alleen bij herhaalde overtreding dan tevens met inbeslagneming van het product. Waarschijnlijk zal mettertijd in Rus land de fabrikatie van kunstboter geheel worden verboden, met het oog op ae ge zondheid en de belangen van den land bouw en de veeteelt. RECHTERLIJKE KRONIJK. 7 September. Het beroepshof van Brussel heelt het vonnis bekrachtigd, waardoor de stad Antwerpen veroordeeld wordt, eene schadeloosstelling van 300 fr. te betalen aan M. Kempeneers, welke in den avond van 7 september door eene bende oproermakers werd geslagen en mishandeld, zoodat hij ten gevolge der bekomene wonden, bijna het volledig ge bruik van zijnen rechterarm verloor. WETTELIJKE BESLUITEN Het burgerlijk Eerekruis van le klas komt bij koninklijk besluit verleend te worden aan den heer J.-P. Vanden Berghe, gemeenteraadslid te Okegem, in belooning der diensten gedurende 35 jaren aan de algeraeene zaken bewezen. K1ESKRONIJK. Wetgevende kiezing. Zaterdag had te Oudenaarde de kiezing plaats ter vervanging van M. De Bleecke- re, overleden en M. Devolder ontslagge ver. MM. Raepsaet en Thienpont werden zonder strijd gekozen. De eerste met 606 en de tweede met 632 stemmen. Er wa ren 739 kiezers van de 1791 opgekomen. Provinciale kiezing. RONSSE. Ingeschrevene kiezers 1418 stemmers 1355 nietige briefjes 33, De katholieke kandidaten EM. Denon- ne en Ponette, bekwamen 628 en 639 stemmen de liberalen, MM. De Keyzer en Snoeck bekwamen 687 en 669 stem men. Bijgevolg zijn de lesten gekozen. Kiezing te Rongse. De liberalen hebben zondag 11. weêr eens getriomfeerd, doch, naar men ons meldt, is 't ook weêr dank aan bedrog, geweldaandoening, schrikaanjaging en omkooperij. Verleden jaar gebruikten de Ronssen- sche liberalen geele papieren zakjes en nu hebben zij var. valsche stembrieven gebruik gemaakt. In twee bureelen be- vondt men dat officieele stembrieven met valsche waren verwisseld. Zielhier hoe de zoo eerlijke en deftige liberalen het aan boord hebben gelegd Een vertrouwbare man legde eenen valschen stembrief in plaats van den officieelen in de bus néér en hierdoor hadden zij dus eenen officieelen stembrief in handen. Nu deze officieele stembrief die eene stem voor de liberalen gaf, werd aan de twijfelaars of omgekochten behandigd met last van den officieelen stembrief die zij van den heer Voorzitter gingen ontvan gen, terug te brengen. Op die wijze be kwam men vele officieele stembrieven en heeft men zich van de stemming van tal rijke twijfelachtige kiezers kunnen verze keren. i En dan durven de liberale zich voor geven alsvan politieke eerlijkheid toon beelden Volkskamer.-De Vergadering keurde de kiezing van Audenaarde goed en hield zich onledig met de beraadsla ging over verscheidene wetsontwerpen, namelijk van buitengewone kredieten voor openbare werken, van verlenging der wetten betrekkelijk de tolgelden op de ijzerenwegen en van uitlegging van het nr 5 des art. 131 van de gemeentewet. (Betaling der officieren van politie' met rechterlijk ambt bekleed.) Senaat. In 't Senaat besprak men onder andere het wetsvoorstel Du mon. De liberalen stelden voor de beraad slaging lot toekomend jaar te verdagen, ten einde de opgewondenheid van den werkersstand niet te vergrooten en alle gevaar voor erge onlusten te verdrijven. M. Beemaert deed te recht opmerken dat de werklieden niet in opstand waren ter oorzake der stemming van het wetsvoor stel Dumon, maar ten gevolge der ophit singen van de anarchistische en liberale leiders. De