Er ontstond tusschen beiden een hevige woordenwisseling. De leste verzocht den eerste zijne aanmerkingen in liet fransch te doen. De officieele, gaal gemeld blad voort, was niet uit zijn lood geslagen. Hij kwam 's namiddags terug en ging nogmaals voor bet venster staan hij had zich ge- dekoreerd met de teekeningdie de leerlin gen moesten maken. Men zegt dat er een onderzoek zal wor den ingesteld. Voorzeker is het bedrog, waarvan hier spraak is, slechts een staaltje van zooveel ander, dat insgelijks werd gepleegd, doch waarover nooit een haan kraaien zal. Het voorval over dien hem, datief, n hetzij waar of niet, herinnert ons zoovele andere knepen, die door onderwijzers, door surveillanten, door voorzitters van den prijskamp zeiven werden in het werk gesteld die altijd, wat men ook doe, in het werk zullen worden gesteld, en die wij verleden jaar aanklaagden on der de benaming van intiem bedrog. Wie loochent dat er soms voorzitters zijn die tijdens de prijskampen de vra gen zoodanig ophelderen dat de domste leerling er het antwoord kan uit afleiden; dat sommige surveillanten, om hunne kollega's te believen, zich nevens dezen of genen leerling neêrzetten, om ze te helpen dat niet zelden de onderwijzers der meedingende leerlingen, in plaats van buiten blijven te staan, in de zaal komen en hunne leerlingen bijslaan, wie dit alles loochent, heelt weinig of geen prijskampen bijgewoond en werd nooit in de geheimen van het ambt ingewijd... Wij herhaler, dus opnieuw, wat wij verleden jaar reeds zegden de prijs kampen beteekenen niets, dat men ze afschafte. (Handelsblad.) Een clïef ïn de klem. Onder dien titel deelt de Vrijheid van Antwerpen de volgende stichtende histo rie mede, waarvan een chefder Ant- werpsche liberalen de held was en die wij onder alle voorbehoud overnemen Nu eenige dagen geleden vonden wij in de twee antwerpsche dagbladen der Meeling, tusschen de lijstderingezondene gelden voor den Katholieken schoolpen ning eene gift aangeteekend staan van 5000 (drij duizendfranken. Daaronder hadden de opstellers der dagbladen eeni ge regelen gezet om den milden gever te bedanken. Wij zijn bijna zeker dat de schrijvers der dankbetuiging op dien oogenblik niet wisten, dat de milde storter van die rijke som een geus par sang was Hoe, een geus die 3000 franken voor den katholieken schoolpenning schenkt hoor ik onze talrijke lezers uitroepen. Ja, beste lezers, 't is zoo, enkel moeten wij zeggen dat de som niet met mildheid, maar gedwongen werd gestort, en de his torie is kurieus genoeg om ze hier in de Vrijheid mede te deelen. Zie hier nu de zaak Een koopman, een onzer politieke vrienden verkocht onlangs aan eenen makelaar, 50 zakken graan. De makelaar in kwestie is zoo een van die kerels die gedurig het Vivetü les gueux op de lippen heeft of wel 'nen pater of non tusschen zijnrazende tanden verslindt. Hij ontving bij den aankoop een lais sez passer tot het magazijn van den koop man, doch onvoorzichtiglijk genoeg stond het getal gekochte zakken er niet op aan geduid. Van die onvoorzichtigheid maakte onze geuzenmakelaar aanstonds gebruik, en toen hij met zijne werkliê in het ma gazijn van den koopman kwam, liet hij hen in plaats van 50 zakken die hij ge kocht had, 75 opladen. Dus stool hij er 25 Wal dief, eh le zers? Daarmeé trok hij er van onder, denkende dat niemand den diefstal zou ontdekt hebben. Ja maar, hij had gere kend zonder de goede oplettendheid van den magazijnier. Immers 'ne geus denkt op niets, als er maar te rotteren valt. De