Volkskamer. Na de stem ming van twee wetsontwerpen van wei nig belang, heeft de vergadering de beraadslaging voortgezet over de onaf- standbaarheid der daghuren van de ar beiders. Op voorstel van M. Nothomb, werd besloten dat de beraadslaging over het wetsvoorstel d'Oultremont./persoone- lijke dienstplicht,) dijnsdag aanstaande zal aanvangen. De kamer besloot verder dat de wetsontwerpen betrekkelijk de vermindering der invoerrechten op den koffij en van de rechten op de huurceelen heden woensdag zullen gestemd worden. K1ESKR0NIJK. De kiezing voor een provinciaal raads lid te St-Joost-ten-Noode is tamelijk warm geweest. Zij heeft den volgenden uitslag opgeleverd Ingeschrevene kiezers 7800 Getal stemmers 6320 Ongeldige briefjes 510 M. Mesens, (independent) 2831 Af. Frick (progressist) 3360 Breidel en DeConino. 41 JULI. De Breidelfeesten naderen al meer en meer, de werkzaamheden der Breidel kommissie worden goed doorgedreven en de samenbrenging van 't monument gaat goed vooruit. Het wordt tijd om op het feestgezang te denken. Het lied dei- Vlamingen van P. Benoit en Vlaanderen van R. Hol, zijn de twee liederen door de Breidel-kommissie gekozen om op 14 Juli uitgevoerd te worden onder leiding van onzen genialen maestro P. Benoit. Men herinnere zich nog hoe indrukwek kend, hoe grootsch het was, als, in 4877, op de groote Markt van Brugge,door dui- zende vlaamsche kelen, hulde werd ge bracht aan onze volkshelden. Op 14 Juli moet den indruk nog grooter wezen daar het, toen zoo vurig verlangde, monument eindelijk onthuld zal worden, als het floers valt dan moeten de twee volgende liederen donderen door het ruim. I. VLAANDEREN. Voor Vlaandrens gouden kusten, Klinke aller lofgeschal, Daar waar ons vadren rusten. En 't nakroest wonen zal Waar moeder ons eens baarde En opleidde aan heur hand O dierbaarste land der aarde O Vlaanderland! Wel lijdzaam zijn 's lands kinderen, Maargeene dwinglandij Mag hunne rechten hindren O dat bezweeren zij. Wat m'eens zoo duur vergaarde Blijft steeds het waardigst pand Van 't vrijste volk der aarde, In Vlaanderland II. HET LIED DER VLAMINGEN. Daar stijgen uit 't verleden De karleu klauwaarts op, Zij hebben stout gestreden verplet der [vreemden kop Hun goed, hun, bloed hun leven, Met mildheid steeds verpand, Om ons te kunnen geven Het vrije, het vrije Vaderland O Vaderland, o vrijheid Gij adelt ons gevoel. Wij zweren met blijdheid uw toekomst [is ons doel, Wij zullen jonge scharen, Steeds onze plicht gestand, Met hand en hart bewaren Het heilige, het heilige Vaderland. De Breidel-kommissie zond deze week de zangpartitien en liederen aan al de tot nu toe bijgetredene kringen opdat die liederen in den schoot van elke maat schappij zouden aangeleerd worden. De kringen die ze niet ontvangen hebben moeten zich enkel tot de Breidel-commis sie wenden, Poterierei, 36 Brugge. De Dendergalm poogt te bewijzen dat wij in militaire zaken gedurig van ge dacht veranderen. Om zijn doel te bereiken knipt hij hier en daar een volzin uit onze vroegere artikels. Het zou ons hoogst gemakkelijk wezen die weinig eerlijke aantijgingen te ver gruizen, doch het zou ons te verre leiden. Ten anderen wij dagen De Dendergalm uit onze artikels van 6 januari en 13 fe bruari 4887 in hun geheel te durven meê- deelen... Doch dit zal hij niet, wel we tende dat deze afkondiging zijne eigene veroordeeling zou wezen. Een woord uogthans nog Uit het schrijven van Den Dendergalm blijkt klaar dat een der groote rede waarom