RECHTERLIJKE KRONIJK. Vier opstellers van financieele bladen zijn door de rechtbank van Brussel ver oordeeld tot 26 frank boete, omdat ?ij nummers hadden meegedeeld der trek kingen van leeningen, waarvan de aktiën in België niet mogen verkocht worden. Het vredegerecht van Molenbeek heeft zich bevoegd verklaard in de zaak der plakkaarten, tegen welker afkondiging M. de burgemeester Hollevoet zich op zulke zonderlinge wijze verzette. Het bepleiten der zaak is dien ten ge volge op 17 dezer maand vastgesteld. Verantwoordelijkheid der patroons. Bij boetstraffelijk vonnis der rechtbank van Brussel, van 27 Meert, werd M. O. Taminiau, eigenaar te Molenbeek, ver oordeeld voor onvrijwillige kwetsuren, tengevolge van gebrek aan voorzorg, lot 500 fr. boete en 10,000 fr. schadeloos stelling, te betalen aan eenen werkman, die voor hem arbeidende, erg gewond werd. Het ongeluk had plaats op 13 october en de werkman verloor ten gevolge daar van eenen arm. De eigenaar werd verant woordelijk verklaard, omdat hij zelf het bestuur van de bouwwerken op zich had genomen. De aannemer werd als niet verantwoordelijk aanzien, omdat hij en kel de bouwmaterialen te leveren had. Het beroepshof heeft echter dit vonnis hervormd en de straf verminderd tot 100 fr. en 4000 fr. schadeloosstelling. Burgerwacht. Een konink lijk besluit dezer dagen door het Staats blad afgekondigd, beveelt dat de burger wacht van St-Nicolaas zal ontbonden en op den voet van enkel bataljon herin gericht worden. Sedert lang, zou dergelijken maatregel aan de burgerwacht onzer stad dienen toegepast te worden. Nu, indien de heer minister tot hiertoe dergelijk besluit niet heelt kunnen ne men, 't is dat hij niet werd ingelicht over den waren toestand waarin onze bur gerwacht zich bevindt. En inderdaad, het is onbetwistbaar dat onze bevolking voor de helft ten minste uit ambachtslieden en fabriekwerkers samengesteldgeen voldoende getal manschappen kan opleveren om twee bataljons te vormen. Op aanklacht van zekere liberale officieren werden dezer laatste maanden een zestigtal personen bij de burgerwacht ingelijfd, die tot dan toe van den werkenden dienst waren ont slagen gebleven, en dan nog ontbreken ongeveer 80 manschappen om het effec tief der twee bataljons te volledigen. En indien men het muziek daarlaat ontbre ken er van 110 tot 120 manschappen. Waarom dus twee bataljons blijven behouden wanneer de manschappen nau welijks talrijk genoeg zijn om een enkel bataljon te vormen De bevolking van St-Nicolaas is groo- ter dan deze van Aalst en men vindt er nog geene slof genoeg om twee bataljons te behouden. Maar het Stadsbusluur van St-Nicolaas heeft aan den heer minister bewezen dat het, in die omstandigheid, eene dwaasheid was twee bataljons te behouden en hij heeft er een einde aan gesteld. Nu, hier te Aalst bestaat eene tweede rede die voor de ontbinding der burger wacht pleit, 't is de samenstelling der kompagniën. Volgens wettelijke voor schriften moeten de kompagniën zooveel mogelijk samengegteld zijn uit de inwo ners der zelfde wijk of straat. Die voor schriften werden hier te Aalst uit kiesbe- rekeningen over 't hoofd gezien. In zeke re straten behooren drij of vier neven elkander wonende geburen soms tot twee, drij en vier verschillige kompag niën Bij de kompagnie der brusselsche straat heeft men een deel van Mijlbeke gevoegd dat aan de gemeente Moorsel grenst. De wachten welke de Kleistraat enz. bewonen zijn eene kleine uur van 't centrum hunner kompagnie verwijderd. Is dat niet schandalig De herinrichting onzer burgerwacht op een bataljon, zou