magazijnier had dan aanstonds zij nen meester verwittigd en deze wachtte met ongeduld den bedrieger af. Eindelijk kwam den dag der betaling en onze geus als eerlijke man kwam juist op datum leggen. Dag. Mijnheer. Bonjour, Monsieur, antwoordde de geus, ik zal eeris komen betalen. Ja, wacht eens, hoeveel zakken, laat eens zien. Wel 50, niet waar Neen, kameraad, het zijn er 75. Bijlangen niet, ge weet toch wel dat ik er u maar 50 gekocht hebt Ja, kereltje, dat weet ik heel goed, maar ik weet ook goed dat gij er 25 ge stolen hebt. Mijnheer Dief Op dien oogenblik viel de geus op de kniën, begrijpende de gevaarlijken toe stand waarin zijn dieverij hem gebracht had en vroeg vergiffenis van den diefstal dien hij gepleegd had, er bijvoegende dat hij de zakken 'twee of drij dubbel der waarde zou betalen, indien de koopman de policie niet liet halen om hem gevan gen tenemen. 't Is dan dat de koopman, door medelij den bewogen de volgende voorwaarden aan den geus stelde Gij zult, zegde hij hom, de75zakken graan betalen aan den prijs dat gij de 50 gekocht had. Dan verbied ik u nog ooit op mijn bu reel te komen. Eindelijk zult gij in mijnen handeneene som storten van 3000 franken, welke ik zal geven aan een der katholieke werken onzer stad. De geus snikte nog eens, ver kropte zijnen politieken haat tegen de katholieke werken, en was tevreden het voorstel aan te nemen, uit vrees van voor het Assisenhof tusschen twee gen darmen te moeten verschijnen. Ziedaar, lezers, hoe een geus, en een der Chefs, 5000 franken gestort heeft voor den katholieken schoolpenning. RECHTERLIJKE KRONIJK. Gevolgen der werkstakingen. De bur gerlijke rechtbanken van Charleroi heeft haar vonnis uitgebracht in zake Eug. Baudoux tegen de gemeente Jumet. Deze leste is veroordeeld tot het beta len eerier schaèvergoeding van 865,000 fr. met de intresten sedert April 1886. Vervolgens zijn er drie experten be noemd om de schaè te onderzoeken, die de fabriek Baudoux geleden heeft door den stilstand van het werk, en ten slotte is er een onderzoek geopend over de weerde van het mobilier. liet totaal der sommen, door de ge meente Jumet te betalen, kan men zonder vrees voor overdrijving op 1,200,000 fr. schatten. De gemeente Monceau sur-Sambre is veroordeeld tot het betalen eener schaè vergoeding van 55,000 fr. Gepatenteerde vergiftigers. Voor de kerrektionneele rechtbank van Parijs ver scheen een brouwer en twee dépóthou- ders, voor hetverveerdigenen verkoopen van bier, waarin salicylisch zuur gemengd is, dat door de experten als nadeelig voor de gezondheid werdt aangewezen. De beschuldigden waren reeds officieus verwittigd dat zij zich, indieu zij voort gingen deze bestanddeelen in hun bier te mengen, aan vervolging blootstelden. Zij kunnen dus, zegt het vonnis, niet bewe ren dat zij ter goeder trouw handelden. Dientengevolge werd de brouwer ver oordeeld tot 50 en de depothouder tot 25 fr. boete. De straf is wel licht De Dendergalm van zondag II. bevat een uitvoerig artikel over de Koningscheut van de Koninklijke Maatschappij St-Se- bastiaan. Uitschrijven 't wclknogthans tot in de kleinste bezonderheden treedt, zou naar wel ingelichte personenons ver zekeren, verzwijgen wat is voorgevallen toen de heer Voorzitter eeri heildronk voorstelde aan Z. M. Leopold If, onze koning en eere-voorzitter van St-Sebasti- aan. Deze heildronk zou niet met toejui chingen maar wel met gegrol en vijandige geroepen zijn beantwoord geweest, bij dusverre dat M. de Voorzitter voor 't tem peest achieruitdeinsende