LIK GEZONDHEID AAN ALLEN COKE, De Fondroyanle Tofd-Tripe, TURFSTROOISEL. J. Breckpot-LVilriivras. BankLeclercq &Cie, Vcraisderiag va» Woonst. WOONHUIZEN 2 WOONHUIZEN, VEN DIXIE VAN vergulden. Bij een aantal van 500 arbei ders worden wekelijks 2 1/4 millioen stuks stalen pennen verveerdigd. Men zou de helft meer kunnen leveren. Voor de penhouders worden wekelijks 300 kubiek voet hout en 25 centner metaal verbruikt. Zonderling ongeluk. Een vreeselijk ongeluk heelt tusschen Leubingen en Dormsdorf in Thuringen plaats gehad. Een grondeigenaar was met zijn knecht bezig met het inoogsten van de rogge, toen zij op een naburig veld eensklaps hulpkreten vernamen Zij zagen plotseling den wagen, die reeds gedeeltelijk door de» eigenaar beladen was, in den grond wegzinken. Bij het naderbij komen bleek dat de wagen en de peerden alsook de eigenaar en de knecht in den grond waren verdwenen en op de plaats zelve had zich «ene opening gevormd van 23 meters in doorsnede. Deze opening werd steeds grooter zoo- at alle pogingen tot redding onmogelijk /aren. Uit omstandigheid dat de kuil met vuil, aar zwavelriekend water is gevuld, be- uit men dat zich daar ter plaatse een zwavelbron heelt gevormd, zoo als voor «enige jaren ook bij Sachsenburg voor kwam. PAUSELIJKE-STATEN. Pauselijk jubelfeest. Men schrijft uit Rome De vijanden van den H. Stoel hebben te rekenen met eene wonderbare gebeur tenis, welke meer en meer hunne zwak heid doet uitkomenik bedoelde feesten, dif het gouden priesterfeest \an den H. Vtder zullen opluisteren en de bewonde- rensweerdige betooging", door welke de katholieken der geheele wereld bij die gelegenheid hunne liefde en eerbied voor den stedehouder van Kristus aan den dag zullen leggen. Van zeer veel rijke bijdragen, die voor Je valikaanscbe tentoonstelling ontvan- i gen werden, hebben wij reeds gespro ts kenzelfs niet katholieke vorsten, zooals F de keizer van Duitschland, de koningin van Engeland en de sultan van Turkije zonden kostbare geschenken. Onder de geschenken, welke in de allerleste dagen werden aangekondigd, zijn vooral merk- i weerdig, een prachtig inassiek gouden kruis, omzet met brillonten en robijnen, ter weerde van 250,000 frank, aangebo den door de aristocratie van Weenen, en een gouden kelk in gothischen XV' eeuw- i schen stijl, met peerlen en kostbare stee- j nen, geschonken door de hongaarsche I aanzienlijke lamiliëti. De feesten zullen j bovendien opgeluisterd worden door den toevloed van pelgrims uit alle landen. Frankrijk zal de rij openen met de bede- vaart der Arbeider-Vereenigingen. onder f leiding van Z. Em. den kardinaal-aarts- l bisschop van Hennes, i Ten slotte zullen de feesten van het j pauselijk priester-jubilé nog een bijzon- deren glans ontleenen aan de plechtige ceremoniën, waarmeê de heilig- en zalig verklaringen zullen plaats hebben, over welke wij reeds geschreven hebben. Die heilig- en zaligverklaringen zullen uitge sproken worden in de groote zaal boven het voorportaal van de valikaansche ba- siliek. De werkzaamheden tot inrichting en j versiering dezer zaal zijn reeds ver ge- vorderd, en daar men ze van blijvenden j aard wil doen zijn, opdat de zaal later ook voor andere ceremoniën kunne ge bruikt worden, zullen de kosten van inrichting, die op een bedrag van 400,000 fr. geraamd zijn, tendeeledoor den Paus, ten deele door de postulaloren in de processen van heiligverklaring gedragen worden. Door elk der postulaloren van de vier processen van