1:1: iiuis Bk RICHT. Louis De Schryver, m RICHT. MEUBELS. Katttéfifii-i Bpiaaniii'iikia. Tc koop. GASTEÊR, ESSENCE ULRSAN E. Majari, De liadtlcrr ui Cie. Kosteloos, ZAAILANDEN VOEDER OF SNAAIGRAAN WOONHUIS met KOETSPOORT .\!T.i:RKi.~l"\ÏMTÏK, HOFSTEDE Een Huis Ie i'rpe, ihiftnegcm opgebouwd HUIS Meersch en Bosch nam een spoedig besluit, buurde een kruiwagen, legde de kist met het lijk er op en ging op weg. De TOjarige grijsaard legde zonder te rusten den weg van 80 kilometers in twee dagen en twee nach ten at en had onderweg met straatjon gens en ook met de policie, die aan een misdaad dacht, veel te kampen. Zijn be lofte was echter vervuld. De grijze Ball is te voet naar Londen teruggekeerd, wat meer verouderd en afgemat van vermoeienis, maar toch ge lukkig den lesten wensch eener sterven de te hebben vervuld. OOSTENRIJK. Een rechtveerdige dief Bij een on derwijzer te Weenen kwam dezer dagen een eenigszins verwilderde persoon binnen, die den verwonderden heer aldus aansprak Geef mij mijne para plu terug, die ik hier verleden jaar heb achtergelaten. Bij de verzekering van den onderwij zer dat hij van eene paraplu niet wist, antwoordde de kerel Wat, weel ge dal niet meer Ik ben verleden jaar bij u ingebroken,gij hebt mij nog op de vlucht gedreven enin de haasthebik toen mijne paraplu vergeten. Ik heb mijne acht maanden uitgezeten, dus hebt gij niets meer aan te merken, en ik eisch mijn rechtmatig eigendom terug. Zoo niet, dan zal ik de hulp der policie inroepen.» Eenigeu tijd later kwam de kerel in begeleidiug van een policie-agent terug, om zijnen paraplu iu ontvangst te nemen en deze werd hem dan ook spoedig ter hand gesteld. PAUSELIJKE-S TATEN. Jubelfeest van den Paus. Als een voorteeken en een voorsmaak der betui ging van hooge vereering bij 's Pausen jubilé, kunnen de rijke geschenken wor den beschouwd, die den II. Vader dezer dagen van verscheidene gekroonde hoof den en andere aanzienlijke personen zijn toegekomen, 't Is goed dat het voor beeld van hooger hand wordt gegeven de invloed van het Pausdom zelfs op de machtigen der aarde wordt er welspre kend door bewezen Na den kostbaren ring die de spaan- sche gezant namens H M. de koningin regentes den H. Vader heelt aangeboden, en het even prachtige geschenk, dat door den armenischen patriarch namens den sultan werd gebracht, kwamen er verleden week een paar allerschoonste Sèvres-vazen met een kunstig schrijf- toestel. een bewijs leveren van den eer bied,dien de president der fransche repu bliek den H. Vader toedraagt. M. Grevy had den franschen gezant, die met de aanbieding zijner geschenken belast was, tevens drager gemaakt van een eigen handig schrijven aan Z. H. Men verzekert dat keizer Wilhelm aan een juwelier te Berlijn een kunst werk van hooge weerde heeft besteld, dat voor den Paus is bestemd. De keizerin van China heelt eveneens haar voorne men te kennen gegeven om een schoon geschenk aan Z. H. te doen toekomen. Koningin Victoria, die door den H. Vader ter gelegenheid van haar eigen jubilé zal vereerd worden met een prachtig mazaiek stelt zich voor, Z. H. een exemplaar aan te bieden var. de Vulgata, die evenzeer door keurigen druk als door kostbaren band zal uitmunten. De koning van Bel gië, keizer Frans Joseph en de oostenrijk- sche aartshertogen zullen niet achterblij ven. AMERIKA. De Katholieken in Amerika. In de Vereenigde Slaten \an Noord-Amerika bezit de katholieke Kerk zooals uit Balti more gemeld wordt, 6810 kerken, 3281 kapellen en staties, 36 katholiekesemiria- riën, 88 kolegies, 593 academiën, 485 liefdadige instellingen, 2687 parochie scholen met 535,715 scholieren. De geestelijkheid bestaat uit één kardi naal, 12 aarts-bisschoppen. 