er eindelijk zou hebben van afgezien. Indien het hecht is, geeft dees voorval de maat van de ko ningsgezindheid en vaderlandsliefde van de meerderheid dezer liberale heeren en zou men veel beter doen den titel van Koninklijke Maatschappij te laten varen. Wetgevende Kamers. Senaat. De hooge Vergadering heeft hare werkzaamheden hernomen en na een kortbondig onderzoek verscheidene wets ontwerpen aangenomen waaronder dat gene 't welk de rechten van enregistre- ment der huurceelen vermindert. Volkskamer. De kamer heeft de be raadslaging voortgezet over de betaling der werkloonen in gelde. Dees wetsont werp 't welk gansch ten voordeele der werklieden is, werd door verscheidene liberale leden met eene ongemeene hard nekkigheid bestreden. Sciiijfschieting in den Osbroek. Verscheidene onzer geachte geabon- neerden verzoeken ons de aandacht van wie 't behoort te willen inroepen op 't ge vaar dat de sciiijfschieting in den Osbroek oplevert voor de personen op weg naar Erembodegem en vooral voor de inwo ners dezer gemeente. Zoo men ons verzekert, zijn er zondag jl. tal van kogels over den muur die tot doel dient gevlogen en zouden er perso nen deze kogels hebben hooren fluiten. Het is geenszins te verwonderen dat er tal van kogels het doel missen, daar er slecht een enkelen kogelvanger bestaat. Onbetwistbaar is 't dat het schijfschie ten in den Osbroek, onder de voorwaar- dat het heden gebeurt, groot gevaar ople vert. Hopen wij dat de noodige voorzorg maatregelen zullen worden genomen en dat wij geen ongelukken zullen aan te stip pen hebben gelijk dit van dien jongeling van Mijlbeke welke verleden jaar. op 't veld werkende, door eenen kogel der sciiijfschieting van de Garde Civiek werd getroffen. ALLERHANDE NIEUWS. Brandramp te Eïede- kerke. Het komiteit ingesteld tot ondersteuning der slachtoffers dezer brandramp verzoekt ons eene inschrij- vingslijsl in ons blad te willen openen. Wij stemmen hierin bereidwillig toe en sporen alle liefdadige harten aan, om in de maat van hun vermogen, deze on gelukkige welke van alles ontbloot zijn, te willen helpen en bijstaan. Alle giften hoe gering ook zullen met de meeste dankbaarheid ten bureele van Den Denderbode ontvangen worden. liet Vrijwillig ï'oin- pierskorps onzer siad heeft alhier zondag gedurende 't Concert gegeven door de 2e Compagnie der Pupillenschool des legers eene geldinzameling gedaan ten voordeele der ongelukkige slachtoffers van de brandramp, te Liedekerken, welke eene som heeft opgebracht van fr. 148.10. Aan do Duivenniaat-1 schappijen. Het blijkt uit een mededeehug gedaan door de Compagnie der lransche ijzerenwegen van het noor den dat alle verzending van duiven naar Frankrijk moet vergezeld zijn van 'l vol gende certificaat opgesteld in de fransche taal Je soussigné (nom et qualité de l'ex- péditeur) déclare importer en France par le bureau de douane (nombre et espècesd es col is) mi/mnzmf (nombre de pigeons) pigeons vogageurs a provenani de chez (noms et quolilés) de- meurant apour êlre Idchés (nom de la gare) en gare. Vertaling De ondergeteekende (naam en hoedanigheid van den verzender.) ver klaart in Frankrijk in te voeren langs het tolbureel(getal en aard der collis) inhoudende (getal duiven) reisdui ven om losgelaten te worden iri de statie vari (naam der statie.) Volgens den Courtier de Bruxélles is de brief van Z. H. aan Mgr Rampolla door de verschillende gouvernementen goed ontvangen. Ue beste tijdingen zijn gekomen van Parijs en van Weenen. Het fransche gouvernement heeft eene