Volkskamer. De beraadsla ging over het wetsontwerp Dumon werd gister voortgezet. M. de Moreau, minister van landbouw, sprak ten voordeele van het voorstel. M. Melot deed het verslag der middensektie kennen over de ver- schillige wijzigingen die werden voorge steld. Het recht op de stieren wordt ver minderd tot 4 centiemen. De rechten op 't versch vleesch worden bepaald Gan- sche en halve beesten fr 0.15 per kilogr. ander vleelsch en wild fr.0.30 per kilogr. ALLERHANDE NIEUWS. Oud-Stadhuis. Dijnsdag voormiddag heelt men het plaasteren beeld van het Kind van Aalst op een der ronde zijpilaren van het Gebiehuis of Bretesche geplaatst, ten einde aan de Commissie der monumenten telaten oor- deelen over de aan te nemen grootte der beelden die het zullen versieren. Op den tweeden pilaar zal het beeld van Keizer Karei V en in de nis te midden dit der justicie worden geplaatst. M. Meganck- Van der Poorten, ondernemer der her stellingswerken, is metde voorbereidende werken zoo verre gevorderd dat hij de hand kan aan 't werk slaan en M. Van Poltelsberghe, de beeldhouwer, is verze kerd de drij beelden vóór de feesten der 400e verjaring van de inhuldiging des Bei aards te kunnen plaatsen, zoodat zonder buitengewone tegenslag de herstellings werken van dit voornaamste gedeelte van ons oud-stadhuis tegen dit tijdstip zouden kunnen voltrokken wezen. De vlaamschhaters hebben te Brus sel weèr den duivel gejaagd vlaamsch haters zijn, zooals altijd, de liberale ga zetten en hunne aanhangers. Bij het leest van den rector der Hooge- school Rousseau, heeft een der studenten men zegt de zoon van den dichter Hiel, eene vlaamsche redevoering willen uit spreken. Pas had deze student twee woorden gezegd of de lieflijke franskiljons begon nen te huilen en te tempeesten, drongen den Vlaming weg en hebben hem belet te spreken. Welk liberaal blad was het dat onlangs zoo hoog de broederlijkhetd tusschen den waalschen en vlaamschen stam ophe melde Ja, broederlijkheid, op voorwaarde dat de Vlaming de eerste plaats aan den overmoedigen Waal overlate en dat hij gaat staan waar de knecht staat. Dat toont alweer wat de liberale flamin ganten van de liberale partij te wachten hebben. Eene melkboerin werd te Brussel door eenen policiekommissaris tegenge houden en gedwongen hare waar te laten onderzoeken. Zij beweerde daarvoor geen tijd te hebben en bood den policieofficier zelfs 10 fr. aan, indien hij haar ongemoeid wilde laten doorgaan. Dit lukte natuurlijk niet en geen wonder het bleek dat zij hare melk met 62 ten honderd water ver dund had. Zij zal dus eene dubbele ver volging kunnen verwachten, voor melk- vervalsching en poging tot omkooperij. De dieven en andere heeren van dien aard zullen weldra schrik gaan krij gen, niet zoo zeer voor den wrekenden arm van moeder Justicia als voor het ge- vangenkarke. Elk oogenblik lezen wij in de brusselsche bladen dat de rijtuigen, waar de gevangenen en veroordeelden meê vervoerd worden, omvallen of de daarin opgesloten reizigers op andere wijze blauwe plekken bezorgen. Te Brus sel, terwijl eenige landloopers vervoerd werden, vlogen eensklaps de twee achter wielen van het rijtuig en de gendarmen waren verplicht hunne gevangenen te voet verder te brengen. Deze verzetten zich hier tegen. Zij beweerden rechtte hebben in rijtuig vervoerd te worden. Een heer, die te Brussel iu een res taurant gedejeuneerd had, ontstak maan dag in gramschap, bij het zien zijner re kening. Zij bedroeg 22 frank, voor twee eiers, eene cotelel en eene flesch wijn. Groote verlegenheid