RECHTERLIJKE KRONIJK. Zaak der Cleopdlre. Voor hel assi senhof onzer provincie werd de zaak behandeld van Hendrik Wyngaert, be schuldigd van moordendiefsialaan boord van genoemd vaartuigen Julius en Marie Strobbe beschuldigd van diefsial. Onze lezers zullen zich zeker nog al de bijzonderheden van déze misdaad herin neren, die wij destijds breedvoerig meê- deelden. Wijngaert was in dienst van Leopold Debbaudt, die met zijn vaartuig in de Noordzee kruiste, om eel- en drinkwaren aan de vissohers te verkoopen. Hij werd volgens de beschuldiging aan boord van een vaartuig vermoord en zijn lijk in zee geworpen. Later spoelde het aan strand en men bestatigde alsdan dat Debbaudt niet verdronken was, zoo als Wijngaert beweerde, maar vermoord. Terug te Deinze aangekomen, waar de vermoordde woonde,verhaalde Wijngaert het feit en stool, geholpen door het meis je Strobbe, de dienstmeid en door haren broeder, het geld en de kleeren van haren meester. De verdedigers pleiten de onbevoegd van het belgisch gerecht, daar het feit van den moord in hollandsch water ge beurde en Wyngaertgeenegekende woon plaats heeft. Het openbaar ministerie houdt staan dat de belgische rechtbank wel bevoegd is. Het hof, na over dit punt beraadslaagd te hebben verklaart zich bevoegd.Er wor den den veroordeelde 3 dagen verleend om zich tegen die beslissing in kassatie te voorzien. Volkskamer. De Vergadering beraadslaagde vrijdag over liet wetsont werp betrekkelijk het concordaat voor komend van failliet. Vrijdag besprak men verscheidene verzoekschriften. M. Woeste ondersteunde krachtdadiglijk de petitie ingezonden door onderwijzers en onder wijzeressen die, ten gevolge der school wet van 1879, van hun pensioen werden beroofd. M. Thonissen antwoordde dat al deze die den wettelijken lijd hebben gediend, gepensiohueerd zijn geworden doch aan dezen die den vollen tijd niet hebben gediend, kan, hoe belreurens- weerdig het ook zij, volgens de bestaande wetten, geen pensioen verleend woiden. M. Woeste deed opmerken dat men reke ning moet houden van de noodzakelijk heid waarin de ontslaggevers zich uit plichtbesef bevonden. M. Neujan zegde dat deze onderwijzers overloopers waren doch M. Cornesse riep hen toe Neen, het zijn helden van hunne plicht M. Frère bestreed ook het vertoog schrift, doch na eenen langen redetwist, verklaarde M. Thonissen eindelijk dat hij de zaak opnieuw zal onderzoeken. Ande re vertoogschriften werden ook bespro ken, namelijk over de rechten welke in de sleden wegens het slachten van vee worden geheven enz. Na eenen hevigen redetwist tusschen de heeren Beernaert en Frère, zag de Kamer van 't enkwest af over 't verdwijnen van stukken uit de dossiers in 't ministerie van oorlog. Indien Argus over de schelmerijen van den socialist Nicliels niet heeft gesproken, 't was eenvoudiglijk om rede van plaats gebrek Wie 't gelooven wil, kan... Wat ons betreft, wij toch gelooven het niet ware Nichéls dagelijks in betrek geweest met een medewerker van den Denderbode, in plaats van met een der schrijvelaars van den Dendergalm, bij zooverre dat ze dagelijks te samen gingen snaps toeteren, er zou wel drij maal plaats geweest hebben. Maar zie de wel azoo, 't is van matant Argus blijft beweren dat het N° 5 van de overledene Fakkel wel bepaalde be schuldigingen behelst tegen zekere be ambten en bedienden van ons Weldadig heidsbureel. InN* 3 van bedoeld blad, ward eenvou dig de vraag gesteld of deze ol gene daad zaken en feiten waarheid zijn... Dat kan men onmogelijk welbepaalde daadzaken en leiten noemen. En nogthans