een akt van wij* bestuur en gespaarzaamheid wezen. Het budjet der burgerwacht beloopt jaarlijks tot meer dan 2600 franks, eene som, die ten meerderen deele betaald wordt als jaarwedden aan officieren van den staf en andere beambten, die er wei nig of geen werk voor te verrichten hebben. Indien onze burgerwacht op een batal jon werd heringericht dan wordt eene besparing van ten minste 1200 franks jaarlijks mogelijk zonder dat de dienst er iets zou door te lijden hebben. Die som zoo eene veel nuttiger bestem ming kunnen vinden. Onlangs vroeg de Kerkfabriek van Sint- Jozef een hulpgeld aan de Stad tot voltrek king der kerk en de Gemeenteraad kon de vraag maar gedeeltelijk inwilligen om rede de financiën hei niet toelieten... Nu, wil men dat onze financiën in staat gesteld worden in grootere mate tot de voltrekking der kerk bij te dragen, dat men dan voetstappen aanwende om de herinrichting onzer burgerwacht op een bataljon te verkrijgen. De jaarlijksche besparingen uit dien hoofde te verwezenlijken kan men aan de voltrekking der St-Jozefskerk beste den. Men zou de toelage der stad aan de kerkfabriek jaarlijks ten minste met 1000 franks kunnen vermeerderen. Zonder dat de stadskas het 20u gewaar worden. En die vermeerdering van 1000 franks zoude voltrekking der kerk verhaasten totgrootevreugdedergansche parochie Wij roepen op deze regelen de bezon- dere aandacht in en wij hopen dat men eindelijk toch zal begrijpen dat die schan dalige geldverspilling van ten minste 1200 franks veroorzaakt door het behou den onzer burgerwacht op 2 bataljons kost wat kost moet een einde nemen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN- De E. H. Var. Laogenhove, oudsurveillanl in Sini-Aloïsiusgesticht te Gijsegem. is professor benoemd in 'l college van Audenaarde, in ver vanging van den E. H. Gabide, die onderpas toor benoemd is te Bievène in het bisdom Doornik. De E H. Van Kerckhove, onderpastoor te Kerkxken, is dienstdoende priester benoemd in liet klooster te Mariakerke, en te Kerkxken vervangen door de E. H. Uittersprot onderpas toor te Welden, aldaar opgevolgd door den E. H. De Neve, vroeger professor te Geerards- bergen. Volkskamer. De kiezing van M. de Malander als volksvertegenwoor diger van Audenaarde, is op verslag van M. De Sadeleer, goedgekeurd geworden. De beraadslaging over het wetsvoorstel Dumon werd voortgezet. Merkweerdige redevoeringen voor 't wetsvoorstel wer den door verscheidene katholieke leden uitgesproken. M. Houzean stelde voor de bekallden koeien en veerzen vrij van rechten te verklaren, doch dit voorstel werd verworpen met 68 stemmen tegen 62. Het eerste deel van art. l, is bij recht staan en zitten aangenomen. De beraad slaging was woelig op 't einde der zitting vau Vrijdag en de stemming werd dus verschoven tot Dijnsdag. Onlusten in 't Walenland van 1886. La Gazette de Charleroi deelt de ver schillige sommen meê die de besturen der glasblazerijen, koolputten enz. van de gemeenten eischen als schadevergoe ding voor de verliezen die zij tijdens de onlusten van 1886, door verwoesting en brandstichting geleden te hebben. Roux 161,000.00 Charleroi 85,000.00 Monceau sur-Sambre 51,837.45 Marchienne 71,095.50 Lodelinsart 105,971.80 Jumet 5,030,820.45 Te samen Ir. 5,510,725.18 Dit zijn de sommen tot hiertoe ge vraagd en er zijner nog achterwege. Hier onder zijn ook niet begrepen de schade loosstellingen gevraagd door de bedien den en knechten van M. Baudoux, enz. enz. 