Een bericht van de Chronique zegt dat de liberalen niet zullen opkomen in de kiezingen van Audenaarde. De kouservatieve vereeniging heeft reeds hare kandidaten aangeduid. Zij zijn M. Thienpont en M. Raepsaet. Hopteelt. De Moniteur kondigt, ingevolge art. 12, paragraaf 1, van het landelijk wetboek, het koninklijk besluit af, waardoor, op het advies der bijzondere komissie voor het opzoeken van middelen, tot vernie ling der insekten en gewassen, die den landbouw schaden, de maatregelen daar toe bepaald worden. Het besluit is vergezeld van eenen om zendbrief aan de gouverneurs, waarin deze ambtenaars gelast worden op het slipt nakomen der wet en het toepassen ten gepasten tijde der aangewezene maat- regelen te waken. i Een ministerieel besluit bevat de vol- j gende maatregelen, toe te passen in de i streken waar hop gekweekt wordt. Art. 1 In de streken, waar de hop ge- 1 kweekt wordt, is verboden, in de hopvel- den mannelijke hopplanten te laten groei- en of te planten. Art. 2. De eigenaars of huurders van al of niet met hout bewassen gronden bin- nende 100 meters afstand van de hopvel- den, zijn verplicht de mannelijke hop- j planten uit die gronden geheel te doen verdwijnen. RECHTERLIJKE KRONIJK. Waar de biecht goed voor is. Onlangs werd eene rechterlijke dwaling ontdekt voor de rechtbank van Brugge, die nog- tans niet te wijlen is aan de rechters, maar misschien aan de verwarde getui genissen. In den nacht van 29 a 30 augusti lest- leden, ontstond er een hevig gevecht te Damme, tusschen personen dezergemeen- te. van Oostkerke, Vlissegem, enz. In den strijd werd L. Vanden Bussche gedeeltelijk den neus afgebeten.Als dader werd aangewezen L. Verbouw, werkman te Oostkerke, die den 13 november tot 3 maanden gevangenis en 50 fr. boete werd veroordeeld. De ware dader was echter J. Vanden Broecke, die gewetensknaging kreeg, met Paaschen te biechte ging en bekende dat Verbouw reeds zes a zeven weken onschuldig gevangen zat, waaro- ver hij ook verklaringen deed aan het ge recht. Er werd hiervan onmiddellijk kennis gegeven aan den procureur-generaal des konings bij het beroepshof te Gent, die de loslating van L. Verhouw bevool, zoodat er een nieuw proces overdeneus- afbijterij zal plaats hebben^ WETTÉLlJKE besluiten De wijzigingen aan 't reglement op de openbare danspartijen en zangherbergen onzer stad Aalst, komen bij koninklijk besluit goedgekeurd te worden. Moest men voor waarheid aannemen al wat 't Verbond uitzeevert, dan is 't in Oktober aanst. hier te Aalst met de ka tholieken gepast... Ja, met de aanstaan de kiezingen zijn wij zonder misericorde den berg af Brrrrr.. 't zal wreed zijn!.. En 't zijn de hoveniers en landbouwers van Mijlbeke die het aan de katholieken zullen draaien en eens goed draaien Vóór de laatste gemeentekiezingen, in 1884, deed Snullemans uil 't Verbond de zelfde voorzegging... en dan was het vast en zeker, dat de katholieken in den mar miet vlogen, want eene talrijke schaar liberale kiezers waren door 't Hof van be roep ingeschreven, terwijl er 140 katho lieken waren afgeschrabd... En ondanks die allergunstigste om standigheden, dien grooten vooruit wer den de liberalen deerlijk geklopt. Stout gesproken is half gevochten, zegt 't spreekwoord, en 't Verbond zegt dan ook maar stout weg dat verscheidene zetels op 't Stadhuis beginnen vermolmd te worden. Vermolmd jongen... weet ge wat zeer vermolmd is, zoo vermolmd dat men er losdoor kan kijken De geldkist der Aalstersche liberale associa tie... (Wij weten er van te spreken)... en