zeer wel gedaan, de kwestie van het boschwezen en alles wat er meé in slaat, in eenen kampstrijd te stellen 'l zal voorzeker een der belangrijkste punten wezen. Nog de persoonlijke dienst. Wij ontleenen aan de bezondere cor respondentie uit Brussel aan 't Handels blad Het militarism heeft eene zware neer laag ondergaan het is ook helscli kwaad. De voorstanders van den dienstplicht gaan uog altijd voort hunne gal lucht te geven legende Kamer van Volksvertegen woordigers. M. Beernaert zelf wordt niet gespaard. Zij verwijten hem dat hij de kabinets- kwestie niet gesteld heeft. Al. Frère, zeggen zij, zou zóó niet ge handeld hebben als die iets wilde, wist hij wel zijne meerderheid te dwingen. Wat zegt ge van die vergelijking Ik vind dal zij leenemaal ten voordeele is van Al. Beernaert. Hij heelt gesproken en gestemd ten voordeele van den persoonlijken dienst maar hij heeft ten minste de verdiensten geen geweld te hehben gedaan aan de overtuiging van zijne partij. M. Frère zou anders gehandeld hebben, want wij kennen hem als een autocraat, een despoot, een alleeriheescher en een dwingeland Ik voeg er bij dat men zich aan de rechterzij niet laat drillen en regeeren, gelijk de liberale meerderheden van vroeger, die M. Frère met karwatslagen deed loopen en galoppeeren naar goed vinden. En nvant marclions Hei schijnt dat tot nel leste oogenblik de militaristen klik gehoopt had op eene gunstige stemming van den persoonlijken dienstplicht. Met dit vooruitzicht was er reeds een overgroot werk gereed gemaakt in de bureelen van 't ministerie van oorlog, ten einde de uitvoering van hel program te verwezenlijken. Generaal Pontus zou hebben voorge steld eone gemengde kommissie te be noemen, om het ontwerp van wet gereed te maken. Die kommissie zou binnen zeer kort bijeen gekomen zijn, in de bureelen van 't ministerie. Zij zou onmiddellijk al de dokumenten gevonden hebben, geschikt om hare taak te voleindigen. Vooral bad men vergelijkende opgaven opgemaakt tusschen demilitaire inrchtiu- gen, in verschillende landen. Alen teekeude er in aan, hoeveel solda ten in ieder land geleverd worden, met of zonder loting hoeveel ieder soldaat aan de begrooting kost, enz., enz. Die opgaven, de vrucht van langen op zoekingen, waren gesteendrukt en op een klein getal exemplaren getrokken, om alzoo aan de ontworpen kommissie te worden voorgelegd. Ten gevolge der stemming van donder dag zijn er van hoogerhand orders gege ven, ai die statistieken wéér in de kartons te steken, waar zij, laat liet ons hopen langen lijd zullen rusten De spons is over de steenen gegaan, die tot het drukken hadden gediend. Wij kunnen er ons niet genoeg over verheugen dit bewijst dat in het minis terie van oorlog, het ontwerp als bepaald begraven aanzien wordt. Eerst waren het de beambten en be dienden \an 't Weldadigheidsbureel die werden aangevallen door den ua3ipooui Argus uit Den Deiulergalm, dan was 't Bestuur en de EE. Broeders en Nonnen onzer Godshuizen, later waren het de heeren leeraars onzer Aluziekschool en nu heden is 't den lieer apotheker onzer gestichten van Weldadigheid welke het venijn der liberale gal te onderstaan heeft. üus elk zijne beurt... Wij hebben den uaaipooui Argus reeds in de eerste zaken den bek gesnoerd en dus wéér eens aan 'l werk Een persoon, zegt Argus, is bij ons komen klagen dat hij 's namiddags, kwaart voor vijf ure, in de armeu-apo- theek niet meer gediend kon geraken. Wij antwoorden Het bestaande reglement der