HHST3 Dus moet men hem voldoen en de plaatskens die men geeft, zijn daartoe het middel. B De kiezer vraagt een klein plaats je een plaatske dat wat geelt zoo als hij schrijft. Ziehier nu waartoe men komt. Er zijn in Frankrijk ten minste 15,000 afgeveerdigden, senateurs. raads heren var. allen aard en maires, die alte- maal per jaar ten minste voor een enke len beschermeling een plaatske noodig hebben. Dat zijn dus 15.000 personen, die maar een gedacht hebben, namelijk hun ne kiesdiensten te zien betalen. En ziedaar hoe men er toe gekomen is, in tien jaar, meer dan ÏOO milli- oen hooger te betalen in traktementen, dan ouder het keizerrijk. Men had reeds den surnuméraire men heeft nu den aspirant surnuméraire. d Heel het jonge geslacht dringt voor uit naar een plaatske slechts ééne zucht drijft die jongens aan leven ten koste der belastingbetalers, een rustig bestaan hebben, bevrijd van alle ongemakken en veelal van een regelmatig werk. De eene helft van Frankrijk onder houdt schier de andere. Zij. die door moeielijk werk overla den zijn, onderhouden degenen die nie mendal doen. Die afschuwelijke orde van zaken is aan de politiek te wijlen. Het is voor haar dat men de besturen vol nietdoeners zet, en dat men het bud- jel zoo verpletterend zwaar maakt, dat het niet meer te dragen is HANDEL EN NIJVERHEID. Kunstboter. De kommissie uit den duitschen Rijksdag heeft zondag met 12 stemmen tegen 12 het voorstel verwor pen, dat kunstboter blauw gekleurd zou moeten zijn, maar daarentegen aangeno men, dat de naam kunstboter verbo den en daarvoor in de plaats margarine- boter gebruikt moet worden. RECHTERLIJKE KRONIJK. 7 September.— Wij hebben gemeld dat deadvokaat van MBulsgehoopt heeft de daging van den huissier ongeldig te doen verklaren, omdat deze niet ten zijnen huize, maar op het stadhuis was be zorgd. Het openbaar ministerie heeft zich tegen dit verdedigingsstelsel verzet. M.Bonnevie, advokaat van den eischer, heeft de noodige inlichtingen genomen en hieruit kunnen opmaken, zoo al overi gens blijkt uit eenen brief van den syn dicus der hussierskamer, dat sedert onheugelijke tijden en krachtens een bevel van de stad zelve, de hussiers, die de stad dagen, hunne stukken in het stadhuis moeten afgeven. De advokaat der stad had nu reeds twee zittingen laten voorbijgaan onder voorwendsel, dat hij in andere processen te pleiten had. Woensdag kon eindelijk de zaak opgeroepen worden. Het verdedigingstelsel der stad dus verworpen werd de zaak au fond behan deld. Oe moordenaar Ferar Ter gelegen heid der verzending van Ferar, de moor denaar van Mad. Vervier, voor het assisenhof, meldt men dat deze nog an dere bekentenissen heeft gedaan, dan die der misdaad, waarvan er spraak is. Hij zou namelijk verklaard hebben dat hij zich 's zaterdags vöör de moord ten huize van zekere vrouw M., te Ledeberg zou aangeboden hebben, met het inzicht deze te vermoorden en te bestelen. Gelukkiglijk voor haar was deze vrouw, die geheel alleen woont, dien dag ziek geworden en had zij haren intrek in 't gasthuis genomen. Zonder dat had zij het lot van Mad. Vervier ondergaan. Bekentenissen van eenen moordenaar. Wij deelen hooger meê dat Ferar, de moordenaar van Mad. Vervier verklaard heelt, dat hij op liet punt is geweest eene andere moord te bedrijven, eenige dagen vóór liet drama, waarvan gezegde wedu we het slachtoffer was. Ziehier wat men over die bekeutenis in de gentsche bladen leest Zaterdag, 14 Meert, dus drie dagen voor de moord, belde Ferar aan de wo ning der vrouw Moreau, Harmoniestraat, te Ledeberg. De deur werd niet geopend, daar de bewoonster, ziek zijnde, daags te voren naar het gasthuis was gebracht. Terwijl hij aan de deur stond, kwam een kleine jongen, de genaamde Roose, voorbij en deze zegde hem dat het onnoo- dig was. Toen haalde Ferar eene kaart uit den zak en stak die in die brievenbus. 