De kiezers moeten het oog openhou den Volgens de Independence heeft baron Vander Smissen, op de lesto wapen schouwing eene redevoering gehouden voor de officiers, waarin hij de stemming in de Kamer afkeurde. Dat is een ongehoord, een niet aan neembaar feitdat riekt naar den sabel aanslag Volgens de Indépendance zou die gene raal hebben opgelegd de personen in te lichten, die niet weten wat zij zeggen over den dienstplicht. De anii-militaristen weten beter wat zij zeggen dan M. Vander Smissen en zijne kollegas. Oe anti-militaristen hebben altijd het zelfde gezegd, terwijl de militaristen gedurig in hunne stelsels varieeren, en dus bewijs geven dat zij het zijn die niet weten wat zij willen Verder heeft M. Vander Smissen ge zegd dat het niet lang meer zal aanloo- pen of de burgers zullen hunne plaats komen EISCHEN in het leger. Wel, wel M. Vander Smissen zal lang wachten naar dat eischen Dat zij die absoluut soldaat willen zijn als vrijwilliger dienst nemen. HANDEL EN NIJVERHEID. Kanaal van Antwerpen naar den Rhijn. De koophandelskamer van Frankfurt a/d Main heeft bij de duitsche regeering een uitvoerig verslag ingediend, vragende het aanleggen van een Kanaal van Ant werpen naar den Rijn. Groote werken, die nog niet voleindigd zijn, hebben van Frankfurt eene aanzienlijke haven ge- gernaakt en hebben toegelaten dat er schepen van 1000 ton binnenloopen, de hendel der stad heeft sedertdien eene uitbreiding genomen, welke de grootste optimisten niet durfden voorzien. Men hoopt dat de verbetering der scheepvaart aan de monding van den Rhijn, den voorspoed der nieuwe inrich tingen te Frankfurt en te Mainz, nog zal doen toenemen. Het belgisch gedeelte van het aar. te leggen Kanaal bestaat reeds het is de Kempische vaart. Het hollandsch gedeelte in Limburg is half voltooid, en het duitsche rijk heeft voor eenige jaren een verdrag gesloten met de nederlandsche regeering, waardoor Duitschland het recht kreeg het werk te voltooien. De kwestie der voleinding van het duitsche gedeelte zal ongetwijfeld toeko mende lente in het kongres ter binnen scheepvaart behandeld worden en men denkt in Rhijn-Pruisen dat de onderne ming weldra zal gesloten zijn en tot een spoedig einde worden gebracht. RECHTERLIJKE KRONIJK. Welwillende koetsier. Een koetsier van St-Joost-ten-Noode werd dezer dagen opgewacht door eenen heer, die zich naar Elsene wilde doen voeren. De koetsier eischte onmiddelijke beta ling op voorhand. De heer gehoorzaamde en men vertrok... stapvoets, aan elke herberg blijvende slaan. De heer was hier niet over tevreden en maakte aanmerkingen. De koetsier in zijn zwak getroffen vatte teugels en zweep opnieuw vast en rende in dolle vaart door de straten. Het peerd ging op den loop, zoodat de heer eindelijk bang werd en besloot uit het rijtuig te springen. De koetsier, dit ziende, gelukte er in zijn peerd in te houden, sprong naar be neden e.n legde de zweep op den klant, Ongelukkiglijk was de klant niemand anders dan.... de onderzoeksrechter. De rechtbank heeft den dronken toe stand van den koetsier in aanmerking genomen en hem slechts tot 14 dagen ge vangenis veroordeeld. Jahn, de fransche anarchist, die tijdens de leste werkstakingen nog al veel van zich deed spreken, zal waarschijnlijk voor het assisenhof van Henegauw verschij nen. Gemeentereglementen. Het verbre kingshof heeft den knoop doorgekapt. Al degenen, die meenden zich tegen de toepassing der gemeentereglementen te mogen verzetten, omdat zij niet bij tromgeroffel werden aangekondigd, zijn hierin bedrogen. Het hoogste gerechtshofheeft bepaald, dat de reglementen, al zijn zij enkel bij middel van plakbrieven bekend gemaakt, daarom niet minder geldig zijn. tredingen van voormeld verbod na te gaan en daarvan proces-verbaal op te maken, overeenkomstig de wet. De overtredingen worden streng ge straft. Posterijen. BERICHT. Het Resluur herinnert dat het. luidens artikel 29 der wet van 30 Mei 1879, ver boden is op straffe van