Alen vraagt te huren BERICHT. Eene Tilbury te koop, TT F KOOI* ^en scb°on en B°e(* Gasgesticht van Aalst. CORE, Verandering van Woonst. Te huren of le koop. TURFSTROOISEL. De Foiidroyanle Tard-Tripc, Huis B. VAN HYFTE j. Brecfepol-Walravens. MAYART, DE RUDDERE EN C™, 'Fe koop. Overjarige Panden. Eens parfij Land en Mecrscli, üm BEHUISDS HOFSTEDE, Bank Leclercq Cie, Kapitaal vijf millioenen franks. QUIËVRAIN. Au Chalet Suisse, E.-L. Janssens V" Semay. Behuisde HOFSTEDE VENDITIE HOFSTEDEKE DUITSCHLAND. Viervoetige depechcndragers. Bij een bataljon jagers, te Schwerin in garnizoen liggende, en waarschijnlijk ook bij andere legeraldeelingen, worden proeven geno men om honden te gebruiken voor den voorpostendienst en voor het overbren gen van berichten. Voorloopig worden daartoe poedels en langharige herdershonden gebezigd, doch lestgenoemde voldoen het best. Te Schwerin heeft men 12 honden, die den kost vinden van den afval in de keu ken, en ieder aan een geschikt man ter verzorging en africhting toevertrouwd worden. Bij patrouilles, verkenningen en op de voorposten neemt men de honden meê, en leert men ze, van gevaar kennis bren gen. Verder bevestigt men boodschap pen en berichten, met-potlood op stukjes papier geschreven, in hunnen halsband en laat de dieren dan los. Zij worden ook gebruikt om bij schiet oefeningen de verslagen van de verst ver wijderde schijven over te brengen. De wijze waarop zij deze verschillende dien sten verrichten, beslist over hunne meer dere of mindere geschiktheid voor den graad van koninklijke pruisische leger- hond. Verduilsching van den Elzas. Men meldt uit Straatsburg, dat de toezichters van het openbaar onderwijs aan alle schoolbestuurders in Elzas-Lotharingen een omzendbrief hebben gericht, melden de dat de meeste prijsboeken voortaan in duitsche taal moeten zijn, ofwel dat de fransche prijsboeken door duitsche hui zen moeten uitgegeven worden. Sedert 1870 doet zich deze maatregel voor de eerste maal voor. De scholen hebben nu echter besloten geene prijsboe ken te schenken, doch kunstvoorwerpen of iets dergelijks. In de hoogere meisjesscholen zal zulks ook gedaan worden. Een schoone vondst. Een trompet ter van het le regiment uhlanen te Pots dam heeft eene goede vondst gedaan. Bij den verkoop van den mo'oilier van den regeeringsraad Von Deusberg kocht hij, nu eenige jaren geleden, een ouden schrijflessenaar. De trompetter wilde de zer dagen het meubel voor brandhout ge- fa 'uiken maar bedacht zich. Hij liet het dcor een paar uhlanen schoonmaken. De- zei. deden dat wat ruweensklaps sprong er eene geheime schuil open en... daarin was voor eene weerde van 160,000 mark aan effekten geborgen. Het bleek nu, dat de broeder van den overleden Von Deusberg reeds bij het aanveerden der nalatenschap had gezegd: «Men beweerde altijd, dat mijn broer zoo rijk was en nu vind ik zoogoed als niets. Men denkt dat hij en de andere erven den vinder, die overigens geene aanspraken maakt, goed zullen beloonen. ENGELAND. 