achtbare minister verweet aan de liberale linkerzijde dat zij zich den opstand in 't Walenland tot een wapen maakt om er, in 't belang der liberale politiek, 't ministerie meê aan te vallen, 't Land zal die onvaderlandsche handel wijze streng beoordeelen. ALLERHANDE NIEUWS. SO jarig Jubelfeest. Naar wij vernemen zal deE.H. DeBlieck, eere-kanunnik en pastoor-deken onzer stad, in 't begin van Juli aanstaande den vijftigsten verjaardag zijner priesterwij ding vieren. Vaderlandsche Bond der oud- onderofficieren des legers. Gelijk wij het heb ben aangekondigd werd alhier Zondag jl. de Afdeeling-Aalstvan dezen Bond om 3 1/2 ure namiddag ter estaminet Au Commerce ingehuldigd. Van de 72 inge schrevene leden waren slechts een zeer gering getal afwezig meest al waren zij wederhouden door de noodwendighe den van hun ambt of hunnen'dienst. Een afveerdiging der Afdeeling-Gent, samengesteld uit 22 leden, ging tot de formaliteiten der inhuldiging over. De stichter der Afdeeling-Aalst, de heer Costermansstatie-overste hield eene diepgevoelde redevoering in de welke hij bijzonderlijk het doelwit van den Bond deed kennen. De woorden van den spreker werden geestdriftig toege juicht. Wij hebben in een vorig nummer eenige bijzonderheden over den Bond en levens zijn doelwit medegedeeld. De re devoering van fen heer hidoor Van de Voordeoud- Commissaris van policie onzer Stadgenootook de algemeenegoed- keuring en werd dikwerf door de toejui chingen der aanwezigen onderbroken. Eindelijk werd de zitting geheven on der den kreet van Leve den honing Wij vernemen datZ. M de Koning, op Donderdag 26 dezer maand, ten zijnen paleize te Brussel, aan den Bond Gent- Aalst, een vaandel, model van dit des i legers, gaat behandigen. Dit is een klaar bewijs van het aanzien en den eerbied yvelke deze onlangs gestichte Bond reeds in 't land heeft verworven. Princes Charlote. Dezer dagen werd over den gezondheidstoestand van de gewezen keizerin Charlottegesproken. De beternis. waarop sedert eenigen lijd wordt gewezen, blijft aanhouden. Sedert vijf maanden vernieuwden zich de hevige aanvallen niet meer. die haar leven meer dan eens in gevaar brachten. Zij wandelt dikwijls en houdt zich met schilderkunst bezig. De koningin, voor wie zij eene ware genegenheid aan den dag legt, laat zelden eene week voorbijgaan, zonder haar te gaan bezoeken. Diefeggenbende. Zooals wij reeds te Antwerpen zagenbij de aanhou dingen der bende van Jef zegt Het Han delsblad, hebben de vrouwen tegenwoor dig geen ondergeschikte plaats meer in de dievenbenden. Dit blijkt andermaal uit een onderzoek, dat thans door de policie van Brussel is ingespannen en waarin de vrouwen de hoofdrol spelen. De kommissaris van St-Joost-ten Noo- de ontving eenen brief uit Frankrijk, waarin eene vrouw en hare nicht werden aangewezen, die talrijke diefstallen te Luik, Brussel, Gent, Parijs, enz. gepleegd hadden. Een policie-officier begaf zich naar het aangewezen adres en vond er de vrouw V. en de nicht, doch dezen wisten zoo schoon te spreken dat de man aan hunne volledige onschuld geloofde en in zijn hart reeds meêlijden met de arme gelas- terden kreeg. Om zijn geweten gerust te stellen vroeg hij toelating om een klein onderzoek te doen en nu kwam de aap uit de mauw. Er werd dievengereedschap, tangen, val sche sleutels, en in de meubelen eene menigte gestolen voorwerpen gevonden. De vrouw V.... schoot op in razende woede en zegde Welnu, ja, ik ben eene diefegge, doch