kosten 3/10 afgehouden worden.ten voor- deele van den Staat, terwijl het overige het eigenlijke loon uitmaakt en aan de gevangenen uitgekeerd wordt in even redigheden, vastgesteld volgens artikels 15 en 27 van het strafwetboek. De veroordeelden in enkele politie, ver dachten, de beschuldigden en andere ge vangenen, voor welken de arbeid niet verplichtend is, hebben recht op den ge- heelen loontaks, na aftrek der bestuur- kosten. De andere artikelen van het reglement bevatten maatregelen van inwendige orde als afhouding voor bedorven werk of ge reedschappen, verantwoordelijkheid der bestuurders in dergelijk geval, enz. Ook voor jonge gevangenen bevat het reglement bijzondere artikelen welke hierop neêrkomen Zij leeren werken onder toezicht van meestergasten of bewakers, voor rekening van het besuur of van bijzondere onder nemers, welke lesten alsdan in hun on derricht voorzien. Het onderricht wordt aanzien als hebbende de weerde van het werkloon en ontslaat den aannemer van deszelfs betaaling. De voorwaarden der overeenkomsten worden op voorstel van den bestuurder geregeld en aan de goed keuring van de bestuurcommissie en van den minister onderworpen. Wanneer de jonge gevangenen be kwaam genoeg zijn en goed gedrag hebben, mogen zij betaald werk verrich ten. Alsdan behoort de opbrengst van hunnen arbeid aan den Staat, maar wan neer zij werk uitvoeren voor bijzondere aannemers tegen betaling, zal hun dit aangerekend worden en alzoo een reser vefonds vormen, om het plaatsen van den gevangenen bij zijne vrijstelling te vergemakkelijken. De bestuurcommissie zal maken dat dit reservefonds ter zijner bestemming kome en zien onder welke voorwaarden het moet aangewend worden. Bovenstaande reglement treedt in wer king op 1 Mei 1887. Dit reglement is voorafgegaan van een zeer belangrijk verslag aan den Koning, waarin onder andere de noodzakelijkheid van het werk wordt aangetoond, zonder welke de celstraf een waar middel tot verontzedelijking zou zijn. Men merke op dat de bestuurders geen aandeel meer hebben in de winsten, die dit werk opleveren. Hunne jaarwedde wordt in evenredigheid dier ingehoudene aandeelen verhoogd. Dit zal van wege de vrije nijverheid de vrees voor oneerlijke meêdinging doen ophouden. Begrootingen. De ontwerpen van begrooting voor 1888 zijn uitgedeeld. Die van openbare schuld bedroeg in 1887 de som van 100,873 561 fr. 30 c. Het ontwerp voor 1888 i s slechts 96,102,231 fr. 83 c., dus eene verminde ring van 4,771,320 fr. 47 c. Van deze vermindering moet men af trekken de kosten der leening. die op de begrooting van 1887 voorkomt en de lasten, die de buitengewone begrooting van 1888 voor gevolg hebben zal. De vermindering van 4 millioen is dus bijna geheel het gevolg van de konversie der leeningen en schulden van 4 p. c. in 3 1/2 p. c. De winst, die de Staat jaarlijks door deze operatie verwezenlijkt is 3,697,983 fr. De begrooting der dotatien bedraagt In 1887 fr. 4,624,940 In 1888 fr. 4,568,675 en is dus verminderd metfr. 