Dit wetsontwerp werd aangenomen met eenparigheid. Op 't einde der titling ondervroeg den heer Tack den heer minister van Oorlog over de redevoering uitgesproken door generaal Van der Smissenter gelegenheid van de wapenschouwing te Etterbeek en in de welke hij de stemming der Kamer in zake van den persoonelijken dienst openbaarlijk had afgekeurd. De heer minister verklaarde dat gene raal Van der Smissenuiteigene beweging had gehandeld en er over is berispt ge worden. Hij voegde er verder bij dat hij mocht verzekeren dat zulk een feit zich nimmer zou hebben voorgedaan. RECHTERLIJKE KRONIJK. Burgemeester veroordeeld. Wij hebben reeds gesproken over den burgemeester, van eene gemeente der provincie Namen, die eenige wissels, welke namens de gemeente op hem ge trokken waren, had laten protesteeren. De Rechtbank van Namen had zich on bevoegd verklaard en de zaak kwam voor het beroepshof van Luik. Het hof heeft, op de verklaring van een aantal getuigen, vastgesteld dat die bur gemeester in den loop van 1886 te Ligny ol elders in België eene som van 5420 fr. 16 c., vertegenwoordigende het gedeelte lijk bedrag van drie mandaten, ontvreemd had, ten nadeele van den gemeente-ont vanger. Die som was hem overhandigd, op voorwaarde er een bepaald gebruik van te maken. Het hof veroordeelde dien onkieschen burgemeester tot een jaar gevangenis, 26 fr. boete en de kosten, eischbaar bij lijfsdwang, welke leste bepaald is op eene maand. De veroordeelde was niet in de zitting aanwezig. Het hof heeft zijne onmiddelij- ke aanhouding bevolen. Alfons Stocquart, advokaat bij het be roepshof van Brussel, die vroeger, onder beschuldiging van verspreiding van zede- looze printen, voor de korrektionneele rechtbank verscheen en vrijgesproken werd, is maandag voor deze feiten door het beroepshof tot 3 maanden gevangenis en 100 fr. boete of 1 maand bijgevoegde straf veroordeeld. Persoonelljke dienstplicht. De Dendergalm van zondag jl. wijdt twee lange artikels toe aan de verwerping van de persoonlijke dienstplicht. Deze beide artikels in echte vaartkapoenentaai ge schreven, getuigen dat de liberalen woe dend zijn omdat hunne politieke bereke ningen door de ware vadcrlandsche hou ding van de katholieke meerderheid zijn in den wind geslagen. Om er een gedacht van te geven willen wij eens eene zinsnede laten volgen Beernaert en C" durfden hunnen mini' sterieelen kazak niet wagen voor eene kwestie die bij uitstek juist, rechtvaardig en vaderlandscli was neen, zij dorsten niet de lafaards, en lieten zich liever met spot bedekken en met zweepslagen geeselen. Men voege hierbij nog eene wagenvracht beleedigingen waarmeê de katholieke meerderheid on inzonderlijk M. Woeste bejegend worden en men heeft de maat staf van 'tonverkropte spijtder liberalen. Spuwt uwe gal maar uit liberale hel honden, uwe uitspattingen al waren zij nog zoo venijnig, kunnen de katholieke meerderheid en onzen achtbaren verte genwoordiger M. Woeste, niet treffen.... 