's Avonds kwam hij in de herberg la Renaissance, in dezelfde straat gelegen, en trachtte daar te vernemen, hoe het kwam dal de dame Moreau niet thuis was. Er werd hem gezegd wat haar over komen was en waarom het huis leeg stond. Daags nadien, 's morgends kwam de vrouw van den policie-kommissaris van Ledeberg, die in de afwezigheid van vrouw Moreau hare vogels verzorgde, in het huis en vond er de kaart die Ferar in de bus had gestoken. Er was bijna on leesbaar op geschreven Veuillez laisser entrei cc monsieur. Dit was ondertee- kend G. Deze kaart werd aan Mad. Moreau overhandigd. Men begreep er niets van, maar men vermoedde geen kwaad. Toen drie dagen later de moord op Mad. Vervier gepleegd en de moordenaar ont dekt was, vertelde de kleine Roose het geen hij gezien had, aan de houders der herberg la Renaissance. Een bediende der greflie, bezoeker van dit lokaal, vernam liet en deelde het ver haal aan den onderzoeksrechter meê. Ferar werd op dit punt ondervraagd en na eenige aarzelen bekende hij dat zijn inzicht was geweest de vrouw te overvallen, te dooden en het huis leeg te plunderen. In de herberg had hij echter gezegd dat hij haar moest spreken om haar hel geld terug te geven, dat zij hem voorge schoten had. De familie van den misdadiger had eenige kennis met die van Moreau. Vader Ferar heeft vroeger aan de dochter der vrouw Moreau, welke thans operazange res te Alexandriëis, pianolessen gegeven. Volkskamer. De vergadering heeft gisteren hare werkzaamheden her nomen. Het wetsontwerp Dumon betrek kelijk de invoerrechten op vee, paarden, enz. stond aan 't dagorde. De heer Beer- naert, minister, opende de beraadslaging; hij verklaarde dat na een onpartijdig onderzoek der beweegreden en feiten, het hem onmogelijk is het wetsontwerp te stemmen. Deze invoerrechten schijnen hem niet noodzakelijk noch de toestand des lands, noch de proefnemingen in an dere landen pleiten er voor. Hij denkt dat die invoerrechten zonder den landbouw eenig voordeel bij te brengen, den alge- meenen toestand des lands zal schaden. Voor het overige het ministerie is ver deeld over deze kwestie. De bank van Brussel is er ook over verdeeld, 13 rede naars zijn ingeschreven. Het algemeen gevoelen is dat de invoerrechten zullen gestemd worden. De commissie gelast met het onder zoek der kiezing van Oostende zal de tal rijke reklamatiën van nabij nazien die legen hare geldigheid werden ingebracht. Men gelooft nogthans niet dat deze rekla- men zullen aangenomen worden. Waren de liberalen aan 'i bewind en een katho liek gekozen te Oostende in de omstan digheden waarin de kiezing van M. de Steurs gebeurde, 'l zou wat anders wezen. Te Zonigen bij de kiezing van M. Englebienne hestonden er geene hooge- naamde reden van verbreking en toch verbroken de liberalen zijne kiezing ten voordeele van M. Wincqz. Die flauwhar tigheid moet eindelijk de ieverigsten onder ons ontmoedigen ALLERHANDE NIEUWS. Zondag rond de middag had alhier een schouwbrand plaats ten huize van Jaak Priem, schoenmaker Keizerlijke Plaats. Ons vrijwillig Pompierskorps was dade lijk ter plaats en weldra was 't vuur uit gedoofd. Ter oorzake van den Zondag had het brandgeklep aldaar eene talrijke menigte gelokt. In dees geval werd meer schade veroorzaakt