heiligverklaring, zal 40,000 en door elk der processen van zaligverklaring, 20,000 fr. worden bijge dragen". Men kan zich een denkbeeld geven van de pracht en den rijkdom, waarmeê deze zaal zal versierd worden, ten einde, zoo veel mogelijk, den luister in herinnering te brengen, waarmeê in de dagen van de vrijheid der Pausen de helden der kriste- lijke volmaaktheid in de vatikaansche basiliek werden geëerd. VEREENIGDE-STATEN. Aanhnudendende droogte. De land bouwers der.Staten van het Centrum en het Westen der Unie verkeeren in groote ongerustheid wegens de langdurige droog te. Vrijdag viel in enkele deelen des lands, welke van de droote te lijden had den, een weinig regen. Men hoopt dus op eenige verlichting in den toestand, maar vreest tevens in verschillende distrikten verhongering van het melkvee wegens de volslagen verdorring der wei- landen. Vreeselijke spoorwegramp. Wij j treffen in de dagbladen de volgende be- zonderheden aan omtrent de vreeselijke spoorwegramp in Amerika plaats gehad. Ziehier wat wij nog over dit ongeluk vernemen liet onheil had plaats nabij Chals- worth, eene kleine stad in den staat Illinois. Een Niagara-plezierlrein op den Toledo-Peoria en Western railwaybe staande uit twee stoomtuigen en zeven tien rijtuigen en met reizigers gevuld, moest over eene kleine houten brug rijden, op eene smalle diepe rivier ge legd. Deze brug was, naar het schijnt, door de vuurglensters der lokomotief van een vroegeren trein, in brand gezet. In alle geval, toen de trein van Peoria kwam aangereden, zakte de brug in en de trein stortte met een daverend ge weld in de diepte. De machinist moet op dat oogenblik gedood zijn. Tien rijtuigen vielen beurte lings naar beneden; het-eene na het andere werd verbrijzeld, vernield, terwijl daar binnen de reizigers met hoppen werden gedood of afgrijselijk gewond In een der rijtuigen werden al de reizigers gedood in een ander kon er slechts een eenè dameontkomen. Er ontstond vuur tusschen de puinen van den trein, doch dit kon door de over- blijventten gebluscht worden, alsook door den regen, die een uur na de ramp overvloedig begon te vallen. Weldra kon men de gansche uitge strektheid der ramp beschouwen de eerste berichten, per telegram verzonden waren verre beneden de waarheid het onheil is nog grooter, nog verschrikke lijker. Het aantal dooden zal de 100 zeker te boven gaan eri van de 400 gekwetsten zijn er minstens 50 die hunne wonden niet zullen overleven. Niemand, niets kan de looneelen beschrijven, die zich hebben voorgedaan toen de ramp plaats had. Overal tusschen de puinen der loko- molieven en der rijtuigen zag men men- schelijke overblijfsels te voorschijn ko men armen, beenen, enz. Verschillige lijken werden letterlijk onthoofd terug gevonden. Een reiziger, die 2ijne vrouw en zijne kinderen nevens zich had zien omkomen en zelf met opengereten buik op den grond lag te zieltogen, trok in een oogenblik van wanhoop een revolver uit den zak, en schoot zich een kogel door het hoofd. Ten gevolge der vreeselijke hitte was de Vermilion river zoo is den naam van de rivier waar liet ongeluk heeft plaats gehad bijna totaal opgedroogd en was er in den beginne geen het min ste water om de gekwetsten te laven en hunne wonden te zuiveren. Het vuur dat de brug verwoestte zette spoedig de puinen in brand de bevol king der omstreken moest alle pogingen in 't werk stellen om die nieuwe ramp te bestrijden. Onderiusschen werden er voortdurend dooden en gewonden