zou, vol gens Argus, hierover, door ons Stedelijk Bestuur, dadelijk een enkwest moeten geopend zijn geworden. Nu, wij willen u eens, Argus, door 't stellen der volgende vraag, uwe dwaas heid trachten te doen begrijpen. Indien wij, bij voorbeeld, in Den Den derbode de vraag moesten stellen of 't waar is dat Jan of lies,lange,zeer lange en kromme vingers heeft, zou de heer Poli- sie-kommissaris hierover ambtshalve een onderzoek moeten inspannen Wat zegt gij. Argus, begrijpt gij, jongen En nu ten slotte. Bij de vragen,in 1884 door De Fakkel gesteld, voegt Argus er nog de volgende bij Is 't waar dat de personen die, voor het ontvangen van zekeren onderstand, zich naar het magazijn der Weldadigheid, aan de Houtmarkt, moeten begeven, in twee klassen ver deeld worden deze die langs 't achter poortje moeten binnen gaan en op den koer opschuiven, en deze die langs de voordeur en zonder vertoeven hunnen onderstand ontvangen... Welke is de irede dezer verdeeling. vraagt Argus Wat ons betreft wij weten niet af 't feit bestaat, doch bestond bet. wij kun nen onmogelijk begrijpen hoe hierin eenig bedrog of onrechtveerdigheid zou kunnen bestaan, van aard om voordeel 'hij te brengen aan den persoon met het 'bedeelen der onderstanden gelast... Daar ligt de knoop Wil, Argus, over de zaak verder ingelicht worden, hij wende zich tot den persoon in kwestie, deze zal zich verhaasten hem de noodige uitleg gingen geven hij mag ervan verzekerd wezen PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De Eerw Heer de Prez, coadjutor tc Zulte, is in dezelfde hoedanigheid be noemd op S. Laureins. Hij wordt vervan gen door den Eerw. Heer Claeys,priester in het Seminarie. De Eerw. Heer Van den Dooren,onder pastoor te Elverzele, is Proost benoemd der aloude en vermaarde kapel van Barel- donk, dichtbij de parochiën Berlareen Uitbergen. KERK H. JOZEF. I.eening van 60.000 frank. Mel f Juli zullen devolsende obligatiën uitbetaald worden Nrr 33. 55. 76. 81. 92. 104. 111.114. Deze uitbetalinc wordt gedaan bij den schatbewaarder M. Van Severen, alsook bij de HH. Mayart, De Ruddere en Cie. STAD AALST. Kaatspel-Esplanadeplein. Zondag 19Juiii 1887. Groote kampstrijd met den kleinen kaatsbal om 3 ure stipt tusschen. Brussel. (Amedée) Brussel, (Groote zavel) Cureghem en Etterbeek. ALLERHANDE NIEUWS. Programma van het Concert, 't welk zal gegeven worden op Zondag 19 Juni 1887, te 113/4 ure, ten Kioske der Groote Merkt, door de Koninklijke Maatschappij van Harmonie, onder't be stier van-M. F. L. Vandeu Bogaerde. 1* Marche militaire XXX. 2' Polonaise Gungl. Germania. valse. Duyck. 4C Souvenir de l'Ecole. Vanoen Bocaerde. 5' Le Roi de la Féve. quadrille. id. 6' Gentillcssc. polka. Gobbaerts. Werken op (le fierst- hage. Naar wij vernemen zal de openbare aanbesteding voor het bouwen van eenen kaaimuur, plaatsgrijpen op vrijdag 8 Juli aanst. Het schattend bestek beloopt tot de som van 87.700,00 franks. De werken moeten een jaar na de goed keuring der aanbesteding voltrokken wezen. Aalst-kermis, 80 maat schappijen gebben hare bijtreding tot het deelnemen aan liet Festival voor Harmo nie Fatifaar- en Koornmaatschappijen op zondag 3 Juli aanst. reeds laten ken nen Men hoopt de 100 te bereiken. Het oprichten van 5 kiosken zal noodzakelijk wezen. Drie plaatsen voor de kiosken zijn reeds aangeduid, te weten Groote Merkt, Overdekte Bo'.ermerkt en Keizer lijkeplaats (vier winden). Voor de 4e en 5" kiosken ziju, naar ons inzien, Statieplein en Verkensmerkt de best te kiezen plaat sen. Stoute diefsial te Brussel. Een stoute diefstal