liANQÜE LECLKRCQ ET C,E ëlkiTbaêtëns Vogclschicliiig met de Dolle, Vogelscliieliiig mei ile lïolle, Gratis Vooruit 10 Frank. Mayarl, De Raddere en Cie. Kosteloos, Te koop. HOFSTEDEKE Loopt niet verloren ZAAILANDEN VOEDER OF SNAAir.ltWN te Aalst, Hoogevesten. HUIS te Aalst LAND te Erpe. MEUBEL-N E\DIXIE, EEN HUIS 7,000 HOPSTAKEN opgebouwd HUIS Meersch en Bosch Huis en Zaailanden, HUIS mei KOETSPOORT en Meubelaire Venditie. Meubelvendilie WOONHUIS llli l KOETSPOORT Hoor eens, zegde een der mannen aan M. F., gij zijt van achtbare familie. Geef ons 600 fr. en wij zullen de zaak laten dood bloeden. Daar men M. F niet meer liet naar huis gaan, ging hij, doodelijk verschrikt, bij een zijner vrienden 600 fr. leenen en gal ze aan de vier zoogezegde agenten, die daarop het hazenpad kozen. De rentenier had niets meer van die mannen gehoord en had geen aanklacht willen doen, toen hij maandag morgend een briefje kreeg, geteeken Renard,agent, waarin deze schreef dat hij hem wachtte op den boulevard. M. F. verwittigde zijne vrouw en zijn scboonbroêr en deze deden teeken aan een policieagent den man aan te houden, die op den boulevard wandelde en spoe dig de vlucht nam. Aangehouden en voor voor den kommissaris gebracht, ontstond er aldaar verwoed gevecht tusschen hem en twee agenten. Een onderzoek is ingesteld. DUITSCHLAND. Daar tit de knoop De Maasbode,het welgeschreven katholieke nederlandsche dagblad, vertelt de volgende geestige anekdoot De sergaent Anthenor, die bij zijnregi ment voor een politieken kop doorgaat, wil in de cantineen aandeonderofticiers- tafel de groote gebeurtenissen toelichten en die toelichtingen hebben in elk geval deze verdienste, dat zij de zaken onder een ander daglicht doen zien en de moei- elijkste kwestien verklaren. Generaal Boulanger, zoo zegde hij on langs, is een soldaat in zijn hart, die zich om de gazettenpraatjes niet bekommert. Dezer dagen echter begon hem het ge- preutel der duitsche reptilienpers toch te vervelen, en om aan het ongeluksge- schreeuw een einde te maken, besloot hij kort en goed, naar Berlijn te reizen en zich daar licht te verschaffen. Wat zij eigenlijk uwe geheimste plannen vroeg hij aan prins Bismark. Met mij kunt gij zonder eenige terughou ding spreken wij zulllen hel in een omzien met elkander eens zijn. Prins Bismark trok verlegen aan zijnen knevel, streek zijne drie haren neer, die door deze onverhoedscbe viaag eenigzins in wanorde waren geraakt en knipte slim met de oogen. Een openhartige vraag is een op recht antwoord weerd, zegde hij, Duitsch- land wil noch den oorlog noch den .rede wij verlangen alleen maar vijf milliards. Waarom hebt gij dat niet onmmid- dellijk gezegd, hernam de generaal, ter wijl hij zijne portefeuille uittrok. We hebben geld met den hoop en om zulk een kleinigheid moeten twee grootenaties elkander aan den rug komen. Hier hebt gij een wissel van tien milliard op de fransche Bank. Geef mij vijfmilliard terug. Het spijt me, dat ik daaraan niet kan voldoen, zegde de kurassier-diplomaat, ik heb zooveel klein geld niet bij mij. Dat is de reden, zoo besloot sergeant Anthenor zijne meêdeeling, waarom in de hooge politiek nog alles hangende is en de definitieve verzoening nog niet is tot stand gekomen. Het kleingeld ont breekt, en Duitschland heeft nog niet gewisseld. (La Prusse n'a pas change toejour prendre, jamais rendre et encore prétendre.) ZWITSERLAND. Kinkets met petroel. Door een toenemend gebruik van petrool, kan het geen kwaad hier eens mede te deelen wat de gemeenteraad der saxische hoofdstad Dresden aan de inwoners der stad liet bekend maken. f. De peterolie moet, zoo mogelijk, in blik en op een koele plaats bewaard worden. 