Woelingen te Brussel. beste vruchten voort te brengen. Immers 'tis dank aan hem dat onze Muziekschool een nieuw leven heelt verkregen T welk haar weldra zal doen bloeien, dat onze Koninklijke Harmonie altijd meer en meer voeruitgang doet en weer hel pad van eer en faam bewandelt en datjde ?oo schoont; muziekkunst opnieuw in onze Stad groei end en bloeiend is Heldendaden van den Aalslersclien socia list «losse Michel», brooduitvoerder der socialistische bakkerij, in de Nieumlraal alhier. Wij deelen.volgens de brusselsche bla- den.'t relaas meê der socialistische woe lingen die dijnsdag avond te Brussel plaatsgrepen en in de welke zich onder andere een Aalstersche socialist deed onderscheiden Vóór het socialistenlokaal, waai de weg nog niet door de policie of pompiers afgesloten was, wandelde veel volk. dat in de herbergen of zelfs in het Volkshuis binnen trad, om er de meetings tehooren die daar schier bestendig gehouden wor den. De pompiers vatten post op de binnen plaats van het stadhuis. Rond 10 ure vormde zich in de Alexia- nenstraat eenen stoet. De agenten Helle mans. Willems en Decomon wilden zich daartegen verzetten, doch de bende luis terde niet en begon haren optocht. De eerste rangen waren reeds een eind wegs vooruit en de agenten wilden de volgenden tegenhouden. Zij bevonden zich dus lusschen twee vuren. Zij werden langs alle kanten aangeval len, zoo dat zij verplicht waren, zich met het plat van den sabel te verweren. Op een gegeven oogenblik haalde een der onruststokers eenen revolver te voor schijn, richtte hem op den agent Hellemans en een schot herklonk. Dit verspreidde den schrik lusschen de socialisten en er volg de eene algemeene vlucht. Zelfs degenen, die door de sabelslagen der agenten ge kwetst werden, liepen meê. De persoon, dieopdenagentHellemans geschoten had, wilde een tweede schot lossen, maar de agenten Willems en Tonnoir vielen hem aari en wierpen hem ten gronde. Zekere Emiel Lebion kwam den socia list ter hulp, greep den agent vast en wierp hem tweemaal tegen den gevel van een huis. De agent Hellemans was gelikkig niet gekwetst. De revolverkogel was den regenfrak door gedrongen en had slechts over de huid geschrabd. De agent maakte van zijn gunstigen toestand gebruik om Lebion een geweldigen sabelslag in den rug toe te dienen, terwijl andere agenten zich van den aanvaller meester maakten. Doch de kerel was nog niet dan met de grootste moeite te overmeesteren. In de worsteling beet hij den agent Tonnoir in het been. Intusschen waren de manilesteerders. die de vlucht hadden genomen, terugge keerd en eene nieuwe worsteling zou ongetwijfeld hebben plaats gehad, ware eene groep agenten der tweede afdeeling niet opgedaagd om hunne kameraden te ontzetten. De twee belhamels werden aangehou den. De eerste zekere Josse Nichels, van Aalst werd niet meer in 't bezit van zijnen revolver gevonden, doch hij'droeg een pak kardoezen van kaliber 9 mil. en 138 fr. bij zich, die hem in de samenwerkende maatschappij van Aalst overhandigd wa ren. Hij zegt kassier dier maatschappij en vader van 3 kinderen te zijn. (De waarheid is hier dat Nichels niet de kassier maar de brooduitvoerder der socialisten was en met eene som van 236 fr. 12 centiemen die hij voor rekening der maatschappij had ontvangen is op gesto ken. Eene klacht wegens misbruik van vertrouwen was reeds legen hem bij onze policie ingediend, en een onderzoek inge spannen.) De andere, Lebion namelijk, is een leurder, die reeds meer dan eens veroor deeld werd. Bij hunne ondervraging beweerden