ik steel maar in 't klein, terwijl zij die mij aanklaagt mij leerde werkenmaar zelf grooter diefegge is dan ik Maar die zult gij niet aanhou den zij is er te slim voor De openbaring van vrouw V.... werd onmiddelijk door de policie ten nutte ge maakt en weldra vond men ook het spoor der meeplichtigen. Men bevint zich hier op het spoor eener welingerichte bende, welke haren hoofdzetel te Roubaix heeft. De gestolen goederen werden in ver schillende steden verkocht. De aangehoudene heeft reeds verschei dene veroordeelingen ondergaan en moet onder andere nog eene straf van 4 maan den gevangenis uitdoen, waartoe zij door de rechtbank van Luik veroordeeld werd. In het Walenland. Beweging De dynamiet Aanslagen en kómpiot ten enz. De dynamiet,de verschrikkelijke ontplof- fingstof speelt in deze beweging een zeke re, hoewel onder geschikte rol Zondag werd een aanslag gepleegd op het Hotel du Commerce te La Louvière, waar op dit oogenblik eene groote menigte volks vergaderd was. Drie officieren, die naast het venster zaten, waarop de kardoes ontplofte, werden min of meer gekneusd. Deze officieren zijn de luitenant-kolonel, Van Housen van het 7% de majoor Maton en de regimentsdoktor Chapeauville. De ontploffing was verschrikkelijk. De ruiten der huizen, zelfs op eenen afstand van 80 meters, sprongen in stukken. Gelukkig dat er niet veel meer slacht offers zijn. Volgens tijdingen van dezen middag zijn de telefoondraden bedreigd. Ten 10 ure hoorde men in het telefoon bureel van La Louvière eene zware ont ploffing. Een schildwacht, die twee man nen bezig zag met de telefoonpalen te beklimmenloste na de noodige sommaties een schot en de twee mannen namen de vlucht. Een derde echter, die bleef naderen, werd door het tweede schot van den schildwacht getroffen. Hij viel stokdood neêr. De gedoodde, zegt de briefschrijver der Fjtoile, is een vreemdeling, die noch werkstaker, noch anarchist is het was een smid die vrouw en kinderen heeft. De nachtelijke vergaderingen duren voort. Zij zijn met zeker geheim omringd, dat den schijn heeft van verschrikkelijke komplotten. Hopen wij dat het bij den schijn blijven zal. Een telegram meldt dal de pleger van den aanslag op het Hotel du Commerce aangehouden is. Hij werd onmiddellijk na zijne aanhou ding door het parket ondervraagd. Hij zegt letterzetter en Franschman te zijn, die sedert twee dagen in het land is aan gekomen om werk te zoeken. Zijne verklaringen zijn echter valsch bevonden. Zondag zijn er in alle gemeenten mee tings gehouden. Sommigen werden wei nig bezocht. De telegraafpalen worden gebruikt om er plakkaarten en opschriften aan vast te hechten. Deze hebben meestal voor doel, de reden der werkstaking bekend te maken. Zij bestaat uit deze twee woorden Amnistie. en suffrage universelle De opschriften bestaan uit een cijfer schrift, dat voor de oningewijden niet verstaanbaar is. In 'l Walenland. De meetingen wor den door de werkstakers meest des nachts gehouden en moeten als bijeenkomsten \an geheime genootschappen gehouden worden. Niemand dan de ingelijfden mogen de i vergadering bijwonen. Allen moeten aan wezig zijn op straf van boete en zij die iets zouden verklappen van 't geene erop de vergaderingen gezegd of besloten werd worden als meineedigen tot der dood veroordeeld. De Indépendance zegt dat in de duister nis alles regelmatig afloopt en dat de werklieden alleenlijk tuchteloos en orde loos zijn wanneer zij voor hun werk staan. Deze bemerking is