kiezen, in den tuin mogen groepecrcm om aan de ont vangst van den Vondelstoet deel te nemen. Zij zullen dan in het Paleis van Nijverheid dezelfde voordeelen als de andere Maatschappijen genieten. Het Paleis van Nijverheid aanvaardt of weigert hunne toetreding. Voor alle inlichtingen betrekkelijk deze Tentoonstelling wende men zich tot het Paleis van Nijverheid. KIESKRONIJK. De dagbladen van Bergen kondigen aan dal AI. Achilles Legrand, schepene en nijveraar aldaar, zich op den rang steil voor de parlementaire nalatenschap van M. Pichuéque. Dat is acht Waarlijk, Argus uit Den Dendergalm moet de Aalstenaars voor domme guiten houden, die al de dwaasheden die hij uitkraamt als evangelie aannemen. Zoo wil. Argushen zondag weer doen gelooven dat onze stedelijke schuld onder ons hedendaagsch katholiek bestuur met 700 duizend franks is vermeerderd ge worden.... Jongelingen pas aan 't politiek leven ontloken zouden hier eenig geloof kun nen aan hechten, doch de ouderen niet. Deze laatsten weten immers te wel dat toen de liberalen, na 1848, het bestuur in handen namen onze stedelijke schuld slechts tot 170 duizend franks beliep en dat wanneer die zelfde liberalen, in 1866, van 't stadhuis werden geborsteld, de zelve lot 586 duizend franks was gezwol len. Dus eene vermeerdering van 416 duizend franks. Ons hedendaagsch katholiek bestuur heeft onze stedelijke schuld tot een milli- oen gebracht, dus ook eene vermeerde ring van 416 duizend franks. Maar men vergelijke de handelwijze der beide besturen. Onder de liberalen werden er geene noembare openbare werken tot stand ge bracht alle de stedelijke inkomsten en gelden voortskomende van de leeningen werden in roeien en wissen verknoeid,en in openbare feesten verbrast... Wij dagen ten anderen Argus uit ons de openbare werken te kunnen aanwijzen die de ver meerdering der stadsschuld met 413 dui zend franks wettigen. Onder het hedendaagsch katholiek bestuur, 't welk ook de stadsschuld met 416 duizend franks vermeerderde, is de lijst der tot standgebrachte openbare werken van gezondmaking en verfraaiing onder alle opzichten merkweerdig. Ons inzicht is heden niet die lijst af te kondi gen. later zal het immers beter te passé komen. Doch melden wij ter loops dat ons katholiek bestuur, van 1867 tot 1887 meer dan 360 duizend franks heeft be steed aan de kassciïng van wegen en banen op Mijlbeke en Schaarbeke. Nu wij over de kasseiïng der wegen en banen onzer beide gehuchten gewagen, zeggen wij dat Argus ons belooft eens te zullen onderzoeken of't waar is dat de liberalen, gedurende hun achttien jarig bestuur, slechts voor eene som van 1800 franks kasseiwerken op Mijlbeke, en Schaarbeke hebben laten verrichtten. Sedert meer dat vijftien jaren, hebben wij de aandacht onzer medeburgers op dit feit ingeroepen en nooit werd het door de liberalen tegengesproken. Dit is dus reeds vijftien jaren, dat onze liberale schrijvelaars den tijd hebben ge had, om te onderzoeken of wij hier soms aan de waarheid niet te kort bleven en wij zijn overtuigd dat Argus zoomin als zijne voorgangers ons hierin zal kunnen logenstraffen Vervoer van Reisduiven naar Frankrijk. Het blijkt uit eene mededeelinggedaan door de Compagnie der ijzerenwegen van het Noorden van Frankrijk, dat ten ge volge van een besluit des heeren mini sters van inwendige in Frankrijk, de manden of korven welke reisduiven be vatten en uit België naar Frankrijk ver zonden worden, moeten verzegeld zijn bij middel van looden waarop het bijzon der cachet van den verzender gedrukt is geworden. Iedere verzending moet vergezeld zijn van een getuigschrift opgesteld en on derteekend door den verzender en waar achtig verklaard zijn door de overheid der plaats van herkomst. Dees getuig schrift moet behelzen 1° De namen, hoedanigheden, woon stede en nationaliteit van den verzender. 