2. Het gieten van poterolie moet bij dage, nooit bij vuur of gaslicht geschie den. 5. De pit (wiëk) moet schoon en droog zijn en goed passen vooral mag ze niet te dun zijn. 4. Pit (wiekj en brander moeten dage lijks van kooldeelljes ontdaan worden. 5. De luchtbuis van den brander moet dagelijks gereinigd worden. 6. De bol of 't vat met de olie in, moet altijd olie bevatten en mag niet geheel uitgebrand worden. 7. Zelfde bol of vat mag nooit bij warmtegevende voorwerpen worden ge plaatst. 8. Men mag nooit de lamp met half uitgedraaide vlam laten branden. 9. De lamp wordt uitgeblazen, na de pit (wiek) voorzichtig te hebben neérge- draaid. 10. Het is noodzakelijk in kinder- en huiskamers hanglampen te gebruiken. WIE? WAT? WAARTOE? of EENIGE WAAR HEDEN VOOR DEN 1NVALIEDE. Hebben onze lezers ooit geboord van Pro fessor Holloway Zonder twijfel even zoo wel als van Humboldt, Arago, Oersted, Silliman, Aggassiz, en andere bekende geleerden. Maar hebben zij zich nooit gevraagd wie en wat hij is. Indien zij niet bepaald daarmede bekend zijn, zullen wij ondernemen hun eenige in lichtingeD daar omtrent te verschaffen. De pro fessor is geboren in dat land, waarin Harvey, Hunter, Abernethy, en andere verlichten op het gebied der geneeskundige wetenschap hel eerste levenslicht aanschouwden. Dit zij vol doende voor hel Wie nu wal aangaat het Wat Hij is ten opzigte van de andere genees- heeren wat Clay, Webster, en Calhoun waren ten opzigte van staatsmannen, walWashington alom gecrbiedigde naam was ten op zigte van patriotten, en geoeralen, wat Sha kespeare was ten opzigte van treurspeldichters en wat Irving en Chalmers waren ten opzigte van predikers, dat is .e zeggen de grootste man van zijne eeuw en van zijn beroep Zijne reputatie is door de belemmeringeu van alle vooroordeel heen gedrongen zij heeft de hin derpalen der kwaadsprekendheid overwonnen, en de professor alleen staat nu algemeen be kend, als de Geneeskundige Colossus der ge- heele wereld. Dit zij voldoende voor het Wat. Waartoe spreken wij hier van hem Indien wij, toen onze landgenooten bij duizenden stierven aan de gecle koorts, te Norfolk en te Portsmouth, gehoord hadden van een middel, dat deze kwaal in haren vooruitgang zou stui ten, en dat den bederver in zijnen loop zou- tegenhouden, en wij verwaarloosd hadden dit bekend te maken, wat zou dan ons loon ge weest zijn Gewis eene rasso straf der Lynch wet. Want Indien een plicht meer gebiedend dan een ander is, dan is het voorzeker deze, om den kranke in zijn lijden bij te staan en alle middelen aan te wenden, om hem spoedig zijne gezondheid weer te geven. Dit is de reden w.aarom wij van Prot. Holloway spreken. Di is ons antwoord op hel Waartoe. Voor verscheidene jaren, toen de professor dus veel jonger was dan nu vestigde bij zijne aandacht op de groote ongelijkheid tusschen de genezingen, welke de geneesheeren be werkstelligen, en die, welke zij ondernamen te bewerkstelligen. Hij maakte de opmerking, dal zij niet eenmaal in twintig gevallen tot een gunstig, resultaat voerden, Hel scheen toe, of dat do geneeskunde den naarn van wetenschap onwaardig was, - dat het meereen zaak was, die van hel bloote toeval afhing en daarom bepaald een onrecht den mensch aangedaan, of wel dat de geneesheeren de kunst om te genezen niet verstonden. Terwijl hij zich aan de studie der menschelijke physiologic wijde, en bekend met de ziekteleer, kwam hij op de ware oorzaak van het