den Brouck, ondervoorzitter van het werk. De tentoonstelling heeft plaats in de Twaalf Apostelenstraat, in de lokalen van het gesticht van ëe Dames der Gedurige aanbidding. Een aantal leden van den hoogen ka tholieken adel,vele personen van aanzien, hooge geestelijken en de leden der katholieke drukpers waren er aanwezig. Zeer belangwekkend is deze tentoon stelling van voorwerpen, die meest allen betrekking hebben op den eeredienst,vol gens den wensch door Z. H. uitgedrukt. Het is echter te betreuren dat een aantal geschenken, die eene wezenlijke kunst- weerde hebben, ja, oprechte meterstuk ken zijn, niet in de tentoonstelling voor komen en onmiddellijk naar Rome verzonden werden. De aandacht wordt vooral getrokken door de geschenken van de koningin, van keizerin Charlotte, van de gravin van Vlaanderen en prinses Clementine. Deze bestaan meestal uit kapellen voor missi- onnarissen en kerkgewaden. Mgr de nuncius heeft vooral de schil derijen van oude meesters, als Van Orley en anderen bewonderd. De tentoonstelling blijft open geduren de de gansche maand augusli, dagelijks van 2 tot 5 ure. Vele katholieke Belgen zullen er aan houden, de reis naar Brus sel te wagen en de tentoonstelling gaan bezoeken. Wetgevende Kamers. 't Senaat stemde Donderdag het wetsont werp nopens de uitdrijving van huuraars met 41 stemmen tegen 1 en 5 onthoudin gen. Vrijdag beraadslaagdedeVergadering over 't wetsontwerp tot beteugeling der openbare dronkenschap, 't welk eindelijk werd aangenomen met 35 stemmen en 3 onthoudingen, ■Volkskamer.— De Vergadering stemde opvolgenlijk drij allernuttigste wetsontwerpen namelijk deze 1° Op de betaling der dagloonen in gelde. 2° Op de vervalsching der meststoffen en 3* Wijzi ging der accijnsrechten op bier en azijn. In zitting van donderdag legde de heer minister van financiën een wetsontwerp neer waarbij een vermindering van 25 °/0 op de rechten wegens 't planten van tabak zal toegestaan worden, in geval het be wezen wordt dat de opbrengst in 1887, 25 ten honderd minder is dan gewoone- lijk. RECHTERLIJKE KRONIJK. Vrijdag lest werd voor de Boetstraffe lijke Rechtbank van Dendermonde de zaak opgeroepen van Emmanuel Van Styven- dael, bijgenaamd Moentje, overtuigd van messteken te hebben toegebracht aan de heeren Edmond Steleman en August De Vylder, in de omstandigheden door onze geachte lezers gekend. De Rechtbank heelt den beschuldigde Van Styvcndael.plichtig verklaard en hem veroordeeld tot Vnor de messteken een jaar gevangenis straf en honderd franks boete. Voor 't stelen van een schoenmakersmes, acht dagen gevangenisstraf. Verder tot al de onkosten. De Rechtbank veroordeelde hem ook tot de betaling, aan elk der twee hooger genoemde heeren, eener som van 250 fr. Deze week verscheen voor het Assisen hof onzer provincie de genoemde De Volder, werkman te Antwerpen beschul digd van moord op zijne wettige vrouw. Men herinnert zich dat De Volder zijne vrouw naar Melsele had gelokt onder voorwendsel haar met de verzorging van zijne zieke tante te gelasten en dat hij haar onderwege verworgde en in eenen rootput sleep. Uit de ondervraging van den betichte en der getuigen blijkt dat De Volder en zijne vrouw een betreurensweerdig voor gaande hebben. Hij werd van 1866 tot 1887 nietminder dan 14 keeren veroordeeld. Eens werd hij door het assisenhof te