opgehaald. Het stadhuis, de lokalen der gemeenteschool en der statie te Chats worth waren er weldra meé opgevuld. Met gansche wa gens gewonden werden naar Peoria ge voerd. Ongelooflijke bijzonderheid terwijl men dooden en stervenden bezorgde om er nieuwe gaan op te halen, doolden er ellendelingen tusschen de slachtoffers rond en ontroolden Uuu hunne juweeleri en kostbaarheden... Ongelooflijk De weelde van bloe men heelt in de groote Amerikaansche steden een ongekende hoogte bereikt, gelijk men zelfs in Londen en Parijs niet kent. Zoo deelt men meé, dal onlangs bij het huwelijk van oen rijke erfdochter in New-York niet minder dan 17000 5 18000 dollars aan bloemtuilen en versieringen van bloemen waren besteed. De beste za ken worden met nieuwjaar en in den car- navalstijd gemaakt. De minste prijs voor een bloemtuil is 15 dollars, terwijl die van 100 dollars, in 't geheel niet tot de zeldzaamheden be- hooren. Voor een tamelijk tafeldekoratie worden 500 a 600 dollars betaald en voor bloemen bij begrafenissen worden dik wijls niet minder dan 1000 dollars besteed Een rozeknop kost 's winters 3 5 4 dol lars, een dozijn viooltjes, reseda, helio troop, enz. betalen de kleinhandelaars met a 2 dollars. Groote zaken werden voor al dit jaar met meibloemen gemaakt, die zeer gezocht zijn. Een hovenier buiten New-York zond op één dag 10 000 bloeiende meibloemsteng- sels naar de stad, waar zij tegen 60 cen tiemen bet stuk betaald werden. Een an der hovenier buiten New-York heeft dit jaar 80,000 van die stengsels verkocht. Men kan zich dus «enigszins voorstellen welk een omvang de hovingen buiten New-York gekregen hebben en men be rekent dat alleen buiten New-York de ge- zamentlijke hovingen en kassen, eene weerde van 30 millioen dollars beloopen. AZIE. Wees dan al geneesheer. In somnige deelen van Azië is het niet heel gemakke lijk geneesheer te zijn. Getuige het vol gende Abdurrahman, emir van kaboel, kreeg onlangs eene steenzweer. Hij vroeg een middel aan zijnen geneesheer, en deze leste bracht hem een polteken zalf, die echter belette dat de emir van den gan- schen nacht een oog toedeed. 's Morgends kwam de geneesheer vra gen naar den toestand van den vorst. Deze schoot in eene... aziatische gram schap, deed den beul halen en liet den zalfdoktor onthoofden op de voorplaats van het kasteel. teruggeschonken zonder geneesmiddel, zonder purgatie en zonder kosten. Men herinnert zich de schitterde onderbre king van den Voorzitter Oupin in den Franschen Senaat Waartoe dienen de drogerijen Hebben wij het lekkere gezondheidmecl Revalen- ta Aiubica Du Barry mei, dat ulle kwalen ge neest Inderdaad, do Revalenta heeft wonderbare genezingen te weeg gebrachtwanneer men do duizenden getuigschriften der dankbare zieken doorloopt die van ongeneesbare kwalen gered zijn, treft men er onder andere aan van Z. H. Paus Pius IX, van Z. M de keizer Niko- laas van Rusland, van den vermaarden leeraar Dóde, genezing van eene achtjarige moeilijke spijsvertering en zinking op de blaas, er hij- voegende Indien ik een geneesmiddel te kiezen had onverschillig voor welke ziekte, 't zij aan de maag, aan de ingewanden, aan dc zenuwen, de lever, dc horst, de hersenen of het bloed, zou ik geen oogenblik aarzelen onder nl de drogerijen den voorkour te geven aa de Revalenta, overtuigd als ik ben van de uitwerksels, ik du^f zeggen onfaatbaar. M Henry Stanley, de groote Afrikaansehe navorscher, en de mededinger van M. de Braz- za in den