56,265 voortkomende uit eene vermindering van uitgaven voor de Kamer van volksverte genwoordigers. De begrooting der justi- cie. beloopende tot fr. 15,128,361 Klimt tot fr. 15,428,361 en geeft dus eene vermeer dering van fr. 300,000 voortspruitende uitverhooging van rechts- kosten, telefonische meedeelingen enz. De begrooting van binnenlandsche za ken en openbaar onderwijs wordt van fr. 21.644,764 gebracht op fr. 21,829,763 Dus eene vermeerdering v. fr. 185,000 De begrooting der gendarmerie is met 30,550 fr. verminderd. Die van buitenlandsche zaken blijft onveranderd en die van landbouw, nijver heid en koophandel wordt verminderd inet 4,439 fr, Onderlinge bijstand. De Moniteur van Woensdag deelt den vlaamschen en franschen tekst meè van eenen omzendbrief, door minister de Moreau aan de provinciale gouverneurs gezonden, waarin de instelling van komi- teiten van propaganda, voor het stichten van maatschappijen van onderlingen bij stand behandeld wordt. Deze komiteiten van 7 leden, onder het voorzitterschap van den gouverneur, zullen na hel oordeel van M.den minister, aan de koninklijke goedkeuring onderwor pen worden. De minister verlangt ook te weten of het niet gepast zou zijn, eenige werkliê in deze komiteiten op te nemen. De omzendbrief is vergezeld van eenen brief, door baron 'T Rint de Rodenbeke, voorzitter van de bestendige kommissie der maatschappijen van onderlingen bij stand over dit punt naar den minister gezonden. Teekens der razernij bij den hond. Ten gevolge van een voorstel gedaan voor een der staats-veeartsen onzer Pro vincie, is met de lusschenkomst der pro vinciale geneeskundige commissie de vol gende nota over de razernij bij den hond opgemaakt. 1° Bij den aanvang der ziekte doet zich eene merkelijke verandering voor in de gewoonten en het karakter van den hond. Het dier wordt grimmig, ongerust, ver plaatst zich gestadig, staat dikwijls op alsof het verschrikt was, zoekt de een zaamheid, verlaat het huis zijns meesters om er twee, drie dagen nadien terug te komen. De eetlust is zeer verminderd,het zieke beest neemt soms het voedsel, dat het veel lust, maar snuffelt slechts aan het gewoon ratsoen, of neem een stuk in de muil, laat het vallen en verwijdert er zich van. 2° De ziekte erger wordende, schijnt het dier spooken te zien.hetknapt in de lucht alsof het vliegen wilde vangen, het oog wordt levendig en de blik verwilderd,het zicht van schitterende voorwerpen hist het op, het geblaf is lieesch, afgebroken en eindigt in een karakteristiek gehuil. De muil staat half open, gapend, zeer dikwijls zeevereiid.de hond vreest het water niet, maar de inzwelging is zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk. Gehecht aan eene keliug of opgesloten in een lokaal, legt de hond zich dikwijls neer, staat op, verplaatst zicli en bijt in alles wat hem omringt. Als de hond in vrijheid loopt, werpt het zich, om hen te bijten, op de personen, de die ren en bij voorkeur op andere honden. 3° Op het einde der ziekte, krijgt hij aanvallen van woede, verzwakt, het ach terste wordt lam en de dood komt na verloop van korten tijd. De onderschei dene kenteekens vertoonen zich niet altijd stipt in de aangeduide orde. Deze kenteekens kunnen ook meer of min dui delijk zijn volgens de gevallen. Als de opgewondenheid min groot is, de verlamming van het onderste bekke neel sneller verschijnt, en nagenoeg vol ledig is, als het karakteristiek geblaf der oprechte razernij zich zelden doet hoo- ren eu de hond schijnt te lijden aan eene keelkwaal, dan noemt men die soort van dolheid de ui-razernij De dolle hond, zelfs het kleinste en tengerste, heelt geene vrees hij valt de grootste en sterkste dieren van zijn soort aan. Hij is ongevoelig voor slagen en zelfs voor brandwonden. De dolle hond boezemt eene natuurlijke vrees in aan de gezonde honden. Deze durven de honden die razend zijn niet naderen en vluchten hen. HANDEL EN NIJVERHEID. Bier. Het gemiddelte