Belgische Bedevaart van Antwer pen naar Lourdes 13-23 Juni 1887. Er zij» nog eenige plaatsen open voor die bedevaartde personen die verlangen er deel aan te nemen zijn verzocht zich onmiddelijk te laten opschrijven. Progressisten. De progres sisten hebben met de Sinxendagen te Brussel een congres gehouden, ten einde den gedragsregel te bepalen welken zij zullen naleven om tot hun politiek doel einde te geraken. Vele redenaars namen het woord maar ook werden talrijke dwaasheden uitge kraamd. Deze en gene deden verklaringen die de aandacht verdienen, omdat zij ons on bewimpeld de strekkingen en den aard der progressisten of radikalen doen ken nen. Zoo verklaarde onder andere zekere M. Faignart Wij liberalen willen vandaag toonen dat wij het bondgenootschap met de socialistische werk manspartij aanvaarden. Deze woorden verre van eenige prote- statie uit te lokken werden integendeel luidruchtig toegejuicht. Dat men nu nog kome beweren dat liberalen en socialis ten geen vogels zijn van eender veeren. Wij hebben te vergeefs gezocht naar de redevoeringen van onze twee aalster- sche afgeveerdigden MM. A. Janssens, advokaat te Aalst en A. Vander Noot te Moorsel. 't Schijnt dat Zander 't woord heeft willen nemen, maar dat de verga dering toen hij den bek opende, begon luidkeels te zingen van Hij heeft gaten in zijn leerzen en het hem dus onmoge lijk was voort te spreken, 't Is waarlijk spijtig want Zander zou peper hebben gegeven Het congres besloot de noodzake lijkheid der herziening van de art. 47 en 36 onzer grondwet in den zin dat het stemrecht zou verleend worden aan al- wie lezen en schrijven kan. De afschaf fing van het art. 117 betrekkelijk de eere diensten werd ook gestemd. De doctri naire drukpers en bezonderlijk L'Indé- pendance en V Et oil e Beigespotten op kwaadaardigen toon met het congres der progressisten en de beslissing die er werden genomen. ALLERHANDE NIEUWS. Leopoldsorde. Gister dijns- dag namiddag kwam alhier een telegra- phisch bericht toe, meldende dat onze Z. E. H. De Blieck, eere-Kanunnik en Pastoor-deken onzer stad, door Z. M. den koning met het ridder kruis der Leo poldsorde is vereerd geworden, ter gele genheid van de 50e verjaring zijner pries terwijding. De E. H. Deken had de stad verlaten en bij zijnen terugkeer waren alle de huizen der katholieken langs waar hij vande statie huiswaarts keerde, bevlagd. Onze beste gelukwenschiDgen aan onzen eerbiedwaardigen heer Pas toor-deken. Oortiegem. Naar men ons bericht zouden in den nacht van 1" Sin- xendag,dieven zijn binnengebroken inde pastorij te Oordegem en de hand hebben kunnen leggen op eene aanzienlijke geld som in aktiën, obligatiën en speciën. Nadere bezonderheden ontbreken ons. Tabaksnijverheid. Al degenen, die belang hebben iu de tabaksnijverheid worden ter vergadering opgeroepen, die zal plaats hebben zondag 12 juni aan staande, te Brussel inde Salons-modernes, August-Ortststraat 14, bij de Beurs. Het inrichtend komiteit bestaat uit belang hebbenden van Antwerpen. Brugge.Brus- sel, Charleroi, Deinze Gent, Geeraards- bergen, Leuven, Mechelen, St-Nikolaas, enz. enz. Hypnotisie. Er is op dit oogen- blik te Brussel een bypnotiseerder aan wezig, die in de zaal-Marugg toeren verricht, welke de Courrier als zeer ge vaarlijk doet kennen. Men kan er over oordeelen naar het feit, door de verschillende dagbladen meêgedeeld. De gehypnotiseerde of slapende ont vangt van den magnitiseerder het bevel op gegeven oogenblik bij zekere» M. W. te gaan,en er te vragen Waar is hij vervolgens plotseling in diens kamer te dringen en op eenen persoon die daar te bed ligt.drij revolverschoten te lossen en eindelijk, eer hij tot zijn normalen staat terugkeert, eene verklaring te teekenen, waarin hij bekent den koning van Enge land gedood te hebben. Getuigen hebben deze gruwelijke proef neming bijgewoond en in tegenwoordig heid van een twintigtal personen gebeur de al het bevolene met de strengste nauwkeurigheid. Onnoodig echter te zeggen dat in