IDE BOLLE, kailiS|K'l mei (it'll nikkel! till). Iliiptanil lis Aloorsel. Ityger. HUIS met KOETSPOORT en HOFSTEDE ZAAILANDEN zelfde voorwaarden vermoord werd als Mad. de Montille. Drie getuigen werden gehoon! alle drie hebben verklaard, in tegenwoordig heid gebracht van Pranzini, dat deze de man niet was, die men verleden jaar in de Caumartinstraat had gezien. Die persoon was fijn gekleed, droeg al tijd handschoenen en had geen vreemden spraaktoon. Dit spoor is dus gemist. Zekere Grimont is ondervraagd over den moord, die Pranzini zou gepleegd hebben te Lyon. In tegenwoordigheid ge bracht van Pranzini, heeft deze geene on rust aan den dag gelegd. Hij verklaarde Grimont nooit gezien te hebben. Toch heeft er te Lyon een onderzoek plaats gehad in de wijk Croix-Rousse, waar Maria Rigottier en Jeanne Favre woonden. Ook daar, bij het vertoonen van Pranzini's portret, verklaarde men hem niet te kennen. Ook het nazien der registers in alle hotels, om te weten of Pranzini rondom dien tijd te Lyon was, heeft niets opgele verd. De policie zou echter een nieuw spoor volgen. Men zou de vrijer opzoeken van de keukenmeid van Marie Regnault. Die kerel, vijftien jaar ouder dan Julie Tou- louze zou een wonderlijk leven geleid hebben. Men verdenkt hem dat hij Pran zini het verschijnen in de kamer van Ma rie Regnault vergemakkelijkt heeft. Op den dag van den moord is hij ten 7 en niet ten 8 ure, zoo als hij gewoon was bij Julie Toulouze gekomen. Later. Het gerecht komt meer en meer tot de overtuiging dal Pranzini alleen den drie- voudigen moord heeft gepleegd maar men verdenkt den man van eene vriendin van Marie Regnault, dat hij wacht gehou den heeft. Die kerel is verdwenen. Hij was een souteneur van de ergste soort. Men denkt dal hij zijn paart in de gesto len juweelen heeft gehad. In de hooge wereld. Over eenige maanden trad Mej. V., eene rijke burgers dochter, in het huwelijk met den burg graaf de X.... welke nielsdan zijnen naam en zijnen titel bezat. Herhaaldelijk liet de vrouw aan den man hooren dat zij het geld had binnen gebracht en bracht hem in zeer moeilijke toestanden. Daarenbo ven leidde de jonge burggravin geen re gelmatig leven, en weldra deden zich da gelijks schandelijke tooneelen voor. Zaterdag onstond er na hetontbijt weer twist tusschen de beide echtgenoten over zekere brieven der jonge vrouw, welke door deze in het geldkoffer waren gelegd. De burggraaf trad eensklaps op het koffer toe, doch alvorens hij het openen kon was de vrouw, met een dolk gewapend op hem toegesprongen. M. de X., verdedigde zich zoo goed mogelijk doch werd herhaaldelijk in het aangezicht en aan de rechter schouder lichtgewond. Op het hooren van hel ge vecht, waren de bedienden toegesneld en terwijl eenigen trachtten de vechtenden te scheiden, riep een andere door het venster om hulp. De policie was spoedig ter plaats. Voor alle verdediging zegde Mev. de X.. tot den magistraat welke haar ondervroegMijn echtgenoot zegt u dat hij zich wilde mees ter maken van zekere brieven, die in het geldkoffer lagen. Hij liegt. Het was mijn geld dat hij wilde stelen. Ik heb altijd een goed gedrag gehad. De getuigenissen van vele personen bewijzen juist het tegenovergestelde. De jonge vrouw is voorloopig in vrijheid ge laten. ENGELAND. Het einde der wereld. Onlangs hield de beroemde