verkla ring gedaan, die te Rome zeer goed ont vangen werd. Koning Humbert en zijn eerste minister hebben zich onmiddellijk dit deel doen overhandigen, 't welk Italië betreft. Dit deel heeft eenen diepen indruk gemaakt op den koning. De Court ier bevestigt de tijding, dat er onderhandelingen begonnen zijn voor liet bekomen van den Breidelsloet te Brussel. Er zal echter geene bepaalde beslissing genomen worden voordat de stoet de leste maal te Brugge zij uitge gaan, om de feesten in de leste stad geene afbreuk te doen. Men weet dat daar de feesten den 14 augusii en volgende dagen gevierd worden. Nu er zal nog wel tijd overblijven om den stoet tegen 7 septem ber in Brussel te krijgen. Een man uit de Fonteinstraat, die in 't kort 20,000 fr. meest erven, had reeds op voorhand eene ijzeren geldkist gekocht, die 80 kilos zwaar woog, Terwijl de voorzichtige man afwezig was, zijn er dieven in zijne woning gedrongen en, zeker meenende dat het schaap reeds in huis was, namen zij het koffer meê. Zij zullen zich echter bedrogen vinden. Onze Consul te Cette (Frankrijk) M. Em. Van Isenberg heeft aan al de Nijve- raars van de 86 fransche departementen een omzendbrief gezonden in dewelke hij de voordeelen doet uitkomen welke de voortbengers vinden zullen bij hunne deelneming aan den grooten Internatio nalen Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid en de Wereldtentoonstelling te Brussel 1888. Deze klaar en beknopte omzendbrief dringt aan op de belangrijk heid dezer onderneming en zal zekerlijk een uitmuntend gedacht aan de vreemde lingen geven betreffende onze nationale werkzaamheid. Wij houden er aan dit feit te doen op merken niet alleenlijk om M. Van Isen berg geluk te wenschen voor zijne ver standige handelwijze maar ook om door dit voorbeeld te bewijzen welke belang rijke diensten een vernuft en werkzaam consulkorps aan het land bewijzen kan. Wij hopen dat, in dit geval en in ande re, het voorbeeld zal gevolgd worden. Belangrijke aanhouding. M. Clerck, politie-officiervanS1 Jans-Molenbeek heeft eene belangrijke aanhouding gedaan. Over eenigen tijd werd een diefstal van titels en zilverwerk gemeld uit de ge meente Jeite, en door sommige personen werd de genaamde M., een Duitscher, verdacht den diefstal gepleegd te hebben. Deze persoon was, krachtens een man daat vau uitlevering, reeds vroeger aan gehouden. Na lange opzoekingen vond men hem opnieuw in de nabijheid der Zuidstalie van Brussel en hij werd op nieuw aangehouden en naar hel pelicie- bureel gebracht. Daar maakte hij veel gedruisch en toon de zich zeer verontweerdigd over de be- leediging die hem werd aangedaan. Hij beweerde geene huisvesting in Brussel te hebben, doch toen men hem onder zocht, vond men het adres van een huis der Brandhoutkaai. Natuurlijk begaf men zich onmiddelijk naar het aangeduide adres, en men vond er eene menigte gestolen voorwerpen, alsook het zilverwerk en een aantal titels, die te Jetfe gestolen werden. Een meisje waarmee M. in betrekking was, werd insgelijks opgezocht en inbaar bezit vond men eveneens eene menigte juweelen, horlogien, enz., allen voor werpen, haar door M. geschonken. Dit meisje werd insgelijks aangehouden. Toen M.Clerck rond half zeven 's avonds den aangehoudene in een rijtuig deed stijgen, om hem naar 't parket te voeren, sprong hij eensklaps tusschen het vol' weg en ging op den loop. M. Clerck snelde hem achterna en er begon een gevecht lijf om lijf met .en vluchteling, dat misschien slecht voor den politieofficier zou afgelooper