rechterlijke ver volgingen, die het Bestuur bevoegd is in te spannen 4e Brieven, zelfs opene, of nota's die kunnen dienen als eene werkelijke brief wisseling, te voegen bij nieuwsbladen, drukwerken, handelsstalen of zaakpapie ren, door de post verzonden legen ver laagden prijs 2e Op die verzendingen of op hare om slagen, strookeu of verpakkingen, ge schrevene of andere aanwijzingen of merken te zetten, uitmakende eene wer kelijke briefwisseling of kunnende daar voor dienen, behoudens de uitzondering bepaald voor naamkaartjes, gefrankeerd met ten minste 5 centime». Het publiek wordt verwittigd dat destren- gste waakzaamheid wordt uitgeoefend teD opzichte dier verzendingen, om de over- Volkanier. De Vergadering heeft liet wetsontwerp gestemd T welk aan de Deurwaarder zal toelaten te in strumenteren in alle de vredegerechten het rechterlijk arrondissement samen stellende in 'twelk zij hunne verblijfplaats hebben. Het wetsontwerp tot beteugeling der dronkenschap werd na eene tweede lezing aangenomen. Verder beraadslaagde de Vergadering over 't wetsontwerp 't welk T personeel van verscheidene rechtbanken vermeerdert. M. Woeste sprak ten voordeele der inrichting van eene rechtbank van l,n aanleg te Aalst. Het Senaat is bijeengeroepen voor maandag 2 Augusli om 3 uren des namid dags. Onze Beiaard. 't Gaat mei Kommen De Snul even als met alle de anderen schrijvelaars van Den Dendergalm. Als zij niet weten wat antwoorden, ol gevoelen dat zij zich zeer moeielijk uit den slag kunnen trekken, dan zijn wij razend geworden ofwel wij gaan de palen der betamelijkheid te bui ten... Waarom gingen wij nu in ons vorig artikel over onze Beiaard de betamelijk heid te buiten Is 't omdat wij hebben doen opmerken, Rommen, dat gij altijd vervalscht. liegt en bedriegt Als T zoo is. dan zoudtgij beter doen te bewijzen dat wij u ten ©urechtc van vervalseliing en logeutaal beschuldigen. Doch hiervan.wacht gij u, Rommen, en om rede. Wat uwe antwoord betreft,deze weder- legt geenzins onze bewijsreden, allen blijven rechtstaan... Uwe antwoord is zoo iets om toch te antwoorden en waardoor het onverkropte spijt van kerels die hunr.e politieke plannen en berekeningen zien mislukken, gansch doorschijnt. Wij willen dus in geene gedurige her halingen treden en 'l geacht publiek laten oordeelen liet is er volkomen in staat toe. Twee punten nogthans die het eene de kwestie des Beiaards niet raakt en bet andere ons min ot meer persoonelijk is, mogen wij nogthans niet onbesproken laten voorbijgaan. Wij vragen het in allen ernst, schrijft Rommen De Snul, is zulks voldoende om daarvoor jubelfeesten in te richten, jubelmarschen te doen componeren.... en de hersenpan van twee personen in ge- vaar te brengen En dat zijn, volgens Rommen, geene persoonlijkheden Wij noemen dit van de verachtelijkste en van de kwaadaar digste... Wees gerust voor de hersenpan der beide heeren die gij wilt aanduiden is er geen vrees bekommer er u dus niet meé en zorg dat de uwe niet al te zeer door 't gene vertoeteren te lijden hebbe Begrepen! In Juli 1879, zegt Rommen verder, heb ben wij aan het werk der heeren De Pol~ ter en Broeckaert eenige bijzonderheden over onzen Beiaard ontleend... Goed, maar hebben wij dan verklaard dat wij alles als evangelie aannamen 't gene deze heeren over onzen Beiaard meêdeelen!... Geenszins, wij wezen de bron aan waar wij de bijzonderheden hadden geput, zon der er eenige bemerking bij te voegen. Zeker hebben wij die bijzonderheden over ons Bolfort meegedeeld om zekere dwalingen te recht te wijzen en ook om zekere vooroordeelen te bevechten en ledoen verdwijnen, en men moet waar lijk gebrek aan beweegreden hebben, om, gelijk Rommen, genoodzaakt te we zen van te beweren dat zij alleen op onzen Beiaard betrek hadden. En met zulke guitenstreken denkt Rom men zich nu uit den slag gelrokken te hebben De eerlijke Dendergalm beweert ni dat het electrisch toestel waarmeê, voor de uitvoering der Feestmarsch, het kiosk op