zij zoo onschuldig als lammeren te zijn. De eerste beweert niet geschoten te hebben. De kardoezen die men bij hem vond, heeft men buiten zijne weet in zijne zak ken gefoefeld Beide werden in 't gevang der kleine Carmelieten opgesloten. De Etoile haalteen karakteristiek woord aan van de werkstakers. Vooreen fabriek waarde werkliê wei gerden aan de manifestatiedeel te nemen, roepen zij Luirikken komt er 'ne keer uit Dat roepen de slraatloopers tegen de genen, die voort werken. <t De Denderbode, schrijft Argus uit c Den Dendergalm, wilt van geen onder- zoek weten over de feiten ten laste ge- f legd eeniger bedienden van het Bureel van Weldadigheid. Daartoe heeft hij wellicht zijne reden en die hebben wij, voor 't oogenblik, niet te onderzoeken. Wie deze regelen neêrschreef is onbe twistbaar een man van uitstekende kwade trouw. Wij roepen alle onze geachte le- zeren tot getuigen en vragen hun heb ben wij ooit verklaard alle onderzoek in deze zaak te verwerpen Nu, nooit deden wij zulke verklaring integendeel men zal zich herinneren dat wij Argus hebben uitgedaagd wel bepaalde feiten te doen •kennen en dat wij ons, in dit geval, bij eerewoord verbonden hem ter zijde te staan om een onderzoek te eischen, en indien er plichtigen werden bevonden ze naar verdiensten te zullen behandelen. Nooit heeft Argus eenig welkdanig wel bepaald feit tegen een enkele bediende van ons Weldadigheidsbureel doen ken nen, neen, hij bleef, uil vrees voor de gevolgen, zijn liberaal venijn in 'i wilde uitbraken bij middel van aller lafste zin spelingen van aard omde eer en faam van dezen tot wie zij gericht zijn te schenden. Eindelijk in T eng gedrongen, beriep Anjus zich op de verklaringen gedaan voor de Commissie van 't Werkonderzoek, door zekeren Josse Nichels. Die verkla ringen van Nichels waren ook niets anders dan laffe zinspelingen want door den heer Voorzitter uilgenoodigd de feiten welke hij dacht te moeten aanklagen, wel bepaald te verklaren, weigerde hij. En dadelijk zou men een onderzoek hebben moeten inspannen aangaande de handelingen van deftige bedienden en beambten die aan niemand onder opzicht van eer en faam iets te benijden heb ben Wij herhalen het een openbaar onder zoek ingespannen op de eer.ige zinspelin gen van oneerlijke jannen van den kaliber van Argus en Nichels zou volgens ons, eene uitstekende dwaasheid wezen. En inderdaad,stellen wij voor 't oogen blik Argus indeschaduwe en vragen wij: wie is die Nichels?... De feiten hier te Aalst en te Brussel deze week voorgeval len bewijzen bet ten duidelijkste aan. Die Nichels is niet min, volgens zijne eigene bekentenissen,dan een schurk die zich aan misbruik van vertrouwen en aan moordpoging plichtig heelt gemaakt. Wij verzenden onze geëerde lezers naar de zelfde bladzijde kolom Itierneven, ze zul len daar genoegzaam ingelicht wezen over de heldendaden van dien eerloozen soci alist. En de zinspelingen van zulken verach- telijken krawat worden door Argus voor waarheid gehouden en verdedigd Nog meer de Dendergalm ging zelfs zoo verre de proza die Nichels Den Denderbode eens zou toegezonden hebben met gretig heid over te nemen en ze in alle punten goed te keuren. Bedoelde briel van den socialist Nichels, die het geld 't welk hem was toevertrouwd stool.verscheen in Den Dendergalm van 20 Maart 1887. 