Een brief. De Vlaamsche Kiezersbond van Gent heelt den volgenden brief gezonden aan M. Woeste, volksvertegenwoordiger van Aalst De Vlaamsche Kiezersbond houdt er aan u bij dezen zijne erkentelijkheid te betuigen voor de groote diensten, welke gij aan de katholieke zaak, alsook aan de zedelijke en stoffelijke belangen des volks hebt bewezen, door met zooveel kracht dadigheid, iever en overtuiging het in- voegebrengen van den persoonelijken dienst, in ons land te bestrijden. Gij hebt hei wel en met reden gezegd, heer Volksvertegenwoordiger Ons program is het oude program der bewarende partij, waaraan ik, God zij dank, getrouw ben gebleven deze partij heelt op haar vaandel geschreven Vrij heid van overtuiging, vrijheid van ziel en vrijheid van roeping, in de maat van het mogelijke. Dit was altijd en moet blijven het program der katholieke partij. Wij bedanken u ook omdat gij zoo gepast de rechtzinnigheid van het beginsel der vertegenwoordiging hebt verdedigd, onder bevestiging der zedelijke verplich ting waarbij de Volksvertegenwoordiger gehouden is zijne belofte gestand te blij ven, en het hem verboden wordt eenigen maatregel van gewicht te stemmen, dien hij voorop weet in strijd te zijn met het gevoelen zijner lastgevers. Door dit machtig stelsel, met de kracht en de openhartigheid die u ken merken, vooruit te zetten, hebt gij, hoog geachte heer Volksvertegenwoordiger, de partijen gesterkt en hunne eenheid en samenhang bewerkt, zoodoende schitte rende, maar bovenal vruchtdragende overwinningen voorbereidende. De strijd der krijgsoverdrevenheden tegen de vrijheid, is er ver af van geëin digd te zijn, maar wij weten ook dat gij de verdediging der ware belangen van het land niet zult slaken wij, van onzen kant, zijn gelukkig u te verzekeren, dat op dien weg, altijd op den krachtigen steun van hel vlaamsche volk moogt rekenen, en in zijnen naam zeggen wij u Moed en dank. Een voorstel. Van de 92 leden van den Oost-Vlaan- derschen Provincialen Raad, hebben er zich 77 doen inschrijven als lid van den Vrijen Werkersbond te St-Nicolaas de Bond vraagt, onder andere verbeteringen aan het leger eene goede betaling. In den raad van Oost-Vlaanderen had M.Vermeire een voorstel gedaan, over de vergelding aan den soldaat uit te keeren, dat echter niet is kunnen gestemd worden en verzonden werd naar eene volgende sessie 1» De maandelijksche vergoeding voor de milicie wordt gebracht van 10 op 301'r. voor eiken soldaat in werkelijken dienst, en die geen betaalden graad bekleedt. 2° Die vergoeding kan gebracht worden op 40 fr. of daarboven, als de noodzake lijkheid hiervan bewezen is. 3° De bijgevoegde vergoeding, de te genwoordige 10 fr. te boven gaande,moet betaald worden door de ouders van de milicianen, die van den dienst zijn vrijge steld, hetzij door het lot of anderzins. De hongerlijdende schoolmeesters in Vlaanderen worden bang dat men hun het vette wachtgeld zal afnemen, waarmee zij reeds eenige jaar schoon weer spelen. Men heeft hun voor de deputatie doen ko men en hun gevraagd Wat doet ge in uwen leegen tijd en verder gevraagd, of zij getrouwd zijn en eigendommen be zitten En die ondervraging noemen de libe rale gazetten eene inkwisitie, eene ver volging Men mag dus zelfs niet informeeren naar den toestand van die heeren officieele onderwijzers men moët ze maar laten voortgaan in hun niets-doen, terwijl de belastingbetaler hard en slaafsch werken moet om de niets-doeners te onderhou den Dat men de liberale gazetten huiche lend late schreeuwen, maar, in alle geval, een einde stelle aan de nultelooze geld- verkwisting, die reeds