Apotheek bepaalt dat de medecijn zal afgeleverd worden des voormiddags van 9 tot 12 uren en des namiddags van 2 tol 3 uren. Voor haastige voorvallen is de apotheek dag en nacht toegankelijk mits aandui ding op de voorschrilte Dringend. Nu, indien Argus een stellige en ge gronde klachte van weigering van mede cijn op eene uur dat de Apotheek moet open zijn kan bijbrengen, zullen wij geen oogenblik aarzelen eeri onderzoek te vra gen, een onderzoek zonder genade, want hel geldt hier de behulpzaamheid aan onze lijdende arme medeburgers. Wij noodigen dus Argus uit,den persoon te noemen en den dag te doen kennen op den welken 't feil zich heeft voorgedaan. Tol zoo lang, Argus, hel niet heeft ge daan, hebben wij 't recht te zeggen dat wij in zijne aanklacht geen 'l minste vertrouwen stellen. Ten anderen wij kennen den liberalen vogel. Wij voegen er ten slotte bij dat het bitter weinig eerlijk zou wezen voor Argus den persoon met naam en stuk en dag op den welken't feit gebeurde niet te doen kennen, en aldus aan den heer apotheker de gelegenheid te ontnemen zich te kunnen verdedigen en de vlek af te weren vvaarmeé men hem,zonder twij fel wéér uit politieke berekeningen, wil bevlekken. De heer Bogaerts telt 17 iaren dienst en gedurende deze reeds lange loopbaan is nog nooit eene ernstige klacht tegen hem noch van wege de be- hoeftigen, noch van wege de Bestierende Commissie opgerezen. Dus. Argus, indien gij nog eergevoel bezit, 't woord is aan u Telkenmale wij een der Dendergalmers eene klinkende kaaksmeet hebben toege diend dan zijn wij razend en woedend geworden Alaar men moet loch zoo al iets zeg gen.... De Dendergalmers hebben nu besloten op onze scheldwoorden niet meer te ant woorden. Onze kaaksmeet heeft dus dees maal goed effekt gemaakt. Wij mogen u verzekeren dat gij van ons geene zoogezegde scheldwoorden meer zult te vreezen hebben, wanneer gij uwe soms walgelijke persoonelijkheden, uwe schandelijke lasteringen tegen ons en onze vrienden zult staken. Uw schrijven bevat weêr eene persoo- nelijkheid welke wij u met klank zouden kunnen weerkaatsen en die u misschien hoogst gevoelig zou kunnen vallen. Dus nog eens staakt uwe persoonelijk heden en lasteringen tegen ons en onze vrienden en ge zult van ons niets te vree zen hebben, doch blijft ge volherden, wij geven de vaan niet af. Nog een woord ge zegt dat liet eene lafheid is zoo op elk uwer artikels den naam te zetten van den eenen of anderen burger die er, helaas geen schuld aan heeft. Weer eens staakt uwe handelwijze, hee ren, van gedurig zekere personen als opstellers van ons blad aan te wijzen, zooniet begaat gij volgens uwe eigene bekentenis, telkenmale eene lafheid.... Begrepen De Fakkel, of liever 't Keerske van een oordje komt opnieuw te verschijnen. Wie dus dom weg wil hooren liegen en bedriegen gelijk 'nen tandentrekker leze 't orgaantje van Al. Jefke en Cle wij mogen het verzekeren men zal een aan genaam uurtje slijten. Wij willen ter loops op eene van de domme streken van 't Keerske de aandacht inroepen Sprekende tot onze medeburgers van Alijlbeke en Schaarbeke schrijft 't Keers ke Het is waar zij hebben eenige wegen gekasseid maar goede medeburgers, dit kasseiden heeft aan de Stadskas niets gekost. Gij moet weten dat Aalst voor de openbare wegen meer dan 30,000 franks van den Staat en Provin- cie ontvangen heeft. Had dit geld al- leenlijk voor de wegen gebruikt ge- weest, er zou heden in die twee gehuch- ten geen ongekasseide weg