van het ge brouwen bier in Duitschland bedraagt jaarlijks 59,250,000 hektoliters, daarstel- lende voor de brouwers eene ontvangst van 700 millioen mk en voor de uitver- koopers eene som van 1500 millioen mk (de mark gerekend aan 1 fr. 25.) De invoer van vreemd bier in Duitsch land bedraagt thans 135,375 metrische kwinlalen.'t zij eene merkelijke vermeer- dering legen de vroegere jaren. Het grootste gedeelte van dezen invoer wordt gedaan door Oostenrijk, 120,000 kwinta- talen en 6700 door Engeland. De uitvoer van duitsch bier neemt voortdurend toe en bedraagt gemiddeld ongeveer 1,300,000 metr. kwintalen daarvan wordt meer dan een derde aan Frankrijk geleverd, Kiesvergadering te Audenaarde. De algemeene vergadering der Bewa rende Vereeniging heeft donderdag ten 10 1/2 ure plaats gehad, onder het voor zitterschap van M. Debeer aan het bu reel zitten MM. Thienpont, Deraedt, Devos en Vanderstraeten. M. de notaris Raepsaet, vervult het ambt van sekreta- ris en Magherman, (aftredend Kamerlid) is afwezig. M. Debeer opent de zitting. Hij brengt hulde aan M. Magherman, voor de diens ten door hem aan het arrondissement bewezen. Deze achtbare Volksvertegenwoordiger heeft zijn ontslag gegeven ten einde de genade te bekrachtigen, door den Koning aan M. de Malander geschonken. (Toejui chingen.) De kandidatuur van M. de Malander is de eenige welke wordt voorgesteld BravosDeze kandidatuur wordt in som mige arrondissementen beknibbeld. Wij kiezen niet voor M. de Malander omdat hij veroordeeld werd, maar ondanks zijne veroordeeling. (Donderend handgeklap.) M. de Malander is de kandidaat van de vlaamsche partij, van den landbouw, van het verzet tegen de militaire uitgaven. (Bravos.) M. de voorzitter vraagt of er iemand het woord verlangt over deze kandida tuur. Niemand het woord vragendewordt het verleend aan M. de Malander. M. de Malander (daverende toejuichin gen) neemt het woord. De slagen, zegt hij, die mij door tegen strevers zijn toegebracht en de hevig heid, waarmeê zij mij vervolgen, zijn het beste bewijs dat ik diensten heb bewe zen aan de katholieke partij. Spreker verklaart zich tegen den per soonlijken soldatendienst en de militaire verplichtingen. Hij zal den landbouw verdedigen en de invoerrechten stemmen. Hij zal steeds de belangen der kiezers voorstaan en zich voegen naar hunne wenschen. (Langdu- rige toejuichingen.) M. Van Mallegem vraagt eenige uitleg gingen over de denkwijze van M. de Malander, aangaande de landbouwkwes- tie. M. de Malander antwoord dat hij den landbouw, in alles wat hem aanbelangt, zal beschermen. Zelfs al ware hij persoonlijk vijandig aan de beschermende rechten, toch zou hij die stemmen omdat het de wensch der kiezers is. (Toejuichingen.) M. de voorzitter Debeer stuurt nog een woord tot de kiezers en verzoekt hen, op den dag der kiezing, allen op hunnen post te zijn. Onder luidruchtige toejuichingen en grooten geestdrift wordt de zitting gehe ven. Van de houding welke M. de Volder zal aannemen wordt in de zitting geen woord gerept in de stad echter loopt het gerucht dat hij voornemens is zijn ontslag te geven. Le Journal de BruxeUes van heden za terdag kondigt eenen brief af van den heer De Volder, minister van justicie, gericht, tot den heer baron Pycke de Pe- tegem, Senateur en Voorzitter der Bewa rende Vereeniging van 't Arrondissement Audenaarde, waarbij de achtbare minis ter hem bericht dat hij zijn ontslag van Vertegenwoordiger des Arrondissements Audenaarde aan