ook de hersenpannen van de groote feniksen die 't liberaal komiteitje van herziening der kiezerslijsten samenstel len. Door de domme streken dezer feniksen zijn er tal van rechthebbende liberalen die, in 1884, hebben meé gekozen en die nu in Oktober aanst. buiten aan de poort zullen mogen staan zien kiezen,... Wij zullen, op tijd en stond, het juiste getal meêdeelen van al de gesneuvelde liberalen en te zelfdertijd den uitslag doen kennen der reklamalien tegen de katholieke kiezers door de firma Koperen Junior, Kobe en Cnie ingespannen. 't Zal verdrietig zijn voorde liberale jon gens wij mogen het hen verzekeren. 't Verbond vraagt ons, hem eens te wil len zeggen tot hoe hoog de stadsschuld be loopt. Wij vragen het kan een opsteller van een liberaal orgaan dat bijna wekelijks be weert dat de liberalen al de bekwaamheid der wereld bezitten, nu eene dommere vraagstellen?... Wel kneukel, dat ge zijt, raadpleeg hel verslag over den toestand der stadszaken of wel maak gebruik van het recht dat het art. 69 der gemeentewei u toekent Zijt gij wellicht niet bekwaam om het beloop onzer stedelijke schuld in 't ver slag te vinden Kan 'l missen dat,als 't jaarmerkt is,de te koop gestelde ezels altijd aan d'achter- poort van 't Verbond gaan snuffelen Volkskamer. De beraadsla ging over de wijzigingen aan 't wets voorstel Dumon door verschillige leden aangeboden, werd gister voortgezet. Een voorstel van M. Simons bepalende dat bij den invoer van versch vleesch de longen van het geslacht beest er zullen moéten bijgevoegd zijn, te einde het aan de keuring te onderwerpen, wordt met 69 stemmen tegen 53 en 5 onthoudingen aangenomen. De wijziging door M. Fris van Meche len voorgesteld, luidende dat het vee bestemd voor de groote jaarmerkten en 't welk tot den heruitvoer bestemd is, 1 gedurende vier dagen van alle invoer- j rechten zal vrij wezen, werd met eene groote meerderheid gestemd. M. Nothomb stelde voor dat de wet slechts 3 jaren zou van kracht wezen. Dees voorstel werd verworpen. Eindelijk werd het gewijzigd wetsont werp Dumon aangenomen met 69 stem men tegen 54 en 5 onthoudingen. De Kamer besloot heden woensdag geene zitting ie houden ter oorzake van de begravenis des heeren De Bleeckere. ALLERHANDE NIEUWS. Moordpoging t© /Kalei. Dijnsdag namiddag rond 2 ure, kocht de genaamde Lisemonl Josina oud 20 jaren, dochter van Bernard en X... bijge naamd Mie Marol, een revolver van zes scheuten en 6 kardoezen, ter winkel van den heer Waterinckx, Korte-Zouistraat. Rond 5 ure begaf Josina zich naar het oud-huis Borremau-Waltens,'l welk door M. Domien Paerewyek, meester marmer houwer, komt aangekocht te worden en die zich aldaar op dit oogenblik be vond. Het meisje trad op Paerewyek toe en bedreigde hem met den geladen revolver onder de verwijtende beschuldi gingen dat hij haar had verleid en de schuld was van haar ongeluk. Het wapen werd haar dadelijk ontnomen en men liet haar heen gaan. Bij nader onderzoek werd bevonden dat hel veiligheidstokje was neêr geschoven en het schieten on mogelijk was. De revolver was voor 5 schoten geladen. Later werd de politie van den voorval onderricht en een onderzoek dadelijk ingesteld. Naar men ons verzekert, lijdt Josina Lisemontaan de moederkwaal en zenuw aandoeningen. Dezer dagen zal het huis n. 7 van den Zavel te Brussel worden gephotogra- fieerd. 