gebrek aan gunstige resultaten, en maakte die ontdekking welke zijnen naam zal onsterfelijk maken Om een ziekte of kwaal te genezen, werd deze door de geneesheeren lokaal, uitwendig be handeld. Waren de nieren aangetast? Of wel de lever Of de maag? Ot de longen Dadelijk schreven zij middelen voor ter genezing van nieren, lever maag of longen, niet begrijpende dat de geheele oorzaak in hel bloed te vinden was, door welkslevens-verspreidenden stroom die organen gevoed worden, endat zij dus om de kwaal in haar uitgangspunt te stuiten, dat levensvocht moesten zuiveren, en hel overige aan de natuur overlaten Dit is hel geheim van het wonderlijke succes van Professor Hollo way in alle oorden der wereld. Hij zuivert het bloed, en herstel van gezondheid laat niet na te volgen. Dal elke kranke dan, die vele door vele geneesheeren geleden heeft, en er geen baat bij gevonden heeft acht geve op deze onze woorden, en eene proef neme met de Pillen van Holloway, in dien hij inwendig is aangetast en met de Zalf van Holloway, indien hij lijdt aan Wonden of Zweren. The Freethinker 20 Holloway's Pillen Zenuw-zwakheid. Menschen, die door het veranderlijk weder lijden, zoodal de gewone werkzaamheden des levens eene zware taak, de noodzakelijkheid van te denken iets vermoeiends wordt. Indien eenmaal de zenuwen in de war zijn, veroor zaakt elke dag eene reeks van werkelijke of in gebeelde ellende. Om aan die pijnigingen te ontkomen is het alleen noodzakelijk om Hollo way's Pillen te gebruiken, welke een verzwakt geschokt gestel meer dan eenige andere artse nij ter wereld zuiveren en verslerkeu Zij reini gen hel lichaam van alle onzuiverheden, geven veerkracht aan de maag, regelmaat aan de hersenen, werkzaamheid aan de nieren, de blaas en de darmen. Zij verdrijven neerslach tigheid, en lichamelijke vermoeidheid, en geven den geest kracht en vroolijkbeid weder. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk 12 Vrouwel. 8 1 HUWELIJKEN. Fr. Spillebaut, tw. m Cl Heirman, tw. Th Van der Eist, tw. m J. Van den Eeckhoudt, tw. G. Wellekens, tw. m M. Moijens, tw. —Th. Van der Heyden, dagl, m. M. Backaertz. ber OVERLIJDENS P. Pauwels, m. Rousems, koopm 31 j woo- nendc leWambeek. M. Cleemput, wed. Van Lierde, z. ber. 83 j. Sch. M De Roover, vr. De Nijs, z. ber. 38 j. Sch JPijck. wed. Verleysen, i. ber. 77 j. Achterstr. C. Rom- baut, vr. Gillade, z ber. 22 j Sch L. Van de Velde, m Creve, vuursloker, 32 j. Dam. 7 Kinderen onder de 7 jaren. AALST. Slenwe Leen top der Stad Antwerpen 1**7 6 Trekkingen 'sjaars Loten van frs. 150.000 100.000 enz: Inschrijvingsprijs fr. 96,50 Eerste storting fr. 6,50 De inschrijvingen op de nieuwe loening en de verwisselingen van al de bestaande loten der stad Antwerpen 3*/„ tegen nieuwe, worden zonder kosten gedaan van heden aflotib mei 1887 bij LeclercqxO bankiers,nieuwstraat 15 Aalst. bereid door M. Poncelet Apotheker te Brussel, Dit Elixir is bijzonder aangeraden legen de verwaarloosde verkoudheid, maagpijn, slechte spijsvertering, slijmen, gal, verstoptheid, slei- merigvocht enz Voorkomend middel legeu de geraaktheid, jicht, leverziekte, hoofdpijn, verandering van jaren en is bet beste bloeozuiveriDgsmiddel. Prijs der flesch l frank. Dépot in de Apotheek F. CALLEBAUT opvol ger van G. BEYDLER Botermarkt Aalst. NAAR GELDPRIJZEN ter Afspanning de Meiboomte Aalst, op Zondag '6 Mei 1887, om 4 ure namiddag. VOORUIT 10 FRANK. De inleg is bepaald op 60 ceniimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. De Voorzitter, De Sekretaris, J. Pijck. F. VaB der Steen. Stad Aalst naar Geldprijzen bij den heer Frans Beeckman, ter herberg* De Graaf van Vlaanderen, St-Job, op Donderdag 19 Mei 1887 om 4 ure namiddag Conversie der leeningen van de stad Antwerpen. HET HUIS Wisselkantoor, Albert-Liénarlstraal, 27 AALST, gelast zich van heden tol 26 Mei 1# Met hei nazien der nummers die bij trekking zouden uitgekomen zijn. 2° Met het ontvangen der loten met premie uitgekomen. 