het bed slechts een gemaaklen man lag, ter wijl de revolver met los poeier geladen was. De gehypnotiseerde, een jougeling van 19 jaren, onwaakte onmiddelijk nadat hij zijne verklaring van koningsmoord getee- kend had, en men had groote moeite om hem zijne verbazing en zijne onsteltenis te doen overmeesteren. Hij begon luid te weenen en zal mis schien lang ziek blijven ten gevolge der aandoening, die hem heeft getroffen. Voegen wij er bij dat hij geheel door den hypnotiseerder beheerscht wordt en dat er weinig zoo gehoorzame sujecten te vinden zijn als hij. Doch de proefneming is daarom niet minder af te keuren,daar zij de deur voor eene menigte misdaden opent. Een duivenliefhebber van de Papen- vest te Brussel, wilde een zijner duiven onderzoeken. Het dier verweerde zich, verwarde met een zijner pooten iu het horlogiekoordeken van den liefhebber e» trok er van door, het uurwerk meene mende. Vermoeid wordende van dit bui tengewoon gewicht, viel de duif korst nadien voorde voeten eener dame neêr, j die de gevleugelde diefegge aan depolicie overleverde. Aanmoedigend Van 1750 tot 1885 zijn er724schouwburgen afgebrand, en er kwamen 7034 personen in om. Werkstakingen. 'famines 31 Mei Al de werklieden der Saraberkom zijn naar't werk teruggekeerd. Gent. 30 mei. In eene meeting heeft Anseele gezegd dat hij partijganger is van de algemeene werkstaking, maar dat het oogenblik slecht gekozen is. Hij zal werken aan het welgelukken der pogingen en indien het ministerie doof blijft voor de eischen. is er voor de partij niets meer te doen dan omwente- en buit maken. (Wij laten deze woorden op de verant woordelijkheid van de Havas). Gent 31 Mei s'avonds. Eenige onlusten hadden dezen namid dag plaats. Een 3000tal soldaten der li- nielroepen hadden zich naar 't volkspark begeven met het doel in het lokaal der socialisten alles korten klein te slaan. De politie waakteen geene erge gewel- dadigheden werden gepleegd. Een ge vecht tusschen politie en soldaten had op den Eattenberg plaats er zijn eenige gekneusden. Een tweede troep soldaten heeft de glazen ingeslepen eener socialis tische herberg, 't Schijnt dat de militi- anen die onlangs werden binnengeroepen lel gebeten zijn op de socialisten daar zij deze binnenroeping aan hunne woelingen toeschrijven. Charleroi 51 mei. 860 werklie zijn dezen morgend in de verschillende putten van den Levant du Flcnu, onder Jemappes en Cuesmes te ruggekeerd, alsook een dertigtal in Gra- chet en Picqery onder Frameries en 25 in de Produits van Flénu. In de andere mijnen van de kom zijn geene veranderingen waar te nemen. De groote processie van Wasmes gaat dezen morgend uit en doorkruist ver schillende gemeenten van den Borinage. 't Is er dus feest en voor morgen verwacht men eene belangrijke hervatting van den arbeid te Wasmes,Quaregnon, Palurages, en Horuu. Al de bruggen lusscben Palurages en Wasmes, werden dezen nacht door mili taire posten bewaakt, daar de overheden verwittigd waren dat de werkslakers deze bij middel van dynamiet wilden doen springen. Patrouilles van het 2° jagers te voet volledigen deze bewaking. Men heelt echter niets verdachts kun nen waarnemen. Luik, 31 mei. Men beschouwt de werkstaking in de kom van Seraing als omtrent geëindigd. Zaterdag waren er 1500 en nu slechts 800 werkstakers. De kalmte heersoht overal. Charleroi, 31 mei. Een duizendtal werkstakers zijn dezen morgend naar hez werk teruggekeerd. Er blijven nog 6400 werkstakers over maar men dent dat de hervatting morgen Dijnsdag veel belagrijker zal zijn. In de pletterijen Champeaux te Mon- tigny en der maatschappij Gouillet te Chatelet alsook in den put 8 van den Gou/fre is de hervatting volledig. In den put der Moulins werkt men nog niet, teroorzake van herstellingen. De aangekondigde meeting hebben geen plaats gehad. Alles is kalm. Te Marcbienne zijn een dertigtal werk- liê afwezig ter oorzake der kermis van Forchies. Heel te recht schrijft M- Coomans in zijne Patx over de woelingen in het Walenland