61 bisschop pen, 7568 priesters, en 1560 studenten in de godgeleerdheid. Vóór 94 jaren was er slechts één bisdom, nu zijn er 62 en 9 apostolische vicariaten. Het aantal katho lieken is gedurende dien tijd van 25,000 tot 10 millioen geslegen, hoofdzakelijk door landverhuizing. Drie aartsbisschoppen en 17 bisschop pen zijn in Ierland geboren kardinaal Gibbons, alsmede 3 aartsbisschoppen en 12 bisschoppen zijn van iersche alkomst, ofschoon in de Vereenigde-Staten geboren. Een aartsbisschop en 7 bis.choppen stammen af van Engelschen. hoewel zij in Amerika het eerste levenslicht aan schouwden. De aartsbisschop lleiss en de bisschoppen Borgess, Fink. Junger, Flasch, Richter en Seidenbusch noemen Duitschland hun vaderland, en de bis schoppen Devenger, Wigger en Radema- cher zijn van duitschen, de aartsbisschop Gross van duitsch-ierschen stam, maar geboren in Amerika. Frankrijk schonk aan de Vereenigde Staten 5 aarstbisschop- pen en 5 bisschoppen, België 3, Spanje 2. Schotland 1, Zwitserland I, Slavonie 1, en Nederland 2 bisschoppen, Een werkzaam man. Onlangs stierf in Amerika de gekende kapitein James B. Eads, een selfmademan in den vollen zin van het woord. Op 23 mei 1820 in den staat Indiana van arme ouders ge boren, trad hij op zijn 13" jaar in den koopmansstand. Vijl' jaar later was hij klerk op eenen Mississippi-stoomboot en legde zich toen voornamelijk op de techniek toe. Door de uitvinding van een duikervaartuig, tot redding van goederen uit gezonken schepen, riep hij de aan dacht op zich. Sedert dien tijd bouwde hij onder an dere de reusachtige brug over den Missis sippi bij Sl-Louis, een werk, dat tot de schoonste van Noord-Amerika behoort. Bij alle groote werken, die ondernomen werden, was James B. Eads de eerste persoon, de algemeene hoofdman. Een longontsteking maakte op 67jarigen leef tijd aan zijn onvermoeide werkzaamheid een einde. Hij laat eene overgroote fortuin na. Dramatische toestand. De ramp volle overstroomingen die dezer dagen den stuat Dakota getroffen hebben, gaven aanleiding tot eene menigte min of meer dramatische avonturen, waarvan de vol gende ongetwijfeld eene der aandoenlijk- ste is De held er van is M. H. B. Thayer bediende aan de Northern pacific spoor- weg. Ik had een formeel bevel ontvangen, zoo verhaalt Thayer zelf, zes reizigers over den Missounstroom te brengen. De overstrooming had haar toppunt bereikt en de stroom was met zulk groot aantal ijsschoisen bedekt, dat het voor eene boot bijna onmogelijk was om over te steken. Water ook van kwame, ik moest mijne zes reizigers aan den anderen oever brengen, en ten 5 ure 's namiddags verlieten wij de aanlandingsplaats in eene boot, die met zes roeiers bemand was.Ondanksde gevaren van dezen moeie- lijken overtocht, hoopten wij voor het vallen van den avond te Bismarck te zijn doch weldra kwam een vreeselijken storm op. vergezeld van stortregen herhaalde malen dreigde onze boot te kapsijzen, wij moesten den regen uil de boot scheppen, en spoedig waren wij nat als waterhon den. Nog immer nam de storm in woede toe. Onze boot werd de speelbal der gol ven en, als een blad dat door wind wordt voortgezweepl, zoo werd het vaartuig tusschen de ijsschoisen geslingerd. Na onmenschelijke pogingen te hebben aan gewend, gelukten wij er echter