door het blusschen dan door het vuur. Bolitie-vei-orclening. Bij besluit van den heer Burgemeester is het verboden te rekenen van 1 Mei van te blijven staan of te wandelen op de graanmerkt en 't Esplanadeplein terwijl de leerlingen der Pupillenschool des le gers of de Burgerwacht er wapenoefenin gen houden. Het is insgelijks verboden builen den wekelijkschen merktdag, op hooger be doelde pleinen te rijden met paarden of al lerhande rijtuigen, behalve in de lanen. Dit alles op straffen van enkele politie. Tweelingen. Verledene jaar in de maand Mei, hebben wij als eene wonderbare zeldzaamheid meêge- deeld dat eene moeder alhier aan haren vijf den tweeling het levenslicht kwam te ge ven. Nu gister dijnsdag werd de geboorte van haren zesden tweeling ten bureele van den Burgerstand aangege ven. Als dat niet krachtdadig meêwer- keu tot den groei en bloei onzer stad mag geheeten worden, dan verliezen wij er ons latijn bij Zondag hebben de parochianen van Kerkxken hunnen nieuwen herder met den meesten luister ingehaald. De stoel van ruiters en rijtuigen was vrij talrijk. De Chronique des Travaux publics meldt dat de werken voor de gebouwen der tentoonstelling te Brussel van 1888 weldra zullen aanbesteed worden. Daar 't staatsbestuur na de tentoonstelling de gebouwen in eigendom bekomt, heeft het den wensch uitgedrukt, hel bestuur der burgerlijke gebouwen met de bewaking der werken te gelasten. Léon Peltzer, de moordenaar van den advokaat Bernays, had twee kanarie vogels in zijne cel, te Leuven. Een dezer diertjes, wiens pootje gebroken was, kon niet meer genezen, en moest gedood worden. Léon Peltzer verzocht dat men dit niet in zijne tegenwoordigheid zou doen. Hij zou dit niet kunnen aanzien De man, die zich te Brussel in het gemakhuisje van eene herberg verleden week de polsaders doorsneed, is in '1 gasthuis gestorven, even als een andere, die over drie maanden, bij middel van een revolverschot, naar de andere wereld wilde vertrekkeii. Eene werkstaking is uitgebersten in de maatschappij Vooruit, te Gent. De trompetters der maatschappij hebben ge weigerd nog te blazen, indien hun ser geant, die door hel bestuur afgesteld is, niet terug aangenomen wordt. De werk stakers eischen daarenboven een aan zienlijken opslag. Ten gevolge van het nieuwe regle ment op het werk in de gevangenissen, had een fabrikant der stad Gent, M. De C.. eene zekere hoeveelheid zijner koopwaar uit het verzekeringshuis doen terughalen. Welk was zijne verwonde ring, toen, bij het uitpakken van eene der manden, een jongen van vijftien jaar te voorschijn kwam, die op deze wijze meende het hazenpad te kiezen. M. De G... heeft den vluchteling opnieuwaan de overheid geleverd. Wij hebben reeds gemeld dat een groep nijveraars te Gent eene maatschap pij geslicht heeft, met het doel goedkoop brood te leveren aan de werklié, die niet van de socialistenmaatschappij deelma- ken. Ook heeft die maatschappij eene overeenkomst gesloten met een twintig tal geneesheeren en apothekers, om de werklié geneeskundige hulp te verleenen, aan prijzen, die nog lager zijn dan die van Vooruit. De gemeente La Louvière is door eene nieuwe misdaad in opschudding ge bracht. Een man met eene vrouw en vier kinderen, waren in 't begin der week de gemeente komen bewonen. Zaterdag morgend, terwijl het huisgezin nog ter ruste lag. kwam een persoon hinnenge stromd en loste verscheidene schoten op den man en de vrouw. Beide sprongen uit het bed, maar werden door den moor denaar achtervolgd. Ten leste heeft deze zich met de twee oudste kinderen naai de