en over de hypokriete reden, die de leiders opgeven waarom deze ont staan In den grond willen onze fransch- gezinde Belgen niet anders dan de repu bliek, bij middel der wanorde, en dit naar het voorbeeld van hunne grootvaders, de sansculotten van 1792 en 1TÖ3. Dat wordt bewezen door de roode vlag en de Mar seillaise. HOLLAND. Ontaarde moeder. Een ontaarde moe der, die met zekeren kerel een zwervend leven leidt, besloot tusschen Venedaalen Eede zich van haar achtjarig zoontje te ontdoen, niettegenstaande het ongelukki ge kind eiken dag nog 50 k 75 cent met bedelen ophaalde, die genoemd tweetal in sterken drank verteerden. Ver van eenige woning werd het kind sterk aan een boom gebonden, entoen verwijderden zij zich als ware er niets gebeurt. Na langen tijd wist het knaapje zich los te worstelen, en dwalende be reikte hij Venedaal, waar hij voorloopig door de policie onder dak is gebracht. FRANKRIJK. Groot huwelijk. Binnen kort zal te Parijs het gekende huwelijk gesloten worden van baronnes Helena de Roth schild anders gezegd Julia met haren uitverkorene, baron van Zuylen van Nijevelt, ruiterij-officier in het belgische leger Borneo. Al de hinderpalen, welke de moeder der jonge bruid had opgeworpen, zijn nu uit den weg geruimd. Voor de krachtdadigheid met welke de baron dit huwelijk heeft doorgezet,is een woord van de jonge dame,door een parij- zerblad meêgedeeld, wel karakteristiek. Een bloedverwant zegde haar dat de offi cier slechts wegens haar twaalf millioen naar hare hand dong. Wat geeft dat, ant woordde zij lachend, beter nu te trouwen wegens den huwelijksschat, dan ondanks die fortuin eene oude jonge dochter te blijven. Een jonge moordenaar. M. Delam- bre werkplaatsoverste der fabriek van Celluloid te Stains, bij St-Denis, bedreig de een jongen leergast aan de deur te zet ten, zoo hij nog eens aan ïijnen plicht te kort kwam. De jonge C... in woede ontstoken, trok alsdan een mes uit den zak, en zich op Delambre werpende, stak hij het in de borst zijns meesters. De ongelukkige meesterknecht werd in een zeer bedenkelijke» toestand naar zijne woning overgebracht. De kleine C... werd door zijnemakkers aangehouden en naar de gevangenis ge bracht. Droevige gebeurtenis. Moj, Marie R.... Beu de la Huchette, 29, moest eerst daags in den echt treden met ee» jonge ling van goede familie. Deze bezat hoegenaamd niets, en Mej. Marie R had een twintigduizend frank als bruidschat toen voor eenige weken, een bloedverwant van den toekomende, hem een erfdeel van verscheidene hon derd duizend frank achterliet. Dit onverwachte erfdeel veranderde de gevoelens van den verloofde ten opzichte van Mej. Marie R.... en zijne bezoeken werden zeldzamer het meisje begon te begrijpen dat hel huwelijk geen plaats hebben zou. Dit veroorzaakte hij haar eene zoo le vendige droefheid dat zij besloot een einde aan haar leven te stellen. Zaterdag was Marie R. op wandel met hare moe der, toen zij eensklaps over smartelijke inwendige pijnen klaagde, zoodanig dat men haar per rijtuig huiswaarts moest voeren. Nauwelijks was zij voor de deur van haar huis afgestapt ol /.e viel in onmacht. Wijnige stonden daarna was zij slechts een lijk. In hare wijk beweert men, dat zij is gestorven aan eene vrijwillige vergifti ging. De wanhoop der moeder is onbeschrij felijk. Bij het terugkeeren der begrafenis, waren de vertroostingen va» toegesnelde vrienden en bloedverwanten eene nieuwe oorzaak van verdriet. De moeder gaf de teekenen van de levendigste opgewon denheid, en aan de waakzaamheid harer vrienden ontsnappende, sprong zij door een venster van de vierde verdieping op de straat. Wanneer men ze oprichtte, ademde zij nog maar bij de aankomst van deu dok tor Chatillon, kon deze slechts de dood bestatigen. Braml der Opera Comique. Eene vreeselijke bijzonderheid uit eene der verschrikkelijkste deelen der ramp, na melijk de verslikking van 27 slachtoffers, die in de buvette der tweede galerij opge sloten waren en niet meer ontvluchten konden, is