hoogleeraar Sir Willi am Thomson, van Glasgow, eene voor dracht in het Royal Institution te Londen voor eene talrijke menigte van geleerden en aanzienlijken. Daarbij bracht hij de vraag ter sprake, hoelang het leven van planten en dieren nog op aarde zal moge lijk zijn. Volgens de meening van dezen uitste kenden natuuronderzoeker zal dit nog tien miliioenen jaren duren, Hij neemt met Helmholz aan dat de zon een hemel licht is dat bezig is te bekoelen, met andere woorden dat bezig is zich samen te trekken door werking der zwartekracht op de massa, naarmate deze bekoeling geschiedt. De zonuewarmte dus ging sirThom- son voort is even groot als die welke in staal zou zijn een vermogen van 476,000 milliards peerdekrachten uit te oefenen, gelijkstaande met 78,000 peer dekrachten voor elke vierkante meter oppervlakte van de zon. Hoe verbazend groot deze getallen ook mogen schijnen, de mechanische theorie der warmte toont aan dat eene vermin dering van de middellijn der zon van slechts 35 meters per jaar voldoende is om de zon gelegenheid te geven dezelfde hoeveelheid warmte iu de ruimte uit te stralen. De straal van de zon zal daarbij in 2000 jaren 1/100 afnemen. Eens zal de tijd echter komen, waarop de tempara- tuur van de oppervlakte der zon zal be ginnen te verminderen. Volgens zeer •nauwkeurige berekeningen komt sir Thomson tot besluit, dat na verloop van 10,000,000 jaren de warmte, die door de zon wordt uitgestraald, onvoldoende zal zijn om het leven op de oppervlakte der aarde te onderhouden. Wij behoeven dus in alle geval ons testament nog niette maken...ten minste als er later geen andere geleerde komt, die ons juist hel tegenovergestelde wijs maakt, ITALIË. Aardbevingen. Op verzoek van den minister Genala, heeft een photograaf, Montelatici, vier-en-twintig afbeeldsels genomen van de plaatsen in Ligurië, welke het meest door de aardbeving ge leden hebben Diano Marina, Diano Ca- stello, Taggia, Noli, Onegla, Bussana, Baiardo, Casteltaro en Albenga. Zij. die de ellende niet van nabij gezien hebben, zullen door deze verzameling ooggetuigen er van worden, en zich daardoor opge wekt voelen tot verdubbelde liefdadigheid. Koning Humbert ontving de photograpie ën in een rijk album, en de minister Ge nala Edmondo de Amicis. die bezig is een verhaal der ramp te schrijven. De firma Krupp te Essen heeft, door bemiddeling van haren vertegenwoordi ger in Italië, aan den syndicus van Genua de som van 6000 lires doen toekomen voor de slachtoffers der aardbevingen in Ligurie. Vrijdag werden te Modena nieuwe schokken eener aarbeving gevoeld. Er waren geen ongelukken te betreuren. VEREENIGDE-STATEN. Viermaal ter dood veroordeeld. In de gevangenis van Salt Lake City, in den staat Utah, zit thans eene gevangene, Fred. Welcome, welke viermaal ter dood veroordeeld werd. In 1880 heeft Welcome, welke alsdan slechts 21 jaar oud was, met de hulp van een persoon die men nooit meer ontdekt heeft, een jongeling vermoord, de ge naamde Turner, om hem eene som van 1000 fr. te ontstelen. Het is voor deze misdaad dat Welcome viermaal veroor- werd. Driemaal heelt het Hooger Gerechtshof der Vereenigde Staten het vonnis wegens gebrek aan vorm gebroken. Bij het vierde beroep van Welcome, werd het vonnis ten slotte bevestigd en nu mag Welcome kiezen, welken dood hem welkom zal