zijn, hadden de omstanders hem niet bijge sprongen. Dezen keer werden er maatregelen ge nomen om te beletten dat hij nog zou ont vluchten. Jeneverdrama. August. L.. wonen de te Elsene.was dronken thuis gekomen en zocht, zooals hij in dergelijke geval len gewoon was, ruzie met zijne vrouw. Deze was dit icveq moede en het niet langer kunnende kroppen, verliet zij vrijdag morgend met haar drie kinderen de echtelijke woning. B. was op dit oogenblik afwezig. Toen hij thuis kwam vond hij den brief zijner vrouw, die hem haar vertrek aankondig de. Ofschoon nog dronken zijnde, liet hij zich op nieuw jenever halen, alsook zu ringzout. Terzelfder tijdverzond hij eenen brief naar zijnen broeder, waarin hij zegde dat hij zich ging dooden. De broer dezen brief ontvangende kwam aanstonds naar het huis van den dron kaard gesneld maar vond de deur geslo ten. Een smid brak deze open en men vond L.op den grond dood uitgestrekt. Naast hem vond men nog een briefje, waarin hij zegde zijne vrouw te gaan op zoeken, die zich volgens hij meende ge- zelfmoord had. De stad Iseghem is door eene groote ramp getroffen. Gedurende een hevig onweer, dat den 29 juli woedde, is de bliksem op hun schoon gothisch stadhuis gevallen, en heeft het geheel vernield. Aan blusschen viel niet te denken, daar er gebrek aan water was eri het vuur met schrikkelijke snelheid voortvvoedde. De scliaê bedraagt 80,000 fr. door verzeke ringen gedekt. Ramp op de Schelde. Zondag na middag, ten 2 ure, namen acht personen van Cruybeke in een bootje plaats en vaarden riaar Hoboken, om er het regat- tenfeest bij te wonen. Ten gevolge der droogte en der al te zware lading, kreeg het bootje lek te midden van den stroom. De acht personen verdwenen in het water. Zes hunner verdronken. Onder hen bevond zich een weduwenaar, vader van zeven kinderen, bijgenaamd de Scher pe. Deze was vergezeld van zijne oudste dochter. De pogingen, die hij inspande om haar te redden, werden de oorzaak dat hij, met haar de dood in het water vond. (Nadere bijzonderheden.) Ziehier de namen der slachtoffers, die bij de ramp op de Schelde, waarvan wij hooger spraken, zijn omgekomen 1° Petrus Coosemans, weduwenaar met zeven kinderen 2° dezes -oudste dochter, Maria 3° Silvie Vereist4° Lo- dewijk Abeel 5° Lodewijk Vereecken 6° Alfons De Rycke. Al deze personen woonden te Cruy beke. Behalve Coosemans, waren allen on getrouwd. De zes weezen Coosemans zijn minderjarig. De lijken werden nog niet opgevischt. Mishandeld. Een 6jarig meisje, Emma II..., wiens moeder op eon der Antwerpsche leien woont, werd sedert eenigen tijd opgevoed door eene vrouw, die gescheiden leeft van haren echtge noot, en bij wie zeker X. inwoont. Dit kind werd door deze twee perso nen zoodanig wreed mishandeld dat de moeder verplicht was het terug bij zich te nemen en eene klacht bij de politie in te dienen. Dit gebeurde over acht dagen. Zondag lestleden werd het kind naar het gasthuis van Stuyvenberg gebracht, alwaar de geneesheeren bestatigden dat een zijner armen op twee plaatsen ge broken werden. Men vond verder kneu zingen, door slagen en stampen toege bracht, op verschillende deelen van het lichaam. De doktors drukten zelfs hunne verwondering uit, dat het arme meisje aan hare wonden niet is bezweken, De politie heeft proces-verbaal tegen de daders opgesteld. Groote beweging in de pers Te Hooglede, zegt men, hebben 12 doggen met elkander gevochtenen elkan derletterlijk verscheurd; 8 doggen bleven dood ter plaatse 4 leefden nog min of meer. Dat is een