heeft in de hall van de Société Générale plaats gehad. Een ouder ling die zich in de bureelen bevond om 46 stadsloten te verhandelen, had eerst zijne papieren aan een afgezonderden lessenaar in orde geschikt. Twee" heeren stonden naast hem. Eensklaps hoorde men verscheidene geld stukken vallen, en de heeren die zich bukten om ze op te rapen, werden hierin welwillend geholpen door den ouderling. Toen hij zich oprichte, was zijne porte feuille verdwenen, even als de twee buurmannen. Men begrijpt de verslagenheid van den bestolene. Opzoekingen werden in 't werk gesteld, de policie werd verwittigd en M. Martens, het slachtoffer van den dief stal, gat zoo goed hij kon.hetsignalement van de twee personen op, maar tot hier toe heeft men niets ontdekt dal hun spoor zou kunnen aanwijzen. Vertalers. In het ministerie van oorlog zitten aardige vertalers. In eene aanbesteding spreekt men der instellings- werken dei voedselwaters. Wij hebben het fransch opgezocht om te weten wat dit zeggen wilde. Welnu, zegt Het Uandels- Wad.die voedselwaters beteekent heel een- voedig het leveren van het water, dien stig voor dagelijksch gebruik inde keu ken, enz. De vrouw van den curateur. Een huis van Brussel werd in failliet ver klaard, ten gevolge van een protest. De advokaat X.. kwam aan de dame, die het hoofd van den handel was, de slechte tijding aankondigen. Deze begon te weenen en begreep' niet boe men voor eene enkele vertraging in de betaling zoo onverbiddelijk te werk ging. De eenige oorzaak van die vertra ging was het niet betalen eener belangrij ke rekening. Het bedrag derzelve zou haar in slaat stellen eer aan hare zakeri te doen en haar krediet te redden. Eu hoe hoog beloopt dit bedrag vroeg de advokaat, 35,000 frank, was hel antwoord. Mag men den riaam van dien schulde naar kennen. Het is mevrouw X. Men kan denken wat gezicht de advo caat trok, toen hij den naam zijner eigene vrouw boorde uitspreken. De in fallietvefklaring werd aanstonds ingetrokken. Men schrijft uil Gent li. .fiïbcrt Eeman, Volksvertegenwoordiger, protes teert in eer.eu brief aan den Bien Public tegen de plakkaat'!jin den stoet derhon gerlijders vqn zondag, te Gent gedra gen, cp waarop gedrukt stond het werk volk moet ge.enpleesch eten volgens M.Eeman M. Eeman houdt er aan die beschuldi ging, hoe ongerijmd ook, *3logenstraffen en geeft de woorden op welke hij uitge- j sproken heeft en welke in de Annates Parlemenlaires gedrukt staan. Deze zijn Is hel vleesch niet dat ontbreekt, maar hel geld om er le koopen. Wij kunnen M. Eeman verzekeren dat niemand geloof heeft gehecht aan de leu genachtige plakkaat tenzij juist die mannen, welke zich vrijwillig laten be driegen. Een groot ongeluk is zaterdag na middag voorgevallen op de statieplaats te Brugge. Desiré Ferdinande, knecht bij den voerman Dujardin, kwam met eenen wa gen en een karre, geladen met vette,naar de statie gereden, waar het mest moest gelost worden. De man was te wege langs den eersten ingang binnen te rijden, toen een wagen juist uit de statie gereden kwam. De man trek zijne peerden op zijde en wilde den tweeden ingang nemen, maar het eene peerd haperde wat in het draaien, de dijssel van den wagen brak en de twee voertuigen liepen langs de Capucijnerei waarde strate eene groote helling vormt De voerman vreezende dnt zijn wagen op de rijtuigen die omtrent de statie stonden, zou loopen, wilde zijne peerden en zijne voertuigen stil doen staan en hield met zijnen rug den wagen tegen. Ongelukkiglijk viel hij en het voorwiel reed over zijn hand en het achterwiel over zijn hoofd de man was op den oogenblik dood. De plaag der orgeldraaierij enz, woedt, om zoo te zeggen, gansch 'i land door. Overal worden er maatregelen ge nomen om het kwaad te keer te gaan. Zoo komt de Gemeenteraad van Rousse- laere die volgende belastingen te stemmen. le 300 fr. op snaar of blaasinstrumenten. 