van een meter breed meer te vinden zijn. Dees met 30, duizend franks kunnen de liberale keerskensmannen alle de banen en wegels van Mijlbekeen Schaarbeke kasseien !?f?! Dat men sprak van een half millioen frank en meer, dat zou er optrekken Dat zijn Jannen, niet waar! Zemeenen i zeker dat de Aïijlbekenaars en Schaarbe kenaars nog dommer zijn dan dom De Klottestraat ofKerrebroekstraatdie men op 't oogenblik aan 't kasseien is, kost alleen meer dan 47 duizend franks. Daar hebt gij nu een staalke van de domme streken van 't Keerske leest het dus medeburgers, ge zult er nog lal van zulke dwaasheden in aantreffen die ueens hertelijk zullen doen lachen. Alaar wacht eens wie weet wat die Jannen toch zoo al kennen AI. Jefke staal immers aan hun hoofd, 't is een zeer behendig mensch, die veel medelijden heeft met weduwen en weezen en daarbij nog een rare vogel die hoogst wonderbare dingen verwekken kan Groote vertooning onzer Komieke Garde. Zekere liberale groote heeren toonen zich telken male. gestoord als wij de Gar de Civiek, die groote nationale instelling gelijk zij xe noemen, de Komieke Garde heeten..,. Maar wij vragen het is er nu toch iets komieker dan de tegenwoordi ge inrichting der Garde Civiek, samenge steld voor de negeri-tiende uit soldaten tegen hunne goestingen,gekommandeerd ten meerderen deele door eerzuchtigen die van den officier niets hebben dan de kleeding en den sabel?... Ge moet ze me daar maar nen keer aan den gang zieri als 't groote vertooning is gelijk hel zon dag II. 't geval is geweest. Wij willen eens een feit aanhalen dat hier zondag II. gebeurde en 't welk de gegrondheid onzer beweeringen beves tigt. Het was dus groote vertooning en gansch de confrérie was opgetrommeld, 't Vaandel van 't legioen was ook te voor schijn gehaald. Hoe de krijgsoefeningen zijn afgeloopen dat weten wij niet, maar wat wij weten 't is dat er ter Groote Merkt iets voorgevallen is, dat onvergeef lijk is voor een kolonel. Nauwelijks was men terug ter Merkt aangekomen of't legioen werd in.slagorde gesteld. Decomando klonk Porta armes Préstnlez armes en dan volgde 't gene altijd best gehoord wordtltompez vos rangs... en dadelijk zette alleman liet op een loopen... Maar, neen, allen gingen niet weg,een enkel manschap bleef staan en scheen radeloos te wezen... 't was de lieutenant-vaandrig.... Men had de eer bewijzen aan 't Vaandel van 't legioen vergeten, welke door de militaire regle menten ten dringendst worden voorge schreven. De lieutenant-vaandrig legde dan 't vaandel op den schouder en begaf zich zonder wacht een einde verder naar de plaats waar de instructie-compagnie zich bevond, gelast met de begeleiding en men trok er dadelijk onder 't spelen van een barakkenaria van door. üus in plaats van 'l Vaandel, gelijk het is voorgeschreven, voor het front van 't legioen te brengen 't welk dan de wa pens aanbiedt, door de trommelaars de veldmarsch te doen slaan en 't muziek 't nationaal lied te doen aanheven, han delde men of hel niet tegenwoordig ware geweest.... Men deed aldus het Vaandel des legioens een onbegrijpelijk affront aan.... Wat zou het wezen moest men voor den vijand En dan heeft men de pretentie kolonel van de Garde Civiek te wezen... En 'tis nogthans de schuld niet geweest van den iieuteriant-vaandrig hij heeft door zijne gebaren alles gedaan wal mogelijk was om de aandacht van den bevelhebber er op in te roepen.... maar 't was bemiks En dan zijn ze kwaad als wij die zoo gezegde nationale instelling de komieke garde heeten VolLskamcr. De Vergadering heeft de beraadslaging voortgezet over de maatregelen lot betuigeling der open bare dronkenschap. De lieer Beernaert, minister van financiën, kondigde aan dat kortelings verscheidene wetsontwerpen zullen worden voorgesteld, strekkende namelijk tol beteugeling der huizen van ontucht, lot keuring der dranken in de drinkhuizen en bestraffing der dronken schap. Jubelfeestvan den E. H. DeBlieck, Pastoor-deken onzer stad. Zondag aanst. 