Uayari. D« il wider Cie. Kosteloos, HOOIGRAS TE HUREN. Huis te liureu terstond Vogdscitieling mei lie Bolle, ZAAILANDEN behuisde HOFSTEDE, PENCEEL MEERSCH HOFSTEDE EE IV HUIS 1't.RC FEL LAM), WOONHUIS iliel KOETSPOORT geheel de som van 5,205,000 frank opge bracht. De achtste zitting, Zaterdag gehouden, bracht Ir. 991,100. DUITSCHLAND. Overstroomingen. - Den 18 Mei,schrijft men uit Görlitz aan Kotn. Zeil,, was voor onze stad en de omstreken, een ware rampvolle dag. Verleden dijnsdag avond deden zich de j eerste teekens eener rijzing in het water voor. De oeverbewonersin stad en buiten brachten een angstigen nacht door. j Tegen den raorgend begon het water zoo snel te rij/en, dat bijna het vee niet meer uit de stallen kon gehaald worden en j men de kinderen met der haast ongekleed uit de bedden moest halen. Te Hilbersdorf wilde de vrouw van j den landman Trodler haar kind, door het j water, naar een hooger gelegene plaats brengen:daar kwam eëne golf eensklaps het kind uit de armen der moeder ruk ken. Het lijk van het kind werd later teruggevonden. Te Harnsdorf wil Hausler zijne familie j redden en ziet vrouw, dochter en pleeg kind voor zijne oogen verdrinken. In Dit- tersbacht tracht de dominee Brösel zijne familie te redden door hen naar het hoo ger gelegen Gasthof te brengende onge- lukkigen, vijf in getal, werden door het rijzende water omvergeslagen en verdron ken. Zoo heerscht ten alle kante, aan de oevers der Neisse, der Witte- en der ZwarteSchöps jammeren ellende. Gan- sche dorpen zijn verwoest, welgestelde boeren tot den bedelstaf gebracht. Op het land kan men in booten varen. ENGELAND. Overgroote fortuinen. Volgens eene statistiek meêgedeeld door den Spectator van Londen, blijkt het dat de joden er even als in de andere landen hunne rijk dommen vergroot hebben, en er tusschen hen meer rijke welstellende lieden loo- pen, dan tusschen de kristenen. In Lon den alleen leven er 47.000 joden, wier totaal jaarlijksch ir.komen 4,808,540 p. sl. bedraagt, per man dus gemiddeld 82 p. st. (2050 fr.) Daar het totaal inkomen in het Vereenigd-Kotiinkrijk 1,240,000,000 p. st. en er oo milioen inwoners zijn, is het gemiddelde inkomen per engelschen onderdaan slechts 35 p. st. (875 fr.) Men ziet dat de joden nog al een schoone stui ver meer genieten. Op 1 milioen inwoners telt men er tus schen de onderdanen van koningin Victo ria 90 roet een inkomen van meer dan 250,000 fr. 1700 25,000 3000 i 12,500 15700 5.000 De millionairs zijn nog al talrijk in En geland. Wanneer men een oogslag werpt op de territoriale fortuinen, bevindt men dat er tusschen de groote landeigenaren zijnv 15 met een inkomen van meer dan 2.500,000 fr. 51 1,250,000 a 2,500,000 259 500,000 a 2,500,000 541 250,000 a 500,000 701 150,000 a 250,000 932 75,000 a 150,000 Deze cijfers bevatten de reusachtige fortuinen niet der londensche eigenaars, want, tijdens de optelling, over een 10 tal jaren gedaan, heeft men Londen uit gezonderd, waaruit volgt dal men slechts eenige min of meer nauwkeurige gissin gen kan doen aangaande het inkomen der hertogen die het grootste gedeelte der stad Londen als rechtmatigen eigendom bezitten. Zoo schat men op 5 1/2 franken het in komen der huizen in West-End, toebe- hoorende aan den hertog van Westmin ster deze schatting over jaren gedaan, moet thans ver beneden de waarheid zijn. Buiten hun grondeigendommen, bezit ten deze groote eigenaren fabelachtige fortuinen in roerende goederen van allen eard, aktiêu, obiigatiën, publieke» en staatsfondsen, enz. Zooheeft