Congo, schreef den l Maart 1875, uit het dorp Kagahyi, gelegen op het Vietoria- Nyanzameer. Bij de terugkomst van eene slechte jacht deed het beklemde gelaat van mijne arme ge zellen, bezwijmend van honger, mij bijna tra nen stortenmaar vast besloten hen te redden, bereidde ik met de Revalenta Du Barry een eetmaal voor twee honderd mannen. Het was waarlijk hartroerend te zien hoe hun gelaat zich ophelderde bij het nullen van dit zacht, herstellend meel. Zijn uitwerksel op de kinders is niet min weldadig, bewijs hiervan de volgende brie ven Mijne kleine Maria, zwak, mager en teer van hare geboorte af, bekwam niet met de melk barer voedster op den raad des genees heers deed ik haar de Revalenta nemen, die haar frisch, blozend en bloeiend van gezond heid gemaakt heeft. Pariis 4 Juli 1886 G. De Montanay. Parijs, Juli 188b. 44i coneordetstraat. Mijnheer. Mijn dochter kon noch verleren, noch slapen. Zij was overvallen van slaaploos heid, van zwakheid en zenuwontsteking. Zij bevindt zich zeer goed met de Revalenta, die haar dc gezondheidigoedou eetlust, eene goede spijsvertering, zenuwkalmle, eenen verkwik- kendeti slaap en eene ongeruimdheid van geest teruggeschonken heeft, die haar sedert lang onbekend was. Parijs, H April 1886. H. de Montlouis. M. De pastoor Comparet zegtGod zij ge loofd De Revalenta beeft een eindo gesteld aan mijne achttienjarige maag- en zenuwpijn, ge volgd van koorts, zwakheid en nachtelijk zweelen. En M Rul, eigenaar lo Barr (Beneden Rijn), schrijftDc Revalenta heeft mij gene zen van eene veertigjarige slechte spijsverte ring, van bloedarmoede, gebrek aan eetlust, onregelmatigheid in de lichaamsverrichtingen en langdurende zenuwaandoening in het hoofd; een nieuw leven, als dat der jeugd, bezielt mij. Een uitgebreid uiltreksel van honderd dui zenden genezingen van volwassenen en kinde ren wordt kosteloos, op aanVraag, door het huis Du Barry en C°, .8, Castiglionestraat, Parijs, gezonden. In dozen van 2 fr. 2.1 4 fr.; kil. 7 fr.; 2 kil. 1/2 16 fr.; 6 kil' 36 fr vrachtvrij legen postmandaat, toegestuurd aan den olgemeenen Agent voor Belgie M. Eïiile TIMMERMANS, Roeppestraal, 6 en 8, Brussel. Vier maal voedzamer dan het vleesch, zonder ooit te verhitten, bespaart zij nog 50 maal haren prijs in andere voedingsloflen en ge neesmiddelen zij verlengt het leven van 2u a 30 jaar, en is insgelijks de beste spijs om de kinderen, van hunne gebooite af, op te voeden, daar zij veel verkieslijker is boven melk en voedsters. *C> jaren bijval. Ook de Revalenta chocola- We Zij schenkt eetlust en goede spijsverte ring en 'eenen verkwikkenden slaap aan de meest ongeruste personen In dozen van 2,25 fr., 4 fr. en 7 fr. Te koop overal bij de goede apothekers en kruideniers Depot voor Aalst, bij ."Meirschaut apo theker, Korte Zoulstraat en ISey«ller, op volger M. Cnllebnitt, apotheker, Botermarkt. Gasgesticht van Aalst. 60 centiemen per hectoliter. Dierenverdelger van Cousseau. Zonder weergade voor het uitroeien van ratten, muizen en mollen, zonder ge vaar voor de huisdieren. Prijs fr. 0,30. 