zijn de galg of de kogel. Men denkt dat hij deze leste straf zal verkiezen. AFRIKA. Niet le rooken De Sultan van het africaansch keizerrijk Marokko,heeft zijne onderdanen het gebruik van Tabak en dergelijke rookmiddels verboden, als strijdende tegen dengeest van den Koran, die het gebruik van bedwelmende zaken niet toelaat. De voorraad tabak en kief wordt in de straten verbranden de invoer van genoemde artikels is verboden. Uil Tanger ontvangt de Köln. Ztg hier over de volgende correspondentie,in date 20 Maarte Het verbod van te rooken, maakt dat de marokaansche gevangenissen vol ko men. Het rooken van kief, gedroogden bloesem eener kempsoort, werd door de arme klassen met waren hertstocht ge daan. Overal in het land heerscht dan ook de grootste verbittering. Toen onlangs te Casablanca voor 8000 gulden kief en tabak werd verbrand, stortten de Arabieren zich op de branden de hoopen.en er ontstond eeneherrewar, bij dewelke 215 inboorlingen inde gevan genis werden geworpen. a Cruwzame straffen treffen degenen die het rookverbod overtreden. Te Macacau werden aan eenen in lander de lippen afgesneden anderen krijgen honderd tot vijf honderd stoksla- 'gen liefst nogthans legt men boeten op, dewijl dit de beambten geld in den zak brengt. Met eigene oogen heb ik gezien hoe vreeselijk de ongelukkigen die in de gevangenissen smachten, daar te lijden hebben. Deze gevangenissen staan op eenen heuvel en zien er uitwendig ordinair uit. De vreemdeling krijgt gemakkelijk verlof deze gevangenissen te bezichti gen. Van uit de voorste plaatsen loopen rechts en links donkere gangen, aan welker zijden men de zware celdeuren ziet. Bij het openen van eene dezer deuren komt den bezoeker een verpestende stank te gemoet. Op mijn verzoek ontstak de bewaker licht, en ofschoon men hier tamelijk aan onreinheid gewend geraakt, deinsde ik terug bij het schouwspel dat zich voor deed Deze holen worden nooit gereinigd, en als men bedenkt dat de gevangene dikwijls den geheelen dag uit zijne cel niet wordt gelaten, hetzij dat men hem vergeet of dat de bewaker hem vijandig is, dan kan men zich licht voorstellen hoe zulk een hol en na eenigen tijd uit ziet!... Toch zijn de gevangenen die zich vrij in hunne cellen kunnen bewegen, nog gelukkig in vergelijking met degene wel ke met handen en voeten aan den muur zijn vastgesmeed maar ook, deze wor den spoedig, soms reeds na weinige dagen, door de dood van hun lijden ver lost. Voedsel krijgen de gevangenen niet zij worden te dien opzichte overgelaten aan bloedverwanten en vrienden, of moe- ten met het werk hunner banden den kost verdienen. Burgerlijke stand der Stad Ninove. Aangiften van den 2 tot den 8 April 4 887. GEBOORTEN Mannelijk 2 Vrouwkl. 2 OVERLIJDENS J. J Boeyckens 74 j. bez. ongeb. lurcht- damstraat. 1 kind onder de 7 jaren. ESSENC E PERSANE. Remède infaillible contre les mites prix du flacon UN FRANC. Dépot k la pharmacie F. CALLEBAUT, Marché au Beurre, Alost. GROOTE VOGELSCHIETING met naar Geldprijzen, gegeven door de Maatschappij De Kapblle- mannen, in haar lokaal ter herberg As Garde Route, bij H. De Deyn, te Aalsl-Schaarbeke, Gentschesteenweg, op Maandag den 18 April, zijnde tweeden Kermisdag 1887. Weornil KI franken. De inschrijving van 2 tot 4 uren namiddag. De inleg is bepaald Op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Beste