wreed en afgrijselijk plezier, en men moet de eigenaars der honden voorbeeldig straffen. Men verbiedt het katknuppelen, het pa lingtrekken, de hanengevechten men moet de hondenvechters doen gevoelen dat er eene wet bestaat. En toch is het wel wonderlijk Men wordt gestraft als men honden laat vechten tot der dood, en men wordt met lauweren gekroond en een held ge noemd, als men duizenden menschenlaat verminken en vermoorden... Honden, hanen, katten en palingen zijn dus meer weerd dan onze kinderen, dan dan het dierbaarste wat wij bezitten Verleden Vrijdag, rond hall elf 's morgens, ontstond er brand in de bos- schen, staande tusschen de Abdij van Achel en Beverbeeck, en toehoorende aan Mijnheer Siegers van Tongeren. Bij de hevige droogte eu nogal sterkenwind, zetten de vlammen met ijselijken spoed hare verwoestingen voort. De dikke, zwarte rookwolken, die zich hoog in de lucht verhieven, deden verschillige in woners van Achel eu Hamont naar de plaats der ramp ijlen, doch al deze hulp kon niet baten, zoo de Eerw. Paters en Broeders Trappisten, in vereeniging van hunne ambachtslieden, niet met alle noo- dig redmateriëel waren toegesneld, om het voortwoelende vuurte overmeesteren. En inderdaad, zij doen het verwoestend element, door hunner» leeuwenmoed, gehoorzamen onder hun slaan met tak- kenbosschen, met haken, met bijlen, met spaden, met al wat ze maar konden in banden krijgen. Na drie uren afslavens, was het vuur uigedoofd. Men denkt, dat er rond de drie hectaren bosch zijn afge brand en dit is niet veel, in vergelijking van de groote uitgebreidheid der bos- schen.die aldaar,'t eeneaan't andergren- zen zelfs Beverbeek zou niet gespaard gebleven zijn. Da lezer vergeve mij eene kleine op merking: Men hoort wel eens zeggen: «Maar wat doen die Paters dan toch altijd?.. O, gij, die zulks niet weet, ik lok u uit, eens te komen zien, wat die kloosterlingen doen Dan zult gij niet alleen dien eer biedwaardige heeren hunne godsdienst oefeningen zien verrichten, maar dan zult gij zien, hoe men daar de nijverheid be vordert, allerlei ambachten, kunsten en wetenschappen beoefent hoe men vel den en akkers, en beemden en weilanden j moet bewerken. Ja, het is er een lust om zien. En thans zijn ze bezig een tachtig tal hektaren heigronden om te werken, om ze in wateringen te herscheppen, heigronden, waarop eeuwen en eeuwen lang, de reiziger met afzicht zijne oogen liet ronddwalen. Zulke werken durven die eerbiedwaardige en moedige klooster lingen Trappisten ondernemen Het strekt hun dan tol eer, zulke voor beelden van moed en dapperheid aan den dag te leggen. Een jong meisje van Namen dat door haren vrijer verlaten was, ging eene kaartzienster te rade. Om den ontrouwe te doen terugkeeren moest de verlatene gedurende 9 dagen twee keersen, waarin 9 spelden gestoken waren, heimelijk in de kamer harer ouders branden. Dat ging tamelijk wel in het begin, maar op het leste kwamen de ouders, die geduren de zekeren tijd afwezig waren geweest, terug en de arme sukkel verborg zoo goed zij kon, de brandende keersen op den zolder. In plaats echter vau het hert des jongelings op nieuw te doen ontvlammen, staken ze het houtwerk van het dak in brand en het meisje zal thans voor po ging tot brandstichting voor de rechtbank verschijnen. Er is geen twijfel meer aan de zin neloosheid der ongelukkige vrouw Grig- nac van Luik, die hare drie kinderen op zulke gruwelijke wijze om het leven bracht. Naar het schijnt moet zij zelf ge poogd hebben, de arme kleine eerst te