24 Juli gaat de E. H. Pastoor-deken onzer stad zijn Jubelfeest vieren van 30 jaren priesterschap. Om 9 uren zal hij de plechtige Hoogmis zingen waaronder Sermoon door Z. II. Algr. Lambrechts, Bisschop. Daarna zal een Te Deum gezongen worden. De inwoners onzer stad worden ver zocht hunne huizen te dezer gelegenheid te willen bevlaggen om aldus aan den Eerzamen Jubelaris eenen blijk van liefde en genegenheid en vooral van dankbaar heid te betoonen over het talrijke goede dat hij hier, sedert 36 jaren, tot ons zede lijk welzijn gesticht heeft. ALLERHANDE NIEUWS. De Verlichting van zondag 11. is aller best gelukt geweest de triomfbogen en sterren met hunne duizenden gekleurde lichten leverden eenen tooverachtig aan blik op. Elkeen was het eens om eene welverdiende hulde te brengen aan den heer Julius Goelhals, stadsbouwkundige welke de teekeningen heeft gemaakt en de toezicht over de verlichting had. Het Concert der Koninklijke Harmonie was men kan niet beter. Eindigen wij met te melden dat eene talrijke menigte deze prachtige verlich ting kwam bewonderen en men algemeen het spijt uitdrukte dat zij op den dag der Beiaardfeest niet had kunnen plaatsgrij pen. Maandag 11. vierden de echtelingen Karei De Saedeleer-De Sadeleer, zeer brave en deftige werklieden te Aalst- Schaarbeke, wijk Appollonia, hun jubel feest van 50 jaren huwelijk. Te dezer gelegenheid was de wijk gansch in feest. Van vroeg in dan morgend waren alle huizen bevlagd en versierd en donderde het kanon. Na de kerkelijke plechtigheden werd aan de jubilarissen een feestmaal aangeboden door de familiën De Boeck en Claus. De feesttafel was onder den blauwen hemel opgericht en er namen 49 dischgenoten aan plaats. Alle de kosten dezer feestelijkheden werden gedekt door de beide hooger genoemde familiën. Bij het ter pers leggen hooren wij de alarmklok kleppen een brand is ont staan ter hofstede van P. J. Van Langen- hove, gestaan ten gehuchte Mijlbeek, Pa- penrodedriesch of Ouden-Dendermond- schensteenweg. Ons vrijwillig Pom pierskorps vertrok op 't eerste sein met de brandspuiten en materiaal. Aan de duivenliehebbers.Verschei dene fransche duivenmaatschappijen had den de aandacht der regeering geroepen en de handeling van de duitsche duiven- kringen. Na onderzoek der aangeklaagde feiten, hebben de ministers van oorlog en van binner.landsche zaken besloten het opla ten van belgische en duitsche duiven in Frankrijk te verbieden. De zaak Demaret. J. II. J. Dema- ret,weduwenaar met 5 kinderen waarvan de jongste 10 jaren telt, substituut van den procureur-generaal te Brussel, wordt beschuldigd van eene der eerlooste han delingen waaraan een mensch zich kan overgeven. De liberale en socialistische bladen vertellen met grooten ophef dat Demaret katholiek was. De Patritte van Dijnsdag zegt dat het moeilijk uit te maken is tot welke opinie hij behoorde dat hij alle vastendagen vleesch at, wat geen katholiek, welke niet gedispenseerd is doen zal. en dat de