2u Het getal duiven, hare plaats van herkomst en hare bestemming. 5° Het getal looden aan iedere mand of korf gehecht. 4® De nauwkeurige beschrijving van 't cachet 't welk op deloodengedrukt is. Deze maatregelen schijnen ons van aard em aan vele maatschappijen den lust te ontnemen, de duiven voortaan nog naar Frankiijk te sturen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De Zeereerw.Heer kanunnik Fievé.die sedert verscbeidene weken van ziekelijkheid is over vallen, heefl tot coadjutor bekomen den E. H. Drubbel, bestuurder van het Schreiboom, en biechtvader der Zusters van liefde in het krank zinnigen geslicht. Deze is vervangen door den E H. Van Hende, onderpastoor te llansbeke Te Nederbrakel is directeur benoemd" der Zusters van het H. Hert van Maria de Eerw. Heer G Byl, vroeger superior van het bis schoppelijk College to Ninove. DcE. H. Dierinck is coadjutor benoemd van den Eerw. Heer Ciamborlani, directeur van het oud Geestelijk Ijof te Beveren-Waas, die van i ziekelijkhoiu is aangedaan. Aan de Katholieke Kiexers der stad Aalst. Morgen Zondag 28 Augusti 1887, om 6 ure namiddag, algemeene vergadering i der Katholieke Kiezers, in den Kring De Vriendschap Korte-Zoutstraat. DagtrdeBespreking en vaststelling der nieuwe standregelen. Het ontwerp van het nieuw reglement zal in bovengemelden Kring van 's mor gens af, ter inzage liggen van eenieder. De heeren Katholieke Kiezers welke, 'l zij bij vergetelheid, 't zij bij misgreep van adres, geenuilnoodigingsbrief moch ten ontvangen hebben, worden verzocht liet tegenwoordigbericht als eene uitnoo* diging te aanschouwen. ALLERHANDE NIEUWS. Programma van het Concert 't welk zal gegeven worden op Zondag 28 Aug. 1887,te 1i5/4ure, tenKioske der Groote Merkt, door de Koninklijke Maat schappij van Harmonie, onder 't bestier van M. F. L. Vandeu Bogaerde. 1. Wiener Kreutzer polka. Wallerstein. 2. Die Erfahrt iiras Gliick ouverture. Suppe. 5. Les Bords de la Lieve, bolero. Juslinus. 4. Potpourri sur Si j'etais Rui. Adam. 5. Les ISoces de Jcannctte, redowa. Massé. Kermis Ilaeltei't.Op Zon dag 28 Augusti aanst.zal onze Koninklijke Harmonie (De Jonge Gardeop de dorp- plaats van 5 tot 7 ure des avonds een luisterrijk Concert geven. De zelfde stukken welke in Flora te Keulen werden gespeeld er. die aldaar de geestdrifstige toejuichingen des publieks verwierven, zullen alsdan uitgevoerd worden. Wij laten bier 't programma volgen 1. Schiller-Marsoh, Meyerbeer. 2. Spandjilja, indische feest Vanden Bogaerde. Z. Le Départ. polka voor piston uitgevoerd door den heer notaris Victor Do Gheest, Hegman. 4. 2e Concertino voor Klarinet uit gevierd door M. Leo Walpot, Vanden Bogaerde. 