bij voor beeld, de hertog van Bedford, in roerende goederen (Personnalty) alleen, van zijn vader geërld 15 millioen franks de her tog van Cleveland 20 milioen de hertog van Hamilton 14 1/2 millioen de hertag van Northumberland 9 millioende hertog van Portland 37 1/2 millioen de hertog van Westminster 20 millioen de markies van Hertford 12 1/2 millioen; demarkies van Salisbury 7 1/2 milliioen; lord Dudley 25 millioen lord Digby25 millioen lord Durham 12 1/2 PAESELIJKE-STATEN. Jubelfeest van den Paus. Dag voor dag vinden wij nieuwe bijzonderheden omtrent het aanstaande Pauselijk jubel feest- Te Rome zullen de feesten een buiten gewonen luister hebben. De tentoonstel ling van het Vatikaan zal zoo belangrijk en merkweerdig zijn, dat er nooit eene zoo aanzienlijke verzameling van allerlei kunstvoorwerpen zal te zien geweest zijn. De tentoonstelling van het Vatikaan wordt, met de grootste vlijt voorbereid en doet den besten uitslag verwachten. Het lokaal,waar deze moet plaats grijpen, is gelegen in dat gedeelte van den tuin van het Pauselijk paleis, bekend onder den naam Piazzale della Pigna Het is een 'machtig vierkant, welks zijden gevormd i worden door twee vleugels der vatikaan- sche boekerij, het beeldenmuseum en het egyptische museum. De toegang voor het publiek zal zijn langs de groote poort van het Vatikaan, gelegen achter de kerk van St-Pieter. In hel midden van het Piazzale della Pigna prijkt het gedenkteeken der Kerk vergadering, dat de Paus onlangs heeft doen plaatsen. Rondom dit gedenkstuk heeft men groote trappen van peperino gemaakt, waarover de galerijen worden aangebracht voor de tentoonstelling, I Deze galerijen komen uit op eene ruime zaal recht tegenover de bibliotheek en verbonden met deze daar zal de troon zaal zijn, waar de H. Vader de tentoon stelling zal komen inhuldigen. Behalve dé reeds aangekondigde ge schenken uit verscheidene deelen van Italië, stippen wij nog de volgende aan. Het komileit der dames van Regio dell' Emilia, voortgezeten door gravin Maria Rocca Saporiti, zal den H. Vader een prachtig kasuifel in godlaken, met borduurwerk op rood fluweel, met eene albe, voorzien van fijne kanten, en ander j kostbaar priestergewaad aanbieden, als- ook nog vier andere kasuifelsin verschil- lende kleuren, twee stolen geborduurd in zijde en goud, een zilveren kelk en eene antieke remonstrans van groote weerde. Uit Concordia kondigt men de zending j aan van een wetenschappelijk- en van een kunst-album dit leste bevat eene j vierstemmige Mis, getoonzet door den maëstro Botlazza. Conversie der leeningen van de stad Antwerpen. HET HUIS Wisselkantoor, Albert-Liénarlstraat, 27 AALST, gelast zich van heden tot 26 Mei 1° Met het nazien der nummers die bij trekking zouden uitgekomen zijn. *2° Met hel ontvangen der loten met premie uitgekomen. 3° Met het verwisselen der oude obiigatiën tegen nieuwe. 4° Met het inschrijven op de nieuwe leening. 5* Met het nemen der talrijke maatregels door de conversie noodzakelijk gemaakt. De oude titels hebben het voorrecht van verwisseld te worden tot 28 Mei 1887. Prijs van uitgifte fr. 96,50. Bij de inschrijviug fr. 6,50. Bij 't verkrijgen der titels fr. 90,00 i De inschrijver kan de storting dier som j doen in verscheidene malen, te weten fr. 6,50 bij de inschrijving 10 fr. bij 't verkrijgen der titels fr. 40 van 15 tot Uit Novara zal men twaalf fijn bewerkte zilveren kelken sturen, en uit Ivera ins- j «k t',? ü'.Ja'rr" gelijks twaalf kelken in silver, smaakvol 1 28 Juh e" fr' 40 