Gent ter dood verwezen voor brandstichting. Zij, ofschoon door eene geraaktheid getroffen onderhield betrekkingen met verschillende mannen, met welke De Volder soms in twisten zelfs in gevecht geraakte. Kortom het was een allertreu rigst huishouden. De moord moet nagenoeg gepleegd zijn op de wijze die De Volder opgeeft, met dit verschil dat hij haar in den put heeft geworpen eer zij geheel dood was. Dit blijkt uit het slijk, dat nog in de maag van 't slachtoffer werd gevonden. Na een krachtig rekwisitorium van M. Penneman, substituutvan denprokureur- generaal, en een behendig pleidooi van den verdediger, Mr Ancot, werden aan den jury de twee volgende vragen gesteld 1° Is De Volder plichtig aan moord, ge pleegd op den persoon van zijne wettige huisvrouw. Antoinette Verbeeck 2° Is demisdaad met voorbedachtheid gepleegd? Na tien minuten beraadslaging is de jury met een bevestigend antwoord op de twee vragen teruggekomen en het hof heeft De Volder tot de doodstraf veroor deeld. 't Is dus de tweede maal dat De Volder tegen hem het doodvonnis hoort uitspre ken. In geen enkel liberaal blad hebben wij het volgende nieuwske vermeld gevon den M. Charles J., officieel onderwijzer te Pointillas, is door het beroepshof van Luik veroordeeld tot 100 fr. boeteen het betalen van eene levenslange rent van 80 fr. aan zijn slachtoffer, voor slagen toegebracht aan eenenleerlingzijner klas, waardoor het kind een oog verloor. KONINKLIJKE BESLUITEN. Bij koninklijke besluiten van 1 augusli 1887, zijn deurwaarders benoemd bij de rechtbank van eersten aanleg te Dender monde M. Van Strydonck, kandidaat-deurwaar der en klerkgriffier bij het handelsgerecht te St-Nikolaas M. Mahieu, kandidaat- deurwaarder te Oudenaarde. Dank zij onze zweepslagen, schrijft De Denderyalm, is de Denderdodf eindelijk opengegaan als orgaan van 't stadhuis en zoo zijn zijne lezers een weinig op de hoogte gehouden van hetgeen er in de stad is gebeurd en gebeurt. Dank zij onze zweepslagen Hemel lief welke pretentie Maar wat is't Uilenspiegel kreeg eene rammeling en toch riep hij dal hij boven lag.... Wij roepen hier'tgeëerd publiek't welk onze polemiek heeft gevolgd tot getuigen en verzoeken het de volgende de vragen te willen beantwoorden: Wie is het die door de hem toegedien de zweepslagen in de kwestie der con versie onzer stedelijke schuld als een domkop op de vlucht werd gedreven Wie is het die doordehem toegediende zweepslagen in de kwestie der beschul digingen tegen de beambten en bedienden van ons Bureel van Weldadigheid den bek werd gesnoerd en als een ellendige lafaard op den vlucht ging Wie is het die door de hem toegedien de zweepslagen in de kwestie onzer Godshuizen zich verplicht zag den bek inde pluimen lesteken, of liever,'t strijd perk te ontvluchten Wie is het die onder de hem toege diende zweepslagen bezweek in de kwes tie der Muziekschool en als een verachte lijke eerdief tot verklaringen werd ge bracht die hem als een gemeene lasteraar kenschetsen Wie is het die doordehem toegediende zweepslagen in de kwestie van onzen Beiaard zich op de ellendigste wijze heeft pogen uit den slag te trekken? Wie is het die door de hem toegedien de zweepslagen, in de kwestie der apot heek van de armen het slot op den mond werd gezet?... Wij zouden nog meer dergelijke vragen konnen stellen, maar al genoeg. En