0,50 c. C00 de doos. Dépot, te Aalst bij M. Hubert Van Steenwinkel, drogist, Lange zoulstraat N° 39. Te koop. Een Camion, 2 nieuwe Tilburys. een coureuse op 4 wielen, 2 lochtc dokkars voor 4 persoo nen en een poneykarre met een basch op. Zich te bevragen bij Jozef Van der Biest, te Aalst. HOLLANDSCHE Spaarzaamheid Reinheid Wordt gebruikt in de stallen der Tiam-Maat- schappijen van Brussel en Luik, als ook in die van de algemeene Maatschappijen der Om nibussen te Brussel en Parijs. Het Turfstrooisel wordt geleverd vrachtvrij ten huize te Aalst aan den prijs van fr. 3,50 de honderd kilos. V00RDEELEN 1° Het is beter koop als het strooi 2° Zachter om de paarden op te liggen 3° Daar het altijd droog is, de paarden zijn zuiverder 4° Men heeft geene slechte geuren meer in de stallen 5° Gcene vliegen meer in de stallen 6° Moet maar ten hoogste alle veer tien dagen vernieuwd worden. Voor de bestellingen en inlichtingen vervoe- ge men zich ten kantoor van M. C. De Coninck-De Windt. Ingang Keizerstraat, to Aalst. Huis te huren terstond, e Aalst, Pontstraat, N° 34,hebbende 4 beneden en boven plaatsen,grooten kelder, zolderingen hofken met fruitboomen, stal. pomp- en regen water Zich te bevragen 'bij Deurwaarder J. De Vos, Pontstraat, te Aalst. Uit ter hand te koop. Eene goede en schoone Voiluur, Claren ce, voordeelige prijs. Te bevragen in ons Bureel. Voor oede Likeuren, Wijnen en ster- ke dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan hel huis KERKSTRAAT, jV 37 AALST, de eenigste Likeurstokerij der Stad, groo te vermindering van prijs aan de uitzet ters. BANK EN WISSELKANTOOR. MAYART, DE RUDDERE EN Ci0, 37, Albert-Mcnarslraat, 37, Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. por 1000 commissio. Uitbetaling van interestkoepons, Wissels, enz., Kostelooze inlichtingen over alle weerden. LeeniDg op publieke fondsen. Uitwisseling van Belgische en vreemde mun ten. Inschrijving op openbare uitgaven. te Aalst, Nieuwstraat, 15. Algemeen agentschap der Antwerpsche hijpotheekkas. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ. Kapitaal vijf millioenen franks. Geldleeningen en openingvan kredieten op hijpol heek of op waarden aflosbaar met jaarlijksche kortingen of in eenmaal op gestelden lijd. De maatschappij geelt obligaltën uit aan drager, uitkeerbaar aan pari en voor zien van halfjarige coupons, aan den intrest van 4 ten honderd 's jaars. Men vraagt agenten voor den buiten. Fabriek van Planos Huis B. VAN HYFTE NEDERKOUTER, 32. GENT. Rechte pianos en pianos 5-qeuen van een nieuw gebreveteerd stelsel met ijzeren raam, met rechte, scbuinsche en gekruis te snaren. Deze pianos onderscheiden zich door hunne buitengewone wlluidend- beid. Pianos van occasie aan zeer gematige prijzen. Onderteekemie waarborg voor vijf jaren. Goudenkruis en medaliën op alle tentoonstellingen. Men vraagt te huren voor eersten September, eene beneden- plaats tamelijk groot zich te bevragen ten bureele van «Den Denderbode,» Lan- gezoutstraat, N° 10. nr„ |.AAn TWEE GOEDE HONDEN EN kuup EEN BAKKERSKARRE. Zich te bevragen bij Paulinus DAELMAN Bakker «In den Snoek» Lrabanlstraat te Aalst., TF FHHï5 Een sch00D en *oecl n ilj BwVfVFJL ruinpaard.dicnstigvoor alle bedrijven zich te bevragen bij de erven DE VIS, te Moorsel. August De Meersman, Hologie- maker, in de Lange Zoutslraat, N° 32, heeft de eer het geacht publiek te laten weten, dat zijn Uurwerkmakerij van ver trouwen, in de Lange Zoulstraat, N° 32, gevestigd is. Magazijn van gouden en zilveren Genev- sche Zakhorlogiën, Penduls, Kandelabers, Regulateurs, duitsc.he Horlogién, Wekkers, enz alsook een assortissement van gouden en zilveren Ooringen, Medaillons,Brochen, Armbanden, Servisen, KolDjIepels, enz. Alles gewaarborgd voor goud. Door zijne geringe prijzen, verhoopt hij de gunst van eenieder le genieten. De Zaakwaarnemer LOUIS BUEKENS te Aalst, zal aldaar door bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen A op Maandag 22 Augusti 1887, om 2 uie namiddag, ter alspaning van d'heer Jean Roelandt, Keizerlijkeplaats. Eene hoeveelheid droog gezaagd Hout. B op Maandag 29 Augusti 1887, om 1 urejiamiddag, te St-Job, aan de herberg de a Vrije Jacht. 