van den hotelhouder die na eene lange beraadslaging eindelijk bekende dat er eene vergissing van 10 frank had plaats gehad. Hij voegde er ech ter bij dat de klant een onbeleefd mensch was, die dergelijke opmerkingen wel ach terwege had kunnen laten in zulk.... fat soenlijk lokaal. Houten sabels. De brusselsche korrespondent van het Handelsblad zegde laatst in een zijner brieven, dat de fran- sche bevolking den oorlog hoegenaamd niet verlangt, omdat zij schrik heeft van de duilsche pinhelmen en weinig betrou wen stelt in de bekwaamheid van de mannen, die de fransche legerkorpsen zouden moeten aanvoeren. Dat de brusselsche briefschrijver den nagel op den kop sloeg, blijkt uit het volgende artikel, dat wij in de Patrie van Parijs aantieflen De fransche ruiterij, wanneer zij krijgsoefeningen doet, valt mannequins aan, die met hooi worden opgevuld. De ruiters kappen duchtig op deze weêrlooze vijanden en doorsteken ze met hunne sabels. Welnu, vele van deze wapens zijn van zulk slecht metaal gemaakt, dat het lemmer op die ingebeelde Pruisen breekt of plooit. De kolonels van die regimenten meld den het feit aan den minister vanoorlog doch in plaats van goede wapens te vra gen. vergenoegden zij zich met voor te stellen dat men gedurende de krijgsoefe ningen, den reglementairen sabel door houten sabels zou vervangen. Generaal Boulanger ontvlamde bij deze vraag in woede, en vond het voor stel van de kolonels der fransche ruiterij belachelijk. Hij gal integendeel bevel, aan de soldaten sabels te bezorgen, die op strooien mannen niet meer zullen breken. Onder voorwendsel van besparingen te doen, aan de kurassiers en dragonders houten sabels geven, is wel iets onge hoord Indien het feit, door de Patrie aange haald. waar is, verwondert het ons niet dat de fransche bevolking niet veel ver trouwen stelt in de opper-officiers van het leger het zal er maar aardig uitzien, wanneer de mannequins, van hooi ge maakt, zullen vervangen worden door de duitsche regimenten van Wcerth en Sedan.... Brusselsehe gemeenteraad. Een verzoekschrift, aan den gemeenteraad gezonden, vraagt dat deze op zijne stem ming aangaande de kwijtschelding, zou terugkomen. Citoyen VAN DEN DORPE ondersteun de die vraag en stelde voor ze in de vol gende zitting te bespreken. Dit voorstel werd verworpen met 20 stemmen tegen 6. Na eene vinnige beraadslaging werd aan het komiteit voor den internationalen wedstrijd een hulpgeld van 250,000 fr. toegekend, op voorwaarde dat de stad die som zou terugbekomen, wanneer de tentoonstelling met een boni zou sluiten M. JANSON beeft zich met kracht tegen het verleetien van alle hulpgeld verzet. De onderneming, zegde hij. zal aan den handel van Brussel weinig of geen voor deel brengen. M. DE MOT vond het kleingeestig het hulpgeld te weigeren, omdat politieke vijanden de onderneming leiden. De voorwaarden, een tiental leden van den gemeenteraad in de bestuurkommis- sie der tentoonstelling af te veerdigen, werd ter zij gesteld. De interpellatie van citoyen Van den dorpe over het verbieden van den toegang der soldaten in het Matsou du Peuple, werd naar eene volgende zitting verscho ven. De Sint-Joris gilde. Een der oudste broederschappen van Vlaanderen, dat van Sint-Joris, van Gent is te niet. Ziehier aangaande de ontbinding dezer vereeni- ging eenige belangwekkende inlichtingen, door den gentschen korrespondent van een brusselsch blad meègedeeld Herinneren wij ons eerst dat de schut tersgilde van Sint-Joris de oudste en altijd de machtigste der vier hoofdgil den van Gent was. De