nu, dat het geëerd publiek spreke... Gij zegt, Vendergalm, dat wij eenen haat tegen u voeden.... Neen. neen, jon ge, uwe artikels doen geen den minsten haat bij ons ontstaan, zij verwekken inte gendeel in ons slechts medelijden walg en afkeer. Medelijden,wanneer wij alle die dwaas heden lezen die er wekelelijks in Den Dendergalm worden afgekondigd, bijvoor beeld, gelijk in uwekritische behandeling over 't verslag der stadszaken van 1885, waarin de eene domme streek op de andere wordt gegrift en waardoer ook bewezen wordt dat de schrijver ervan zooveel verstand heeft van bestuurlijke zaken als 'nen bok vari safraan te keuren. Ja, medelijden nog, Dendergalm, wan neer wij al het onneozel gezeever lezen dat gij sedert eenige weken door Knolle- mans en andere Lullemans zoogezegd in den Tivoli doet uitkramen.... Walg tot in de ziel soms, wanneer wij al uwe berekende goddeloosheden, ver smadingen der religie, lasteringen en beleediging tegen de geestelijkheid en katholieke burgers lezen Afkeer, wanneer wij u die eerlooze leu gens die volksbedriegerijen zien afkondi gen diegij in de vuilste brusselsche nieuws bladen, echte modderpoelen, gaal opvis- schen. En die walg vermeedert nog wanneer wij u den tolk zien maken van al de praatjes, van al de persoonlijkheden, de eerroovendste eerst, die door uwe vrien den in de wereld worden gezonden en die De Dendergalm aan eenen vuilcn neus doek doen gelijken waarin de liberale achterklappers en maitres-chanteurs hunne vuiligheid uitblazen Haat, neen, wij voeden er tegen nie mand.... maar medelijden, walg en alkeer verwekt gij, Dendergalm, niet alleen bij ons maar ook bij lal van liberalen die uwe handelwijze openbaarlijk afkeuren en laken, bij zooverre dat zij u letterlijk over boord smijten uit vrees van in de verdenkinging te valled dat zij met u iets gemeens zouden hebben Iets uit 't Verbond. Vol gens meester Specht, zijn onze stadsfinan ciën in gevaar gebracht door de verkwis tingen van ons katholiek bestuur, maar meester wacht zich wel de geringste verkwisting aan te wijzen. De Aalstenaars, gaat wws/rrvoort,gaan onder zware lasten gebukt, maar hij ver geet dat de belastingen die meri heden betaalt, door de liberalen werden ge stemd en moeten dienen om de schulden te dempen die deze laatste hebben gemaakt niet voor do uitvoering van nuttige open bare werken maar voor 't nemen van allerhande dwaze maatregelen enz. Het katholiek Bestuur heeft hoegenaamd geene der bestaande belastingen vermeer derd alleen eene nieuwe belasting van 6 op de paardenkracht der stoomtui gen werd gestemd om te voorzien in de gedurige verhooging der onderstanden aan de armen. Zoo men beweert, zijn de fabrieken de oorzaak der vermeerdering van't getal armen in onze stad. Doch deze belasting zal maar van kort bestaan we zen en wellicht reeds toekomende jaar kunnen afgeschaft worden. In zijn nummer van 28 juli, schrijft meester In October tullen de liberalen hunnen zetel in 't Stadhuis opgeslagen hebben. Doch in zijn nummer van 4 Augusti schrijft hij een ellelang artikel om te vragen of er toch geen enkel katholiek zal gevonden worden die zich tegen ons Bestuur zal durven verzetten en het be strijden,... Nu als de liberalen met October aan staande toch gaan triomferen, waarom moeten de katholieken hen dan helpen Volgens ons is die oproep tot