gegrond en zij toont ons aan dat de werkstakers wel willen revolutie maken en niet werken. Deze handelwijze der werkstakers doet denken aan de vrijmetselarij en aan de geheime genootschappen in Italië, in Ier land, enz. Geen twijfel of de rechterlijke macht zal deze geheime vergaderingen als samenzwering tegen de bestaande orde van zaken aanschouwen en met de meeste strengheid tegen haar optreden. Henegauw. De toestand is nagenoeg dezelfde ge bleven. De maandag, op welken men ge hoopt had het werk te zien hervatten, duurde de weerspannigheid voort. De werklie niet beseffende welk kwaad zij aan de nijverheid, aan het algemeen en aan zichzelveu doen. gaan voort met rond te wandelen, te zingen en meetings te houden, terwijl gansche treinen duit- sche steenkolen over de grenzen het land binnen stoomen. En de werkstaking begint eerst Wat zal het zijn als de raadgevingen der Defuisseaux en konsoorten gevolgd worden Als de grève noire eindelijk zal zegepralen over den gezonden zin Een feitdatdient opgemerkt te worden, zegt de briefschrijver der Independance is dat vele dier werkstakers wapens bij zich dragen. Zelfs in elke woning te Cron- festu vond men eenen revolver en 50 kardoezen. Waartoe moeten die dienen Om zich tegen de vertegenwoordigers der openbare macht te verzetten Om de werkliê die hen niet willen volgen, te verontrusten en te bedreigen Dit leste is het waarschijnlijkste ook is het getal gedwongen werkstakers over groot en de meeste geven, wanneer zij over de beweegreden van hunne handel wijs ondervraagd worden, voor ant woord Omdal anderen hetzelfde doen en om geen uitstek te maken. De arme duivels durven niet luidop verklaren dat zij tegen dank aan de beweging deel ne men. Ziedaar hoe die vrijheidsgezinden de vrijheid van het werk eerbiedigen De geheime meetings werden voortge zet, maar door de troepen nauwkeurig bewaakt. Al de deelnemers aan de wer kersbonden moeten die vergaderingen bijwonen, op straf van geldboten en de leiders uiteen zelfs doodsbedreigingen en de leiders uiten zelfs doodsbedreigingen tegen degenen, die hunnen plicht verza ken. Men eischt, zegt de briefschrijver, van de deelnemers een plechtigen eed en spreekt het doodvonnis over degenen, die een woord aan 't licht brengen van hetgeen daar binnen in het donkere ge beurt. De meeting noir wordt, zooals wij hoo- ger zegden, in de diepste duisternis ge houden, wat niet belet dat de beraadsla ging in de volledigste orde geschiedt. Het valt niet te ontkennen dat het dank aan de krachtdadige maatregelen van de regeering is, dat de meeting noir nog niet in eene grève noire ontaard is. De Borinage is voor het oogenblik rus. tig, of ten minste het heeft er den schijn van. De werkstaking breidt zich kalm, maar zonder ophouden uit, en men noemt ten minste een dozijn koolputten, die het werk niet voortzetten. Vliegende kolommen doorkruisen de streek in alle richtingen, bijzonder op de wegen, die de dorpen aan elkander ver binden. Uit Charleroi meldt men dat de stad en omtrek er minder geruststellend uit ziet. Het getal werkstakers bedraagt daar 3500, dus eene vermeerdering van een duizendtal. De vaart van Bergen naar Condé wordt streng bewaakt. Generaal Wielemans slaat in voor de orde. Uit Frameries telegrafeert men dat de eene vraag der werkstakers om eenen stoet op de Groote Markt te mogen vor men, weigerend beantwoord werd. Na de meeting, welke door 6 tot 700 persongu werd bijgewoond, hebben deze zich ondanks het verbod