de libe ralen de persoonlijke dienstplicht voor staan, deze is dal de seminaristen ook den ransel zouden moeten opnemen. Men begrijpt 'tdoel dat de liberalen hierdoor bereiken willen.De aanwerving der gees telijkheid zou dan, zooniet onmogelijk, dan toch zeer moeielijk wezen en, na weinige jaren,zou men nimmer 'tnoodige getal priesters vinden voor de noodwen digheden der bevolkingen, 't geloof zou verslappen en aldus denken zij eindelijk tot de totale uitroeiing van den R. K Gods dienst te geraken.In Frankrijk waardeli- beralen volkomen meester zijn, heeft het gouvernement voorgesteld al de semina risten naar de kazerne te sleuren. Dit zegt genoeg Lowietje uit Den Dendergalm vindt dat de som van fr. 4335,00 voor 't onderhoud der pissijnen en deze van fr. 4444,00 voor 't kuischen der straten, die, in 1885, betaald werden verre everdreven zijn.... En 't mannetje spreekt wéér van vriend jes en kozijntjeswinkel. Maar zeg eens. mannetje, weel uij hoe veel geld deze beide diensten ten tijde der liberalen hebben verslonden Neen. niet waar, wij zullen het u dan eens zeggen Het kuisciien der straten wierd dan verricht door werklieden daartoe door de stad aangesteld. De stad kocht peerd en kar aan en jaar lijks verslondt dat peerd alleen meer dan 4000 fr. bij zooverre dat men zich in allen ernst afvroeg of dit peerd makrons at en witte wijn dronk. Het kuischen der straten en 't onder houd der pissijnen kostteonder *tliberaal bestuur bijna het dubbel van heden en al onze straten geleken dan nog aan echte modderpoelen. Ja dan mocht er van vriendjes- en kozijntjeswinkel gesproken worden. Hebt ge begrepen, Lowietje? Na de leeraars der Muziekscholen voor al wat gemein is uitgescholden te hebben, na hunne eer en reputatie op eene eer- looze wijze gestolen te hebben komt Argus nu verklaren dathij het doel met had schandaal te maken maar van de plichtigen tot het besef van betamelijkheid en eerbaar heid terug te roepen Ah gij wildet geen schandaal maken Zoo, zoo dan Voor ons is het nochtans klaar en duidelijk dat gij hebt willen schandaal verwekken,maar dat gij heden, bevreesd voor de verantwoordelijkheid, gelijk alle laffe eerdieven, aan uwe woor den een zin geeft dien zij nooit hadden. Waarom als gij geene kwade inzichten had de muziekschool waar de feiten, vol gens u, zijn voorgevallen, niet genoemd in plaats van alle de muziekscholen des lands aan te wijzen, en aldus honderden deftige lieden bij 't publiek te doen in ver denking vallen Gij vraagt waarom het programma van 't Concert der Jonge Garde u niet meer, zooals vroeger, wórdt meêgedeeld... Wel, dat is ons onderzoek nietals gij het wil weten, wend u tot den heer Bestierder dezer maatschappij, ge zult ongetwijfeld een goede antwoord ontvangen.... En nu de rede waarom de Bestierende Kommissie onzer Muziekschool vergader de, is zeer eenvoudig. Door uw schrijven was de Muziekschool onzer stad even als alle de anderedes lands aangeklaagd en de heer Bestierder, niet langer onder uwe beschuldigingen willende blijven, heeft bij de Kommissie aangedrongen op dat zij een enkwest zou openen. De Kom missie heeft het verlangde enkwest ge daan en het heeft bewezen dat, indien gij de Muziekschool van Aalst hebt willen aanwijzen, uwe aantijgingen logenachtig en lasterlijk zijn lot in den grond... Ziedaar waarom de Kommissie verga derde. Wat nu de ouders van leerlingen be treft die, verledene jaar, ten Stadhuize, over de handelwijze eens leeraars gingen klagen, dagen wij u