65 koopen goed geteerd Mest. En om 4 uren nammiddag, le Mijlbeke, aan de Stokerij Het verbrand Hof. Ook 65 koopen schoon Mest. Dit alles op gewone voorwaarden. Uit oorzaak van vertrek naar Italië. OPENBARE VERKOOPING eener schoone en rijke verzameling Kunstvoorwerpen in Haliaanschcn marmer, XE ERPE, DORP. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 22 Augusti 1887, om 2 ure namiddag, ter her berg genaamd «De gouden Leeuw,» gehouden door den beer Gustaaf D'haese, openbaarlijk verkoopen Eene schoone en rijke verzameling van Kunstvoorwerpen, in llaliaanschen marmer, voorlskomende van de algemeene tentoonstel ling van Antwerpen. Alle deze voorwerpen zijn gebeeldhouwd door do beste kunstenaars van Rome en Flo- rencië en bevatten schoone Romeinscbe en Etrurische vazen, Samarilaansche en Medici- sche bekers, pcndulen, korven, pholographie- en juweelhouders, koeien, paarden, honden, en geiten in marracrv vruchten, aschbakken, inktpotten en fantaisie voorwerpen, garnituren voor schouwen, vensters en tafels. De gelegenheid van aankoop dezer voorwer pen, in alle huishoudens tot gebruik cn als sie raad dienstig en waaronder er zijn van alle waarden en prijzen, wordt iedereen met recht aanbevolen. De voorwerpen zullen ten toon gesteld wor den in de zaal van de bovengenoemde herberg, te Erpe, den Zondag 21 Augusti 1887, ter be zichtiging van eenieder. Tijd van betaling lot 1 lanuari 188-8, voor de koopen boven de 10 Iranken. DEFINITIEVE OPENBARE VERKOOPING van nieuwe gebouwde en 14 Werkmanshuizen, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEVBAtU le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in hetopenbaar verkoopen Eerste koop. - - Eenen Eigendom met de er op staande 7 Weikmansliuizen, gestaan «n ge- legon le Alst-Mijlbeke, nabij de Moorselsche- baan en het Slachthuis, groot 4 aren palende ten oostc den volgenden koop, ten zuide de erveu Backaert, len vveste de weduwe Hen- drickx en den grond der stad Aalst en teu noorde M. Fievel-Nooy. Tweede koop. Eenen Eigendom met de er op staande 7 Werkmansbuizen, gestaan en ge legen to Aalst-Mijlbeke nabij de Moorselsche- baan en hot Slachthuis, groot 5 aren 55 centia ren, palende ten ooste M. Fievet-Nooy, ten zuide de erven Backaert, ten wesle koop 1 en ten noorde voornoemden heer Fievet-Nooy. Derdb koop. Een nieuw gebouwd Huis, lalerbest geschikt voor winkel en herberg, ge slaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den ouden Dendermondschensteenweg en Bolle- weg, bekend hij het kadaster wijk D, nummer 9i'3l, groot 1 aar 40 centiaren, palende van dc eene zijde der erven Auguste Van de Meerssche van de andere zijde aan het volgende, van achteraan Karei OngenaeD langs voren aan de straat. Laatst bewoond geweest door M' Joannes Van de Meerschc Vierde koop. Een nieuw gebouwd Huis neven voorgaande, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den Bolleweg, wijk D, nummer 903i van het kadaster, groot 50 centi aren, palende van do eene zijde aan hel voor gaande, van de andere zijde aan hol volgende, van achter aan Karet Ongena en langs voren aan den Bolleweg. Bewoond door Mr K -L. De Brabander. Vijfde koop. Een nieuw gebouwd Huis, neven voorgaande, gestaan