anderen waren de St-Sebastiaan (boogschutters) de St- Michiel (schermers) en St-Antonius (kol- veniers). Men weet niet meer rond welken tijd zij gesticht werd maar het is gekend dat zij aan den kruistocht der XP eeuw deel nam. In de XIV6 en XV' eeuw stond de Sint-Jorisgilde aanhoudend op de bres om de privilegiën der gemeenten, 't zij tegen de vorsten, T zij tegen Frankrijk, te ver dedigen. De diensten door die gilde aan Vlaan deren bewezen, deden haar veel privilegi ën genieten zoo was Daar onder ande reu de plaats toegekend aan het hoofd van alle optochten, krijgsbewegingen of plechtigheden zelfs gebeurde het (in 1776) dat de gemeente het jaarlijksche feestmaal der gilde bekostigde. M. Prosper Claeys heeft niet lang gele den een geschiedkundig boek uitgegeven, waarin met zorg een groot getal bijzon derheden over die oude vereeniging ver zameld zijn. De kruisbogen waren vroeger zoo zwaar, dat men ze niet kon spannen dan met meêhulp van eenen knape, later span de ze meu niet met den voel, maar bij middel van eenen windas. De schrijver deelt onder andere bijzon derheden meê dat in 1480 Philips de Goede, in 1502 de graaf van Egmont en in 1752 prins Karei van Loreinen aan de prijsschietingen deel namen. Verschillende keeren werd de gilde ontbonden en hersteld, onder anderen in 1796. Toen werden al hare eigendom men als nationale goederen verkocht. In •1804 hersteld zijnde, schijnt zij thans voor goed ontbonden te zijn en er bestaat geen hoop meer, baar noch te zien inrichten. Het getal harer leden was tot 15 gedaald, en de boog hing ontspannen in den hoek. De leden speelden dominos... Ziehier de feiten, die de tegenwoordige ontbinding kenmerken. De gilde had schulden en de leste leden wilden niet dat zij zou vallen zonder die betaald te hebben. Er werd besloten een zilveren beker, een geschenk van de aartshertogen Albrecht en Isabella, te verkoopen. Maar die som, die de liefhebbers er voorboden, waren niet voldoende om de schulden te betalen. Het hoogste bod bedroeg 1500fr. Eindelijk gelukte een lid er in onderhan delingen aan te knoopen, waardoor het kunstjuweel in handen der familie Roth schild kwam. Het is te betreuren dat een stuk van zoo groote historische en kunstweerde met in de stad, of ten minste in 't land gebleven is. De schulden der Gilde konden thans betaald worden en men hield zelfs 20,000 frank over, welke zij ten voordeele van het weldadigheidsbureel afstaat, voor het bezorgen van beddengoed aan arme liê, gedurende den winter. Men moet hier echter opmerken dat de beker waaraan hier spraak is. door den Staal als eigendom opgeëischt werd. De rechtbank van Geut gaf aan dezen eisch zelf toe doch het beroepshof was van een ander gedacht. De overige eigendom der gilde, als standaarden, gouden en zilver voorwer pen, de pijl die Karei van Loreinen in 1752 schoot, enz. zijn aan de stad ge schonken en zullen weldra in het stads museum prijken. De nieuwe melime. De Prècurseur van Antwerpen schril het volgende Men komt in di steengroeven van Quenast eene zeer lelangrijke proef te doen met ontplofflngipoer van M. Favier. ook geheeten het peder Favier of de nieuwe melinite. M. Favier, de uivinder van dit onza- gelijk vernielingsmidlel, is een oud fran sche genie-officier. 