarvan nog de 11 manekwipagie waren, in het bereik van den touwkogel was, bemerkte men dat de reddingspost geen schiettuigen had. Verscheidene personen gingen dus tot aan de lenden in 't wafer, maar het was hun niet mogelijk voort te gaan. Het schip.door de zee voortgezweept, sloeg met geweld tegen eenen golfbreker. Gedurende een geheel uur zag men de ongelukkigen, aan het wrak vastge klampt met de dood worstelen. Toen de noorweegsche matrozen zagen dat zij grond konden bereiken, sprongen zij ;in zee en gansch uitgeput en schier door van vermoeidheid werden zij op de kunst ontvangen. Ware het vallende lij geweest, dan zou geen enkele schipbreukeling aan den dood ontsnapt zijn. De reddingspost heeft geene midde len om de eerste zorgen toe te dienen en de geneesheeren werden slechts ten half twaalf geroepen Een dergelijke toestand, merkt een ander blad, is des te betreurensweerdi- ger, daar het gekend is dat er te dezen plaatse bij stormweer een stroom bestaat, die de schtpen met schier onweerstaan bare kracht naar 't Sluisgat drijft. Het is dus dringend noodig dat hier ernstige maatregelen genomen worden. Vijftienjarige brandstichter. De vrouw van eenen voerman te Roeselare ontdekte donderdag morgend dat de stal ling harer woning in brand stond. Haar man was afwezig. Zij riep om hulp en liep zelf naar den stal om eenige konijnen te redden. Doch de deur ope nende, werd zij door den dikken smoor bevangen, en viel bedwelmd ten gronde. Gelukkiglijk had de policie ook de ramp opgemerkt en deze snelde ter hulp; doch eerst nadat men reeds eenige eemers water in de vlammen geworpen had, ontdekte men de bedwelmde vrouw, die meer dood dan levend op den grond lag. Zij werd onmiddelijk buiten gevaar gebrachtdoch het duurde eenigen tijd eer zij het bewijstzijn herkregen had. Intusschen zette het vuur, dat door een sterken werd aangewakkerd, zijne verwoesting voort en het gebouw werd geheel vernield. Men kon enkel zijn best doen om de aanpalende huizen te vrijwa ren. De schaê, door het vuur aangericht, is zeer aanzienlijk. Spoedig bleek uit het onderzoek dat de brand door eene misdadige hand moest gesticht zijn en de policie gelukte er in, een vijftienjarige jongen aan te houden, die reeds meermaals met het gerecht had af te rekenen voor diefstal. Bij zijne ondervraging heeft hij ziju misdrijf bekend. Gedurende de wapenschouwing van zaterdag te Bergen gehouden, had er een zonderling ongeval plaats. Een lansier was uit den zadel gelicht en zijne lans bleef in den grond steken, met den hou ten steel in de hoogte. Een daar achter galopperend peerd.liep metzooveel kracht op dit wapen, dat de steel 60 centimeters diep in zijn lichaam drong. Er waren drie man noodig om het wapen uit de wonde te trekken. Het arme dier werd na een eerste verband zoo goed mogelijk naar den stal terug gebracht. Bij het ontgraven van eenen hof te Lumay heeft men eene oude vaas ontdekt, die 137 goudstukken inhield. De oudste dezer stukken dagteekenen vari het tijd vak van keizer Karei. Nadere opgravin gen hebben nog eene menigte andere stukken doen ontdekken. Men herinnert zich, dat men op dezelfde plaats verledeu jaar menschelijke overblijfselen vond. Eenige meters van daar bevindt zich de woning der familie Colaert, welke deze sedert verscheidene eeuwen van vader tot zoon overerfde. Het geslachtswapen bevindt zich nog boven de deur en eene eiken gebeeldhouwde schouw, die eene der kamers versiertvertegenwoordigt een waren kunstschat. De landverhuizing duurt te Charleroi voort, ofschoon niet in massa. Het zijn meestal afzonderlijke familiën van Auve- lais, Floreffe, Marchienne, enz., die hun geluk in Amerika gaan zoeken. Zeker Nathali B., vrouw G.,47 jaren oud, huishoudster te Oostkerke werd 1 over eenigen tijd onder beschuldiging van kindermoord, aangehouden. Zij loo chende echter stellig het feit. Vrijdag, vond men bij het ruimen van het gemak der herberg de Blauwe Fontein le Brugge een kinderlijkje van het mannelijk ge slacht. Een nieuw onderzoek werd inge steld en de vrouw B. bekende eindelijk dat het 't lijkje van haar kind was. Diefstal uit vriendschap. 