't Publiek zal, denken wij, genoegzaam kunnen oordeelen over de geloofwaardig heid die aan de zinspelingen van Nichels den eerloozen socialist, mogen gehecht worden. En nu ten slotte herbalen wij dat wij ons op eerewoord verbinden Argus ter zijde te staan om een openbaar onderzoek te eischcn van 'toogenblik dat hij zal den moed hebben slechts den aard der gepleeg de misbruiken aan te duiden hij boeit geene personen uitdrukkelijk te noemen. Dat is, denken wij, toch wel klaar en duidelijk gesproken Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers. 3° SEKTIE. Maandag 6" dezer, om 7 3/4 u. 's avonds, Prijskamp op den Bak naar schoone prij zen ("gratis) ter herberg Den Meiboom, Zoutstraatpoort. Belgische Staatsspoorwegen. BERICHT. Vast recht te betalen door reizigers niet voorzien van reiskaarten of voorzien van ongeldigeofonvoldoende reiskaarten. Van 1 Augustus e. k. moeten de reizi gers, die zonder reiskkaarten of met on geldige of onvoldoende reiskaarten plaats nemen in de treinen, behalve den gewo nen vervoerprijs of bet gewoon bijgeld, een vast recht van twee frank betalen. Bij vaststelling van die onregelmatig heid onderwege wordt dat recht ontvan gen door het treinpersoneel en de gewone vervoerprijs betaald aan de eerste statie waar de treiri stilhoudt. In de statie moet de reiziger öf twee reiskaarten ëf twee bijkaarten nemen de eene voor den reeds afgelegden, de andere voor den nog af te leggen weg. Elke reiziger, die bij den uitgang der slatie geen behoorlijk plaatsbewijs kan vertoonen. betaalt voormelde gelden bij aankomst. Volkskamer.De Kamer heeft de beraadslaging over de kredieten voor de versterking der Maaslijn voortgezet. Onze achtbare vertegenwoordiger M. Woeste, sprak eene meesterlijke redevoe ring uit, welke groote weérklank in't land zal vinden. ALLERHANDE NIEUWS. Programma van het Concert 't welk op Zondag 5 Juni om 11 1/2, ten Kioske Groote Merkt, zal gegeven worden door de 1® Compagnie der Pupillen van T leger. 1Gruss an niein vaterland, inarclic. Mlrsdorf. 2. Une féte navale, ouverture, Vanderaa. 3. Marclie triorophale, ouverture, Vakderunden. 4. Une leullle au vent, \alse, id. Xergelegenlieitl, zijner be noeming tot Ridder der Leopoldsorde, heelt onze Koninklijke Harmonie den E. H. De Blieck pastoor-deken en eere-kanunnik, donderdag avond met eene luisterrijke serenade vereerd. Zwemdok. Morgen Zondag te 5 ure namiddag. Ope ning van liet badseizoen 1§87. Eene luisterrijke muziekfeest zal aldaar te dezer gelegenheid gegeven worden. Perooonsbeochrijving van den genaamden Richard Eeckhout, boomsnoeier, te Baeygem, beschildigd van moord gepleegd te Beirlegem.in den nacht van 1" tot 18 mei 1887, op den per soon van Karei-Lodewijk Verbeke Ouderdom 30 a 33 jaar. Lengte meer boven de middelgestalte dan er onder. Hair zwart. Knevel en kinbaardje rost- kleurig. Kleeding: broek en ondervest in groenkleurig laken kleine frak door 't gebruik eenigzins rost geworden; schoenen in slechten staatzijden klak. Bezonder keuteeken Eeckhoudt gaat men den kop in de lucht. Hij schijnt van bestaanmiddelen beroofd. Do onderzoeksrechter van Audenaarde ver oekt zijne achtbare Collegas en alle officieren der gerechterlijke policie den persoon wiens beschrijving hier boven te doen opzoeken, Item dadelijk aan te hou den en er bij telegram bericht van te geven in geval van ontdekking. Oordegeni. Aangaande de in braak ter Pastorij vernemen wij dat de waarde der gesiolene aktiën en geldspe ciën beloopt tot meer dan 5600 franks. De dieven zijn langs den hof binnenge drongen en naar de voetstappen te oor deelen, wareri zij get ween. Een horze in houdende ongeveer 15fr. in centen werd ter straat op half weg van de Pastorij naar de Kerk gevonden! In een stuk Kla ver werd ook een schofje gevonden