de katho lieken de openbare bekentenis door 't Verbond gedaan, dat de liberalen hier te Aalst niet kunnen lukken ten zij er onder de katholieken verraders worden gevonden die tegen hunne partij zouden opstaan en haar bevechten. Weest gerust, meester, onder ons zijn geen verraders hetkoekskeder liberalen zal weer eens om den donder wel gebo terd worden,en wij voorzeggen het u,nog nooit zal het zoo wel en zoo vet geweest zijn Roept en schreeuwt maar Victorie, meester, zooveel ge wilt, dat liedje is afgezongen en niemand ten zij nen kwi bus kunt gij er meé foppen Muziekschool van Aalat. Prijskamp van 1886-1887 De volgende prijzen zijn toegekend. Klas van solfège (Jongelingen Lagere afdeeling. 2® prijs met 3 stemmen M. De Neef Adolpbe. 1* acces3it met 3 stemmen MM Van Varen- bergh Alphonse en D'Hondt Desiré. Middelbare afdeeling. Is prijs met algemeene stemmen MM. Sterck Joseph en Coessens Ferdinand. i' prijs met de grootste onderscheiding M Backaerl Prosper. 2° prijs met 3 stemmen M. Van der Linden Gustave. I® accescit met algemeene stemmen M.Ghys- brechl Arthur. 2® accessit met 3 stemmen M Vinek Alpli. Klas van Solfège (Jufvrouwen). Lagere afdeeling. 2' prijs met 4 stemmen Mcj. Minnaert Sylvia. 1' accessit met 3 stemmen Mej De Windt Louise, en Mej. De Vleeschauwer Holrence. 2* accessit met 3 stemmen Mej. Lenssens Emma. Middelbare afdeeling. 1* prijs met 3 stemmen Mej. Levionnois Emma. 1* accessit met onderscheidiug en met alge meene stemmen Mej Reyniers Clotilde. 1* aecesssit met 4 stemmen .Mej. DeSmet Marie. 2® accessit met algemeene stemmen Mej- Romers Bertha. 1* accessit met 4 stemmen Mej. Banneville Julienne. Klas van solfège (volwassen.) Lagere afdeeling. 1® accessit met 3 stemmen M. Veileysen Cy- rile. 2® accessit met algemeene stemmen M. Ver hulst Louis. Middelbare afdeeling. 1® prijs met de grootste onderscheiding M. Keppens Victor. 2® prijs met 3 stemmen II. SchooDjans, Auguste 1* accessit met algemeene stemmen M. Van den Eynde Arthur. 2* accessit met algemeene stemmen M. Trocb Adolpbe- Klas van pinano (Jufvrouwen.) Lagere afdeeling. 1® prijs met algemeene stemmen Mej. Do Smet, Alida. 2® prijs met 4 stemmen Mej. Reyniers Clotil de. 1* accissil met 4 stemmen Mej. Peereboom Gabrielle. 2' accessit met 4 stemmen Mej. Reyniers Bertha. Middelbare Afdeeling. 1* prijs met onderscheiding en met algemee ne stemmen Mcj. Banneville Alida. 2e prijs met algemeene stemmen Mej. Levion nois Emma. Klas van piano (Jongelingen.) Lagere afdeeling. 1° accessit met algemeene stemmen M. Pee- roboom Emile. Hoogere afdeeling. 1* prijs met algemeene stemmen M. De Mette Karei. Klas van klarinet. Middelbare afdeeling. 1® prijs met 3 stemmen M. Coessens Ferdi nand. 2® prijs met 4 steramen M. Buys Hector. 2* accessit met algemeene stemmen M. Schoonejans Auguste. Klas van piston. Middelbare afdeeling. 2' prijs met 4 stemmen M. Vinck Alphonse. l* accessit mot 3 stemmen M. Spitaels Louis. Klas van cor. Middelbare afdeeling. t° accessit met 4 stemmen M. DeSmet Achil les. Hoog ere afdeeling. 2' prijs met algemeene stemmen M. Koppens Victor. lilas van Trombonne. Hoogere afdeeling. 2° prijs met algemeeno stommen M. De Mette Karei. Klas van alto-viool. Lagere afdeeling. 2* prijs met algemeene stemmen M. Coessens Ferdinand. Hoogere afdeeling. 