van 15 'ot 28 Ja™a,', gerangschikt in een prachtigen koker, in vorm eener pyramide. Lucca bewerkt een rijk kasuifel en eene inzending der voortbrengselen van de provincie, namelijk wijn en olie. Napels zendt een gouden troon, door de katholieke werkliedenmaatschappij aangeboden, alsook een bronzen afbeeld sel van bet gedenkstuk, dat paler Ludo- vico ba Casoria ter gelegenheid van het zevende eeuwfeest van St-Franciscus van Assisen, oprichten deed, en dat een groep van vier beelden uitmaakt, voor stellende den H Franciscus,Denie,Giotto en Christophorus Colombus. Te Parma bewerkt men een rijk mis saal. kunstig geïllustreerd De leden der Derde Orde van Salerno sturen een kasuifel van groote weerde de Zusters van Liefde eenen gordel in zijde en goud bewerkt de Zusters der Eenzaamheid een stool de Franciscaner zusters een prachtige stool. Sevana en Piltigliauo bieden een gou den kandelaar aan, welken de H. Vader gebruiken zal voor de pontificale Mis, die Z. H. ter gelegenheid van het jubileum zal celebreereu. CHINA. Cchineesche bedelaars. - Over de bede laars in China wordt het volgende meê gedeeld. Zooals overal,nemen dezeheeren hun toevlucht lot allerlei middelen om aalmoezen te ontvangen. De bedelaars in Peking, Nanking en Tschinktong zijn buitengewoon beleefd en onderdanig zij De twee laatste stortingen zullen ver meerderd worden met de interesten aan 3 ®/0 sedert 27 Mei. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal de finitief verkoopen Zamrdag 4 juni 1887, om 2 ure nanoen, ter afspanning DeStkrre, te Aalst, Graanmarkt 1°10 aren 48 cent. Lochting te Mei re, Beek, sectie A N° 848b. 2° 2 aren 46 cent. Bouwgrond alsvoren S. A N° 853a. 3e 7 aren 24 cent. Land alsvoren Bavo- kauter S. A. nummer 570bis. 4* 12 aren 29 cent. üieersch te Eronde- gem, Groolenmeersch S. A i\° 10 5° 7 aren 68cenl. Land te Denderbautem Bij loken, in gebruik bij Livin De Backer. VEND1TIË VAN ALLERBESTE en te wassen Nagras, le Erpe, Erondegena en Anlsl- Schaarbeek. De Notaris EEMAN te Erpe, zal ten aanzoeke van de volgende eigenaars op MAANDAG 2D JUNI 1887, oponbaarlijk verkoopen Gemeente Erpe. om 8 ure 's morgens. 1° Namens hel Armbestuur van Erpe. a. 5 koopen Hooi en le wassen Nagras, aan den Ledeschensteenweg nabij de steenebrug. b. 5 koopen Hoogras in de Hoouegemmeer- schen. c. 2 koopen Hoogras te Erond6gem, in den B -.j Groolenmeersch knielen niet alleen voor hunne landge- 2® Namens den heer Gustaaf Paravvyck, te Erpe. nooten maar ook voor vreemden. In Kan- j koopen Hooigras aan den Ledeschensieen- ton zou zelfs de gemeenste bedelaar zoo weg, nabij de Sleenebrug. iets nipt doen <Je Namen!> den heer Edmond D hondt, te Aalst. j I. 10 koopen Hooigras in de Molenmeerschen. Andere bedelaars hebben scherpe nabij den Watermolen van Juffrouw De Boeek, l""' 4* Namens den heer Charles DeSaedeleer, te Erpe. 2 koopen Hooigras iü de Molenmeerschen. 5" Namens den heer Th. Sonck, le Nieuwer- kerken. a. 2 koopen Hooigras, in Ü6 Molenmoer- scbea. b. 2 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeer- schen. 6. Namens Juffrouw Weduwe De Boeck, te Hofstade a. 2 koopen Hoogras, in de Molenmeerschen b. 5 koopen Hooigras in de Hoonegemmeer- scben. 7. Namens den heer David Parewyck, te Erpe. 6 koopen Hoogras, in de Hoonegemmeer- schen. 8. Namens den heer Jozef Van Onderbergen, te Kerkxken. 2 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeer- schen 9. Namens den heer Pieter-Jan Menens, te Lede. 2 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeer- schen. Aalst-Schaarbeek. 