gendarmerie begeven, en daar ver klaard dat hij de wettige echtgenoot dei- vrouw was. Een feest, dal wellicht nog geen voorgaande heeft, werd dezer dagen in de Reddersmaatschappij der Sambre be sproken, namentlijk het jubbelfcest van een man van 73 jaar, die 50 jaar in de koolmijn werkt. Ter zelfder tijd viert hij zijne gouden bruiloft. Bij liet opbouwen der kerk van As sesses bij Namen is zaterdag een groot ongeluk gebeurd. Eene stelling, waarop eenige metsers werkten stortten in. en drie hunner werden met vreeselijke won den opgenomen. De eerste wiens hoofd schedel gebroken was, stierf na eenige uren. De tweede zal denkelijk zijne won den ook niet overleven. Voor den derde bestaat er eenige hoop op genezing. Moord te Beauraing. De gemeente Beauraing. gelegen op de fransche grens, eenige kilometers van Givel. is het too- neel geweest van eene moord. De vrouw Geanjot, van Livry, eene fransche gemeente, is na eene gruwelij- ken aanslag, verwurgd. Men vond haar lijk in een boschje, op den boord eener beek. Hel hoofd lag onder water. De mond droeg sporen van vingerdrukken, waaruit blijkt dat de moordenaar zijn slachtoffer met geweld het schreeuwen heeft belet. Een persoon der naburige gemeente Fromelenne is door de fransche gendar merie aangehouden. Een zonderling feit had dezer dagen op het kerkhof van Gosselies plaats. Bij de begrafenis van eenen vriend werd eene redevoering gehouden. De spreker werd eensklaps onderbroken door eenen der omstaanders, die hem verweet de oorzaak der dood van afgestorvene te zijn. Hieruit ontstond twist, gevecht en ware de policieer niettusschen gekomen het zou misschien slecht afgeloopen zijn. In de gemeente Hastiére hij Dinant, is een steengraver het slachtoffer gewor den van een ijselijk ongeluk. Terwijl hij in eene marmergroef werkte is een blok marmer van 12000 kilos losgeraakt en op den ongelukkige gevallen. Onnoodig te zeggen dat de man geheel verpletterd werd. Ouderwetsche soldaten. Wie zou denken dat er in ons land nog soldaten bestaan die de kleeding van het eerste keizerrijk dragen, dat de sapeurs nog niet geheel uitgestorven zijn 't Is nogtans zoo. De gemeente Gceg- nies in Henegauvv bezit nog zulk een korps, dat, naar men uit Chatelet meldt, in groot uniform de iuhuldigingzal vieren van den spoorweg Acoz-Mettet door Goegnies en Biesmes. Deze ouderwetsche soldaten zullen de eerewacht uitmaken van de overheden, ministers, gouverneur, enz., welke de inhuldigingsfeeslen zullen bijwonen. Musketschoten en krijgsbewegingen door dit korps zullen aan dit feest een zeer eigenaardig karakter geven. Een bange nacht. De weduwe H. D. wonende op de place \laghin te Luik, werd gedurende een dezer leste nachten uit haren slaap gewekt door een vreemd gerucht in hare kamer. Zij opende de oogen en zag een man van reusachtige gestalte, die tengevolge van hare vrees nog veel grooter scheen, bezig mat een meubel open te breken. Zij wilde schreeuwen, maar de vrees verstikte haar en geen geluid kwam uit hare keel. Toen zij een weinig koelbloe digheid herkreeg, begon zij na te denken, dat het nog beter was bestolen dan ver moord te worden. Gedurende drie kwartiers, drie eeuwen van angst, lag zij met kloppend hart al de bewegingen van den dief na te gaan, zonder zich te durven verroeren. Geen hoeksken der kamer ontsnapte aan het onderzoek van den booswicht, doch alle pogingen om de meubelen te openen mislukten. Van tijd lot tijd stak hij een steksken aan, om zich te lichten en een ander meubel te onderzoeken. Eindelijk naderde de kerel tastende het bed der