'ijn poeder verschilt van al hetander.zoo Is dynamite,roburite en melinite die men tot hiertoe gebruikt heeft. Men mag helgïruslin huishouden, vrijven, breken, en elfsin het vuur wer pen. Het ontploft m;ar door eene bijzon dere aanstooting. Men vertelde tejnenastdal M.Favier generaal Brialmont vas gaan vinden en hem zou gezegd hebien Moest ik met mijn poeder op di versterkingen van Antwerpen vallen, jij waren spoedig tot in hare grondvesten vernield. Wat de generaal daarop zou geant woord hebben, dat wordt niet verteld. Maar hij heeft eenen officier naar Quenast gezonden om de eerste proefnemingen bij te wonen. i Welhaast zal er eene tweede proef neming plaats hebben op het kamp van Brasschaet. Te Quer.ast heeft men op eene seconde tijd, met eene halven kiloFavier- poêr, eenen blok arduin doen vaneen scheuren die 16 meters dikte had. Te Charleroi. Onrustwekkende geruchten waren verleden zaterdag te te Charleroi in omloop. Men sprak van eene plotselinge, algemeene werkstaking, van de aankomst eener versterking voor hel gendarmenkorps, van het konsignee- ren der troepen, enz. Inderdaad, rond 9 ure 's avonds kwam een eskadron eener twintigtal gendarmen in galop over de boulevards gereden, in de richting van Chatelet. Dit verhoogde de onrust. Ziehier thans wat er gebeurd was Zaterdag had de policiekommissaris van Chatelet een naamloos schrijven ont vangen, waarin hij verwittigd werd dat er gedurende den nicht van zondag en maandag vijf huizei: zouden afbranden. Ook kondigde men aan dal in al de kool mijnen het werk zou gestaakt worden. Het is waarschijnljk dat de gendarme rie zich uit voorzorg ter plaatse begaf, of schoon men wel dacht dat de bedreiging het werk van een flauwen grappenmaker was. Ook is het garnizoen zaterdag namid dag en avond gekonsigneerd geweest. De Gazette de Charleroi zegt dat er langs alle kanten bedreigingen tegen personen worden gevonden, waar men echter wei nig weerde aan hecht. Bij het onderzoek in eene geduchte vechtpartij, werd door den onderzoeks rechter aan eenen der getuigen gevraagd hoe de zaak was aaugekomeu. Wel, eerst kregen wij vier glazen bier. En toen a Twee flesschen wijn. En toen Een glas brandewijn. En toen Ja, toen kregen wij natuurlijk ruzie. HOLLAND. Landbouw. Uit Rozendaal Nu zijn de vetweiders iu de streken druk bezig met het opkoopen van wei beesten, die voor een derde min dan in gewone jaren te bekomen zijn. De prijs is 75 h 100 gulden, zoodat de vetweiderij onder gunstige voorteekens begint. Met den landbouwer is het echter treu riger gesteld. Behalve dat het vee zeer laag in prijs is, raakt ook het voeder op, zoo dat verkoopen noodzakelijk wordt. In geerie jaren was het vee ook zoo goed koop als thans. FRANKRIJK. Tentoonstelling van 1889. De mi nister van koophandel heeft voor eenigen tijd den weusch te kennen gegeven, dal de stad Parijs voor hare gemeentelijke inrichtingen eene afzonderlijke tentoon stelling op de wereldtentoonstelling van 1889 zal vo.rmen. De prefekt der Seine heelt daarop eene komissie belast met hel onderzoek dezer zaak. Deze heeft thans baar verslag bekend gemaakt. Daaruit blijkt dat zij voor de afzonder lijke tentoonstelling der stad Parijs eene ruimte verlangt van hoogstens 3000 vier kante meters tegenover de machienen galerij. De kosten van deelneming van de beide prefekturen der Seine en van poli- cie en voor het openbare weldadigheids- bestuur zouden gezamentlijk 357,200 fr. bedragen, afgezien van de kosten van inrichting en algemeene uitgaven, waar voor bij de tentoonstelling van 1878 voor hetzelfde doel 180,000 fr. waren toege kend, vermeerderd met 50,000 frank voor onvoorziene uitgaven. De voorbereidende werkzaamheden voor de tentoonstelling vorderen snel. Dagelijks beweegt zich dal nieuwsgierige publiek op het Cliamp de Mars, dat be dekt is met allerhe materialen, terwijl op