cn gelegen te Aalst- Mijlbekc, aan den Bolleweg, wijk D, nummer 903k, groot aldaar 60 centiaren, komende van de eene zijde aan het voorgaande huis van de andere zijde aan den heer Amand De Loose en langs voren aan den Bolleweg Laatst Bewoond geweest door Jocobus Van den Brempt. ZITDAGEN INSTEL, DONDERDAG 18 .ITriKTT ,oo- verblijf: ID. SS AUG0ST' l88'- Telkens om 3 ure van don avond, ter herberg gehouden door Mijnheer Camile VAN DER VEKEN, (oud huis Backaert.) te Aalst, Molen dries. OPENBARE VERKOOPING VAN te Erembodegem, op den Hoek. De Notaris DE SMET te Erembodegem zal ten verzoeke van Petrus Verdoodt en kinderen, met gewin van palmslag en gelagen openbaar- lijk verkoopen Koop1.— Een Woonhuis met Sehuur Stal Hopbarst en Babhoven alles gebouwd op 2 aren 90 centiaren Grond toebeboorendc aau het bureel van weldadigheid der Stad Aalst en gelegen le Erembodegem op den Hoek, bij ka daster gekend onder de sektie A N° '292a palen de oost den grond van den Armen van Aalst en de daarop staande gebouwen loebeboorenda aan Franciscus Coppens, zuid den Armen van Aalst, west den Armen van Erembodegem of Adolph Arijs als gebruiker, noord do Groen straat. Koop 2. Een Woonhuis met Stalleken en medegaanden grond zijnde eene herberg ge naamd Den Drijbek, gestaan en gelegen te Erembodegem op den Hoek, gekend bij kadas ter onder de sektie A N* 169a met eene grootte van 2 aren 9» centiaren, palende oost en zuid het Hospitaal van Aalst, wust den Los daarover de Weduwe en kinderen J -B. De Clippel, noord de erven van dan heer Van Langenhoven. De koopers zullen van voorschreven goede ren in gebruik komen met den i Oktober 1887. ZITDAGEN INSTEL, DIJNSDAG 16 AUGUSTI .ftR1 VERBLIJF, DIJNSDAG 23 AUGUSTI ,ö01' Telkens om 4 ure namiddag ter te verkoopen herberg DEN DP.IJBEK beschreven onder koop twee. Meubels Landbouw ersatem 1 Koe 1 Geil 1 Verken tp struik staande hop enz. Genoemde Notaris DE SMET zal op gomelden DIJNSDAG 16 AUGUSTI 1887. om 1 uur namid dag ten Woonhuize van P Verdoodt le Erem bodegem op den Hoek openbaaclijk verkoopen Alle de Meubels en Meubelaire voorwerpen aldaar te bevinden namenlijk, Tafels, Sloolen, 2 Kaskens, Horlogie met kas, Kleerkas, 2 Kis ten, Sloof met bouilliebak. Spiegel, Schotels en Tellooren, 2 ijzeren Polten, Botterval, Tobben» 2 Beirkuipen, 2 Kruiwagens, 3Egdekens, Wan molen, Bakmoellie, Pik en Zeis, 2 Braken, Reken, Platlint, Krabber, Vlegels, l Koe, 1 Geil, 1 Verken, 7 Hoenders. 1 Haen. 1600 Kuilen op struik slaande hoppe met de Staken. Circa 22 aren Aardappelen eene partij onge- dorschen granen enz., OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone Dehuisde HOFSTEDE goede Kaai landen en Aflcerscli, te Moorsel, wijk Rijger. De Notaris BRECKPOT, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen 1* 84 aren Meerscli en Land genaamd de Mot, seclie D N"492 493 en deel van N" 491. Boomprijs fr. 300.00 4* koop ingesteld fr. 2140,00. 2° 54 aren 19 centiaren Land en Meersch sectie D Nri489 490 en 490bis. Boomprijs fr. 15.00 2" koop ingesteld fr. 1100,00. 3e 51 aren 20 centiaren Land genaamd den Piemand, sectie D deel van N°398. 3" koop ingesteld fr. 2300,00. 4' En 17 aren 60 centiaren Tuin en L.and. genaamd den Vanden Broeck, sectie D,N"415 en 415a bis. Boomprijs fr. 45.00 4e koop ingesteld 700,00. DERDE ZITDAG Vrijdag 26 Augusti 1887. Telkens om 5 ure namiddag, ter Zit tingszaal van den heer Vrederechter te Aalst.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3