't Is al boter aan de galg gekletst.... Waar men er 100 telt, die zich langs uwen kant scharen, treft men er integendeel 10,000 aan,zoo liberalen als katholieken,om aan de verwerping van de persoonlijke dienstplicht uit ganscher harte toe te juichen Argus antwoordt ons dat hij den per soon niet wil noemen die bij hem kwam klagen dal hij om kwaart vöör vijl ure geen medecijn meer kon krijgen in de apotheek der armen, omdat zijn naam niet zou ten prooi geworpen zijn aan de wraakzucht van fanatieke deugnieten. Doch indien de heer apotheker der hospiciën, indien de bevoegde overheid dien naam wil welen om een onderzoek in te spannen, zullen wij oris verhaasten, zegt Argus hem hun te doen kennen. En dan zal de aanklager zeker onbe kend blijven en aan de wraakzucht van zekere lieden onttrokken wezen Wat er dan ook van zij de heer apothe ker onzerWeldadigheidsgestichten mach tigt ons, in zijnen naam, op de stelligste wijze te logenstraffen dat er douderdag of vrijdag der verledene week of op wel ken anderen dag ook, aan een rechtheb bende behoeftige, kwaart vuur vijf ure des namiddags medecijn is geweigerd ge weest. Alles wel ingezien zou een onderzoek in deze zaak tot niets leiden men zou voor ja en neen staan. 'I Zal dus best wezen 't publiek te laten oerdeelen tus- schen de beschuldigingen van een onbe kenden geuit door den mond van den ua^fiiajjaJl Argus en de logenstraffing van een voorbeeldige ambtenaar welke gedurende zijne reeds lange loopbaan geene de minste berisping heeft ingeloo- pen Argus vraagt met verwondering wan neer hij de leeraars onzer Muziekschool heeft aangevallen. En uw artikel Muziek scholen waarin tegen een der leeraars eene beschuldiging werd uitgebracht van aard om iemand tot de algemeene verach ting le doemen, tegen welke Muziekschool was hel gericht Het was dan tegen de Muziekschool on zer stad niet, aangezien gij nu verklaart hare leeraar nooit te hebben aangevallen. Maar tegen welke Muziekschool was het dan Weet ge, Argus, wat alle deftige mensch van u moet zeggen 't is, dat gij een ellendige lafaard, een verachtelijke eerdief zijl Zou De Fakkel, alias, 't Keerske van een oordje, reeds uitgebrand wezen Algemeen was men zaterdag teleur gesteld omdat het orgaantje van M. Jefke en C'° niet was verschenen. Geen wonder De Fakkel, had acht dagen te voren zoo dom en dwaasweg gelogen dat zelfs de mismoedigen er eens herte- lijk om gelachen hadden. Werden de liberalen feniksen die 'l Keerske aanstoken door hunne meesters op de kneukels geklopt omdat zij het in eens te zeer deden branden 't Zou ons spijten, moest 't Keerske uit gebrand zijn, want wij waren onze leute kwijt en'tdiende bovendien nog om onze liberalen altijd dieperen dieper in den zak te steken waarin zij, overigens, wij voor zeggen het hun, reeds zoo diep inzitten dat zij er zonder bovennatuurlijke hulp nimmer kunnen uitgeraken. Maar wie weetWellicht is men hiervan overtuigd en heeft M. Jefke 't bevel tot uitblazing gegeven Wij zullen het afwachten... STERFGEVAL. Heden woensdag is teHofstade na eene eene langdurige ziekelijkheid, godvruch- tiglijk overleden, in den ouderdom van 64 jaren, den heer Karei-Josepli Callehaut, oud gemeenteraadslid der stad Aalst. De achtbare overledene was destijds een vurige voorstaander der katholieke zaak welke veel heeft bij gedragen om onze Stad aan 't macon- nieke juk te ontrukken. Kaatsspel. Esplanadeplein. Zondag 31 Juli,om 11/2 ure kampstrijd tusschen Enghien, Biussel Aalst (Van Braekel) en Aalst (E. Claus.) ALLERHANDE NIEUWS. Jubelfeest van den E. H. De Blieck, Pastoor-Deken.Het verslag over deze Jubelfeest is ons te laat toegekomen om nog in ons nummer van heden kunnen opgenomen te worden. Dijnsdag namiddag zijn drie werk lieden welke werkzaam waren aan den voorgevel van het Huis der Arme Claren in de Brusselschestraat alhier, door het verschuiven van een der dwarshouten met een gedeelte van den stelling ten grondegevallen. Een der