de Markt aan den Beiaard verbonden was, door den heer Ilofman- c Leleu kosteloos i§ geplaatst ge- weest. De waarheid is dat de heer Hofman de som reeds heeft ontvangen of zal ontvan gen die hij voor het plaatsen van het be doeld toestel zelf bepaald heeft, en waar op hem geen enkel centiem werd afge dongen.... Dat is verre van kosteloos De Dendergalm die, weinige dagen ge leden, bekende geene noot muziek te kennen zoo groot als een olifant, zou nu zoo op eens. ik weet niet door welke tooverkunst,een grootman in deze hoogst moeielijke kunst geworden zijn... Maar zou soms zeker muzikaal ver nuft, hem iels in de ooren hebben gebla zen?... I In alle geval de kritiek over de Feest- I marsch van M. Vanden Bogaerde is aller- armzaligst; immers De Dendergalm noemt j de Feestmarsch eene cantate ol zang- dicht... In dit geval is er tusschen een koe en een paard ook geen verschil,warit z'hebben beide vier pooten. i Dit geelt genoegzaam uit met welken groolen artist wij hier te doen hebben. De groote artist vindt dat de Feest marsch toch eenige verdienste heeft, maar er is te veel melodijin, het is te zangerig, er is veel gevoel,er zijn wei nig zenuwen en spieren.... En dat wordt geschreven, ja, serieus weg geschreven door 'nen artist die eene Feestmarsch uit een zangdicht niet kan onderscheiden. Maar daar is 't nog alles niet Iri elk zangdicht, zegt de artist, moet een grootsch indrukwekkend hoofdge- dachte zijn. De hoofdgedachte is soms moeielijk om zoeken en wordt te veel in schaduwe gesteld door overgevoelige melodiën en overzenuwachtige droome- rijen... Is dat niet subliem voor onzen libera len artist die volgens eigene bekentenis geen noot muziek kentMaar wat is 't men krijgt verstand van alles door 't feit zelve dat men zich liberaal noemt. Maar, zeg eens, groote artist, g'hebt zeker geene ooren?... Men zou zeggen dat gij de Feestmarsch met haar over heerlijk Beiaardlied niet hebt gehoord, dit lied 't welk alle harten heeft getroffen, 't welk door duizende personen met on- beschrijfelijken geestdrift werd toege juicht Die Feestmarsch, zoo ernstig muziekkenners ons bevestigen, mag als een werk van een grooten meester aan schouwd worden. Dat die Feeslmarsch en hare uitvoering opperbest gelukt zijn dat ligt de jannen uit De Dendergalm lood zwaar op de maag.. Wat zouden ze gejubileerd hebben ware de uitvoering mislukt geweest Maar zie ze zijn nu in hunne hoop be drogen, in hunne politieke berekeningen te leur gesteld, en toch nemen zij hunne wenschen voor wezenlijkheid. Ze willen nu bongré malgré doen gelooveu dat de uilvoering totaal mislukte.Deuiivoering zegt de groote artist, was tamelijk goed als een der drijpartijen, orkest, bazuinen of beiaard afzonderlijk speelde, maar ge- samenlijk, die, die, die, doch op 't laatst als 'tallen gelijk was,hoorde men 't kanon dreunen pifpafpoefboum'.boum! en lange ooren moest hij hebben diegene die hooren kon of zij gelijk altaquerden Weet ge, groot muziekvernuft, wat het publiek, 't welk de uitvoering der Feest marsch bijwoonde en er door in vervoe ring werd gebrachtvanuwschrijven zegt? Het zegt dat deze die de hooger bedoelde regelen heelt neergeschreven ontegen sprekelijk tot de familie van meester Langoor behoort Jubelfeest van den E. H. DeBlieok, Pastoor-deken onzer stad. Morgen Zondag 24 Juli viert de E. H. Pastoor-deken onzer stad zijn Jubelfeest van 50 jaren priesterschap. Om 9 uren zal hij de plechtige Hoogmis zingen waar onder sermoon door Z. H. Mgr. Lam- brechts, Bisschop. Daarna zal een Te Üeum gezongen worden. De inwoners onzer stad worden ver zocht hunne huizen te dezer gelegenheid te willen bevlaggen om aldus aan den Eerzamen Jubilaris eenen blijk van liefde en genegenheid en vooral van dankbaar heid te betoonen over het talrijke goede dat hij hier, sedert 36 jaren, lot ons zede lijk welzijn gesticht heeft. Aan de Duivenliefhebbers. De Compagnie der ijzerwegen van het Noorden, bericht dat het vervoer van reisduiven in bestemming