beangstigde weduwe. Nu was hare vrees tot het uiterste geklommen. Een luiden kreet niet kunende weerhouden sprong zij eensklaps recht en de dief hier door verschrikt, vluchtte uit de kamer. Daar de straatdeur gesloten was, moest de kerel al zijne macht aanwenden om deze met geweld uit hare hengsels te ruk ken. Dit lukte hem. De deur vloeg in stukken en de dief kon op straat zijn heil zoeken. De politie heeft zijn spoor ontdekt en zal hem weldra in handen hebben. HOLLAND. Bloedig gevecht. Op de Kalvermarkt in den Raag had vrijdag morgend eene geduchte vechtpartij plaats. Twee bur gers waren den geheelen morgend met een koloniaal aan het zwieren geweest en onze drie vrienden hadden wat al te diep in 'l glas gezien. Aan bovenvermelde markt zocht het drietal twist met een boer, die aldaar in den omtrek eieren bezorgde, omdat een hunner in hem den persoon herkende, met wien hij in dienst geweest was, en door wiens toedoen hij eens in tiet ca chot geraakt was. Toen de dreigementen den boer begon nen te vervelen, gaf hij den persoon in kwestie een slag, die hem het bloed uit neus en mond deed stroomen. Hiertegen kwamen de twee anderen in verzet, doch een van beiden werd door de tegenpartij met een mes eene gapende wonde in het aangezicht toegebracht.Aan deze botsing werd een einde gemaakt door eenige per sonen, die den boer lot bedaren tracht ten te brengen en naar hun woning meê- namen, terwijl de gewonden in een her berg hulp ,en troost zochten. FRANKRIJK. Eene üljarige vrouw vermoord. Een jong meisje, Victorina Cros,20 jaren oud, heeft in den loop der verleden werk hare 82 jarige grootmoeder, de rijke weduwe Beraud vermoord. De oude vrouw, die alleen woontteBoisset-Sint-Priest (Loire) was in rusie gekomen met hare dochter, de vrouw Cros, welke zij beschuldigde haar 600 fr. ontstolen te hebben. Zij had het voornemen te kennen gegeven hare eigendommen te verkoopen. De vrouw Cros stuurde hare dochter Victorina naar de oude vrouw, om haar van dit voorne men doen af te zien. Toen dit meisje daar kwam, werd zij door hare grootmoeder slechts onthaald en letterlijk aan de deur gezel. Victorina vertrok weenende ('zoo verhaalt zij zelf) doch kwam een oogenblik later terug om eene leste poging te doen. Toen de wedu- wj Beraud hare kleindochter andermaal zrl binnenkomen, riep zij haar woedend tre Maar vertrekt dan, diefegge Op het hooren van dit woord, nam het jonge meisje een hamer die daar lag, en bracht hare grootmoeder een hevigen slag op het voorhoofd toe terwijl zij haar met de linkerhand de keel toewrong. Toen de arme vrouw achterover viel, nam het jonge meisje de vlucht, niet wetende welken slag zij hare grootmoe der had toegebracht. Eene buurvrouw kwam bij hare moederde dood der wedu we Beraud aankondigen. Victorina Cros werd in de gevangenis Montbrison opgesloten. Nabij Belfort zijn weêr twee duit- sche officiers aangehouden die verrast werden terwijl zij teekeningen maakten van de nieuw opgeworpen versterkingen. Die aangehoudenen zijn in de militaire gevangenis streng bewakt. De militaire overheden weigeren eenig bericht om trent deze aangelegenheid te geven op hooger bevel. M. Delmas, afgeveerdigde, maire van La Rochelle, heeft een schrijven ge richt aan minister Goblet, waarin Hillai- raud de dader der moordpoging op Ba- zaine wordt verheerlijkt en waarin de schrijver het ministerie verzoekt bij de spaansche regeering aan te dringen om den wreker van het volk, die den verrader van Metz wilde straffen, zoo zacht mogelijk te behandelen. DUITSCHLAND. Een lieve echtgenoot. Deze week