be vattende eenige cols en centen. Een on derzoek is ingespannen geworden doch tot hier toe heeft men '1 spoor der dieven niet kunnen ontdekken. Deze gelden be lmoren aar.de Kerk, den E. H. Pastoor en zijne meid. Eene som voorlskomende van eene omhaling voor het aankoopen eener ciborie cn een beeld van 't H. Hert werd ook ontvreemd. Verscheidene huiszoekingen werden gedaan. Woensdag, rond 1 uur 's middags, terwijl de koning in gesloten rijtuig naar bet paleis van Laken terugkeerde, werd hij een oogenblik tegengehouden door eene kar, die den weg op de brug der Willebroeksche vaart versperde. Een der mannen, die op de kar zalen, en waar schijnlijk werkstakers van Molenbeek, waren, sprong naar beneden, liep naar liet koninklijk rijtuig, terwijl hij zijne vuist in do richting uitstak. Een policie- ageut die deze bedreigende gebaren zag, snelde toe en hield den man aan. Het is een werkman van St-Jans-Molenbeek, zekere D. G.... Zonderlinge aanhouding. In de maand meert lestleden, werd de policie- officier Flamine, van Brussel, verwittigd dal gpn arme duivel, zekere M., uit de Putterijslraal eensklaps geheel van levens wijs veranderd was. Hij droeg eene gouden horlogie,smulde en smeerde, en leefde met de bankbiljet ten alsof het vodden waren. Het was niet gemakkelijk hem spoedig te vinden, daar hij eene geheele gedaante verandering ondergaan had, maar einde lijk legde de policie in het park de hand op eenen persoon, die wonderwel op het gegeven signalement geleek. Ondervraagd zijnde, bekende hij dat zekere Leon O., naar het scheen een student, hem voor 7000 fr. aktiën te ver- koopen had gegeven. De opgelegde bood schap verricht zijnde, zou hij hiervan 4000 fr. tot bclooning hebben ontvangen, welke hij in slemperijen verkwistte. De policie zoekt den jongen O. om de oplossing van dit zonderlinge raadsel te kennen. Moord te ülelsele. Het lijk welk men maandag te Melsele op de wijk den Esch heeft gevonden is dat van de vrouw J. F. De Volder, wonende te Antwerpen. Kerkhofstraat, 77. Er bestaat thans geen twijfel meer of de vrouw is vermoord. Toen de vrouw ontdekt werd lag zij in eenen rootput en was zoodanig met wa tergras overdekt dat men vele moeite gehad heeft om haar te vinden, alhoewel De Volder in zijne brieven d© juiste plaats had aangeduid. Het lijk droeg aan den bals teekenen van verweeringen bad eene zware wonde aan het rechteroog andere kwetsuren of teekens van gewelddaad zijn er niet op te bespeuren. Volgens brieven van De Vol der is de moord woensdag lestleden ge beurd. De vrouw De Volder schijnt tu3schen de 30 k 55 jaren te zijnzij is klein van gestalte en heeft ros haar. Zij is geboortig van Heyst-op-den-berg. Haar man is van Cruybeke afkomstig. Er bestaan nog twee kinderen, waarvan het jongste ziek ligt in het St-Elisabethgasthuis te Antwer pen. De echtgenoolen De Volder leefden se dert langen tijd in oimenigheid. De man had een slechts karakter en was zelfs vroeger reeds veroordeeld geweest voor brandstichting. Volgens bet zeggen der personen, welke vrouw De Volder ken den, had deze een goed karakter en niet, zooals baar man beweerde, een slecht gedrag. Het lijk van vrouw De Volder is dijns dag avond naar Melsele gebracht, waar het in een bijzonder lokaal is neêrgelegd: vandaag zal het parket van Deriderraonde ter plaatse komen met de wetsdoktersom de lijkschouwing te doen en het onder zoek aan te vangen. De brieven door De Volder geschreven en waarvan ik dijnsdag sprak zijn door zijne oudste dochter aan zijnen broeder te Cruybeke gebracht, welke