5. Fantasie naar Rigoletto, gearran geerd door M. Panne, Verdi. C. Inleiding en Wals van Faust, Gouii'd. De eerste geldstukken van den Con- gostaat zijn in de munt te Brussel gesle gen. Het zijn stukken van 5, 2 en i frank en van 50 centiemen. In gewicht en groot te zijn zijn geheel gelijk aan de belgiscbe stukken. Op de eene zijde is het portret van den kotfing gegraveerd met rand schrift Leopold II, roi des Beiges, souv. de l'Elal ind. du Congo op de keerzij de der vijffrankstukken is een schild dat door twee leeuwen wordt vastgehouden; daaronder staat de leus van den Congo- staat Arbeid en Vooruitgang. Dezelf de woorden leest men op den rand van de verschillende zilverstukken. De keer zijde der stukken var. 2 en I frank en 60 centiemen is ongeveer dezelfde, de teeke- ning wat eenvoudiger. Verscheidene bladen, en de Etoile hel eerst, hebben gezegd dat de gouver neur Ruzette en burgemeester Visart den prins in 't fransch hebben ontvangen. DAT IS VALSCH, zegt de Patrie. De twee achtbare magistraten spraken vlaamsch, en dat korl niet anders, daar zij in die taal door den prins werden aan gesproken. Verscheidene dagbladen hebben bij misslag gemeld dat een soldaat van het tweede jagers, tepeerd, te Brugge van vreugde gestorven was, na een bezoek zijner ouders. Ziehier wat er gebeurd is; Vader Vercauteren, wonende te Eeckloo, was maandag zijnen zoon gaan bezoeken, soldaat bij de jagers te peerd. Zij dronken te samen een glas bier in de kanlien dei- kazerne en, na een kwart uurs hartelijk met elkander gesproken le hebben, scheidden zij van elkander. De zoon ging terug naar de kazerne om zich te berei- dén voor het eerepiket van den koninklij ken stoet. Eensklaps voelde hij zich on gesteld en vooraleer men hem hulp kon brengen, zakte hij voor zijn bed neer en bleef dood liggen. Iiitusschentijd ging de vader den stoet zien en het is slechts daar dat hij bij toeval het schrikkelijk nieuws vernam. Men oordeele over de wanhoop der lamiiie, toen de vader 's avonds met dat treurig nieuws te Eec kloo terug kwam. Wanorders te Oostende. Sedert lang bestaat oneenigheid tus- sclien de engelsche visschers van den eenen kanten de belgiscbe en hollandsche van den anderen kant. Meer dan eens ontstonden er tusschen hen geweldige botsingen wanneer zij elkanders netten wilden doorsnijden. Belgische visschers werden onlangs in Engeland wegens het doorsnijden van netten veroordeeld, doch niets bewijst dat al het ongelijk langs hunnen kant was. De vangst van eert belgischen visscher die hij op de engelsche merkt wilde ver- koopen, werd dezer laatste dagen, dooi de engelsche visschers overboord gesme ten. Hierover wilden de Belgen zich wre ken. Dijnsdag morgend, wilde eene engel sche sloep beginnen te lossen, doch de o#stendsche visschers schoten toe, om hen te beletten hunne bennen op de kaai te brengen, en aan de mijn vertrapten zij den visch, die men er te koop aanbood. De policie en de gendarmerie kwamen er tusschen en een ernstigen oploop had plaats. De openbare macht werd achteruit ge dreven, zoo dat zij verplicht was met liet blanke wapen aan le vallen. Verscheidene visschers werden gekwetst, waaronder twee zeer ernstig. Deze gevallen zijn des te betreurens- weerdiger, daar vele visschers op dit oogenblik afwezig zijn. Meer dan 150 sloepen zijn in zee. Men vreest dat er bij hunne terugkomst nieuwe wanordelijk heden zullen losbersten. De artillerie der burgerwacht is onder de wapens geroepen. In de wijk der visschers zijn de ge moederen zeer opgewonden. Het zijn de vrouwen vooral, die de mannen tot ver zet aanstoken. TWEE DOODEN. (Nadere bijzonderheden.) De oploop der visschers, heeft inder daad een ernstigen keer genomen. Door de politie teruggedrongen, waren de oproerigen iri booten gesprongen, en maakten zich alzoo van de viscbsloep meester. Gedurende een half uur onderhandel de de politiekommissaris met hen, maar het hielp niet. De artillerie der burger wacht loste een