2e 200 fr. op piano of harmonium. 3° 200 fr. op de draaiorgels. 4® 100 fr. op de accordeons. Wie een dezer belastingen betaalt, be komt hierdoor 't recht niet van openbare danspartijen te houden. De liberale Gemeenteraad van Lokeren heeft zich insgelijks gedwongen gezien het herbergmuziek te belasten en de openbare danspartijen te beteugelen. Wat zegt De Dendergalm. advokaat van de draaiorgelbazen, daar van Het Tagblatt van Weenen zegt dat goochelaar Hermann vroeger les gaf in het goochelen aan de moeder onzer ko ningin, en te Oostende aan de koningin zelve. Deze zou enkel hebben moeten belooven dat zij de geheimen niet zou openbaar maken. De man vroeg geene vergoeding voor zijne lessen, maar de koningin gaf aan Mad. Hermann een pa ruur ten geschenke van 20.00C fr. weerde. Ons dunkt dat die lessen duur betaald waren doch wij denken ook dat Tagblatt hier eene kwakkel laat vliegen. Toen Hermann 70 jaar oud was zond de konin gin hem een briefle van gelukwensching, waarin zij zegde Ik heb uwe geheimen niet uitgebracht. Een schrikkelijk ongeluk is te Has selt bij den opbouw van het lokaal eener maatschappij gebeurd. Bij het optrekken van een kroonlijst stortte de stelling in en vijf werklié vielen ten gronde. Een hunner, een jongeling vau 18 jaren, stier! een oogenblik nadien. Een andere, vader van 8 kinderen, is insgelijks bezweken. De toestand der andere wekt ernstige onrust op. Inde verledeue week werd M. Wodon voorzitter van de rechtbank te Namen, burgerlijk begraven. M. Frappier, stok houder van de orde der advokaten, nam geen deel aan den stoet dit het lijk naar het kerkhof vergezelde. Daarop geschreeuw in de liberale pers zegt het Fondsenblad. M. Frappier neemt die gelegenheid waar om aan de dweepersbladen eens goed de waarheid te zeggen. Hij verklaart in een brief dien hij ?an het liberaal blad de Meuse schrijft, dat al dat geschreeuw hem gansch onverschillig laai en zijne ge trouwheid aan de overleveringen der katho lieke regeltucht niet zal verzwakken. Dat is ferm gesproken. Al die toege vingen, welke men maar al te veel ziet, en die men door flauwe beschouwingen tracht uit te leggen en te verontschuldi gen, zijn niet \yeerdig van overtuigde harten. Bijzonderlijk als die toegevingen van hooge standen komen, werken zij de on verschilligheid der miRderen in de hand. Een der opgeslolenen der gevange nis van Bergen heeft zich gezelfmoord, namelijk een kind van 14 jaren, dat ver volgd was geweest om met zijne ouders brand gesticht te hebben. De vader en de moeder waren veroordeeld voor 10 en 12 jaren opsluiting en het kind vrijge sproken, doch het bevond zich nog ter beschikking van het gerecht. De jongen heeft zich bij middel van zijnen zakdoek aan den gasbek zijner cel opgehangen. Omtrent 1100 werklié van Cuesmes hebben woensdag geweigerd in de mijnen te dalen, omdat de bestuurderdewerklié, dje voor deelname aan de vroegere werk staking in de gevangenis hadden gezeten, na hunne invrijheidstelling niet terqg wilde aannemen. Donderdag morgend was de ploeg meer dan volledig. Er wa ren meer werklié opgekomen dan men ge bruiken kon. Een man, die donderdag te Luik hel museum Gastan bezocht, werd op het zien der beeltenis van Pranzini zoo woe dend dat hij op het wassen