slimme magistraat steeds huilde met de wolf waarmede hij in het bosch was. Kom, liberalen wees eens oprecht en verstoot na de misdaad uwen vriend niet uit de partij. Dit is zeker dat hij zich niet veel aan de geboden stoorde waar mede gij voortdurend in uwe schand- schriften lacht. Wees gul en rond en zet hem naast het leger misdadigers in uw beeldenspel. Wij vernemen later dat toen er spraak was AI. Demaret te benoemen, er een streng onderzoek werd gedaan over zijne zedelijkheid, door den prokureur gene raal Van Schoor en den advokaat-gen§- raal Bosch. Deze twee hooge personen hadden niets ten zijnen laste gevonden 't geen be wijst dat hij zeer behendig was in liet verbergen zijner schuld. Alaar AI. Bara, zegt men, wist alles De liberale bladen bewijzen aan AI. Bara een heel slechten dienstindien hij wist wat kerel AL Demaret was. waarom liet hij hem dan, onder zijn ministerie, als substituut van den prokureur des konings op zijne plaats te Bergen Me:i ziet, de liberale pers zou beter doen te zwijgen. Een vlugge gauwdief stool zaterdag in de Noorderstatie te Brussel, den reis- j zak van een eirschen missionaris, terwijl deze eene reiskaart nam. Een gazetver- kooper, die dit had opgemerkt, waar schuwde eenen agent en deze hield den i man aan. In 't policic-bureel bekende de I aangehoudene dat hij sedert twee dagen niet meer had geëten en slechts een mid del zocht om zich te doen aanhouden. De missionaris, door die verklaring getrof- cn, verzocht den policieofficier van de ver volging af te zien. Nieuwe misdaad te Montigny-sur- Sambre. Nauwelijks zijn de twee slachtoffers der gruwelijke misdaad van verleden week begraven, of een nieuw drama brengt de gemeente in opschud ding. Een geburentwist was ontslaan tus schen de gcuaamden Ferdinand Compère, pletter, 33 jaar en Omer Evrard, stoker 44 jaar. Van woorden kwam het lol daden. Beide mannen geraakten handgemeen en in'tgevecht verloor Evrard zijnen hemds mouw. Dit bracht zijne woede tol liet uiterste. Dronken zijnde en niet goed wetende wat hij deed. liet hij doodsbedreigingen legen Compère hooren en deze vluchtte zijne woning binnen. De andere volgde hem en bleef zijne bedreigingen voor Compère's woning steeds herhalen. Deze leste opende eensklaps een ven ster, en loste een revoh'erschotop zijnen tegenstrever. De kogel trof hem in het hoofd en de dronkaard stortte neer. De menigte, die getuige van dit tooneel was, wilde den moordenaar aanhouden, doch het was zulke gemakkelijke taak niet. Hij klom naar boven, opende een ven ster der verdiepingen dreigde den eerste die naderde, te zullen neerschieten. Alen moet dus wel achteruit wijkeu. Intusschen was de gendarmerie ver wittigd. De wachtmeerster Buffet kwam met vijf manschappen opdagen, deed het huis omsingelen en de wapens laden. Een veldwachter naderde met sleutels. Deze kon dc deur openen en met Buffet en twee zijner mannen binnendringen. Zij gingen naar boven, stampten de deur der kamer in en vonden Compère op zijn bed rechtstaan met den geladen revolver in de vuist. Nu ontstond er een verwoed gevecht. De moordenaar verweerde zich met razernij terwijl men hem zijn wapen ont nam en aanhield. Hij beet naar de gen darmen, zoodat de luitenant Godard, die inmiddels was aangekomen,bevel gaf hem stevig te binden. Toen hij huiten gebracht werd wilde liet volk hem aanvliegen en zou hem ver scheurd hebben, hadde men het meester gelaten. In de gendarmerie aangekomen stuur de hij den onderzoeksrechter de