in onze boot vast leggen aan den top van eenen boom wiens kruin boven water uitstak. Gansch den nacht verbleven wij in dezen vreeselijken toestand, blootgesteld om van koude om te komen of van in de diepte verzwolgen te worden indien de ijsschotsen onze kleine boot moesten verbrijzelen. Van tijd tot tijd hoorden wij in de duisternis het verveerlijke gebrul der wilde dieren, die zich even als wij ver plicht hadden gezien tegen de overstroo mingen eene schuilplaats te zoeker» in de toppen der boomen. Eindelijk bij het aanbreken van den dag. konden wij 0112e reis voortzetten en den overkant bereiken. Burgerlijke stand der Stad Ninove. angiflen vau den 15 tolden 22 April 1887. GEBOORTEN Mannelijk 8 j Vroöwei.. 4 HUWELIJKEN. C. C Van der Taelen 29 j. bediend, aan den ijzeren weg tnei C M Ba 'yens 27 j. werkvr 12 L Moeremans 25 jmuziekleeraar met M, C Buydens29j. z b. OVERL1JDENS S Timmermans 77 j. z b. wed® van P. J. Andelé echt. van J Branckaer Hospitaal. P. Tassenhoye oud 7 A jlandb'. wed®, van M A. Raes Graanmarkt. Bascule» en Gewichten. Joseph Vnu <lo lleerimehe-GIftrienx, Blikslager en winkelier in ijzerwerk, Lange- zoulslnat, te Aalst, brengt ter kennis van 't geëerd publiek dal hij zicb gelast met hel her stellen en hetdocn ijken van Gewichten, Scha len en Basculs. Alvorens U te laten misleiden door vreemde speculanten, gaat eerst het magazijn zien van, Lange-Zoutstraat 2:i te Aalst, waar de eenige prijs svoor de mans-bottinnen opmaatl2,5Uvrouw- ouinnen in goed laken itoet knoppen te begin nen vau 9,50, alsook alle soorten van schoon kinderwerk aan prijzen builen alleconcurentie. Bijzonder werkhuis voor reparaliën alles ondermijn toezicht zeer en spoedige bediening j.uibert-Van ftlolle, Gareel-Zadel- en Kiemmaker laai aan het geëerd publiek weten als dal hij van woonst veranderd is, Molen straat N® 36, sedert I Februari 1887. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. HUIS VAN VERTROUWEN. P.-J. Lombaerts, meubelmaker, Groote Markt ie Aalst, nabij hel Oud Stadhuis heeft de eer het publiek te berichten dat zijn magazijn go stadig voorzien is van allerhande meubels in Acajou, Nolelaar, Kerselaar en Olm al gepolierd tegen zeer geringe prijzen Stoelen in alle vor men en kwaliteiten en legen alle prijzen. Zetels fPlianis) Hooesi vuordeclige prijzen. Beste kwaliteit Klaverzaad legen fr. l.öO Bij De Smedt-Nevcns, 18 Beekstraat Aalst- Mijlbeke. verpachting der Banken, den 29 April 1887. om 8 ure 's avonds, bij den heer H. Eeckhout, Calé Bourgeois. Een Camion, -2 nieuwe Tilburys een courense op 4 wielen, 2 lochle dokkars voor 4 persoo- nen en e>n poneykarre met ecu basch op. Zich tc bevragen bij Jozef Van der Biest, te Aalst. te verkrijgen aan geringen prijs per vat, of per liter, ter Fabriek van Scheikundige Meststoffen. Achilles EEMAN, en C°. Hooge Vesten. Aalst. Remède infaillihle contre les mites prix du flacon UN FR ANC Dépót k la pharmacie F. CALLEBAUT, Marché au Betirre, Alost. Berg van Bermherligheid der stad Aalst. OPENBARE VENDIT1E VAN Overjarige Panden. op (Donderdag; 5 Hei I58J, om I ure nanoen. Verkooping van de over hunnen lijd staande panden der maanden Januari Februari cn Maart I8v6. Conversie der leeningen van de stad Antwerpen. HET HUIS Wisselkantoor, Albert-Liénarlslraal, 27 AALST, gelast zich van heden lot 26 Mei 1® Met hel naarziender nummers die bij trekking zouden uitgekomen zijn. 2° Mei hel ontvangen der loten met premie uitgekomen. 3° Met het verwisselen der oude obligatiën togen nieuwe. 