voor Frankrijk moet vergezeld zijn van een getuigschrift 't welk den oorsprong, en de hoeveelheid verzonden duiven, bestatigt, en verder de namen van den verzender en des be- stemmelings als ook de statie van losla ting aanduidt. ALLERHANDE NIEUWS. De heer baron Paul Bethunevader, senateur van Kortrijk, wiens ziekelijke toestand in 't begin dezer week, aan zijne familieleden en talrijke vrienden onrust inboezemde, is thans aan de beterhand. Men hoopt dat de achtbare senator bin nen weinige dagen gansch zal hersteld wezen. Xe Deum. Donderdag werd ter gelegenheid der verjaring van de inhuldiging van Leopold I, een Te Deum gezongen in onze Sl-Martinuskerk, wei keu bijgewoond werd door de burgerlijke en militaire overhedon. De leden der Koninklijke Maatschappij van de Redders in Belgie waren ook in overgroote meer derheid tegenwoordig. Programma van het Concert, 't welk zal gegeven worden op Zondag 24 Juli 1887,te li 3/4 ure, tenKioske der Groote Merkt, door de Koninklijke Maat schappij van Harmonie, onder 't bestier van M. F. L. Vandeu Bogaerde. 1. Marche 2. Spandjilja fantaisie Vanden Bogaerde. 5. La Reine des tleurs, Redowa i. Concertino pour clarinette solo éxécuté par M. Walpot. Vanden Bogaerde. i. Gnriton-Bal polka Gungl. Vooruit zegt dat de eigendom van het Volkspark (het buitengoed der socia listen van Gent) te klein wordt en er maatregels genomen worden, om er een grooter in te richten. Doch tusschen dat nieuws schemert door dat de maatschap- jij de bepalingen van het huurkontrakt te juiten gaat, door er socialistische er. politieke betoogingen in te richten. Hier voor zou zij door den huisbaas verzocht zijn op te kramen. Alweer een. De reeks misdaden duurt in de omstreken van Charleroi voort. j Na de twee moorden van Montigny volgt er eene te Godarville. Dus drie in dl d .rnsiimr minder dan eene week in 't zeilde arron- dissentent. De bedreigingen, die in de afgeloopene Men giste aanstonds dat dit het wapen was, waarmeê de misdaad gepleegd werd, maar men zag ook aan het hoofd sporen van stampen, die bij middel van sterk beslagenc schoenen moesten toege* bracht zijn. Léonard werd weggebracht en ver zorgd. Slechts in den namiddag kwam hij gedurende eenige oogcnblikken tot zichzelven, juist op het oogeublik dat de leden van het parket een onderzoekin- stelden. Zoo goed hij kon, wist hij te ver klaren dat zijn aanrander een persoon was. met welke hij over veertien dagen twist had gehad. Hij was echter niet in slaat om iets meer uit te brengen. Een mandaat van aanhouding werd ten laste van den vermoedelijken moordenaar uitgeveerdigd. Uit het onderzoek van den wetsdokter is gebleken dat de toestand van het slachtoffer geene hoop op redding over laat. Wat zijn de fransche republiekanen toch logiek Terwijl zij de geestelijke Zusters op eene onbarmhartige manier vervolgen en uitdrijven, en de gasthuizen verwereldlij ken, bewijst de republiek van den ande ren kant, aan die Zusters de grootste eer. Zuster Philomena (Mevr. Berthon) van het order der Zusters van Liefde en Kris- telijk Onderwijs te Ne vers, sedert 54 jaar in dienst van het militair hospitaal te Troyes, is benoemd tot ridder van het Le gioen van Eer. Er denken dat die Zuster voor 't minst tien maal dat Kruis moet verdiend hebben alvorens het te bekomen FRANKRIJK. Schrikkelijke Moord. In den nacht van zondag op maandag werd er in de Faubourg d'Arras te Rijsel.een ijse- lijke moord gepleegd. Eenigen tijd gele den, had er eene belgische familie, oor spronkelijk uit St-Jaus-Molenbeek, een klein huisje gehuurd op de baan van Rijsel naar Arras deze familie bestond uit den vader. Jan Wauthers, 73 jaar oud schoenmaker van stiel,zijne vrouw, zijne dochter Sophie, en een zoon van twintig jaar. Sophie had voor verloofde zekeren Pétrin, 31 jaren oud, fabriekwerker, met vvien zij in betrekking was. De oude Wauthers was ziekelijk en ging met krukken hij werkte nogthans een weinig, maar de familie was vooral onderhouden