figuur toe- ptormde en het wilde afranselen. Daar hij de verzameling niet wilde verlaten moest men heni met geweid buiten drijven. On gelukkiglijk kwam hij met hei hoofd op de steenen te recht, zoodyt: hij ernstig gewond naar 't gasthuis moest gevoerd worden. FRANKRIJK. Eene vreeselijke ziekte. Na talrijke slachtoffers te hebben gemaakt in het departement der Vienne, heeft zich thans in de Haute-Vienne eene vreeselijke ziek te verklaard, de gierst zweelziekle, die reeds op verschrikkelijke wijze het dorp Bussière-Poitevine geteisterd heeft. De giersi-zweetziekte doet zich steeds voor als besmettelijke, of als aan de streek waar zij heerscht eigen zijnde ziekte. Hare voornaamste eigenschappen zijn een geweldig zweeten en een uitslag van kleine blaasjes, in vorm van gerst- korrels. Het zweet veroorzaakt een on verdraaglijken stank. Eenige uren voor het uitbersten van het zweet, gevoelt de aangetaste een zekere lamheid, ofschoon het ook ge beurt dat het zweet plotselings uitbreekt. Iemand die soms wel te pas naar bed ging, ontwaakte letterlijk in een water plas, en, wanneer men de lakens van het bed ophefte, steeg er een rook omhoog dikker dan diegene eener machien onder drukking. Die rook brengt een stank voort als rot strooi. Terzelvertijd gevoelt de zieke eene pijnlijke samentrekking van den onder buik, kittelingen in de vingers en neiging tot in bezwijming vallen. Somtijds doodt deze afschuwelijke ziekte den lijder in een paar dagen, doch ook wel eens in weinige uren. Bij som mige personen bepaalt -zich alles tot eene vreeselijke koorts. Op drie dagen zijn le Bussiere-Poitevi- ne 10 personen gestorven en werden er 150 door de kwaal aangetast. Een schrik wekkend getal voorwaar, aangezien de kleine bevolking der gemeente. Een enkel geval tusschen al de anderen is buitengewoon hartroerend. Den 1 juni gevoelde Mad. Bourgadier de eerste aan vallen der ziekte; zaterdag 4 juni daar opvolgende,moesten hare beide dochters, oud de eene 24, de andere 22 jaar, zich insgelijks te bed begeven. Den 6, ten 10 ure's avonds, stierl de jongste dochter, te middernacht overleed Mad. Bourga dier de oudste dochter gaf den geest op het oogenblik dat hare moeder en hare zuster begraven werden. Eene der bijzonderheden dezer ziekte is dat zij vooral de vrouwen aantast. De bevolking van Bussière-Poitevine is als verlamd door schrik;al wiekari, ontvlucht de streek als een vervloekte plaats. Dr Brouardel cn vijf geneesheeren der gasthuizen van Parijs zijn naar de Haute-Vienne vertrokken, om de aldaar heerschende besmettelijke ziekte, de gierst-zweetziekte, te bestrijden. Voor de slachtoffers van den brand der Opéra Comique te Parijs, is ongeveer 1 millioen frank bijeen, en nog vloeien de giften toe. Men is bezig op de Carousselplein te Parijs een gedenktee'ken op te richten aan...Gambetta. Caussuin, die zijne moeder ver moordde, is te Amiens gehalsrecht. Hij was gekleed in een wit kleed, met een zwarten doek over het hoofd en ging blootvoets naar het schavot. Een schurkenstreek. Een kerel,die zegde uit Amerika te komen en Peter Werson te heeten, bood zich aan bij een grooten koopman S. in de Avronstraat. Hij zegde uit Amerika gevlucht te zijn met de vrouw van zijnen generaal, die alvo rens te vertrekken, een schip, de Manga- lia,aangekocht en met koffie geladen had. Dat schip lag, zegde hij, in de dok n. 16 te Antwerpen. Hij bood de lading tegen goedkoopen prijs aan. S. sloeg toe het geen wel onvoorzichtig was. De genaam de Werson vroeg een voorschot van 1000 fr. 