4° Met het inschrijven op de nieuwe leening. 5° Met bet nemen der talrijke maatregels door de conversie noodzakelijk gemaakt. De oude titels hebben het voorrecht van uitgewisseld te worden tol 28 Mei 1887. Prijs van uitgifte fr. 96,50. Bij de inschrijving fr. 6.50. Bij 't verkrijgen der titels fr. 90,00 De inschrijver kan de storting dier som doen in verscheidene malen, te weten fr. 6,50 bij de inschrijving; 10 fr. bij't verkrijgen der titels fr. 40 vau 15 tot 25 Juli en fr 40 van 15 tot 25 Jauuari 1888. De twee laatste stortingen zullen ver meerderd worden met de interesten aan 3 sedert 27 Mei. OPENBARE VERKOOPING van goede MEEKSCH EN ELSB0SCH, gelegen ie Gijsegem, KËofstade en Hcrdersem. De Notaris Eeinnn te Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin vau palmslag en gelagen, in het openbaar verknopen - GEMEENTE GIJSEGEM. Eers'e koop. Een partij Land gelegen op den Damkauter, bekend bij hel kadaster wijk B, nummer 225a 'ibis, groot aldaar 28 aren 70 centiaren, en volgons litel 29 aren 14 centi aren, palende ten ooste den st< enweg vau Aalst op Dendermonde, ten zuide Van Hauwer- meiren, ten westo Felix Vereecken en ten noorde Josephus Van Caulor. Gebruikl tot Kersmis 1«87 bij M Jh. Van Cauler, ie Gijsegem Tweede koop. - Eene partij Land gelegen op den Damkauter, bend bij hel kadaster wijk B, nummer 243, groot 17 aren 20 centiaren, pa lende ten ooste Van Caeckenbeek, ten zuide juffrouw weduwe Dc Clippele, ten wesle Jan De Vuyst als gebruiker en noord Frans De Wille als gebruiker. Gebruikl door M. Alphonse Cochnz, te Gijse gem, lol Kersmis 1887. Derde koop. Eene parlij Land gelegen op den Damkauter, bekend bij hel kadaslcr wijk B, nummers 220 en 221, groot aldaar 61 aren 90 centiaren, en volgens tuol 6ö aren 26 centi aren, palende ten ooste Leo Van Hauwermei- ren, ten zuide Anna Van den Hauwe en Jan- Baptist Paonekoek, ten weste de beek en ten noorde de erven Van Grasdorf. Boomprijs fr. 65 Gebruikt door M Joseph Van Royen, te Gij— segem, tol Kersmis 1887. Vitrde koop. Eene parlij Land gelegen op bel oude Smeer, bekend bij hel kadaster wijk B, nummer 5i0, groot aldaar 29 aren 70 cen tiaren, palende ten ooste mijnhoer de baron de Brocqucville, ten zuide Spanoghe, ten weste hel Bureel van Weldadigheid van Gijsegem en ten noorde mijnheer Dubois. Gebruikt door M.Joseph Van Royen voor noemd, lot Kersmis 1887. Vyfde koop. Eene partij Land gelegen op hel oude Smeer, wijk B nummers 506 en 507 van hel kadaster, groot 20 aren 70 centiaren, palende ten ooste mijnheer de baron de Broc- queville, ten zuide mijnheer Dubois, ten weste mijnheer de Baron de Brocqueville en andere en ten nooide den Arme van Gijsegem. Gebruikt lot Kersmis 1887, door mijnheer Joseph Beeckman, te Gijsegem. Zesde koop. Eene parlij Land gelegen op hel oude Smeer, gekend bij het kadaster onder de nummer 43 met eene grootte van 17 aren 20 centiaren en volgens titel groot 18 aren 42 centiaren, palende ten ooste de weduwe Ber nard Borms, ten zuide de erven Matlhys, ten weste den heer Liénart en ten noorde Jan Rombaut. Gebruikl lol 24 December 1887, door mijn heer Joseph Van Royen voornoemd. Zevende koop. Een perceel Land gelegen op het oude Smeer of Molenhoek, bekend Lij het kadaster wijk B nummer 496, grool 34 aren 20 centiaren, palende ten ooste de erven Jan Cool, ten zuide de erven van Leopold Coos- sens ten wesle don weg en daarover mijnheer Joseph Van Cauler en mijnheer den baron de Broqueville en ten noorde den