door Pétrin en Sophie; van den anderen kant, de zoon Wauthers werkte schier n.ooit. Men begrijpt dat in dergelijke omstandigheden, dagelijks twisten en moeielijkheden moesten voor vallen in die familie, wier leden zich onderling hatelijk verfoeiden. Pétrin was zondag avond uitgegaan om eenige geneesmiddelen te gaan halen voor zijne vriendin, die onpasselijk was onderweg bleef hij wat achter ging in verschillige herbergen en kwam slechts ten 11 ure thuis. De oude Wauthers, woonlijk slecht gezind, was het dien avond nog meer; hij viel uit tegen Pétrin maar deze in woede ontstoken gaf een duid aan den grijsaard daarop nam deze een groot mes en ondanks zijne ziekelijk heid gaf hij een geweldigen steek aan Pétrin, in de linkerzijde der borst. De ongelukkige nam de vlucht al huilende en tierende, en had nog de kracht om een buurman te zijner hulp te roepen dan viel hij uitgeput neêr. Sophie was toegeloopen op hel hulpge roep van haren minnaar, terwijl zij hart verscheurende kreten slaakte, trok zij het moordtuig uit de wonde, waar het was blijven insteken en dat de gekwetste er niet had kunnen uittrekken. Men nam Pétrin op en men diende hem de eerste zorgen toe, in afwachting der komst van den geneesheer, die dadelijk bevool den gekwetste naar het Hópital de la Charilé te brengen. Zijn toestand is wanhopig. Middelerwijl bad men den moordenaar in hechtenis genomen, die na een kort onderzoek naar de gevangenis van Rijsel werd geleid. Wauthers heeft Pranzinni- begrippen hij loochent de dader te zijn van den messteek daar men het wapen in de wonde heeft gevonden, beweert hij dat Pélrin zich heeft willen zelfmoorden. Op alle vragen antwoordt hijIk weet van niets Ik weet waarvan ge spreken wilt Ik ben bet niet die plicbtig ben Ik ben onschuldig Die Wauthers heeft zeker de debatten gelezen van liet proces van de moord der rue Montaigne onge lukkig voor hem, logenstraft het onder zoek der wonde zijne stoutmoedige be- vestingen. Overigens beschuldigt hem de dochter zelve. Het onderzoek duurt-voort. HOLLAND. Twist in huis. De sterke grond vesten der protestantsche kerk dreigen tot puin te vallen. Een protestantsch blad deelt ons meé Er wordt reeds bloed vergoten in den kerkelijken strijd. De toestand te Wons (bij Bolsward) Dinsdag morgend vonden de voorbij gangers op den weg van Chapelle naar Seneffe eenen man liggen, die geheel bebloed was. Zij onderzochten hem en herkenden zekeren Henry Léouard, mijnwerker te Godarville. De ongelukkige was van 't hoolf tot voeten overdekt met wonden en door een breeden bloedplas omringd. Een gebro ken stok lag op den grond. week werden geuit, dat er bloed zou vloeien, zijn werkelijkheid geworden. Terwijl de kerk in het bezit der syno- daalsgezinden was en dooreen twintigtal mannen bewaard werd, waagden de do- leerende of verjaagde protestanten zater dag middag eene poging om de kerk in hun bezit te krijgen. Twee hunner begaven zich de kerk in om de klok te luiden, doch werden door de bewakers daarin verhinderd, waarop een tiental doleeronden. rlie builen ston den le wachten, hunne broeders ter hulp kwamen om de kerk te bestormen. Dewijl allen met knuppels en andere voorwerpen gewapend waren, ontstond er spoedig een bloedig gevecht, dat al meer en meer algemeen werd, daar van buiten het dorp, op het sein vaneen witte vlag op de schuur van een der doleeren- den, anderen kwamen aangevlogen om deel te nemen aan den stijd. Zelfs vrouwen, met bezems gewapend, vochten vermoed mee. Een man, die een slag met eenen klup pel op het hoofd had gekregen, werd be wusteloos weggedragen. Een ander werd de kaak geheel inge scheurd, een derde werd de baard uit het gezicht getrokken. Versciieidenen zag men met bebloede gezichten. De dolcerenden hadden gebruik ge maakt van het oogenblik, dat er in het geheel geen policie aanwezig was, terwijl de ganscbe week een paar agenten de wacht hadden gehouden. Kindermoord. Langzamerhand worden de bijzonderheden omtrent de afschruwelijke