3° Met het verwisselen der oude obligatiën tegen nieuwe. 4U Met het inschrijven op de nieuwe leening. 5° Met het nemen der talrijke maatregels door de conversie noodzakelijk gemaakt. De oude titels hebben het voorrecht van verwisseld te worden tot 28 Mei 1887. Prijs van uitgifte fr. 96,50. Bij de inschrijving fr. 6 50. Bij 'l verkrijgen der titels fr. 90,00 De inschrijver kan de storting dier soro doen in verscheidene malen, te weten fr. 6,50 bij de inschrijving 10 fr. bij 't verkrijgen der titels fr. 40 van 15 tot 25 Juli en fr. 40 van 15 tot 25 Januari 1888. De twee laatste stortingen zullen ver meerderd worden met de interesten aan 3 °/o sedert 27 Mei. Een Camion, 2 nieuwe Tilburys een coureuse op 4 wielen, 2 loclile dokkars voor 4 persoo- nen en een poneykarrc met een basch op. Zich te bevragen bij Jozef Van der Biest, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Erpe, Zevenkoot. De Notaris Eemun te Erpe, zal namens wieo het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816,in hel openbaar verkoo- pen Eenige koop Een behuisd Hofstedeke, gestaan en gelegen Ie Erpe, wijk Zevenkoot, groot 1 aar 84 centi aren, palende ten ooste Isidorus De Wolf, ten zuide de straat, ten weste Maria-Jozefa Cooman en ten noorde voornoemden Isidorus De Wolf. ENKELE ZITDAG. Zaterdag 7 Mei 1887, om 3 ure nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Komt alle zaterdagen op de Oude Merkt te Aalst, naar helgroot Kraam AANZIENE LIJKE AFSLAG op alle soorten van schoenen en botinneu. Al. Verhoeven. OPENBARE VERKOOPING van goede MEEESCH EN ELSBOSCH, gelegen te Gljuegem, Hof-Iade en Herdersem. De Notaris Eeman te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, io het openbaar verkoopen GEMEENTE GIJSEGEM. Eerste koop. Een partij Land gelegen op den Damkauter, bekend bij hel kadaster wijk B, nummer 225a 3bis, groot aldaar 28 aren 70 centiaren, en volgens titel 29 aren 14 centi aren, palende ten ooste den steenweg van Aalst op Dendermonde, ten zuide Van Hauwer- meiren, ten weste Felix Vereecken en ten noorde Josephus Van Cauter. Gebruikt tot Kersmis 1 «87 bij M. Jh. Van Cauter, te Gijsegem Tweede koop. Eene partij Land gelegen op den Damkauter, bend bij het kadaster wijk P., nummer 243, groot 17 aren 20 centiaren, pa lende ten ooste Van Caeckenbeek, ton zuide jufTrouw weduwe De Clippele, ten weste Jan De Vuyst als gebruiker en noord Frans De Witte als gebruiker. Gebruikt door M. Alphonse Cochez, te Gijse gem, lot Kersmis 1887. Derde koop. Eene parlij Land gelegpn op den Damkauter, bekend bij het kadaster wijk B, nummers 220 en 221, groot aldaar 61 aron 9Q centiaren, en volgens titel 6G aren 26 centi aren, palende ten ooste Leo Van Hauwermei- ren, ten zuide Anna Van den Hauwe eu Jan- Baptist Pannekoek, ten weste de beek en ten noorde de erven Van Grasdorf. Doomprijs fr. 65. Gebruikt door M. Joseph Van Royon, te Gij segem, tol Kersmis 1887 Vierde koop. Eene parlij Land gelegen op bel oude Smeer, bekend bij het kadaster wijk B, nummer 5i0, groot aldaar 29 aren 70 cen tiaren, palende ten ooste mijnheer de baron de Brocqueville, ten zuide Spanogbe, ten weste het Bureel van Weldadigheid van Gijsegem en ten