10° Namens den heer E. Meert-Moens, te Aalst. 3. koopeu Hooigras, in de Hoonegemmeer- scben. 11. Namens Juffr. Lucia Wynanl, te Aalst- Schaarbeek. 3 kooopen Hooigras, in de Hoonegemmeer- schen. Nog gemeente Erpe. Om ure slipt nanoen. 12* Namens den heer Jan-Baptist Bogaert, te Erpe. 2 koopen Hooigras, in het Foot nabij den Zureaboseh. 13° Namens den heer Joannes Meuleman, te Erpe. 4 koopen Hoogras, op het Zevenkoot, nabij den IJzerenweg. 14® Namens Juffr. De Schutter, te Erpe. 2 koopen Hooigras, aan hare hofstede Zeven- koot. 15® Namens den hoer Alois De Swaef, te Erpe. 2 koopen Hooigras, in de Kruiskens. 16° Namens den heer Burgemeester G. De Vos, le Erpe. a. 2 koopen Hpoigras, aan den Audenaard- schensteenweg, op den Kraainest. b. 8 koopen Hooigras, aan den Watermolen van den heer Coppens. 17. Namens den heer Pastoor Van de Putte le Erpe. 35 koopen Hooigras en te wassen Nagras, op Kasleelberg en omliggende meerschen aan het dorp. Orde der verkooping. Men zal vergaderen te Erpe, aan den Lede schensteenweg, nabij dc Sleenebrug, aan den meersch van 't Ambestuur, alwaar de verkoo ping zal aanaang nemen. Het volgende orde zal gevolgd worden OM 8 URE STIPT'S MORGENS, le Erpe, aan den Ledeschensteenweg, nabij de Sleenebrug. (Het gras wassende op den meersch te Eronde- gem, Groolenmeersch, van het Armbestuur van Erpe, zal aan den Ledeschensteenweg, Sleene brug te Erpe, verkocht worden,) Molenmeer schen, Hoonegemmeersehen en Aalst-Scbaar- beek, Hoonegemmeersehen. OM 1 UUR STIPT NANOEN, le Erpe, in het Foot, Zevenkool, Kraainest en aan den water molen van den heer Coppens. OM 3 URE STIPT NANOEN, te Erpe, op den Kasteelberg aan het Dorp. Op gewone voorwaarden ea met lijd van be taling, mits stellende goede en gekende borge. scheermessen, waarmeê zij zich, om bet meelijden der voorbijgangers op te wek ken, verschillende wonden toebreHgen. Zoo verhaalt een Chinees dat te Pitlioug een bedelaar meermalen in een winkel kwam en zicli daar zoolang verwondde, tot hij ten leste in zijn bloed badende het hart van den winkelier bewoog, hem een almoes te geven. Elders loopen zij met het hoold tegen den muur of slaan zij zich met twee stokken op het hoofd tot het geheel blauw ziet. Ook ziet men ze met lange koperen tabakspijpen, die zij de voorbijgangers aanbieden wie lust heeft doet twee of drie trekken en geeft den man een klei nigheid, Hier en daar valt er een voor een huis of een winkel neêr en zegt daar te zullen sterven, als men hem geen hulp aanbrengt geeft men hem een almoes dan springt hij gezond op, om ergens anders op dezelfde manier nog eenige honderden malen te gaan sterven en eerst bij eene goede aalmoes weer op te staan. Andere bedelaars slagen de hoofden tegen elkander dat men ervan schrikt en houden niet op voor men -hun eene aal moes geeft. Anderen bonzen met het voorhoold zóó krachtig tegen een vier duim dikken steen, dat de aarde rondom schudt daardoor ontstaan natuurlijk door den tijdongeneeselijke wonden. Nog anderen steken een soort van brandstof aan, die zij op het hoofd dragen en laten die ondanks de voorbijgangers bewogen met hen worden. Zij lijden natuurlijk vreeselijke pijnen en huilen en schreeu wen, maar toch zij houden het uit. In vergelijking hiermede leven de bede- in België is een echt luilekkerland. Schoon en groot huis voor renlenierswoonsl of handelsbedrijf, met magazijnen, stalling en bijna een half hectaar tuin en boomgaard, te Aalst Geerardsbergschen steenweg (oud-Zaags- ken), bewoond geweest bij M