grofste brutaliteiten toe. De toestand van Evrard is zeer erg. De kogel kon lot hiertoe nog niet uit de wonde worden gehaald. Men gelooft niet dat hij zal kunnen ge red worden. De ongelukkige is vader van vijf kinde ren. Een vuurbol heeft zaterdag nacht gedurende eenige oogenblikken aan de noordzij van de stad Brussel den hemel verlicht. Vervolgens vertoonde zich eene lange streep vurige stof, die na omtrent 45 sekonde» langzaam verminderde en eindelijk verdween In eene der bijzonderste fabrieken van Henegauweri is men met een werk begonnen, dat wellicht het eerste is in zijnen aard, namelijk eene ijzeren kerk, bestemd voor O.-L.-V. Del Carmen, te Manilla. Deze tempel zal eene lengte heb ben van 60 en eene breedte van 20 me ters en bekroond zijn met twee torens van 30 meters hoogte. Vrijdag avond heeft men gepoogd de woning van eenen nijveraar te Chateli- neau, voorzitter der koolmijnmaatschap pij le Goufjre, in de lucht te doen springen bij middel van dynamiet. Het onderzoek van het parket heeft doen zien dat deze misdaad aan wraak moet toegeschreven worden. De Gazette de liége kondigt aan dat de katholieken van Luik voornemens zijn met een volledigen lijst in de aanstaande gemeentekiezingen op te komen. Belgen en Luxemburgers. Alen schrijft uit Luxemburg Over eenige dagen had er op de bel- gisch-luxemburgsehe grens een wilde- manstooneel plaats, dat den ganschen omtrek in opschudding bracht. Een gevecht was ontstaan tusschen Belgen en Luxemburgers, vverkliê, die aan de nieuwe spoorbaan arbeidden. 's Zaterdags hadde betaling van het werkloon plaats gehad, en het spreekt van zelf dat er 's zondags dapper gedron ken werd, zoodat 's maandags de hoofden nog tamelijk warm waren. Eenige der dronken mannen staken de koppen bijeen en begonnen een gebouwke af te breken, dat tot kantien was ingericht en de werk- lié, die zich er binnen bevonden af te ranselen. i De strijd werd lievig en de politie werd geroepen om de orde te herstellen. Toen deze verscheen waren deuren en vensters reeds uitgerukt, de kloeren ver scheurd, de koppen bebloed en neuzen en oogen reeds grauw en blauw gestompt. Op het zien der gendarmen, die slechts twee in getal waren, keerden de woest- aards zich legen hen en vielen hen aan met houwëelen en ijzeren staven. Een der werkliê, zekere Clavier, 45 ja ren oud, die slechts sedert 5 dagen in de streek was aangekomen, stelde zich aan 't hoofd der bende. Hij lichtte zijne schup op, om er den gendarm Daman het hoofd meé te klieven, doch deze loste op het zelfde oogenblik een revolverschot, waar door de belhamel morsdood ueêrgestrekt werd. Een tweede kogel doorboorde de zol dering. Wel verre van hierdoor ingetoomd te worden, verdubbelden de oproermakers hunne woede en een hunner sloeg bij middel van een houweel den arm van Damen af. Thans werden de gendarmen door een hagelbui van steenen op de vlucht gedreven zij werden tot aan het naburige dorp door de razende bende ver volgd. De rechtbank van Diekirch heeft de zaak in handen. Twee andere werkliê hebben zulke zware wonden bekomen dal men voor hun leven vreest. Do ove rigen zijn over de belgische grens gevlucht- Hopen wij echter dat zij weldra in handen an het gerecht zullen zijn. HOLLAND. Onder den rozelaar. Als iets wonder lijks wordt uit Roosteren (Nederland) aan hel Venlooscli Weekblad gemeld, dal daar onlangs eene uitvoering door eene mu ziek vereeniging van 30 werkende leden werd gegeven onder eenen rozenstruik Iu den tuin van