noorde mijnbeer Dubois. Gebruikt door M.Joseph Van Roven voor noemd, tot Kersmis 1887. Vyfde koop. Eene parlij Land gelegen op het oude Smeer, wijk B nummers 5ö6 en 507 van hel kadaster, groot 20 aren 70 centiaren, palende ten ooste mijnheer de baron de Broc queville, ten zuide mijnheer Dubois, ten weste mijnheer de Baron de Brocqueville en andere en ten noorde den Arme van Gijsegem. Gebruikt tol Kersmis 1887, door mijnheer Joseph Beeckman, te Gijsegem. Zesde koop. Eene partij Land gelegen op het oude Smeer, gekend bij het kadaster onder de nummer s43 met eene grootte van 17 aren 20 centiaren en volgens titel groot 18 areD 42 ceniiareo, palende ten ooste de weduwe Ber nard Borms, ten zuide de erven Matthys, ten weste den heer Liénart en ten noorde Jan Rombaut. Gebruikt lol 24 December 1887, door mijn heer Joseph Van Royen voornoemd. Zevende koop. Een perceel Land gelegen op het oude Smeer of Molenhoek, bekend bij het kadaster wijk B nummor 496, groot 34 aren 20 centiaren, paleude ten ooste de erven Jan Cool, ten zuide de erven van Leopold Goos- seos ten weste den weg en daarover mijnheer Joseph Van Cauter en mijnheer den baron de Broqueville en ten Doorde den volgenden koop en de erven van Leopold Goossens Gebruikt door mijnheer Joseph Van Royen, voornoemd tot 24 December 1887. Achtste koop Een perceel Land gelegen op den MoleDhoek of oude Smeer, bekend bij bel kadaster wijk B nummer 490a, groot H aren 50 contiaren, palende ten ooste over de baan de erven van Jan Cool, ten zuide voor gaande koop, ten weste de erven van Leopold Goossens voorheen Henri Vereycken, en ten noorde de straat of kassei. Gebruikt tol 24 December 1887, door mijn beer Van Royen voornoemd. Negende koop. Een perceel Land gelegen op den Molenhoek of Lakenslede, bekend bij het kadaster wijk B nummer 471, groot 15 aren 85 centiaren, palende teD ooste, ten zuide en ten noorde mijnbeer den baron de Brocque ville en ten weste Leonard Everaerl. Boomprijs fr 60. Gebruikt tot Kersmis 1887, door mijnheer Benott Cool, te Gijsegem. Tiende koop. Een perceel Land gelegen op den Molenhoek, bekend bij het kadaster wijk B nummer 10, groot aldaar 16 aren 60 centi aren en volgens titel 16 aren *21 centiaren pa lende ten ooste den steenweg naar Dendormon de, ton zuide de erven Van Grasdorf, ten weste de beek en ten noorde Maria Cooreman. Boomprijs fr. 22. Gebruikt tel Kersmis 1887, door mijnheer Franciscus Maes te Gijsegem. Elfde koop Een perceel Meersch gelegen in den Kleinen Meersch, bekend bij het kadas ter wijk A nummer 69, gioot 19 aren en vol gens titel 18 aren 92 centiaren, palende ten ooste de erver. Van Grasdorf, ten zuide mijn heer Mertens, ten weste Joanues-Bapl. Dc Witte en ten noorde de gemeente Mespelaere. Oaverpacht. Boomprijs fr. 380 Twaalfde koop. 28 aren 78 centiaren E!s- boscn, genaamd de Breederik, palende (en oosle mijnheer De Clerck de Wissocq, ten zuide tie erven van Tberesia Van Cauter, ten weste mijnheer de baron de Brocqueville, en ten noorde de erven Van Grasdorf. Boomprijs fr. 274 „oq Waarde van het Slaghout fr. 15 Ooverpacbt GEMEENTE HOFSTADE Dertiende koop. 15 aren 37 centiaren Land gelegen op het Tierensveld. bekend bij het kadaster wijk A nummer 498, palende ten ooste de weduwe Gregoirs-Peynsaert en ande re. ten zuide Jacobus De Prez, ten weste den steenweg, en ten noorde liet Kautergat Boomprijs fr. Iï>0. Gebruikt tot Kersmis 1887, door mijnheer Charles Louis Var. Hauwernieiren, te Hofstade. Veertiende koop. 9 aren 67 centiaren Land gelegen op den Kamdrios, bekend bij het ka daster wijk C. ex nummer 