1® prijs met algemeeno stemmen M. Lenssens Auguste. Klas van viool. Middelbare afdeeling. 2® prijs met algemeene stemmen M. Sterck Joseph. Klas van Bas. Lagere afdeeling. 1® prijs mot algemeeno stemmen M. Van den Eynde Arthur. Klas van bas-viool. Lagere afdeeling. 2® prijs met 3 stemmen M. De Mette Joseph. Hoogere afdeeling. 1® prijs met algemeene stemmen M. De Mette Karei. PItIJSDEELIAGEA. Aalgt. St'Martinusgeslicht. be stierd door den E. II. J. Steyaert, woens dag 10 Augusti, te 9 ure voormiddag ter Stedelijke Schouwburgzaal. Aalst. Collegie vandenH. Joseph, bestierd door de E.E. P.P. Jesuiten, donderdag li Angusti te 8 i/2 ure, voor middag ter GrooteFeestzaal desGestichls Gyseghem. Gesticht van den II. Alohius, bestierd door den E. H. P. Van Impe, donderdag 11 Augusti te 9 ure voormiddag. St-IVicolaas. Klein Seminarie, donderdag 11 Augusti te 9 ure voormid dag. IVinove. Collegie van den H. Aloi- zins van Gonzagua, donderdag it Augus ti, te 2 i/2 ure namiddag. ALLERHANDE NIEUWS. Alai'garïiieboter. Zaterdag der verleden week werd op onze Merkt de boter aangeslagen, te koop gesteld doorMelanie en Mathilda De Loose van St Lievenshautem. De scheidkundige ontledingheelt bewezen dat de zoogezegde boter van Melanie met 85 en deze van Mathilda met 75 ten honderd vreemd vet is vermengd geweest. Proces-verbaal is tegen deze twee bedriegsters opge steld. Programma van 't Concert 't welk op Zondag 7 Augusti om 11 i/2 ure, ten Kioske Groote Merkt, zal gegeven worden door de i® Compagnie der Pupil len van 't leger. Huwelijk. Donderdag 4 dezer werd alhier het huwelijk ingezegend van den heer Paul De Clippele, zoon van den heer A. De Clippele-De Schaepdryver, arrondissements-kommissaris van Aalst met juffer Blanche De Wolf, dochter van den heer F. De Wolf-Coevoet, schepen onzer stad. De E. H. B. De Clippele, pas toor van Meldert en oom van den bruide gom bediende aan 't jeugdige paar het H. Sacrament. Festival voor Zang- maatschappijen.Morgen zon dag 7 Augusti, zal ter Binnestraat te Aalst-Mijlbeke, een Luisterijke Festival voor Zangmaatschappijen plaats grijpen. Acht zangmaaischappijen zullen er deel aan nemen. De fanfaar-maalschappij van den katholieken kring van Nieuwer- kerken zal den stoet openen die door de bezonderste straten onzer stad zal trekken De opening van den Festival zal ook door hooger genoemde tanfaaar-maatschappij gedaan worden. De wandelaars zullen dus morgen we ten langswaar hunne voetstappen te richten, A'aar ULeulen. Onze ko- ninklijke HarmonieAl groeiend' Bloeiend' gaat morgen zondag 7 Augusti een ple zierreis naar Keulen in Duitschland on dernemen en alwaar zij een concert zal geven. Een goed dertigtal eereleden vergezel len de werkende leden. Verlrek uit Aalst om 4 u. 25 m. des morgens aankomst te Keulen om 2u. 45 m. des namiddags. Terugkomst. Vertrek uit Keulen dijnsdag 9 Augusti rond 3 ure namiddag aankomst te Aalst om 10 ure 28 m. 