werklieden welke eenen moortelbak op het lijf kreeg, werd nog al ernstig gewond en dadelijk naar 't Hospitaal overgevoerd. De 2 overigen bekwamen slechts kneuzingen. Belangrijke diefstal. Gedurende den voorlesten nacht zag een bewoner van Molenbeek, M. Masson, vier perso nen, die pakskens droegen van eenen onbebouwden grond komen, nabij de woning van M. Aldor Mageon. M. Masson verwittigde de politie en een der beambten, M. Clerckx, begaf zich ter plaats. Hij ontdekte dat er in de woning van M. Mageon, die met zijn huis gezin en dienstboden sedert eenige dagen naar Oostende vertrokken is, dieven wa ren binnengebroken. Geheel de woning was doorzocht en al de meubelen opengebroken. Het parket werd verwittigd en M. De Ro, substituut, verzond onmiddellijk een telegram naar M. Mageon om hem het gebeurde te verwittigen. Vervolgens begaf hij zich, vergezeld van M. de onderzoeksrechter Mechelynck ter plaatse. Men ontdekte bij het door zoeken van het huis dat de diefstal niet zoo belangrijk was als men eerst ge dacht had. Hij bepaalde zich bij het ont vreemden van eenige flesschen wijn, schoenen, een schouwgarnituur, zilver werk en een aantal valsche juweelen, enz. Zij moeten echter in het wegdragen der gestolen voorwerpen, verschillende reizen gedaan hebben, want een gebuur beweert reeds 's avonds te voren licht in het huis gezien te hebben. Nu, 's anderdaags 's morgens vond de politie nabij den veldweg te Molenbeek een dronkaard in de wei liggen, met eene leege wijnflesch in de hand. De flesch werd.aan M. Mageon ge toond, die inmiddels aangekomen was. Hij erkende ze onmiddellijk voor de zijne. De dronkaard, zekeren J. B. V.., werd door het parket ondervraagd en naar de gevangenis gevoerd. Eene nieuwe aanhouding werd 's avonds rond 8 ure gedaan. Volgens de lndépendance zijn er tus schen Brussel en Antwerpen proeven genomen met een draagbaar telefoonstel- sel, voor het leger te velde, dat als de volmaking der uitvinding kan beschouwd worden. Het geluid wordt zoo zuiver en helder overgebracht dat het gesprek zelfs op verscheidene meters afstand van het ontvangst-toestel verstaan wordt. De proeven zijn dus allerbest gelukt. De politie van Brussel heeft eene bende van zeven jonge deugnieten aange houden, die dragers waren van een groot pak. Toen de politie naderde, namen de jonge dieven de vlucht, doch zij werden omsingeld en naar de gevangenis ge bracht. Bij onderzoek bleek dat het pak peren bevatte, die zij uit den hof van een klooster gestolen hadden. Alle nach- ten pleegden deze jongens dergelijke diefstallen en stonden onder het bevel van zekeren Louis C., eenen oud-veroor deelde. Ter oorzake der aanhoudende droog te heeft het kollegie van burgemeester en schepenen van Gent, de bewoners en ge- abonneerden der waterleiding aangera den, zoo spaarzaam mogelijk in het ge bruik van water tc zijn. opdat de fabrie ken niet zouden gedwongen zijn het werk te staken, bij gebrek aan water. Een schrikkelijk ongeluk is verle den vrijdag voorgevallen, tenöi/2 ure, in de steenbakkerij Tournove, te Maria- kerke, bij Oostende. Terwijl men eenen steenoven ophoogde, is een gedeelte van den oven ingestortzeven werklieden vielen in het vuur. Zes der zeven zijn ge huwd en laten een twintigtal minderjari ge kinderen achter. Toen men er in ge lukte hunne lijken uit den oven te halen, waren zij reeds gansch verkoold. Prijskamp. Aan de belgische brouwers. Het vreemde bier dringt dage lijks meer en meer in ons