vergiftigen een broêr.die in huis kwam, schonk zich eene tas koffie in en werd,na er van gedronken te hebben, door hevige brakingen overvallen. Het onderzoek dat te Brugge inge steld was, aangaande de opgegravene goudstukken, heeft tot geen verderen uitslag meer geleid. De schat bedroeg omtrent 540 stukken, waarvan sommigen eene weerde hebben van 500 frank. De metser, die de stukken gevonden heeft en ze te Brussel verkocht, is met dit onder zoek in 't geheel niet tevreden. Levend verbrand. Men meldt uit Mortelange (Luxemburg) Zekere W. heeft de gewoonte, zich alle dagen te bedrinken. Een dezer dagen kwam hij andermaal dronken naar huis, zittende op zijne hondenkar. Onder het rijden viel hij in slaap. Te Wisembach aangekomen, werd hij eens klaps wakker door hevige pijnen. Hij was geheel door vlammen omringd. Hij riep om hulp, maar toen men er in gelukte de vlammen uit de dooven, was hij met zware brandwonden overdekt. Zijne zij, beenen en armen waren reeds geheel verkoold. Hij had nog den moed den weg voort te zetten tot aan zijne woning, waar hij ondanks de beste geneeskundige zorgen, 's anderendags in de zwaarste pijnen be zweek. Hij laat eene weduwe met verscheidene 1 minderjarige kinderen na. HOLLAND. Door een heer te Luik is tegen eene familie te Maastricht eene eisch ingesteld tot betaling van 10,000 fr., tervergoeding van schade en onkosten, veroorzaakt door het verbreken van huwelijkbeloften, i De afgewezen verlooide brengt onder an dere in rekening zijne reiskosten van Luik naar Maastricht zoomede den ver- 1 zuimden tijd bij de bezoeken, die hij aan zijne verloofde heeft gebracht. FRANKRIJK. Onweer le Parijs. Te Parijs heeft za terdag namiddag een hevig onweér ge woed. De donder rolde onophoudelijk en bij stroomen viel de regen neer Verschillige ongelukken deden zich voor en de bliksem is gevallen op ver- schillige plaatsen. Op de Avenue des Ternes werden drie rioolwerkers door het invallende water verrast. Twee hunner liepen verder en werden door voorbijgangers, die het 1 scheel van den rioolput op hun geroep openden, gered de derde werd half ver slikt opgehaald. In den schouwburg Menus-Plaisirs viel een brandende bol uit de lucht en ver dween in de rue du Faubourg Si-Martin. De schok was er zoo vreeselijk, dat de gasbuizen open berstten en eene ontplof- fiiig plaats had. Op de Avenue du Maine viel een boom om en verwondde verschillende voorbij- i gangers. Talrijke mindere ongevallen i deden zich voor. Een zonderling geval van ledenver stijving heelt plaats gegrepen, gedurende het onweêr van Zaterdag. De bliksem was gevallen in de rue Louis Blanc, te midden van de straat. Eene jonge vrouw. Marie Lefévre genaamd, die op dit oogen blik voorbijging, heeft zoodanigen schrik gekregen dat zij zich sinds maandag in eenen toestand van volledig ledenverstij ving ot catalepsie bevindt. Regen van insekten.Zaterdag lest- leden werd de kleine stad Mazamet, in Frankrijk, in opschudding gebracht door een zonderling voorval, namelijk het re genen van kleine insekten, op de mièr gelijkende voor wat het maaksel aangaat, en op den krekel voor wat de vleugels en de pooten betreft. Deze kleine beestjes hebben overal in de stad den grond bedekt. De straten waren er vol van en er vielen er somtijds als echte stortvloeden van de daken. Velen hadden geen kracht meer genoeg om weg te vliegen, en bleven op de straat liggen tol dat men ze heeft weggeveegd anderen zijn er in geslaagd de vlucht te nemen.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2