veel te lang duurt. Verwonderlijk is het wel dat de liberale blaclen zoovol meelijden zijn voor de vet betaalde niets-doende schoolmeesters, en dat zij geen woord van meelijden had den voor onze onderwijzers, die door het ministerie Van Humbeeck ongenadig van alles beroofd werden, zelfs van hunne hoop op pensioen, waarvoor zij altijd hadden gestort. In den provincialen raad van Antwer pen heeft men den wensch uitgedrukt dat de wachtgelden zouden verdwijnen, en men heeft meer dan gelijk. De klucht wordt al te groot (Handelsblad.) l.aiidbomv. De melk der teringzieke koeien. Proefnemingen, ondernomen in het opzicht van de nalatigheid der voedende stoffen, voortkomende van melk, hebben aan den heer Galtier genoegzaam beslis sende uitslagen gegeven opdat wij meu nen ze te mogen doen kennen aan onze« lezers. Uit die proefnemingen blijkt dat de melk der teringzieke koeien vergift kan inhouden namelijk wanneer de borst wordt aangetast door de uitwassen. Deze ziekte.moeilijk te erkennen zijnde bij haar ontstaan op de borst, zoo moet men als gevaarlijk beschouwen, niet alleen de melk van iedere koe die als teringziek werd erkend, maar ook van diegene wel- ke verdacht wordt het te zijn. Onlangs bekwam de heer Gallier de uitwasziekte op het konijn, met de melk van eene teringzieke koe, genomen in het slacht huis, en wier borst lichtelijk ziek was, terwijl noch het bloed noch het sap der stieren van het zelfde dier de ziekte ver oorzaakten. De verschillige proefnemingen hebben de nadeeligheid bewezen van de voort brengselen,getrokken uit melk der tering zieke dieren, en onder anderen van den kaas en de kleine melk. De kiemen der uitwasziektezijnte vree zen, vooreerst wanneer de melk der teringzieke koeien ongekookt benuttigd wordt en zonder verandering voor de voeding van den menscli en de dieren, maar ook wanneer zij wordt gebruikt tot de fabriekatie der voortbrengselen die de melknijverheid er gewoonlijk uittrekt Die kiemen worden bewaard in de melk bij stremsel behandeld in den kaas, in de kleine melk,en kunnen die stoffen gevaar lijk maken, zooals de melk was waaruit men ze getrokken heeft. Hetis dus noodig de ongekooktemelkderteringzieke koeien uit de verbruiking te verwijderen alsook de voortbrengselen die men er uittrekt, en slechts die melk te gebruiken voor de voeding der dieren en ze voor op te koken, ten einde de slechte kiemendie haar kun nen besmetten, te dooden. L'Agronome De korenworm of korenkever. Deze kever vertoont zich hoofdzakelijk in niet voldoende droog geoogst koren hij is een liefhebber van groote warmte waarin hij zich zeer bewegelijk toont. Hij houdt zich bij voorkeur aan de zuidzijde van 't korenveld op. Aan die zijde is het dus vooral noodig den akker goed rein te houden. Tevens zorgt men de bergplaat sen van het koren, waar zich in schuil hoeken de korenworm des winters ophoudt, door goed afzeepen schoon te houden. Het verdient aanbeveling der korenhoo- pen met schaapsvellen, die nog hun wol hebben te overdekken, alsmede om aan de Zuizijde van het graanveld oude, maar drooge lompen of vellen neder te leggen, waarin het dier zich dikwijls verbergt zoodat men het op deze wijze door de lompen in kokend water te werpen of door verbranding vernietigen kan. Tevens kan het zeer dienstig zijn om alle hout werk in de nijbijheid van het korenveld met petroleum te bestrijken. HANDEL EN NIJVERHEID. Belgische renten. De minister van financiën brengt ter kennis der titularis sen van de vroegere renten op naam, aan 4 t. h., 2e reeks (vervaldagen op 1 fe bruari en 1 augusli) dat, te beginnen met aanstaande 1 