land. Het is heel natuurlijk dat zulks, aan den verkoop van het onze, groote schade veroorzaakt. Hoe komt zulks Het is aan de brouwers zelf te wijten, omdat zij, in het algemeen, maar al te dikwijls de gelegenheid laten voorbijgaan die hun de middelen ver schaft om hunne voortbrengselen met die der vreemden te laten vergelijken. Bij voorbeeld Er wordt te Brussel in 1888 eenen grooten internationalen prijskamp ingericht. Van Duilschland eu Engeland zijn reeds door groote en kleine brouwe rijen een aantal vragen van deelneming gedaan. Waarom doen onze belgische brouwers hetzelfde niet Zijn zij bang van kampen Waarom Is ons belgisch bier niet zoo goed als dat der vreemde landen Bestaat er iets smakelijker om drinken dan een lekker glas Iambic, faro, gersten, uitzet, bruinen, enz.? De vreem delingen, welke België bezocht hebben, bekennen zulks. Waarom dan niet Lam pen Waarom dan niet tentooustellen en den vreemden bewijzen dat wij in dit vak hunne meesters zijn HOLLAND. De verstrooidheid van eenen luchtreizi ger. Een luchtbal waaraan een schuit je was vastgemaakt, is vrijdag avond ten gronde gedaald te Giesendam in Neder land. Dadelijk kwamen al de dorpelingen toegesneld. In het bootje zat niemand men vond er slechts een warmtemeter, een zak zand eene doode reisduif en eene brieventesch, bevattende drie bankbrief jes. Dit leste voorwerp was aanzien als het zeker bewijs, dat de luchtreiziger moest verongelukt zijn. Telegrammen werden onmiddelijk langs alle kanten gezonden en weldra vernam men dat de luchtbal uit Amsterdam was vertrokken, en dat de luchtreiziger die te Bodegrave was afgestapt, zijne brie ventesch had vergeten. FRANKRIJK. Parijsche zeden. In den nacht van 26 op 27 september 1886 vischten eenige schippers bij de pont Saint-Michel te Parijs, hel lijk op eener jonge vrouw, 29 jaren oud. Men bracht het naar de Morgue, waar men bestatigde dat zij ze kere Franeoise Lavot was, bijgenaamd la Bretonne. In de eerste dagen van januari werden de genaamde Decouard, Sablon en nog vier anderen aangehouden, onder be schuldiging van diefstallen bedreven ten nadeele van verscheidene kooplieden van de wijk der Halles. M. Clément bemerkte in den loop van het onderzoek dat Decou ard er zoo ongerust uitzag, en hij kreeg het vermoeden dat die persoon eene mis daad op zijn geweten liggen had. Gedurende eene ondervraging aan gaande den diefstal, waarvoor hij was aangehouden, onderbrak de ambtenaar eensklaps dit gesprek, en zegde hem zon der aanleiding Hebt gij geene vrouw ge dood Decouard op het onverwachtst gevan gen, kon zijne ontroering niet overmees teren met vurigheid, als een kind dal men op eene fout heeft betrapt, ant woordde hij o Ik ben het niet. Na deze halve bekentenis vervolgde M. Clément zijn onderzoek, en hij vernam dat Decouard een der bekenden was van de Bretonne, en dat er in den nacht der misdaad, van 26 op 27 september, ver scheidene personen met de Bretonne in gezelschap waren, en dat zekere Mar- cellin gewed had, dat hij de ongelukkige voor twee stuisers in het water werpen zou. De wedding werd aangegaan de ben de was op den waterkant van den kaai der Grands-Augustins gegaan, en onder zeker voorwendsel, had Marcellin, Fran eoise Lavot op den borstmuur doen zit ten, en had ze dan in den stroom gewor pen. Tot groote voldoening der ellendigen die dit drama bijwoonden, viel de onge lukkige, die dronken was, zonder den minsten kreet te slaken. Twee uren later, werd die