's avonds. Deze reis belooft aller aangenaamst en vrolijk te wezen. Aan wie 't behoort. De bewoners van de Moorselschebaan te Aalst-Mijlbeke (Roozen) laten bittere klachten hooren over de nachtruststoo- ringen verwekt door eene bende liederlij ke weêrwolven die al vloekende.tierende en vechtende de straten doorkruisen. Een der deftigste ingezetenen der wijk verklaart ons dat het bijna niet mogelijk is op een ganschen nacht deoogen te slui ten. Wij roepen hierop de aandacht invan de heeren Burgemeester en Polilie-kom- missaris en vragen hen, in naam, der in woners dezer wijk, of het niet mogelijk is maatregelen te nemen tot beteugeling dezer schandalen waardig van een wild en onbeschaafd volk Paarden>en Veemarkt. Te Eename is helden 10 en 11 Augus ti 1887, Paarden-en Veemarkt. Bij Jan- Baptiste Goemine, In het Portael, Slachter aldaar beste logement alsook Bufstukken alle uren. Staling toèl voor 100 paarden. De Patrie van Brugge lacht met het gerucht dat er in omloop was, als zou er spraak zijn, den Breydelstoet naar Brus sel te brengen. Het gedacht werd opge worpen door den vertegenwoordiger der drukpers in het komiteit dei- nationale feesten. Er was van niets minder spraak dan op 21 augusti den geheelen stoet per bijzondere treinen naar de hoofdstad brengen. Men weet dat hij den 22 nog te Brugge moet uitgaan. Onweêr. Uit'verschillende deelen van het land komen ons tijdingen toe over een hevig onweêr, dat zaterdag ge woed heeft. Te Leuven richtte de bliksem schaê aan in verschillende huizen en stichtte zelfs een begin van brand, dat gelukkig bij tijds kon gebluscht worden. Te Fontaine-l'Evêque werd een wacht huisje van den spoorweg door het hemel vuur getroffen en een vijfjarig kind zoo ernstig gebrand, dat men voor zijn leven vreest. Het huisje is gedeeltelijk ver nield. Te Zoutleeuw lis de bliksem door de schouw in de gemeente-meisjesschool gevallen, sloeg er een Mariabeeld instuk- ken en verspreidde angst en schrik onder de kinderen, die in de klassen waren. Men mag het bijna een mirakel noemen dat niemand, 't door de vlucht, T zijdoojr de vallende steenen gekwetst werd. Te Dorinne, bij Dinant waren vier kna pen er in gelukt binnen den toren te dringen, om gelijk een bijgeloof in vele dorpeu hel wil, de klok te luiden. Eensklaps sloeg de bliksem in den teren, daalde langs hel ldokkezeel naar beneden en trof de vier luiders. Een hunner werd op den slag gedeod, een gevaarlijk gekwetst en de twee anderen zijn als zinneloos geworden. De ramp had echter nog veel ergere gevolgen kunnen hebben, daar het lot juist gehouden werd en het groot9te deel der dorpelingen zich in de kerk bevond. Boven Luik en omstreken heeft het onweêr niet minder hevig gewoed. Te Boucelles werd eene hoeve in brand ge sloken. Van verschillende kanten meldt men nog min of meer ernstige ongelukken, die door het onweêr werden veroorzaakt. Te Chaudfontaine en Spa herinnert men zich niet ooit van zulk onweêr ge tuige te zijn geweest. Wat een puntje doen kan. Een graaf, die liet badseizoen te Spa door brengt, deed met zijne vrienden een uil stapje in de omstreken. Zij waren met zessen en de graaf, de vrienden willende onthalen, zond naar Aywaille, waar zij henen gingen, eene depeche van den volgenden inhoud Arrivons ii onze heureslrente.Six diners (Komen aan ten elf ure dertig. Zes diners.) De telegrafist plaatste het puntje vóór trenle in plaats van er achter en de ho telhouder las Arrivons a onze heures Trente six diners. Toen de graaf met zijne vijf vrienden aankwam, vond bij een waar banket ge reed voor zes-en-dertig personen. Wat het verplaatsen van een punt doen kan FRANKRIJK. Het bier in herbergen. Het bier kan uitmuntend zijn in de ééne herberg en al-1 lerslechtst in eene andere,volgens de wijze waarop de tonnen, den kelder, de