't Is hel huis waarin Z. H. de Paus heelt gewoond, gedurende zijn verblijf iu i Belgie. Het afbeeldsel van dit huis zal opge nomen worden in het gouden boek, dat de belgische katholieken den H. Vader zullen aanbieden,ter gelegenheid van zijn priesterlijk jubelfeest. Uit huis is nu bewoond door M. Emile De Mol, schepene van Brussel en een der kopstukken van de doktrinaire partij. Een reiziger,die van Brussel kwam, I had op de duitsche grens vergeten een pak diamanten, dat hij bij zich droeg, aan te geven, om er de invoerrechten van te betalen. Die vergetelheid kost hem de kleinigheid van 800 mark of 1000 frank boete. j Jubelfeest der grenadiers. Het jubelfeest, dat Zondag te Brussel door het korps der grenadiers is gevierd, werd dooreen goed weer begunstigd. De straten rond de kazerne waren reeds vroeg door eene talrijke volksme nigte bezet, terwijl eene afdeeling grena diers aan de poort de nieuwsgierigen op j afstand hield. Het binnenplein der kazerne zag er 1 frisch en lachend uit. Al de muren zijn versch geschilderd en op den achtergrond I was een overgroot geschilderd doek ge- I spannen, verbeeldende een fort met wachttoren enterras. Daarnaast de eslra- j de voor de zangers der kantate en eene, in roodfluweel behangen,voor de konink lijke familie. Verders waren alle vensters met trofeën, vlaggen en opschriften ver sierd, waartusschen de namen van kolo nels en hoofdofficierenmet de jaartallen van hunnen diensttijd. Tusschen de genoodigden. als gene raals en hooge overheidspersonen be merkte men ook eenige leden van het diplomatisch korps, onder andere de militaire leden van de duitsche, fransche en russische gezantschappen in uniform. Ten 2 ure werd prins Boudewijn door den kolonel Vergote en generaal baron Van der smissen met zijnen staf verwel komd, en door den burgemeester Buis begroet. Eenige minuten later kwam de koning, onder de hoero's der troepen op het bin nenplein, en onmiddelijk begon het feest. Groepen grenadiers, in groote of kleine tenue, in kamer- of schermkleedij, enz., verschenen en plaatsten zich na een défi lé, onder het geschal der trompetten en het tromgeroffel op de estrade, waar de leestzang aangeheven werd, verveerdigd door M. Bender, op woorden van luite nant Heek. De zang werd flink uitgevoerd en eindigde met een ontzagwekkend kanon schot. Hierop volgden de krijgs-, turn- en schermoefeningen.die dikwijls door luide toejuichingen begroet werden. Na een bezoek in dekamersderkazeme, vertrokken de koning, Prins Boudewijn en de genoodigden. Z.M. begaf zich naar de tentoonstelling van peerden om, met de koningin, den prijskamp bij te wonen. Wij vernemen met genoegen dat minister Pontus, aanwienhet leger reeds zoo veel nuttige verbeteringen te danken heeft, eenen nieuwen maatregel heeft ge- f nomen, welken de algemeene goedkeu- I ring zal wegdragen. Het gezondheidson- derzoek in de kazerne, dat zoo vernede- 1 rend als onzedelijk was is door een besluit van den minister derwijze gere geld, dat het geen gevaar meer voor de 1 zedelijkheid oplevert. Een Japanscli minister in België. Ziehier nog eenige bijzonderheden over M. Saïgo, op zijne reis in Belgie Zijne Exellencie, vergezeld van twee zee-officiers en een kommissaris van het japansche zeewezen, droegen het zwieri ge kleedsel van hun land. M. de minister van buitenlandsche zaken.majoor Timmermans en M Capelle, legalieoverste waren de leidslieden der vreemdelingen. Graaf Saïgo heeft met veel belangstel- j ling de verschillende bewerkingen van het staal en het ijzer bijgewoond in de werkhuizen Cockerill te Seraing. Hij bewonderde het trekken van spoorweg- 1 slaven, en eene koolmijninrichting. Daags daarna, bij zijn bezoek te Ant- worpen, heeft hij de groote