sommige plaatsen reeds de grondvesten der voornaamste gebouwen zijn gelegd. In afwijking van de tentoonstellingen in 1867 en 1878, heeft men een geheele nieuwe methode van verdeeling gevolgd. Vreemde en nationale inzendingen zullen als vroeger gescheiden worden, maar beide soorten weer vereenigd zijn in af zonderlijke groepen. Om de gebouwen voor schoone kunsten zullen wandelwe gen en terrassen aangelegd worden, met sierlijke restaurants en cafés. De gebouwen voor nijverheid zullen in het geheel eene oppervlakte van 90,000 vierk. meters beslaan, in tweeën geschei den links de fransche afdeeliug, rechts die van het buitenland. Daarachter wor den de galerijen voor de machienen ge bouwd. Spoorwegen zullen het verkeer over het geheele terrein der tentoonstelling gemakkelijker maken, 's Avonds zullen de terreinen electrisch verlicht worden. Men is van het beginsel uitgegaan, om ook deze tentoonstelling niet alleen schoon en belangwekkend, maar ook tot een centrum van uitspanning te maken, door schouwburgen, koncerlen en aller lei vermakelijkheden. M. Georges Bereer is met het algemeen bestuur belast. DUITSCHLAND. In den Elzas.Erg incident. De Nordd. Allg. Zlg. deelt eenen brief van prins von Bismark aan den franschen gezant Herbette, van den 28 april meê, handelend over de zaak van Schmebele. Daarin wordt gezegd dat uit de bewijs stukken door de aangewezen rechterlijke overheden ingewonnen, zonder tegen spraak blijkt, dat Schntebele's gevangen neming van het begin tot het einde uit sluitend op duitsch grondgebied heeft plaats gehad en er van geene overschrij ding der fransche grens sprake is ge weest. De gerechtelijke aanhouding ge schiedde op den grond van landsver- raad. Schnaebele's schuld was wettiglijk be wezen door verklaringen van den meê- aauklaagde Klein en door eigenhandige brieven van hem zelve. De keizer heeft echter op voorstel van den Rijkskanse lier. met overweging van volkenrechter- lijke beweegreden welke de handhaving van alle internationale verplichtingen wenschelijk doen zijn, besloten M. Schnaebele in vrijheid te doen stellen, ondanks de verkregen bewijzen zijner schuld. DeRappel zegt dat Frankrijk den vrede wil, doch indien Duitschland den oorlog verlangt, zal het al de Franschen ver eenigd vinden in den strijd. De Voltaire zegt dat het beste middel om den vrede te doen verzekeren hierin bestaat de Duitschers in alles na te doen, troepen naar de grenzen te sturen, mobi lisatie bewegingen enz., alsook eene wet in voege te brengen, om de Duitschen die zich aan hoogverraad plichtig maken, te vervolgen. De Bépublique zegt dat Frankrijk niets te vreezen heeft van eenen buitenland- schen aanval indien het wijsheid en eens gezindheid aan den dag legt. De Soleil betoogt dat Frankrijk en Eu ropa behoefte hebben aan eenen vrede die niet afhangt van een incident zooals dit van Pagny. Om dezen vrede te-verkrij gen moet Frankrijk eensgezind zijn en in Europa het evenwicht behouden worden. M. Schnsebele in vrijheid. Tengevolge van een bevel van den onderzoeksrechter van Straatburg, werd de grenskommissaris vrijdag avond in vrijheid gesteld. Hij vertrok om middernacht naar Pagny langs Harlzeu Novéant. Hij had zich juist te bed begeven, toen de bestuurder der gevangenis van Metz hem in zijne cel de blijde tijding geven kwam. Naar de statie gebracht liet men hem onmiddelijk vrij. In de eetzaal der siatie was geen enkel policie-agent: twee zijner vrienden, een korrespondent van een vreemd dagblad en een weinig talrijk publiek, waren daar. M. Schnsebele was vroolijk