178d, palende ten ooste de erven Leopold Goossens, ten zuide Jan-Baptist Verbuslel, ten weste Karei Van Gij segem en ten noorde de Kamdriesslraat Gebruikt door mijnheer Frans Guns te Hof- stade, tot Kersmis 1U87. GEMEENTE HERDERSEM. Vijftiende koop. 19 aren 99 centiaren Land gelegen op Kampenhof, bekend bij kadaster wijk A, nummer 119, palende ten ooste Domien Verspeet, ten zuide den Beekdijk, ten weste mijnheer De Pauw en ten Doorde de erven Van Grasdorf. Boomprijs fr. 97. Gebruikt door Alexander Van Gijsegem, te Gijsegem, tot Kersmis 18*7. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 2 MEI .öö7 VERBLIJF id. 16 id. 18ö<- Telkens om 2 ure nanoen, ter herberg ge naamd Het Lindeken, gehouden dóór den heer VAN LANDUYT, te Gijsegem Schoon Geersl Soaaigraan. OPENBARE VEILING van De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donder dag 5 Mei 1887, om 3 ure nanoen, in liet open baar verkoopen 75 aren Geerslvoeder of Snaai-Graan, te Aalst, Hoogevesten, aan het fabriek van kunst meststoffen van M. Acb. EEMAN en Cu. Verdeeld in 90 koopen. EN De Nolaris DE GHEEST, te Aalst, 7,al met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Het Huis gestaan te Aalst, in de Molen straat, geteekend N° 37, bewoond door Franciscus Roosen. Fn 9 aren 54 centiaren Land te Erpe.op den kleinen Boschkauler, gebruikt door Judocus Noël. Instel, Dijnsdag 10 JM. Vebrlijf, Dijnsdag 17 Me' IS8I' Ten 3 ure namiddag, ter herberg Het Brusselshof, te Aalst, aan de Botermarkt. te Aalst. Ten sterfhuize van Jufvrouw Francisca Pode- vyn, in de Leopoldslraat, N# 28, op Dijnsdag 3 Mei 1867, ten 8 ure 's morgens door het ambt van den Nolaris DE GHEEST. OPENBARE VERKOOPING van en van MEUBELEN te Aalst. De Nolaris DE GHEEST te Aalst, zal ten over slaan van den heer Vrederechter, in het open baar, met gewin van palmslag, verkoopen ST/\D AALST. Een Huis en Grond, ten voorhoofde in de Vrijheidstraat, geteekend N. 12, en gekada streerd wijk A, N® 144b, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den hof van bet Ge sticht der Broeders, van de andere zijde of westwaarts en van achter aan den hof van den heer Albert Beeckman. Bewoond geweest door jufvrouw de weduwe Semey. lngebruiktreding met de betaling der koop som. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 9 yirI 18R- VERBLIJF MAANDAG 23 ,ö0'" Ten 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van bet Vredegerecht, ten Stadhuize van Aalst. HUISMEUBELEN Op voormelden MAANDaG 23 MEI, ten een uur nanoen slipt, zal bovengenoemde Notaris DE GHEEST, in voorschreven Huis overgaan tot de openbare verkooping van Huismeubelen en andere huishoudelijke voorwerpen, zooals bedstoelen, ressort, wollen matrassen, hoofd peluwen en kussens, slaaplakens, sargiën en spreien, nachttafel in acajou, sopha in acajou, kommode in acajou, kleerkas en andere kassen, ronde tafel en andere, stoelen, kachel, stoven, spiegels, printen, porseleinen koflijstelseU, vasen. en andere schouwgarnituren, horlogièn, koffer en veel koperen-linnen-ijzeren- blikkeu- porseleinen- gleisen- en aarden keukeogerief. Op gewone kondiliën en lijd van betaling, voor de koopen boven de 5 franken, mits stel lende goede en gekende borge. LAATSTE VENDITIE VAN en 2,000 Boonstaken, te Aalst, Vaartkaai. Op Dijnsdag 3 Mei 1N87 om I uur na middag door het ambi van den Notaris BRECKPOT te \alst. De Nolaris BRECKPOT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen 18 aren 45 centiaren Zaailand te Mei- dert Nievel sectie CN 94. In gebruik bij Sieur Petrus De Vis. Instel 4 Mei, Verblijf Woensdag 18 Mei 1887. Telkens om 3 uren namiddag ter her berg van Ferdinand Nielandt te Melderl, Nievel aan de Kassei. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon nieuw De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen le Een schoon en welgelegen nieuw opgebouwd huis, met verdiep te Lede, omtrent het dorp, aan de Hollestraat groot 9 aren 88centiaren, sectie B N°127e Onbewoond. Gebracht op fr. 2600.00 2* 26 aren 30 centiaren Meersch Bosch en Water te Lede aan de Boschstraat sectie B N°192, 193a en 195b. Op te leggen boomprijs Ir. 352.00. Gebracht op fr. 600.00 DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Dijnsdag 3 Mei 1887. Telkens om 3 ure namiddag, tes Esta- miriel In het land van belufle bewoond bij den heer Aloysius Melckenbeeck te Lede, Statie. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te Moorsel. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtge noot derr Notaris BELLEMANS, te Sint- Nicolaas, met gewin van palmslag en ge lagen openbaarlijk verkoopen 1° Een Huis met Hof, zijnde eene her berg te Moorsel, dorp, sectie C, N° 361bis en 362bis, groot 8 aren 10 cent. Be woond bij dewed. J. B. Vande Meersche. Gebracht op fr. 3450.00 2* 59 aren 70 cent Land, te Moorsel, Kaalberg, sectie D, N0fc6U en 612. Verdeeld in 2 deelen, oosthelft en westhelft 3° En 54 aren 70 cent. Land, te Moor sel, op den Kaalberg, sectie D, N#' 614, 615 en 616. Te samen gebracht op fr. 5600.00. DERDEN EN LA \TSTEN ZITDAG Donderdag 12 Mei 1887 Telkens om 5 ure namiddag, ter te verkoopen herberg, bewoond bij de We Vande Meerssche voornoemd, te Moor sel, Dorp. OPENBARE VERKOOPINGVAN een schoon en groot alsmede van Meubels, Zilverwerk, Wijnen en Voituren. te Aalst, Molenstraat. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot Huis met Koets poort, Achtergebouwen, Magazijnen en Paardenstaal te Aalst Molenstraat, groot in oppervlakte 7 aren 70 centiaren. Laast bewoond geweest bij Madame Louis Borreman-Waltens. Gebracht op fr. 18100,00. DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Maandag 2 Mei 1887 Om 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heere Vrederechter le Aalst. Voornoemde Nolaris BRECKPOT zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris KIPS te Grimbergen, op Maandag 9 Mei 1887 om 9 uren voormid dag en desnoods den volgenden dag nog openbaarlijk verkoopen den scboonen Mobiliër, voormeld huis versierende twee Voituren, opene calèche Tilbury, alsook de Wijnen en het Zilverwerk zich aldaar bevindende. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Donderdag 5 mei 1887, om 2 uren namid dag, openbaarlijk verkoopen ter Eslarai- net «La Taverne viennoise» bij den h*er Frangois lie Cock, te Aalst statieplein, alle de meubels, schilderij van Le Brun en teekeningen van Clevenbergh nagelaten door wijlen d'heer Joseph Meert. OPENBARE VERKOOPING vau een welgelegen te Aalst, Albert-Lienaart 11" 'li. De Notaris LI M PENS te Aalst, zal open - baarlijk verkoopen Een schoon en groot Renleniershuis met koetspoort, serren, remisie en paaadenstal, ook dienstig voor het uitoefenen van alle bedrijven, te Aalst, Albert-Liénartstraat, N° 24, groot 2 aren 80 centiaren. Zichtbaar alle weken op Dijnsdag en Woensdag van 8 ure 's morgens tot 5 ure 's avonds. De kooper zal vermogen een gedeelte van den koopprijs in handen te houden. Instel, 12 .eu- Verblijf, -26 Sle' 188 Telkens om 3 ure namiddag, ten lokale der maaiscbappij «'f Land van Riem, bij d'heer Adolf Heriiemans, te Aalst, Albert- Liénartstraat.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3