't geen hem gegeven werd. De koopman vertrok naar Antwerpen, en bevond daar dat hij bedrogen en bestolen was Let op dat Werson aan S. gezegd had te logeeren bij een zijner vrienden, en toen S. te Antwerpen zag dat hij bedrogen was, telegrafeerde hij onmiddelijk naar Parijs Gij logeert eenen dief.De hotelhouder zette hierop Werson en de zoogezegde generaalsvrouw aan de deur,en toen de policie kwam om ze aan te houden, waren zij verdwenen. Een aardige koopman, die vertrouwen heeft in eenen kerel, die bekent met eene getrouwde vrouw op den loop te zijn Eene afgrijselijke motrd. Donder dag nacht werd er in het klein gehucht La Montagne, bij Grenoble, een afgrijse lijke moord begaan. Een ossenkoopman Hippolite Roux, is vermoord gevonden op de openbare baan. Het lijk lag op den linkerkant ten gron de, de rechterhand was geplaats op de borst en de linkerhand op het voorhoofd. Uit het onderzoek blijkt dat deze onge lukkige werd uitgeplunderd. Zeer erge vermoedens zijn tegen den zoon van het slachtoffers ingebracht, die tegenover het lijk van zijnen vader ge plaatst, in zijne antwoorden zekere ver legenheid toonde. Men heeft hem aange houden. DLITSCKLAND. Dezer dagen had te Frankfort a/d Main een voorval plaafs, dat ruime slof tot geestige op- eu aanmerkingen' heeft ge geven. Zekere dame,in de stad en omstre ken bekend, dje hare begunstigers telde onder alle standen der maaatschappij zij deed iu huwelijken had eenen éisch ingesteld tegen een harer kliënten over de haar toekomende provisie. De rechter had gelast dat hare boeken zouden wor den onderzocht. Bij die gelegenheid bleek hei uit de overgelegde schrifturen, dat 17 ongetrouwde advokaten en ambtenaars bij de rechtbank in drukke briefwisseling stonden met de bedoelde makelares. Aller brieven kwamen hiert/p neêr Help mij zoo spoedig doenlijk aan eene vrouw met veel geld. ENGELAND. Nog eens de zaak Tichborhe. Het be ruchte Tidhborne-procèsis tfiaas bepaald geëindigd met de meerderjarigheid van den jongen Henry Tichborne te Londen. Groote feestelijkheden zullen ter viering van den goeden uitslag te Tichborne wor den gevierd. Zooals men weet, stierf de vader van den jongen sir Henry, den rechtmatigen bezitter, kort voor diens geboorte en Thomas Gastro, belust op de millioenen, gaf zich voor den zoon van den overlede ne uit. Wegens meineed is hij nu tol 14 jaren dwangarbeid veroordeeld en de rechtmatige erfgenaam is in al zijn rech ten hersteld. DeTaybrug.De nieuwe spoor wegbrug over de Tay, in Schotland, in plaats van de oude, waarvan het instor- f ten zooveel menschenlevens kostte,is nu voltooid. De eerste trein is er vrijdag der verleden week overgereden zij wordt in deze week van wege den Board of Tra- de onderzochten den 20° voor het verkeer geopend. Het werk heeft vijfjaren ge duurd en liv. 700,000(17 1/2 millioen fr.) gekost. Jubelfeesten der koningin. De geld sommen,die men in Londen ter bereiding van het koninklijk jubelfeest verteert, zijn waarlijk ontzaglijk, en men zou zeggen dat de Engelschen door dolheid zijn aan gedaan voor het vieren dezer verjaring. De hoofdstad van het Vereenigd-Konink- rijk is geheel en al overgeleverd aan tim merlieden, de huisschilders en gaswer- werkers ook is het eene heerlijke zaak voor deze drie nijverheidstakken. Overal, zelfs in de kleinste straten plaatst men verlichtingsloestellen, waar onder sommige meer dan 10,000 franks kosten. Op den doortocht van den konink lijken stoet, maakt men overgroote ver hooging of estraden, waarop iedere plaats gemakkelijk tegen 200 irank wordt ver kocht. Eindelijk, waarschijnlijk om der konin gin wijs