heeft zekere Abt, een 60jarig werkman, wegens moord op zijne vrouw gepleegd, te Ber lijn terecht gestaan. Om een kleinigheid had de plaagzieke echtgenoot zijn vrouw, die met wasschen voor e^n groot deel in het onderhoud van het gezin voorzag, met een bijl het hoofd verbrijzeld. Zij was 46 jaren in haar 30 jarigen eehtvereeniging had zij 12 kinderen ge had, waarvan 7 nog in leven zijn, die allen voor het gerecht tegen hun vader kwamen getuigen. Hij had de vrouw meermalen met de dood bedreigd en mis handeld. De beschuldigde speelde kome die. Hij deed zich als de beste der men- schen voor en schilderde zijne vrouw als een onverdraaglijk schepsel afzij had hem zoo geplaagd, dat hij r.aar een bijl had gegrepen en toen hij bloed zag, had hij 't verstand verloren. Abt werd schuldig verklaard de jury wees de aanneming van verzachtende omstandigheden af en de beschuldigde werd tot 15 jaren tuchthuisstraf en 10 jaren verlies van burgerrechten veroor deeld. In den Elzas. Erg incident. —Nog immer is de zaak Schnaebele het voor werp aller gesprekken, zoo te Parijs als te Berlijn. Over 'l algemeen is de toon der duitsche pers minder lawijdmakend dan die der fransche iets dat ook nie mand verwondert. Ziehier wat men uit Berlijn aan de Klinische Zeitung schrijft In onze stad wordt het incident aan de grenzen met kalmte en redeneering besproken. Daar men weet dat het bevel tot aanhouding op last van den onder zoeksrechter gegeven werdt, zoo bestaat er geen twijfel of er berustten zulke zware vermoedens op M. Schnaebele, dat bij zijne betreding op duitschen bodem, zijne aanhouding onmiddelijk noodig was. Over den aard der aanhoudingschijnt tot hiertoe nog geen ambtelijk verslag te zijn ingekomen. Dat de in hechtenisne ming op fransch grondgebied plaats had, blijkt zoo onwaar dat de Agencie Havas zeil, in hare twee eerste uitvoerige tijdin gen over de zaak, bepaald verklaard dal de koramissaris van Pagny de fransche grens overschreden en de aanhouding op duitsch grondgebied, in den Elzas, plaats had. Ook is het slecht aan te nemen dal de onderzoeksrechter, bij het geven van het aanhoudingsbevel niet uitdrukkelijk zou bepaald hebben, dat het mandaat slechts uitvoerbaar was op duitschen grond. Zijn de aanwijzingen van den onder zoeksrechter uitgevoerd, dan weten wij niet wat er kan ingebracht worden tegen de aanhouding van een vreemden onder daan, die zich het misdadige werk ten doel stelt, de rust en de zekerheid van het duitsche rijk in gevaar te brengen. De berichten van uitzettingen op groote scheel zijn van allen grond ont bloot. De National Zeitung verneemt uit ge- loofweerdige bron dat men in deoflicieele kringen te Berlijn geen de minste vrees heelt aangaande den afloop van dit even geruchtmakende als betreurensweerdige incident, en dat het ook de goede ver standhoudingen niet verbreken zal welke tusschen Frankrijk en Duitschland heer- schen. Een bloedverwant van M. Schuaibele heeft zeer belangrijke meédeelingen ge daan, aangaande den bijzonderen kom- missaris van Pagny. M. Schnsebele is sedert 16 jaren te Pagny en weigerde nog over een viertal maanden den post van kommissaris der Ooststatie te Pi rijs binnen een lOtal maanden kon hij zijne rechten op pensi oen doen gelden. Zijne drij broeders zijn allen in dienst van het bestuurder ijzerenwegen. Van zijne zeven kinderen, hield hij slechts twee jongens in 't leven de oudste is repetiteur in het lyceum te Troyes de jongste is 17 jaar oud, en staat zijne moe der in de tegenwoordige krisis bij. De betrekkingen van M. Schnsebele met de