augusti, de uittreksels der nieuwe inschrijvingen aan 5 1/2 t. h., 3e reeks, hun zullen worden afgegeven door de agenten der schalkistof de ontvangers van belastingen in wier handen zij de vroegere titels hebben neergelegd, op afgifte van het ontvangstbewijs dat deze hiervoor hebben geschonken. De titularissen die, sinds het neerleg gen der vroegere uittreksels, aan het be stuur van financiën eene aanvraag hebben ingediend om de achterstallen hunner renten in een ander agentschap of in een ander kantoor van ontvangst op te trek ken, mogen daar de ontvangst bewijzen waarvan zij houder zijn, ruilen tegen nieuwe uittreksels van inschrijvingen aan 5 1/2 t. h. 3' reeks. Wat betreft de renten 4 t. h. 2* reeks, wier uittreksels van inschrijvingen tot heden nog niet zijn neergelegd, de hou ders worden verwittigd dat het uitbetalen der achterstallen'slechts mag gebeuren op bijbrenging der nieuwe uittreksels (3 1/2 t. h. 5" reeks. De titularissen van inschrijvingen op naam 4 t. h. 1° reeks (mei november die, overeenkomstig het bericht van 28 janu ari 1887, Moniteur n. 28, gevraagd heb ben om hunne titels geheel of gedeeltelijk te ruilen tegen inschrijvingen 3 1/2 t. h. 5e reeks, (februari-augusti), zullen insge lijks, op afgifte van het ontvangstbewijs dat de neerlegging der vroegere uittrek sels vaststelt, een nieuw inschrijvingsbe- wijs der schuld 3 1/2 t. h. 3C reeks, ont vangen op bijbreuging, van dit leste werden hun de drie maanden achterstal len (van 1 mei tot 31 julij vervallende op 1 augusti aaustaanden, uitbetaald. Zij die ruiling slechts van een gedeelte hebben gevraagd, ontvangen terzelver tijd, een uittreksel van inschrijving dat het gedeelte vertegenwoordigt welk be houden blijft met de vervaldaging op mei november (51/2 l. h. 2e reeks). olkskamer. De Vergadering beraadslaagde over 't wetsontwerp be trekkelijk de betaling der dagloonen in klinkende munt. Uit oorzaak der talrijke voorgestelde wijzigingen is het wetsont werp opnieuw aan 't onderzoek der mid densectie onderworpen. De bespreking zal dijnsdag voortgezet worden. Vrijdag ontwikkelde M. Houzeau het voorstel Guillery van herziening der grondwet. Na eenelangdurige bespreking werd het inaanmerkingnemen verwor pen met 83 stemmen tegen 35. 't Is dus eene begravenis van laagste klas. Bond der katholieke bekwaam heidkiezers. 4' SÏKTIE. AALST-SCHAARBEEK. Vogelschieting met de Bolle, ter her berg a Au Garde Route bij den heer Hypolite De Deyn, op Zondag 31 Juli 1887, om 4 ure namiddag. Gratis vooruitEene schoone Hesp, Kaatsspel. Esplanadeplein. Zondag 31 Juli,om 11/2 ure kampstrijd met den dikken bal (pelote) tussehen Biussel, Enghien Aalst (Van Braekel) en Aalst (E. Claus.) ALLERHANDE NIEUWS. M. Hubert Vande Putte, onzer stad, leerling aan de katholieke Hoogeschool van Leuven, komt het exaam van Land- bouw-ingenieur met onderscheiding te ondergaan. Proficiat De metsersknaap Dominiius Boel, een derdrij werklieden die Dijnsdag lest, in de Brusselsche straat alhier, van eene stelling vielen, is Donderdag voormiddag in 't hospitaal aan de gevolgen zijner bekomene wonden overleden. De ongelukkige werd geboren te Erem- bodegem en is er woonachtig hij is 36 jaren oud en ongehuwd. Het Parket van Dendermonde heeft een onderzoek inge steld. Naar 't schijnt zou dees ongeval weer eens toe te schrijven zijn aan de on voorzichtigheid der slachtolïers welke bij het oprichten der stelling alles niet goed hadden voorzien. Programmas van 't Concert 't welk op Zondag 31 Juli om 11 1/2 ure, ten Kiosk8 Groote Merkt, zal gegeven worden door de le Compagnie der Pupil len van 't leger. 