kwaliteit Klaverzaad legen fr. 1 .ttO Bij De Smedi-Nevons, 18 Beekstraat Aalst- Mijlbeke. Te koop. Een Camion, 2 nieuwe Tilburys. een karos op 4 wielen, 2 lochle dokkars voor 4 persoo- nen en een poneykarre met een basch op. Zich te bevragen bij Jozef Van der Biest, te Aalst. BANK EN WISSELKANTOOR. MAYART, DE RUDDEREEN C", 'i7, Alberl-Liéaarslraal, *7, Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 commissie. Uitbetaling van interestkoopons, Wissels, enz., Kostelooze inlichtingen over alle weerden. Leening op publieke fondsen. Uitwisseling van Belgische en vreemde mun ten. Inschrijving op openbare uitgaven. Hofstade Dorp. OP DE HANG. Prij/.en: Vooi-uit 2iO frank, bij Frans MEULEMAN. ter herberg, Het Kaatspel, te Hofstade, aan de Kerk. Inschrijving te beginnen van heden af. Inleg fr. 1.25 per partij; een frank voor prij zen en 25 centiemen voor do ballen. Alles volgens bestaande reglementen en ge bruiken van 't spel. Alle liefhebbers des lands zullen tot den kampstrijd toegelaten worden behalve de ge broeders Van Braeekel, Spaens en Claes van Aalst. Alle geschillen zullen door de Commissie onwederroepelijk beslist worden. Openbare Aanbesteding der Verbeterings- en Gezondheidswerken uitte voeren aan de openbare plaats ge naamd den Groensaerd. TE HERZELE, bestaande namentlijk in 't maken van on- deraardsche Goten, plaatsen van Buizen, eflenleggen, ophoogen,bezaaien en beplan- vaii den Grond. Het Kollege van Burgemeester en Sche penen der gemeente Herzele, maakt bekend dat er op Maandag 25 April 1887, om 2 ure namiddag ten Gemeentehuize, zal worden overgegaan,onder de goedkeu ring der bevoegde overheid, tot de aanbe steding der voormelde verbeterings- en gezondheidswerken. welke met de bijhoo- righeid geschal zijn op fr. 12,460,23. De aanbesteding zal geschieden bij mid del van aanbiedingsbiljetten, aan den beer Burgemeester van Herzele toegezonden ingevolge het model en de voorwaarden van het laslboek. De goedgekeurde plans, lastboek en begrootingsstaat liggen ter inzage van eenieder ter Sekretarij, alle dagen der week, de zon- en woensdagen uitgezon derd van 9 ure 's morgends tot 's mid dags. Gedaan te Herzele, den 14 Maart 1887. OP BEVEL De Sekretaris, Het Kollegie voorn. A. Van Buggenhout. N. Matthijs. B. Vander Stricht. Door 't ambt van den Notaris LIMPENS te Aalst, zal er op Donderdag 21 April 1887, om 4 ure slipt namiddag ter her berg De sterre bij den Sekretaris heer Petrus Joseph De Wolf, le Moorsel, aan de Statie, openbaarlijk verkocht wor den 17 aren goed Hopland te Moorsel, wijk Ryger, sectie D Nr 455a gebruikt door den verkooper heer Petrus De Wilde-De Meersman. Op te leggen:voor Boomprijs fr. 190.00 Op te leggen voor prijs van Staken en Vetten. fr. 50.00 Den kooper zal ervan in '1 gebruik en genot komen met de betaling der koopsom en aankleven. VENMTIE. Van eene groote hoeveelheid droog Hout, te Aalst, ter afspanning «Het Slot bij heer Podevyn, Molenstraatpoort, op Maandag 18 April 1887, om 2 uren namid dag, door de Zaakwaarnemer LOUIS BEUKENS. OPENBARE VERKOOPING van Boomgaard, Tuinen, Meerschen en Landen, te Oordegem, Smetlede, Erondegem, Vlierzele en Sonnegem. De Notaris MOENS, te Lede, zal ten aanzoeke van die het behoort, moet het houden der twee hierna gemelde zitdagen, openbaarlijk verkoo- pen