50 personen vergiftigd. De grootste onrust heerschte te Finedon, een dorp op eenige mijlen van Northampton gele gen. Ongeveer 50 personen waren aldaar door het eten van gebakken visch vergif tigd. De boter waarmee de visch werd ge bakken, werd eerst als de oorzaak der ramp aanzien doch een verder onder zoek bracht aan 't licht dat de visch to taal bedorven was. Dank aan de spoedige hulp der genees* eeren, bepaalde zich alles tot eenige ziektegevallen. Kieszeden. De markies van Car marthen, zoon van den hertog van Leeds, die te Brixton tot lid van het Lagerhuis gekozen werd, is niet alleen nog zeer jong, 25 jaar, maar ziet er ook bijzonder jeugdig uit. Hij schijnt nog verscheidene jaren jonger dan hij is, en opzijn jongens achtig voorkomen waren door de tegen standers zijner kandidatuur reeds ver scheidene zinspelingen gemaakt. Eenige dagen vóór de kiezing trad hij te Brixton in eene meeling van kiezers op en zette zijn program uiteen. Midden in zijne rede voering werd hij in de rede gevallen door een zwaar gebouwden koopman in ijzer, die hem met forsche stem toeriep Weet uwe moeder wel, dat ge uit zijt Eer het gelach algemeen werd, riep do jonge kandidaat met volle kracht zijner longen uit Ja, zeker weet mijne moeder dat ik uit ben, en dinsdag zal zij ook weten dat ik in de Kamer ben. En hij vervolgde zijne redevoering, alsof er niets gebeurd ware. Deze gevat heid, deze kunst van een debater om zich nooit, o,ok niet door spot en gelach, uit het veld te laten slaan, wonnen hem de stemmen van al degenen, die naar hem luisterden, en den volgenden dinsdag was hij in de Kamer, zooals hij voorzegd had. De stad Peterborough Northamp tonshire), onder welker poort Maria Stu art, 500 jaren geleden, is onthoofd op last van koningin Elisabeth, heeft eene tentoonstelling ingericht van voorwerpen die aan Maria Stuart behoord hebben of op haar leven, hare gevangenschap of bare dood betrekking hebben. Volgens eene statistiek bedroeg het aantal armen te Londen, in de eerste helft van juli, 87,304, waarvan er 52,520 eene woonst hadden en 54,784 vagebonden. Dit stelt eene vermeerdering daar tegen vroegere jaren. Er werden 534 landloo- pers, zonder middelen van bestaan, aan gehouden. ZWEDEN EN NOORWEGEN. De koning komtKoning Oskar van Zweden, die thans de drost, de zuid-west kust van zijn rijk en de aldaar gelegen eilanden bezoekt, kwam op zijne reis ook te Sarö. Aan het badhuis gekomen, kreeg hij lustom op die eenzame plaats, waar toch geen etiket moet in acht genomen wórden, eens een zeebad te nemen. De eigenares van het badhuis, die den vorst niet kende, trad echter op den be zoeker toe en zegde dat de inrichting gesloten was. De koning komt, zegde de vrouw en wij gaan er allen naar zien. Zoo antwoordde de koning lachend, maak dan maar geen haast of geen bestel en geef mij een bad dan kunt ge den koning zien, want die ben ik AFRIKA. Een aardsch Paradijs. De Mouvement Géographique bevat een verslag van dr Juncker over het stoomgebied van den Inellé. De Inellé is een tak van de Congo en ontspringt in het gebergte bij het Al bert-meer. Dr Juncker heeft een groot gedeelte van den loop dezer rivier onder zocht, waarvan men tot dusver niets wist. De Inellé is voor een gedeelte bevaar baar en opent dus een,nieuwen waterweg naar het distrikt van den Boven Nijl. De streek waardoor hij vloeit is zeer vrucht baar. De holle wegen en valeien staan vol prachtige bananen en palmboomen, uit welke men olie wint. Het geheele dis trikt geeft den indruk van een aardsch paradijs. Het is zeer sterk bevolkt. Het eene dorp volgt op het andere, of laat ons liever zeggen dat groepen van huizen, welke met boomen en planten omringd zijn, eene ketting vormen langs den loop dezer rivier. Eenige gedeelten zijn zoo dicht bevolkt, dat men 250 bewoners telt op eene vierkante engelsche mijl. De voornaamste stammen in het bek ken van den Boven-Inellé zijndeNiam Niams en de Mombeuttou. Het