schot in de lucht, maar dit werd met gejouw beantwoord. Een tweede schot had geen heter uit werksel, en ten slotte werd er bevel ge geven op de rustverstoorders te schieten. Men kan zich geen denkbeeld vormen van hei geschreeuw en het gehuil der menigte, het geroep der vrouwen na dezen uitersten maatregel. De ontroering, zegt de Gazette, groeide elk oogenblik aan. en men vroeg hulp aan de bezetting. De militaire overheid nam het bevel op zich en stond in voor de orde. Er ontstond inderdaad eene betrekkelijke kalmte maar men vreesde voor 'savonds. De twee gekwetsten van dijnsdag zijn niet dood, maar bij den aanval van woensdag morgend bleven twee dooden en vijf gekwetsten. Later. NIEUWE SLACHTOFFERS. Woensdag bad een nieuwe oploop plaats, die nog ergere gevolgen bad. Twee engelsche sloepen, de Express en de Violette waren aangekomen en in eenen hoek der haven tusschen de lan dingsplaats en het stapelhuis vastge- meerd. Rond 8 ure, toen de belgiscbe koop man, die de lading gekocht had, deze naar de mijn wilde doen voeren, kwamen een dertigtal visschers toegeschoten, maakten zich van de sloepen meester, poogden de trossen los te maken en de bennen over boord te werpen. De rnijn, die eenige minuten van daar gelegen is, was bezet door de gendarme rie en de burgerwacht. Een gedeelte werd er van afgezonderd om de twee vaartuigen te beschermen. Het plein, dat met nieuwsgierigen en visschers opgevuld was, werd aanstonds ontruimd men onderhandelde met dege nen, die op de sloepen waren geklom men, maar zonder gevolg en de burger wacht was andermaal verplicht, van hare wapens gebruik te maken. Het eerste schot werd in de lucht gelost, het tweede met los poeier. Dit alles niet helpende, werden de wapens met kogels geladen en er bleven drie dooden en zes gekwet sten Onder dezen bevindt zich de patroon Jan Verhulst, van de oostendsche sloep 151. Dit alles gebeurde rond 8 ure 's mor gens. Ten 10 ure kwamen de troepen opda- dag en bezetten verschillende posten. De twee dooden bevonden zich op de belgische bark Bépublique naast de engel sche sloepen. De rustverstoorders stonden omtrent 15 meters van de burgerwachten, toen deze hunne geweren afschoten. Zij had den geen enkel wapen bij zich en beant woordden de sommatiën met bel onlbloo- ten van hunne borsten en bet zingen van een vlaamsch lied op de wijze van de Vlaamsche Leeuw. Woensdag avond heersclile er groote levendigheid iri de wijk, die door de vis schers bewoond wordt, terwijl de zee dijk, daar waar de badgasten verblijven, bet gewone feestelijk aanzien heeft. De arme visschers loopen in groepen rond, klagen of protesteeren luidkeels tegen de overheid, die hunne broeders deed doodschieten. Zij eischen hunne dooden terug. De toestand dergekwetsten is zeer erg; zij werden op berriën naar hel gasthuis gebracht en een hunner stierf onderweg. De vrouwen roepen de gendarmen ach terna en noemen hen moordenaars. Er werden vijf aanhoudingen gedaan. Het parket van Brugge is voortdurend ter plaatse. Het geheele visschersbevolking van Oostende is nog niet in de stad. Van de 220 sloepen zijn erslechts32 in de haven. Allen hebben de vlag halflop geheeschen. De burgemeester M. Janssens heeft bevel gegeven, alle samenscholingen van meer dan vijf personen uiteen te drijven. Het gerucht werd woensdag verspreid dat twee engelsche sloepen, die in zee waren gestoken de belgische sloepen hadden aangevallen. Er zouden zes re volverschoten gelost zijn. Samenscholingen hebben plaats