1Les soldats de l'avenir, Marche Sacie. 2. Fantaisie originate, Bordèse. Madeion, Sihottiscti, Bouillon. A. Redowa, Vanderlinden ïi. Les Tournaisiens sont la lloppeheurs te Aalst. Op 16 Augusti aanst. zal de plechtige inhuldiging der Hoppebeurs alhier plaats hebben. Dien dag, feest van den H. Ro- chus, zullen de leden der Maatschappij zicli op een banket vereenigen. Het lokaal der Hoppebeurs blijft gevestigd ter boven zaal afhangende van bet estaminet be woond door den beer Jan De Schepper, aan de Hoppemerkt. Laat ons hopen dat deze instelling de beste vruchten voor onze stad zal voort brengen. Wij hopen ook dat de inrich tende Maatschappij bij ons Bestuur en bij elkeen ondersteuning en bijtreding zal vinden in hare ieverige pogingen om Aalst het centrum te doen herworden van den Hoppehandel in België. EreniBodegem-Xerjo- den. Woensdag 11. was het volle feest te Terjoden, de echtelingen Joseph Wellekens en Sophia Van den llove, vier den dien dag hun Jubilé van 50 jaren huwelijk. Alle de huizen der wijk waren versierd en bevlagd. Een plechtige mis werd in de parochiale kerk van Erembo- degem gezongen. Een feestmaal had ten huize der jubilarissen plaats en gansch den dag was de wijk in volle feest. Brand te Liedekerko. Een verschrikkelijke brandramp teis terde Donderdagjl. de gemeente Liede- kerke. Rond 9 ure ontstond er brand in de woning van den genaamden Dhoe, rond leurder en voddenkooper. Weldra deelde het vuur zich meê aan de andere wonin gen in de nabijheid gestaan meestal deze huisjes waren in leem opgebouwd en met strooi gedekt. In min dan een uur tijds waren er om trent de 35 woningen tegelijk door het verslindend element aangetast. Geen ernstig blusschen was mogelijk. De oppervlakte die door 't vuur verwoest werd, was te uitgebreid eu daarbij 't water ontbrak er bijna volkomen. En had men nog water voorhanden gehad, 't ware nog onmogelijk geweest want door de droogte en hitte ontvlamden de strooien dakken als solfer. Vonken vlogen in menigte door het ruim er. sta ken zelfs woningen in brand die 3 k 400 meters van daar verwijderd stonden. Het vernielend element had dus vrij spel,en weldra stond men overal nog voor rookende puinen. De mannelijke bevol king was niet thuis men weet dat vele werklieden van die streek dagelijks naar Brussel gaan werken. Het was hoogst hartverscheurend de machtelooze vrou wen en kinderen huilend en schreeu wend te zien vluchten. Eenige huizen werden van vernieling bevrijd door de dakkeu met hoppestaken te overdekken. 't Was rond 5 ure toen men er eindelijk in gelukte den brand te overmeesteren. Gelukkiglijk zijn er geene menschenle- vens te betreuren. De brigadier der gendarmerie en een zijner manschappen verdienen den mees ten lof voor hunne dappere en moedige houding een 87 jarige grijzaard een zuigeling in de wieg en een zieke man die bedlegerig was werden door hen niet zonder heldhaftige pogingen gered. Veertig huizen zijn met bijna al wat zij bevatten de prooi der vlammen ge worden. Slechts drij zijn tegen brandge vaar verzekerd. 25U menschen zijn van schuilplaats beroofd en verkeeren in de uiterste armoede. Meest allen kamperen met het weinige dat men heeft kunnen redden inde hoppevelden. De tijding dezer ramp heeft zich in onzestreek bliksemsnel verspreid en lokte eene talrijke menigte nieuwsgierigen uit om het verschrikkelijk ramptooneel te gaan beschouwen. Vrou wen en kinderen doorloopen bedelend de straten en nog smeulende puinen om aldus van de openbare liefdadigheid hulpen bijstand in hunnen uitersten nood af le smeeken. De oorzaak der ramp is tot hiertoe on bekend