volgenden koop en de erven van Leopold Goossens Gebruikl door mijnheer Joseph Van Royen, voornoemd lot 24 December 1887 Achtste koop Een perceel Land gelegen op den Molenhoek of oude Smeer, bekend bij hel kadaster wijk B nummer 490a, groot 11 aren 5u centiaren, palende ten ooste over de baan de erven van Jan Cool, ten zuide voor gaande koop, ten weste de erven van Leopold Goossens voorheen Henri Vereycken, en ten noorde de straat of kassei. Gebruikl tot 24 December 1887, door mijn heer Van Royen voornoemd. Negende koopEen perceel Land gelegen op den Molenhoek of Lakenstede, bekend bij het kadaster wijk BDummer47l, groot 15 aren 85 centiaren, palende ten ooste, ten zuide en ten noorde mijnheer den baron de Brocque ville en ten wesle Leonard Everaerl. Boomprijs fr 60. Gebruikt tot Kersmis 1887, door mijnheer Benoft Cool, te Gijsegem. Tiende koop. -- Een perceel Land gelegen op den Molenhoek, bekend bij het kadaster wijk B nummer 10, groot aldaar 16 aren 60 centi aren en volgens titel 16 aren 21 centiaren pa lende ten ooste den steenweg naar Dendermon de, teD zuide de erven Van Grasdorf, ten weste de beek en ten noorde Maria Coorcman Boomprijs fr. 22. Gebruikl lel Kersmis 1887, door mijnheer Franciscus Maes te Gijsegem. Elfde koop Een perceel Meersch gelegen in den Kleinen Meersch, bekend bij het kadas ter wijk A nummer 69, groot 19 aren en vol gens litel 18 aren 92 centiaren, palen.Ie ten ooste de erven Van Grasdorf, ten zuide mijn heer Mertens, ten wesle Joanuea-Bapt. De Witte en ten noorde de gemeente Mespelaere. Onverpacht. Boomprijs fr. 380 Twaalfde koop. 28 aren 78 centiaren E!s- boscn, genaamd de Brcedenk, palende ten ooste mijnheer De Clerok de Wissocq, ten zuide de erven van Theresia Van Cauter, ten weste mijnheer de baron de Brocqueville, en ten noorde de erven Van Grasdorf. Boomprijs fr. 274 Waarde van hel Slaghout fr. 15) Onverpacht GEMEENTE HOFSTADE Dertiende koop. 15 aren 37 centiaren Land gelegen op het Tierensveld, bekend bij het kadaster wijk A nummer 498, palende ten oostede weduwe Gregoirs-Peynsaert en ande re. ten zuide Jacobus De Prez, ten weste den steenweg, en ten noorde het Kautergat Boomprijs fr. 150. Gebruikt lot Kersmis 1887, door mijnheer Charles Louis Van Hauwermei ren, te Hofslade. Veertiende koop 9 aren 67 centiaren Land gelegen op den Kamdrirs, bekend bij het ka daster wijk C. ex nummer 178d, palende ten ooste de erven Leopold Goossens, ten zuide Jan-Baptist Verbuslel, ten wesle Karei Van Gij segem en ten noorde de Kamdriesslraal Gebruikt door mijnheer Frans Guns te Hof slade, tot Kersmis 1887. GEMEENTE HERDERSEM. Vijftiende koop. 19 aren 99 centiaren Land gelagen op Kampenhof, bekend bij kadaster wijk A. nummer 119, palende ten ooste Domien Verspeet, ten zuide den Beekdijk, ten weste mijnheer De Pauw er» ten noorde dc erven Van Grasdorf. Boomprijs fr. 97. Gebruikt door Alexander Vau Gijsegem, te Gijsegem, lot Kersmis 1887. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 2 MEI ),SS7 VERBLIJF id. 16 id. )1SÖ' Telkens om 2 ure nanoen, ter herberg ge naamd Het Lindeken, gehouden door den heer VAN LANDUYT, te Gijsegem Schoon Geerst Snaaigraan. OPENBARE VEILING vao te Aalst, Hoogevesten. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donder dag 5 Mei 1887, om 3 ure nanoen, in liet open haar verkoopen 75 aren Geerstvoeder of Snaai Graan, te Aalst, Hoogevesten, aan hel fabriek van kunst- meslstoflen van M. Ach. EEMAN en O. Verdeeld in 20 koopen. OPENBARE VERKOOPING vau een welgelegen le Aalst, Albert-Lienanrt 1° 24. De Notaris LIM PENS te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een schoon en grool Renteniershuis mei koetspoort, serren, remisie en paaadenstal, ook dienstig voor het uitoefenen van alle bedrijven, te Aalst, Albert-Liénartstraat, N° 24, grool. 