van den burge meester in stoet gevormd en meenden naar Wasmes af te zakken. Zij werden echter door den burgemee ster hierin verhinderd. Degroepengingen uiteen, zonder verdere wanorders te veroorzaken. Laatste berichten. De nieuwstijding uil de Walenstreken blijven zeer uileenloopend. Ter wijl uit deze gemeente wordt gemeld dat de beweging afneemt,bericht men uil eene andere dat zij toeneemt en men voor ergere zaken vreest. Hier en daar gebeuren er botsingen lusschen de vertegenwoordigers der orde en de werkstakers die met benden van 200 tot 500 raanscpappen de landstreek doorzwerven. Te La louvière mag de werkstaking als ge ëindigd aanschouwd worden, overal heeft men 't werk hernomen, ten vreemdeling aldaar aankomende zou zich niet kunnen inbeelden dat deze streek sedert 8 dagen in opstand was, want er heerschl eene volledige kalmte, In de Borinage blijft de toestand onveran derd. X© Brussel. Hier ook zoekt men het spel aan den gang te brengen. In den gemeentenraad komt citoyen Vandendorpe met zijn eeuwig voorstel van kwijtschelding voor den dag. Citoyen Martiny denkt dat de kwijt schelding hoogst noodig is en de bewe ging die in de walenstreek op nieuw be gonnen is, geeft er de beste gelegenheid toe. M. Richald treedt het ontwerp bij,maar vindt het oogenblik ongepast. Hij stelt de verdaging voor. De motie wordt verworpen daar er geene reden bestaat om op een vroeger uitgebrachte stemming terug te komen. Op straat moest er echter ook eene kleine manifestatie gehouden worden. 's Avonds rond 6 ure waren de faro- citoyens en ciloyennes in het Maison du Peuple vergaderd. Men had er eene soort van meeting geïmproviseerd, er werd gedrongen, en gevloekt terwijl de algemeene raad in de bovenzaal beslistte.of de algemeene werk staking moest uitgeroepen worden. Eenige groepen trachtten eenen stoet te vormen doch de policie,die een oog in 't zeil hield, wist dit te beletten. Citoyens en Citoyennes vluchtten wild door een, maar zongen onder het loopen toch nog de Marseillaise en A bas Mcdou De algemeenen raad heeft geene be slissing genomen, in de kwestie der alge meene werkstaking. Hij zal zich verstaan met de werkmanssyndikaten die dijnsdag moesten vergaderen. Xe Vaux-sous«Chèvremont Aanhoudingen. Ziellier nadere bijzonderheden over de wanorders, die in bovengenoemde ge meente plaats hadnen, ter gelegenheid van eenen twist, die tusschen Walen en Duitschers ontstaan was. De Duitschers moesten aangehouden worden. Dit was geen gemakkelijk werk. De burgemeester en gendarmen besloten lien in hun bed te overvallen. Dit gelukte en ten 4 ure 's morgends zaten allen achter de traliën. Da aanhouding van eenen hunner,ver dient, om de aardigheid,vermeld te wor den. Frederik Hermann was in zijn hemd aan de deur komen zien en stak vreesach tig het hoofd buiten. Terwijl hij daar kwam werd hij door eenen gendarm, die in de schaduw stond, in den letterlijken zin des woords. bij zijn slippen gepakt. Eens aangehouden, werd hij op straat verder aangekleed. In de woning der twee Duitschers, die bij den aanval van maandag de eerste revolverschoten losten,werd de aandacht der overheid getrokken door versch om gewoelde aarde in den hof. Men onder zocht en vond eene kist,bevattende zestig dynamietkardoezen van het merk For- cister superior dus van allereerste hoe danigheid, alsook eene doos met een honderdtal andere patronen en twinitg meters lont. Er was stof genoeg om de geheele ge meente te doen in de lucht