wapenzaal van het krijgsarsenaal iu oogenschouw genomen en is vervolgens naar Hoboken vertrokken, waarop de zaat Cockerill de stoomboot Prins Philippe gereed lag om van stapel te loopen. Daarna is hij aanboord der stoomboot van 't geniekorps gegaan om over de Schelde naar Antwerpen terug te komen. Het weer was schoon en graaf Saïgo drukte zijne bewondering uil voor het prachtig gezicht dat de stad bij zonson dergang opleverde. Graaf Saïgo is naar 's Gravenhage ver trokken en zal den 21 dezer te Marseille scheep gaan,om naar zijn vaderland terug te keeren. Gedurende eene reis van 7 maanden heeft hij de hoofdsteden en voornaamste havens van het vasteland bezocht. Voor zijn vertrek uit Brussel werd de japansche minister door den koning, als ook door den minister van oorlog ont vangen. Eene dienstmeid van Brussel, die bij eenen drogist eenige poeiers lot het maken van een geneesmiddel had gehaald, werd door denverkooper gewaarschuwd, dal de twee hestanddeelen. zoodramenze ondereen mengt, eene ontplofbare stof vormen. Hel meisje hield geene rekening van die waarschouwing en thuis gekomen begon zij de poeiers in eenen mortier te stampen. De ontploffing had inderdaad plaats en wel zoo hevig dat het gazlicht uitdoofde, de vensters open vlogen en de mortier in duizend stukken sprong. De meid werd met brandwonden naar eene apotheek gebracht en verzorgd. Arm martelaarke Het gerecht heeft andermaal eene zaak in handen ge nomen, zoo als er tegenwoordig maar al te veel voorkomen,namelijk de opsluiting van eene tienjarig kind. Zondag avond ontving M. Lambert, politieofficier der 3e afdeeling te Brussel, een naamloozen brief, waarin gemeld werd dat eene vrouw der St-Gudulastraat haar kind, een tienjarig knaapje opgeslo ten hield op haren zolder, het met slagen en mishandelingen overlaadde en het schier van honger liet sterven. Deze brief werd onmiddellijk naar het parket gezonden en maandag morgend begaven zich M. Deleu, onderzoeksrech ter, vergezeld van de noodige ambtenaars, naar het aangewezen huis. Zij werden ontvangen door de vrouw, waarover in den brief gesproken werd. Op de vragen van den onderzoeksrech ter bekende zij, inderdaad haar kind op gesloten te hebben, doch dit was, zegde zij, tot straf voor zijne ondeugd. Terwijl de moeder (verdient zij wel dien naam onder de bewaking van eenen policie-agent beneden bleef, be klommen de magistraten den trap, maar zij vonden de deur der zolderkamer ge sloten. Een smid moest worden geroepen om het slot open te wringen. Daar trof de binnentredenden een ake lig schouwspel Het kind zat op eenen stoel, doodsbleek, met de bloote voeijes en de vermagerde armkens aan de stoel- sporten vastgebonden... Het zien der binnentrende heeren ver vulde het arme martelaarken met schrik en het begon luidkeels te weenen en te sidderen van angst. Onder het toespreken van zachte woor den maakte men de banden los. zette hot jongsken op den grond,maar hel was zoo zwak en uitgemergeld dat het niet kon rechtstaan. Het kind werd naar beneden gebracht, in een rijtuig geplaatst en naar het poli- ciebureel overgevoerd, waar men het onder het toedienen van eenig voedsel begon te ondervragen. Het kind durfde schier niet antwoorden. Toch vernam men dat het, zoo gebon den, verscheidene uren gezeten had en sedert lang op die zolderkamer was opge sloten. Een bevel van aanhouding werd uitge- veerdigd en de moeder, onder levendig verzet, naar de gevangenis gevoerd. Zij beweert dat haar kind zeer stout is en naar geene goede woorden wil luiste ren. Zij