en elk oogenblik verwacht men de aankomst van engelsche sloepen, die tot nieuwe wanorders zouden kunnen aanleiding geven. Ook zou er eene manifestie voorbereid worden, tegen de begrafenis der slacht offers. Eene tijding van woensdag avond 10 ure meldde nog eeuebetrekkelijkekalmte. Een escadron ruiterij is van Brugge aangekomen. De Courrier en Het Handelsblad, druk ken aldus hunne denkwijze uit. Heb meêlijden met de arme en moe dige wroeters op zee Dat meêlijden, zoo dunkt ons, hadden zij moeten vinden; men had hun dit kunnen bewijzen. De zaken zouden anders gegaan zijn. indien de oproerigen van Oostende, met onze soldaten hadden te doen gehad. De soldaat boezemt eerbied en vrees in. De openbare macht doet schier altijd het blinde geweld achteruitgaan. De burgerwacht integendeel schijnt alzoo geroepen, eene belachelijke of hate lijke rol te vervullen! Hier woont zij, met het geweer in den arm, het defilee van 80,000 burgers bij, die beleedigd en mis handeld worden door sclioeliën. En toch die burgers oefenen een recht uit. hun door de grondwet toegekend. En te Oostende hangt die wacht den Jan uit en schiet. op20 meters afstand origelukkigen néér die, een weinig bru taal, een handelstelsel veroordeelen dat hun het brood uit den mond rooft. De orde moest zeker hersteld worden maar heeft men, alvorens het geweld te gebruiken, alle middelen van bevrediging uitgeput. Grieven tier vïftscliers. Ziehier, volgens de verklaring van eenen visscher, de eigenlijke aanleiding lot de wanorders, Het duurt reeds jaren en jaren, dat wij onophoudelijk geplaagd en gedwars boomd worden door de Engelschen, en het is ons niet mogelijk voldoende be scherming te hekomen. o Over eenigen tijd kwamen wij te Huil aan en moesten twee dagen wachten om te kunnen lossen. Men wierp met steenen naar onze sloepen men beledigde ons en de konsul moest er tusschen komen. Verder verhaalt de visscherdat de Bel gen aan rechten 40 fr. per 100 kilos visch moeten betalen, terwijl de Engelschen hunne waar hier geheel vrij aan de mijn brengen. (Het is later gebleken uit verschillende inlichtingen, dat die leste beweering niet juist is.) De visscher voegde er echter nog het volgende bij De Engelschen hebben het middel ge vonden om zich des te zekerder te verrij ken ten onzen nadeele zij verzamelen namelijk eene aanzienlijke visschersvloot op een aangeduid punt in zee. Eeri stoo- mer nadert, neemt geheelt de vangst op, en brengt die iri een paar uren tijds naar Oostende ter markt. Men begrijpt dat het in die voorwaar den niet mogelijk is te konkurreeren, en gij begrijpt nu, waarom wij de Engelschen niet kunnen verdragen. De inlichtingen der policie komen niet overeen aangaande hetgelal dooden. De ongelukkigen.die getroffen werden, stonden in de nabijheid der engelsche sloep Violet. De kogels vlogen in een hou ten gebouw dat door douaniers bewoond wordt, en op het dak van het gasthuis. Men is schier eenparig om de houding en voortvarendheid der burgerwacht af te keuren. De Gazette zegt dat de politiek zich met de zaak mengt en verschillende beuden de stralen doorloopen onder het geroep Weg met den burgemeester Ook de zaak zou nog verder vergald worden door de aankomst van gentsche socialisten. Men neme wel in aaudacht dat het de Gazelle is die spreekt en er bijvoegt dat de arme visschers nu te kiezen hebben tusschen hel socialism en bet klerika- lism Wat degemoederen het meest opwindt, zijn de geruchten, die telkens verspreid worden, als zouden er in