uit die ouders met naam en stuk te kunnen noemen... Dus wij wachten. De Dendergalm is gram omdat wij ge schreven hebben dat een zijner mede werkers in dagelijks betrek was met Nichels, den gekenden socialist, bij zoo verre dat ze te samen gingen snaps toe teren. Waarheid alleen kwest, zegt 't spreekwoord. Nu. Argus stelt ons voor eene wedding aan te gaan van duizend franks, door hem te betalen als wij be wijzen kunnen dat iemand uit Den Den dergalm met Nichels snaps ging toeteren en door ons te betalen als wij het niet bewijzen. Nu. Argus, dat weet ge zoo goed dan wij waarom zoo de welbekende waar heid loochenen. Maar zeg eens, jonge, wie zou nu die duizend franks betalen Gij, Argus,zijt geen rood duitje weerd.en voorzeker is 't toch de kas der liberale associatie ook niet, want daar zijn zulke groote gaten in dat men er los door kan kijken Wij weten er persoonelijk van te spreken, jonge Nu.Aryw. jonge, ookeens een vraagske- Zeg eens kende Jefke, de liefderijke en zonderlinge beschermer van weduwen en weezen dan ook zijnen catechismus en de tien geboden Gods 't Was zeker wel den liberalen cate chismus der geusche zedeleer die hem gemakkelijkst viel, niet waar Indien er eene kwestie is waarin De Dendergalm den laffen bek is gesnoerd geworden, dan is 't wel in deze der be ambten en bedienden van ons Weldadig heidsbureel... Neen, wij zijn 't niet die 't schuit van kant steken, wel integendeel. Wij dagen u andermaal uit, Argus, en wellicht voor de twintigste maal, wel bepaalde feiten te durven bekend maken. Wij herhalen dat wij u, in dit geval, zul len terzijde staan om een openbaar enk west te vragen... Maar kom niet af met uwe vraag Is 't waar dat dees of 't geen gebeurt Neen, zooniet, den lafaard niet vertoonen, gelijk gij tot hier toe in deze kwestie gedaan hebt. Geen dertig eerlijke en deftige lieden uit poli tieke berekeningen doen in verdenking vallen als de een-en-dertigste alleen de plichtige zou wezen... Begrepen Priesterlijk Jubiló. Gister Dijnsdag vierde de E. H. De Baerdemaecker, pastoor van 't Beggijnhof alhier, zijn Jubilé van 50 jaren priester schap. Het beggijnhof was te dezer gelegen heid prachtig versierd de weg dien de achtbare Jubilaris van zijne woning naar de kerk moest volgen was met lauriers en andere boomgewassen en ook met sta ken waar veel kleurige wimpels aan wapperden beplant. De voorgevel der kerk was buitengewoon prachtig. De ver siering van 't inwendige der kerk was allerdeftigst. De jaardichten waren eer lijk. Verder waren alle de huizen ver sierd. De inwoners der Brusselsche straat hadden ook allen hunne huizen be vlagd. Om tien uren heeft de Eerw. Jubilaris een plechtige mis opgedragen onder de welke de EE. HH. Onderpastoors onzer stad hebben gezongen. Na hel evangelie beklom den E. H. De Blieck, pastoor deken, den predikstoel. Des avonds was hel Beggijnhof luisterrijk verlicht en een fraai vuurwerk werd afgeschoten. ALLERHANDE NIEUWS. 400* verjaring der inhul diging des Beiaards. Zater dag aanst-, om 9 ure des avonds,zal eene algemeene repititie gehouden worden der Peestmarscli met hegleiding van ffeiaard- en bazuingespcl, gekompo- neerd door den heer F.