't Zal 'nen duren keer zijn voor de lastenbetalers dezer gemeenten. Programma van het Concert, dat zal gegeven worden op Zondag 8 Mei 1887, om 11 1/2 ure, door de Rweekelin- genschool van 't Leger. Les parisiennes, polka, Marche. Desormes. Les Marché aux domestiques, fantaisie. Bordèse. Le Réveil de la nature, Schottisch. Vandirljnden. La Sambre, Marche. Aalst. Woensdag is alhier een schrijnwerker bezig aan het in op bouw zijnde huis des heeren Eugeen Van Itterbeek en zuster, kerkstraat, van eene tamelijke hoogte gevallen en werd met ernstige wonden opgenomen en naar 't hospitaal overgevoerd. Donderdag namiddag kwam de wa gen van den heer Geeraerdt, olieslager te 'Audegem, alhier op den Gentschensteen- weg aangereden, beladen met ledige olie vaten. Eenige kleine bengels klauterden gedurig langs achter op den wagen 'tgeen hen door den voerman, bijgenaamd mi nister telkens verboden werd. Ondanks dit verbod gingen de bengels maar altijd voort met klauteren, en waren zij weêr eens onbemerkt op den wagen gezeten. Door't voortrollen, denkt men. van een der vaten, viel de kleine Felix Van den Borre, oud 4 jaar en 7 maand, zoon van Bernardus en De Clippele Leonie ten gronde en kwam juist te recht onder een der achterwielen 't welk hem het hoofd vermorzelde. De dood was oogenblikke- lijk. Den zelfden dag liep een jongen van 10 jaar al katje spelendé op de Zate in eenen put en brak zich de bil. Vrijdag morgend omtrent 8 ure, is, in de moutstraat een magazijn toebehoo- rende aan den heer Joseph Pyck-Sanders en 't welk bestemd was om afgebroken te worden, totaal ingestort. Sedert eenige dagen was men aan 't delven der kelde ringen van het nieuwe gebouw dal het oude zou vervangen De werklieden verwittigd door bet hooren breken der ruiten en 'l gekraak der zoldering en dakwerk, namen ijlings de vlucht en nauwelijks hadden zij de plaats verla ten op 't gebouw storte in. In den nacht van donderdag tot Vrijdag werden de alera en gereedschap pen gestolen der metsers werkzaam in de in opbouw zijnde huizen toebehoorende aan denheer Willem De Winter,en gestaan te Aalst-Mijlbeke aan den ouden-dender- mondschen steenweg. Opgelet. Heden zaterdag morgend zag men op den Dender alhier komen af gedreven van Erembodegem verscheidene kwartieren en andere stukken rundvlesche Voorbijgangers hebben stukken van dit vleesch opgevischt en dezelve naar hunne woning gedragen. Nu blijkt uit het onder zoek gedaan door den heer Renneboog, rijksveearts alhier, dat dit vleesch voort komt van eene koei, aangetast door eene besmettelijke ziekte en gevaarlijk is tot het verbruik. Het werpen in den Dender van zulk vleesch is door de wet verboden en het valt daarenboven onder de toepassing van artikel 319 van het strafwetboek. Een onderzoek is door de politie ingesteld. De menschen die zulk vleesch in hun bezit hebben, zouden wel doen hetzelve naar het slachthuis te dragen, waar het zal gedolven worden; in geen geval mogen zij het verbruiken noch voor hun huisge zin noch voor hunne honden. Alhier is verloren dezen morgend, door de vrouw Frans De Schuitter eenen geldbeugel inhoudende 7 franken. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden eene Beurs en eenen Geld beugel inhoudende eenig geld. De eige- I naars mogen zich tot het politie-bureel wenden. i Verloren op de Markt een expedilie- I boekje der Linière Alostoise. j Haeltert. Donderdag na- i middag is te Haeltert, wijk Hoogstraat i het vuur uitgeborsten in eene tweewoonst, eigendom van de We Vander Borght en kinderen en Isidoor Vande Weghe, kam slager. De woning der eerste, eene klee- men hut om zoo te zeggen, is de prooi der vlammen geworden, terwijl deze van Vande Weghe door het vuur