den heer Voorzitter der Kamer komt toe te sturen. M. De Volder zegt in zijne brief dat de omstandigheden waarin de kandidatuur van M. De Malander zich voordoet, de zelve in de oogen van velen als een pro- testatie van het kiezerskorps tegen de rechterlijke macht zal aanschouwd wor den. Dit is voldoende, voor mij .opper hoofd der magistratuur, um te denken dat ik het mandaat niet mag blijven be houden 't welk mij onder de bescherming uwer Vereeniging toevertrouwd werd. De Etoile Beige deelt meê dat de libe ralen insgelijks donderdag eene vergade ring hielden. Talrijke liberalen van den buiten woonden de vergadering bij. Men was het eens om de noodzakelijkheid van den strijd te bekennen. Twee kandidatu ren werden voorgesteld deze van MM. De Wit, burgemeester van Nokere, en J.Ver- spieren van Audenaarde. De definitieve kandidaat zal heden zaterdag aangewezen worden. De firma Kobe Koperen Junior en Cnie hield donderdag namiddag eene verga dering ten bureele van Den Dendergalm... Kobeke, trok er binnen houdende eenen dikken bussel papieren onder den arm. Aan zijne houding zag men dat er iets ernstig zou gebeuren. Men heeft ons ver zekerd dat kobeke zijne vrienden had bij eengeroepen orn te samen eene antwoord op ons artikel van zondag te beramen die ons den bek moet snoeren... Wij zullen 't factum van Kobeke afwach ten... als men maar weer geene zooge zegde misgreepen begaat Argus vraagt zondag 11. met wien wij Aalstenaren 't best zijn met 't liberaal ministerie, dat ons een garnizoen liet, 't welk hier geheel de soldaatjessschool behield, dat ons een atheneum schonk en van 't welk het eerste ontwerp eener koopwarensiatie is uitgegaan of met 't katholiek ministerie, 't welk ons 't gar nizoen ontnam, dal ons reeds de helft der soldaatjesschool heeft ontnomen en welhaast totaal zal ontnemen, 't welk het atheneum heeft afgeschaft en ons als vergoeding een passerelleke heeft gege ven, enz. enz. Die vraag schijnt ons wat al te zeer verwikkeld velen onzer medeburgers kunnen dezelve met kennis van zaken niet beantwoorden. Eene polemiek over deze kwestiën ware dus wenschelijk. Wij houden ons bereid indien Argus een tandje heeft dat loutert om over dezelve een polemiek aan le vangen... Wie rechtzinnig is, zal dan kunnen oordeelen over de liberale volksbedrie gerijen PRIESTERLIJKE BENOEM1NGIN Zijo benoemd: Eerekauunnik van Stint Baafs, den Zeereerw Heer L. Beyaert, sedert 25 jaren Pastoor der Vlamingen le Parijs Coadjutor te Kruibeke, de E. H. Smet coadju tor le Kerkxken. ALLERHANDE NIEUWS. Donderdag namiddag rond 4 ure, nabij de ijzerenbrug achter't kasteel van Over- ham, aan de grensscheiding onzer stad met de gemeente Erembodegem. werd het lijk eens onbekende uit den Dender opgevischt. Geen sporen van geweldadig- heden zijn op 't lijk bestatigd geworden. In de zakken der kleederen vond men een zakboekje, een portefeuille met eenige brieven en papieren en een zakuurwerk met ketting. Geen enkel cent werd gevon den. Weldra werd dus de indentiteit van den verongelukten bestatigd. Uit verschil- lige stukken blijkt dat de ongelukkige de genoemde Pieter-Jozef Pauwels is. land bouwer en koopman le Wambeke (Bra bant). Pauwels is nauwelijks 30 jaren oud en laat eene weduwe en 2 minder jarige kinderen achter. Op 3 April jl. heeft genoemde Pauwels alhier rond 3 ure des namiddags een glas bier gedronken, ter herberg van vrouw Kiekens in de St-Jorisstraat. Hij verliet deze herberg zeggende dal bij eenige zaken in