zee ernstige botsingen hebben plaats gehad tusschen belgische en engelsche visschers. Een ander gerucht meldt dat de Engel schen hunne vangst te Mariakerke heb ben aan wal gebracht, waar zij de inwo ners zouden mishandeld hebben. Dat dit alles overdreven is, behoeft schier niet gezegd te worden, maar altijd is het zeker dat de haat tusschen Engel schen en Belgen er merkelijk door aange groeid is, en noodzakelijk op botsingen moet uitloopen. Ziehier wat het Journal de Bruxelles zegt De burgerwacht werd naar huis gezon den. Dit is gelukkig, want de menigte is zeer tegen haar ingenomen. Sedert het optreden van het leger is de kalmte terug gekeerd. Kolonel Orianne, plaatsbevelhebber, voert de troepen aan. DE SLACHTOFFERS. Bij de losbranding der karabynen van de burgerwacht werd een werkman ge dood, die zijne tas koffie dronk, op eenen hoop planken gezeten. Twee anderen werden gedood in de bootjes, die de engelsche sloep omring den. Twee gekwetsten zijn in levensgevaar. Er zijn er vijf in 't gasthuis en een in den vuurtooren. De overigen worden in hunne woning verzorgd. Het grootste getal zijn huisvaders. Een der gedooden heeft 7 en een andere, die stervend is, 10 kinderen. Men spreekt met lof over de gees telijkheid, die onder 't geleide van den zeer eerw. deken hulp aan de gekwetsten bracht en de geesten trachtte tot kalmte te brengen. Bloedig drama te Ltndelede. Twee personen onthoofd. Eene gruwelijke drama heeft te Lendelede, bij Iseghem plaats gehad gedurende den nacht van 22 op 25 dezer. De genaamde Fred. Guleghem, schoen maker, woonde met zijne moeder en een neef in een klein huiske. De leste werkte bij hem als leerling. Frederik, die een zeer regelmatig leven leidde en ieverig werkte, werd door iedereen geacht. Gedurende den nacht van dinsdag werd hij eensklaps door eenen aanval van ra zende zinneloosheid getroffen en ver moorde zijne moeder en zijnen neef op de gruwelijkste wijze. Alleen gekleed in een hemd en broek viel bij de twee slachtof fers aan, bij middel van eenen casse-têle, verbrijzelde hun den schedel sneed hen de hoofden af en plaatste die op eene tafel voor de venster, rukte er de tongen uit en legde die in koffietassen. Toen de schoonbroeder van den onge lukkige binnen kwam, was deze bezig met de lijken verder in stukken te snij den. Hij sprong hem te lijf, wierp hem op den grond en gelukte er in hem met hulp van eenige geburen te binden en in ver zekerde bewaring te brengen. In liet huis was een gruwelijk schouw spel te zien. De lijken der slachtoffers lagen ten gronde, te midden van bloed plassen en de hoofden lagen op de tafel waar hel bloed bij stroomeri afdrupte. Frederik, die zooals wij hooger zegden een brave jongen was, bad op het punt gestaan te trouwen. Het meisje had hem echter verlaten om met eenen anderen in den echt te treden. Dit had zijne zinnen op hol gebracht, zoo zeer dat reeds ver leden maandag zijne moeder bang werd voor de zonderlinge houding en doenwij ze van haren zoon. Toen het parket ter plaatse kwam en den ongelukkige onderzocht, antwoordde hij met eenen schaterlach op al de vra gen die hem gesteld werden. Dit ongeluk heeft een diepen indruk gemaakt in de gemeente, en iedereen drukte zijn meêlijden uit voor die onge lukkige familie. Over de moord van Mgr Segliers, inboorling van Gent, aartsbisschop van Victoria iri het Van Couver eiland, zijn nadere bijzonderheden toegekomen. De wreede moord van den heiligen prelaat gebeurde de zondag 28 November 1886, in