en nog meer door het blusschen grootelijks beschadigd werd. Wij moeten er bijvoegen dat deze laatste woning slechts van eene totale vernieling werd bevrijd door de zelfsop- offeringenen aanhoudende werkzaamheid der toegesnelde geburen. De oorzaak wordt toegeschreven aan den slechten staal der schouwpijp van het huisje der W* Vander borgt. De schade mag op on geveer 800 franks berekend worden. Alles was verzekerd doch voor geringe waarde. Aan den armen. Weel ge hoeveel de vergaderingen van het St-Vincentius- genootschap jaarlijks aan de armen uit deden Omtrent 10 miljoen frank. Dat blijkt uit het algemeen verslag, on langs te Parijs verschenen. En dat weldoen gebeurt zonder trom mel of fluitWat verschil met de zooge zegde liberale liefdadigheid!... Geven onze tegenstrevers eenige centiemen uit eigen zak aan den armen, dan wordt dit verkondigd door plakkaarten en feesten van allen aard, en gewoonlijk blijven de drie vierden van het gegeven geld nog aan de vingers plakken, voor onkosten. Z. H. de Paus, zegt de Courier de Bruxelles, heeft tot prelaten van het pau selijk huis benoemd Mgr Verhulst, vika- ris-generaal te Mecheleu en M. Mercier, hoogleeraar te Leuven. De vermeerdering der ontvangsten van het bestuurder Spoorwegen,Posten, en Telegrafen houdt aan. Indien de ver meerdering voortduurt, zal op 't lest van het jaar de kas een goed boni bevatten. De inhuldigingsfeesten van 't stand beeld Breydel en de De Coninck te Brug ge zijn vastgesteld op 13, 14, 15,16, 18, 21 en 22 Augusti. Naar den Congo Volgens de geuzen gazetten wil de klerikale pers de op wachtgeldgesteldd onderwijzers naar den Congo zenden. Wij zijn over zulke inzichten niet in gelicht, maar iets wat wij weten is dit Dat de op wachtgeld gestelde onder wijzers fameus den bras zullen geven van naar den Congo te gaan Hier in 't Luilekherland op kosten van de lastbe- talers rentenieren dat is veel gemakke lijker. Uit partijhaat zet de klerikale parlij die volks- en burgerskinderen op straat zeggen de geuzenbladen. Op straat Zij gerust dat er veel k volks - en burgerskinderen geerne «op straat zouden gezet worden met een biljet van 1000 frank om te rentenieren, en de permissie om 't een of 't ander er bij te doen om sigaren te koopen. 'k Geloof goed dat menige gemeente die mannen met veel plezier naar Afrika zoude zien trekken maar... zij naar den Congo gaan Wacht een beetje Woensdag morgend, korts na 12 ure, is in de Leopoldstraai te Antwer pen, een smartelijk ongeluk voorgeval len. M. Wyseur, 26 jaar oud, stagist bij M. den advokaal Wouters, wilde onder het rijtuig, langs den voorkant, op den tram springen. Hij schoof uiten viel zoo ongelukkig, dat het achterste wiel over zijn been reed en dit geheel vermorzelde. Eenige dokters van het St-Elisabetsgast- huis, die onmiddellijk toesnelden, heb ben hem in dit geslicht de eerste zorgen toegediend. Men is tot de afzetting van het linkerbeen moeten overgaan. Voor Vogelliefhebbers.Ziehier, zegt Het Handelsblad, wat ons door eenen Kempenaar geschreven wordtWeinigen hebben het in de vogelkweek verder ge bracht dan M. Louis Hegh, goudsmid, te Herenthals, wiens sehoone verzameling, vooral van fezanten en coquards wij over eenige dagen hebben bewonderd. Welk vogelliefhebber kent de coquard niet (De coquard is eene zeldzaamheid, bekomen door de kruising van een gewoon hoen en een fesant,die instinktmatig gewoon lijk elkander vijandig zijn.) De coquard is een vogel sterkerdan de hoen en dan de fesant zelve. Over eenige weken was M. Hegh in de overhaling der rassen bijua gelukt,toen op eenmaal de