mevrouw weduwe Reynen aldaar, staat eene treurroos wel ker kroon den ontzagwekkenden omtrek heeft van ruim 20 meiers Onder dit boompje. dat dien dag prijkte met meer dan 10,000 bloeiende rozen, gaf het Fanfaren-Gezelschap een concert. Aluziek en roozen, dus voer ooren en oogen Een oude boer en een zeldzaam gezin. Wij lezen het volgende in een liollandsch blad Het dorpje Tolbert (Groningen) heetf zijnen oudsten burger door de dood ver loren, den landbouwer P. Bandringa, ook wel boer Pebe geheeten. Hij overleed in bijna lOljarigen ouderdom, na een werk zaam en zeer voorspoedig leven. lloer Pebe was een rariteit. In alles voegde hij zich naar de gebruiken van den laatstcn helft der vorige eeuw. In de 49d0eeuw zag hij weinig goeds, en vooral de moden en vormen van den huidigen dag haatte bij met eenen bitteren haat. Onze Boer Pebe was dan ook altijd in aartsvaderlijk kostuum gekleed, en zijn gesprek liep nooit over iels anders dan over koeien, schapen, verkens en.... peer den Wanneer men in zijn gezin over peerden sprak, kwam ook Jan, de eenige zoon in vuur. Sedert jaren is Jan de eigenlijke boer, die met zijne eenige zuster Griel het boe renbedrijf met goed gevolg bestuurt Jan en Griet hebben echter elk hunnen afzon derlijken veestapel, en men hoort hen dan ook altijd gewagen van «mien schaap mien ram, mien peerd en mien zwien. Een bezoek aan dit kenmerkend gezin loont ruimschoots de moeite. Alen vindt er een gul onthaal, en als men er niet op tegen heeft, kan men ook wel het een of het ander ter verkwikking genieten, uit een voorwerp dat, eenige oogenblikken vroeger, voor een geheel anderdoel werd gebruikt, en ongereinigd nu andermaal dienst doet. Van herten is 't toch gejond. DUITSCHLAND. Een dure geneesheer. Als wij onze lezers een goeden raad mogen geven dan is het wel diegene zich niet te laten ver zorgen door Dr Morell Mackenzie. Weet gij tot hoeveel liet rekeningsken van den kroonprins van Duitschland be loopt De Kolnische Zeilung deelt het ons meé 2500 guintjes, zoo ongeveer 65,000 frank. Wie heeft er lust ENGELAND, Gevecht in een rijtuig. Zaterdag mor gend, ten half negen, waren de wande laars in de Trafalgar-Spuare. le Londen, getuigen van een zonderling en hoogst vermakelijk tooneel. Eene deftige cab, eeri vigilant, reed door de groote laan, toen men eensklaps een persoon die iu het rijtuig r.at, de ruiten zag in stukken slaan, terwijl de ruitenbreker om hulp riep. Spoedig was het rijtuig door de menig te omringd. Daar binnen werd een ver woed gevecht geleverd tusscheïi een anglikaanschen dominie en een burger. De dominee riep Breng mij naar liet Home-office (ministerie van binnenland- sche zaken), gij hebt geen recht mij aan te houden.De burger antwoordde niet, maar vroeg of niemand een handje hel- pel wilde om dien razende le binden. Bij die woorden sprong er een kerel in de cab en begon op zijne beurt te vech ten met den dominee. De koetsier kreeg nu echter een zwak voor dezen leste. Hij legde de zweep op de peerden en verklaarde recht naar het Home-office te zullen rijden. Blaar de bur ger in het rijtuig was nu juist niet van dit gedacht, trok den koetsier van zijnen bok en had hem zeker eens duchtig afge ranseld, ware geen hoogst zonderlinge omstandigheid de zaken nog meer komen inwikkelen. Wie Londen kent weet dat er voortdu rend caps in Trafalgar square staan. De koetsiers dezer rijtuigen, ziende dat hun kollega in gevaar was, sprongen hem ter

De Denderbode | 1887 | | pagina 2