de eenen beweren dat het vuur ontstaan is in de schouw van Dhoe, de anderen dat kwaadwilligheid er niet vreemd aan is. Een onderzoek is door 't gerecht ingesteld. X, De brusselsche gazetten deeleu een groot nieuws meê Brussel heeft nu eenen Club des cent kilos eene maat schappij, van welke men geen deel mag maken of men moet 100 kilos wegen. Brussel, zegt de Gazette, heeft dus niets j meer te benijden aan Chicago 't Is daar immers dat men den zware varkens mest7 Een schrikkelijk ongeluk heelt in een huis der Diepestraat (rue Basse) te Brussel plaats gehad. Een meisje van 14 jaren wilde eene lamp met petrool vullen, terwijl deze brandde. Het vocht ontplofte en spatte op de kleêren van 't meisje. Zij werd verschrikkelijk verbrand en met zulke zware wonden naar 't gasthuis ge bracht, alwaar zij korts nadien overleed. Men had te Brussel een echt brus- selsch gedacht In de komissie van het stadhuis heeft men het denkbeeld opgeworpen, om aan de hooge wereld, aan den adel voor te stellen, tijdens de nationale leesten, op zijne kosten een historischen stoet in te richten zoo als te Brugge en te Meche- len. Wel bedankt, zal de noblesse zeggen, wij denken nog aar. den 7 september Brand op de foor. Een groote schrik heerschte woensdag nacht op de foor te Brussel. Men zag vlammen opstij gen uit twee barakken en eer men hulp had kunnen bieden waren de aanpalende loges reeds door het vuur aangetast. Dadelijk werden de pompiers verwit tigd en deze snelden van verschillende kanten toe. Men zweette water en bloed bij de vrees dat de brand een wildebees- spel zou aantasten, waarin een krokodil, een zeehond,slangen, enz. vertoond wer den. Deze dieren gingen in hunne hokken zoodanig te werk, dat het zelfs niet mo gelijk was, die te vervoeren. In eene andere barak ontvluchtten eene menigte apen, die zich in de hoornen van den boulevard verscholen en verder vluchtten onder het aanheffen van luid en zonderling geschreeuw. Eene der verbrande barakken is die der glasspinster, waardoor de aangerichte schaê tamelijk groot is. Eene driedubbele moordpoging is maandag avond in liet gehucht Dubroeck, onder Anderlecht gepleegd, door eenen werkman van een vijftigtal jaren oud. Hij meende het hof te maken bij een jong meisje, maar hij ontving een tamelijk vinnig antwoord. In woede ontstoken bracht hij haar een geweldigen stamp toe. Op hare hulpkreten kwam de moeder van het meisje toegesneld, doch deze werd door den woestaard op verscheidene messteken onthaald. Tenslotte onderging een werkman, die de beide slachtoffers wilde ter hulp komen, hetzelfde lot. Men gelukte er in zich van den plichtige mees ter te maken en naar het policie-bureel te voeren. Het gerecht heeft de zaak in handen genome.n. De wonden der drie slachtoffers zijn niet doodelijk. Moordpoging t© Iiort- rljli. Drie slachtoffers. In den nacht van zondag op maandag had een dramatisch tooneel plaats op het Plein. Een wever, de genaamde D., die in slechte overeenkomst leefde met zijne vrouw, had deze in den vooravond in vroolijk gezelschap, van eenen doop zien terugkomen. De leden van het gezelschap bemerk ten D. en de vader van het kind noodigde hem zelfs uit hen naar huis te vergezellen. D. weigerde. Rond middernacht, toen de vrienden na een klein familiefeest van elkander scheidden, kwam D. binnen. Hij sprak zijne vrouw aan en eene korte woorden wisseling had tussehen beiden plaats. Eensklaps trok D. een revolver uit den zak en loste twee schoten op zijne vrouw. De kogels misten echter hun doel en een der/.elve trof een elfjarig meisje, een kind uit het eerste huwelijk van vrouw D. Te