thans aan het licht gekomen. Men heeft daar twee vrouwen gevonden die vreeselijk gewond waren door messteken. Wat al drama's hebben daar plaats gehad die nooit iemand weten zal? Onge twijfeld werden deze vrouwen gewond door iemand, die zich met mesteken een weg banen wilde tusschen diegenen, die hem den weg versperden. Vreeselijk Geen enkel lijk werd maandag ontdekt. Men vond slechts twee handen en eenen voet, welke men denkt voorkomstig te zijn van eene vrouw, waarvan de overige lichaamsdeelen in asch veranderd zijn. Het is thans reeds vastgesteld dat 100 personen, waarvan aangifte gedaan werd, niet gevonden werden. Doen de verdere ontruimingswerken geene lijken meer ontdekken, dan moet men daaruit opma ken dat hunne lijken lot asch verbrand werden. Het aantal gevonden dooden is 80. Eene schandelijke propaganda. Een geneesheer der hospitalen van Parijs heelt bij de de leste vergadering der ka tholieken, de werkzame propaganda ge openbaard, welke de revolutionnaire en de zedelooze pers, in de gestichten van den Openbaren Bijstand hebben onder nomen. Alle dagen worden verscheidene slech te nieuwsbladen onder band gezonden, aan de zieken van zekere gasthuizen. Bij gebrek aan den naam va» de bestemme lingen, zetten zij dien van de zaal, waar zij worden verzorgd, en het nummer van het bed dat zij gebruiken, zoo dat het postbestuur dit als een voldoende adres aanschouwt, om deze dagbladen af te le veren. Somtijds duiden de opschriften aan dat, indien mijnheer of madame de zieke van nummer... afwezig of gestorven zijn, het blad aan den buurman zal moeten gegeven worden. Is het geene nieuwe gelegenheid om te beweren dat de kinderen der duisternis sen, veel verstandiger en veel behendiger zijn voor hunne belangen dan de kinde ren des lichts Maar, buiten deze propaganda geschiedt er in de parijzer gasthuizen nog eene an dere. nog veel betreurlijker en waarlijk onteerend. De uitgevers van geïllustreerde romans deelen kosteloos de eerste en soms de tweede aflevering aan het publiek uit, zooals men weet. Deze uitdeeling ge schiedt zelfs in de hospitalen, vooral wan neer het onzedige uitgaven zijn. De deftige geneesheer van wien wij deze inlichtingen kregen, alsook menigen zijner ambtgenooten hebben bestatigd. bij hunne komst in de zalen, waar zij hunnen dienst moeten uitoefenen, dat al de bedden met bladzijden waren bedekt waarop schandelijke platen te zien waren. Is er wel eene onleerender onderne ming dan die De inbeelding bevlekken en dezinen dezer ongelukkigen verbees ten, terwijl er velen door de pijn overlast weldra voor Gods rechterstoel moeten verschijnen. De Vereenigde Katholieken waren er hevig over vei'ontweerdigd. Deze koste- looze uitdeelingen, kunnen slechts ge schieden dan met de toelating van het bestuur der hospitalen. Zij hebben ge vraagd dat deze feiten bekend zouden ge maakt worden voorde openbare meening naarmate zij voorvallen, en er werd een wensch uitgedrukt dat de katholieken deze zedelooze propaganda zouden te keer gaan en bestrijden, door het ver spreiden van goeee en zedelijke lezingen, welke zoowel moeten toegelaten worden in de hospitalen als dc vuile en zedebe- dervende romans. DUITSCHLAND. Bekeeringen. Verscheidene belang rijke bekeeringen tot het katholicism hadden gedurende den leste tijd in Duitschland plaats. Fraulein Von Hillern, als schrijfster wel bekend, is onlangs door den aarts bisschop van Freiburg en baron Von Loszberg, neef van den vermaarde gene raal, door den bisschop van Eulda, plech tig in de katholieke kerk opgenomen. Bovendien hebben twee protestantsche predikanten te Mainz hun dwaling afge zworen en zich in't seminarie te Eich siiidt begeven, om zich tot het priester schap voor te bereiden. Wal een Duitscher drinkt. Hoe veel bier een Duitscher verbruikt, blijkt uit eene opgaaf voorkomende in het leste statistieke jaarboek voor het duitscherijk van 1886. In het duitsche tolgebied is in 1872 tot 1885 het verbruik geklommen van 35,302,000 tot 41,435,000 