-L. Van den Bogaerde. Onze eerste spoortrein. Wie zou ooit gedacht hebben dat de eerste spoor trein, die in 1835 tussehen Brussel en Mechelen reed, eene der attractions van de parijsche tentoonstelling zal zijn En toch is hel zoo Op herhaald aan dringen van hel koraiteit heeft de belgi- sche regeering toegestemd en AI. L)e Graux, opper-ingemeur van 't arsenaal van Mechelen gelast de verspreidde dee- len van den trein bijeen le brengen. De treinsleeper staat te Mechelen de tender, de waggons en andere deelen ir« de verschillende werkhuizen van Leuven, Braine-le Cornte. enz. De Franschen zullen er waarschijnlijk in den kataloog het versje van den Door eenigszins gewijzigd, bijvoegen Daarin zijn ons de rappe Belgen vooruitgeschoven dezen keer Bandieterij te Brussel. Onverwachte aanhouding. (Nadere bijzonderheden.) Onder bovenstaanden titel deelden wij in ons vorig nummer meêdat eene dienst meid, 's nachts in hare kamer verrast door eenen dief met zwart gemaakt ge zicht, op brutale wijze bestolen was. Het meisje had eene klacht ingediend en deze had ondanks de ieverigste opzoe kingen nog niet het minste spoor van den indringer ontdekt. Doch zaterdag morgend kwam een naamlooze briefin het policieburee! aan, meldende dat van geheel de historie, door de meid verteld, geen woord waar was dat zij integendeel eene diefegge van de eerste soort was, en de briefschrijver wees overal de plaatsen aan, waar zij sedert acht jaren de voorwerpen verbor gen hield, die zij van hare meesteres ge stolen had. Het onderzoek, dat thans eenen ande ren weg volgde, deed inderdaad alles ont dekken, wat de briefschrijver had aange duid en de meid werd aangehouden. De talrijke gestolen voorwerpen wer den in beslaggenomen. Het waren ju- weelen, lijnwaad, zijde, kerksieraden, enz., enz. Het meisje vertelde aan haren vrijer dat zij al die voorwerpen van hare mees teres ten geschenke kreeg. Ziehier uu waarom zij den zoogezegden nachtelijken inbraak zoo hebben verteld zij was van zin te trouwen. Bij het ver tellen van haren diefstal zou de meesteres meelijden met haar gekregen en haar on getwijfeld schadeloos gesteld hebben. De meid bezit geen cent., en men kon haar dus geene 2500 fr. ontstelen. Zooals te denken is, heeft de policie haar achter de traliën gestoken. M. Drubbel, van Gent advokaat en gewezen volksvertegenwoordiger is maan dag nacht gestorven ten gevolge van een gchrikkelijk ongeluk. Eene brug werd open gedraaid en M. Drubbel,die bijzien de is, zag de afsluitingketting niet. Hij struikelde en viel tussehen de kaai en de draaiende brug. Hij werd zoo ernstig ge wond dat hij eenige uren nadien in de schrikkelijkste pijnen bezweek. M. Drub bel is schoonvader van den volksverte genwoordiger M. Begerem. Dit ongeluk heelt een diepen indruk in de stad ge maakt. Werkstaking te Lembecq. In de fabriek van M. Wuillot en C°, te Lembecq- bij Hal is eene werkstaking uitgebersten. Een hovenbaas had zich, door eene overtreding, eene boete op den hals ge haald. De andere hovenbazen trokken partij voor hem, staakten den arbeid en dwongen de werklié hetzelfde te doen. Daarop gingen zij naar AI. Wuillot, om de terugbetaling der boete te eischen, alsook de betaling der daglooneti tot op hel oogenblik der werkstaking. M. Wuillot, huHneu opgewonden toe stand ziende, verzocht hen daags nadien terug keeren, doch dit beviel hen niet en met geweld wilden zij binnen dringen. Zij randden den bestuurder aan, die hen wilde beletten hun voornemen uit te voeren en deze werd aan de hand ge kwetst. Eenige werklié en beambten ge lukten er in de bende buiten te drijven. De gendarmerie is ter plaatse gekomen om de fabriek ie bewaken. De prokureur des kouings heelt de zaak in handen ge nomen. FRANKRIJK. De bedelaars te Parijs. Tot het groote aantal bedelaars te Parijs dragen