midden van de grootste opschudding vervolgde de plichtige zijne vrouw, ter wijl hij de vier overige schoten van zijn wapen loste. Een vriend die bij dit too neel aanwezig was, werd gekwetst. Eindelijk gelukte D. er in, zijne vrouw vast te grijpen en sloeg haar zoo geweldig met zijn revolver op het hoofd, dat het wapen in stukken vloog. Toen men deze opraapte kleefden de stukken vleesch er aan. Een uur later werd de moordenaar aan gehouden. Hij betreurde zijne vrouw niet gedood te hebben, daar zij het was die hem zulke opgewonden toestand gebracht had, door hare te grootegemeenzaamheid met den meestergast v*n eene fabriek. De twee voornaamste slachtoffers van dit drama, de vrouw en haar dochterke, zijn in onrustwekkenden toestand naar het gasthuis overgebracht. Zondag heeft een jongen van 11 jaren oud in het gehucht Abeele te Ise- ghem eene hoeve in brand gestoken. Het vuur breidde zich uil en vernielde behal ve, deze hoeve, nog eene andere, alsook drie woningen. De schaê is overgroot. De jonge brandstichter is aangehouden. Misdaad te Oost-Jioozebeke. Wij hebben reeds gesproken over het vinden van het lijkje van een vijfjarig kind in eenen waterput, in omstandigheden, die eene misdaad deden vermoeden. Het kind, Leonie Van Rijckeghem, was sedert zondags te voren verdwenen. De ouders wanhoopten het nog terug te vinden, toen men het lijkje in den put ontdekte. Het hoofdje van het kind was gruwelijk gekwetst en een prop vulde den mond. Het arme kind was ter plaatse Kalberg door eenen ellendeling aangerand, gru welijk mishandeld en ten slotte vermoord. Daarna wierp hij het lijkje in den put, waar het door de bedroefde ouders ge vonden werd. Men is op liet spoor van den vermoe- delijken dader. Schrikkelijk ongelijk. Te Boncel les, bij Luik, had dezer dagen het vol gende ijselijk tooneel plaats. Pierre Grignac, mijnwerker, die met de nachtploeg gewerkt had, was woens dag 's morgends bij zijne thuiskomst zeer verwonderd, zijne vrouw en kinderen niet te vinden. Hij riep, maar bekwam geen antwoord. Toen beklom hij den trap, naderde het bed en vond daar zijne drie kinderen, waarvan het oudste 7 1/2 jaar oud was, dood liggen. Een de vrouw was nergens te vinden. Ziehier het drama dat er had plaatsge had. Gedurende den nacht was de vrouw Grignac met hare driekinderen uitgegaan, om zich naar eenen vijver, ter plaatse Hermitage genaamd, te begeven. Bij middel van eene sterke koord bond zij de kleine schepsels aan haar lichaam vast. Geen mensch weet wat er toen ge beurde, doch zeker is het dat de kinderen bezweken. Toen nam de vrouw het lijkje van het oudste kind op en droeg het naar huis. Zij handelde eveneens met de twee an deren en toen de drie lijkjes thuis waren, legde zij zetebed, deed hen zuiver linnen aan en nam de vlucht in de richting van Ougrée- Onderweg wilde zij zich door een aansnellenden spoortrein laten verplette- teren, doch zij werd hierin belet en aan gehouden. Rond 4 ure kwam het parket ter plaatse. De ongelukkige werd over het schrikke lijk tooneel ondervraagd en vervolgens bij de lijkjes der slaGhtoffers gebracht. Hare aandoening was hartverscheurend en boezemde iedereen meélijden in. Het lijdt geen twijfel ol de ongelukkige heeft gehandeld in eenen aanval zinne loosheid. Zij is slechts 26 jaren oud. FRANKRIJK* Betreurensweerdige tooneelen hebben donderdag op de inschepingskaai te Mar seille voorgedaan. Verscheidene werkliè hadden zich willen doen aannemen voor het lossen van een schip, terwijl het per soneel volledig was. De policie is er moeten tusschenkomen om ze te verwij deren. Op dit oogenblik trokken