rampzalige vrouw door schippers opgehaald, en het lijk op de kaai neêrgelegd. Op dit oogenblik wilde eene vriendin der ongelukkige het lijk kussen, maar zij kreeg een hevigen messteek op het hoofd, van een der souteneurs, die ter plaats was gebleven. Hel was eene waar schouwing om niet te spreken. Ook had hel meisje het geheim bewaard, en had zelfs beweerd dat hare vriendin het even wicht had verloren, en daardoor in het water was gevallen. Marcellin echter niet gerust zijnde, verliet deze wijk, en ging nimmer meer naar het bal van het Chateau Rouge, ver gaderplaatsvan alle losbandige personen. Ondanks al deze voorzorgen werd hij zaterdag morgendte Montreuil aangehou den. Drama in eene kerk. De kerk der H. Drievuldigheid te Parijs, was maandag het tooneel van een zeer betreurensweer- dig feit. Ten half elf ure, gedurende de hoogmis, stond er eensklaps een jonge ling recht, die op de eerste rangen zat hij sprong over de kommuniebank die het koor van den beuk afscheidt, en liep op den priester die officieerde, al schreeu wende Dat mag zoo niet blijven duren! Men moet hem dooden De ontroering door deze daad onder de talrijke gelooyi- gen teweeg gebracht, is onbeschrijfelijk. De kerkbaljuw wierp zich op den woest- aard, en slaagde erin hem vast te grijpen, vooraleer hij den priester had kunnen slaan. Eene korte worsteling greep plaats tusschen de beide mannen de kerkbal juw, neêrgeveld en wreedelijk aan den duim gebeten, liet zijnen staf vallen, we1_ ke de razend opnam, en waarmeê hij den suisse duchtig sloeg, alsook eenige moe dige personen, die ter hulp waren ge~ sneld. De policiebedienden, die men had ont boden, waren de kerk binnengetreden en stelden weldra een einde aan dit schande lijk tooneel de verwoede werd vastge nomen en naar het policiekommissariaat geleid. Daar herkende men hem voor ze keren Leon Grivaud. Hij verklaarde naar de kerk gekomen te zijn om den priester te raadplegen nopens vraagstukken be trekkelijk het magnetismus gedurende de mis. dacht het hem dat men niet re gelmatig belde, en daarop werd hij woe dend, en wilde den priester aanranden, om een einde te stellen, aan dit zooge zegd schandaal. Grivaud was door krank zinnigheid aangedaan, en men leidde hem naar de ziekenzaal van het depot. Sproorwegramp. Men meldt een erg ongeval op de westerlijn bij Ram- bouillet Een goederentrein die ontriggeld was, versperde de beide banen, toen de trein uit Parijs, in volle snelheid, ten 0 ure 30 kwam aangestroomd. Men spreekt van talrijke gekwetsten. Men geeft ons later de volgende bijzon derheden Een ongeluk dat de ergste gevolgen na zich had kunnen slepen, is voorge vallen op de lijn van Parijs naar Mar seille. Tusschen de statie van Saint- Julien-des-Chazes en die van Monisbrol d'Allier, op het oogenblik dat de trein van Parijs aankwam, viel er een steen klomp van den berg, die de baan om zoomt, tusschen een waggon van le en een van 5e klas. Door eene schielijke beweging welke toe te schrijven is aan de snelle vaart van den trein, is de klomp door een uit einde in den waggon van 3C klas gedron gen, zonder echter geen enkelen der vijf reizigers die er zich in bevonden te kwet sen. DUITSCHLAND. Trouwers statistiek. Met de huwe lijksvooruitzichten van het schoone ge slacht ziet het er in Duilschland droevig uit. Volgens de statitiek telt Duilschland op iedere 1000 mannen 1043 vrouwen, dus op eene bevolking van 46,855,704 inwoners volgens de leste telling, zijn er in het