den Baron de Carlier. Zich tc bevragen bij M. Fr. Moyersoen, AalSt tvwraroma.cw-.cnM uitmakende den hoök der Vischmarkl en Oude Graanmarkt. Zich te bevragen bij de W® De Wit, in Het Gulden Hoofd, te Aalst. AaLST-SCHAARBEKF, GROOTE naar Geldprijzen, (VOORUIT 10 FRANKS,) gegeven door de maalschappij De Jonge Stalen Arm gevestigd tGr estamioel Hel Lin deken, Ledewegje, bij d'heer J. Van Geert op maandag 30 Mei 1887. Inschrijviug van 2 lot 3 uren namiddag, om stipt 4 ure le beginne. Inleg 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. DeSekretaiis De Voorzitter A. C0LPAERT C. VINCENT De Commissaris G. LE N01R. OPENBARE VERKOOPING van goede en een perceel Bosch, te GysegemSchoonaerde en Mespelaere. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien hel behoort, mot gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar de volgende goede ren verkoopen, te weten GEMEENTE GIJSEGEM. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen j op den Damkauter, bekend bij kadaster wijk B, nummer 178, groot 18 aren 30 centiaren, i palende ten ooste de erven Vcrbuslel, ten zuide Van de Perre, ten weste mijnheer de Brocque- I ville en ten noorde Jozef Cobbaert, als gebrui- J ker Boomprijs fr. 70. Gebruikt door M. Jan-Baptiste De Coninck, t te Gysegem. Tweede koop. Een perceel Land gelegen op het Oudesmeer, bekend bij kadaster wijk B, nummers 318 en 319bis, groot 14 aren 90 cen tiaren, palende ten ooste den ijzerenweg, ten zuidejufvrouw Wed DeClippele,len weste over de baan Jan-Bapt. Van Hauwermeiren als ge bruiker en leo noorde de Wed. Borms. Gebruikt door M. Jozef Beeckman, te Gyse gem. Derde koop. Een perceel Land. gelegen op de Reukeos, bekend bij kadasler wijk 3, num mer 368bis, groot 28 aren, palende ten oosto de erven Goossens, ten zuide mijnbeer Drowyrt ten weste Joannes Rumbaut als gebruiker en ten noorde mijnheer de Brocqueville. Boomprijs fr. 10. Gebruikt door M. Louis Maes, te Gijsegem. Vierde koop. Eene partij Land gelegen op de Lakenstnde, wijk B, nummer 497 van het kadaster, groot 40 aren 50 centiaren, palende ten ooste de erven van Jan Cool, ten zuide de erven Goossens, ten weste M Jozef Van Cauler, en ten noorde de erven Goossens en Van Cau- ter. Gebruikt doorM. Jozef Van Royen, te Gyse gem. Vijfde koop. Eeue perceel Land, op hel Kerkland, wijk C, nummer 16bis van hel kadas ter, groot 2D aren 60 centiaren, palende ten ooste de erven Cobbaut, ten zuide Richard Coo! als gebruiker, ten weste mijnheer Dubois eu ten noorde de kassei. Gebruikt door M. Louis Meuleman, le Gyse gem. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen nabij hel Dorp, bekend bij kadasler wijk A, nummer 198, groot'23 aren 30 centiaren, pa lende ten ooste de meersschcn, ten zuide M. Jozef Van Cauter, ten weste de baan en ten noorde Victorien Moyersoen. Onverpacht Zevende koop. Een perceel Elsbosch, ge naamd den Breoderik, groot 14 aren 40 centi- palende ten ooste mijnheer De Clercq Wissocq, ten zuide M. Jozef Van Cauler, ten weste mijn heer de Brocqueville en ten noorde de erven Goosens en Van Cauler. Onverpacht. Waarde van het slaghont en der Boomen fr. 56. GEMEENTE SCHOONAERDE, Achte koop. Een perceel Land, gelegen op de Vorsbeek, groot 44 aren 70 centiaren, palende ten ooste Petrus Lauwcreys, ten zuide de beek, ten weste de erven Van Grasdorf en ten noorde mijnheer De Notaris De Pauw. Boomprijs fr. 23. Gebruikt door M. Frans Van der Cruyssen en Jan-Bapt. De Bock, te Gysegem GEMEENTE MESPELAERE. Negende koop. Een perceel Land, gelegen aan den