verschillende andere werklieden partij voor hunne makkers. De policie niet sterk genoeg zijnde om weêrstand te bieden aan die 150 misnoegden, moest achteruit gaan. Men vreest moeilijkheden en onlusten. Eene deputatie begaf zich naar de mai- rie om protest te teèkenen legen de be dienden der openbare macht de mair heeft hunne klachten aangehoord zonder uitspraak te doen. Hij heelt echter be loofd een onderzoek in te stellen. Franscli-engelsche post. Een fransch ingenieur heeft 't volgende mid del bedacht om tussehen Frankrijk en Engeland een snel brievenvervoer te hebben. Hij wil daartoe over het Kanaal eene buis leggen, die door lichte, hooge pijlers gedragen wordt. Hij ontkent de moeilijkheden niet, die er verbon den zijn aan het bouwen van pijlers in zulk diep vaarwater, maar hij wijst met recht op het voorbeeld van de onlangs gebouwde Taybrug, waar derge lijke moeilijkheden gelukkig werden overwonnen. Hij meent overigens dat de zee gedurende het leggen der grondves ten door middel van olie spiegelglad kan worden gemaakt. Vier groote buizen, elk met een mid dellijn van een meter, zijn door hem ont worpen. Een klein buisje op den bodem van deze groote wordt met saamgeperste lucht gevuld. Door deze lucht wordt een zuiger voortbewogen, die door een stang verbonden is met de wagentjes, die langs ijzeren sporen loopen. De groote buizen zullen verder dienen, om er telegraaf- en telefoonleidingen in aan te brengen. Hij zou wagentjes,elk van500 kilogr. zwaarte willen laten rijden, die de geheele en- gelsch-fransche post, kleine pakjes en zelfs reizigers zouden kunnen vervoeren; de reizigers moeten dan evenwel de reis in liggende houding meêmaken De snel beid waarmeê deze wagentjes zouden loopen, schat de ingenieur op 120 a 130 kilometers in het uur, zoodat de reis slechts 15 minuten duren zou. De onkos ten van dit werk worden op25millioen franks geschat. Een rijke vrek. Op eene zolder kamer van een oud huis, gelegen in de rue des Brosses, te Parijs, woonde sinds meer dan dertig jaren zekere Denizot, ge kend in de wijk der Archives onder den naam van père Denizot. Die man die ar moedig leefde, zelf zijne eetmalen bereid de, en gekleed ging als een arme, is woensdag aan een hevige geraaktheid gestorven. M. Berlioz, policiekommissaris, geroe pen om het overlijden te bestatigen, is op bet zolderkamerke van Denizot ge gaan. Hij was op het punt dit te verlaten, na de vereischte opzoekingen gedaan te hebben, toen hij tegen eene tafef stiet, waarvan de schuif op den grond viel. Gansche stapels goudstukken vielen er uit, en verspreidden zich op den vloer. De policiekommissaris, verwonderd door deze ontdekking, ging over tot zorgvuldi ger opzoekingen, en ontdekte ontelbare schuilhoeken, waar de bankbriefjes, de rentetitels, de goud-, zilver- en koper stukker. ondereen waren gelegd. Het fortuin van père Denizot wordt ge schat op schier een milloen. Hij bezat meer dan 100,000 frank in goud. De zegels werden door den vrederech ter op de meubels gelegd. Men weet niet of Denizot erfgenamen heeft, want hij leefde in eene volstrekte eenzaamheid, en ontving noch bezoeken noch brieven. Proefnemingen per telefoon.Zeer belangrijke proefnemingen hebben dijns dag van 8 tot 9 ure, op de telefonische lijn van Parijs op Brussel plaats gehad. Zij werden genomen op verzoek der Compagnie des signaux magnétiques et communications télèphoniques, en op toe lating van beide regeeringen die proef nemingen werden waargenomen door de ingenieurs Caël en de la Thouanne voor Frankrijk, Delville voor België.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2