hectoliters. Op de bevolking, in 1885, van ongeveer 47 millioen, bedraagt dat ongeveer 90 liters per hoofd. Daar men echter voor de kin deren 1/2 moet aftrekken, blijven er slechts 2/5 over, en daar onder de vol wassenen de vrouwen de grootste helft uitmaken, zoo komen gemiddeld in Duitschland ongeveer 270 liters op den volwassen man. In Beieren is het verbruik veel grooter dan dat gemiddelde. Zoo ook in Saksen. In Saksen is de bierproductie van 1845 tot 1885 van 1,01 tot 5,50 millioen geste gen. Daar Saksen,in 1885,3,183,003 inwo ners telde, onder welke slechts ongeveer 1 millioen volwassen mannelijke perso nen boven de 15 jaar, komen daar op iederen volwassen mannelijken persoon jaarlijks ver over de 500 liters bier. ENGELAND* Een rijke dief. De policie van Ches hire doet onderzoek naar handelingen van eenen persoon, die zich William Moody noemt en vóór eenige dagen in hechtenis werd genomen, nadat hij inbraak had ge pleegd in een huis te Secomber (Chester). Men kwam al spoedig tot de ontdek king. dat de aangehoudene zijn verblijf hield in een prachtig uitgerust jacht, dat thans te Tranmere voor anker ligt. Een buitengewoon kostbare verzameling goe deren, waarlijk van diefstal alkomstig, werd aan boord gevonden. Naar het schijnt, kocht de gevangenis dit jacht korten tijd geleden van eigenaar te Cheshive. Naar men onderstelt, heeft men hier te doen met eenen beruchten dief, die zich tot hiertoe door het verblijf op zijn jacht aan de opsporingen der poli cie wist te onttrekken. De policie te Londen. Op 1 jan. bestond de policie te Londen 13,830 per sonen, den chief commissioner en drie assistents niet meegerekend. De chief heeft 1500 pond jaarwedde be nevens 300 pond voor huishuur en even veel voor reiskosten de drie assistenten hebben elk 800 pond 300 voor huishuur en 150 voor reiskosten Er zijn 5 cliiefcon- stables, 28 superintendents, 630 inspecteurs 1162 sergeants en 11,984 constables behal ve de reserve. De totale kosten van de policie bedroe gen van 1 april 1886 1 april 1887 1,792,200 pond sterling, meer dan 42 milioen franks. Grouwvuurontploffing. 70 dooden. Eene vreeselijke grouwvuurontploffing heeft zaterdag morgend plaats gehad in de Udston koolmijnen, graafschap La narkshire, Schotland, op het oogenblik dat er 220 mijnwerkers beneden waren. De puinen verhinderden ten zeerste de ontruimingswerken. Op het middaguur waren er 45 mijnwerkers opgehaald, waartusschen een doode. Nog ongeveer 180 bleven er alsdan in de laagste gangen. Het gevoelen der redders was dat er minstenstens 70 dooden moesten zijn. Ten 4 ure had men 5 lijken opgehaald. Al de vrouwen en kinderen der opgeslo ten mijnwerkers omringden huilende en weenende de opening der mijn. De ontploffing had in de onderste ge deelten der mijn plaats. De werkliê in de bovenste lagen hebben hunne makkers der naastbij gelegen gangen gered. Alen hoorde voortdurend het geroep der ongelukkigen, die daar beneden op gesloten waren doch langzamerhand alles stil en het aantal 70, voor de slach toffers, zal ongelukkiglijk niet overdreven zijn. Ten 10 u. avond: on men nog vier lijken en twee over» -aden boven bren gen. De ramp te I dston is de derde in min dan 48 uren Donderdag werden er drie personen gelood te Brynn, door eene grauwvuur ontploffing en vrijdag drij gedood en twee gewond door eene over strooming in de mijn van Tunshill, bij Rochdale. PA USELIJKE-STATEN Geschenken voor den Paus. Ziehier de opsomming der verscheidene geschen ken, die de koninklijke familie van België aan den Paus zal aanbieden, ter gelegen heid van zijn vijftigjarig priesterjubleum. H. M. de koningin zal geven een vol ledig gewaad voor wier priesters met kapel en aanhoorigde», altaarkleed met prachtige kanten, alba en koorhemd. Hare koninklijke Hoogheid de gravin van Vlaanderen eene remonstratie met zwarte schrijn en rood laken. Dit stuk is van zeer zuiveren stijd. De prinsessen Hendrika en Josephina dochters van zijne Hoogheid den graaf van Vlaanderen, geven eene