kon het niet anders kastijden dan op de wijze, waarop men het gevonden heeft Driedubbele vergiftiging. In een brusselsch blad lezen wij het ver haal van eene driedubbele misdaad,waar van de gemeente Quaregnon het tooneel is geweest. Een landbouwer werd met zijne vrouw en eene dienstmeid, onder het koffiedrin ken erg ongesteld. De vrouw ging te bed, doch de man en de meid worstelen tot 4 uren tegen de pijnen die hunne ingewanden verknaag den. Toen eerst werd een dokter geroepen. De man zal waarschijnlijk kunnen ge nezen, doch de vrouw is bezweken, ter wijl de meid met de dood worstelt. Rond 10 ure 's avonds is hel parket aangekomen om een onderzoek in te stellen. Men heeft vermoedens op eenen dienstknecht, die het huis verlaten heeft en toen hij de werking van het vergif zag zijne rekening kwam maken. Sedert dan werd hij niet meer terug gezien. (Nadere bijzonderheden.) Een tweede slachtoffer van de driedub bele misdaad te Qauregnon, is gevallen. De landbouwer is insgelijks gestorven. Alleen de dienstmeid is nog in leven. De vermoedelijke moordenaar, de knecht, welke 's morgens zijnen dienst verlaten had, is aangehouden op het oogenblik dal hij te Bergen van den spoortrein kwam, langs waar hij de vlucht meende te nemen. Ziehier nog eenige bijzonderheden over dit drama De echtgenooten Manche-Delvaux be woonden eene kleine hoeve, waar zij terzelfdertijd herberg hielden. Sedert eenigen tijd was er twist opge rezen tusschen hen en den dienstknecht, en men was overeengekomen dat deze leste zijnen post zaterdag morgend zou verlaten. Rond 5 ure 's morgends stond het huisgezin op, volgens gewoonte. Ten 6 ure had de meid den koffie verwarmd, die daags te voren gereed was gemaakt, schonk in voor hare meesters en dronk er ook zelf van. De knecht, die reeds vroeg zijne rekening vereffend had, ver trok zonder iets te nuttigen. Ten 7 ure gevoelden de echtgenooten Manche en de meid geweldige pijnen in de ingewanden en weldra gaf de vrouw den geest. De geneesheer Manouvner, in alle haast ter hulp geroepen, ontdekte bij de lijders al de verschijnselen eener ernstige vergiftiging, zonder den aard van hel vergif te kunnen bepalen. Het parket naar Quaregnon ontboden, deed aanstonds het lijk der vrouw onder zoeken. 's Anderdaags werd de knecht, zooals wij hooger melden, aangehouden. Door de gendarmen, op bevel van het parket, ter plaatse der misdaad gebracht, wist hij bij den terugkeer naar de statie van Bergen uit de handen zijner geleiders te ontsnappen. Hij doorkruiste de handels- statie, maar werd op den boulevard op nieuw gevat door eenen voorbijganger. Wij vernemen later dat de toestand der meid eenigszins verbeterd is dank aan een braakmiddel dat zij zich bij eenen apotheker had laten toedienen. Men heeft den aard van het gebruikte vergif nog niet kunnen bepalen. Ontploffing. Men schrijft uit Sijn- gem (Gent) Een verschrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad in de herberg Sl-Leo, gehouden door M. Gremonprez-Latour, rijtuigmaker in deze gemeente. Eene ton buskruit, die in eene kamer stond, is ontploft Vensters en dakpannen vlogen iu stukken, terwijl het huis ge deeltelijk instortte. De meid, een meisje van 18 jaar, werd erg verbrand. Zij verkeert in wanbopigen toestand. Een kind van eenige maanden oud werd gelukkig ongedeerd onder de puinen uitgehaald. De vader, drie andere kinderen en de knecht, die zich in de keuken bevonden, hebben slechts kneuzingen bekomen. Een jongen, die naar school ging,werd op 200 meters afstand van de plaats des