GEMEENTE OORDEGEM. Eerste koop. Eene partij Boomgaard en Tuin, gelegen le Oordegem, wijk Dorp, sectie C, Nr 187b, groot volgens meting 21 aren 10 centiaren, palende oost Jufvrouw Maria-Catha- rina Blom, en eenen wegeling, zuid d'heer Hippolyte t-almari, west de heeren kinderen Petrus De Corte en gezeiden Galmart en noord eenen weg. Tweede koop. Eene partij Zaailand,gelegen te zelfde Oordegem, wijk Voorsten-Molcncau- ter, sectie R, N° 419c, groot 21 aren 70 centi aren, palende oost Mijnbeer deG Burgemeester De Schaepmeester. zuid de straat, west de vol gende partij, en noord de kinderen Uyttenho- ve. Derde koop. Eene partij Land, ook gele gen te Oordegem, wijk Yoorsten-Molencauter, sectie B, N° 419d, groot 21 aren 7u centiaren, palende oost koop twee, zuid de straat, west d'heer Galmart en noord genoemde kinderen Uytlenhove. Vierde koop. Eene partij Land, gelegen te meergemelde Oordegem, wijk Rompland, aan de Pontwegstraat, sectie C, N° -.7, groot 23 aren 90 centiaren,palende oost d'heerGalmart, zuid de kinderen Verstuyft, west d'heer Van Durme-De Corte en noord de Pontwegstraat. Vijfde koop Een perceel Zaailand, ook ge legen te 0ordeg6m, wijk Haezencauter, sectie C, N° 271, groot 22 aren 90 centiaren, palende oost Jufvrouw Van Cromphaul, zuid den heer Giez, west sieur Amandus Franyois en noord de straat Zesde koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren,wijk Ouden-Heirvveg of Baevenshauw, sectie E, N* 406, groot 17 aren 60 centiaren, palende oost sieur Petrus De Munter, zuid de straat, west sieur Victorio Hoorebeke en noord Madame Limpens-D'Hondt. Zevende koop. - Eene partij Zaailand, gele gen alsvoren wijk Baevenshauw, sectie E, N° 364, groot 40 aren 10 centiaren, palende oost hel Hospitaal van Gent, zuid de Kerkfabriek van Oordegem, west d'heer Remi De Munter en noord den beer Jespers. Achtste koop. Een goed perceelken Loch- ling, gelegen te zelfde Oordegem, wijk Dorp, sectie E, Nr 27, groot 3 aren 20 centiaren, pa lende oost do kinderen Jan-Rapliste De Corte, zuid den heer August Wagemans, west en noord den heer Burgemeester De Schaepmees ter. GEMEENTE SMETLEDE Negende koop. Eene partij Zaailand, gele gen te Smetlede, wijk Kerselaar, sectie B, N" 279, groot 17 aren 30 centiaren, palende oost de Kerkfabiiek van Smetlede, zuid den hoer Cumont, west sieur Constant Van Duerm en noord d beer Eugéne Vander Eecken. Tiende koop. Eene partij meersch,gelegen le Smetlede, wijk Paepegem, genaamd den Beekmeersch sectie B N° 241,groot 25 arer. 50 centiaren, palende oost de erven De Rieck.zuid de kinders Uyltendaele, west en noord de straat. GEMEENTE ERONDEGEM. Elfde koop. Eene partij Land en Meersch, gelegen le Erondegem, wijk Drijbunders, ten plankadaslraal bekend sectie A Nn 336 en 337 groot volgens kadaster en meting 94 aren 79 centiaren palende oost de kinders De Ridder, zuid en westMijiiheer Charles Liénart en noord de Zijpbeek. Boomprijs fr 459. Deze partij zal in drij gelijke deelen opge roepen worden,onder behoud van verzameling, te welen het oostdeel, bet middeldeel en het westdeel en elk deel zal voor boomprijs betalen 153 fr GEMEENTE VLIERZELE. Twaalfde koop. Eene partij zaailand, gele gen le Vlierzele, wijk Cleeninck, sectie E N1 217 groot 29 aren 90 centiaren, palende oost en noord Jufvrouw Marie-Chalarina Blom, zuid de