de stad te verrichten had en dan zou terugkeeren. Nu sedertdien was hij spoorloos verdwenen. Ilerdersem. Op Zon dag 26 Juni aanstaande, viert de Harmonie-Maatschappij Con cordia et Docilitas de honderjare verja ring harer stichting eu onafgebroken be staan. Te dezer gelegenheid zal aldaar dien dag een Groot Festival ge geven worden, tot het welk alle de Mu- ziek-Maatschappijen worden uitgenoo- digd. Een prachtig gulden eeremetaal ter herinnering dezer feest, zal aan de deelnemende maatschappijen geschonken worden. De Maatschappijen welke aan deze Feest willen deelnemen, moeten hare bijtreding laten kennen bij de Commissie vóór 15 Mei aanst. en te zelfdertijd de titels en de namen der componisten van de twee uit te voeren stukken opgeven. Mooreel.Bakspel. Onlangs speelden twee der beste schieters op den bak der gemeente eene partij tegen eenen blinden en eenen slaper. Ondanks C.-L. W. de baas der estaminel en P. V. als overwinnelijk aanschouwd werden, zijn zij deesmaal duchtig geklopt ge weest. Lieve huisbaas. X., van Brussel, had aan zijnen huisbaas Z. gezegd dat hij op het einde der maand van woning ging veranderen. Dit stond deze leste niet aan en nu zocht hij alle middelen om zijnen huur der de maand, die hij nog in zijne woning doorbracht, zoo zuur mogelijk te maken. Hij stopte de schauw toe, wierp stuk ken hout op de trappen, waarover X. 's avonds bij zijne thuiskomst moest struikelen en beging duizende andere plagerijen, die nog nooit een huisbaas verzonnen heeft. Het leste spande echter de kroon. Woensdag avond, toen de huurder thuis kwam, vond hij in zijnen gang een man staan, met een kapmes gewapend, en gereed om hem in kip-kap te verande ren. De ongelukkige huurder diende eene klacht bij de policie in, en deze zal trach ten orde in de zaak te stellen. Een aardig geval. Een wonder baar geval heeft zich voorgedaan in de venkoopzaal der notarissen te Brussel. De heerBauwens, notaris en gemeen teraadslid, stelde een huis der Rijke-Kla- renstraat te koop, dat de stad Brussel wilde aankoopen. De notaris heeft geweigerd de stad als aankoopster te aanveerden, omdat een schepene en de secretaris, die zich in haren naam aanboden, geene regelmatige lastgeving konden vertoonen. De notaris heeft, als reden zijner wei gering, de aanwezigen te kennen gege ven dat, een aankoop in die voorwaarden gedaan, slechts geldig is na goedkeuring van den gemeenteraad, eene voorwaarde die hij niet kon aannemen. Verleden maandag was de koningin in hare poney-chaisc uitgereden en langs de Koninginnendreef te Laeken komende, bevond zij zich te midden der foor. Eeni ge steltendansers naderden het rijtuig. De koningin gaf elk eene milde aalmoes. Toen een policie-kommissaris dit kermis volk wilde verwijderen, deed H. M. tee- ken. hen te laten voortgaan. Deze han delwijze der vorstin maakte op het pu bliek den besten indruk. Een afgrijselijk tooneel heeft woens dag in het ziekenhuis te Ukkel plaats ge had. Een brusselsche apotheker, die daar sedert verscheidene maanden verzorgd wordt, heeft zich in eenen aanval van razende zinneloosheid de oogen uit het hoofd gerukt. Vlaamsch feest te I*a- rïjs. Zondag 11. vierde men te Parijs de 25* verjaring der stichting van 't werk der Vlamingen, een werk waarop onze landgenoten te recht fier mogen wezen. 