duitsche overheden waren vrien- schappelijk, ofschoon hij in 1870, kom missaris zijnde te Diedenhofen, gewei gerd had een hoog ambt in duitschen dienst aan te nemen deze weigering had zijne onmiddellijk verbanning voor gevolg. In 1887, toen hij ridder van het Eere- Legioen werd benoemd, bespraken de duitsche bladen deze benoeming en zwaaiden dezen voorbeeldigen ambte naar grooten lof toe. Uit het verslag van M. Sadoul, proku- reur der republiek te Nancy blijkt dat inderdaad M. Schnaebele door M. Gautsch verzocht werd met hem te komen onder handelen aan den grenspaal. Wanneer M. Schnaebele aan voormelde plaats kwam, zag hij niemand. Twee werklieden, de gebroeders Gautier waren op deze plaats, op een 30tal meters van de grens, langs fransche zijde werkzaam. Zijn duitsche ambtgenoot niet ziende komen ging de kommissaris van Pagny onwillekeurig over de grens. Op dit oogenblik sprongen twee kerels met grijze kielen uit de gracht, die de duit sche wijnbergen afsluit. Alsdan had het gevecht plaats en wist M. Schnmbele den franschen groud te bereiken gevolgd door de twee Duit sch ers. De twee hoogergemelde werklié zagen M. Schna3bele den grenspaal aanwijzen om de twee agenten opmerkzaam te ma ken, dat hij zich in Frankrijk bevond. De twee agenten vielen hem echter opnieuw aan, sleurden hem over degrensen deden hem daar, ondanks zijn verzet de raenot- ten aan. Op twee meters van de grens af, op franschen bodem, viel de hoed van den kommissaris van Pagny in eenen put. Dit alles werd voor den prokureur beves tigd door de gebroeders Gautier en een geneesheer die zich een 200 tal meters van de grens bevond, dus door drie oog getuigen. Het is dus feitelijk bewezen dat de aanhouding plaats had op franschen bodem. Wij vinden alleen dat, indien dit alles waar is die twee frausche werklié wel wat anders hadden kunnen doen dan eenvoudig hun landgenoot zoo maar te laten op den grond slagen en over de grenzen sleuren. Duitsche officieele tijdingen. De duitsche kanselarij heeft den duitschen gezant te Parijs bericht gegeven dat de stukken van het onderzoek te Berlijn zijn aangekomen. Uit die stukken blijkt dat de aanhouding bepaald op duitschen bodem plaats had en dat M. Schntebele dit zelf bekend heeft. Al die stukken zullen naar Parijs ge stuurd en door het duitsche gezantschap meègedeeld worden aan de fransche regeering. M. Flourens, minister van buitenland- sche zaken heeft maandag namiddag te Parijs andermaal graaf von Leyden ont vangen. Deze heeft hem een telegram meêgedeel der berlijnsche kanselarij, waarin het gedrag der twee agenten die M. Schnrebele aangehouden hebben, te:> stelligste gelaakt worden. ENGELAND. Treffende geschiedenis. Een merk- weerdige geschiedenis doet in de engel- sche bladen de ronde. Voor korten tijd kwam in een dorp nabij Colschston een grijsaard die in gebogen houding op een kruiwagen een kist vervoerde, welke het lijk bevatte van een 24jarig meisje, Anna Dansey genaamd, die vroeger bij haar grootouders in dat dorp had gewoond. Na hun dood was het meisje naar Lon den gegaan om een dienst te zoeken. In Londen had zij een bloedverwant, Josef Ball, den tweeden man van hare moeder. Na korten tijd werd zij ziek. Zij kreeg de longtering en stierf in het ziekenhuis, nadat zij vooraf haren stierfvader had doen beloven, haar in het dorp, waar zij hare jeugd had doorgebracht, te laten begraven. Hij was besloten den wensch der ster vende te vervullen, maar de kosten van vervoer waren voor hem te hoog en toch was zijne belofte hem heilig. Hij

De Denderbode | 1887 | | pagina 2