priestarklee- ding met kruis en tapijtwerk. De keizerin Charlotte biedt eene mis- sionnaris kapel aan. Zij heeft er de lee- kening van verveerdigd, en zelf een der vijf kasuifels geborduurd. .Men verzekert ons dat de groote fami- liën des lands, de Areraberg's de familie de Merode, de Ursel's en onze andere aloude familiën zullen wedieverén in het geven van prachtige geschenken aan de» Paus. ITALIË. Benoeming van nieuwe kardinalen. Aa» het openbaar consislorium van 26 mei waren vijf-en-lwintig kardinalen,tal rijke bisschoppen en prelaten, de leden van het diplomatiek korps en van den roomschen adel, de grootmeester van Malta en talrijke geloovigen. De Paus is de koninklijke zaal binnen getreden, gedragen op de sedia gestaloria de driekroon op het hootd, met waaier- dragWs aan weêrskanten. Hij zag er zeer gezond uit en zijne stem was kloek en klaar. Na de opzetting van den hoed werd het Te Deum gezongen in de kapel van Six- tus V. In het géheim consislorium, heeft de Paus den lof gesprokeu van talrijke fran- sche en andere bisschoppeu. De titels hun toegestaan, zijn voor Z. Em. den kardinaal di Rende, den titel van St-Sextus voor Z. Em. den kardi naal Vannutelli.dien van St-Sabina; voor Z. En», den kardinaal Rampolla, dien van St-Cecilia voor Z. Em. den kardinaal Pallotli, Santa-Maria ad Marlyres (Pan theon); voor Z. Em. den kardinaal Bausa, dien van Santa-Maria in Dominica. ZWITSERLAND. Katholisism in Zwitserland. De ka tholieke beginselen winnen veld in de zwitsersche republiek. Vele kwestiën, door de dwingelandij der liberalen en de logie in het leve» geroepen en door de vrijdenkers wakker gehouden, zijn reeds op gunstige wijze uit den weg geruimd. De kwestiën, die nu nog ter oplossing overblijven, zijn van minder groot belang en zullen weldra tot het verledene be- hooren. Alles wordt ten voordeele van de katholieken geschikt. De katholieke partij in het parlement is met wijsheid, vastberadenheid en met zeer veel tact voor de katholieke belangen opgetreden. Zij hebben eene meerderheid in het wetgevend lichaam, die een goed gebruik weet te maken van iedere gun stige gelegenheid. Eene nieuwe over winning behaalden zij dezer dagen op de oud-katholieke partij. De schismatieken hadden een verzoekschrift bij de Kamers iggediend, om de kerk van O.-L.-Vrouw van Bijstand te Luzern in bezit te mogen houden. De Kamer heeft echter bij meer derheid van stemmen bepaald, dat deze het eigendom der katholieken zal blijveng Andere zegenpralen megen de katho lieken verwachten de hoogste ambten in den Staat zullen weldra aan de vrij denkers ontnomen worden ze zullen aan oprechte katholieken worden gege ven. De president van den Bondsraad, die met juni aan het bewind komt, is een goed katholiek. De voorzitters van den raad van State en 't hoogste gerechtshof worden ook door katholieken vervangen. Deze praktische resultaten zijn bekomen door de eendrachtige en voorzichtige samenwerking der Kamerleden ze too nen ons wat een wijze Staatkunde voor de rechtveerdigheid en ware vrijheid kan teweegbrengen. AFRIKA. Eene fabel uit Zuxd-Afrika. In de Baberton llerald, een blad dat in Kaapland verschijnt, lezen wij de volgende fabel DE DRONKAARD EN HET VARKEN. Aan den eenen kant eener gracht zat een varken, aan den anderen kant lag een man. Het varken was nuchter, de man dron ken. Het varken had een ring aan deu neus, de man had er een aan den vinger. Daar kwam een grijsaard voorbij, en hij zegde met luide stem, zoodat het var ken hem kon verstaan Met wien gij verkeerd, wordt gij geeerd naar hel ge zelschap dat gij zoekt, wordt uw karakter beoordeeld. En onmiddellijk verliet het varken de plek en ging elders een plaats zoeken. VEREENIGDE-STATEN. Groote brand te New-York. De brand van de stallingen der New-York, tram- waymaatschappij kon ten 8 ure 's mor- gends overmeesterd worden. De gevolgen zijn gelukkiglijk zoo erg niet als men voorspelde. Er is slechts één doode en eenige gekwetsten,

De Denderbode | 1887 | | pagina 2