en welge- ziend en van goede gezondheid. Mad. Schnaïbele en haar zoon werden per telegram verwittigd dat zij den grens kommissaris mochten komen afwachten in de statie van Pagny. Terwijl men aan de nieuwsgierigen te Pagny bij de aankomst van den trein zeg de dat M. Schnaïbele er niet in was, waren al de inspekteurs van policie, ondergeschikten van den kommissaris, in den trein gestegen om hunnen overste de hand te drukken, terwijl Mad. Schute- bele en haar zoon insgelijks waren inge stegen om hun echtgenoot en vader tol Pont-a-Mousson te vergezellen. MSchnaï bele had bevel gekregen zich rechtstreeks naar Parijs te begeven, om er met zijne overheden te onderhandde, 11 en zelf het incident van Pagny te verhalen. Hij had insgelijks 'bevel gekregen zich door geen dagbladschrijvers te laten intervieuwen alvorens hij te Parijs was geweest. Aan de personen zijner omgeving in den trein zegde hij enkel dat de duitsche overheden tijdens zijne opsluiting hem zeer vriende lijk behandeld hebben. Te Pont-a-Mousson had het nieuws der invrijheidstelling en der aankomst van M. Schnaïbele zich als een loopend vuur- ken verspreid. De gansche bevolking, de maire, de gemeenteraad en al de overhe den aan 't hoofd, bevond zich aan de siatie. Bij de aankomst van den trein steeg een eindeloos gejubbel uit de me nigte op. Onophoudelijk weêrklonk het geroep leve Schncebele, leve Frankrijk De ontroering is onbeschrijflijkiedereen wil de hand drukken aan Al. Schnaïbele en aan zijnen zoon doch de trein ver trekt. Mad. Schmebele verlaat haren echtgenoot, die de menigte bedankt ter wijl de trein zich in beweging stelt. Aan een korrespondent van den Figaro, die iu liet rijtuig was gestapt van M. Schnsebele. zonder dat deze wist dat hij met een dagbladschrijver had te doen, verhaalde de grenskommissaris dat hij bepaald op fransch grondgebied werd aangehouden. Al. Gautsch was daar ook, zegde hij, en het was hij zelf die mij aan de agenten aanwees. Per telefoon krijgt de Eloile uit Parijs bericht dat, toen Ai. Schnaïbele te Ars aan Moezel is aangekomen, M. Gautsch in den trein is gestapt en zijn ambtgenoot vergezeld heeft tot aan Novéant. M. Gautsch trachtte zich van alle deel neming aan de aanhouding vanM.Schnse bele te verontschuldigen deze leste moet bitsig uitvallen en eene hevige woordenwisselirigonistaan zijn. Lestleden donderdag werd M. Gautsch door hel parket naar Alelz geroepen waar men hem de facsimille der brieven heeft getoond, gevonden op het bureel van M. Schmebele. M. Gautsch verklaarde on middelijk die brieven geschreven te heb ben. Anderzijds heeft M. Gautsch een brief geschreven aan den Temps waarin hij verklaart dat hij den 20e nog niet eens wist dat de kommissaris van Pagnymoest aangehouden worden. De France heeft aan het hoofd hare kolommen eene inschrijving geopend om aan M. Schnsebele een diamanten kruis aan te bieden ter herinnering aan het in cident van Pagny Al de ernstige fransche dagbladen bestrijden het ontwerp der France. De Temps zegt dat er in de tegen woordige omstandigheden geen kruisen te geven of te ontvangen zijn. Wal er nu vooral noodig is, is voorzichtigheid en wijsheid. Al de groote dagbladen van Europa druKken hunne tevredenheid uit over de vredelievende oplossing van dit inci dent. De Koln. Zeilung alleen neemt een spottenden toon aan. Zij spreekt met alle mogelijke minachting van den kommis saris van Pagny en zegt onder andere het volgende M. Schnaïbele is terug op franschen grond gezet en zijne landgenoten mogen den vrijen teugel geven aan hunne ver