te maken dat er noch mist, noch rook in Londen is, herschildert men de gevels der huizen, schrapt men de open bare monumenten af. Het is beslist dat de koningin te West minster zal komen in galakostuum, dit is te zeggen, gekleed met haar plechtig heidsgewaad en versierd met al de kroon- diamanten. Van Buckingham Palace naar de Abdij zalzij echter in half gala gaan, dit wil zeggen, in open rijtuig met zes hanoversche peerden bespannen het is slechts te Westminster datzij vanopschrik zal veranderen en dat zij zal bewonderd worden door de 9500 bevoerrechten, die toegang hebben in den tempel. Het half gala is aangenomen voor den stoet, omdat dit aan de koningin toelaat een open rijtuig te nemen de offiicieele koninklijke karos is door ruiten gesloten en het publiek zou de vorstin maar ten halve kunnen zien. Alle dagen komen koningen en vorsten aande koninklijke paleizen zijn niet ruim genoeg om ze allen ie herbergen men heeft zich moeten wenden tot eenige groote heeren, die bereidwillig hunne woning hebben toegestaan maar, de hoogheden van allen aard zijn zoo talrijk geworden, dat menrgen zich naar de ge wone hotels hebben moeten begeven dit is het geval met den prins van Siam, met zijne Majesteit Kapiolani. met de koningin van Hawaï (Sandwich eilandenj en met de indische prinsen, wier kleedingen met goud en edelgesteenten bedekt, de vol- i doening zijn van heri, die ze mogen aan schouwen, ITALIË. Er zijn geen kinderen meer. Men schrijft uit Napels De revolver, het wapen waarmeê men op afstand en zonder gevaar, over het leven van zes personen beschikken kan, zal weldra te Napels den traditioneelen dolk vervangen hebben. Bijna geen dagen gaan voorbij zonder dat de revolver eenig slachtoffer make, meestal onder de vreed zame voorbijgangers. De kinderen zeiven beginnen dit wapen aan te riemen. Pasquale Deramo, viertien jaren oud, dienstjongen bij een oudkleèrverkooper. wonende in de Vico Lungo Celso, had eene dwaze liefde opgevat vooreen meis je Josephina geheeten dat de voorstellen van den knaap verstiet, die nauwelijks genoeg won om het zout in den pap te be lgier). Deramo, door gramschap en nijd opge hitst, zwoer dat hij wraak riemen zou over zijn ongelukkigen mededinger, zoo dra hij dezen kennen zou. Te dien einde volgde hij 's morgens en 's avonds het meisje op zekeren afstand, wanneer zij naar en van haar werkhuis ging, en het duurde niet lang of hij was overtuigd dat zij genegenheid had voor een jongen hoe denmaker. Donderdag Jestleden ten 1/2 ure 's avonds, klonk een schot iu dè Vico Consigleo, en eén jongeling aan het hoofd getroffen, viel in eenen bloedplas zonder een woord te kunnen uitspreken. De vrou wen der wijk herkenden Pasquale, dep kleinen hoedenmaker, Men bracht hein naar het hospitaal der Pellegrini, waar meii bemerkte dat men slechts een lijk droeg. De poliGie werd verwittigd en kwam weldra op heispoor van den moordenaar, Deze was niemand anders dan Deramo, door de openbgre meening beschuldigd, en deor de openbaringen van een jongen slotmaker, in wiens gezelschap hij zich den dag te voren bevonden had. Door de policiebedienden vervolgd, werd de jonge moordenaar 's anderendaags in den morgend aangehouden. In de eerste ondervraging bij den poli- cie-opzichter, trachte Deramo zijne mis daad. te loochenen en daar hij tracht zijnen mededinger slechts gewond te heb ben, vroeg hij nieuws over hem, en dééd eenige bekentenissen. Bij het vernemen van zijnen dood, begon de knaap luid te snikken en bekende daarna alles.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2