dezelve aan de plaatselijke overheid heelt overhan digd. (Handelsblad.) De aap komt uit de mauw. Te Wasmes heelt men in eene meeting be sloten de werkstaking niet te eindigen voor dat hel ministerie gevallen de Kamers ontbonden en het algemeen stemrecht uitgeroepen zij. Wat wij van eerst af in die beweging zagen, is dus waarheid. De twee andere punten zijn eenvoudig doekskens voor T bloeden De Vooruit, het socialistenblad, ver- schijnende met het opschrift soldatenfury, belastert op schandelijke wijze de officie ren van het garnizoen, door te zeggen dat zij het waren, die de betooging der solkateo opstookten. Het artikel einoigt met de volgende uitdaging Indien de soldaten uit baat tegen de socialisten gehandeld hebben, dat zij dan zondag komen, om ons vaandel te over- eren wanneer wij in bet Park zijn. Hebben zij domweg en op de aanhit sing van hunne officieren gehandeld, dan beklagen wij hen en vragen dat deze zelf kernen. Verscheidene soldaten hebben hunne verbittering tegen de socialisten uitge drukt en gezegd dat zij hunnen kameraad wilden wreken, die door de socialisten gekwest was, en wiens overlijden Vooruit zelf aankondigde. Woensdag '.varen de kazernen gesloten en de soldaten gekonsigneenl. Ditkonsig- ne zal waarschijnlijk verscheidene dagen duren. Een genlsch blad meldt dat de verbit tering der soldaten voortsspruit uit de houding der socialisten, die over eenige dagen met hun muziek voor de kazerne der citadel bleven slaan en er de Marseil laise speelde. Slimme politiekers. Om een staaltje te geven van de onge looflijke domheden, die in de socialisten meetings worden uitgekraamd, diene het volgende Een redenaar vraagt dat de koning de Kamers zou ontbinden. Doet hij liet niet, dan moeten er morgen 200,000 man op de harrikaden staan. Men spreekt van revolutie, zegt hij. Dit zou op dit oogenblik eene beestig heid zijn, want men is niet gereed. Tegenwoordig heeft de kleine burgerij te veel toupet. Dat ziet men best op de kerkhoven, waar iedereen zijn grafzerk wil hebben. Zoo maakt men de kerkhoven te groot en| ontneemt den grond, die zots moeten dienen om aardappelen te planten (pour planter des patates). De leste spant de kroon. Deze wil geene buur meer aan zijnen huisbaas, maar wel aan den ontvanger betalen. Dat zal voordeel brengen aan het algemeen en zoo zal men vermindering van huis huur bekomen. Men moet zeggen als men zulke dingen leest, dat het algemeen stemrechi boog noodig is, vooral wanneer liet gegrond is op de bekwaamheid van dergelijke po litiekers Werkstakingen. De werkstakingen mogen iu de kom men van Luik en Charleroi als geëindigd aanschouwd worden. Het getal werksta kers vermindert dagelijks. In den Bori- nage integendeel verslecht de toestand. Een duizendtal werklieden te Cuesmes en te Flénu hebben opnieuw het werk gestaakt. Van de 1500 werklieken der maatschap pij Levant du Flénu werken er slechts van 200 tot 500. Alle de andere koolmij nen van het westen van Bergen liggen stil behalve te Wasmes, Dour, Boussu en Elouges alwaar nogeenigewerklieden lieden arbeiden. Men ontmoet talrijke benden die zich van de eene koolmijn naar de andere begeven om er bet werk ook te doen staken. De troepen drijven die benden uiteen docli zij hervormen zich bijna dadelijk. De tegenwoordige toestand is dus weinig geruststellend. De werksta kers hebben deze week niets te ontvan gen en beginnen gebrek te lijden. De winkeliers en kooplieden weigeren hen nog krediet te verleenen. De kleine burgers worden liet beu almoezen ie blijven geven. In die