wondering voor dezen spion, wiens eenige verdiensten zijn de betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland zoo slecht mogelijk gemaakt te hebben. M. Schnsebele kan onmogelijk zijnen post op de grenzen behouden en de op volger van dien duitschen Franschman zal zich wel wachtenden weg in te slagen van zijn voorganger. Die heerkens te Parijs zullen zich ook wel rustig houden. Duitschland zal er zijnerzijds niets omgeven wanneer de president der republiek den Saubern llerrn (lieven mijnheer) Schnsebele het kruis der Eere-Legioen op zijne borst zal hechten, wegens bewezen diensten en voor den schrik welken hij heeft uitge staan. Het blad vergeet echter dat M. Schnaï bele reeds lang ridder is der Eere-Legi oen. Diamanten priesterfeest. Hoe ver is de ware vrede in Duitschland nog ver wijderd op elk gebied Alleen in het heiligdom der Kerk heerscht volle vrede en worden feesten gevierd zooals slechts de kristelijke vrede ze te aanschouwen geeft. Keulen vierde zulk een feest, het dia manten priesterfeest van den 83 jarigen wijbisschop Mgr Baudri, die gedurende 43 jaren in de moeilijkste omstandighe den in de kerkelijke hoofdstad van Prui sen de tweede plaats bekleedde, en zich dikwijls genoodzaakt zag, de volle ver antwoording van den opperherder op zich te nemen, toen de aartsbisschop in ballingschap verwijderd was of door ge vangenismuren van de geloovigen ge scheiden was. Het katholieke Keulen heeft deze zeld zame gelegenheid niet laten voorbijgaan, zonder aan den door allen beminden jubilaris de treffendste blijken van toege negenheid en vvaardeering te geven. De burgerij bracht hem een serenade, waar bij niet minder dan 5000 fakkels de stra ten der stad met een tooverachtigen gloed verlichtten van Rome en Berlijn vielen hem hooge onderscheidingen ten deel van alle bisschoppen en talrijke vereeni- gingen werden hem brieven met geluk- wenschen, deputatiën, geschenken en bloemen toegezonden. Het zijn feesten zooals alleen de katho lieke Kerk ze kent, feesten van liefde en vrede, die zelfs alle vaderlandsche fees ten, waarbij het persoonlijk genoegen en eerzuchtige bedoelingen soms een al te groote rol spelen, in de schaduw stellen. In de duitsche gemeente Nieder- schelden vond men,dezer dagen,eene be jaarde kinderlooze weduwe, die als zeer gierig bekend stond, dood op den vloer harer woning liggen. Uit het onderzoek blijkt dat de vrouw zich heeft laten om komen van honger. Buiten eene korst oud brood, vond men in het huis niet anders dan.... bij de 100,Uüü trank in goud, zilver en weerdepapieren. Of de erfgenamen lachen ENGELAND. Zeldzame koei. Een melkverkooper te Cheltenham, in Engeland,stond vrijdag lestleden terecht, beschuldigd van a melk van eene koei verkocht te hebben, die, dooreen deskundige onderzocht, was ge bleken met 10 p. c. water vermengd te zijn. De verkooper verzocht de koei te mogen laten komen hij melkte haar in tegen woordigheid van den deskundige, die de melk opnieuw onderzocht en bevond dat hij nu, als hij de koei niet zelf had zien melken, zou hebben moeten verklaren dat er nog meer dan 10 p. c. water bijgedaan was Een water- en melkkoei dus ITALIË. Ware moed. Corrieredi Torino heeft van de edele en godvruchtige gravin de Savoiroux meédeeling ontvangen van een schrijven van haren zoon, die gevangen bleef als gijzelaar in de handen van Ras- Aloela, in Abyssinië, na de invrijheidstel ling der missie Salimbeni. Een telegram had gemeld dat de graaf de Savoiroux zich een kogel door het hoold geschoten

De Denderbode | 1887 | | pagina 2