zijn men - cheneters en ze 'verschillen, wat gelaat, kleur en gewoonten betreft, weinig van de bewoners van den Boven Congo. De Niam Niams versieren zich geerne met kettingen, welke zij maken van de tanden hunner slachtoffers, en de schedels van hen, die zij opgeëten hebben, behooren tot hunne tropheën. In den oorlog eten zij zelfs de dooden op. Ieder persoon, die eenzaam leeft en geene nabestaanden heelt, wordt op de plaats waar hij sterft, opgeëten De gewoonte van menschen te eten heerscht bijna algemeen onder de stammen, die dicht bij den Congo wo nen. Deze menschen loopen bijkans naakt. De vrouwen dragen enkel een soort van leêren voorschoot, die bij gebrek aan beter ook wel van banaanbladeren wordt verveerdigd. Zij beschilderen zich het lichaam met figuren en besteden zeer veel zorg aan het haar. De vrouwen doen de huishouding, bebouwen den grond, halen den hoogst binnen, drogen het graan en malen het lot meel. Zij bereiden hel maal, verveerdigen het keukengereedschap en vlechten de manden. De mannen, wanneer zij niet jagen of vechten, liggen lui uitgestrekt onder de palmboomen en rooken in de schaduw. Tegen het midden van den dag komen ze samen. Veelwijverij is onderhen gewoon te en de huwelijksband wordt haast niet geëerbiedigd. De opperhoofden hebben gemiddeld een honderdtal vrouwen. Ivoor is er in grooten overvloed voor handen, gelijk overal aan de takken van den Boven-Congo, waar de Europeanen bijna niet komen. Aan de kusten en opde volkrijke eilanden van den Inellé is een onnoemelijke voorraad ivoor. Emin Bey heeft te Wadelai zulk eene hoeveelheid ivoor verzameld uit de provincies, dat de weerde ervande onkosten dee expeditie, welke nu tot zijne bevrijding wordt uitge zonden, rijkelijk zal dekken. De ontdekkingstochten van drJunckor zijn voor de wetenschap van groote weer de. Nu men weet, dat de groote rivier Inellb, bij middel van de Obangi, in ge meenschap met den Congo slaat, is er een lange en prachtige waterweg ge opend lusschen Leopoldville, aan den Stanleypool, en een punt zeer dicht bij den Nijl. Wanneer men nu eenen spoorweg van SO kilom. aanlegt langs de watervallen van den Beneden-Congo, dan bestaat er gemeenschap tusschen de westkust en de streken van Midden-Afrika. De goede ren uit Banana en Boma konden in den tijd van vijf ii zes weken naar den Boven- Inellé worden vervoerd, terwijl ivoor gom, palmolie enz. door de stoomboot op de terugreis konden meegebracht worden. VEREENïGDE-STATEN. Te Illinois is 100 fr. boete gesteld op den verkoop van tabak en sigaren aan personen onder de zestien jaar, tenzij op het schriftelijk verzoek van ouders of voogden. - Gevolgen der dronkenschap. Een afgrijselijk drama, door de dronkenschap veroorzaakt, het plaats gehad te Oil City Pensylvanië. John Mac Nerney, werkman van ier- schen oorsprong, was omstreeks midder nacht dronken naar zijn woning terug gekeerd hij begon zijne vrouw te mis handelen en kwetste haar doodelijk met op haar hoofd te slaan met den kolf van zijn geweer. Hun zoon,21 jaar oud,wilde er tufschenkomen om zijne moeder te verdedigen, en werd insgelijks door zijn vader doodelijk gewond, die een geweer schot op hem loste. Deze heeft vervolgens een tweedeschot gelost op een policieraan, Georges James, bij het gerucht van den twist toegesneld; hij werd insgelijks doodelijk gekwetst. Een ander policieman, Worden genaamd, kwam ondertusschen ter plaats, en zag zich verplicht zijn revolver te gebruiken om zich meester