springen. Bij de bijzit van Hermann werd ook eene huiszoeking gedaan Zij werd aan gehouden; later in vrijheid gesteld, werd zij korts nadien andermaal aangehouden. De vrouw van eenen der aangehoude nen heeft de wapens verborgen maar zij weigert hardnekkig te zeggen waar zij die gesteken heeft. Defuisseaux werd dijnsdag morgend in het Hotel du Commercete Maubeuge (Frankrijk) aangehouden. Hij is na den middag naar Parijs ge voerd. HOLLAND. Een koude lente. Men schrijft aan de L. Cour. Hei eene jaar verschilt niet veel van het andere. Als men denkt dat de lange winter voorbij is en de lente aanbreekt, ontstaat er bij warmte van enkele uren onweêr, en de koude neemt weêr de overhand. Voor een paar weken had men daarbij een bijmaan (satelliet) waargenomen. Het is bekend dat verschijnselen als bijzon nen en bijmanen ontstaan door de wer king van het licht der zon en maan op tallooze ijskristallen, die zich in het lucht ruim bewegen en koude aankondigen. Weldra keerde de wind naar het noorden wat ons de tegenwoordige koude" meida gen bezorgde. Het is nu sedert 14 dagen over geheel Europa veel te koud en men vraagt zich af of de geleerden het nu ernstig meenen dat de aardkorst hoe langer boe meer af koelt. Ook heeft het niet aan nachtvorst ontbroken. Dat hierbij de groei, die reeds achterlijk is, stil staat en de snijdende wind aan het pas ontloken groen en de bloemen schaê doet, behoeft geen verde ren uitleg. Niet zonder reden wordt er een voor treffelijk fruitjaar voorspeld en daarvan geeft de Betuwe vooral een voorbeeld. De kersenboomgaarden prijken er met eene weêrgalooze pracht van bloesems, de perenboomen gelijken één bloemrui ker en de appelboomen beloven niet min der. Maar het is te hopen dat van de ker sen, peren- en appelboomen naar even redigheid ook een zoo overvloedige pluk kan gedaan worden. Er ligt tusschen den bloei en den oogst nog een tijdsbestek, waarin veel van de te verwachten vrucht kan verloren gaan. Men kan geen hei roepen, zegt een hollandsch spreekwoord, voor men over de brug is. FRANKRIJK. Een gelukkig landje. Het Petit Journal schrijft eenige zonderlinge bijzonderhe den voor hel onafhankelijk Staatje More snet. Deze Staat indien dit woord hier I kan van pas komenis een grondgebied van zes vierkantige kilometers, met nau welijks duizend inwoners. Het is gekend onder naam grondgebied van Moresnet, en hetgeen het meest te verwonderen is, is wel dithet paalt aan den meest vero- verenden Slaat van gansch Europa, aan i Duitschland. Moresnet is gelegen halfweg van Verviers naar Aken, te midden van een overschoon dal. Ziehier hoe dit dorp onafhankelijk is geworden Moresnet bezit overvloedige zinkmij- nen. Ten jare 1815 toen het zegepralend bondgenootschap de verdeeling van Euro pa besliste,en dat er spraak was de grens tusschen de Nederlanden en Pruisen vast te stellen, de kommissarissen kwamen overeen zoolang het oogenblik niet geko men was over den eigendom dezer ver maarde zinkmijnen uitspraak te doen. De beide Staten dachten er evenveel recht aan te hebben langdurige onderhande lingen namen aanvang, en, daar zij niet j gelukken konden, besloot men dal het j grondgebied waar deze gelegen waren, onzijdig en onafhankelijk blijven zou on der Staatkundig opzicht. Moresnet bezat toenmaals ongeveer vijftig vurendoch sinds dien zijn de om standigheden veranderd. De ontwikkeling der zinkmijnen heeft geheel er.alhetdorp vervormd, dat ten minste 800 huizen telt, j waar landbouw en