duitsche rijk ongeveer 986,978 vrouwen meer dan mannen. In Griekenland zijn de kansen beter, daar zijn op iedere 1000 mannen slechts 906 vrouwen. De meeste kans biedt ech ter Bosnië, waar van de 1000 mannen slechts 805 {kunnen huwen. Ook Italië, Rumenië, Servië en deVereenigde-Staten bieden eene zeer goede kans, daar in die landen respektievelijk op 1000 mannen slechts 995, 944, 998 en 965 vrouwen le rekenen zijn. Hoe het echter in die landen met de trouwlustigheid der mannen staat, daar over bewaart de statistiek een diep stil zwijgen. Alleen de duitschemadchen zijn dus erg te beklagen, 't Is misschien daarom dat er zooveel gaan loopenuit het duit sche vaderland ENGELAND. De Naval review. De leste fees telijkheid van het jubilé heeft misschien de schitterendste geweest. De geestdrift van de menigte was onbeschrijflijk. De vloot bestond uit 71 kanonneer- en 40 torpedobooten, met eene gezamenlijke bemanning van 14,000 matrozen en offi ciers der koninklijke marine. Vier vreemde oorlogschepen namen deel aan de revue twee fransche, een duitsch en een nederlandsch. De aanblik was grootsch en indruk wekkend. De eerste linie bestond uit 74 kleine schepen van allen aard in tweede en derde linie lagen de groote pantsers schepen en in vierde linie 16 machtige transportschepen. Daar achter strekte zich tot aan het eiland Wight eene onaf zienbare reeks van allerlei partikuliere jachten uit. Ten 3 ure verliet het koninklijke yacht Victoria and Albert, met de koningin aan boord, de haven van Cowes gevogld door de andere yachten, met de admiraliteit aan boord. Op de llnion bevonden zich de gezanten op de Euphrates de lordskamer op de Crocodil het Lagerhuis op de Ma- lader de oostersche prinsen en op dej4j- sislant de leden der pers. Toen al de oorlogschepen te gelijk de 21 saluutschoten voor de koningin losten scheen een oogenblik of alles vloog in de lucht. De prins van Wallis droeg voor de eer ste maal zijn admiraalsuniform. Al de be velvoerende officiers der groote schepen J werden aan de koningin voorgesteld. De koninklijke stoet bezocht de geheele vloot, waarna de koningin naar Osborne vertrok zij bracht niet minder dan 5 uren op haar jacht door. 's Avonds was de gansche vloot ver- licht en van Osborne heeft de koningin dit tooverachtig grooische schouwspel bewonderd. Op de kanoneerboot Kiste had een on geluk plaats. Op het oogenblik dat men de saluutschoten loste is eene lading poeier gesprongen. Twee matrozen wer den deerlijk gewond. Nieuws van Stanley. Men seint uit St-Paul-de-Loanda aan den Daily News Oen 28 mei bereikte de Stanley-expe- ditiede samenvloeiing van de Arawulimi en den Congostroom, tusschen de Ban- galasstatie en de Falls. De kleine vloot bestaande uit de Stanley, de Henry Reed en de Peace, alsook twee lichters door het eerste schip op sleeptouw genomen, droeg 430 man, koopwaren, proviand, enz. Slechts een paar mannen waren ziek. Stanley sloeg onmiddellijk zijn kamp op langs den rechteroever der Arawuhmi, op eene hoogte, van waar men het gan sche land in den omtrek kon zien. Den 2 juni trok hij verder met een es- kort van 580 inboorlingen onder bevel van 5 officiers; de rest liet hij, onder be vel van eenen officier, in het kamp achter De expeditie werd door een prachtig wéér begunstigd. Te Boma is men van gedacht dat Stan ley minsstens twee maanden zal noodig hebben om Wadelai te bereiken en Emin- Pacha aan te treffen. Van een noodlottig einde van Stanley is hier