te maken van den dron kaard, die op zijne beurt in de ruggraat door een schot werd getroffen. De vrouw van Mac Nerney is gestorven vóór het einde van dien twistzijn zoon en de policieman James overleden nog den- zelfden nacht, en eindelijk heeft Mac Nerney den geest gegeven 's morgcnds in de gevangenis der stad. CHINA. De oudste gazet der wereld.Algemeen wordt gedacht dat de Times te Londen, en de Gazette de France te Parijs, de oud ste nog beslaande nieuwsbladen zijn dit schijnt echter eene vergissing te zijn. De eer komt toe aan de Chineezen, die een dagblad bezitten, dat reeds een duizend tal jaren werd uitgegeven. De naam is King-Pan. In het jaar 911 onzer tijdrekening werd het blad opgericht. In het eerste verscheen het op onbepaalde tijden,maar na 1561 kwam het wekelijks uit, tot het in 1884 dagelijks uitkwam. De prijs is 2 1/2 cent en het verschijnt in drie uit gaven. De morgend-uitgave, op geel pa pier, is aan den handel gewijd de mid dag-editie, op wit papier, bevat officieele akten en gemengd nieuws, terwijl het avondblad, op rood papier, aan hoofdar tikels en politiek is gewijd. Zes leden van de Academie van Weten schappen geven het uit en de gezament- lijke oplaag bedraagt 14000 exemplaren. Belgisch geneentekrediet 18G8. 78® TREKKING. 4 AüGUSTI 1887. N. 141063 Fr. 10,000 N. 29781 Fr. 225 89626 1500 53527 225 34407 500 61253 225 82859 500 j 84598 225 10624 225 I 131365 225 Volgen de nummers uitbetaalbaar met 100 fr. Leening van Verviers van 18T3. 49° TREKKING. 1 AUGUSTI 1887. N. 59429 Fr. 15000 N. 47616 Fr. 225 18886 500 74421 225 34567 300 36336 200 52711 300 I 54920 200 72392 300 72970 200 Volgen de nummers uitbetaalbaar met 110 fr. Burgerlijke stand der Stad Ninove. Aangiften vau den 22 tot den 29 Juli 1887. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. R. Heymans 24 j. Scboenm. met L. Willens 21 j. handschoen™. F. Dauw 54 j. twijnder met L. Helleput 20j. handschoen™. voor eersten September, eene beneden- plaats tamelijk groot zich te bevragen ten bureele van Dcn De.nderbode, Lau- gezoutstraat, N° 10. Guibert Van ISIolle, Gareel-Zadel- en Ricmmakcr. laat aan het geëerd publiek weten als dat hij van woonst veranderd is, Molen straat N°36, sedert 1 Februari 1887. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. dienende voor bakkers of beenhouwerskarre. Zich te bevragen ten bureele dezer. T*. t-^.v TWEE GOEDE HONDEN EN 1C 11UUJJ EEN BAKKERSKARRE. Zich te bevragen bij Paulinus DAELMAN Rakker uln den Snoek» Brabantslraat Aalst., B Ui iiv/CFI ruinpaard,dienstigvoor alle bedrijven zich tc bevragen bij de erven DE VIS, te Moorsel. 75 centiemen per hectoliter. August De Meersman, Hologie- maker, in de Lange Zoutstraat, N° 52, heeft de eer het geqcht publiek te laten weten, dat zijn Uurwerkruakerij van ver trouwen, in de Lange Zoutstraat, N° 32, gevestigd is. Magazijn van gouden en zilveren Genev- sche Zakborlogiën, Penduls, Kandelabers, Regulateurs, duitsche Horlogién, Wekkers, enz alsook een assortissement van gouden en zilveren Ooringen, Medaillons,Brochen, Armbanden, Servisen, Kolfijlepels, enz. Alles gewaarborgd voor goud, Door zijne geringe prijzen, verhoopt hij de gunst van eenieder te genieten. Een Luisthofje,beplant met fruitboomen en met woning hebbende 3 beneden en 3 bovenplaatsen, kelderingeu voorzien van pompwater, gestaan en gelegen te Aalst, Ledescheweg, nabij de statie. Zich te bevragen Ledescheweg, Nr 44. HOLLANDSCHE -Spaarzaamheid Reinheid Wordt