Italië en Spanje het meeste bij. Uit Italië wordt jaarlijks een talrijke sqhaar jongens en j meisjes van zeer jeugdigen leeftijd inge- voerd vaak wordt de geheéle onderne ming door enkele personen op touw gezet, wat Parijs betreft, terwijl anderen optreden met het doel de overige groote steden des lands met jeugdige bedelaars te voorzien. De ondernemer noemt zich niet hun meester, maar hun patroon, padrone. Aan hel kleine volkje van iederen patroon wordt des avonds eene groote zaal tot slaapplaats aangewezen, en het gebeurt, dat hun aantal te groot is voor eene zaal, zoodat er een tweede bijkomt. Iedere patroon heeft een grootboek, bevattende de namen zijner onderdanen, bovendien de noodige bewijzen dat hij met hunne ouders deugdelijke overeen komst heeft gesloten hij huurt de kinde ren van hunne ouders of voogden. s' Morgens wordt hun als ontbijt, mid dagmaal, enz. soep uitgereikt, en dan wordt hun meegedeeld hoeveel ieder hunner, naar gelang van zijn aanleg en bekwaamheid, aan klinkende munt 'sa- vonds behoort in te brengen. Zoodra deze les aan de schranderejeugd is voor- gezelen, vliegt de talrijke bende de straat op, ieder gewapend met zijn muziekins trument. 's Avonds wordt er opnieuw revue ge houden over den troep kunstenaars en kunstenaressen, benevens afrekening in dubbele beteekenis. In de eerste plaats moet de vastgestelde inbrengst worden overhandigd, dit is de eerste afrekening, en wie hierin hapert, kan zich weldra overtuigen, dat de ande re niet wordt gemistde scherpe beris ping namelijk, maar het avondeten, daar van komt in dergelijke gevallen niets. In vroeger jaren bloeide deze tak van nijverheid zeer. Jaar in jaar uit telde men een honderdtal dergelijke italiaansche patroons, die op gezette tijden de hoofd stad van kleine bedelaars en bedelaressen voorzagen. Hun aantal is allengs vermin derd ten gevolge van de onderhandelin gen, deswege tussehen de betrokken re geeringen gevoerd. Het naburige Spanje levert geene kin deren, maar volwassen personen, en 'l verdient te worden vermeldt, zij be- hooren allen tot eene categorie, 't zijn in schijn of in werkelijkheid, zonder eene enkele uitzondering allen kreupele man nen. liet ingesteld onderzoek heeft geleerd, dat de meerderheid slechts tijdelijk aan het bewuste euvel lijdt, 't welk door kunstmiddelen wordt te voorschijn ge roepen. De volwassen bedelaars staan, evenals de jeugdigen, önder de hoede van patroons, die hun ongeveer op de manier van de vroeger genoemde wet voorschrijven en hen eiken avond van de verzamelde penningen ontlasten. Hierbij mag niet onvermeld worden gelaten, dat de invoer van spaansche be delaars in 't groot eerst sedert korten tijd plaats heeft en dal al de prefecten in het Zuidwestelijk gedeelte des lands aan schrijvingen zijn gezonden, ze bij hunne komst in Frankrijk onverwijld over de grenzen te doen zetten. De schrikkelijke brand van Buysscheu- re. De dagbladen bevatten nieuwe bij zonderheden over de ramp, welke eenige dagen geleden, teBuysscheureinFransch- Vlaanderen is voorgevallen Het was gedurende de kermis, en op 't oogenblik dat de familie Gars-Persyn aan tafel zat, dat de vrouw Beyaert, za terdag gestorven ten gevolge barer brand wonden, het eerst de vlammen zag en M. Gars kwam verwittigen dat zijne hofstede brandde. Op dat oogenlik waaide het het hevig. M. Beyaert, hel gevaar voor ziende, had aan zijne vrouw verboden, in het redden der meubelen voort te gaan zij gaf daar geen gevolg aan, maar weldra