broeister hare kevie ontvlood endoor een gebuur dood geschoten werd.Daarlagennu de eieren., wat nu gedaan Men wikkelde de eieren in een wollen doek, legde ze alzoo zachtjes in een tonneken, en plaatste hel tonne- ken achter de kachel. Na eenige dagen vau eenen regelmatigen warmtegraad onderhouden te hebben, braken de eier schalen door, en beurtelings kwamen de coquards le voorschijn, die wij over eenige dagen bij M. Hegh hebben gezien. Misdaad te Alsemberg. Een af schuwelijk drama heeft bovengenoemde gemeente in verslagenheid gebracht. Eene oude vrouw, landloopster, die van giften leefde en nu hier en daar hare naehten overbracht is in een varkenskot verwurgd gevonden. Uit de lijkschouwing is gebleken dat deze misdaad van eene nog gruwelijker werd voorafgegaan. Ziehier de bijzonderheden over dit drama meégedeeld Sedert jaren leefde te Alsemberg eene bedelares, 50 tot 55 jaren oud, Catharina De Wageneei geheeten. Zij scheen al hare verstand vermogens niet te bezitten. Ook hadden de inwoners van het dorp meélijdeu met haar en gaven haar voed sel en huisvesting. Eene herbergierster der gemeente, de weduwe Dummers, had haarde gastvrij heid in de schuur aangeboden. Zij was daar zeer erkentelijk voor en kwam eiken morgend de herbergierster bedanken eer zij hare gewone ronde begon. Zondag avond kwam vrouw De Wage- naer hare gewone slaapplaats iu de schuur innemen, en maandag morgend, was vrouw Dummers verwonderd haar niet op het gewone uur le zien verschij nen. Zij ging dus naar de schuur en riep: Triene Gij slaapt lang, vandaag Geen antwoord bekomende, onder zocht zij de plaats en vond er het lijk der ongelukkige, met verwrongen gezicht, den hals vol blauwe plekken en de klee- ren in wanorde. De weduwe riep de geburen een jong meisje verwittigde den burgemeester en deze kwam weldra met den veldwachter om het eerste geneeskundig onderzoek, waaruit hooger vermeld vermoeden be vestigd werd. Het parket en de wetsdokters ter plaats geroepen, verklaren nog niet te kunnen bestatigen of de vrouw nog een anderen aanslag te onderstaan had. Men weet niet wie in de gemeente tot deze misdaad in staat kan geweest zijn. Het parket van Bergen beeft de handen vol. Meer dan 75 zaken, die reeds geklasseerd, dat is in het vergeetboek ge raakt waren, zullen opnieuw onderzocht worden. Men denkt met eene wel inge richte bende te doen te hebben, die Ber gen, Jemappes en omstreken onveilig maakt. Men schrijft uit Wiheries, dat het gerecht een nieuw spoor ontdekt heeft, betreffende den moord op M. Norbert Duquesne. Verscheidene personen wor den van nabij bewaakt. In het bosch van Soleilmout heeft een man zich op barbaarsche wijze gezelf- moord. De ongelukkige had een strop om zijnen hals gedaan en hel andere einde daarvan aan eenen boomtak vastgemaakt Vervolgens heeft hij een revolverschot in zijnen mond gelost. Vreeselijke ontploffing. Volgens een telegram der Nouvelle Agcnce is de poeierfabriek van Hounslow, bij Londen, dijnsdag gedeeltelijk in de lucht gevlo gen. De schok was zoo hevig dat al de hui zen in de buurt beschadigd werden en dat in de City dacht dat er ergens een dynamietaanslag had plaatsgevonden. Een werkman werd gedood en een andere zwaar gewond. HOLLAND. Wij lezen in een hollandsch blad In 1883, lieten eigenaars van het Naardermeer eenen plas droogmalen. Van een gedeelte der aldus verkregene gronden, werden een paar oogsten van koolzaad, benevens gras opgedaanmaar de opbrengst was niet voldoende om de bemaling van den polder, die bijzonder veel van den kwel had te lijden, te be kostigen. Eene poging werd gedaan om de gronden te verkoopen doch deze mislukte. De bemaling is daarop gestaakt, de polder liep weer vol, en even als voorheen, gaat men nu in het Naarder meer't vischwater verpachten, eenden kooien zetten en riet oogsten. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat deze week zich op het bureel van den plaatselijken kommandant te Breda een jong meisje aanmeldde voor dienstneming bij het leger in nederlandsch Indië. Zij had veel zin in het handgeld vau 300 gulden dat voor zesjarige verbintenis bij dat leger uitgekeerd wordt. De krijgs haftige meid werd echter aan het verstand gebracht dat de oproeping alleen betrek king had op mannelijke onderdanen van den Staat, hetgeen zij niet gevreter had. Haar voornemen was geweest als marke tenster voor Indië in dienst te treden. Onderbroken huwelijksdag. Wat een bruid en bruidegom op hun huwelijksdag dijnsdag te Leiden overkam Eenige buitenlieden waren, zooals men in Nederland zegt, aan het bruid rijden en kwamen den Zoeterwoud- schen Singel over. Het ging alles in de volmaaksle orde en men reed deftig voort, tot op eens het peerd, dat voor de bruidstilbury liep, blijkbaar zeer danslus- lig werd het begon te springen, tot eensklaps een der achterpooien over den dissel geraakte en het dier op den grond viel. Dit was op zich zelf r.og zoo erg niet, maar nu gebenrde er iets, dat voor het bruidspaar minder plezierig was De til bury ging van den kant in de gracht, 't is te zeggen viel in 't water en bruid en bruidegom eveneens. Daar lagen zij nu, elkander omstren geld houdende, de bruidegom met hel hoofd op den singelkanl, in het frissche nat Groote ontsteltenis ontstond onder hun gevolg, een ontsteltenis, die ongetwijfeld de redding in den weg stond. Een hove nier aan de overzijde op het plantsoen werkzaana overziet evenwel meteen en kelen blik het tooneel, begeeft zich te water en zwemt naar de jonggetrouwden I toe. I Hij komt echter te laat aan, want een landman, M. Du Pré, heeft de vrouw J reeds op den kant geholpen, nadat voor af velen der omstanders den bruidegom toegeroepen hadden, dat hij zijn bruidje moest loslaten, hetgeen hij eindelijk, het zij tot 's mans eer gezegd, met zeer veel tegenzin deed. De bruidegom klom toen zelf vlug le gen den kant op. Het paard en het rijtuig werden ook op het droog gebracht en daarmeé eindigde het tooneel, dat wel steeds in de herrinnering der helden daar van zal blijven voortleven, misschien ook wel tot zelfs na jaren aan kinderen en kindskinderen zal worden meégedeeld als een treffend, voorval in het mensche- lijke leven. FRANKRIJK. Geschenken aan den Paus. Uit Frankrijk zullen deri H. Vader, ter gele genheid van zijn 50 jarig priesterjubileum rijke en kostbare geschenken toegezon den worden. Parijs vereert hem met eene prachtvolle, met goud en edelgesteenten versierde tiara, verveerdigd door den eersten goudsmid der stad, M. Froment Meurice. De monikken der aloude beroemde abdij van Lerins schenken een pracht boek, inhoudende het Magnificat in 150 talen, elk perkamentblad versierd met kunstvolle platen en beelden. De voorede en de opdracht zijn in latijn, italiaansch, spaansch, fransch, duitsch en engelsch. Dit prachtwerk zal minstens 70,000 fr. kosten en een waar gedenkteeken zijn der hedendaagsclie kunst. De stad Lyon geeft aan Z. H. een in goud gestikt wit misgewaad, met het Lam Gods versierd en het opschrift Ecce dicit Leode Tribu Juda. De roozenkrans- broederschappen sturen een kostbaren paternoster. Reims schenkt een afbeeldsel in brons van het standbeeld van Paus Urbanus II, dat binnen kort de hoogten bij Chalillon zal bekronen van Puy komt een derge- afbeeldsel van liet standbeeld van O.