gebruikt in de stallen der Tram-Maat schappijen van Brussel en Luik, als ook in die van dc algemeene Maatschappijen der Om nibussen te Brussel en Parijs. liet Turfstrooisel wordt geleverd vrachtvrij ten huize te Aalst aan den prijs van fr. 3,50 de honderd kilos. VOORDEELEN 1° Het is beter koop als het strooi 2° Zachter om de paarden op te liggen 3° Daar het altijd droog i3, dc paarden zijn zuiverder4° Men heeft geene slechte geuren meer in de stallen 5° Geene vliegen meer in de stallen 6- ?'oet maar ten hoogste alle veer tien dagen vernieuwd worden. Voor de bestellingen en inlichtingen vervoc- ge men zich ten kantoor van M. C. De Coninck-De Windt. Ingang Keizerstraat, te Aalst. Dierenverdelger van Cousseau. Zonder weergade voor het uitroeien van ratten, muizen en mollen, zonder ge vaar voor de huisdieren. Prijs Ir. 0,50. 0,50 c. 1,00 de doos. Dépot, te Aalst bij M. Hubert Van Steenwinkel, drogist, Lange zoutstraat N° 39. Fabriek van Pianos NEDERKOUTER, 52, GENT. Rechte pianos en pianos è-qeuen van een nieuw gebreveteerd stelsel met ijzeren raam, met rechte, schuinsche en gekruis te snaren. Deze pianos onderscheiden zich door hunne buitengewone wlluidend- heid. Pianos van occasie aan zeer gematige prijzen. Onderteekende waarborg voor vijf jaren. Goudenkruis en medaliën op alle tentoonstellingen. Voor goede Likeuren, Wijnen en ster- dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan het huis KERKSTRAAT, N° 37 AALST, de eenigste Likeurstokerij derStad, groo te vermindering van prijs aan de uitzet ters. BANK EN WISSELKANTOOR. Alherl-LicnarslrnaJ, 'J7, Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 commissie. Uitbetaling van interestkoepons, Wissels, enz., Kostelooze inlichtingen over alle weerden. Leening op publieke fondsen. Uitwisseling van Belgische en vreemde mun ten. Inschrijving op openbare uitgaven. Een Camion, 2 nieuwe Tilburys. een coureuse op 4 wielen, 2 lochte dokkars voor 4 persoo ncn en eon poneykarre met een basch op. Zich te bevragen bij Jozef Van der Biest, te Aalst. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN op B>omIcr<Jag 1 August! om 1 ure nanoen. Verkooping van de over hunnen tijd slaande panden der maanden April Mei en Juni 1886. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal met gewin van palslagen openbaarlijk verkoo- pen te Uerdersem Boschkant. genaamd de Brempt groot 65 aren 20 cen tiaren in gebruik bij de Weduwe August Van Geil. Boomprijs fr. 285,00 Instel 30 Juli Verblijf 45 Augusti 1887. Telkens om 5 uren namiddag ter Zit tingszaal van den heer Vrederechter le Aalst, groote Markt. te Impe, nabij het Dorp. Tl aren 90 centiaren Bewoond bij den verkooper Auguste Dhaese. Instel 5 Verblijf 10 Augusti 1887. Telkens om 3 uren namiddag, Ier te ver- koopen herberg. te Aalst, Nieuwstraat, 15. Algemeen agentschap der Antwerpsche hijpotheekkas. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ. j Geldleenirigen en openingvan kredieten op hijpol heek of op waarden aflosbaar met jaarlijksche kortingen ol in eenmaal op gestelden lijd. De maatschappij geeft obligatiën uit aan drager, uilkeerbaar aan pari en voor zien van halfjarige coupons, aan den intrest van 4 ten honderd 's jaars. Men vraagt agenten voor den buiten. GEMEENTE MOORSEL. Prijskamp met oude en jonge duiven uit Op Zondag 7 Augusti 1887, bij Lows WAU- TERS, Hoeksken. Inbrengst zelfden Zondag van 3 tot 5 ure 's morgens. Inleg fr. 1.10 per duif, aftrok lOcentimcn. Scherreweg 25 