was zij met vijf andere slachtoffers onder de smeulende overblijfsels van het inge storte dak begraven. Op dit oogenblik grepen er tooneelen plaats, welke aan den brand van het Opé- ra-Comique denken doen een metsers- gast, ten allen kante door vlammen om ringd, liet ijselijke schreeuwen hooren, en poogde te vergeefs de traliën eens vensters te verbrijzelen, waarachter hij gevangen zat en de dood aankomen zag, Die metsersgast, Hendrik Deronard, her komstig van Duinkerke, was29jaren oud. De ongelukkige werkte aan het herbou wen der hofstede, op Palmzondag afge brand. Hij is levend verbrand. Een koet sier van St-Omaars, vvien naam wij niet kennen, is insgelijks in den brand omge komen hij was slechts zeventien jaren oud. Twee van de zes slachtoffers van dien brand zijn nog in leven men verhoopt een van die twee, Jules Labaye, vader van vijf kinderen, te redden. Het gezicht der lijken in eene 'schuur op eenige strooischoven neergelegd, was waarlijk afgrijselijk. Een dezer lijken was zoodanig verkoold, dat het in stukken viel bij de minste aanraking. Het zicht der overlevenden is voor 't minst zoo schrikkelijk. Inderdaad, het is bedroevend die ijselijk opgezwollen wezens te aan schouwen, welke schrik en afschuw ver wekken. Men heeft twee aanhoudingen gedaan. Deze rainp wordt toegeschreven aan kwaadwilligheid, maar het schijnt dat de plichtige of de plichtigen uit wraaklust zouden hebben gehandeld. Voor eenige dagen zond de pachter AI. Gars-Persyn een dienstknecht van 16 jaar weg, dien hij van diefstal van pluimgedierte ver dacht. Weinigen tijd later, op Palmzon dag, brandde zijne niet verzekerde hof stede af en de schade bedroeg 35,000 fr. Men had vermoedens tegen den dienst knecht, die aangehouden werd, maar bij gebrek aan genoegzame bewijzen, slechts tot twee maanden gevangenis, uit hoofde van diefstal, werd veroordeeld. Ditmaal is het niet enkel de dienst knecht, maar ook zijn vader die aange houden is. De twee personen heeteu Charles Louis Van Cappel, 55 jaren oud, en zijn zoon Alfred, 46 jaren oud. De op schudding door deze ramp, in gansch liet arrondissement Hazebroek. teweeg ge bracht, is op verre na niet gestild zij zal het slechts zijn wanneer het onderzoek door de gendarmerie aangevangen, de ware plichtigen zal hebben ontdekt, met onderstelling dat zij, die tegenwoordig achter de grendels zitten, het niet zijn. I Geheimzinnige aanval. Verleden j donderdag, omstreeks 9 1/2 's avonds, i heeft men tussehen de statiën van Leval- j lois-Perret en Baiignolles in een waggon van tweede klas zekeren Jules Amat ont dekt, geheel en al buiten kennis, en wiens aangezicht op schrikkelijke wijze was verminkt. Men heelt den ongelukkige opgenomen, wien neus schier van het aangezicht was gesneden. Jules Amat werd naar 't hospitaal overgebracht. Jules Amat heelt op geene enkele der vragen welke men hem heeft voorgesteld, geantwoord. Hij weigert eenigen uitleg te geven. Al hetgeen men vernemen kon, was dat hij als naar gewoonte op zijn bureel gewerkt,en dat hij het op het gewoon uur had verlaten. Bij deze geheimzinnige stilzwijgend heid, heelt het parket besloten dat men bij Amat eene huiszoeking zou doen. Bij de eerste bestatigingen heeft men bevonden dat de diefstal de oorzaak van de misdaad niet wasop het slachtoffer heeft men juweelen, en eene zekere geld som ontdekt. Deze geheimzinnige zaak zal weldra worden opgeklaard. De toestand van het slachtoffer is zeer bedenkelijk. (Nieuwe bij zonderheden Naar het