-L.- van Frankrijk, dat aldaar op de rotsen staal. Saint-Flora levert een kelk, Chartres een draagaltaar gegeven door de leden van het derde orde. In Annecy zijn prij zen uitgeloofd voor het beste gedicht ter vereerlijking van den H. vaderte Lour- des bracht men 10,000 fr. hijeen, ter op luistering der H. Mis die Leo XIII zal doen op den verjariugsdag. Uit Orleans, St-Quentin, enz. zullen tal van giften komen, meestal bestemd om door Z. H. later te worden geschon ken aan missionarissen en arme kerken. In gansch Frankrijk hebben de meeste kerkelijke vereenigingen een adres voor bereid, waarbij iedere onderteekenaar 50 centiemen voegt voor den St-Pieterspen- ning. Ziedaar inderdaad een schoon ge dacht dat eene ronde som zal opleveren. Een voordeelig blad. Een nieuw parijsch blad van de revanche-partij I'Ac tion, schenkt aan zijne geabonneerden voordeelen, zooals nog geen blad ze ooit heeft aangeboden. Het beeft eene over eenkomst gesloten met verschillende han delshuizen, om zijne lezers kosteloos voedingsmiddelen te verschaffen. leder abonné, zelfs een die zich voor eene maand verbindt, heeft slechts zijn kwijtschrift bij het huis Fouquet, rue de Bivoli te toonen, om eene bus koffie van 4 one eerste kwaliteit of 5 one chocolade eerste kwaliteit, te ontvangen. Zulk eene bus kost voor niet-geabonneerden 2.70 frank, terwijl het abonnement op de Action slechts tot 2 frank belooptdus kost het maandelijksch abonnement niet alleen niets maar men krijgt nog 70 centiemen op den hoop toe. Daarbij belooft de Action nog andere voordeeltjes, zooals het middel om goed koop te kunnen leven. Wat zijn die parij- zenaars toch gelukkigen. Wat voorbeeldige redaktie, die alleen op het voordeel en welzijn van anderen bedacht is en zich zelve vergeet. DUITSGHLAND. Als 't waar is... Ziedaar wat wij ons afvroegen bij het lezen van het volgende verhaal, dezer dagen door het Berliner Tageblall meégedeeld Over eenigen tijd vierde men bij prins Wilhelm de verjaardag van een zijner kinderen. Men had prins von Bismark aan de maaltijd verzocht en deze bracht, als geschenk voor den jongen prins esn kleine draaiorgel meê. Eenige dagen later kwam de rijkskan selier bij toeval ten paleize van prins Wilhelm en vroeg aan den jongen prin3 hoe 't met zijn orgel ging. De kleins bengel trok den rijkskanselier meê naar bel speeltuig en zegde dat hij altijd sef fens vermoeid was van te draaien. De prins begon te lachen en daar hij zag dat het kind hem blijkbaar wilde doen meéspelen, begon hij zelf te draaien eu wel met zulk geweld dat de geheele familie weldra rond de orgel stond. De jonge zonen van prins Wilhelm juichten en dansten van plezier. Prins Wilhelm, ziende dat ook zijn oudste zoon deelnam aan den dans, wees lachende den troonserfgenaam aan den kanselier en kon niet nalaten er bij te voegen 't Is waarlijk verbazend. Ziedaar een toekomstige keizer die gij nu reeds naar uwe pijpen doet dansen Te Bielefeld, zegt de Koln. Volksztgt leven twee personen.de rentenier Jordan en de weduwe Heilbrorin, die beiden over de 100 jaar oud zijn. Jordan wordt in den toekomenden herfst 105 jaar en is lichamelijk nog frisch en gezond. Vrouw Heilbronn, die ook nog wel te pas is, vierde onlangs haar 100° verjaardag hare oudste dochter telt 71 jaren. Moord in vollen dag. Bij Dieder- sen, nabij de Bruiiswijksche grens, werd verleden zaterdag namiddag in vollen dag een vreeselijken moord gepleegd.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2