omstandigheden, zegde een werkstaker, blijft er ons niets meer over dan te rooven en te stelen. Men verwacht zich dus aan bloedige bot singen. Te Cuesmes bad, vrijdag 11. eene mee ting plaats. Het gerucht werd verspreid dat Fauviau werd aangehouden.Inderdaad de werkstakers ontmoeten hem tusschen 6 gendarmen en willen hem uit hunne handen verlossen. Een compagnie der linietroepen komt degendarmen ter hulp. De politie-commissaris doet de vereisclite sommatiëri op bevel van den bevelhebber déï compagnie. De werkstakers weigeren uit een te gaan en de soldaten en gen darmen chargeeren tot drij maal toe. Er zijn verscheidene gewonden. Einde lijk namen de werkstakers langs alle kanten de vlucht. Drie dynamietkardoezen werden dezer dagen te Dinant gevonden op den dorpel der woning van M. G. Henin, kon- troleur der grot van Han, zij waren bij middel van een dun .koordeken bijeenge bonden en aan eene lont bevestigt, die gelukkig haar uitwerksel gemist heeft. Z. H. de Paus heeft een prachtig ge schenk gezonden voor de loterij van het Werk der Vlamingen te Luik. Dit geschenk bestaat uit een camee in medaillon gevat en waarop de witte beeltenis van Leo XIII op zwarten grond. Dit sieraad heeft eene weerde van bijna 1000 frank. Fauviau. Wij deelden donderdag eenige staaltjes meè van redevoeringen, door de socialistische aanleiders op de meetings uitgesproken. Het is, in den volsten zin drollige een citoyen die Fauviau, zegt bel blad. Voor dat hij herbergredenaar werd was hij.... missiounaris. Hij reisde langs berg en dal, door den Borinage, om protes- tantsche grondbeginsels te preêken, en aan verminderden prijs bijbels te verkoo- pen. In zijne jeugd was hij koolmijuwerker. Na eene ramp werd hij door een lut- herschen dominee aangelroken en ge herbergd, en zoo werd hij weldra een be keerling en ieveraar voor liet protestan tism. Maar Fauviau bleef niet lang den rech- weg bewandelen. Hij verviel in het socia lism, welk hem 't hoofd zon warm maakt dat hij nu op de meetings de onzinnigste dingen uitkraamt. HOLLAND. Uit Assen, hoofstad van de nederland- sche provincie Drente, 20 Mei De ma chinale verkensslachterij, door de heeren Thompson en Compagnie alhier op te richten, komt inderdaad tot stand. Aan burgemeester en wethouders is reeds de door de wet gevorderde vergunning ge vraagd. Voor de landbouwers in den omtrek, is deze tijding voorzeker aangenaam, daar zij in bet vervolg de \erkens niet meer aan commissionuairs gaan moeten ver- koopen en dus lioogere prijzen dan tot hiertoe zullen bekomen Velen twijfelen er eventwel aan of het mogelijk is het getal van 50,000 verkens, dat die heeren, naar men zegt, noodig hebben, op de streke te krijgen. Bij mati ge berekening, worden nu jaarlijks niet meer dan 7000 verkens uitgevoerd, die toen nog uit een zeer groot gedeelte der provincie afkomstig zijn. Maandag avond sprong een mari nier. die uit Rotterdam met verlof was, in de Walstraat te Vlissingen uit den train die nog in beweging was. Hij ge raakte er onder, met het gevolg, dat zijn linkerbeen verbrijzeld werd. Naar liet militair hospitaal gebracht, moest er on middellijk tol de afzetting van het been boven de knie worden overgegaan. De toestand van den man is overigens vrij wel. Te Maastricht is bij liet lossen van eene lading braziliaasch verfhout eene levende vogelspin van reusachtige afme ting gevonden. Dit insekt, dat alleen iu Zuid Amerika wordt aangetroffen, heeft klaarblijkelijk de reis van daar naar Europa in het hout verborgen, medege maakt. FRANKRIJK. Levend verbrand. Mad. wed. L..., te