ongeluks, door een stuk glas aan he hoofd getroffen. Men weet niet hoe het vuur aan 't poei er is gekomen. Schrikkelijk ongeval te Antwerpen. M. Gustaaf Jos. Slaes, 2* stuurman van het schoolschip Ville d'Ostende, viel, toen hij zich zaterdag avond, rond 7 ure. aan boord van den stoomboot Jan Breydel wilde begeven, van eene aanzienlijke hoogte. Het hoofd van het slachtoffer werd verbrijzeld op de steene der drooge dok. Het lijk werd naar het gasthuis van Stuyvenberg gebracht. M. Slaes is gebo- ree te Brussel, en woonde te Oostende. Hij was nauwelijk27 jaren oud. De wan hoop zijner familie is onbeschrijfelijk. Wij knippen uit de bezondere cor respondentie van 't Handelsblad Ik verneem dat de gezondheid van den gewezen Volksvertegenwoordiger Vander Smissen van het stelsel der gevangenis veel heeft te lijden. Dit is zoodanig waar, dut een persoon zijner familie, die de toelating ontving hem verledene week te gaan bezoeken, hem slechts met moeite herkennen kon. Zijn haar is grijs geworden, zijn aan gezicht is doodsbleek en heel zijn uiter lijk draagt de sporen van een vroegtijdig verval. Ten gevolge van het verslag van de dokters der gevangenis, werden er aan het stelsel eenige verzachtingen toege bracht, en het is heel goed mogelijk, dat hij binnen korten tijd kwijtschelding van het overige zijner straf zal ontsla gen. Deze maatregel zal nogtans niet wor den genomen, alvorens de gevangene vóór den tuchtraad der advokaten ver- schene zij. Hij heeft verklaard dat hij gewichtige veropenbaringen moet doen over de han delingen van een lid der balie, die ge mengd is geweest in zijne huishoudelijke lotgevallen en in zijn proces. Zaterdag avond verspreidde een hevige brand den schrik door de stad Verviers. Het vuur was ontstaan in een meubelmagazijn, deelmakende van een grooten blok huizen, die gevaar liepen, zonder doelmatige hulp allen de prooi der vlammen te zullen worden. Gelukkig kon men zulks verhinderen. De Schaè bedraagt niettemin vele duizenden frank. De Palrie van Brugge melt dat M. J. Hoste.de schrijver van den Kleinen Pa- triotenauwkeurige geschiedkundige in lichtingen verzamelt tot verveerdiging van een tooneelwerk getrokken uit het tijdvak van Breidel en De Coninck. On- nóódig te zeggen dat de twee volkshelden de hoofdpersonen van het stuk zijn. Feest te Leuven. Zon dag lest vierde het studentengenoot schap Met tijd en vlijt, de 50 verja ring van hare stichting. Een stoet aan den welken een 40tigtal maatschappijen deelnamen en uit ruim 1500 personen samengesteld, doortrok de Leuvensche straten. Na den afloop van den stoet werd in de De Beriotsschouwburg een loon- en letterkundige zitting gehouden welke allezins wel gelukte. Aan 't Banket namen 300 dischgeno- ten plaats, 'i welk onder opzicht van de bereiding der spijzen, en wijn en des dienstes niet te wenschen overliet. Verscheidene heildronken werden aan 't dessert voorgesteld. Er zijn te Bergen op dit oogenblik een goed twintigtal aangehoudenen in de gevangenis opgesloten, beticht van nach telijke diefstallen gewapenderhand of met inbraak, in den omtrek dezer stad. De zelfmoord van den policie-kommissaris van Jemappes en de aanhouding van eenen veldwachter staan met deze zaak in betrekking. Hel parket is verplicht ge weest een bijzonderen onderzoekrechter aan te stellen, om zich met deze moeilijke zaak bezig te houden. Tijdens het onweer van 4 mei, zegt V Ami de l' Ordre is de kerk van Meux door den bliksem getroffen en afgebrand. Met de grootste moeite is men er iu ge lukt, het H. Sakrament