2 aren 80 centiaren. Zichtbaar alle weken op Dijnsdag en Woensdag van 8 ure 's morgens tot 3 ure 's avonds. De kooper zal vermogen een gedeelte van den koopprijs in banden te houden. Instel. 12 .fie- Verblijf, 26 Me' 188'' Telkens om 3 ure namiddag, ten lokale der maatschappij *'l Land van Riem, bij d'heer Adolf Herremans, te Aalst. Albert- Liénarlslraal. te Aalst. Ten sterfhuize van Jufvrouw Francisca Pode- vyn, in de Leopoldslraal, N° 28, op Dijnsdag 3 Mei 1887, ten 8 ure 's morgens door hel ambt van den Notaris DE GHEEST. OPENBARE VERKOOPING en van BIEUBELEN tc Aalst. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal ten over slaan van den heer Vrederechter, in het open baar. met gewin van palmslag, verkoopen STAD AALST. Een Huis en Grond, ten voorhoofde in de Vrijheidstraat, geleekend N i2, on gekada streerd wijk A, N° 144b, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den hof van hel Ge sticht der Broeders, van ue andere zijde of westwaarts en van achter aan den hof van den heer Albert Beeckman. Bewoond geweest door jufvrouw de weduwe Semey. lngebruiktreding met de betaling der koop som. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 9 VERBLUF MAANDAG 23 Ten 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van hol Vredegerecht, ten Sladhuize van Aalst. HUISMEUBELEN. Op voormelden MAAND tG 23 MEI, ten een uur nauoen stipt, zal bovengenoemde Notaris DE GHEEST, in voorschreven Huis overgaan tot de openbare verkooping van Huismeubelen cn andere huishoudelijke voorwerpeo, zooals bedsloelen, ressort, wollen malrasseu, hoofd peluwen er. kussens, slaaplakens, sargién en spreien, nachttafel in acajou, sopha in acajou, kommodc in acajou, kleerkas en andere kassen, ronde tafel en andere, stoelen, kachel, stoven, spiegels, printen, porseleioen koffijstplsels, vasen, en andere schouwgarniluren, horlogiën, koffer en veel koperen-linnen-ijzeren- blikken- porseleinen- gloisen- en aarden keukeegerief. Op gewone konditién en tijd van betaling, voor de koopen boven do 5 franken, rails stel lende goede en gekende borge. Bij gedwongene onteigening OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en 2 perceelen Land, Ie Erembodcgcm De Notaris DESMET te Erembodegem ver blijvende, zal in uitwerking van een vonnis, ten last» van de echtgenoten Gabriël De Vos en Maria Theresia Van de Velde, landbou wers lo Erembodegem, uilgesproken door de Burgelijke Rechtbank van eersten aanleg zete lende te Audenaarde, den 1 April 1887, in bet openbaar verkoopen, met de pleegvormen der wet van den 15 Augusti 1854, cn ten overstaan van den lieer Vrederechter dos kantons Her- zele, de hierna beschreven onroerende goe deren, te weten GEMEENTE EREMBODEGEM. Eerste koop. -- Eene behuisde, bebouwde en beplante Hofstede, gestaan en gelegen aan den steenweg van Aalst naar Ninove, gekada streerd wijk B, N» 145a en 143a, met eene grootte van 25 aren 40 centiaren, palende ten uoste aan den heer Moyersoen, ten zuide aan den Holleweg, ten wesle aan de kassei en ten noorde aan de Osbioekstraat. Tweede koop. EeD perceel Land, gelegen als voorgaande Hofstede, aan den steenweg van Aalst naar Ninove. gekadastreerd wijk B. Ne 14b, mei eene