kindermoord te Hein- kenszand gepleegd,bekend en men gruwt wanneer men hoort, hoe de ontaarde moeder daarbij is te werk gugaan. Nadat de vader,C. De V., was vertrok ken. is zijne vrouw K. v. d. P. naar de schuur gegaan en heeft baar zoontje bij zich geroepen. Het kind kwam uit bet bed naar haar too en sprak toen de bekende woorden Moedertje, wat gaat gij met mij doen waarop zij antwoordde Kom maar, mijn liefje.Eenklaps greep zij het kind en drukte het staande met het hoofd tegen het geitenkot, waarop zij het met een scheermeseen ot twee sneden in den hals toebracht. Onmiddellijd daarop viel hel kind neer en was een lijk. De moeder waschte zich daarop het bloed van de handen en ging vervolgens naar de policie, waar zij de schuld op haren man stak. Aan hare schoonzuster heeft zij nog verklaard aanvankelijk voor nemens te zijn geweest zich te zelfmoor den, doch later ie hebben besloten haar kind te dooden. Men staat verstomd over de verstoktheid, waarmeê zij zich het lijk van haar kiud liet toonen voor de begra- nis, terwijl zij later nog ter kerke ging en meé aanhoorde hoe ee predikant over den moord sprak. ENGELAND. Bijna getrouwd Jonge bruidegom- men, gaat niet trouwen naar Manchester, want dan komt er niets van het huwelijk. De volgende geschiedenis deed zich al daar dezer dagen voor Een jong paar had zich ter kerke bege ven om hun huwelijk door den aglikaan- sclien dominee te laten inzegenen. Deze leste had nauwelijks de bruid gezien of hij werd geheel en al verward, begori le stotteren en nam ten slotte jonge vrouw terzijde om haar een woord te zeggen. Men ziet van hier het gezicht van den aanstaande toen het bruidje eensklaps terugkwam en weigerde met hem in 'thu- welijk te treden. Eene dinamietbom zou geen ergen uitwerksel kunnen maken Den volgenden dag werd bet nu be kend, dat de jonge dame zeer wel beval len was aan den dominee, een weduw naar en deze bad baar zoo maar seffens het voorstel gedaan liever met hem te trouwen en den andere le laten schilde ren. Daar de dominee, die twee kinderen heeft, een schoon inkomen bezit, bad bet bruidje seffens toegestemd. De beide kin deren van den eerw. beer hebben het echter kwalijk genomen en zich tot de geestelijke overheid gewend om zich tegen het huwelijk te verzetten. Als we nu echter den dominee een raad mogen geven dan is het zich te doen trouwen door getrouwde ambtenaren en door een getrouwden dominee. Anders zou het nog wel kunnen dat de barome ter.... verschooning dat de wind.... 'tis i te zeggen de bruid nogmaals verandere. RUSLAND Bestuurbare ballons. Thans beweert weer een russische luchtreiziger, Coslo- vitcq, een ballon te hebben uitgevonden, 'ie bestuurd kan worden.Om het geheim an zijne uilvinding te bewaren, laat hij erschillende stukken van zijn luchtschip in verschillende landen maken. Men zegt dat het20ü voet lang is. Zoo lang er geen middel gevonden is om naar believen den wind uit dezen of genen hoek te laten blazen, blijven wij aan de oplosbaarheid van het vraagstuk twijfelen. VEREENIGDE-STATEN. Naar uit St-Anihony wordt gemeld, is het graanslapelhuis bij Minneapolis, het j grootste in de staten van hetNoord-Wes- ten, met 390,000 bussels tarwe, door brand vernield. De schade bedraagt vijf millioen frank. Vreeselijkr. hille. Om een gedacht le geven van de verschrikkelijke hitte, die verleden zondag in Noord-Amerika heersebte, laten wij hier eene oflicieele statistiek wolgen, dragende het aantal graden Fahrenheit, alsook het aantal dooden Pittsburg 101 gr., zes dooden Was hington 99 gr, twee doodeng BallimoreJ99 gr zes dooden; St Louis 107 gr.; honderd j gevallen van zonnesteek, waarvan zeven- tien met doodelijken afloop Louisville i 99 1/2 gr., acht doodeit; Chicago 102 gr., achttien dooden Cincinnati 104 gr., acht-en-veertig gevallen en achttien doo den te Philadelphia was het zaterdag de warmste dag sinds 30 jaren, met een uitzondering in 1876 de thermometer i

De Denderbode | 1887 | | pagina 2