Hoeck, bekend bij kadaster wijk A, nummer 314, groot 45 aren 4C centiaren, pa lende len ooste mevrouw Moyersoeo-Van den Hende. ten zuide en ten weste de baan en ten noorde Frans Van Sande. Gebruikt bij M. Frans Van Sande, te Mespe laere. Tiende koop. Een perceel Land, genaamd het Crakerstuk, bekend bij kadaster wijk A, nummer 117b, groot 21 aren 80 centiaren, pa lende ten ooste verschelde, ten zuide en ten weste jufvrouw Clemenee De Meyer en ten noorde M. Jozef Van Cauter. Gebruikt door M. Nicodemus Beeckman, te Mespelaere. Elfde koop. Een perceel Land, gelegen op den Elskauter of Hoogenvveg, groot volgens titel 27 aren 88 centiaren, wijk A, nummer 49. palende ten ooslc Petrus Grysouille als gebrui ker, zuide Frederic Grysouille, ten weste de baan en ten noorde M, Liénart. Gebruikt door M. Frans Grysouille, te Mes pelaere. ZITDAGEN Instel, Donderdag 2) .8s_ Verblijf, Donderdag 16) Juni löp'" Telkens om 3 «re van den avond,Ier herberg De Engel, bij M. Frans Verbeeren, te Gyse gem, Dorp. OPENBARE VERKOOPING^ van eene Een perceel Meersch, en 2 perceelen Zaailand, te Wanzele en Cherscamp. De Notaris Eenian le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde beschuurde, eu bcstalde Hofstede, gestaan en gelegen te Wanzele, wijk Billcgem, bekend bij kadaster eenige sectie N" 131b en 135b groot volgens meling 19 areu 47 centiaren, palende ten ooste de rede, ten zuide Felix Melckenbeeck, ten weste koop twee, cn ten noorde Ch.-L. Van Cauler. Verdeeld in twee deelen tsto deel bevattende huis, koeistal, boom gaard en tuin. groot 9 aren 9 centiaren. 2d' deel bevattende huis, 3chuur, boomgaard en tuin groot 10 aren 38 centiaren. Tweede koop. Een perceol Meersch gele gen te Wanzele wijk Billegem, gekadastreerd eenige sectie N® 279, groot volgens meting 19 aren 34 centiaren, palende ten ooste de baron- nes Delafaille, ten zuide Jan Frans Moerenhout, ten weste Bernard Mertens, en ten noorde de rede en daarover koop 1. Derde koop. Een perceel Land gelegen te Wanzele, wijk Billegem, gekadastreed eenige sectie N* 35a groot volgens meting 71 aren 56 centiaren, palende ten ooste de straal van Wanzele naar Schellebdle, ten zuide Bernard Mertens, ten ooste d'heer Burgemeester Victor Blondeel en Frans De Smet, en ten noordo het wegelken, of de weduwe Leopold Malthys. Verdeeld in noord en zuiddeel. Vierde in laatste koop. Een perceel Land gelegen te Cherscamp, op het Boeygem- veld, gekaslrcerd wijk E N° 540, groot volgens meling 62 aren 58 centiaren, palende ten ooste de Boachstraat, ten zuide Jean-Joseph Coolen, ten weste den weg en daarover Juffrouw De Glieest, en ten noorde het Bareel van Welda- digheid van Wanzele. Verdeeld in noord en zuiddeel. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 7 Verblijf, id. 21 Jum l887" Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg ge naamd St-Apolonia gchoud.en door den heer Jar.-Frans De Smet le Wanzele, Breede- straat. OPENBARE VERKOOPING van een te Moorsel. De Notaris Eeiuau te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en I gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige koop j Een perceel Meersch, gelegen te Moorsel, 'i aan de Kokstraat, groot 21 aren 52 centiaren, palende ten ooste de weduwe Frans Van de Meerssche, ten zuide en ten weste de kinderen i Vermoesen, en ten noorde Oomien Uytfersprot en jufvrouw Clemenee De Meyer. Gebruikt bij den eigenaar Frans Uyttersprot. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN INSTEL WOENSDAG 1 VERBLIJF 1D. 8 JUIN1 1887, Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg ge- houden door den heer Karei De Rop, te Moor- sel, wijk Houten Kruis. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en een perceel LOCHTING, te ERPE, aan de Gentschekassei. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop Eene behuisde Hofstede, zijnde eene welgeklandeerde herberg, gestaan en gelegen te Erpe. aan den steenweg van Aalst naar Gent, (oud huis De Craecker,) ten wijke de Halfbunders, groot in erf 15 aren 40 centi aren, bekend bij kadasler wijk A, nummer 179, 18o en 181, met eene grootte van 16 aren 70 centiaren, palende oost over den los den Arme van Erpe, zuid en west den steenweg en noord den volgenden koop. Tweede en laatste koop. Een goed per ceel Lochting, to Erpe, op den Boschkauter, bekend bij kadasler wijk A, ex nummer 178, met eene grootte van 11 aren 7 centiaren, pa lende oost den los, zuid voorzegde Hofstede, west Joannes-Jacobus De Craecker en noord Donatus Schockaert. Bewoond en gebruikt door den eigenaar M. Emile De Craecker. ZITDAGEN Instel Maandag 23 Mei Verblijf 7 Juni) 1887' Telkens om 4 ure namiddag, ter te verkoo- pene herberg, gehouden door den heer Emile De Craecker, le Erpe, Halfbunder. OPENBARE VERKOOPING van en van MEUBELEN te Aalst. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal ten over slaan van den heer Vrederechter, in hel open baar, met gewin van palmslag, verkoopeu STAD AALST. Een Huis en Grond, ten voorhoofde in de Vrijheidstraat, geteekend N. 12, en gekada streerd wijk A, N® 144b, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan den hof van het Ge sticht der Broeders, van de andere zijde of westwaarts en van achter aan den hof van den heer Albert Beeckman. Bewoond geweest door jufvrouw de weduwe Semey. Ingebruiktreding met do betaling der koop som. DERDEN ZITDAG: Maandag 6 Juni 1887. Ten 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van hel Vredegerecht, ten Sladhuize van Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Moorsel. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal, ten overslaan van den lieer Vrede-echler, met winst van palmslag, in hel openbaar verkoopen Een zeer goed perceel Land, gelegen le Moorsel, opSeevergemveld, gekadastreerd wijk E, N® 62, met eene grootte vao 11 aren 60 cen tiaren, palende ten ooste over de rijbaan, aan d'erven De Rop, ten zuide en ton weste aan d'ervenj Vermoesen en ten noorde aan de we duwe ')e Ridder. Geuruiktzondertermijn doorPelrus-Josephus Temmerman, aan fr. 38 's jaars. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 20 Verblijf, ld. 27 Mei i887- Ten 4 ure namiddag, ter griffie van het Vre degerecht, ten Sladhuize van Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen Ie Aalst, Albert-Lienaarl I' 91. De Notaris LI M PENS le Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een schoon en groot Renteniersbuis mei koetspoort, serren, remisie en paaadenstal, ook dienstig voor hel uitoefenen van alle bedrijven, te Aalst, Alberl-Liénartstraal, N° 24, groot 2 areu 80 centiaren. Ingesteld. Fr. 25,700 Waarvan de kooper in han den zal mogen behouden voor prijs van den grond verschul- digt aan de Stad Aalst, tot Fr. 8526 Dus komplanl le kwijten Fr. 1717400 Zichtbaar alle weken op Dijnsdag en Woensdag van 8 ure 's morgens tot o ure 's avonds. Instel, 12 .QO- Verblijf, 26 >le' 188i' Telkens om 5 ure namiddag, ten lokale der maatschappij a't Land van Riembij d'heer Adolf Herremans, te Aalst, Alberl- Liénartslraat.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3