niets bekend. De keizerin van Oostenrijk. Kei zerin Elisabeth, die zich thans in de badplaats Cromer ophoudt, is bezig zich in Engeland populair te maken. Oordeel liever naar het volgende Dezer dagen was de keizerin alleen op de wandeling aan de duinen, toen zij in de verte een groep menschen bijeen zag. Nader komende hoorde zij dat de werk man Moules bij het baden verdronken was. De vorstin vertrok, ging naar de wo ning van den ongelukkige en vond er de vrouw de weduwe thans met hare kinderen aan de koffietafel. Arme vrouw, zegde zij, de keizerin van Oostenrijk komt u een groot ongeluk verkondigen. Uw man is verdronken, bid voor hem en zorg voor uwe kinderen. De keizerin ging heen, want reeds was men daar met het lijk. Eene uur later bracht een bediende der keizerin een geschenk van 400 p. st. 10.000 fr. voor de arme weduwe. Dubbele moord in volle dag. Zater dag morgend, ten 11 ure, werd er te Sheffield eene geheimzinnige misdaad gepleegd. Eene jonge, onlangs getrouwde dame, werd onvoorziens, in haar eigen huis, een vreemden man gewaar, die daar zeker bij raiddel van beklimming moest ingedrongen zijn. De onbekende sprong op de vrouw toe en doodde haar door drie dolksteken. De ongelukkige was slechts 22 jaar oud. De dienstmeid, die op het hulpgeroep harer meesteres kwam toegeloopen, werd doodelijk gewond door den moordenaar, die daarna de vlucht nam zonder spoor na te laten. Iemand heeft een persoon, rond het uur der misdaad, het huis zien verlaten en heeft er een onvolledig signalement van kunnen geven. Een later bericht meldt dat de moorde naar is in hechtenis genomen. Het is zekere Hobson. Hij was in het huis ge drongen onder voorwendsel een glas water te vragen ZWITSERLAND. Ongeluk in de Alpen. Een persoon, die de lijken der ongelukkige slachtoffers van de Jungfrau-ramp heeft gezien, be schrijft den aanblik als volgt: De ongelukkigen waren niet erg ver minkt. Een van hen hield zijne goude hor- logie nog in de hand en voor het gezicht, doch het werk was uit de horlogie gesla gen. Naar de kenteckens te oordeelen, zijn de verongelukten niet levend bene den gekomen. Het is mogelijk, dat zij door een bliksemstraal gedood en naar omlaag geslingerd zijn. De gids, die hen het eerst zag, meende dat zij ongeveer 150 meters diep gevallen moesten zijn. Dit is echter waarschijnlijk veel te wei nig, want zij lagen op den Aletschglet- scher, dieper dan de Roththalzadel, en dat is volgens de kaart 700 of 800 meters lager dan hun kamp. Naar de ligging te oordeelen. zijn zij aan het schuiven geraakt en niet langs de rotsen geschuurd, maar daarover heen geslagen. Aan drie lijken hingen nog de stukken gebroken koord. Zij lagen diep in de sneeuw en moesten er uit gegraven worden. Zij werden gevonden door een gezelschap van twee heeren, die met de gidsen Banmann en Kaufmaun uit Grin- delwalm den Jungfrau opgingen. Zij kwa men tot aan de kloof, konden die niet over en moesten terug. Op den terugtocht zagen zij eenen stok boven de sneeuw uit steken en vonden zoo de lijken. Zij lagen slechts enkele meters van elkandertwee van hen vlak bijeen. Op de sneeuw vond men nog de zakapotheek van Alexander Wettstein liggen. De lijken zullen naar Viesch in het Rhönedal gezonden worden. Alle gidsen verklaren eenstemmig, dat de heeren als mannen van het vak den berg hadden beklommen, en dat al leen het vreeselijk onweer onweêr de schuld is van het ongeluk.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2