eene onbekende streek langs de Yukon- rivier. Aari den Depere Standaard, verschijnen de te Depere (Wisconsin), ontleeiien wij het volgende over deze gruweldaad Mgr Seghers was in gezelschap van verscheidene Indianen, die hem tot gid sen dienden en van zekeren Frans Fuller. Na eene reis van verscheidene dagen, per sleden afgelegd, kwam hel gezelschap aan in een verlaten dorp, dertig mijlen van Nulato. De aartsbisschop wenschte door te gaan tot eene meer geschikte plaats voor eene missie en raadpleegde zijne indiaansche gidsen over het plan. Deze handelwijze scheen Fuller niet te bevallen,die boos werd en aan den aarts bisschop zeide. dathij zijnen raad moest vragen en niet dien der Indianen. De aartsbisschop antwoordde vriendelijk dat hij op de Indianen mocht rekenen daar zij als gidsen ondervinding hadden, en dat hij verder wenschte te gaan. Dit be sluit bracht Fuller tot morrenen hij wend- de pogingen aan om de inboorlingen en den aartsbisschop slechte vrienden te maken. De Indianen vertelden den aarts bisschop Fuller's gedrag maar hij sloeg er geene acht op wenschte zijn plan, om dieper te gaan, uit te voeren. Na het avondeten schikte hetgezelschap zich om te gaan rusten, en de aartsbis schop Fuller en eenen halfslachtigen gids, eenejonge knaap. De knaap verklaart, dat 'nij den volgen den morgend zondag 29 November Fuller reeds vroeg, rond zonsopgang, van zijne legerstede zag opstaan en zich bij het vuur in bet midden der hut neerzet ten. Hij zat naar den slapenderi aartsbis schop te kijken,en had een geweer onder zijnen mantel. Eensklaps stond hij op en riep zijn slachtoffer om op te staan. Toen de kerkvoogd zijn hoofd ophief,ontwaarde hij den loop van een geweer. De aartsbis schop kruiste zijne handen in gelatenheid over de borst en zonder een woord te uiten ontving hij de volle lading van het wapen. De kogel drong door het linkeroog tot in de hersenen en kwam achter in den hals weêr te voorschijn, en het lijk van den vermoorden prelaat lag plat op den grond. De Indianen met dat instinkt van zelfbehoud, dat het geheele menschelijke geslacht, beschaafd of wild. kenmerkt, vielen dadelijk op Fuller aan en maakten zich van het wapen meester. Hierop leid den zij hem naar de naastbijzijnde lian- delsstatie om hem gevangen te geven. Terwijl zij bet bleeke lijk van den hei ligen prelaat op den grond lieten liggen, waar zijn leven opgeofferd was voor de heilige zaak der verspreiding van Gods gelooi onder ver verwijderde stammen en volkeren, gingen de Indianen met den moordenaar op reis naar Frederickson's haridelsstation, de dichtst gelegen be woonde plaats van de afgelegen streek waarde moord begaan was. Air Frederickson, die den aartbisschop kende en hem hooge achting toedroeg, stond verstomd bij de vreeselijke geschie denis die de Indianen hem verhaalden.en toen hij hoorde dal de geheiligde over blijfselen nog op de plaats lagen waar het bloed van den heiligen missionnaris vergoten werd, stuurde hij onmiddelijk eene 6lede uit, bespannen met vele van zijne vlucbste honden, om het lijk naar zijne woning te brengen,vanwaar beiden, de moordenaar en zijn onschuldig slacht offer, iiaarSt-Michaël's gezonden werden, waar de hoofdpost der Alaska-handels- maalschappij gevestigd is. Bij de aankomst der overblijselen van den aartsbisschop te St-Micliaël's, werd het lijk zorgvuldig in eene luchtdichte zinken kist gelegd, die daarna door eene houten kist omsloten werd, met het doel

De Denderbode | 1887 | | pagina 2