'Ziehier wat wij onder andere over deze feestviering lezen in Le Bien public van Gent Over 25 jaren, den 17 april, zond de bisschop van Gent, Mgr Delebecque, die de geestelijke en zedelijke belangen der 60,000 vlaamsche ambachtsliè van Parijs zoo zeer ter harte nam, een verstandigen en ieverigen priester, de eerw. h. Beyaert naar die stad. Wij woonden thans het jubelfeest bij van het Werk der Vlaamsche Missie en juichten denzelfden priester toe, thans rektor van het groote Werk, door hem in de rue de Charonne geslicht. Een werkman, van Marche zekere Jaquet, is nabij zijne woning vermoord gevonden. De dood werd veroorzaakt door eenen slag, die den schedel verbrij zeld had. De kleèren van het slachtoffer waren in stukken gesleurd, waaruit schijnt te blijken, dat de misdaad door een hevig gevecht werd voorafgegaan. De mijnwerkers van Charleroi die over eenige dagen het werk gestaakt had den, hebben den arbeid hernomen. Brand in eene koolmijn.Eene treu rige tijding werd donderdag door Brussel verspreid, die gelukkig, zooals het dik wijls het geval is, veel overdreven werd. Erzou volgens een telegram, een brand in de mijnen van Frameries ontstaan zijn, die 123 slachtoffers gemaakt had. De vlammen en vonken verspreidden zich verder door de mijn en dreigden met grauwvuurontploffingen. Latere inlichtingen melden echter dat de ramp zoo erg niet is als men vreesde en dat er, niettegenstaande de hevigheid van den brand, alleen stoffelijke schade werd aangericht. In 1879, berstte in dezelfde mijn het grauwvuur uit, maakte talrijke slachtof fers en vernielde de gebouwen buiten de mijn. Deze gebouwen werden niet her maakt. Zonder datware de ramp onmete lijk geweest. De mijn is gelegen te midden der ge meente en dit was de oorzaak dat de vrouwen der mijnwerkers in groot getal kwamen toegeloopen, vreezende dat de ramp van 1879 zou herhaald worden. De brand ontstond in het lampenlokaal en alles daar met olie doorweekt zijnde, zette het vuur zich met verbazende snel heid voort. Al de lampen, 600 in getal, werden verwrongen, gesmolten. De ingenieurs die nog slechts eenige oogenbükken de mijn hadden verlaten, kwamen toegesneld, en er werden onmiddelijk maatregelen genomen om de andere deelen der mijn te beveiligen. Dit gelukte en toen de vrijwillige pom piers ter plaats kwamen, was het gevaar reeds geweken. Men mag den hemel danken dat de zaak zoo afliep, want onmetelijk ware de ramp geweest, indien men het vuur niet spoedig had kunnen overmeesteren. HOLLAND. Geit en papieren geld. Uit Munneker- zijl, in Nederland Over eenige dagen werd in de nabijheid van ons dorp een koopman in heede zijn zakboekje, waarin papieren geld zat,door eene geit... ontstolen. Het geval moet ongeveer als volgt zijn gegaan. De koopman, bezig zijnde heede le koopen, waarbij zijn zakboekje te pas kwam, legde dit nevens hem. Eene geit, die in de nabijheid was, wist het boekje machtig te worden en verslond de losse papieren welke daarin zaten, waaronder geidsweerdig papier, voor eene som van ongeveer 70 gulden. Dat de geit de papieren opgeëten had, was zeker. Daarop het dier maar dadelijk gedood. Het papier, dat zich in de maag bevond, was eventwel tot snippers ge knauwd en zoo onkenbaar, dat het weer- deloos was geworden, zoo dat de koop man in ééns eene voor hem zeer groote geldsom verloor en zijne geit bovendien. FRANKRIJK. Een zonderling avontuur. Een echt parijzer avontuur heeft maandag nacht gansch het persooneel van het Elysée in opschudding gebracht. Tegen middernacht deed een der leden van den Cercle de l'Opéra, de markies d'Osmond, met eenige zijner vrienden eene wedding, dat hij geblinddoekt