cenlimen, Poulen aan 0.50 en 1 fr. Verders gewone voorwaarden. OPLEERING. IDEGEM Donderdag 28 Juli. ATH Zondag 31 Juli, telkens in te brengen om 5 ure 's morgeuds. DE COMMISSIE VERDOODT, VAN HERREWEGHE, FR. WAUTERS en FR. SAriY. Cliaussée de Termonde, (Alost). J'ai l'honneur d'informer le public que je viens d'installer un atelier de pliotographie lequel je vous rccommande pour le soin ap- porté au travail, et la modération des prix. Groupes de familie par 1/2 douz. la pièce 2 fr. 50 Groupes, industriels et sociétaires satiné a chaud et encadré, par quantité. 2 fr. 58 Cartes do visite ordinaires la douzaine 7 fr. Cartes id. la 1/2 douz. 4 fr. Cartes de visite, inaltérables au charbon et satinék chaud la douz. 9 fr. Cartes de visite, inaltérables au charbon et satiné fi chaud la 1/2 douz 5 fr. Les enfants en dessous de 5 ans 1 fr. en plus. On opère it domicile au même prix que dans les ateliers. Monsieur, C. Schram, opérateur de ma mai- son, qui a obtenu 6 médailles d'or, 8 en argent et 2 en bronze aux expositions de Paris 1878, Lyon Marseille et Rouen, contiouera a faire cónnaitre son nom, par le travail parfait qu'il pretend livrer aux cleinls afin d'oblenir le mérne succès qu'il a oblenu partout. Dans Fespoir que le public nous favorisera E -L. Janssens V® Semay. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone goede Zaailanden en Alecrseh, te Moorsel, wijk Rijger. De Notaris BRECKPOT, le Aalst zal openbaarlijk verkoopen le F.ene schoone behuisde, beschuurde en beslalde Hofstede, sectie D Ne425, 426, 427a en 428, groot 58 aren 80 centiaren. Boomprijs fr. 205.00 2£ 46 aren 50 centiaren Land, sectie D N°479. 2® 26 aren 90 centiaren Land en Meersch. Boomprijs fr. 45.00 Instel 49 Juli, Verblijf 2 Augusti 1887. Telkens om 5 uren namiddag, ter Esta- minet De Wederkomst bij den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst Molendriesch. 4e 81 aren Meersch en Land genaamd de Mot, sectie D Nrs492 493 en deel van N° 491. Boomprijs fr. 300.00 5e 54 aren 19 centiaren Land en Meersch sectie D N"489 490 en 490bis. Boomprijs fr. 15.00 6® 51 aren 20 centiaren Land genaamd den Piemand, sectie D deel van N°398. 7® En 17 aren 60 centiaren Tuin en Land. genaamd den Vanden Broeck, sectie D, N"415 en 415a bis. Boomprijs fr. 45.00 Instel 22 Juli Verblijf 5 Augusti 4887. Telkens om 5 ure namiddag, ter Zit tingszaal van den heer Vrederechter te Aalst. Van Veldvruchten, Meubels, Latulbou- wersalem, 2 goede Melkkoeien, Hooi en Brandhout. te Nieuwerkerken, Restert, Door het ambt van den Notaris BRECK POT le Aalst. En ten tweeden Op Donderdag 4 Au gusti 1887 om 8 uren voormiddag alle de Meubels, Landbouwersalem, de Beestia- len, Hooi en Brandhout le bevinden ten hove van d'heer Frauciscus Van den Brulle le Nieuwerkerken, Restert. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd TE EISPE, nabij het Dorp. De Notaris EEMAN te Erpe,zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Eenige koop. Een behuisd HOFSTEDEKE, gestaan en gele gen te Erpe, nabij hel Dorp, gekadastreerd sectie C, Nrs 79b en 79m groot aldaar 1 aar 60 centiaren, palende ten ooste den Zadelwcg, ten zuide Jan Bapt. Van Laetiiem, ten west® Desiré Coppens, en ten noorde Frans Coppens. Bewoond door den eigenaar Jan-Bapt. Pee reboom. ENKELE ZITDAG Maandag 8 Augusti 1887. Om 4 ure nanoen,ter herberg genaamd, De Golde Leeuw, gehouden door den heer Gus- taaf D'haese, te Erpe, Dorp.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3