grootte van 19 aren 7ü centi aren, palende ten oosie aan den heer Moyer soen, ten zuide aan den heer De Cock, ten wesle aan de kassei en ten noorde aan den Holleweg Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Molenkauter, gekadastreed wijk B, N® 20S,met eene grootte van 17 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer Van der Hae- gen, ten zuide aan den heer Verleysen, ten weste ook aan den heer Verleysen en ten noor de aan den heerMoyersoen. EENIGE ZITDAG Donderdag 28 April 1887. Te 3 ure namiddag, ter herberg genaamd, De Lelie, bwoond hij de weduwe De Co- ninck, te Erembodegem, rechtover de Kerk. Voor verdere inlichtingen vervoege men zich ten kantore van bovengenoemden Notaris DE SMET, of wel ten kantore van den Notaris DE GHEEST, te Aalst, Keizerlijke Plaats N. 33. !>e Notaris BRECKPOT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen met Stalling Rakhoeven en Hof, groot 3 aren 57 centiaren. Bewoond bij den verkooper J B. Van den Eeckhout-De Coninck. Instel, 30 April, Verblijf, Zaterdag 7- Mei 1887. Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg van Alphonse Roélandt schoenmaker te Erpe, Hoonegem. [ie Notaris BRECKPOT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen 18 aren 45 centiaren Zaailand te Mel- dert Nievel sectie C N 94.In gebruik bij Sieur Petrus De Vis. Instel 4 .Mei, Verblijf Woensdag 18 Mei 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter her berg van Ferdinand Nielandt te Meldert, Nievel aan de Kassei. OPENBAR E VER KOOPING VaN™ eeu schoon nieuw alsmede van eene bezette Obligatie te Lede. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen 1° Een schoon en welgelegen nieuw opgebouwd huis, met verdiep te Lede, omtrent hel dorp, aan de Hollestraat groot 9 aren 88centiaren, sectie B N°127« Onbewoond. Gebracht op fr. 2600.00 2e 26 aren 30 centiaren Meersch Bosch en Water le Lede aan de Boschstraat sectie B N°192, 193a en 195b. Op te leggen boomprijs fr. 352.00. Gebracht op fr. 600.00 DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Dijnsdag 3 Mei 1887. Telkens om 3 ure namiddag, tes Esta- miriet In het land van belofte bewoond bij den heer Aloysius Melckenbeeck ie Lede, Statie. OPENBARE VERKOOPING van een schoon Huis en Zaailanden, te Moorsel. De Notaris BRECKPOT le Aalst, zal ter tusschenkomst san zijnen ambtge noot den Notaris BELLEMANS, te Sint- Nicolaas, met gewin van palmslag en ge lagen openbaarlijk verkoopen 1° Een Huis met Hof, zijnde eene her berg te Moorsel, dorp, sectie C, N° 361bis en 362bis, groot 8 aren 10 cent. Be woond bij de wed. J. B. Vande Meersche. lng. fr. 3450.00 2® 59 aren 70 cent. Land, te Moorsel, Kaalberg, sectie D, N0h611 en 612. Verdeeld in 2 deelen, oosihelft en westhelft. 1* deel. Ing. fr. 1900.00 2i deel. Ing. Ir. 1900.00 3° En 34 aren 70 cent. Land, te Moor sel, op den Kaalberg, sectie D, N°' 614, 615 en 616. Ing. fr. 1200.00 Instel Donderdag 14, Verblijf 28 April 1887. Telkens om 3 ure namiddag, ter te verkoopen herberg, bewoond bij de We Vande Meerssche voornoemd, te Moor sel, Dorp1 Meubelaire Vexiditie. Voornoemde Notaris BRECKPOT zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris KIPS te Grimbergen, op Maandag 9 Mei 1887 om 9 uren voormid dag en desnoods den volgenden dag uog: openbaarlijk verkoopeu den schoenen Mobiliër, voormeld huis versierende twee Voituren, opene calèche Tilbury,, alsook de Wijnen en het Zilverwerk zicb aldaar bevindende.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3