onderzoek blijkt het dat de aanval waarvan M. Amat hel slachtoffer was, eene reeds lang ontworpen wraak is,welke door eenetoevallige ontmoeting, eene haastige uitvoering fieeft bekomen. Alen verdenkt een gekenderi advokaat, die sinds eenige maanden, uit hoofde van stoffelijke belangen, in geschillag met M. Amat. Vrijdagscbeen de zieke wat beter,maar bij bet vallen van den avond is hij in eene volledige verzwakking hervallen. Telken stonde scheen hij zich ie verweren tegen een onzichtbaren vijand al roepen de Ah, de ellendige de ellendige Deze zaak schijnt zeer geheimzinnig en heeft veel betrekking op den moord van M. Barême. Gelijk de moordenaar van M. Barême, prefektder Eure, heeft die van M. Amat zijne misdaad mei zoo eene groote doer- traptheid aangelegd en uitgevoerd, dat men op niemand vermoedens vestigen kan. Het eenig verschil dat er tussehen bei de moorden bestaat, is dat in dit geval hel slachtoffer is blijven leven,maar zulks heeft nog niets bijgebracht tot hel ont dekken van den moordenaar, want de toestand van M. Amat is allerergst, en in zijne oogenblikken van helderheid van geest, blijft hij sprakeloos. De ongelukkige door zijnen broeder ondervraagd, antwoorddeNu mag ik niet spreken, maar later. Anders heeft hij niet gezegd. Sinds twee dagen houdt de onderzoeks rechter AI. Alhalinzich bezig met die zaak, wier verborgenheden hem eer aanwakke ren dan ontmoedigen. Hij heeft eerst zoo veel mogelijk de omstandigheden van het drama heropgemaakt. De moord werd begaan tussehen Ba iignolles en Courcelles, en de moorde naar is aan deze leste statie afgestapt. De portel van het kompartement was opnieuw toegedaan, maar de grendel werd niet opgeslagen. De misdadiger is heel eenvoudig in de statie afgestapt. Ongelukkiglijk had hij reeds de statie ver laten, toen men M. Amat op den vloer van den waggon heeft ontdekt. Het kaartje van M. Amat was van Parijs naar Courcelles. Daar was het dan dat hij uitstappen moest, om te reizen naar Juist dit tracht men te weten. Dien dag had hij het huis zijns broeders verlaten ten 6 4/2 ure. Van dit oogenblik af, tot op het uur dat men hem in den waggon vond, weet men niet wat hij wilde inrichten. Men weet nietwaar hij heeft gemiddag maald, noch waar hij den avond heeft doorgebracht. Het is eene aanzienelijke leemte, die nog moeten worden aange vuld,en dan misschien zal men klaar zien in geheel die zaak. ITALIË. Vatikaan en Quirinaal. De romein- sche liberale drukpers houdt zich nog altijd bezig met de merkwaardige rede voeringen, die Z. H. de Paus in liet kon- sistorie van 23 mei laatstleden heeft uit gesproken. Dit bewijst de weêrgalooze kracht van bet woord van den Opperherder der Kerk, dal dc gansche wereld blijft doorklinken. De Popoio Romano, ministerieel orgaan, had plechtig verklaard dat het zich met de noodzakelijkheid van het herstel der wereldlijke macht van Z. H. den Paus niet meer bezighouden zou. Het blad ziet zich nochtans gedwongen op dit gewichtig vraagstuk terug te komen, en het kondigt brieven af, welke het zich door AI. Gaumarilli, hoogleeraar aan het technisch-instituut te Florenlië laat toezenden. Deze erkent den plicht, om het verlan gen naar vrede, door den H. Vader in zoo'n edel en verheven woorden uitge drukt, te ontvangen als een straal van hoop. De schrijver erkent de wenschelijkheid, om den tegenwoordigen toestand niet langer te handhaven, vermits hij dien als als onhoudbaar bescbovwt.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2