zou gaan van de Place de la Concordetot aan de villa Sa'id, op de Avenue du Bois de Boulogne, gaande langs het Elysée. De inzet der wedding was 2000 fr. De wedders hadden echter gerekend zonder de nieuwsgierigen, wier aantal steeds toenam, zoodat aan het Elysée de markies d'Osmond wel door 1000 perso nen gevolgd werd. De schildwacht van bet paleis van den president, die menigte stilzwijgend ziende aankomen, dacht dat er een staataanslag ging gebeuren, gaf het alarm en weldra was de gansche post onder de wapens. Natuurlijk moest de officier der wacht hartelijk lachen toen hem het geval werd uitgelegd de markies d'Osmond zette zijnen weg voort en ten 8 ure 's morgends kwam hij in de villa Saïd aan. 't ls gelijk, maar president Grevy zal toch wel een oogenblik slecht geslapen hebben Drie vrouwen vermoord. (Nieuwe bijzonderheden. Geissler ontdekt. De opzoekingen naar Geissler hebben een eersten uitslag opgeleverd. Men ontdekte vooreerst den fabrikant der hemden later herkende een wasch- vrouw de kousen. Eindelijk vond men den maker van den reiszak, den winkelier die dezen verkocht en de famillie, die er den aankoop van deed. Het bleek op die wijze dat de geheim zinnige persoon van het Hotel Cayeux een valschen naam had aangenomen, en dat hij niet Geissler heet, alhoewel de initia len van zijnen voor- eu familienaam wel degelijk twee G's zijn. De naam van den zoogezegden Geissler is eigenlijk Gullenbag. Hij zit nu in de gevangenis van Mazas opgesloten wegens landlooperij. Woensdag moest hij worden losgelaten, en zijne familie had hem geld gezonden, opdat hij naar Amerika zou kunnen vertrekken. De diamanten der kroon. De dia manten der kroon werden dijnsdag over gebracht naar het Pavilion de Flore waar zij tot den 8 mei zullen ten toon gesteld blijven. MM: Tiphaigne de Marcillac en de Boisdeffre, die elk een der drie sleu tels in het bezit hebben van het koffer, dat de diamanten bevat en in de kelde ringen van de Staatsschatkist geplaatst is, hebben officieele overgave gedaan van de kroonjuweelen in handen van den be stuurder der domeinen, die met de ver- kooping gelast is. Het koffer werd geplaatst in de Salie des Etats van voormeld paviljoen. Woens dag had de opening der tentoonstelling plaats talrijke genoodigden waren aan wezig. Te beginnen van donderdag was de tentoonstelling publiek, bij uitzonde ring van 's woensdagen vrijdags, wan neer men slechts met kaarten toegelaten wordt. Gedurende de tentoonstelling zullen de diamanten ingesloten worden onder eene raam en op een achtkantig koffer geplaatst. Dit koffer kan in een put van metselwerk, door een zware ijzeren plaat 1 gesloten, neerdalen. Alle mogelijke voorzorgmaatregelen j zijn genomen. Twee posten van policie zijn in de Salie des Etats ingericht. Bij de diamanten staan agenten, 'die slechts op een knop te drukken hebben, opdat de posten van policie zouden toesnellen. Buizen der waterleiding, in de zaal aan gebracht, stellen in staat, om alle begin- van brand onmiddelijk te blusschen. Alle deze voorzorgmaalregelen zullen vooral gedurende de verkooping, die een tiental dagen duren zal, in acht genomen worden. DUITSCHLAND. Gevolgen der dronkenschap. Een gru welijke misdaad werd dezer dagen te Neuhaus, bij Paderborn, gepleegd. De schoenleestenmaker Didart, een man die door dronkenschap totaal ten ouder ge komen is, had het plan gemaakt zijne vrouw en zijne drie kinderen te vermoor den.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2