nijverheid zeer voor spoedig zijn. België en Duitschland bezitten in Mo resnet elk eenen kommissaris of afge- vecrdigde,gelastde mogelijke moeilijkhe den te vereffenen. De vorst van Moresnet is te vreden met den titel van burgemeester hij waakt over het archief, het kadaster en de por tretten zijner voorgangers. De burgemees ter is benoemd tegelijkertijd door den belgischen en den duitschen afgeveerdigde Op zijne beurt, kiest hij tien raadsheereu, welke hij dagvaart zoo dikwijls er eene zaak te bespreken is. In Moresnet bezit niemand kiesrechten de partijschappen en politieke twisten zijn er volkomen onbekend. Welk een aardsch paradijs Als men daar nog bijvoegt dat de in woners van Moresnet vrij zijn van allen krijgsdienst, en dat ze jaarlijks niet meer dan 6 fr. per hoofd voor belastingen be talen, dan moet men bekennen dat dit hoekje het gelukkigste van de wereld is. Ziet eens geen leger, geene belastin gen, geene beambten, geene geschiedenis De belasting van 6 fr. per hoofd brengt jaarlijks van 10 tot 15,000 frank op, die den kleinen Staat voldoende zijn om in zijne bestuurkosten te voorzien en zijne school te onderhouden. Nooit werd er gesproken van onregelmatigheden in de openbare diensten. Eilaas! hier in dit tranendal isgeen vol maakt geluk. De burgemeester van Mores net, wie kan het gelooven is niet geluk kig. Zijn droom was altijd postzegels te mogen maken voor zijnen Slaat, met zijn afbeeldsel en erkend door de postbesturen der andere landen. Daarin ziet men wel dat de groote mogendheden, nijdig zijn over zooveel geluk en welzijn Buitengewone schoonmoeder. Te Calais deed zich dezer dagen een droevig ongeval voor. De genaamde Merlin 32 jaar oud, kwam van den arbeid te huis, en, een glas met een kleurloos vocht ziende staan en dorst hebbende,dronk hij het in éénen teug uit, in het gedacht dat het water was. Ongelukkiglijk was het water gemengd met eene sterke dosis van een zeker ver gif. Deze mengeling was gemaakt, met een huishoudelijk doel, door de schoon moeder van den ongelukkige. Op het geschreeuw van dezen leste kwam zijne vrouw toegesneld en vond haren man in afgrijselijke stuiptrekking gen op den grond liggen. Zij lieponmid- middelijk naar eenen geneesheer om dezes hulp in te roepen. Ondertusschen ging de schoonmoeder, de onvrijwillige oorzaak der ramp, te werk als eene bezetene. Eensklaps liep zij naar de kas, haalde de fleshh die het vergil (acide phénique) inhield en dronk een gansche teug uit, tot haren schoon zoon zeggende Ik wil met u ster ven Geneeskundige zorgen weiden beide slachtoffers toegediend.Merlin was spoe dig buiten gevaar, doch de toestand van Mad. Queval, zijne schoonmoeder, is zeer onrustwekkend. Hei ware te wenschen dat de zorgen der geneesheeren de oude vronw in het leven mochten behouden; zoo 'n schoon moeder zou indereeu willen bezitten. Diamanten der kroon. Het cijfer, dat vrijdag, den zevenden dag van den verkoop der kroonjuweelen, behaald is, overtrof verreweg de som die door een der andere dagen is bereikt. De num mers iu veiling gebracht, brachten geza menlijk 1,565,000 lr. op. Het leste per ceel van n° 40 van den katalogus, een halssnoer van 38 ronde en 9 peervormige peerlen, werd toegewezen voor 74,500 fr., n° 43. een met peerlen en briljanten versierde broche, waarin de vermaarde Bégente gezet is, ging voor 176,000 frank van de hand. Een diadeem gold 104,000 frank. Tot nu toe heeft de verkooping in het

De Denderbode | 1887 | | pagina 2