pompen en den dienst worden bezorgd. Een groote brouwer der omstreken i van Parijs vertelde mij dat een zijner kliënteu der hoofdstad, hem eens kiach- i ten inbracht van wege de bierverbruikers die zijne herberg bezochten. De brouwer, overtuigd van de goede hoedanigheid van zijn bier, ging de inrichting van zijnen kliënt bezoeken. Nadat hij alles goed had onderzochten over alles inlichtingen had genomen, raade hij hem aan een loodbe- werker te ontbieden, om de bierpomp te kuischen, die reeds menige maanden niet was gezuiverd. De loodbewerker maakte de pomp los. Toen hij aan de beek den inhoud uit- kuischte, kwam er zoo een slechte reuk van voort, dat de bewoners der wijk er onpasselijk van werden.Sommigebeweer- den zelfs dat men hen had willen verge ven, en brachten eene klacht in tegen den baas bij den policie-kommissaris. Met dergelijk toestel kon het bier niet anders dan slecht zijn. Men mag het zeggen zonder schroom het getal der parijsche koffiehuisbazen die hun bier goed verzorgen is zeer ge ring. Dit is zoo waar dat de prefektuur van policie eene regelmatige zuivering der pompen heeft moeten voorschrijven. Maar nu moet men zien in hoeverre deze voorschriften zijn nageleefd. Men zou overal zeer strenge maatregelen moeten nemen de openbare gezondheid is hier in het spel. De fransche brouwers maken heden ongeveer aebt millioen hektolieters bier. De invoer van vreemde bieren, welke in 1882 tot 414,702 hektoliters beliep, be droeg er in 1886 slechts 292.542 hektoli ters. Het is geen aanzienlijk cijfer, in evenredigheid met de bevolking van Frank rijk. Tot hiertoe is het Nantes, die onder al de steden van Frankrijk, het minst bier verbruikt4 liters per jaar en per inwo ner daarna komen Angers, 5 liters Rennes 6 Le Mans, Caen, St-Etienne en Nimes, ieder 7 Bordeaux en Cette, 8 Lyon en Marseilles, 9 Toulon, Orle ans en Montpellier. 10 Toulouse, Limo ges en Clermont-Ferrand, 1-1 Parijs 12 liters per inwoner, alsook Nice, Tours en Troyes;Rowaan enBeziers, 14; Brest 16 Grenoble, 17; Loreint, 18; Versalies, 19; Dijon, 20; Le Havre, 22 Besancon, 26; St-Denis, 56 Reims, 39 Nancy, 48 Boulogne-sur-.Vier, 18 Amiens, 100 Duinkerke, 145 Roubaix, 211 Tour- coing, 222 St-Quentin, 234 St-Pierre- lez-Calais, 238 en eindelijk Rijsel, 301. Te München overtreft het jaarlijks ver bruik van het bier 400 liters per inwoner. Saint-Arnaud de café-concert. Zooals men weet, heeft Jules Ferry on langs in eene openbare redevoering ge neraal Boulangerun Saint-Arnaud decafé- conccrt genoemd, en de generaal gevoelde zich daardoor zoo beleedigd. dat hij Jules Ferry tot een tweegevecht uitdaagde. a zeker_ Zoo schrijft de Figaro de benaming Saint-Arnaud van een café- chantantis puntig maar zij is eer geestig dan beleedigend. Immers Saint- Arnaud was maarschalk van Frankrijk en de overwinnaar van den slag aan de Alma. Welke veldslag heelt dan toch generaal Boulanger wel gewonnen oip zich belee digd te gevoelen, als men hem een Sain|> Arnaud noemt Daar staat echter nog bij van een café'Chantant v... Maar baste! café- chantgnl doet denken aan Paulus, die denken doet aan en revenanl de la reven, wat denken doet aan populariteit. Onder geestige lieden zou men zich pm zulke bagaiel niet boos maken. De heele zaak is bevindt men zich wel onder geestige ljeden

De Denderbode | 1887 | | pagina 2