en eenige kost baarheden, die in de sakristij geborgen waren, te redden. FRANKRIJK. Zaterdag, tijdens de plechtigheid der opening van de tentoonstelling in Le Hóvre, werd vernomen dat de transat lantische mailboot La Champagne, in den morgend vertrokken, in zee in aanzeiling was geraakt met een ander schip en zijne reis niet kon voortzetten. Het is midden van een dikken mist,dat de aanzeiling der Champagne heeft plaats gehad. Hel schip werd geraakt aan bakboords voorsteven, waarin zich eene groote ope ning voordeed. De meeste passagiers waren nog op het dek. Een onbeschrijflij ke schrik ontstond. Ilaliaansche landver huizers vielen als razende op de reddings booten. Te vergeefs verzette men zich hiertegen. De Italianen lieten eene boot te water die weldra onder hun gewicht zonk. Men schat op 50 het getal personen die zijn omgekomen. Volgens de leste berichten is het schip, dat met den transatlantieker in aanzeiling is gekomen, de Rio-Negro der Chargeurs Réunis deze boot zou onmiddellijk ge zonken zijn. De overige reizigers der Champagne, welke 800 man aan boord had, werden opgenomen door eene engelsche stoom boot, die hen naar Havae terugbracht. Latere tijdingen.) De kapitein der Champagne legde gedu rende de schipbreuk de grootste koel bloedigheid aan den dag. Daar zijn schip dreigde te zinken, besloot hij op de kunst te loopen. Hierin is hij volkomen gelukt men denkt dat men deze prachtige stoom boot zal kunnen terug vlot krijgen. Het is niet de Rio-Negro maar de Ville de Rto van de hooger vermelde maat schappij, met welke de aanzeiling plaats had. Lestgenoemde zonk onmiddellijk, doch bij geluk kwam juist de Villede Bor deaux voorbij, die passagiers en beman ning redden kon deze boot heeft de schipbreukelingen naar Havre terugge bracht. Wat de schipbreukelingen der Champag ne betreft,deze door werdendenengelsche stoomboot Vultur opgenomen. Buiten de italiaansche landverhuizers, ten getalle van ongeveer 50, welke verdronken zijn worden nog drie matrozen vermist. Bloedig drama. De Boulevard Bonne Nouvelle, te Parijs, was zaterdag avond het tooneel eener bloedige mis daad. De genaamde Sigismond Wesmann trad het café de la Terrasse binnen, toen hij aan eene talel M. Terriot bemerkte, bij welken hij vroeger gewerkt had, doch die hem had weggezonden. Hij begon hem oogenblikkelijk te beleedigen en ging zoo ver dal men hem moest aan de deur zet ten. Daar vond hij zijn broér Léon, met welken hij aldaar algesproken was. Hij vertelde hem wat er gebeurd was en toen M. Terriot op zijne beurt buiten kwam, was het Léon die hem aanpakte eene hevige woordenwisseling had plaats. Het is alsdan dat Sigismond Wesmann, naar hij zegt, zijn broér in gevaar ziende, zijn degenstok uittrok en driemaal M. Terriot zijn wapen in de borst plofte. Het slachtoffer viel om niet meer op te staan de leste steek had hem het hert door boord. De moordenaar werd door de voorbij gangers aangehouden en naar het policie- bureel gebracht. Het slachtoffer is 50 jaar oud en laat een 25 jarigen zoon en drie dochters na. DUITSCHLAND. In Duitschland, waar, zooals bekend is, het aantal apothekers van staatswege beperkt is worden soms bij verkoop van die apotheken door de eigenaars groote winsten gemaakt. Zoo zijn in den lesten tijd onder anderen verkocht 1* De Si- monsapotheek in Berlijn na een bezit van ongeveer 8 jaren met 300,000 mark winst 2° de Bellevueapotheek te Berlijn na een bezit van ongeveer 3 jaaren met circa 500,000 mark winst3° de Westendapot-

De Denderbode | 1887 | | pagina 2