'lismis schien een anekdoot, zegt Het Han delsblad, die wij uit een weekblad over nemen, maar zij is er niet minder aan trekkelijk om. De eigenaar van eenen moeshof kon maar niet begrijpen hoe het mogelijk was dat de jonge worteltjes die, alle avon den gereed in eene mand zette, regel matig's morgends verdwenen waren. Hij sprak er met eenen hovenier over en beide geburen gingen op den loer lig gen. En wat zag men De hond van den eigenaar kwam uit den stal, hapte een bussel wortels in den muil en bracht ze naar een der peerden en zoo vervolgens tot geheel de mand leeg was. Een ander peerd, dat in denzelfden stal stond, kreeg niets van de gestolen lekker nij. FRANKRIJK. De moord te Ferfay. Ziehier nadere inlichtingen omtrent de en nieuwen vree- selijken moord, die in het Noorder-de- partement de grootste verslagenheid heeft te weeg gebracht. Niet ver van de mijn n. 2, der Compag' nie des mines de Ferfay, aan het einde van het dorp, ligt eene herberg, gehouden door de vrouw Petit, geboren Rosalie Dufour. Deze vrouw was in eersten echt verbonden geweest met een mijnwerker Wiart, die als slachtoffer eener grauw- vuurontploffing in de mijn te Ferfay ge storven is. Woensdag middag heeft men de vrouw in hare berberg, midden van een plas bloed vinden liggen. Rosalie Dufour had opgehouden te leven, en alles in de wo ning duidde aan dat zij vermoord gewor den was. Het i3 omtrent 10 ure 's morgends dat de misdaad moet gepleegd zijn, en ziehier hoe men denkt dat de zaken zich hebben voorgedaan. De moordenaar is in de herberg getre den en heeft eene pint besteld. Ziende dal de vrouw Petit alleen thuis was, greep hij een bijltje dat in een hoek stond en bracht er onvoorziens aan de herber gierster een eersten slag meê toe. De arme vrouw vluchtte in den kelder, door haren moordenaar achtervolgd. Een korte, doch vreeselijke strijd ontstond tusschen slachtoffer en beul. Deze leste gelukte erin de vrouw terug in de her berg te sleepen, waar hij haar met bijl slagen afmaakte. Alsdan heeft de moorde naar al de meubels onderzocht, doch slechts eene som van 20 franks gevon den. Vreezende alsdan dat zijn slachtoffer niet dood was, nam hij een scherp keu kenmes en sneed haar letterlijk het hoofd af. Het zicht van het bloed moet er een wild dier van gemaakt hebben, want hij bracht haar daarna nog een vreeselijken steek in volle borst toe. Het monster heeft zich de handen aan de meubels afgevaagd en daarna de vlucht genomen. Het parket heeft zich ter plaatse bege ven en een onderzoek geopend. Tot hier toe heelt men nog geen het minste spoor van den moordenaar ontdekt. Deze vreeselijke misdaad heeft in de omstreken een groote onrust verwekt, te meer daar de inwoners de menigvuldige moorden voor oogen hebben aldaar ge pleegd en waarvan de daders nooit wer den ontdekt. De wegen zijn hier sedert eenigen lijd onveilig gemaakt door talrijke landloopers en andere kerels, die voor niets achteruitdeinzen, die vau dorp tot dorp reizen en overal schrik en onrust brengen. De klachten zijn algemeen. Drie vrouwen vermoord. (Nieuwe bijzonderheden.) De rechter van instruktie heeft willen vaststellen of Prauzini, ja of neen, bij Alaria Aguettant gezien werd, die in de-

De Denderbode | 1887 | | pagina 2