Parijs, 68 jaren oud, was maandag om trent 10 ure, voor haren heerd gezeten, in welke zij vuur had doen aansteken. Zij veel in slaap, toen een vuursprau- kei op haar kleed werd geworden en het in brand stak. Toen de kamermeid op de noodkreten barer meesteres was toegesneld, liep deze als uitzinnig rond hare kamer. De meid wierp eeri wollen deken op de on gelukkige om het vuur uit te dooven. Ier- wijl de buren de geneesheeren gingen halen. Ondanks alle zorgen, stierl de arme vrouw nog denzelfden nacht, in de afgrij selijkste pijnen. Moordpoging. Verleden nacht, rond 1 uur, was er een zekere Louis Bi- gaudet, zeven-en-twintig jaar oud, wo nende te Crenelle, rue Alphonse53, aan het uiteinde der rue St-Charles te Parijs gekomen, in gezelschap van eenen per soon dien hij niet kende, maar met wien hij den avond in drinkpartijen, bij ver scheidene wijnverkoopers bad doorge bracht. Naar liet Schijnt ontstond er twist lus schen de twee mannen, en en eensklaps baalde de onbekende een mes te voor schijn, en gaf Bigaudet een vreeselijken steek in volle borst. Bigaudet zakle ten gronde, terwijl de moordenaar de vlucht nam en spoedig verdween. Eenige oogenblikken daarna werd de gekweste door de policiebedienden opge nomen en bloedend naar hel hoofdbureel van liet vijftiende arrondissement overge bracht. waar hem goede zorgen werden toegediend. De Opera-comique. Men is thans begonnen met hel afbreken van de zolde ringen van den foyer. Bij den eersten steek der schup vond men een verkool den voet en voortdurend werden nu nog menschelijke overblijfsels ontdekt. Onmogelijk dus bet juiste aantal slacht offers vast te stellen. De kommissie van Schoone Kunsten belast met het inzamelen van gelden ten voordeele der slachtoffers, heeft reeds 394,000 fr. verzameld. Arme zinnelooze. Woensdag riacht omstreeks 4 1/2 ure werd eene portier ster der rue Montesquieu te Parijs, ver wittigd, dat een persoon op het dak van haar huis wandelde. De portierster herkende een barer huurders, genaamd M... leeraar van gra veerkunst, zestig jaren oud. Deze persoon, wiens verstand nooit zeer vast stond, was onder den invloed vaneenen aanval van geestesverzwakking. Hij wandelde weg en weêr op het dak, met eene volkomen onbewustheid van het gevaar waarin hij zich bevond, en er was hoegenaamd geen middel om hem te overtuigen zijne dolle wandeling te staken. De pompiers der kazerne Jean- JacquesRousseau werden gewaarschuwdé Eene groep pompiers kwam al slui pende op het dak, ten einde den zinne looze niet te verschrikken. De kaporaal die ze aanvoerde, nam eenguustigoogen- blik te baat om een strik te werpen maar de zinnelooze had het dadelijk be merkt en hij ontging de koord. Ziende dat men hem naderde, liet hij zich met het hoofd omlaag in de ruimte vallen. De ongelukkige was op den slag dood. Holloway s Zalf en Pillen. Een onfeilbaar middel voor kwade beenen en alle soorten van wonden. Zij genezen spoedig kwade beenen, oude wonden, scheurbuik en huidziekten. Dui zenden menscben die aan deze verschrikkelijke kwalen lijden zijn er door genezen, nadat alle andero middeleu gefeild badden.en bet is eene zaak buiten allen twijfel, dat er geen geval is, hoe verbard en verouderd ook, of het kan door I deze wonderlijke middelen spoedig cn volko men genezen worden. Hunne vereenigde kr.chl is onwederslaanbaar, meer behoeft men nic*. te zeggen van deze beroemde Pillen. Dat zij, die ij aan hunne uitmuntende eigenschappen twijfe- len, er de proef van nemen.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2