straal en west Constaot De Paepe: GEMEENTE SONNEGEM. Dertiende en laatste koop Eene partij Land gelegen te Sonuegem, op bet Langeveld, groot 24 aren 60 centiaren palende oost en zuid d'erven Francies De Bruyne, west d'erven De Bruycker en noord de kauterbaan. Een half ten honderd instelpenningen le winnen ZITDAGEN Instel woensdag 13 100, Verblijf woensdag 20 April 1887. Telkens len 2 ure namiddag ter herherg ge naamd Den Bonten Os bewoond door sieur Charles Van Hecke, le Oordegem, wijk Dorp. Voor nadere inlichtingen, begeve men zich ten kantore van genoemden Notaris MOENS. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste LANDEN. te Aalst. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen, de volgende zeer goede Landen te weten AALST-MIJLBEEK. I 36 aren 95 cent. op den hovenlers- kauter gebruikt door d'heer Alexander Podevyn. II 61 aren 30 cent. op de drijvelden, ook gebruikt door d heer Alexander Po devyn. III 35 aren 63 cent. op de Beek, ge bruikt door d'heer Diseré Podevyn. AALST-SCHAARBEEK. IV 11 aren 63 cent. op het Veldaalst, gebruiktdoor JufvrouwQuintijn-Podevyn. Instel, Woensdag 13 4fiö- Verblijt, Woensdag 27 Pr Ten 3 ure namiddag ter herberg van den lieer Philemon De Smedt-Podevyn te Aal6t, Molenstraatpoort, aan de Moorsel- baan. OPENBARE VERKOOPING van een schoon Huis en Zaailanden, te Moorsel. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtge noot den Notaris BELLEMANS, te Sinl- Nicolaas, met gewin van palmslag en ge lagen openbaarlijk verkoopen 1° Een Huis met Hof, zijnde eene her berg te Moorsel, dorp, sectie C, N° 361bis en 362bis, groot 8 aren 10 cent. Be woond bij de wed. J. B. Vande Meersche. 2° 59 aren 70 cent. Land, te Moorsel, Kaalberg, sectie D, N°'611 en 612. Verdeeld in 2 deelen, oosthelft en westhelft. 3° En 34 aren 70 cent. Land, te Moor sel, op den Kaalberg, seotie D, N°' 614, 615 en 616. Instel Donderdag 14, Verblijf 28 April 1887. Telkens om 3 ure namiddag, ter te verkoopen herberg, bewoond bij de W* Vande Meerssohe voornoemd, te Moor sel, Dorp. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon nieuw opgebouwd HUIS Meersch en Bosch alsmede van eene bezette Obligatie te Lede. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen 4* Een schoon en welgelegen nieuw opgebouwd huis, met verdiep te Lede, omtrent het dorp, aan de Hollestraat groot 9 aren 88centiaren, sectie B N°127k Onbewoond. 2® 26 aren 30 centiaren Meersch Bosch en Water te Lede aan de Boschstraat sectie B N°192, 193a en 193b. Op te leggen boomprijs fr. 352.00. 5e En eene bezette obligatie ten kapitale van fr. 1300.00 eischbaar den 7 Novem ber 1893 intrest gevende aan 4%'sjaars. Instel Dijnsdag 5, Verblijf Dijnsdag 19 April 1887. Telkens om 3 ure namiddag, tes Esta- minet In het land van belofte bewoond bij den heer Aloysius Melckenbeeck te Lede, Statie. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon en groot Magazijnen, alsmede van Meubels, Zilverwerk, Wijnen en Voituren. te Aalst, Molenstraat. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot Huis met Koets poort, Achtergebouwen, Magazijnen en Paardenstaal te Aalst Molenstraat, groot in oppervlakte 7 aren 70 centiaren. Laast bewoond geweest bij Madame Louis Borreman-Waltens. Instel 18, Verblijf 25 April 1887. Telkens om 3 uren namiddag, ter Zit tingzaal van den heere Vrederechter te Aalst. Meubelaire Venditie. Voornoemde Notaris BRECKPOT zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris K1PS te Grimbergen, op Maandag 9 Mei 1887 om 9 uren voormid dag en desnoods den volgenden dag nog openbaarlijk verkoopen den schoonen Mobiliër, voormeld huis versierende twee Voituren, opene calèche Tilbury, alsook de Wijnen en het Zilverwerk zich aldaar bevindende. OPENBARE VERKOOPING VAN eene behuisde Ie Erpe. Hoonegem. De Notaris EEMAN te Erpe. zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gels gen, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede zijnde de herberg genaamd De Mot gestaan en gelegen to Erpe, Hoonegem, aan de Broeckslraal, geka dastreerd wijk B N* 61 en 62, groot aldaar 7 aren 7u centiaren palende ten ooste d'heer Philippe Raes, ten zuide Dominicus D'Haese, ten weste en ten noorde den heer Alphonse Van Bever-De Roeck. Boomprijs fr. tCO.OO ZITDAGEN Instel, Woensdag 13) Verblijf, 20 j April 1887. Telkens om 4 ure van den avond ter te ver koopen herberg gehouden door den medeeige naar Jozef De Saedeleer, le Erpe, Hoonegem. Meubelaire Venditie. De Notaris EEMAN voornoemd,zal op woens dag 20 April 1887, om 1 uur stipt nanoen te Erpe, Hoonegem, ten huize van Jozbf De Sai- delker, openbaarlijk verkoopen 1° HUISMEUBELS zooals tafels, stoeleo, banken, kassen, hangende borlogie, stoof met toebehoorten, bakers, koperen moor en kofflj- pot. koffljmoien, ijzeren kasserollen,quinquels, gleisen tellooren, lesten en kommen,wafelijzer, bedkoelsen- herberggerief. enz, 2® LANDBOUWERSALEM zooals kortewa- gen, braken, scbuppen, pikken, rieken, gaffels, ladders, egge,aalkuip en schepper,rolblok,enz. 3° Eene hoeveelheid strooi, mest, aal, erwt- rijs, flesschen, boonstaken, schelfhouten en balken. 4* Twee hoenders en een haan. De koopen onder de 5 franks, moeten comp- tanl betaald worden. Verders op gewoone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge, OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Moorsel. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gela- geu in het openbaar verkoopen Ebrste koop. Een porceel Land, groot li aren 60 centiaren, zijnde de Zuidwesthelft van eene partij Land gelegen te Moorsel op Pee- lershaag, palende voor hel heel ten ooste de wedewe van Joannes Cooreman,ten zuide Fran- ciscus De Bisschop eHde weduwe Frans Vaa der Vorst, ten weste Karei Cooreman, en ten noorde Josephus De Wever. Tweede koop. Eene partij Land gelegen le Moorsel, Waver, groot volgens titel 23 area 46 centiaren, palende ten ooste Tbeophiel Ro- byns, ten zuide over den voetweg, julvrouw weduwe Nackers en andere, ten weste Petrus Cornelis en ten noorde do Molenbeek. Derde en laatste koop. Eene partij Land, gelegen te Moorsel, Waver, groot volgens titel 23 aren 46 centiaren, palende ten ooste Ferdi nand De Cuyper, ten zuide over den voelweg jufvrouw weduwe Nackers, ten weste Theo pbiel Robijns, en ten noorde de Molenbeek. Voorschrevone goederen zijn allen in gebruik door den eigenaar Ferdinand de Cuyper. Onmiddelijke ingebruiklreding. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 4 4PRII VERBLIJF 18 Arn,L ,B®'- Telkens om 4 ure nanoen ter herberg ge houden door den eigenaar den heer Ferdinanl De Cuyper te Moorsel, Waver.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3